حذف پذیرش زنان در سطوح بالای دانشگاهی

fateme_003

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
گیر عجب آدمای . . . .افتادیم !
دخترم اون یه مثال بود برای پست یه شخص دیگه
یه مثال از واقعیت که تو جاممعه پره
دختری که کار میکنه تا پول لوازم آرایششو جور کنه چه ربطی به من داره ؟:smile:
اگه فکر میکنید توهینه میتونید از کار این خانوما دفاع نکنید:smile:
شما که میگین دیدین و حرف بنده رو قبول دارید پس کجاش توهین به شما بود ؟
خانومی که چن پست قبلی گفته "داریم و عرضه میکنیم" هم که اصلا به خانوما نبود:surprised:
شاید چون من پسرم درک نمیکنم
نکنه با این موضعتون میخواین حرف اون خانوم رو ثابت کنید ؟
که خانوما دارن و عرضه میکنند!

میگن یه دیوونه یه سنگ میندازه تو چاه و صد عاقل نمیتونن درش بیارن !
حالا خانوم آرایه ندانسته و نفهمیده یه نقل قول از ما گرفته ، این خانوما هم عین سیاهی لشکر پی آرایه رو گرفتند و ول کن معامله هم نیستند:surprised:

من هم با شما نبودم

بابا کو این توهین !؟
چرا همه تون جمع شدین و میخواید به بقیه القا کنید که به جای مخ فقط چونه تون کار میکنه ؟!:mad:

خانومی نامحترم اومده میگه ما خانوما داریم و عرضه میکنیم (اینجاشو میفهمید ؟ یا توضیح بدم یعنی چی !!؟)
من هم میگم امثال شما تو شرکتهای خصوصی هم هستند که کار میکنند برای تامین هزینه آرایش
واسشون هم مهم نیست 20 - 30 تومن کمتر از قانون کار حقوق بدن
واسشون مهم نیست حق مسکن ندن
مهم نیست حق سرویس ندن
واسشون مهم نیست هروقت کارفرما دلش خواست گوششونو بگیره بندازه بیرون
.
.
.
اگر لیاقتی که میگین اینه ، من آقا دلم نمیخواد داشته باشم از این لیاقتا
دلم نمیخواد برای ژل موی سرم هر کاری انجام بدم
حاضر نیستم برای این حقوق به هر خفتی تن بدم

ملتفت نشدین باز هم توضیح بدم:surprised:

من اصلا کلا به پستهای این خانوم جواب نمیدم تو هیچ تایپیکی
چون کلا افکارش با واقعیتهای زندگی فاصله داره و جوابهاش هم در نتیجه با منطق فاصله خواهد داشت
این خانوم نمیدونم با چه عنوانی الکی پرید وسط و گوشه پست منو کشید و تا اینجا آورده !

مهم نیست خانومی درباره خودش چه فکری میکنه
مهم اینه که کارفرما حقوق میده و راندمان میخواد
کرفرما از ذهن و فکر خانوم خبر نداره
کارفرما نمیاد ریسک کنه ، وقتی میتونه دو تا انتخاب داره
آقا و خانوم
آقا میتونه بیشتر از ساعات قانونی هم کار کنه . بدون اینکه نگران بچه و خونه باشه و یا مشغولیت شدید احساسی و فکری داشته باشه
و خانومی که ممکنه این مشکلات رو داشته باشه + مشکلات دیگه

شما باشید کدومو انتخاب میکنید؟

البته یه راه هم داره
اون هم اینه که حقوق خانوم پائین تر از مرد باشه
که این مورد الان خیلی خیلی داره اتفاق میفته:smile:

یه نکته رو هم برای جلوگیری از سو برداشتهای بعدی بگم !
من تا اینجای تایپیک در مورد خانوما جسارتی نکردم و لیاقت و توانائی و . . .شون رو زیرسوال نبردم
تنها بحث من کارفرماها بوده و بس

خوب!حالا میخوای بزنیمون؟
شما مدیری باید بدونی که یه نقل قول میگیرن که اشتباه برداشت نشه
بعدم کلا لحن حرف زدنتون بد بود

Sarp

مدیر بازنشسته
خوب!حالا میخوای بزنیمون؟
شما مدیری باید بدونی که یه نقل قول میگیرن که اشتباه برداشت نشه
بعدم کلا لحن حرف زدنتون بد بود
اصلا مهم نیست که اشتباهتون رو گردن نمیگیرید

ما هم سعی میکنیم فکر کنیم که همه خانوما اینقدر بی منطق نیستند

این بحث هم همینجا تمومه از نظر من

safa13

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما همه تون حتما یه کاره خواهید شد
با این ادبیاتی که دخترا به پسرا میپرن و پسرا به دخترا !
حتما مدیر و مسئول جایی خواهید شد !

راستی !
خانومایی که میگن آقایون لیاقت ندارن تا برن سر کار و این حرفا !
شرکت مواد غذایی آناتا آگهی جذب نیرو زده
یکی از بزرگترین شرکتهای ایرانه

نیروها رو هم از بیخ دختر ورمیداره
چرا ؟
چون وقتی میخواد نیروها رو شوت کنه بیرون ، چندغاز میذاره کف دستشون و . . .هری!
نیروها هم که دختر !
نمیرن دنبال شکایت و اداره کار و . . .!
یه چن قرون باشه که لوازم آرایششون رو بتونن تهیه کنن !

