پستهای قدیمی , تکراری ((در دست بررسی و احیا))

پستهای قدیمی , تکراری ((در دست بررسی و احیا))

• در مورد معماري باشد

رای: 0 0.0%
  • در حد امكان در مورد كارهاي اجرايي باشد

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    0
وضعیت
موضوع بسته شده است.

امیر1984

عضو جدید
دوست خوبم سلام
متاسفانه دنیای مجازی ، ایراداتی برای کارهای عملی داره که اولینش ، عدم حضور همه اعضا در یک زمان مشخصه و اینکه در این بخشها قصد و نیت بر افزودن اطلاعات تئوری دوستانه . اگر اموزشی هم به صورت تئوری قرار می گیره باید به صورت اصولی و هدفمند باشه .
پیشنهاد من اینه که چنانچه شما علاقمند به انجام این کار هستید ، با توجه به اموزشهایی که زیر نظر اساتیدتون دیدید ، اونها رو برای دوستان تشریح کنید و برای سایرین هم ضمن ایجاد جذابیت ، شور و شوق حرکت گروهی رو فراهم کنید . این موضوع در مورد تمام دوستانی هست که در این رابطه آماده انجام فعالیت هستند .
موفق باشید .
سلام doomann جان
ممنون که توضیح دادید ولی اینکار نیازی به حضور همزمان اعضا نداشت و همونطوری که خودتم میدونی طراحی معماری انجام دادن تشریح کردنی نیست ولی یه طرح معماری چرا قابل تشریحه، پس تنها در کار عملیه که میشه آموخته ها رو منتقل کرد و این تایپیک میتونست جایی باشه که اعضایی مثل من آنچه که اینجا یاد گرفتیم رو با تجربیات قبلی رو هم در قالب یک طرح به خودمون و دوستان نشون بدیم و از تجربیات دیگران هم استفاده کنیم.
در هر صورت بر خلاف تصور من بچه ها از این ایده خوششون نیامد !!!!!
doomann جان اگه ممکنه این تایپیک و دیگر تایپیک هایی که خودت صلاح میدونی مثل این تایپیک های درخواست و کمک که توی تالار زیاد شدن و موجب گمراهی و اتلاف وقت اعضا میشن رو حذف یا منتقل یا هر کاری که خودت میدونی بکنی ممنون میشم.
منم برات آرزوی سلامتی و موفقیت دارم.

فرناز.رحیمی

عضو جدید
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت تمام دوستان خودم من نیاز فوری به انواع دیوار های سنتی و مدرن و مواد و مصالح مورد استفاده در این دیوار ها و عکس از اتصالات دیوار ها رو دارم از همگی ممنون میشوم که به من کمک کنید.

sogandstorm

عضو جدید
~دکتر قمشه ای~

~دکتر قمشه ای~

معماری
.

.
عالم بیرون ادامه وجود ماست ،ما یک مکانی در وجودمان هست که آن رادربیرون ایجادمی کنیم ومابایدمعماری درونمان زیباباشد تا معماری بیرونمان هم زیبا شود،معماري ما بدليل اينكه توازن درآن نيست ما را كج خلق مي كندهرچيزي آدم را ياد مشابهت هاي خودش مي اندازدوشبيه خودش مي كنداگر ما دائماچشممان به هرچيزنازيبايي يبافتدبتدريج ذوق زيبايي از ما مي رودبعدهم خلقمان تنگ مي شود:gol:

mohamad sabeghi

عضو جدید
تشكر و قدر داني

تشكر و قدر داني

ممنون از توضيحاتتان لطفا اگر مطلب در مورد اجراي سقف با استفاده از مصالح نوين ساختماني دارين به جي ميل دوستم a.amanat1990@gmail.com بفرستيد.
با تشكر از حسن نيت شما bye
;)

hkhmkh

عضو جدید
salim جان
با نرم افزار Sketchup شركت گوگل اگر بلدي كار كني، ميتوني با يه سرچ ساده كلي از كارا رو گير بياري و خودت اونا رو برش بزني يا پرسپكتيو كني و.... .:D

eng-arefeh

عضو جدید
سلام.
اين يك پيغام صرفا انتقاديه... لطفا از اون برداشت تند يا غرض ورزانه نكنيد.
شايد منم مثل خيلياي ديگه كه به اين سايت اومدن و گفتن به به چه منظم و چه صميمي اينجا عضو شدم ولي دارم به نتيجه عكسش ميرسم. من اينجا فعاليتي نكردم. چون از وقتي كه عضو شدم و چند وقتي تو سايت گشتم هرچي ديدم متعلق به فعاليتهاي گذشته بود... چطور بگم.. اينجا يه جورايي ركود داره. مدام در حال پس رفتنه...همه برنامه هايي دارن كه بهشون عمل خواهند كرد ولي اين آينده كي مياد خدا داند. من به پيشنهاد يكي از دوستانم اينجا عضو شدم كه حالا اونم ديگه رغبتي به فعاليت اينجا نداره...مدير اينجا از همراهي هايي كه نبودند گله كرده ان..طوريكه گويا چندان از ذات روابط مجازي در حوزه چنين سايتهايي هيچ اگاهي ندارن...انتظاراتي كه از اعضا داريد متاسفانه با كمي بررسي پستهاي قديمي تر تاپيك ها و آشنايي با جو اينجا و اعضا قطعا غير منطقي و نا متناسب هستن...حتي شما وقتي فعاليتي هم ميشه از اون بي خبريد...پاسخهاتون به اين پستها بسيار با تاخيره... و بعضا وقتي جواب فردي رو داديد كه اون بنده خدا سايت رو مثلا مدتهاست ترك كرده...اين ها رو ميگم چون با توصيفاتي كه ازتون شنيدم بسيار در تضادن...
ميخوام بگم مدير اينجا طبق روال سايت نبايد دستي به سر و روي تالار بكشه؟ اين چه وضعه صفحه اول تالار معماريه؟ نبايد تاپيكها رو سر جمع كنه؟ نبايد دسته بندي كنه؟ چرا مدتهاست چنين چيزايي نميبينيم؟
در ضمن ميخواستم ازمدير هاي اين تالار خواهش كنم رفتارشون رو بهتر كنند. اگه بخوام دقيق تر بگم بايد اين طور بگم كه مديران عزيز وقتي مدير ميشن مقداري تغيير رفتار ميدن كه به نظر چندان شايسته نمياد. آيا از وظايفي كه اينجا بعنوان مدير به عهده گرفتيد آگاهيد؟ آيا مدير تنها بايد اطلاعات مناسب داشته باشه يا چيزاي ديگه اي هم لازم داره؟
شايد علتش اين باشه كه مديريت عنوان مناسبي براي شخصي با مسئوليتهاي مدير اينجا نيست...اين عنوان گويا كمي كژتابي داره كه خود مديران رو هم تحت تاثير قرار داده...
قصد ناراحت كردن كسي رو ندارم و نداشتم...متاسفم كه قضاوت تازه واردان از اين سايت اشتباه ميشه...
بازم حرف دارم كه بگم..اميدوارم توي پستهاي بعدي...

respina

عضو جدید
طراحی شهرک مسکونی

طراحی شهرک مسکونی

سلام. اگر اطلاعاتی د رموردشهرک مسکونی یا در مورد سرانه ها دارید یا منبع و مرجعی می شناسید لطفا به من کمک کنید. اگر نمونه هایی از شهرک های مسکونی ایرانی و خارجی هم می شناسید لطف کنید کمکم کنید. ممنون

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام.
اين يك پيغام صرفا انتقاديه... لطفا از اون برداشت تند يا غرض ورزانه نكنيد.
سلام دوست خوبم .
از شنیدن انتقادات همیشه به نقطه ضعفهای خودم پی می برم و با کمال میل اونها رو می خونم و حتی الامکان اونها ر وبه کار می بندم ...

شايد منم مثل خيلياي ديگه كه به اين سايت اومدن و گفتن به به چه منظم و چه صميمي اينجا عضو شدم ولي دارم به نتيجه عكسش ميرسم. من اينجا فعاليتي نكردم. چون از وقتي كه عضو شدم و چند وقتي تو سايت گشتم هرچي ديدم متعلق به فعاليتهاي گذشته بود... چطور بگم.. اينجا يه جورايي ركود داره. مدام در حال پس رفتنه...همه برنامه هايي دارن كه بهشون عمل خواهند كرد ولي اين آينده كي مياد خدا داند.

