فارغ التحصیلی و عواقب بعد از آن!

faezeh_00

عضو جدید
سلام بچه ها.

من تقریبا یه ساله که فارغ التحصیل رشته شیمی شدم ،واز همون وقت تا حالا بیکارم!!!:cry:

اون موقع که دانشجو بودیم همش استادا از این رشته تعریف میکردنو میگفتند راحت کار پیدا میشه و از این حرفا،اخه این کار بی صاحاب شده پس کجاست؟:razz:

دوستام بهم میگن واسه ارشد بخونم،اخه بابا من دنیام بخونم صدجور کلاسم برم نمیتونم شهرخودمون قبول بشم!!!باید رتبه دو رقمی بیارم(ناگفته نمونه که آزاد ارشد قبول شدم ولی ترمی یه میلیونو پونصد واقعا سرسام اوره):w00:

مامانم اینا همش بهم میگن برم یه کلاسی که به دردم بخوره،ولی من نمیدونم چرا حس هیچ کلاسی ملاسی رو دیگه ندارم،البته باشگاه میرم،اگه اونم نمی رفتم که تا حالا دیگه دق کرده بودم.

فقط اینو بگم غیر از وقت کشی کاردیگه ای نمی کنم مطمئنم اگه چند سال دیگه به این روزا برگردم کلی افسوس می خورم ولی واقعا نمیدونم چی کنم .خونه نشستم منتظرم یه معجزه ای چیزی بشه.:crying:
تموم روزام مثل همه، شما بگین من چی کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:(

#ZaHra#

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم همین مشکلو یه ساله که دارم فقط امیدم به ارشده..
ازادم قبول شدم ولی نرفتم اخه پوله زور میگیرن...
نشستم تو خونه و درس میخونم که ایا قبول بشم یا نه!!!!!!!!!!!

alihasani

عضو جدید
سلام
الان تا کنکور ارشد حدود 10 ماه مونده.
اگه یه مقدار تلاش کنی قبولی.(البته ایشاا...)
منم تازه فارغ التحصیل شدم و فعلا از کار خبری نیست.
حداقل اینکه با خوندن درسا هم سرت گرم میشه و هم آمادگی برای کار بیشتر
ایشاا... یه کار خوب پیدا کنی.......

ساز دهني

اخراجی موقت
سلام بچه ها.

من تقریبا یه ساله که فارغ التحصیل رشته شیمی شدم ،واز همون وقت تا حالا بیکارم!!!:cry:

اون موقع که دانشجو بودیم همش استادا از این رشته تعریف میکردنو میگفتند راحت کار پیدا میشه و از این حرفا،اخه این کار بی صاحاب شده پس کجاست؟:razz:

دوستام بهم میگن واسه ارشد بخونم،اخه بابا من دنیام بخونم صدجور کلاسم برم نمیتونم شهرخودمون قبول بشم!!!باید رتبه دو رقمی بیارم(ناگفته نمونه که آزاد ارشد قبول شدم ولی ترمی یه میلیونو پونصد واقعا سرسام اوره):w00:

مامانم اینا همش بهم میگن برم یه کلاسی که به دردم بخوره،ولی من نمیدونم چرا حس هیچ کلاسی ملاسی رو دیگه ندارم،البته باشگاه میرم،اگه اونم نمی رفتم که تا حالا دیگه دق کرده بودم.

فقط اینو بگم غیر از وقت کشی کاردیگه ای نمی کنم مطمئنم اگه چند سال دیگه به این روزا برگردم کلی افسوس می خورم ولی واقعا نمیدونم چی کنم .خونه نشستم منتظرم یه معجزه ای چیزی بشه.:crying:

خب چن حالت وجود داره :
1- پارتی نداری
2- عرضه نداری
3-شانس نداری
چون طرفای پالایشگاه و پتروشیمی خیلی فارغ التحصیلای شیمی رو قبول میکنن !

ie222

عضو جدید
به یه کاره دیگه بزن!!!!!!!!!1
حتما نباید تو رشته خودت فعلیت کنی...........راه های مختلف رو امتحان کن......نا امیدم نباش........خدا بزرگه

faezeh_00

عضو جدید
مشکل اینجاست که من تو زمان کارشناسی انقدر میخوندمو وخر میزدم که الان از هرچی درسه دیگه زده شدم اصلا نمیتونم لای کتابا رو وا کنم:(

faezeh_00

عضو جدید
به یه کاره دیگه بزن!!!!!!!!!1
حتما نباید تو رشته خودت فعلیت کنی...........راه های مختلف رو امتحان کن......نا امیدم نباش........خدا بزرگه