اگه این همون لیاقتیه که میگین من یکی که ندارم !
بابک خان مطمئنی زن میگیره؟اگه میگیره به ما هم بگو ما اقدام کنیم...جدیدا شرکتهای مشاوره ای و ازمایشگاهی و غذایی هم مرد میگیرن...نمونه ش زیاده...ولی مدیر خان خوبه بین این همه نظرات با ربط و بی ربط مثل قضیه تایلند صورت مسئله رو پاک نکنیم....صورت مسئله اینه...محرومیت نصف جامعه ایران از تحصیلات عالیه تو دانشگاه های روزانه
نکته جالب اینکه در طرج تفکیک جنسیتی بعضی از رشته ها به صورت مردانه و زنانه تفکیک شده اند
مثلا در برخی رشته ها به صورت کلاس های جداگانه زنانه و مردانه برگزار می شود
اگر چه هنوز تعداد افرادی که شامل چنین رشته هایی می شوند کم است و شاید به زیر 7 درصد برسد
اما به نظر می رسد مشکلاتی از قبیل کمبود کلاس - استاد و مکان آموزشی باعث شده است از حرکت سریع این موضوع جلوگیری شود . درحالی که وزارت علوم به نظر می رسد مصمم است تا دو سال آینده یعنی پایان کار خود این موضوع را به طور گسترده به انجام برساند
ماشالا اینا هیچ کارشون رو حساب کتاب نیست...تنها کاری رو که خوب بلدن تفکیکه
البته خداييش دخترايي كه با مدركشون خونه دار ميشن ديگه برا ارشد نخونن . بذارن اين پسراي گل بخت ادامه بدن كه فردا ميخوان با مدركشون برن دنبال كار و ازين حرفا

بد ميگم؟ اگه بد ميگم بگين بد ميگم
بد میگی اقا...خیلی هم بد میگی...چرا متوجه نیستی...من به عنوان یه دختر تنها هدفم از گرفتن مدرک کاره...یه پسر میتونه بدون مدرکم کار کنه...منه دختر میتونم؟اصلا اگه سر کار بودم مگه مرض داشتم دوباره واسه ارشدهم بخونم؟چرا متوجه نیستین ما هم دوست داریم مستقل باشیم...اسقلال مالی داشته باشیم؟
کار درستی نیست ...
ولی ...آیا یک دختر حاضر هست توی یک معدن 200 متر پایین تر از سطح زمین کار کنه ؟ واقعا خانوم ها حاضرید ؟
بعضی از رشته ها هم مثل همین معدن میمونند ( چند رشته ... کمتر از 6 -7 رشته .... نه 60 -70 تا رشته )
خوب اکثر پسرا با مشکلاتی نظیر سربازی و ... مواجه هستند که دخترا همچین و مشکلی ندارند
خیلی از دختر ها از بی کاری شروع به درس خوندن میکنن ... ناراحت نشید لطفا کاملا حقیقت داره ...یک دختره توی شرکت بود رتبه 70 سراسری بود مدیریت بیمه خونده بود اومده بود منشی شده بود داشت برای ارشد میخوند بهش میگم تو که 70 سراسری بودی چرا منشی شدی ! حالا چرا ارشد میخوای بخونی ! میگه از روی بیکاری میخوام یک شوهر خوب گیرم بیاد
البته تا دلتون بخواد پسر این مدلی هم داریم
این مثالتون خیلی زشت بود...به نوعی توهین بود...کاش همه رو به یه چشم نبینیم...کاش هدف دخترا از ارشد رو شوهر خوب...و هدف از کار کردنشون رو خرید لوازم ارایش نبینیم...سالهاست خانوما دارن میجنگن تا خودشون رو بعنوان یه انسان تو جامعه نشون بدن بعنوان یه شخصیت مستقل بعد شما جمعیت به این بزرگی رو با اون منشی نادون میسنجین؟
ما هروقت دنبال مهندس نساج باشیم هیچ وقت از بین خانوما انتخاب نمیکنیم
چون نه توانایی بازخواست دارن در مقابل کار اشتباه و نه توانایی کار اضافه تر از وقت قانونی !
و نه خیلی چیزای دیگه
مهندسی که با یه اتفاق کوچک احساساتش برانگیخته شه و باعث تنزل کیفیت کار شه به درد هیچکس نمیخوره
این نظر شماست و متاسفانه خیل عظیمی از مدیران...کاش بفهمین ما فرای جنسیتمون و قبل جنسیتمون توانایی های یه ادم بالغ رو داریم

N SH

عضو جدید
میگن یه دیوونه یه سنگ میندازه تو چاه و صد عاقل نمیتونن درش بیارن !
حالا خانوم آرایه ندانسته و نفهمیده یه نقل قول از ما گرفته ، این خانوما هم عین سیاهی لشکر پی آرایه رو گرفتند و ول کن معامله هم نیستند:surprised:

من هم با شما نبودم

بابا کو این توهین !؟
چرا همه تون جمع شدین و میخواید به بقیه القا کنید که به جای مخ فقط چونه تون کار میکنه ؟!:mad:

خانومی نامحترم اومده میگه ما خانوما داریم و عرضه میکنیم (اینجاشو میفهمید ؟ یا توضیح بدم یعنی چی !!؟)
من هم میگم امثال شما تو شرکتهای خصوصی هم هستند که کار میکنند برای تامین هزینه آرایش
واسشون هم مهم نیست 20 - 30 تومن کمتر از قانون کار حقوق بدن
واسشون مهم نیست حق مسکن ندن
مهم نیست حق سرویس ندن
واسشون مهم نیست هروقت کارفرما دلش خواست گوششونو بگیره بندازه بیرون
.
.
.
اگر لیاقتی که میگین اینه ، من آقا دلم نمیخواد داشته باشم از این لیاقتا
دلم نمیخواد برای ژل موی سرم هر کاری انجام بدم
حاضر نیستم برای این حقوق به هر خفتی تن بدم

ملتفت نشدین باز هم توضیح بدم:surprised:

من اصلا کلا به پستهای این خانوم جواب نمیدم تو هیچ تایپیکی
چون کلا افکارش با واقعیتهای زندگی فاصله داره و جوابهاش هم در نتیجه با منطق فاصله خواهد داشت
این خانوم نمیدونم با چه عنوانی الکی پرید وسط و گوشه پست منو کشید و تا اینجا آورده !