راست می گید منم وقتی عضو شدم همین حسو داشتم . ولی یادمه یه تاپیک زدم و شروع کردم به کار کردن . اینقدر عاشقانه شروع کردم که دست از هر فعالیتی بر داشتم و برای کمک کردن به دوستانم ، تمام فعالیتهای جنبی رو هم حذف کردم و یادمه تاپیک اموزش اسکیس برای خیلی ها جذاب بود و خیلی ها با اون اسکیس رو شروع کردن ولی بعد از بعهده گرفتن مسئولیت تالار ، اینقدر کم لطفی ا زیاد شد ، اینقدر رسیدگی به بی توجهی های دوستان زیاد شد که دیگه نشد اون تاپیک و تاپیک کرکسیون رو بهشون ادامه بدم و اونجوری که باید و شاید بهشون برسم ...
هر جا تونستم اطلاعیه زدم ، اسپم نکنید ... بحث بی محتوا نکنید . هر پستی رو سر جای خودش بفرستید ، تاپیک های بی محتوا و درخواست و ... حداقل با یه سرچ دنبالشون بگردید ... سوالها بارها و بارها پرسیده می شه و هزاران بار هزاران نفر پاسخ میدن ... مطالب همش شده کپی پیست و هیچ کس به فکر تحقیق و تفحص درست و. تولید علم نیست ... یه کار دسته جمعی و درست شروع نمی شه ، هر کسی میاد تو با درخواست وارد میشه و میگه فلان طرح رو دارید ؟ کمک ، جدیه جان مادرتون کمک کنید فردا تحویل دارم ، تو رو به امواتتون قسم یه پروژه اماده بدید تا من نمره بگیرم ... مرامتون کجار رفته بچه های بی حال باشگاه مهندسان ، هیچ معماری نیست آیا ؟ و هزاران حرف دیگه که باور کنید رسیدگی به این همه بی بند وباری که هر کاربر در ابتدای ورودش بوجود میاره دیگه فرصتی برای من نمی گذاره تا با دست خودم اسکیس بزنم و به صورت اموزش برای بچه ها بذارم و یا هزاران فعالیت جانبی بکنم . مطمئن باشید اگر چه کمک کردن رو دوست دارم ولی وقف این تالار نیستم و باید به امور شخصی و شرکتی خودم هم رسیدگی کنم و اگر این چند روزه مشکلی در مورد تالار وجود داشت ، صرفا به دلیل یک مسافرت کاری بود که با مسافرت نوروزی تلفیق شد و پستهای درخواستی که شما از هر صد تایی ، یکی دو تاش رو هم نیم دید ایتن بار تلنبار شد تا شما به وضوح نمود چند روز عدم رسیدگی رو ببینید و شما هم مثل من ببینید که وقت فعالیت های من کجا گذاشته می شه وآیا بعد از این همه کار و رسیدگی توانی برای رسیدگی به تک به تک پستها و تاپیکها می مونه ؟

من به پيشنهاد يكي از دوستانم اينجا عضو شدم كه حالا اونم ديگه رغبتي به فعاليت اينجا نداره...
رغبت داشتن و یا نداشتن هر کس بسته به میزان عشق و علاقه ای هست که به فعالیت در یک مکان داره و درصد زیادی از این عشق وابسته به نیازهاست . وقتی نیازی باشه هر کسی که باشه بر میگرده و به مطلب دلخواهش دست پیدا می کنه و میره و وقتی نیاز نداشت دیگه نمی یاد . اگه قرار به این بود که هر کسی به محض دیدن موضوعی خلاف میلش صحنه رو ترک کنه که سنگ روی سنگ بند نمی شد دوست خوبم . بهتر این بود که به جای خالی کردن عرصه ، با شروع حداقل یک فعالیت مثبت ، شما به جمع پر بار تر کننده های علمی تالار می پیوستید نه به عنوان یک مصرف کننده از انقضا مصرفتون از تالار سخن بگید . حضور یا عدم حضور شما و اعتراض به بودن یا نبودنتون ، درسته که برای من به عنوان یک دوستناراحت کننده است ، اما بدون فعالیت مثبت ، چه دلیلی بر حضور هر کدوم از ما در این فضا هست ؟ مگر نه اینکه این نو فروم ها قائم به فرده و هر کس با توانی که در هر کاری داره می تونه مثمر ثمر باشه ؟ چرا باید به نگرفتن جواب از یک نفر مثل مدیر و یا دیدن چند بی نظمی به راحتی ندای خداحافظی سر بدیم و رغبت هامونو از دست بدیم . من همیشه قدر دان زحمات همه دوستان بودم و هستم ولی یادتون باشه کسی که بدون هیچ فعالیت مثبتی پا به این فضا می ذاره و بدون هیچ فعالیتی از اینجا می ره و با اظهار بی تمایلی از مجموعه جدا می شه ؟ به نظر من دیر هم خداحافظی کرده !!!

مدير اينجا از همراهي هايي كه نبودند گله كرده ان..طوريكه گويا چندان از ذات روابط مجازي در حوزه چنين سايتهايي هيچ اگاهي ندارن...انتظاراتي كه از اعضا داريد متاسفانه با كمي بررسي پستهاي قديمي تر تاپيك ها و آشنايي با جو اينجا و اعضا قطعا غير منطقي و نا متناسب هستن...
نظر شخصی شماست و قاعدتا محترمه .

حتي شما وقتي فعاليتي هم ميشه از اون بي خبريد...پاسخهاتون به اين پستها بسيار با تاخيره... و بعضا وقتي جواب فردي رو داديد كه اون بنده خدا سايت رو مثلا مدتهاست ترك كرده...اين ها رو ميگم چون با توصيفاتي كه ازتون شنيدم بسيار در تضادن...
فکر می کنم در قسمتهای بالا جواب رو داده باشم .

ميخوام بگم مدير اينجا طبق روال سايت نبايد دستي به سر و روي تالار بكشه؟ اين چه وضعه صفحه اول تالار معماريه؟ نبايد تاپيكها رو سر جمع كنه؟ نبايد دسته بندي كنه؟ چرا مدتهاست چنين چيزايي نميبينيم؟

این مدتهایی که می فرمایید از تاریخ 24 اسفندماهه تا روز سوم عید که مطمئنا بعد از یکسال فعالیت اجازه یک سفر و مرخصی کوتاه مدت به من داده می شه که از خدمت دوستان مرخص بشم و چند روزی رو به زندگی شخصی خودم برسم .

در ضمن ميخواستم ازمدير هاي اين تالار خواهش كنم رفتارشون رو بهتر كنند. اگه بخوام دقيق تر بگم بايد اين طور بگم كه مديران عزيز وقتي مدير ميشن مقداري تغيير رفتار ميدن كه به نظر چندان شايسته نمياد. آيا از وظايفي كه اينجا بعنوان مدير به عهده گرفتيد آگاهيد؟ آيا مدير تنها بايد اطلاعات مناسب داشته باشه يا چيزاي ديگه اي هم لازم داره؟
شايد علتش اين باشه كه مديريت عنوان مناسبي براي شخصي با مسئوليتهاي مدير اينجا نيست...اين عنوان گويا كمي كژتابي داره كه خود مديران رو هم تحت تاثير قرار داده...

خیلی خوشحال می شم از مصادیق بد رفتاری چند نمونه رو مثال بزنید و راه حلها و یا تصحیح رفتارها رو به بنده بفرمایید . با کمال موارد رو در رفتارم تصحیح خواهم کرد .
با مواردی که فرمودید در مورد عنوان مدیر تالار ، بسیار موافقم . پیشنهاد می کنم همه یه نامه رو بنویسم و امضا کنیم واسه ادمین سایت تا اسم مدیر و عوض کنه و از عناوینی مثل ، رفتگر تالار ، اسپم پاک کن ، حمال بی جیره مواجیب ، غلام سیاه ، عبد الله خارکش ، مسئول نظافت ، نظافتچی ، و ... استفاده کنه چون بیشتر به فعالیت فعلی ما شبیه می شه !!

قصد ناراحت كردن كسي رو ندارم و نداشتم...متاسفم كه قضاوت تازه واردان از اين سايت اشتباه ميشه...
بازم حرف دارم كه بگم..اميدوارم توي پستهاي بعدي...

اون کسی که باید این حرفها رو بشنوه و ناراحت بشه منم ، که با تمام وجو عرض می کنم خوشحال می شم از اینکه انتقادات رو بشنوم . حداقلش اینه که به این واسطه یادی هم از این عضو کوچیک تالار بشه و من فرصت کنم بغیر از تمیز کاری و رفت و روب ، یکمی هم حرف بزنم و بغیر از تذکرو صحبت و خواهش و تمنا ، یه چند تا پست هم متفاوت بفرستم که یادم نره یه سری اختیارات و امکانات هم دارم !!!
ممنونم از اینکه من رو نقدر کردید و منتظرم تا تمام حرفهای شما و باقی دوستانی که مشابه شما فکر می کنند رو بشنوم . ..
زنده باشید .

ali_8557

عضو جدید
منابع ارشد

منابع ارشد

سلام آقا حميد اگر منابع كارشناسي ارشد معماري به تورت خورد ممنون ميشم دانشگاه ما جواب درستي به من نداده :gol:

maralshad

عضو جدید

این دانشکده ی در نیوزیلند

eng-arefeh

عضو جدید
سلام دوست خوبم .
از شنیدن انتقادات همیشه به نقطه ضعفهای خودم پی می برم و با کمال میل اونها رو می خونم و حتی الامکان اونها ر وبه کار می بندم ...

سلام.

راست می گید منم وقتی عضو شدم همین حسو داشتم . ولی یادمه یه تاپیک زدم و شروع کردم به کار کردن . اینقدر عاشقانه شروع کردم که دست از هر فعالیتی بر داشتم و برای کمک کردن به دوستانم ، تمام فعالیتهای جنبی رو هم حذف کردم و یادمه تاپیک اموزش اسکیس برای خیلی ها جذاب بود و خیلی ها با اون اسکیس رو شروع کردن ولی بعد از بعهده گرفتن مسئولیت تالار ، اینقدر کم لطفی ا زیاد شد ، اینقدر رسیدگی به بی توجهی های دوستان زیاد شد که دیگه نشد اون تاپیک و تاپیک کرکسیون رو بهشون ادامه بدم و اونجوری که باید و شاید بهشون برسم ...
هر جا تونستم اطلاعیه زدم ، اسپم نکنید ... بحث بی محتوا نکنید . هر پستی رو سر جای خودش بفرستید ، تاپیک های بی محتوا و درخواست و ... حداقل با یه سرچ دنبالشون بگردید ... سوالها بارها و بارها پرسیده می شه و هزاران بار هزاران نفر پاسخ میدن ... مطالب همش شده کپی پیست و هیچ کس به فکر تحقیق و تفحص درست و. تولید علم نیست ... یه کار دسته جمعی و درست شروع نمی شه ، هر کسی میاد تو با درخواست وارد میشه و میگه فلان طرح رو دارید ؟ کمک ، جدیه جان مادرتون کمک کنید فردا تحویل دارم ، تو رو به امواتتون قسم یه پروژه اماده بدید تا من نمره بگیرم ... مرامتون کجار رفته بچه های بی حال باشگاه مهندسان ، هیچ معماری نیست آیا ؟ و هزاران حرف دیگه که باور کنید رسیدگی به این همه بی بند وباری که هر کاربر در ابتدای ورودش بوجود میاره دیگه فرصتی برای من نمی گذاره تا با دست خودم اسکیس بزنم و به صورت اموزش برای بچه ها بذارم و یا هزاران فعالیت جانبی بکنم . مطمئن باشید اگر چه کمک کردن رو دوست دارم ولی وقف این تالار نیستم و باید به امور شخصی و شرکتی خودم هم رسیدگی کنم و اگر این چند روزه مشکلی در مورد تالار وجود داشت ، صرفا به دلیل یک مسافرت کاری بود که با مسافرت نوروزی تلفیق شد و پستهای درخواستی که شما از هر صد تایی ، یکی دو تاش رو هم نیم دید ایتن بار تلنبار شد تا شما به وضوح نمود چند روز عدم رسیدگی رو ببینید و شما هم مثل من ببینید که وقت فعالیت های من کجا گذاشته می شه وآیا بعد از این همه کار و رسیدگی توانی برای رسیدگی به تک به تک پستها و تاپیکها می مونه ؟