اخه کار دیگه چی مثلا؟ تو هفته نامه کاریابی هم همش یا حسابدار میخوان یا منشی میخوان یا فروشنده!!!!!!!!!!!!:razz:

faezeh_00

عضو جدید
خب چن حالت وجود داره :
1- پارتی نداری
2- عرضه نداری
3-شانس نداری
چون طرفای پالایشگاه و پتروشیمی خیلی فارغ التحصیلای شیمی رو قبول میکنن !

اتفاقا پارتی دارم،همش شهرهای دیگه واسم کار پیدا می کنه مثل تهران و...البته عرضه هم خوب اومدی. چی بگم که حقیقت تلخه:razz:

paeeizan

اخراجی موقت
من تازه فارغ التحصیل دارم میشم ... اما دوران تحصیلم(کارشناسی) .. ....... با مدرک کاردانی :بانک قبول شدم نرفتم ... دانشگاه کارمندی 2 بار قبول شدم نرفتم ...
تا اینکه فرودگاه قبول شدم رفتم الن 5 ماهه سرکارم ولی محل کارم 130 کیلومتر با منزل فاصله داره ...اما 1روز کار 3روز استراحت.....ولی من میخام آزمون ثبت اسناد رو هم شرکت کنم ...اگه قبول شم میرم...شهر خودمه...
.
.
.
تلاش کنید ایشالا قبول بشید....

faezeh_00

عضو جدید
من تازه فارغ التحصیل دارم میشم ... اما دوران تحصیلم(کارشناسی) .. ....... با مدرک کاردانی :بانک قبول شدم نرفتم ... دانشگاه کارمندی 2 بار قبول شدم نرفتم ...
تا اینکه فرودگاه قبول شدم رفتم الن 5 ماهه سرکارم ولی محل کارم 130 کیلومتر با منزل فاصله داره ...اما 1روز کار 3روز استراحت.....ولی من میخام آزمون ثبت اسناد رو هم شرکت کنم ...اگه قبول شم میرم...شهر خودمه...
.
.
.
تلاش کنید ایشالا قبول بشید....

خوش به حالت عجب شانسی داری. من از خدامه بانک منو بگیره،درسته هیچ ربطی به رشتم نداره ولی کار تو بانکو خیلی دوس دارم.ای کاش منم یا کامپیوتر میخوندم یا حسابداری:( خلاصه بازار کار داره. ولی این رشته رو هرجایی نمی گیرن:cry:اگه هم جایی بگیرن معمولا مرد میخوان!!!!!!!

راستی ایشالله آزمون ثبت اسنادو قبول میشی.

faezeh_00

عضو جدید
پس بهتر حالا حالا تو دانشگاه بمونیم :دی

نه بهتر اینه که از همون وقت که دانشجوییم دنبال یه کار درست درمون بگردیم.من یکی که انقدر درگیر درسا بودم که فکر این روزا رو نمیکردم یعنی استادامون همش میگفتن بعد از فارغ التحصیلی راحت کار پیدا میکنید الان دلم میخواد برم اون استادو رو خفه کنم:mad: که الکی مارو دلخوش می کردن.

salizadeniri

عضو جدید
کاربر ممتاز
بعضي وقتها ادم توي زندگي گير ميكنه و تا مدتها نميتونه حركت كنه.
شايد اين تمريني باشه براي صبر كردن.
ميخوام بگم اين مشكل براي همه توي يك برحه اي ممكنه بيش بياد.
سعي كنيد براي خودتون برنامه ريزي داشته باشيد .
اصلا بيكار نمونيد.

مثلا كلاس زبان بريد و زبانتون رو تا حد عالي برسونيد.
يا رانندگي
ميتونيد توي رشته خودتون مطالعات ازاد داشته باشيد .
يا با اساتيد دانشگاه ارتباط برقرار كنيد و با هاشون كار تحقيقي بكنيد.
در ضمن با رشته اي كه داريد ميتونيد كار تدريس رو هم انجام بديد.

اگر مدرسه دولتي نشد خصوصي كار كنيد.
وقتي شروع كنيد به تلاش و نااميدي و افكار منفي رو از خودتون دور كنيد بعد از يك مدتي خدا خودش راهها رو براي آدم باز ميكنه.