مهم نیست خانومی درباره خودش چه فکری میکنه
مهم اینه که کارفرما حقوق میده و راندمان میخواد
کرفرما از ذهن و فکر خانوم خبر نداره
کارفرما نمیاد ریسک کنه ، وقتی میتونه دو تا انتخاب داره
آقا و خانوم
آقا میتونه بیشتر از ساعات قانونی هم کار کنه . بدون اینکه نگران بچه و خونه باشه و یا مشغولیت شدید احساسی و فکری داشته باشه
و خانومی که ممکنه این مشکلات رو داشته باشه + مشکلات دیگه

شما باشید کدومو انتخاب میکنید؟

البته یه راه هم داره
اون هم اینه که حقوق خانوم پائین تر از مرد باشه
که این مورد الان خیلی خیلی داره اتفاق میفته:smile:

یه نکته رو هم برای جلوگیری از سو برداشتهای بعدی بگم !
من تا اینجای تایپیک در مورد خانوما جسارتی نکردم و لیاقت و توانائی و . . .شون رو زیرسوال نبردم
تنها بحث من کارفرماها بوده و بس
من این رو ندیده بودم حق با شماست.
خب معلومه که ریسک نمیکنه.
من حرف شمارو قبول ندارم.شما میگین کسی خانم ها رو استخدام نمیکنه مگر اینکه یا انتظار غیر اخلاقی ازش داشته باشه یا حقوق کمتری از مرد بگیره .
ولی اینجوری نیست من تو محل کارم میبینم که خانم هایی که over time میمونن و ماموریت میرن و از خیلی از مرد های اینجا بیشتر درآمد دارن.
موقع استخدام هم با مرد ها مصاحبه میکنن هم با زن ها و اونایی رو که با اون شرایط لازم دارن قبول میکنن. نه اینکه کلا زن ها رو ***** کنن و فقط مرد بگیرن پس تحصیلات به درد خانم ها هم میخوره.

Sarp

مدیر بازنشسته
بابک خان مطمئنی زن میگیره؟اگه میگیره به ما هم بگو ما اقدام کنیم...جدیدا شرکتهای مشاوره ای و ازمایشگاهی و غذایی هم مرد میگیرن...نمونه ش زیاده...ولی مدیر خان خوبه بین این همه نظرات با ربط و بی ربط مثل قضیه تایلند صورت مسئله رو پاک نکنیم....صورت مسئله اینه...محرومیت نصف جامعه ایران از تحصیلات عالیه تو دانشگاه های روزانه

این نظر شماست و متاسفانه خیل عظیمی از مدیران...کاش بفهمین ما فرای جنسیتمون و قبل جنسیتمون توانایی های یه ادم بالغ رو داریم
سه نفر راضی میشن یکی دیگه از یه طرف پیدا میشه:biggrin:
یکیشون هم به خودش زحمت نمیده بقیه پستها رو بخونه
حتما مثل همین خواهد بود کار کردنتون :biggrin:

فرق جنسیتی رو انکار کنند مشکل شما حل میشه ؟
به قول دوستمون ، تصور کنید الان بین یه دختر و پسر هیچ تفاوتی قائل نیستند
شما حاضری 15 متر زیر زمین کار کنید؟
یا حاضرید بایستید سر دستگاه تراش ؟:smile:
یا حاضرید صبح ساعت 6 جوی اب جارو بکشید؟

نه که نیستید
من هم باشم حاظر نمیشم

پس تفاوت هست بین جنسیتها !

واقعا خیلی سخته درک این مسئله؟:eek:

hirt

عضو جدید
چقدر اینجا شیر تو شیر شده!
من یه چیزی بگم که همتون در اشتباهید چون جای اشتباهی رو هدف گرفتید ...
مشکل هیچ کدوم نیست
مشکل همه ما ظرفیت کم دانشگاه هامون هست.
من رشته خودم ( مهندسی معدن ) رو مثال میزنم، دانشگاه ntnu نروژ ( جزو 10 دانشگاه صنعتی برتر اروپا ) امسال تو رشته ما تو مقطع M.S ظرفیت تکمیل نشده داشت!!
کشور ما جزو 10 تا کشور اول در علاقه مندی به ادامه تحصیل هست ولی این وضع دانشگاه هامونه ( نسبت به نروژ و سوئد و ... )
مشکل یه جا دیگس به جان خودم!!!
به هم دیگه نپرید، اگه ظرفیت ها به اندازه بود لازم نبود که شما ها هم با هم بحث کنید ...
در پایان می تونم بگم کاری که دولت کرد کار وحشتناکی بود، درست انگار بر می گردیم به عقب!! به جای پیشرفت دانشگاه میاد تفکیک جنسیتی میکنه ...

Sarp

مدیر بازنشسته
من این رو ندیده بودم حق با شماست.
خب معلومه که ریسک نمیکنه.
من حرف شمارو قبول ندارم.شما میگین کسی خانم ها رو استخدام نمیکنه مگر اینکه یا انتظار غیر اخلاقی ازش داشته باشه یا حقوق کمتری از مرد بگیره .
ولی اینجوری نیست من تو محل کارم میبینم که خانم هایی که over time میمونن و ماموریت میرن و از خیلی از مرد های اینجا بیشتر درآمد دارن.
موقع استخدام هم با مرد ها مصاحبه میکنن هم با زن ها و اونایی رو که با اون شرایط لازم دارن قبول میکنن. نه اینکه کلا زن ها رو ***** کنن و فقط مرد بگیرن پس تحصیلات به درد خانم ها هم میخوره.
:crying:
بابا اون یه مثال در مورد یه شرکت خصوصی بود فقط:crying:

هااا
من هنوز به این قسمت نپرداخته بودم

همانطور که برای کار مخصوص اقایون ، شرکتی حاضر نیست یه خانوم استخدام کنه ، برای کارهایی هم که مخصوص یه خانوم هست ، به هیچ وجه نمیان مرد استخدام کنند .

یا برای کاری مثلا نقشه برداری و از این قبیل کارها ، مهم نیست طرف خانوم باشه یا اقا !

تا یکی دو سال پیش بانکها فقط از بین آقایون نیرو استخدام میکرند
این هم به نظر من اشتباهه
چون کار بانکی چیزی نیست که به قوای جسمی و بنیه قوی ربط داشته باشه !