مسلمه كه وقتي نميمونه...ولي مديران اين تالار دو نفر هستن...اگه تعداد همكار كم داشتيد چرا اقدام نكرديد يا نميكنين؟
در مورد عناوين و لحن درخواست هم توي اين تالار به نظرم دوباره تحت تاثير جو اينجاست و قطعا زنندست...چرا همين فرد كه توي اين فروم ميگه جون عمه ات كمك كن
توي فروم ديگه اينطور درخواست نميكنه...محيط و حتي ظاهر حرفه اي و مودب توي فروم ديگه فرد رو از اين كار نگه ميداره...اينجا هم اوايل گويا بيشتر به اون حالت نزديك تر بوده...ولي به تدريج ازبين رفته...

رغبت داشتن و یا نداشتن هر کس بسته به میزان عشق و علاقه ای هست که به فعالیت در یک مکان داره و درصد زیادی از این عشق وابسته به نیازهاست . وقتی نیازی باشه هر کسی که باشه بر میگرده و به مطلب دلخواهش دست پیدا می کنه و میره و وقتی نیاز نداشت دیگه نمی یاد . اگه قرار به این بود که هر کسی به محض دیدن موضوعی خلاف میلش صحنه رو ترک کنه که سنگ روی سنگ بند نمی شد دوست خوبم . بهتر این بود که به جای خالی کردن عرصه ، با شروع حداقل یک فعالیت مثبت ، شما به جمع پر بار تر کننده های علمی تالار می پیوستید نه به عنوان یک مصرف کننده از انقضا مصرفتون از تالار سخن بگید . حضور یا عدم حضور شما و اعتراض به بودن یا نبودنتون ، درسته که برای من به عنوان یک دوست ناراحت کننده است ، اما بدون فعالیت مثبت ، چه دلیلی بر حضور هر کدوم از ما در این فضا هست ؟ مگر نه اینکه این نو فروم ها قائم به فرده و هر کس با توانی که در هر کاری داره می تونه مثمر ثمر باشه ؟ چرا باید به نگرفتن جواب از یک نفر مثل مدیر و یا دیدن چند بی نظمی به راحتی ندای خداحافظی سر بدیم و رغبت هامونو از دست بدیم . من همیشه قدر دان زحمات همه دوستان بودم و هستم ولی یادتون باشه کسی که بدون هیچ فعالیت مثبتی پا به این فضا می ذاره و بدون هیچ فعالیتی از اینجا می ره و با اظهار بی تمایلی از مجموعه جدا می شه ؟ به نظر من دیر هم خداحافظی کرده !!!

دوست عزيز همينطور كه گفتيد و همه ميدونيم مطالب اينجا عموما كپي پيسته به اين دليل و دلايل زياد ديگه پس چندان هم منبع دست اولي براي برآوردن نيازهاي علمي، حد اقل من، نيست به همين دليل تاريخ مصرفي هم براي اين مطالب كپي پيست قائل نميشم و براي نيازهام به اينجا تاريخ انقضايي...و براي مثال من و دوستي كه من رو به اين جا معرفي كردند ، به خاطر نياز نبود كه به اينجا امديم...به خاطر غلط اندازي اوليه بود...البته متاسفم كه اين برداشت اينقدر جا افتادست...وشمام با اطمينان در مورد بقيه هم بكارش ميبريد..
من به محض ديدن موضوعي خلاف ميليم دست به ترك اين فروم نزدم...در واقع من درست متوجه نميشم شما از كجاي صحبتهاي من به اين نتيجه رسيديد كه دارم اينجا رو ترك ميكنم...دوست عزيزم هم فعاليتهاي مثبت زيادي در اينجا انجام دادند، كپي پيست كار نبودند و خيلي هم براي اينجا صبر كردند و به قول شما به راحتي هم نداي خداحافظي سر ندادند...ولي اينجا به اين حرفها درست نميشه...
دوست من، تمايل به فعاليت مثبت رو تالار بايد در عضو ايجاد كنه...همونطور كه خود شما بوسيله الهام غيبي كه به فعاليت نپرداختيد جو اينجا جذبتون كرد...و گويا خود شما رو هم پس زد

نظر شخصی شماست و قاعدتا محترمه .
فکر می کنم در قسمتهای بالا جواب رو داده باشم .

این مدتهایی که می فرمایید از تاریخ 24 اسفندماهه تا روز سوم عید که مطمئنا بعد از یکسال فعالیت اجازه یک سفر و مرخصی کوتاه مدت به من داده می شه که از خدمت دوستان مرخص بشم و چند روزی رو به زندگی شخصی خودم برسم .

صد در صد...خب همكار مديري؟ دستيار مديري؟شما مسئوليتي رو پذيرفتيد پس بايد به فكر راه حل براي مشكلاتي كه اين مسئوليت براتون قطعا بوجود مياره هم باشيد... خودتون هم ميدونيد ،علت بروز بي نظمي ها جو آشفته و بي بندو بار اينجاست... و اين جو با چند تا اطلاعيه قرار نيست درست بشه.

خیلی خوشحال می شم از مصادیق بد رفتاری چند نمونه رو مثال بزنید و راه حلها و یا تصحیح رفتارها رو به بنده بفرمایید . با کمال موارد رو در رفتارم تصحیح خواهم کرد .

من اينجا به دلايلي گفتن مستقيمشون رو صحيح ندونستم اگه بخوايد خدمت خودتون ميگم.

با مواردی که فرمودید در مورد عنوان مدیر تالار ، بسیار موافقم . پیشنهاد می کنم همه یه نامه رو بنویسم و امضا کنیم واسه ادمین سایت تا اسم مدیر و عوض کنه و از عناوینی مثل ، رفتگر تالار ، اسپم پاک کن ، حمال بی جیره مواجیب ، غلام سیاه ، عبد الله خارکش ، مسئول نظافت ، نظافتچی ، و ... استفاده کنه چون بیشتر به فعالیت فعلی ما شبیه می شه !!

دوست من شما هم ميدونيد كه منظور من اين نبوده و هر چند ترتيب تالار هم جز وظايف مدير اينجاست ولي مقصود من تاثير نا مطلوب اين عنوان روي رفتار مديران بود...شما و همكار/همكارانتون با تقسيم وظايف بايد از حالت به قول خودتون (به دليل نا مناسب بودن من تكرار نميكنم رجوع شود به مطالب هاي لايت شده بالا) در بيايد... علاقه شما به اين تالار باعث دريافتن راه حل براي اين مشكل نشد.. گويا اين مثبت ترين فعاليت ممكن براي اينجاست.

اون کسی که باید این حرفها رو بشنوه و ناراحت بشه منم ، که با تمام وجو عرض می کنم خوشحال می شم از اینکه انتقادات رو بشنوم . حداقلش اینه که به این واسطه یادی هم از این عضو کوچیک تالار بشه و من فرصت کنم بغیر از تمیز کاری و رفت و روب ، یکمی هم حرف بزنم و بغیر از تذکرو صحبت و خواهش و تمنا ، یه چند تا پست هم متفاوت بفرستم که یادم نره یه سری اختیارات و امکانات هم دارم !!!
ممنونم از اینکه من رو نقدر کردید و منتظرم تا تمام حرفهای شما و باقی دوستانی که مشابه شما فکر می کنند رو بشنوم . ..
زنده باشید .

يكبار ذكر كردم و دوباره هم ميگم من نخواستم كسي رو ناراحت كنم ولي بايد بگم نه دوست خوبم فقط شما ناراحت نميشيد...دوستانتون هم ناراحت ميشن هركدوم به دلايلي... و اميدوارم كه به بعضي ها هم بر بخوره كه متاسفانه نميخوره كه اگه ميخورد الان وضع اينجا اين طور نبود..