منم اين سختي شما رو درك ميكنم اما در اون مدتي كه بشت كنكور بودم سر خودم رو گرم كردم تا بالاخره قبول شدم.

faezeh_00

عضو جدید
بعضي وقتها ادم توي زندگي گير ميكنه و تا مدتها نميتونه حركت كنه.
شايد اين تمريني باشه براي صبر كردن.
ميخوام بگم اين مشكل براي همه توي يك برحه اي ممكنه بيش بياد.
سعي كنيد براي خودتون برنامه ريزي داشته باشيد .
اصلا بيكار نمونيد.

مثلا كلاس زبان بريد و زبانتون رو تا حد عالي برسونيد.
يا رانندگي
ميتونيد توي رشته خودتون مطالعات ازاد داشته باشيد .
يا با اساتيد دانشگاه ارتباط برقرار كنيد و با هاشون كار تحقيقي بكنيد.
در ضمن با رشته اي كه داريد ميتونيد كار تدريس رو هم انجام بديد.

اگر مدرسه دولتي نشد خصوصي كار كنيد.
وقتي شروع كنيد به تلاش و نااميدي و افكار منفي رو از خودتون دور كنيد بعد از يك مدتي خدا خودش راهها رو براي آدم باز ميكنه.

منم اين سختي شما رو درك ميكنم اما در اون مدتي كه بشت كنكور بودم سر خودم رو گرم كردم تا بالاخره قبول شدم.

من دارم صبر وتحمل میکنم ،این خانوادم هم که ازین وضع خسته شدند.پیشنهادای خیلی خوبی دادین .والله استادامون ما رو اصلا تحویل نمیگیرن چه برسه بخواییم باهاشون کار تحقیقی کنیم.
متاسفانه نمیدونم چرا هیچ علاقه ای به تدریس ندارم حتی خصوصی:( حس میکنم نتونم از عهدش بیرون بیام. با اینکه زمانی که دانشجو بودم یه سری از درسا رو به دوستام یاد میدادم ولی نمیدونم چرا انقدر ازین کار وحشت دارم.
به هرحال ازتموم پیشنهاداتون وهمچنین ازینکه منو درک می کنید واقعا ممنونم:gol:

paeeizan

اخراجی موقت

خوش به حالت عجب شانسی داری. من از خدامه بانک منو بگیره،درسته هیچ ربطی به رشتم نداره ولی کار تو بانکو خیلی دوس دارم.ای کاش منم یا کامپیوتر میخوندم یا حسابداری:( خلاصه بازار کار داره. ولی این رشته رو هرجایی نمی گیرن:cry:اگه هم جایی بگیرن معمولا مرد میخوان!!!!!!!

راستی ایشالله آزمون ثبت اسنادو قبول میشی.
.
.

مرسی ...
اما رشته ماهم فارغ التحصیل زیاد داره ...
.کار تو بانک خیلی خسته کننده س ...

paeeizan

اخراجی موقت
فکر نکنم خسته کننده تر از خونه نشستنو و درو دیوارو نگاه کردن باشه:w46:
.
.
.
بشین با بیکاریت حال کن ../. راحت میخوری میخابی ..میگردی ...
رفتی سرکار دلت واسه دوران بیکاریت یک ذره میشه...که واسه خودت حکومتی داشتی ....
.
.
.
به موقعش یاد حرفام میوفتی..

faezeh_00

عضو جدید
.
.
.
بشین با بیکاریت حال کن ../. راحت میخوری میخابی ..میگردی ...
رفتی سرکار دلت واسه دوران بیکاریت یک ذره میشه...که واسه خودت حکومتی داشتی ....
.
.
.
به موقعش یاد حرفام میوفتی..

:(میدونم دلم تنگ میشه ولی یه سال خوردم وخوابیدم بس نیس؟!!!......آخه آخرش که چی؟؟؟؟ همین الانم دوست وآشنا کم بهم متلک نمیدازن:cry:

تک ستاره*

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها.

