نظر شما چيست؟

نظر شما چيست؟

• مجموع رای دهندگان
    39

major7

عضو جدید
لطفا در نظر سنجي شركت كنيد....ملاك شما در مورد برتري انسانها نسبت به هم چيست؟

arch boy

کاربر بیش فعال
به نظر من هیچکدوم ملاک برتری یک انسان به هم نوعش فقط شخصیت ودرک وشعور یک فردمی تونه باشه

masoud71

عضو جدید
کاربر ممتاز
اصولا تقوا است...ولی مونده به جاش ... که کجا زندگی کنی ................. تو این مملکت ثروت........

(✿◠‿◠) Darya

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ب نظر من تقوا
اما
تو جامعه اگه نگاه کنیم امروزه تنها ب ثروت شخص بها داده میشه

major7

عضو جدید
دوستان لطف كنن دلاليل انتخابشونو هم بگن ؛ممنون ميشم.

nice_Alice

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
پرهیزگاری که حرف اولو میزنه
بعد از این علم ودانش اینقد خوشم میاد ازآدمایی که سطح علمی بالایی دارن آدم کیف میکنه از پشتکار و سرسختی شون:)
ولی کافیه همین آدم تقوا نداشته باشه یعنی از بودن درکنارش هرلحظه حالت بهم میخوره:hate:(نمونشو داشتیم بین استادامون!)

major7

عضو جدید
پرهیزگاری که حرف اولو میزنه
بعد از این علم ودانش اینقد خوشم میاد ازآدمایی که سطح علمی بالایی دارن آدم کیف میکنه از پشتکار و سرسختی شون:)
ولی کافیه همین آدم تقوا نداشته باشه یعنی از بودن درکنارش هرلحظه حالت بهم میخوره:hate:(نمونشو داشتیم بین استادامون!)

دوست عزيز ...به نظرتون ما ميتونيم راجع به تقوا ي چند نفر اظهار نظر كنيم؟

nice_Alice

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
دوست عزيز ...به نظرتون ما ميتونيم راجع به تقوا ي چند نفر اظهار نظر كنيم؟

خب تقوا تو زمینه های مختلف مطرح میشه
استادهایی داشتیم که نه تنها من بلکه همکلاسی هامم بیان میکردن که رفتارمناسبی نداره(مخصوصا با خانم ها)
یعنی تحصیلات عالیه اش و علمو دانش یه طرف اخلاق و رفتارش یه طرف( من تاقبل اینکه بشناسم باهاشون درس داشته باشم خیلی مایل بودم که یه درسم با ایشون باشه کلاسای خوبو غنی داشتن حالا اینها به کنار اما رفتارشون سرکلاس مناسب نبود)
یعنی شما تاحالا ندیدین همچین افرادی رو؟...خب شاید ندیدین اما من دیدم:)
دقیقا....معضل جامعه ما
عقلمون ب چشمون شده........

چرا اینقد بحثو فلسفی میکنی؟
ندیدی استادی رو که بگن مورد اخلاقی داره؟...خب اگه ندیدی صبرکن شاید تاپایان تحصیلاتت ببینی:)

nice_Alice

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
افراد جامعه رو ک تنها استادا تشکیل نمیدن.......!!!

من توپست اولم گفتم داشتیم مواردی بین استادهامون! دقت کن یکم ! واسه یه بارم شده اول پستو بخون بعد هرجا نامفهوم بود درخدمتم توضیح میدم:)

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
برتری از چه نظر؟
هیکل
تیپ
ذهنیت
وقار
اندیشه
طیف اجتماعی
علایق
استعداد
مهارت های فردی
مهارت های اجتماعی
و . . .
منظورت کدامیک از ایناست؟ برتری رو باید یه وجهی براش تعریف بکنی تا جواب بگبری.
اونایی که تو نظر سنجی گذاشتی هیچکدامشون ملاک برتری نمیشه.

Hard-Hearted

عضو جدید
به نظر من هوش و استعداد ذهنی ولی هیچ انسانی از دیگزی برتر نیست.

