سوال در مورد نحوه تهیه سیلندر و پیستون در سیستمهای هیدرولیک

saeid5977

عضو جدید
سلام!
من برای کاری نیاز دارم از یه سیستم هیدرولیکی ساده استفاده کنم.
لازمه که یه بار حداکثر 10 کیلویی به اندازه 30 ساتنتی متر جابجا بشه . برای این کار از 2 تا سیلندر هیدرولیک استفاده میشه که به پیستون یکی بار و به دیگری یه موتور الکتریکی وصل میشه. نحوه انتقال نیرو به موتور هم یه شفت پیچی که با موتور میپرخه و مهره ای که به پیستون وصل هست رو حرکت میده.
اما مشکل من اینه که نمیدونم سیلندر ها و پیستون رو از کجا تهیه کنم!؟ اول به فکرم رسید از سرنگهای بزرگ استفاده کنم اما بعید میدونم در بار 10 کیلو رو تحمل کنند دوستان میدونند از کجا میتونم سیلندر و پیستون مورد نیاز رو تهیه کنم؟ تو قطعات خودرو ها چیزی هست که به درد من بخوره؟

saeid5977

عضو جدید
واقعاً این همه مهندس مکانیک نمیتونن به این سوال جواب بدن؟؟؟:surprised:

reza.pey

عضو جدید
دوست عزیز سلام- از سوال شما چیزی در مورد هیدرولیک بودن آن متوجه نشدم. ولی ظاهراً شما میخواهید یک نوع جک برقی یا همان جک پیچی درست کنید. برای خرید لوله سیلندری مورد نیاز یاید به کارگاههای ساخت ادوات آلومینیومی مراجعه کنید. جاههایی که لوله های آلومینیم را میفروشند. از سیلندر تلمبه باد دستی دوچرخه هم میتوانی استفاده کنی.اگر دراصفهان بودی آدرس لوله فروشان را بهت میدادم. موفق باشی.

آخرین ویرایش:

asafkazemian

عضو جدید
دوست عزیز سوال شما یه خورده مبهمه.اما من فکر کنم شما یه جک اسکرو میخوایی.از جک کهنه درباز کن منازل هم میتونی استفاده کنی.