اینکه فقط مشکل تو نیست.
اصلا نگران نباش چون منم دقیقا مثل توام تازه با شرایط بدتر.

faezeh_00

عضو جدید
اگه پسر بودم لا اقل می رفتم سربازی!!!!!!!!... یه دوسالی هم اونطوری میگذشت

mohsen victor

عضو جدید
کاربر ممتاز
من تایپکتون رو از پست اول تا الان خوندم به نظرم میرسه تو خودتون هم باید یه تغییراتی بدید
من میگم ادم باید اول اعتماد به نفسش و بعدش توانایی هاشو بالا ببره تا به همین راحتی نتنن بهش نه بگن
شما ادم تحصیلکرده ای هستید پس به خودتون اعتماد کنین چون به جز سواد تخصصی تون سواد عمومیتون هم بالاست.مثلا اون روز تو پلیس +10 یه مهندس معدن داشت کار میکرد به نظرم از کارش هم راضی بود نا امید نباش

faezeh_00

عضو جدید
من تایپکتون رو از پست اول تا الان خوندم به نظرم میرسه تو خودتون هم باید یه تغییراتی بدید
من میگم ادم باید اول اعتماد به نفسش و بعدش توانایی هاشو بالا ببره تا به همین راحتی نتنن بهش نه بگن
شما ادم تحصیلکرده ای هستید پس به خودتون اعتماد کنین چون به جز سواد تخصصی تون سواد عمومیتون هم بالاست.مثلا اون روز تو پلیس +10 یه مهندس معدن داشت کار میکرد به نظرم از کارش هم راضی بود نا امید نباش

ممنونم. چشم .سعی می کنم اعتماد به نفسمو زیاد کنم

Sarp

مدیر بازنشسته
از شما که دیگه گذشته
ولی در حین تحصیل باید به فکر تجربه بود

ما اکثرا حاضر نیستیم نصف هزینه و وقتی که صرف تحصیل میکنیم رو صرف تجربه کنیم !
واسه شما الان هم دیر نیست
میتونید در آزمایشگاهی جایی به صورت کارآموز مشغول بشید
حتی بدون حقوق هم باشه به نظر من مشکلی نباید باشه
به کسب تجربه ش میارزه

تک ستاره*

عضو جدید
کاربر ممتاز
مگه میشه نگران نبود . اون وقت چند سال دیگه یاد این روزا بیافتم وبگم خاک تو سرم چقدر ول میگشتم

منم نگرانم اونقدر نگران که چند روزه پشت سر هم میگرنم شروع شده ولی واقعا چیکار میتونیم بکنیم؟
منکه منتظرم خدا یه کاری برام انجام بده و مشتریای کارگاهم پیداشون بشه.
وگرنه دق میکنم.

faezeh_00

عضو جدید
از شما که دیگه گذشته
ولی در حین تحصیل باید به فکر تجربه بود

ما اکثرا حاضر نیستیم نصف هزینه و وقتی که صرف تحصیل میکنیم رو صرف تجربه کنیم !
واسه شما الان هم دیر نیست
میتونید در آزمایشگاهی جایی به صورت کارآموز مشغول بشید
حتی بدون حقوق هم باشه به نظر من مشکلی نباید باشه
به کسب تجربه ش میارزه

باور کنید آزمایشگاهی سراغ ندارم که کاراموز بخوان وگرنه حتما می رفتم،فقط زمانی که دانشجو بودیم میتونستیم تو ازمایشگاه دانشگاه کار کنیم،الان دیگه نمیشه.

• Like
واکنش ها: Sarp

faezeh_00

عضو جدید
منم نگرانم اونقدر نگران که چند روزه پشت سر هم میگرنم شروع شده ولی واقعا چیکار میتونیم بکنیم؟
منکه منتظرم خدا یه کاری برام انجام بده و مشتریای کارگاهم پیداشون بشه.
وگرنه دق میکنم.

:cry:ایشالله هم مگیرنت خوب میشه وهم برای کارگاهت مشتری میاد.

Sarp

مدیر بازنشسته

باور کنید آزمایشگاهی سراغ ندارم که کاراموز بخوان وگرنه حتما می رفتم،فقط زمانی که دانشجو بودیم میتونستیم تو ازمایشگاه دانشگاه کار کنیم،الان دیگه نمیشه.
بابا شما که همه راهها رو بستین ؟

مگه چقدر گشتین واسه کارآموزی؟
یا واسه کار!

درسته که وضع اشتغال خوب نیست ، ولی قرار هم نیست که بیان از دم در پیشنهاد کار بدن بهتون
کمی تلاش ضرری نداره

این قده هم فاز منفی ندین :دی