.....در نقل قول.

melod

عضو جدید
خیلی جالب و خوب بود به ما تازه وارد ها یاد میده که بهتر وبیشتر راجع به چیزی که طراحی میکنیم فکر کنیم ممنون از عکسهای جالبت:smile:

melod

عضو جدید
درخواست

درخواست

پروژه طرح 1 ما کانون شعر و ادب.اگه میشه در مورد کانسپت اولیه و فضاهای داخلی:سالن اجتماعات و گالری کمکم کنید:D

elaheye_naz

عضو جدید
پلان ،نما ،مقطع

پلان ،نما ،مقطع

سلام
اگر از یک معمار معروف ایرانی یا خارجی پلان،نما،مقطع،عکس یک کار مسکونی اش را دارید خواهشن برام بزارید.
توی بد مخمصه ای گیر افتادم.

sadjadi

عضو جدید
سلام دوست عزیز فرشته2.من تاپیکتو الان دیدم اگه لطف کنی در مورد کارت خیلی بیشتر توضیح بدی شاید بتونم کمک کنم.مثلا از چی باید اسکیس بزنی(تو چندتا موضوع بگو تا من دو سه تا برات بفرستم

masigoli

عضو جدید
کمکم کنید در رابطه با یک مدرسه معروف

کمکم کنید در رابطه با یک مدرسه معروف

لطفا" اگر کسی اطلاعات داره در رابطه با تحلیل فضاها پلان پرسپکتیو و نما از یکی از مدارس معروف ایران.خیلی عجله دارم ممنون می شم کمک کنید.:w20::crying2:

eng-arefeh

عضو جدید
سلام
اگر عیبی نداره من هم نظرمو میگم..
تو مدتی که تو این باشگاه دارم فعالیت میکنم-وسعی دارم روز به روز بیشترش کنم-شاهد زحمات و تلاش های بی چشمداشت مسئولان و مدیران سایت بودم که واقعا تو این گرفتاریهای این زمونه این مسئولیت پذیری که از سر وظیفه هم نیست کم پیدا میشه بنابر این کمترین کاری که ما اعضا می تونیم بکنیم(اول از همه خودم) اینه که حتی اگه نقدی داریم هر چند به جا، طوری مطرح نکنیم که خستگی به تنشون بمونه و زحمات نادیده گرفته بشه. به خصوص اعضای تازه وارد حد اقل کاری که می تونند بکنند اینه که قبل ازایجاد هر تاپیکی اول سرچ کنند و اگر هم تاپیکی می ببینند که اشتباه ایجاد شده مثل دوستان دیگه با دادن آدرس مربوط در مرتب سازی آنها به مسئولان کمک کنند تا آنها با دلگرمی بچه های دیگه از کار زده نشوند.اگه یه روز ما جای اونها باشیم مطمئنا دوام نمی اوریم.حیفه این همه زحمت و فعالیت پر ثمر با بحث و ایراد، کمرنگ شه و بچه ها بی شوق بشوند.بیایید به هم و به همه دلگرمی بدیم.

قصد ناراحت کردن کسی رو نداشتم اما اگه این اتفاق افتاده عذز می خواهم.;)

سلام.
خواهش ميكنم دوست من فكر نكنم كسي رو ناراحت كرده باشين.
دوست خوبم قسمتهايي از متن رو كه هاي لايت كردم جاهايي هستن كه شما به نظرم بسيار ظاهري برخورد كرديد.كسي منكر كارهايي كه مدير/مديران براي اينجا انجام دادند نميشه و اگه يكم تو تالار بچرخيد ميبينيد تشكر هايي كه از مدير شده خيلي بيشتر از انتقاده هر چند بعضي اعضا با انتقاد هاي غير منطقي تا حالا يك مقدار حساسيت براي موضوع انتقاد ايجاد كده ان كه از اين بابت متاسفم و متاسفم اگه به نظر مياد خستگي به تن مدير عزيز مونده ولي اگه قراره هر انتقادي باعث موندن خستگي به تن مسئول يه تالار بشه به نظرم با آگاهي كمي اين مسئوليت رو پذيرفتن. درسته كه اين وظيفه اون طور كه در دنياي حقيقي مطرح ميكنيم نيست ولي به نظر نمياد اعضاي اينجا با اكراه اين مسئوليت رو قبول كنن!
دوست من اگه همين طور به روحيه دادن به اين و اون و طبيعي جلوه دادن ركود بدي كه اينجا گرفتارش شده ادامه بديم بعد مدتي اينجا از ايني هم كه الان هست بدتر ميشه.
من نمي دونم شما به كجاي اين تالار كه حتي مطالب زبان اصليش هم كپي پيست! هست ميگيد پر ثمر!!
مثال ميزنم...اگه قرار بود مثلا آموزشهاي اسكيس رو كه تا حالا بعد از اوايل بخش كارگاه اسكيس از بقيه قسمتها مفيد تر ظاهر شده واقعا با ثمر باشند بهتر بود با انتظار شركت زياد اعضا پشتش همراه نميشد...اين با بررسي حتي سطحي روند رو به افول كارگاه اسكيس و روند ظاهرا ناموفق خود تاپيك كاملا قابل پيش بيني بود!
دوست من شوق بچه ها براي چي؟ براي كپي پيست؟ كسي اينجا جز يكي دو نفر كه الان هم مدتهاست از جو اينجا زده شده اند زحمت مراجعه و ترجمه متون رو به خودش نميده!
اينجا دوستان تلاشي براي بهبود نميكنن، چون وضعيتش تو اين حال قفل شده! اين حرفها از دلگرمي در اين وضع مهم تره! بلكه عده اي به خودشون بيايند و ببينن چه وضعي ايجاد شده.
بهتره اينطور بگيم اول حركت بعد همدلي...

نوروز1

عضو جدید
نظر من

نظر من

سلام و سال نو مبارک
به نظر من ما در صد سال آینده با دستیابی به تکنولوژی های مدرن که نیازهای فیزیکی مارو تامین میکنه نیاز به یک بازگشت به گذشته جهت تامین نیازهای روحی خود خواهیم داشت و این موضوع در تمامی چیزهایی که ما در صد سال اینده خواهیم داشت مرتبط است پس شما با در نظر گرفتن روابط و عملکرد فضایی در معماری گذشته و حل مشکلات اقلیمی و سازه و ......بوسیله تکنولوژی جدید خواهید توانست به ایده های جالبی دست پیدا کنید .
موفق باشی عزیزم:)
البته این نظر منه و میتونه نادرست باشه:heart::gol:

artemiss

عضو جدید
کاربر ممتاز
من این طرم طرحم در مورد یک مدرسه راهنمایی پسرونس
واقعا از اطلاعاتت ممنونم

شما احتمالا شاگرد استاد فدوی نیستی؟:D
آخه پروژه این ترم منم همینه
البته استادمون اول گفت مدرسه راهنمایی دخترونه
بعد پسرا اعتراض کردن گفت خوب پسرا پسرونه طراحی کننن:D

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام به شما دوست خوبم . امیدوارم با ادامه بحث بتونیم نتیجه مثبتی بگیریم که بغیر از یک سلسله سوال و جوابها منفعتی هم برای تالار داشته باشه . شخصا از این نحوه انتقاد هیچ گونه ناراحتی نداشته و ندارم و ترجیح می دم این بحثها رو ادامه بدم تا در نهایت در یک فضای دوستانه ، ختم به جوابی منطقی و راه حلی اصولی بشه .

سلام.
خواهش ميكنم دوست من فكر نكنم كسي رو ناراحت كرده باشين.
دوست خوبم قسمتهايي از متن رو كه هاي لايت كردم جاهايي هستن كه شما به نظرم بسيار ظاهري برخورد كرديد

بهتر می بینم در نوع گفتارتون شرط ادب رو رعایت کنید و از بی احترامی جدا بپرهیزید چون من به شدت با این موضوع مخالفم. همونطور که من به نظر شما احترام می ذارم و جوابهام رو تک تک به شما می گم ، همونطور هم انتظاردارم ، نظراتی که به عنوان نظر مخالف بیان میشه باعث ایجاد جو نامناسب و خدای ناکرده بی احترامی نشه ، چون در اون صورت من از ابزار مدیریت برای ختم بحث استفاده خواهم کرد .

.كسي منكر كارهايي كه مدير/مديران براي اينجا انجام دادند نميشه و اگه يكم تو تالار بچرخيد ميبينيد تشكر هايي كه از مدير شده خيلي بيشتر از انتقاده
اگر قراره که راستش رو بگیم ، شما دومین نفری هستید که به صورت مستقیم در حال انتقاد هستید . و اولین نفری که بدون تهمت و افترای اینکه مدیر یک دیکتاتوره و یا با ساز مخالف به شدت می جنگه سر حرفی ایستادین که طی ادامه بحث شاید رنگ و بوی دیگه ای به خودش بگیره . تشکرها و تایید حرفها مطمئنن بخاطر مدیریت نیست . برای یاد آوری عرض می کنم ، 90 درصد امتیازات من قبل از مدیریت و بواسطه فعالیتم در تالار بوده و این امتیازات بعد از مدیریت به مراتب کمتر و کمتر شده و این از نظر من اصلا معیار خوبی برای تقدیر و یا تنبیه نیست و یا نشانگر فعالیت مثبت یا منفی .
بنابر این هر چیزی جای خودش . انتقاد به جای خودش و تشکر هم به جای خودش . اینطوری همه چیز نظم بیشتری می گیره .

هر چند بعضي اعضا با انتقاد هاي غير منطقي تا حالا يك مقدار حساسيت براي موضوع انتقاد ايجاد كرده اند كه از اين بابت متاسفم
اختلاف سلیقه ها همه جا هست و عقاید مختلف زیادی وجود داره . سعی کنیم به عقاید همدیگه احترام بذاریم و نه اینکه سعی کنیم اونها رو عوض کنیم .

و متاسفم اگه به نظر مياد خستگي به تن مدير عزيز مونده ولي اگه قراره هر انتقادي باعث موندن خستگي به تن مسئول يه تالار بشه به نظرم با آگاهي كمي اين مسئوليت رو پذيرفتن. [/ quote]

یادمه توی خدمت مقدس سربازی می گفتن ، کی خسته است ، همه با هم می گفتیم دشمن !! حالا هم یاد همون دوره افتادم . بحثو جدل و ساز مخالف و توهین به عقاید در داخل این تالار ، باعث خوشحالی مخالفین خواهد بود . پس سعی کنیم اتحادمون رو از دست ندیم و به برنامهریزی بهتر فکر کنیم .
برای اطلاع همه دوستان عرض می کنم من نه تنها خسته نیستم ، بلکه بیشتر انگیزه دارم که این جمع به حالت مثبت و منطقی خودش برگرده . اما با برنامهریزی . وقتی یک کاروان بدون نقشه حرکت کنه ، مطمئن باشید به مقصد نخواهد رسید .
این قافله در راه مانده نیاز به یک مسیر و هدف مشخص داره .