البته بحث ما سر اکثریت هست نه همه !
مثلا مسئول خرید قبلی ما یه خانوم بود
تو کاری که از خرده فروش تا عمده فروشش دنبال کلاه برداریه ، یه خانوم مسئول خرید باشه ، واقعا کار شاقیه !

safa13

عضو جدید
کاربر ممتاز
سه نفر راضی میشن یکی دیگه از یه طرف پیدا میشه:biggrin:
یکیشون هم به خودش زحمت نمیده بقیه پستها رو بخونه
حتما مثل همین خواهد بود کار کردنتون :biggrin:

فرق جنسیتی رو انکار کنند مشکل شما حل میشه ؟
به قول دوستمون ، تصور کنید الان بین یه دختر و پسر هیچ تفاوتی قائل نیستند
شما حاضری 15 متر زیر زمین کار کنید؟
یا حاضرید بایستید سر دستگاه تراش ؟:smile:
یا حاضرید صبح ساعت 6 جوی اب جارو بکشید؟

نه که نیستید
من هم باشم حاظر نمیشم

پس تفاوت هست بین جنسیتها !

واقعا خیلی سخته درک این مسئله؟:eek:
من نظرات رو خوندم مدیر خان...تا صفحه 6...نخونده نظر نمیدم...قضیه سر تحصیلاته...اره من حاضرم برم کار عملیاتی بکنم...ولی اینم قبول دارم این کارا با فیزیک خانوما همخونی نداره...کسی که ارشد یه رشته فنی رو میگیره حتما نباید بره تو واحد عملیاتی کار کنه...شما که هم رشته خودمی بگو کسی که تو ارشد ترمو سنتیک میخونه کارش کجاست؟
مسلما تو واحدهای عملیاتی نیست...کارای تحقیقاتی میکنه یا دانشگاه تدریس میکنه...بازم میگم قضیه چیز دیگه ایه...صورت مسئله رو پاک نکنین....جنسیتها فرق میکنه...ولی دلیل بر گذاشتن سهمیه جنستی واسه تحصیل به نفع اقایون نمیشه

• Like
واکنش ها: N SH

3D Art

عضو جدید
کاربر ممتاز
خانم های محترم میدونم خیلی سخته تو کشوری که اینقدر داره حقوق خانوم ها رو پایمال میکنه حتی یک لحظه بدون پیش زمینه فکری در مورد یک پیزی بحث کرد ... ولی خواهش میکنم بدون تعصب بحث کنید .
من مثال معدن رو زدم همه خانوم ها فکرشون رفت سمت مهندسی معدن من کارگری معدن رو مثال زدم نه مهندسی معدن ...
اینکه تو جامعه ما توی این 10 سال گذشته اینقدر خانم ها سر کار میرن یکی از دلایلش توانایی خانم ها و دلیل دیگه حقوق کمتر از مرد های همتراز و استفاده ابزاری بعضی از شرکت های کثیف هست .
اگر مخالف هستید واقعا ممنون میشم دلیلتون رو بگید نه اینکه حرف های نژاد پرستانه بزنید ...

Sarp

مدیر بازنشسته
من نظرات رو خوندم مدیر خان...تا صفحه 6...نخونده نظر نمیدم...قضیه سر تحصیلاته...اره من حاضرم برم کار عملیاتی بکنم...ولی اینم قبول دارم این کارا با فیزیک خانوما همخونی نداره...کسی که ارشد یه رشته فنی رو میگیره حتما نباید بره تو واحد عملیاتی کار کنه...شما که هم رشته خودمی بگو کسی که تو ارشد ترمو سنتیک میخونه کارش کجاست؟
مسلما تو واحدهای عملیاتی نیست...کارای تحقیقاتی میکنه یا دانشگاه تدریس میکنه...بازم میگم قضیه چیز دیگه ایه...صورت مسئله رو پاک نکنین....جنسیتها فرق میکنه...ولی دلیل بر گذاشتن سهمیه جنستی واسه تحصیل به نفع اقایون نمیشه
صفا خان فکر نکنم من گفته باشم خانوما نباید کار کنند و ارشد ندن و . . . !
بعضی از خانوما میان از برابری حقوق زن و مرد حرف میزنن

نمیدونم اصلا معنیشو میدونند یا نه !
شاید فکر میکنند برابری حقوق یعنی مرد هر کاری میکنه زن هم بکنه
زن هر کاری میکنه مرد هم بکنه

این هم جواب شما:
خانم های محترم میدونم خیلی سخته تو کشوری که اینقدر داره حقوق خانوم ها رو پایمال میکنه حتی یک لحظه بدون پیش زمینه فکری در مورد یک چیزی بحث کرد ... ولی خواهش میکنم بدون تعصب بحث کنید .
من مثال معدن رو زدم همه خانوم ها فکرشون رفت سمت مهندسی معدن من کارگری معدن رو مثال زدم نه مهندسی معدن ...
اینکه تو جامعه ما توی این 10 سال گذشته اینقدر خانم ها سر کار میرن یکی از دلایلش توانایی خانم ها و دلیل دیگه حقوق کمتر از مرد های همتراز و استفاده ابزاری بعضی از شرکت های کثیف هست .
اگر مخالف هستید واقعا ممنون میشم دلیلتون رو بگید نه اینکه حرف های نژاد پرستانه بزنید ...

شما حاضری کار عملیاتی انجام بدی
ولی کارفرما حاضر نیست برای کار عملیاتی یه خانوم استخدام کنه:smile:

safa13

عضو جدید
کاربر ممتاز
خانم های محترم میدونم خیلی سخته تو کشوری که اینقدر داره حقوق خانوم ها رو پایمال میکنه حتی یک لحظه بدون پیش زمینه فکری در مورد یک پیزی بحث کرد ... ولی خواهش میکنم بدون تعصب بحث کنید .
آره...درسته...من خیلی کم دیدم تو اگهی استخدام خانوم بخوان اگه هم ببینم بدون شک به این فکر میکنم که حقوقش باید کم باشه...البته این هم از سطح فکر پایین مدیرامونه...من موافقم که کار تو جاهای عملیاتی سخته ...چون رفتم واحدهای نیروگاهی جنوب کشور رو دیدم...از اونجایی که تو هیچ واحدی به ایمنی اهمیتی نمیدن شرایط کار واسه خانوما سخته..ببینید خود من هدفم از خوندن ارشد اینه که با این مدرکم تو بازار کار شدیدا مردونه کاری برام نیست...میرم ارشد بگیرم که لا اقل تو واحدهای تحقیقاتی که با لیسانس استخدام نمیکنن کاری برام پیدا شه...ولی قبول دارم توانایی های حجمی بصری اقایون بیشتر از خانوماست...همونجوری که توانایی های عاطفی و مدیرتی خانوما بیشتره...این قضیه وقتی جای بحث داره که مثلا من بگم منم میخوام برم عسلویه کار کنم...اونوقت شما میتونین بیاین بگین محیط اونجا و شرایط فیزیکی من مناسب اون مکان نیست...اینو میتونم قبول کنم...اگرچه خودم متعقدم خانومی که از پس کار عملیاتی بر نیاد هیچوقت طرفش نمیره...نمونه خانومای موفق تو نیروگاههای جنوب رو زیاد دیدم...چون پدرم اونجا شاغله...به همین دلیل تفکیک جنسیتی رو نه در کار نه در ارشد و دکتری میپسندم...فکر کنم هر کسی باید به این درک برسه که چقدر میتونه از قوای جسمی و فکریش استفاده کنه و به همون نسبت بره دنبال کار...البته حالا که بحث سر دو سال درس خوندن بدون شهریه ست
صفا خان فکر نکنم من گفته باشم خانوما نباید کار کنند و ارشد ندن و . . . !
بعضی از خانوما میان از برابری حقوق زن و مرد حرف میزنن

نمیدونم اصلا معنیشو میدونند یا نه !
شاید فکر میکنند برابری حقوق یعنی مرد هر کاری میکنه زن هم بکنه
زن هر کاری میکنه مرد هم بکنه

این هم جواب شما:

شما حاضری کار عملیاتی انجام بدی
ولی کارفرما حاضر نیست برای کار عملیاتی یه خانوم استخدام کنه:smile:
درسته...همونجوری که مرد هیچوقت از پس مدیریت خونوادگی بر نمیاد...منم نمیتونم 200 متر زمین رو بکنم...کاش این قضیه رو بدونیم زن و مرد باید حقوق برابری داشته باشن واسه زندگی بهتر...اما نباید جنسیتشون فراموش شه...راستی صفا خان؟:surprised:

hamidarchitec

عضو جدید
تحصیلات عالیه نباید برای هیچ کسی چه زن چه مرد محدود بشه اما...

اما تحصیلات عالیه ای که واقعا با ذات مرد یا زن بخوره بهتره وجود داشته باشه

تحصیلات عالیه تو رشته های مهندسی فکر نکنم شأن و منزلت و فهم زنی رو بالا ببره.
خودم خانوممو تشویق کردم تا برای فوق رشته علوم تربیتی بخونه و حمایتش میکنم

باورم نمیشه :surprised:

EECi

مدیر بازنشسته
خانم صفا گفتن " ما هم دوست داریم مستقل بشیم و..."
یک سوال دارم از همه دوستان . یک مثال ساده . در رشته های تحصیلیتون چند استاد خانم تاپ داشته اید؟
این همه کتاب مهندسی برق خوندم . بیشترشون رو نویسندگان کشور های غربی نوشتند... دریغ از یک مهندس زن ! باورتان میشود؟ همه انها مرد بودن و بس...
رشته های فنی در اغلب موارد با روحیه و توان فکری زن ها مغایر هست...
این را روانشناسان بزرگ هم ثابت کرده اند. به امار پذیرش دکترا در رشته های فنی امریکا یه سر بزنید و ببینید چند درصدشان مرد هستند و چند درصدشان زن!
واقعبت روشن هست! هیچ شهروندی نباید بخاطر درامد خودش یک کشور رو عقب بیندازد
البته همیشه استثنا وجود داشته و ما در مورد اکثریت داریم صحبت می کنیم

foodtechnology

عضو جدید
کاربر ممتاز
یک سوال دارم از همه دوستان . یک مثال ساده . در رشته های تحصیلیتون چند استاد خانم تاپ داشته اید؟
این همه کتاب مهندسی برق خوندم . بیشترشون رو نویسندگان کشور های غربی نوشتند... دریغ از یک مهندس زن ! باورتان میشود؟ همه انها مرد بودن و بس...
این را روانشناسان بزرگ هم ثابت کرده اند. به امار پذیرش دکترا در رشته های فنی امریکا یه سر بزنید و ببینید چند درصدشان مرد هستند و چند درصدشان زن!

بنا به آماری که در مورد برخی کشورهای غربی در دست است، موانع بر سر آموزش عالی زنان در حوزه های علم و تکنولوژی به تدریج برداشته شده است و پیشرفت های چشمگیری حاصل شده است. "در ایالات متحده از سال
۱۹۶۶ تعداد زنانی که به مدرک کارشناسی در رشته های علمی و مهندسی دست یافته اند هر ساله افزایش نشان داده است و در سال ۲۰۰۱ به ۲۰۲ هزار و ۸۵۳ مورد رسیده است یعنی تقریباً نیمی از کل مدارک کارشناسی در این رشته ها (۴).
نسبت زنانی که از رشته های علمی مهندسی در رده های تحصیلات تکمیلی فارغ التحصیل شده اند نیز به
۴۱ درصد در سال ۲۰۰۱ افزایش نشان داده است. با این حال، تفاوت هایی در زمینه ی رشته های تحصیلی شان مشهود است به ترتیبی که در رشته ی روانشناسی حدود سه چهارم دانشجویان را زنان تشکیل می دهند اما فقط ۳۰ درصد دانشجویان در رشته ی کامپیوتر و فقط ۲۰ درصد در رشته ی مهندسی ثبت نام کرده اند (همان). در مورد مدارک دکترا در علوم و مهندسی رشد تدریجی از سال ۱۹۶۶ دیده می شود به این ترتیب که نسبت ۸ درصد به ۳۷ درصد افزایش داشته است و این درحالی است که تعداد مدارک دکترا در میان مردان که در سال ۱۹۹۶ به اوج خود رسیده بود به تدریج نزول پیدا کرده است (۴).

