كمك ،HELP ، سئوالات، FAQ ، درخواست ( پروژه هاي درسي )

وضعیت
موضوع بسته شده است.

amin_mokari

عضو جدید
سلام آخرشم كسي به ما نگفت كه چطور بايد تري دي مكس و تو زمينه معماري ياد گرفت

Mehran Aalto

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام آخرشم كسي به ما نگفت كه چطور بايد تري دي مكس و تو زمينه معماري ياد گرفت
سلام خوش اومدی .
اینو که دیگه ما نباید ما بگیم یا میری کلاس یا از رو کتاب یا سی دی آموزشی یاد میگیری یا یه رفیق با معرفت که تری دی مکس بلده پیدا میکنی یادت میده .:D

• Like
واکنش ها: raha

آرتميس.artmiss

عضو جدید
ازدوستان يه سوال دارم.اينوچه جوري بايدستون گذاري كرد؟توضيحم فقط بديد متوجه ميشم!
فقط اين كه اين پلان زيرزمينه!

پیوست ها

• h.bmp
    78.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

Mehran Aalto

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز شاید من درست متوجه منظورتون نشده باشم . اما اگه درست متوجه شده باشم گمان کنم اینجوری بشه .

این خطوط سیاه آکس ها هستن دایره های قرمز ستون گذاری و اون دایره سبز بستگی به فاصله با مرکز دایره شاید بشه ستون نذاشت .
شاید هم اشتباه باشه .

آرتميس.artmiss

عضو جدید
مرسي ازنظردوست خوبم!به نظردرست مياد
كسي نظرديگه اي نداره؟
اين ستون گذاري قراره اجرايي بشه ها!خونه ميريزه پايينا!

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان..
کسی می دونه بین موسسات آموزش عالی کدوم یکی پذیرش معماری در مقطع کارشناسی پیوسته دارن؟؟ اگه کمکم کنید واقعا ممنون می شم:redface:

mosalas

عضو جدید
سلام من عضو جدید هستم می خواستم بدونم برای درس هندسه کاربردی چه مطالبی جز سر فصلهاست لطفا کامل همه ی سر فصلها را برام بنویسید اگر کتاب خوبی می شناسید معرفی کنید .:)ممنون

roma88

عضو جدید
برش

برش

با سلام
خواهرم رشته اش معماری یه و برش بلد نیست می خواستم بدونم واسه اینکه یاد بگیره باید چیکار کنه؟:)

darya68

عضو جدید
سلام ،اگرمنظورتون ترسیم برش از روی پلانه، ما برای ترسیم دستی یا با اتوکد اول از اونجایی که می خواهیم پلان رو برش بزنیم،یه خط رسم می کنیم.(خط برش) بعد با یه مقدار فاصله به اندازه ی شیت و ارتفاع ساختمان خط زمین رو رسم می کنیم بعد از اون خطوطی که روی پلان برش خورده رو مثلا دیوارها امتداد میدیم پایین تا روی خط زمین چیزهای دیگه مثل دیوار و در پنجره که بعد از خط برش قرار داره واگر حجم رو برش بزنیم اونها و میبینیم می کشیم.ارتفاع ها هم بر اساس استاندارهای معمول.اگر هم ساختمون چند طبقه است به اندازهی ارتفاع همکف جد می کنیم و یهخط و بعدضخامت سقف رو می کشیم بعد همبه جای پلان همکف پلان طبقه اول و میزاریم و دوباره مثل قبل.امیدوارم به دردتون بخوره اخه این طوری توضیح دادن یه خرده سخته.

• Like
واکنش ها: raha

تبسم

عضو جدید
سلام دوستان!من اومدم اعتراف کنم که بلد نیستم میز و صندلی بکشم:redface: کسی میتونه بهم یاد بده البته از رو کتاب خوندم ه باید از توی یه مکعب در بیارم میز و صندلی رو اما پایه هاش همیشه مشکل داره و مثل نقاشی کودکان میشه.خصوصا تو پرسپکتیو .اگه میز گرد باشه که دیگه .............................مرسی اگه کشیدن و راندو کردن میز و صندلی رو بگین:gol:

ارسن

عضو جدید
برنامه زمانبندی؟؟؟؟

برنامه زمانبندی؟؟؟؟

چگونه باید واسه اجرای یه ساختمان بتنی یه برنامه زمانبندی نوشت
ایا نرم افزاری مخصوص این کار هست ؟
ممنون

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام من عضو جدید هستم می خواستم بدونم برای درس هندسه کاربردی چه مطالبی جز سر فصلهاست لطفا کامل همه ی سر فصلها را برام بنویسید اگر کتاب خوبی می شناسید معرفی کنید .:)ممنون

هندسه کاربردی یه درس سه بخشیه، یه بخش هندسه تئوری یه بخش ترسیم فنی و یه بخشم اتوکد ( تو بعضی دانشگاه ها ) .کتاب خاصی هم واسه ش نیست.

MY WORLD

عضو جدید
کاربر ممتاز
چگونه باید واسه اجرای یه ساختمان بتنی یه برنامه زمانبندی نوشت
ایا نرم افزاری مخصوص این کار هست ؟
ممنون

سلام
آره یه نرم افزار هست برای زمان بندی پروژه ها به اسم مدیریت پروژه.ms project
خیلی کارها رو راحت کرده و به شدت کاربردیه.