درسته كه اين وظيفه اون طور كه در دنياي حقيقي مطرح ميكنيم نيست ولي به نظر نمياد اعضاي اينجا با اكراه اين مسئوليت رو قبول كنن!

لطفا راجع به مسائلی که به شما ارتباطی پیدا نمی کنه وارد نشید چون نه تنها دردی از تالار حل نمی کنه بلکه جز دخالت هیچ معنای دیگری هم نمی ده که فکر می کنم حوزه فعالیت هر کس مشخص باشه .

دوست من اگه همين طور به روحيه دادن به اين و اون و طبيعي جلوه دادن ركود بدي كه اينجا گرفتارش شده ادامه بديم بعد مدتي اينجا از ايني هم كه الان هست بدتر ميشه.

نمی دونم شما اگر یکی از سران مملکت بودید چه به سر ماها می یومد ؟!! دنیای به این بزرگی دچار رکود شده ، بزرگترین شرکتهای دنیا در حال ورشکستگی هستند ، سیاستهای کلان اجتماعی ، سیاسی شکست می خورن و هزاران هزار نفر در اثر جنگو خونریزی و اختشاش و گرسنگی و بی بند و باری هر روز از جمع ساکنان این دنیای بزرگ کم می شن ، ولی زندگی هنوز ادامه داره . هنوز هم چرخها می چرخه و تنها حلال همه این مشکلات به ظاهر بزرگ ، زمانه . پس بهتره که یکمی چشمها رو به اطرافمون باز کنیم و بجای برداشتن کاسه چه کنم ، به فکر بهبود و راه حل باشیم .
به قول امام راحل ، آغاز هر تغییر باید از خودمان باشد . باید خودمان را اصلاح کنیم تا مملکتمان اصلاح شود .

من نمي دونم شما به كجاي اين تالار كه حتي مطالب زبان اصليش هم كپي پيست! هست ميگيد پر ثمر!!
عارفه جان ، نمی دونم چقدر تحصیلات داری ، نمی دونم چقدر کتاب می خونی و یا چقدر به این موضوعاتی که با جرات اونها رو مطرح می کنی مطمئنی . یادمه استادی توی دانشگاه داشتیم که همیشه به ما توصیه می کرد ، وقتی راجع به موضوعی اطلاعی ندارید ، راجع بهش اظهار نظر نکنید چون باعث از بین رفتن وجهه شخصی خودتون میشه . حالا من همین پیشنهاد رو به شما می کنم توصیه من اینه که برید و کمی کتاب بخونید وسر منشا اکثر علوم روز در حال تدریس در معتبر ترین دانشگاههای ایران رو بشناسید و ببینید که ما همه وامدار علوم بیگانه هستیم و تمام کتابها ، جزوات ، علوم ما همه کپی پیست شده نمونه های خارجی هستند.
یکمی به خودتون رشته خودتون و درسهای خودتون نگاه کنید . اولین کلماتی که یاد می گیرم تو معماری اینهاست ، ژوژمان ، کرکسیون ، دسن ، موتیف و ... بگذارید بگم ، متاسفانه ما هیچ تولید علمی نداریم در هیچ جایی . اون چیزهایی هم که به عنوان تحقیق و پژوهش و مستندات و واقعیات وجود داره ، به استناد همین علوم کپی پیست شده جنبه رسمی و قابل استناد پیدا می کنه . یادتون باشه ما هنوز نمونه یک نویفرت رو برای استاندارهای خودمون نتونستیم تعریف کنیم !! بادتون باشه ما هنوز هم که هنوزه نتونستیم خودرویی بسازیم که با همه اقلیمهای کشورمون هماهنگ باشه !! یامون باشه که پیکان تا سال 72 یا 73 هنوز برفپاک کن هاش در تبعیت کمک راننده بود نه راننده !! و ...
پس بهتره برای اعتراض به کمک کاری خودمون این بهانه های قدیمی و بنی اسرائیلی ررو کنار بگذاریم و همونطور که عرض کردم به فکر راه حلی منطقی باشیم .

مثال ميزنم...اگه قرار بود مثلا آموزشهاي اسكيس رو كه تا حالا بعد از اوايل بخش كارگاه اسكيس از بقيه قسمتها مفيد تر ظاهر شده واقعا با ثمر باشند بهتر بود با انتظار شركت زياد اعضا پشتش همراه نميشد...اين با بررسي حتي سطحي روند رو به افول كارگاه اسكيس و روند ظاهرا ناموفق خود تاپيك كاملا قابل پيش بيني بود!

اگر معماری خونده باشید ویا واقعا یک معمار باشید حتما به این موضوع عالم هستید که از هر کلاس سی تا چهل نفره به زور دو یا سه نفر معمار می شن اونهم نه کامل کامل . حساب کنید اگر قرار بود این جمعیت به این عظمت دانشجویی که در تخصصهای مختلف فارق التحصیل می شن ، همه به بهترین شکلی وارد عرصه های کاری می شدن و مشغول به فعالیت می شدن ، به نظر شما آیا دیگه ما مشکلی داشتیم ؟
یادتون باشه آموزش عالی یا به زبان عامیانه همنین دانشگاههای سراسری که برای تحصیل دانشجوهاشون پولی دریافت نمی کنن سیاست بسیار مهمی دارن . از نظر این مجموعه اگر از خیل عظیم دانشجویان ورودی به هر مقطع دانشگاهی ، یک نفر ، تاکید می کنم یک نفر بتونه باعث خلق یک موضوع مفید درراستای رشته تخصصیش بشه ، کل هزینه های انجام شده از طرف دولت ، برگشت داده خواهد شد و این موضوع اگر چه به طور مستقیم صورت نمی گیره ولی در برنامه ریزیهای بلند مدت به درستی به همگان ثابت شده .
مثال می زنم از جمع پزشکان که یکی از سخت ترین رشته های دانشگاهی و اجتماعی هست ، چنانچه یک نفر بشه پرفسور اعتمادی ، که مثلا در فلان رشته تخصص خارق العاده ای داره ، با انجام وظیفه تخصصیش باعث بهبودی افرادی میشه که نیاز به خروج از کشور نداشته باشن . حالا حساب کنید خروج ارز از کشور ، هزینه های جانبی ، ایاب و ذهاب و ضرب کنید در تعداد مریضها و دوباره ضرب کنید در تعدا مریضیها و این تنها یک تخصص و یک دانش اموخته هست که یک چنین اثراتی برای دولت و ملت خودش داره ...
اگرچه ما در این باشگاه یا باشگاههای نوعی ، غیر قابل قیاس هستیم ، ولی باید بگم هدف حداقل همون یک نفر و حداکثر همه هستند . هیچ اهمیتی نداره که کسی از این مجموعه بدون یاد گرفتن اسکیس خارج بشه و لی خیلی مهمه که یک نفر بتونه از اینجا استارت اموزش اسکیسش رو بزنه . و از کل فعالیت این تالار و باشگاه ، نتیجه گرفتن و عوض شدن مسیر یک نفر به اندازه تمام وقتی که همه در اون می ذارن ، اهمیت داره و این یک برنامه ریزی کلان آموزشی . و قرار نیست همه علامه دهر بشن و یا همه نمره 20 بیارن .

دوست من شوق بچه ها براي چي؟ براي كپي پيست؟ كسي اينجا جز يكي دو نفر كه الان هم مدتهاست از جو اينجا زده شده اند زحمت مراجعه و ترجمه متون رو به خودش نميده!

وقتی یک کاربر هیچ کاری ازش بر نمیاد و تنها راه مشارکتش رو کپی و پیست می بینه ، از نظر من خیلی کارش با ارزش تر از کسی هست که بدون علم و اگاهی حرفهایی رو میزنه که نه تنها راجع بهش تخصصی نداره ، بلکه قویا و صریحا بر عقاید غلط و نادرستش پافشاری می کنه .
خوبه که بدونیم کپی صحیح بهتر از ابداع غلطه و ساختن بدعتها هیچ زمانی رو نمیبره .
یکی زحمت یک کاری به خودش نمیده ، یکی توانایش رو نداره و یکی زمانش رو . قرار نیست کسی زحمتی رو بکشه و دیگران بدون پرداختن هیچ بهایی صرفا از حاصل زحمات او استفاده کنن . که این موضوع نه تنها خیانت در مورد شخص استفاده کننده هست ، بلکه باعث پیشرفت نمی شه و سایرین رو به تنبلی هم عادت میده .

اينجا دوستان تلاشي براي بهبود نميكنن، چون وضعيتش تو اين حال قفل شده! اين حرفها از دلگرمي در اين وضع مهم تره! بلكه عده اي به خودشون بيايند و ببينن چه وضعي ايجاد شده.
یکی از همینهایی که باید به خودش بیاد شما هستین . به عنوان نفر اولی که به این فکر افتادین که اینجا قفل شده ، چه حرکتی برای بهبودش کردید ؟ مگر نه اینکه این تالار و باشگاه متعلق به شما هم هست ؟ مگر نه اینکه شما هم سهمی در ساختن اون دارید ؟ از اون عده ای که سخن می گید چه کسانی هستند ؟ گروه مدیرا ن یا گروه کاربران؟ اگر منظورت ما هستیم که باید بگم ما جهت دهنده فعالیتها هستیم و بیشتر فضا رو برای فعالیت پالایش می کنیم و نهایت امر حکم هدایت رو داریم . پس می مونه کاربران . که متاسفانه شما خودتو ن رو متهم کردید . من برای اتهام شما و سایر کاربران هیچ دفاعی ندارم . ولی خیلی دوست داشتم که این موضوع به طور کامل باز بشه که به حمد الله شد .