در بریتانیا، زنان تقریباً نیمی از پست های تدریس آموزش عالی رشته های علوم و مرتبط را (علوم، پزشکی، ریاضیات، علوم کامپیوتری و مهندسی) در سال
۲۰۰۵ اشغال کرده بودند، با این حال، تفاوت های جنسیتی بر حسب تک تک رشته های مورد نظر قابل توجه به نظر می رسیدند: زنان در رشته هایی چون زیست شناسی و پزشکی و به ویژه پرستاری از مردان پیشی گرفته بودند در حالیکه در رشته هایی چون ریاضیات، علوم فیزیکی، علوم کامپیوتری و مهندسی مردان از نظر نسبت برتری داشتند. در ایالات متحده در سال ۲۰۰۰ زنان با درجه دکترا عمدتاً در بخش آموزش دانشگاهی مشغول بودند در حالیکه در مقایسه با مردان به نسبت های کمتری به اشتغال در بخش صنعت و اقتصاد درآمده بودند (۴).

مشابه همین تفاوت ها در عرصه ی کشورهای اروپایی مشاهده می شود. "نگاهی به جدول نسبت زنان فارغ التحصیل مقطع دکترای تخصصی
Ph.D نشان می دهد که در سال ۲۰۰۳ در میان ۲۵ کشور عضو اتحادیه اروپایی بیشترین نسبت زنان در رشته های تعلیم و تربیت ۶۱ %، سپس علوم انسانی و هنر ۵۲ %، بهداشت و رفاه ۵۱ %، علوم کشاورزی ۵۰ %، علوم اجتماعی، اقتصاد و حقوق ۴۳%، علوم ریاضی و کامپیوتر ۴۰% و در نهایت مهندسی، صنعت و ساختمان ۲۲ % فارغ التحصیل شده اند" (۵). کتاب "زنان و علوم" (Women and Science) از سری She Figures ۲۰۰۶ از نشریات مربوط به اتحادیه اروپا حاوی اطلاعاتی در زمینه ی موقعیت شغلی فعلی زنان و مردان دانشمند و محقق است. هدف از آن نشان دادن موفقیت های حاصله در تلاش برای دستیابی به برابری جنسیتی است. این کتاب نشان می دهد که زنان در میان پژوهشگران شاغل در اتحادیه اروپا همچنان اقلیتی به حساب می آیند هر چند اندک افزایش نسبتی از سال ۱۹۹۹ تا سال ۲۰۰۳ ملاحظه می شود به این شرح که نسبت پژوهشگران زن از ۲۷ درصد به ۲۹ درصد افزایش نشان داده است (۵)

http://www.siemorgh.nl/elmi/maghalat elmi/zanan dar arse danesh.html

دوست عزیز لطفا با سند و مدرک حرف بزنید! کل این نوشته را بخوانید تا بفهمید کاملا در اشتباهید. در غرب مساله نگاه جنسیتی به علم و دانش خیلی وقته که حل شده است . اما در ایران متاسفانه روز به روز پسرفت می کنیم.

EECi

مدیر بازنشسته
دوست خوبم foodtechnology. من متوجه نمیشم! شما که با این پستتان حرف های من رو تایید کردید!
ولی باز هم از شما میخوام در هر رشته مهندسی که هستید یکبار تمام کتاب های مرجعتان رو بزارید جلو رویتان و اسم و فامیل نویسندگانش رو یک نگاهی بیندازید...

فکر کنم بحثی برای ادامه نمانده باشه... :gol:

safa13

عضو جدید
کاربر ممتاز
من تو رشته خودم کم استاد تاپ زن نداشتم...تاونم بخاطر ماهیت تحقیقاتی رشته مه...کم هم اساتید معروف که کتب دانشگاهی رو مینوسن ندیدم...این جمله شما یعنی چی بخاطر درامد خودش مملکتش رو عقب بندازه...یه بار به این جمله تون فکر کردین؟نکنه فکر میکنین اقایون بار علمی بالاتری دارن؟نه اقای نسبتا محترم...اینابخاطر قرنها محرومیت جنس من از تحصیله...حالا که خودمون رو بالا کشیدیم و امار فارغ التحصیلهای زن رفته بالا ......دست به چنین ترفندهای کثیفی میزنن...اون دو تا دوست عزیز که از جملات شدیدا افراطی و مرد سالارانه شما تشکر کردن لطفا جواب بدن..با چه منطقی حق من از دانشگاه روزانه علم و صنعت هیچه...اما تو شبانه ش نصف مردا حق دارم...جدا متاسف میشم از زبون مهندسین چنین چیزهایی میشنوم...

foodtechnology

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست خوبم foodtechnology. من متوجه نمیشم! شما که با این پستتان حرف های من رو تایید کردید!
ولی باز هم از شما میخوام در هر رشته مهندسی که هستید یکبار تمام کتاب های مرجعتان رو بزارید جلو رویتان و اسم و فامیل نویسندگانش رو یک نگاهی بیندازید...

فکر کنم بحثی برای ادامه نمانده باشه... :gol:
نوشته رو خوندین ! تمام آمار ها ا برخلاف صحبت شما نشاندهنده رشد صعودی خانم ها در همه رشته ها در غرب داره که برخلاف ایران به جای جلوگیری از آن، این امر تشویق شده و افزایش یافته است. در یک جای نوشته میگه :
در مورد ورود کندتر زنان به عرصه ی مشاغل علمی توضیحات و تبیین هایی موجود می باشد که از جمله ملاحظاتی در زمینه ی توانایی های شناختی زنان در تلاش برای بررسی علت هایی که موجب حذف یا کناره گیری ایشان از عرصه ی علوم می شده انجام گرفته است. چنین رویکردی امروزه اعتبار خویش را از دست داده است .