ولی انسان ها چرا باید به دنبال این باشند که از بین خود برترین را انتخاب کنند؟

که بعدش چه کار کنند؟

او را بپرستند؟

هر کسی صلاحیت و استعداد انجام کاری را دارد، مثلا یکی آشپز است، یکی دیگر دانشمند و حتی یکی پیامبر خدا این به معنی برتری هیچکدام نیست.همه انسانند.

major7

عضو جدید
برتری از چه نظر؟
هیکل
تیپ
ذهنیت
وقار
اندیشه
طیف اجتماعی
علایق
استعداد
مهارت های فردی
مهارت های اجتماعی
و . . .
منظورت کدامیک از ایناست؟ برتری رو باید یه وجهی براش تعریف بکنی تا جواب بگبری.
اونایی که تو نظر سنجی گذاشتی هیچکدامشون ملاک برتری نمیشه.

شما از نظر تيپ بگو ملاك برتري چيه و يكي ازون موارد رو انتخاب كن:biggrin:.....عزيز منظور من كاملا واضح هست اصلا سفسطه خور نداره نميدونم اين حرفو از كجاتون در آوردين...ميخواستم راجع به سوالم توضيح بدم اما ديدم كسي كه ميخواد منظور سوال به اين واضحيو نگيره با توضيح هم متوجه نميشه..شما راحت باش

major7

عضو جدید
به نظر من هوش و استعداد ذهنی ولی هیچ انسانی از دیگزی برتر نیست.

ولی انسان ها چرا باید به دنبال این باشند که از بین خود برترین را انتخاب کنند؟

که بعدش چه کار کنند؟

او را بپرستند؟

هر کسی صلاحیت و استعداد انجام کاری را دارد، مثلا یکی آشپز است، یکی دیگر دانشمند و حتی یکی پیامبر خدا این به معنی برتری هیچکدام نیست.همه انسانند.

سوال:
[h=2] به نظر شما ملاك برتري انسانها نسبت به هم چيست؟[/h]
جواب:به نظر من هوش و استعداد ذهنی ولی هیچ انسانی از دیگزی برتر نیست.

يا من نصفه شبي گيج شدم يا اين جمله شما تناقض داره.. اگه هوش و استعداد ملاك برتري انسانهاست از نظر شما ؛ پس انسانها در درجات مختلفي قرار ميگيرند و بعضي بهتر از بعضي ديگرند.....

Hard-Hearted

عضو جدید
سوال:
به نظر شما ملاك برتري انسانها نسبت به هم چيست؟

جواب:به نظر من هوش و استعداد ذهنی ولی هیچ انسانی از دیگزی برتر نیست.

يا من نصفه شبي گيج شدم يا اين جمله شما تناقض داره.. اگه هوش و استعداد ملاك برتري انسانهاست از نظر شما ؛ پس انسانها در درجات مختلفي قرار ميگيرند و بعضي بهتر از بعضي ديگرند.....

منظور من این بود که تنها جایی که سنجیدن برتری انسان ها نسبت به هم جایز است زمانی است که قرار باشد فردی برای انجام کار یا شغلی انتخاب شود که در آن صورت باید هوش و استعداد ذاتی ملاک قرار داده شود.

ولی در سایر موارد تلاش برای تعیین انسان های برتر به منظور رتبه بندی انسان ها معنی ندارد چون وقتی از انسان صحبت می شود همه باید یکسان فرض شوند.

البته خوب بودن یا بد بودن آدمها (تقوا) بحثش با این فرق می کنه چون اون قضاوتش با خداست و ما فقط می توانیم در چارچوب قوانینی که داریم اختیاراتی را از یک عده بگیریم و اختیاراتی را (باز هم بر اساس لیاقت) به یک عده بدهیم.

-->ali<--

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
متاسفانه توی شرایط فعلی ما ثروت ملاک برتری و خلاص هرکی هم چیز دیگه ای میگه هنوز این جریان را درک نکرده

Erfan_K

عضو جدید
کاربر ممتاز
هیچ انسانی از انسان دیگری برتر نیست .
هرکس به اندازه خودش دارای حماقت هایی است که در جبران آن می کوشد .
همه انسان ها ؛ از نقطه ای به تنهایی وارد دنیا و از نقطه ای ، تنها، از آن خارج می شوند .