بهتره اينطور بگيم اول حركت بعد همدلي...

ختم کلام اینکه عارفه جان و یا هر دوست عزیز دیگری که قصد انتقاد به من یا هر مدیر و یا هر انسان دیگری رو دارید :
1- لفظ انتقاد و پیشنهاد دو مقوله جدا از هم نیستن و سعی کنیم در ارائه این موضوعات ابتدا حرف اصلی مون رو پیدا کنیم و اول شخص مخاطبمون رو پیدا کنیم و بعد نسبت به انتقاد اقدام کنیم .
2- لزوم انتقاد و خصوصا پیشنهاد ، داشتن علم کافی ، مطالعه کافی و احاطه به تمامی جوانب امره ، بنابر این به صرف یک حالت احساسی ، از باز کردن بحثهای بی نتیجه که جز از بین بردن زمان مفید نویسنده ها و خواننده کاری نمی کنه جدا پرهیز کنیم .
3- باز هم تاکید می کنم ف از انتقادات و پیشنهادات سازنده استقبال می کنم . ناراحتی در این مجموعه وجود نداره و وجود هم نخواهد داشت . اونچه باعث اختلاف نظر هاست ، سوء تفاهمه و الا احترام به عقاید و گفتمان هیچ گونه مشکلی رو به دنبال نخواهد داشت .

منتظر نظرات خوب و انتقادات و پیشنهادات سازنده شما هستم .

eng-arefeh

عضو جدید
سلام به شما دوست خوبم . امیدوارم با ادامه بحث بتونیم نتیجه مثبتی بگیریم که بغیر از یک سلسله سوال و جوابها منفعتی هم برای تالار داشته باشه . شخصا از این نحوه انتقاد هیچ گونه ناراحتی نداشته و ندارم و ترجیح می دم این بحثها رو ادامه بدم تا در نهایت در یک فضای دوستانه ، ختم به جوابی منطقی و راه حلی اصولی بشه .

سلام.
بله از جوابهاتون كاملا مشخصه دوست من! منظورتون از نتيجه چيه؟ ساكت شدن دوباره بحث؟ اگه اينطوره اي كاش به جاي اين همه جواب همين يه جمله رو مينوشتيد.
شما اگه كمي به موضوع فكر كنيد ميبينيد اكثر جوابها دارن به ما چيزايي رو نشان ميدند...

بهتر می بینم در نوع گفتارتون شرط ادب رو رعایت کنید و از بی احترامی جدا بپرهیزید چون من به شدت با این موضوع مخالفم. همونطور که من به نظر شما احترام می ذارم و جوابهام رو تک تک به شما می گم ، همونطور هم انتظاردارم ، نظراتی که به عنوان نظر مخالف بیان میشه باعث ایجاد جو نامناسب و خدای ناکرده بی احترامی نشه ، چون در اون صورت من از ابزار مدیریت برای ختم بحث استفاده خواهم کرد .

همينجا اگه كسي رو ناراحت كردم بسيار بسيار ازش عذر ميخوام. قطعا قصد بي احترامي نداشتم. متاسفم. باز هم فكر نميكنم واكنش منفي در برابر نظر مخالف نشون داده باشم.

اگر قراره که راستش رو بگیم ، شما دومین نفری هستید که به صورت مستقیم در حال انتقاد هستید . و اولین نفری که بدون تهمت و افترای اینکه مدیر یک دیکتاتوره و یا با ساز مخالف به شدت می جنگه سر حرفی ایستادین که طی ادامه بحث شاید رنگ و بوی دیگه ای به خودش بگیره . تشکرها و تایید حرفها مطمئنن بخاطر مدیریت نیست . برای یاد آوری عرض می کنم ، 90 درصد امتیازات من قبل از مدیریت و بواسطه فعالیتم در تالار بوده و این امتیازات بعد از مدیریت به مراتب کمتر و کمتر شده و این از نظر من اصلا معیار خوبی برای تقدیر و یا تنبیه نیست و یا نشانگر فعالیت مثبت یا منفی .
بنابر این هر چیزی جای خودش . انتقاد به جای خودش و تشکر هم به جای خودش . اینطوری همه چیز نظم بیشتری می گیره .
اختلاف سلیقه ها همه جا هست و عقاید مختلف زیادی وجود داره . سعی کنیم به عقاید همدیگه احترام بذاریم و نه اینکه سعی کنیم اونها رو عوض کنیم .

لطفا توضيح بديد چه رنگ و بويي؟ اگه طي بحث صريح و روشن حرف ميزديد به روند منطقي بيشتر كمك ميكرديد.
دوست من منظور من از تشكر ها كامنت ها و پستهاي تشكر آميزه نه امتيازات! پس براي باقي دفاعيات شما هم بحث منتفيه.

یادمه توی خدمت مقدس سربازی می گفتن ، کی خسته است ، همه با هم می گفتیم دشمن !! حالا هم یاد همون دوره افتادم . بحثو جدل و ساز مخالف و توهین به عقاید در داخل این تالار ، باعث خوشحالی مخالفین خواهد بود . پس سعی کنیم اتحادمون رو از دست ندیم و به برنامهریزی بهتر فکر کنیم .
برای اطلاع همه دوستان عرض می کنم من نه تنها خسته نیستم ، بلکه بیشتر انگیزه دارم که این جمع به حالت مثبت و منطقی خودش برگرده . اما با برنامهریزی . وقتی یک کاروان بدون نقشه حرکت کنه ، مطمئن باشید به مقصد نخواهد رسید .
این قافله در راه مانده نیاز به یک مسیر و هدف مشخص داره .

دوست من ساز مخالف زدن با اين وضع سايت به نظرم براي مخالفين!(هرچند نميدونم اين مخالفين كين ,دليل مخالفتشون چيه!) ناراحت كننده تر باشه چون اين بحثه كه امكان تغييرات و بهبود رو بوجود مياره و فقط مخالفين ظاهر بين هستند كه ازاين بحث ها خوشحال ميشن كه بگذاريد بشن ببينيم چه فرقي به حالمون ميكنه!
خوشحالم كه اين رو ميشنوم.

لطفا راجع به مسائلی که به شما ارتباطی پیدا نمی کنه وارد نشید چون نه تنها دردی از تالار حل نمی کنه بلکه جز دخالت هیچ معنای دیگری هم نمی ده که فکر می کنم حوزه فعالیت هر کس مشخص باشه .

من درباره چيزي كه به من مربوط نبود حرفي نزدم و صرفا به دوستمون كه اظهار نظري كردن نظرم رو گفتم. در كار كسي هم دخالت نكردم. قبل از جواب بيشتر تامل كنيد و از ادبيات مناسب استفاده كنيد.اين هم شايد يكي ديگر از تاثيرات اين عنوان نا مناسب براي مسئول هر بخشه! به مرور بحث منظور صحبتهاي من هم در پست اولم در اين تاپيك مشخص ميشه.

نمی دونم شما اگر یکی از سران مملکت بودید چه به سر ماها می یومد ؟!! دنیای به این بزرگی دچار رکود شده ، بزرگترین شرکتهای دنیا در حال ورشکستگی هستند ، سیاستهای کلان اجتماعی ، سیاسی شکست می خورن و هزاران هزار نفر در اثر جنگو خونریزی و اختشاش و گرسنگی و بی بند و باری هر روز از جمع ساکنان این دنیای بزرگ کم می شن ، ولی زندگی هنوز ادامه داره . هنوز هم چرخها می چرخه و تنها حلال همه این مشکلات به ظاهر بزرگ ، زمانه . پس بهتره که یکمی چشمها رو به اطرافمون باز کنیم و بجای برداشتن کاسه چه کنم ، به فکر بهبود و راه حل باشیم .
به قول امام راحل ، آغاز هر تغییر باید از خودمان باشد . باید خودمان را اصلاح کنیم تا مملکتمان اصلاح شود .

دوست خوبم به اين ميگن يه مغلطه حسابي! لطفا با تامل جواب بديد نه با شتابزدگي. من نمي فهمم مثلا به همه ما چه ارتباطي داره كه من اگه جز سران مملكت بودم چه اتفاقي مي افتاد! شما دارين اينجا رو با وضيعيت جهاني مقايسه ميكنيد؟ ميگيد زندگي هنوز ادامه داره؟!! زندگي ما همونقدر متاثر از وضع جهانه كه متاثر از يك فرومه؟!
همونطور كه خودتون هم گفتيد به روند منطقي بحث كمك كنيد و ازآميختن بحث به چيزايي كه هيچ ارتباطي به هم ندارن پرهيز كنيد

عارفه جان ، نمی دونم چقدر تحصیلات داری ، نمی دونم چقدر کتاب می خونی و یا چقدر به این موضوعاتی که با جرات اونها رو مطرح می کنی مطمئنی . یادمه استادی توی دانشگاه داشتیم که همیشه به ما توصیه می کرد ، وقتی راجع به موضوعی اطلاعی ندارید ، راجع بهش اظهار نظر نکنید چون باعث از بین رفتن وجهه شخصی خودتون میشه . حالا من همین پیشنهاد رو به شما می کنم توصیه من اینه که برید و کمی کتاب بخونید وسر منشا اکثر علوم روز در حال تدریس در معتبر ترین دانشگاههای ایران رو بشناسید و ببینید که ما همه وامدار علوم بیگانه هستیم و تمام کتابها ، جزوات ، علوم ما همه کپی پیست شده نمونه های خارجی هستند.
یکمی به خودتون رشته خودتون و درسهای خودتون نگاه کنید . اولین کلماتی که یاد می گیرم تو معماری اینهاست ، ژوژمان ، کرکسیون ، دسن ، موتیف و ... بگذارید بگم ، متاسفانه ما هیچ تولید علمی نداریم در هیچ جایی . اون چیزهایی هم که به عنوان تحقیق و پژوهش و مستندات و واقعیات وجود داره ، به استناد همین علوم کپی پیست شده جنبه رسمی و قابل استناد پیدا می کنه . یادتون باشه ما هنوز نمونه یک نویفرت رو برای استاندارهای خودمون نتونستیم تعریف کنیم !! بادتون باشه ما هنوز هم که هنوزه نتونستیم خودرویی بسازیم که با همه اقلیمهای کشورمون هماهنگ باشه !! یامون باشه که پیکان تا سال 72 یا 73 هنوز برفپاک کن هاش در تبعیت کمک راننده بود نه راننده !! و ...
پس بهتره برای اعتراض به کمک کاری خودمون این بهانه های قدیمی و بنی اسرائیلی ررو کنار بگذاریم و همونطور که عرض کردم به فکر راه حلی منطقی باشیم .