ارسن

عضو جدید
سلام
آره یه نرم افزار هست برای زمان بندی پروژه ها به اسم مدیریت پروژه.ms project
خیلی کارها رو راحت کرده و به شدت کاربردیه.

ممنون
از کجا میتونم گیرش بیارم ( میشه دانلودش کرد)
ایا فرم یا پروژه انجام شده ای میتونم گیر بیارم؟

Tranquility

عضو جدید
مرسي ازنظردوست خوبم!به نظردرست مياد
كسي نظرديگه اي نداره؟
اين ستون گذاري قراره اجرايي بشه ها!خونه ميريزه پايينا!

برای ستون گذاری ، حتما باید طبقات بالای این زیرزمین رو در نظر داشته باشی...خیلی مهمه که ستونها توی طبقه ی بالا کجا در میان ... که مطمئنا خودتون این مورد رو در نظر گرفتید...

بطور خلاصه همون ترسیم فنی میشه... هر کتابی در مورد نقشه کشی و رسم فنی بخونی برات مفیده ...

با سلام
خواهرم رشته اش معماری یه و برش بلد نیست می خواستم بدونم واسه اینکه یاد بگیره باید چیکار کنه؟:)

از اونجایی که مقطع زدن بسیار مهمه در رشته معماری ، توصیه من این هست که خیلی تمرین انجام بشه در این مورد، ابتدا از یه پلان ساده که کاملا تمام فضاهاش رو بلده و میدونه چی به چیه شروع کنه ، حتی اگه بتونه یه ماکت ساده هم ازش بسازه و واقعا برش زدن رو توی اون ببینه و تجسم کنه که خیلی عالی میشه ، یه جوری ملکه ذهنش میشه، توی کتابهای رسم فنی و نقشه کشی در این مورد توضیح کافی داده شده و بقیه اش برمیگرده به تمرین و تجسم قوی.

سلام دوستان!من اومدم اعتراف کنم که بلد نیستم میز و صندلی بکشم:redface: کسی میتونه بهم یاد بده البته از رو کتاب خوندم ه باید از توی یه مکعب در بیارم میز و صندلی رو اما پایه هاش همیشه مشکل داره و مثل نقاشی کودکان میشه.خصوصا تو پرسپکتیو .اگه میز گرد باشه که دیگه .............................مرسی اگه کشیدن و راندو کردن میز و صندلی رو بگین:gol:

ابتدا سعی کنید نقطه گریز مناسب برای طرحتون پیدا کنید، و با خطوط ساده اصل شکل رو دربیارید، استفاده از پرسپکتیو دو نقطه ای شاید سطح کارتون رو بالاتر و فنی تر نشون بده(بقول خودتون شبیه نقاشی کودکان نشه:smile:)، بعد که اصل کار درومد شروع کنید به اضافه کردن جزئیات و دادن عمق به کارتون ، مثلا پایه های صندلی و میز رو عمق بدید و ... و در نهایت اگه بافتی داره کار حتما نشون بدید و شروع کنید به سایه زدن...یه سایه زدن عالی کارتون رو از این رو به اون رو میکنه ...

موفق باشید..

shabnam_arch

عضو جدید
سلام به همه دوستان
می خواستم واسه انتخاب پایان نامه بهم کمک کنین
ممنون میشم

danial_bs

عضو جدید
من یه آتلیه معماری دارم
در کنار کارای اصلیم پایان نامه هم زیاد انجام دادم
واسه پایان نامه نمیخواد حتما یه کار آماده گیر بیاری، همین که یه مطالعات کامل گیرت بیاد کافیه و خیلی کارت جلو می افته
http://3d3d.blogfa.com/

LHM

عضو جدید
طراحی هتل

طراحی هتل

سلام ، موضوع تز ارشد من مجموعه توریستی بر اساس معماری پایداره . ولی فعلا در مورد هتل نیاز به نمونه و استانداردها دارم. کمک :(

s_r27

عضو جدید
روستا؟

روستا؟

سلام معماران عزیز.من در مورد درس روستا اطلاعات می خواستم ممنون می شم کمک کنید

proarc

عضو جدید
طرح های مرمت شهری(بافت های فرسوده)

طرح های مرمت شهری(بافت های فرسوده)

سلام به همه دوستان
کسی در مورد طرح های مرمت شهری اطلاعات نداره
آخه من این ترم مرمت دارم با یکی از بچه های دانشگاهمون انجام می دم استاد ازشون واسه پایان ترم یه طرح مرمت شهری می خواد

LHM

عضو جدید
آره ، نویفرتو دیدم . الان بیشتر دنبال چند نمونه هتل خوبم . سایتی میدونین ؟

raha

مدیر بازنشسته
سلام به همه دوستان
کسی در مورد طرح های مرمت شهری اطلاعات نداره
آخه من این ترم مرمت دارم با یکی از بچه های دانشگاهمون انجام می دم استاد ازشون واسه پایان ترم یه طرح مرمت شهری می خواد

طراحی و مرمت ابنیه سنتی مطالب این تاپیک شاید بتونه کمکت کنه.

وضعیت
موضوع بسته شده است.