تو استادهای رشته ما یه آقا و یه خانم دکتر بودن که کاملا با سواد و به معنای واقعی استاد بودن هر کدوم تو زمینه خودش.
به هر حال این لینک بالا خیلی به این تاپیک مربوطه اگه وقت کردین بخونید...
موفق باشید.

fateme_003

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اصلا مهم نیست که اشتباهتون رو گردن نمیگیرید

ما هم سعی میکنیم فکر کنیم که همه خانوما اینقدر بی منطق نیستند

این بحث هم همینجا تمومه از نظر من
خوب حالا شد اشتباه من!!!!
شما از اینکه که گفتم نقل قول بگیرید میگید بی منطقم! باشه من بی منطق این همه ادم اومدن اینجا کلی کل کل کردن، بینشون من شدم بی منطق
کاملا تائید میشود

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
در این مملکت اینهمه به اسم دین و مذهب و قانون و ... حقوق انسانی زنها نقض میشه خب اینم روش ! :cool:

EECi

مدیر بازنشسته
من ترجیح می دم جوابی ندهم ... چون دوستان خوبم خانم های صفا و... با تعصب و تفکرات قبلی انواع القاب نیمه محترم و مرد سالار و... به من دادند.
متاسفم برای مهندسینی که هنوز بحث کردن منطقی و بدور از جنسیت و باور ها و... یاد نگرفته اند...
---
فقط نکته ای که در مورد نوشته های دوستم foodtechnology
من اولش هم گفتم رشته های فنی نه روانشناسی و غیره ( در حال از امار روانشناسان زن بسیار خوشحال شدم)
من به منبع شما احترام میزارم ولی بزارید منبع معتبر تری براتون معرفی کنم:
لیست پروفسور های دانشگاه ماساچوست
http://en.wikipedia.org/wiki/List_o..._at_the_Massachusetts_Institute_of_Technology
لیست برندگان جایزه نوبل پزشکی
http://fa.wikipedia.org/wiki/رده:برندگان_جایزه_نوبل_پزشکی
براحتی می توانید بروید و برندگان نوبل فیزیک و... رو هم ببینید. چند درصدشان زن هستند؟متاسفانه خیلی کم...
لیست برندگان نوبل زن رو هم براتون میزارم که واقعا کم هستند....
http://nobelprizes.com/nobel/women.html
اولین جایزه را هم یک خانم در سال1903 گرفته پس مشاهده میشه تراکم این جوایز که اوج نبوغ بشر هست بنا به گفته دوستمان که فرمودند زنان در سال های اخیر پیشرفت کردند ، نیست. یعنی تراکم در سالهای مختلف تقریبا یکی بوده...
ببینید این بحث ها نه توهین هست ، نه مرد سالاری... این بحث ها سر این موضوع هست که زن بخاطر نوع افرینشش کلی بین و منطقی ( مثل مرد نیست) بلکه احساسی هست... احساس جوهره زندگی هست... ولی نمی دانم شما چرا این موضوع را درک نمی کنید...
یک مرد بخاطر زندگی که زن بخشی فوق العاده مهمی از ان هست تلاش می کند. خودش را ، ذهنش را فدا می کند تا جا برای احساس باز بکند... شاید حرف های من نا اشنا باشه.
در هر صورت نظرم رو گفتم.
یا علی:gol:

• Like
واکنش ها: Sarp

donya...

عضو جدید
ای خدا پیر شدیم و این ملکت هنوز هیچیش سرو سامون نگرفته هرچیزی رو که ببینی یه جاش میلنگه
دنیا در پی پرو بال دادن به دانشجوهاشه و علم تولید میکنن و دارن با علمشون دنیا رو قبضه میکنن ما تو فکر تفکیک دختر و پسریم و حذف دانشجو و.........
تا کی ادم این چیزارو ببینه و بشنوه و آتیش نگیره ........
افسوس افسوس.........

safa13

عضو جدید
کاربر ممتاز
من ترجیح می دم جوابی ندهم ... چون دوستان خوبم خانم های صفا و... با تعصب و تفکرات قبلی انواع القاب نیمه محترم و مرد سالار و... به من دادند.
متاسفم برای مهندسینی که هنوز بحث کردن منطقی و بدور از جنسیت و باور ها و... یاد نگرفته اند...
---
فقط نکته ای که در مورد نوشته های دوستم foodtechnology
من اولش هم گفتم رشته های فنی نه روانشناسی و غیره ( در حال از امار روانشناسان زن بسیار خوشحال شدم)
من به منبع شما احترام میزارم ولی بزارید منبع معتبر تری براتون معرفی کنم:
لیست پروفسور های دانشگاه ماساچوست
http://en.wikipedia.org/wiki/List_o..._at_the_Massachusetts_Institute_of_Technology
لیست برندگان جایزه نوبل پزشکی
http://fa.wikipedia.org/wiki/رده:برندگان_جایزه_نوبل_پزشکی
براحتی می توانید بروید و برندگان نوبل فیزیک و... رو هم ببینید. چند درصدشان زن هستند؟متاسفانه خیلی کم...
لیست برندگان نوبل زن رو هم براتون میزارم که واقعا کم هستند....
http://nobelprizes.com/nobel/women.html
اولین جایزه را هم یک خانم در سال1903 گرفته پس مشاهده میشه تراکم این جوایز که اوج نبوغ بشر هست بنا به گفته دوستمان که فرمودند زنان در سال های اخیر پیشرفت کردند ، نیست. یعنی تراکم در سالهای مختلف تقریبا یکی بوده...
ببینید این بحث ها نه توهین هست ، نه مرد سالاری... این بحث ها سر این موضوع هست که زن بخاطر نوع افرینشش کلی بین و منطقی ( مثل مرد نیست) بلکه احساسی هست... احساس جوهره زندگی هست... ولی نمی دانم شما چرا این موضوع را درک نمی کنید...
یک مرد بخاطر زندگی که زن بخشی فوق العاده مهمی از ان هست تلاش می کند. خودش را ، ذهنش را فدا می کند تا جا برای احساس باز بکند... شاید حرف های من نا اشنا باشه.
در هر صورت نظرم رو گفتم.
یا علی:gol:
من تعصبی به کار نبردم...فقط میگم این طرز فکرتون غلطه...سالها غرب تلاش کرده...تا محرومیتهای زن رو از بین ببره...با سهمیه های جنسیتی ...ولی همیشه تبعیض بوده...تو متمدن ترین کشورها هم بوده...ما داریم سر تحصیل بحث میکنیم...اگر مردی سواد بیشتری داره...توانایی علمی بیشتری داره عادلانه بیاد تو دانشگاه پذیرش بشه...نه اینکه براش سهمیه جدا در نظر بگیرن اونم فقط در مورد دانشگاههای روزانه...حرف من اینه...چرا باید سهم من از دانشگاههای روزانه کشورم در بعضی دانشگاهها فقط عدد ناچیز دو باشه؟
شما دارین سطح علمی خانوما و اقایون رو میسنجین ...منم میگم اگه کنکور بعنوان مقایسه سواد علمی هرکسی تو ایران شناخته شده دیگه کسی حق نداره بیاد زن و مرد رو جدا کنه و به دختری که رتبه بالاتری اورده فقط صرف زن بودنش حق تحصیل تو دوره روزانه رو نده...که تا ابد شما و مردهای دیگه بگین چندتا دانشمند مرد داریم...چندتا زن...قرار نیست اگه جمعیتی یا گروهی از چیزی محروم شد و بخاطر اون محرومیت دستاوردی کسب نکرد و بعدش تلاش کرد و خودش رو بالا کشید بگیم نه تو و امثال تو نمی تونین...چون گذشته ای ندارین

donya...

عضو جدید
چرا دنیا خانم ؟ شما انگیزت رو بیشتر کن تا از دانشگاه تهران قبول بشی...
برای اه افسوس خیلی وقت هست... ولی برای تلاش همیشه وقت نیست

شما انگار منظور منو درک نکردین منظور من از پیر شدن پشت درای دانشگاه نیستش من دانشجو هستم دانشگاهمم دوست دارم و نیازی به رفتن دانشگاه تهران ندارم من میگم تو آموزش و پرورش و سیستم دانشگاه ما مشکلات مهمتری هست واسه حل و فصلش تا حذف دخترا از بعضی رشته ها و دانشگاهها و مسئله ی خنده دارتر تفکیک دختر و پسر ..........

donya...

عضو جدید
ای خدا پیر شدیم و این ملکت هنوز هیچیش سرو سامون نگرفته هرچیزی رو که ببینی یه جاش میلنگه
دنیا در پی پرو بال دادن به دانشجوهاشه و علم تولید میکنن و دارن با علمشون دنیا رو قبضه میکنن ما تو فکر تفکیک دختر و پسریم و حذف دانشجو و.........
تا کی ادم این چیزارو ببینه و بشنوه و آتیش نگیره ........
افسوس افسوس.........

افسوس

EECi

مدیر بازنشسته
من تعصبی به کار نبردم...فقط میگم این طرز فکرتون غلطه...سالها غرب تلاش کرده...تا محرومیتهای زن رو از بین ببره...با سهمیه های جنسیتی ...ولی همیشه تبعیض بوده...تو متمدن ترین کشورها هم بوده...ما داریم سر تحصیل بحث میکنیم...اگر مردی سواد بیشتری داره...توانایی علمی بیشتری داره عادلانه بیاد تو دانشگاه پذیرش بشه...نه اینکه براش سهمیه جدا در نظر بگیرن اونم فقط در مورد دانشگاههای روزانه...حرف من اینه...چرا باید سهم من از دانشگاههای روزانه کشورم در بعضی دانشگاهها فقط عدد ناچیز دو باشه؟
شما دارین سطح علمی خانوما و اقایون رو میسنجین ...منم میگم اگه کنکور بعنوان مقایسه سواد علمی هرکسی تو ایران شناخته شده دیگه کسی حق نداره بیاد زن و مرد رو جدا کنه و به دختری که رتبه بالاتری اورده فقط صرف زن بودنش حق تحصیل تو دوره روزانه رو نده...که تا ابد شما و مردهای دیگه بگین چندتا دانشمند مرد داریم...چندتا زن...قرار نیست اگه جمعیتی یا گروهی از چیزی محروم شد و بخاطر اون محرومیت دستاوردی کسب نکرد و بعدش تلاش کرد و خودش رو بالا کشید بگیم نه تو و امثال تو نمی تونین...چون گذشته ای ندارین
ببینید یک قانون گذار میاد و امار ها رو بررسی می کنه... میاد درصد اشتغال زنان با درجه ارشد رو در مراکز حساس بررسی می کنه... وقتی می بینه زن در مقام یک ادم فنی اون بازده لازم رو برای اون کار نداره بنظرتون ایا باز هم باید همان هزینه های گزاف رو برای بهره کمتر انجام بده؟
من میگم زن در رشته های صنعتی نمی تونه اون بازده رو داشته باشه... زن در امورد خدماتی و اجتماعی و فرهنگی بسیار موفق تر هست.
ایا اشتباه می کنم؟ ایا گذشته این رو نمی گه؟ ایا ماهیت مرد و زن این رو نمیگه؟
شما دارید به مبنای فکریه فمنیست ها اشاره می کنید که بنظرم خیلی افراطی هست.
زن زن هست ، مرد هم مرد. کار فنی امتیاز نیست بلکه یک توانایی هست برای مرد.
همانطور که ذهن لطیف و داستان نویس و خلاق زن هم می تونه باعث بشه زن یک مدد کار یا پرستار یا روانشناس و... خوب باشه. ما زمانی می تونیم این واقعیت رو قبول کنیم که درک کنیم این شغل ها هیچ برتری نسبت به هم ندارند.
:gol:

Sarp

مدیر بازنشسته
صفا خانوم تا اینجای تایپیک کسی از قانون تازه حمایت نکرده
شما دارین به کی جواب میدین من نمیدونم

اما اگه بخوایم کنکور رو مقایسه کنیم ، نه عادلانه نیست
پسری که با دغدغه فکری سربازی و بیکاری و . . .میشینه پای کنکور
و دختری که بدون هیچ دغدغه فکری میشینه واسه کنکور میخونه
این کجاش عادلانه ست؟

بقیه حرفاتون هم بی منطق بود

s1m5j8

عضو جدید
کاربر ممتاز
قبل خوندن بگم اين نوشته نقل قوله :
خانم ها جدي نگيرن...........:دي

"البته من با این کار موافق نیستم
ولی وجدانن این جنس مونس دانشگاه رفتنشون جز برای چشم هم چشمی دلیل دیگه ای هم داره
چیزی که تو این چند ساله دیدم رو میگم نظر شخصیه

پ.ن : خدایش اگر یک ادم خبره و بدرد بخور برای جامعه میشدن چنین چیزی رو نمی گفتم"

بالا