مدير عزيز لطفا حتي كمي! به ديگران هم احترام بگذاريد.
شما گويا زياد كتاب ميخونيد. خوشحالم از اين بابت. اگر هم ميخونيد كمي رو خونده هاتون فكر هم ميكنيد؟
شما به كتب مرجع ميگيد كپي پيست و اون رو با مطالب اينجا مقايسه ميكنيد؟! و ربطش به نخستين كلمات معماري! و توليد علم چيه؟! و ربط همه اينها با طراحي خودروي ملي و پيكان!چي؟
ما داريم سر اين تالار بحث ميكنيم لطفا بحث رو منحرف نكيند و به اون شاخ و برگ نديد!

اگر معماری خونده باشید ویا واقعا یک معمار باشید حتما به این موضوع عالم هستید که از هر کلاس سی تا چهل نفره به زور دو یا سه نفر معمار می شن اونهم نه کامل کامل . حساب کنید اگر قرار بود این جمعیت به این عظمت دانشجویی که در تخصصهای مختلف فارق التحصیل می شن ، همه به بهترین شکلی وارد عرصه های کاری می شدن و مشغول به فعالیت می شدن ، به نظر شما آیا دیگه ما مشکلی داشتیم ؟
یادتون باشه آموزش عالی یا به زبان عامیانه همنین دانشگاههای سراسری که برای تحصیل دانشجوهاشون پولی دریافت نمی کنن سیاست بسیار مهمی دارن . از نظر این مجموعه اگر از خیل عظیم دانشجویان ورودی به هر مقطع دانشگاهی ، یک نفر ، تاکید می کنم یک نفر بتونه باعث خلق یک موضوع مفید درراستای رشته تخصصیش بشه ، کل هزینه های انجام شده از طرف دولت ، برگشت داده خواهد شد و این موضوع اگر چه به طور مستقیم صورت نمی گیره ولی در برنامه ریزیهای بلند مدت به درستی به همگان ثابت شده .
مثال می زنم از جمع پزشکان که یکی از سخت ترین رشته های دانشگاهی و اجتماعی هست ، چنانچه یک نفر بشه پرفسور اعتمادی ، که مثلا در فلان رشته تخصص خارق العاده ای داره ، با انجام وظیفه تخصصیش باعث بهبودی افرادی میشه که نیاز به خروج از کشور نداشته باشن . حالا حساب کنید خروج ارز از کشور ، هزینه های جانبی ، ایاب و ذهاب و ضرب کنید در تعداد مریضها و دوباره ضرب کنید در تعدا مریضیها و این تنها یک تخصص و یک دانش اموخته هست که یک چنین اثراتی برای دولت و ملت خودش داره ...
اگرچه ما در این باشگاه یا باشگاههای نوعی ، غیر قابل قیاس هستیم ، ولی باید بگم هدف حداقل همون یک نفر و حداکثر همه هستند . هیچ اهمیتی نداره که کسی از این مجموعه بدون یاد گرفتن اسکیس خارج بشه و لی خیلی مهمه که یک نفر بتونه از اینجا استارت اموزش اسکیسش رو بزنه . و از کل فعالیت این تالار و باشگاه ، نتیجه گرفتن و عوض شدن مسیر یک نفر به اندازه تمام وقتی که همه در اون می ذارن ، اهمیت داره و این یک برنامه ریزی کلان آموزشی . و قرار نیست همه علامه دهر بشن و یا همه نمره 20 بیارن .

ربط اين جواب شما به بحث آموزش هاي اسكيس چيه؟ مگه كسي گفت انتظار داريم همه از آموزشهاي اين سايت بناست معمار يا علامه دهر بشن؟ به اين تالار چه ارتباطي داره چند نفر در آينده قراره معمار بشن؟ خودتون هم در ادامه گفتيد قابل قياس نيست پس مطرح كردن اين موضوع چه سودي به حال تالار داشت؟
خروج ارز از كشور؟! من نميفهمم چرا اينقدر اصرار در اميختن مطالب بي ربط داريد؟ اگر واقعا دنبال حل مشكل اينجا بوديد اين جوابها رو نمي ديديم.

وقتی یک کاربر هیچ کاری ازش بر نمیاد و تنها راه مشارکتش رو کپی و پیست می بینه ، از نظر من خیلی کارش با ارزش تر از کسی هست که بدون علم و اگاهی حرفهایی رو میزنه که نه تنها راجع بهش تخصصی نداره ، بلکه قویا و صریحا بر عقاید غلط و نادرستش پافشاری می کنه .
خوبه که بدونیم کپی صحیح بهتر از ابداع غلطه و ساختن بدعتها هیچ زمانی رو نمیبره .
یکی زحمت یک کاری به خودش نمیده ، یکی توانایش رو نداره و یکی زمانش رو . قرار نیست کسی زحمتی رو بکشه و دیگران بدون پرداختن هیچ بهایی صرفا از حاصل زحمات او استفاده کنن . که این موضوع نه تنها خیانت در مورد شخص استفاده کننده هست ، بلکه باعث پیشرفت نمی شه و سایرین رو به تنبلی هم عادت میده .

شما حرفهاي قبلي خودتون رو به همين راحتي نقض كرديد. اگه منظور تون از فردي كه بر عقايد غلطش پا فشاري ميكنه من هستم لطفا مطالب خودتون رو يكبار ديگه بخونيد ببينيد چي گفتيد. شما هم بدون ذره اي درك از خيلي مطالب خيلي راحت و مطمئن در باره خيلي چيزا حرف زديد هر چند بي ربط و با لحن نا مناسب و متناقض. پس به خودتون حق توهين به سايرين رو نديد.
بقيه كساني كه مدير اين تالار بودند هم زحمت بسيار زيادي كشيدند و از شما در گرفتن نتيجه موفق تر بودند و بدون هيچ چشم داشتي هم اين فعاليت ها را انجام مي دادند. فعاليتهاي آنها نه تنها باقي را تنبل نميكرد بلكه شوق فعاليت را به آنها ميداد و قدم به قدم با هم جلو مي آمدند.
دوست من كپي پيستي باعث يادگيري ميشه كه فكر هم پپشتش باشه نه اينكه كسي حتي متني رو تا آخر نخونده به واسطه جملات ابتداييش بيايد و اينجا قرارش بده.همين جا براي جلوگيري از سو تفاهم ميگم اين حرفم رو تعميم نميدم به همه اعضاي اينجا و صزفا شامل بعض از اعضا ميشه ولي دليل نميشه ببينيم اين بعضي از اعضا فعاليتشون محدود باشه!

یکی از همینهایی که باید به خودش بیاد شما هستین . به عنوان نفر اولی که به این فکر افتادین که اینجا قفل شده ، چه حرکتی برای بهبودش کردید ؟ مگر نه اینکه این تالار و باشگاه متعلق به شما هم هست ؟ مگر نه اینکه شما هم سهمی در ساختن اون دارید ؟ از اون عده ای که سخن می گید چه کسانی هستند ؟ گروه مدیرا ن یا گروه کاربران؟ اگر منظورت ما هستیم که باید بگم ما جهت دهنده فعالیتها هستیم و بیشتر فضا رو برای فعالیت پالایش می کنیم و نهایت امر حکم هدایت رو داریم . پس می مونه کاربران . که متاسفانه شما خودتو ن رو متهم کردید . من برای اتهام شما و سایر کاربران هیچ دفاعی ندارم . ولی خیلی دوست داشتم که این موضوع به طور کامل باز بشه که به حمد الله شد .

كاري كه من كردم اين بود كه اين بحث رو بوجود بيارم و بي ادبيهاي شما رو متحمل بشم تا بلكه اعضايي كه تازه واردن يا اگاهي از اين موضوع نداشتن بدونن و اگه ميخوان با هم تلاشي بكنيم.
شما وظيفه هدايت كاربران رو نداريد. اساتيدشون وظيفه اين كار رو دارند. شما هم يك كاربريد. با مسئوليتهاي جانبي. و مثل مديران قبلي بايد با كاربران حركت كنيد نه اينكه خود رو جدا بدونيد. اين هم اثر نا مطلوب بعدي كه اين عنوان روي يك فرد ميگذاره.
متاسف كه دوباره رو به مغلطه آورديد.دوست من، من خودم رو متهم نكردم چون تا به حال فعاليت بي محتوا نداشته ام ولي تا اينجا به اين وضع است انتظار فعاليت و نتيجه مثبت رو نميشه ازش داشت. مگه نه اينكه جو اينجا بايد من تازه وارد رو به فعاليت واداره؟ مگه نه اينكه اين از عوامل اصلي ركود اينجاست؟ من كاربر كه ميخوام اين مساله رو باز كنم و به نتيجه برسم جز فعاليت مثبت كاري نكردم.
من اينجا تلاش نكردم كسي رو متهم كنم. راه حلهايي هم در پستهاي قبلي كه شما جوابي نداديد گفتم.هرچند راه حلم قابل تعميم به كل نيست ولي يافتن اين راه حل هم فقط از طرف يك فرد نيست. به همين دليل اين حرفها را در تاپيك عمومي ميزنم و در صفحه شخصي تان نميگويم.
اين موضوع همچنان مبهمه و اگه شما با جمله آخر ميخواهيد بحث را نيمه كاره و بدون نتيجه ببنديد متاسفم.

منتظر نظرات خوب و انتقادات و پیشنهادات سازنده شما هستم .

بزرگان زيادي بودند كه گفتن در موقع عصبانيت جواب نده، دستور نده و از قدرت استفاده نكن. همچنين بزرگان زيادي هم گفتن به حرفهاتون اعتقاد داشته باشيد. شما خودتون حرفهاي خودتون رو در جوابتون نقض كرديد. اگه قراره جو دوستانه باشه شما هم اين رو نشون بديد نه اينكه با جواب عجولانه فقط بخوايد كسي رو از ادامه بحث منصرف كنيد.
متاسفم.
براي مثال ميگم اين يك نمونه از رفتار زننده يك مدير بود كه خدمتتون عرض كردم. شما در قسمتهاي زيادي از جوابتون جز مغلطه و آميختن بحث هاي بدون ارتباط به هم كار ديگه نكرديد.
تلاشي كردم

artmiss

عضو جدید
نگاهی به فرودگاه امام خمینی (IKIA)

نگاهی به فرودگاه امام خمینی (IKIA)

امیر طائفی

كشور ايران به‌عنوان يك بزرگراه ارتباطي شرق و غرب در جهان مطرح مي‌باشد و امروزه نيز بخشي از ارتباطات هوايي را در جهان تحت پوشش قرارداده است. بنابراين ضرورت احداث يك فرودگاه بين المللي بزرگ و متناسب با استانداردهاي جهاني به‌دليل مشكلات ايجاد شده به سبب گسترش شهري و ارتفاعات موجود در شمال تهران و همچنين تداخل پروازهاي نظامي ، مورد توجه مسوولين قرارگرفت.
در طراحي اين فرودگاه يك مشاور بين المللي اروپايي همكاري داشته و نظارت كلي در ساخت اين فرودگاه را نيز به عهده داشته است.
ين فرودگاه در زميني به وسعت ۵/۱۳ هزار هکتار در ۳۰ کيلومترى تهران احداث شده است ،ظرفيت پذيرش مرحله اول اين فرودگاه سالانه ۶ تا۵ / ۶ ميليون نفر است که در فاز دوم به حدود ۱۵ ميليون مسافر و درمرحله سوم اين تعداد تا۴۰ ميليون مسافر در سال افزايش مييابد.
نمونه های این فرودگاه را به لحاظ فرمت معماری در مقیاس های مختلف با کیفیت جزییات اجرایی بالاتر حتی در فرودگاه های محلی اروپایی نیز می توان تجربه کرد .احداث اين فرودگاه عمدتا به‌منظور پاسخگويي به نيازهاي مسافرين و جذب پروازهاي ترانزيت بين المللي (كانالي براي ارتباط بين اروپا و آسيا) صورت گرفته است..با توجه به رویکرد ترانزیتی این فرودگاه و اینکه قرار است مسافران عبوری زیادی به آن وارد و خارج شوند، باید تلاش می شد در ضمن طراحی یک فرودگاه به روز و پیشرو، شاخص های فرهنگی هنری ایرانی به نمایش گذاشته شود و به مسافری که در آن قرار می گیرد حضور در ایران تاکید شود و دیدی هرچند اجمالی نسبت به ماهیت تمدن ایرانی به او ارائه گردد و در ضمن انگیزه ای شود برای سفر به ایران و آشنایی بیشتر با ایران. ولی کسی که به این فرودگاه وارد می شود ،نه تنها هیچ نشانه ای مبتنی بر ماهیت ایرانی این فرودگاه در یافت نمی کند بلکه در انبوهی از ستون های بتونی راه خود را گم می کند!!
پايانه مسافري با زيربناي ۸۱ هزار متر مربع با قابليت پذيرش ۵/۶ ميليون مسافر در سال از دو بخش سمت هوا و سمت زمين تشكيل شده است كه سمت زمين يا مركز پايانه مسافري داراي بناي عظيم ۴ طبقه با سقف كماني سبك براي تمام فعاليت هاي مسافران ورودي و خروجي و همراهان آنها با نماي شيشه اي كامل است و سمت هوا داراي بناي كشيده براي مسافران ورودي و خروجي با سقفي ساده و مسطح با هفت دروازه ورودي و خروجي (۱۴ پل اتصال به هواپيما)
است. توقفگاه اتومبيل با زيربناي ۴۲ هزار متر مربع در دو طبقه با ظرفيت كلي ۱۴۰۰ دستگاه اتومبيل با سازه بتني با تسهيلات دسترسي آسان احداث گرديده است.
با وجود اینکه خطوط دسترسی سواره در مجموعه طراحی نسبتا مناسبی بر اساس فولدینگ دارند ولی در فضای پایانه مسافری نه معماری فضا و نه تابلو های راهنمایی، به شما کمکی قابل قبول در مسیر یابی نمی کنند.
ساختمان موتورخانه پايانه مسافري با مساحت ۴۲۰۰ متر مربع براي سرويس دهي به دو مجموعه پايانه مسافري براي فاز اول و دوم بهره برداري، با ۴ دستگاه ديگ بخار ۳۵ تني، ۶ دستگاه مبدل حرارتي، ۴ دستگاه چيلر جذبي و تجهيزات ديگر مورد بهره برداري قرار گرفته است. پل هاي دسترسي به پايانه مسافري شامل پل ۱۵۰ متري و مجموعه پل هاي شرق پايانه (شامل پل هاي سراسري و ۳ و ۴) تكميل شده و مورد استفاده قرار گرفته است. سطوح پروازي شامل باند به طول ۴۲۰۰ متر و عرض ۶۶ متر، تاكسي وي هاي موازي و ارتباطي، دسترسي به آشيانه و شمال به جنوب و پل هاي مربوط و اپرون هاي مسافري، پايانه بار، آشيانه و محل آزمايش موتور هواپيما، تماماً بتن مسلح و بهره برداري از آن آغاز شده است. شبكه برق، آب، مخابرات و گاز همگي مورد بهره برداري قرار گرفته و كليه نيازهاي فرودگاه و ساختمان هاي جنبي آن را تامين مي نمايد. ساختمان هاي جنبي شامل ساختمان هاي آتش نشاني عمومي و سطوح پروازي، ساختمان هاي توقفگاه و تعميرگاه خودروهاي سنگين و مديريت فرودگاه، انبارها، پست هاي برق، ساختمان هاي مربوط به تصفيه آب و جمع آوري و دفع زباله، ساختمان هاي مربوط به نيروهاي امنيتي، انتظامي و حراست، ساختمان هاي مخابرات و هواشناسي، پمپ بنزين و ساختمان هاي مربوط به سوخت رساني به هواپيما بالغ بر ۴۰ هزار متر مربع زيربنا، آماده بهره برداري هستند. عمليات گريدينگ و احداث جاده ها و پل هاي ارتباطي شامل بزرگراه دسترسي از آزادراه قم تا جاده ساوه، بزرگراه دسترسي در محدوده عملياتي، بزرگراه دسترسي حدفاصل جاده ساوه و آزادراه ساوه، راه هاي دسترسي داخلي، جاده هاي دسترسي به پايانه مسافري به طول ۸۰ كيلومتر، مورد بهره برداري قرار گرفته است. برج مراقبت فرودگاه بين المللي امام خميني با ۱۱۰۰ متر مربع زيربنا و ارتفاع ۹/۵۶ متر و ساختمان پشتيباني با ۶۸۰۰ زيربنا، در چهار طبقه كامل شده است

برج مراقبت​

ورودی پرواز خارجی​

اجرای ضعیف جزئیات ساختمانی​

مسافران از ستون های بتونی نمایان، سان می بینند!

اتصال نامناسب ستون ها به سقف(از لحاظ معماری)

جنگلی از ستون!

طبقه اول پایانه

نمای شیشه ای پایانه

hamid_g

عضو جدید
فقط و فقط اتوکد 3D

فقط و فقط اتوکد 3D

سلام خدمت دوستان. کمک کنید یه تایپیک راه بندازیم نه مثل اون یکیا .که اسمش اموزش هست ولی 90% پستاشون مربوط به حل مشکلات فنی و حالو احوال پرسیدن هست. و چیزی نمی شه از محتواش فهمید

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
چرا عکس نمیاد مثله اینکه لینک عکسا خرابه
آره انگار یه مدت که میگذره عکسا دیگه نمیان
از این سایته اگه اپ کنین بهتره www.picup.ir
:w12::thumbsup:

وای خدای من
من تازه این تاپیک رو پیدا کردم. چقدر عالیه
ای کاش زودتر رسیده بودم ولی سعیمو میکنم زود خودمو برسونم
خیلی خوشحال شدم اینجارو پیدا کردم:)
میرسی رفیق نگران نباش
فعلا که دومان وا رو تنها گذاشته به امون خدا:w05:

دومان جان چرا دیگه تمرینها را نمی گذارین.....
من در اولین فرصت عکس تمرینهام و می گذارم....
خواهش میکنم که تمرینها را ادامه بدین.....:(:(
منم گذاشتم
کسی چیزی نگفت :cry:

بچه ها برای تمرین میتونین دو تا نقطه در فواصل مختلف بذارین و بعد اونها رو بهم برسونین ! این کار به تمرکز شما و اسکیستون خیلی کمک میکنه ...
راس میگه بچه ها
نقطه ی اول رو که گذاشتین واسه خط کشیدن نگاهتون رو به نقطه ی دوم متمرکز کنین و خط رو تموم کنین
من امتحان کردم خیلی خوب جواب میده :w42: خط صاف صاف یا راست راست میشه

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا