پاساژ مریم آخر دنیاست...

Carlina

عضو جدید
کاربر ممتاز
خبر قدیمی اما....

اینجا تهران است؛ پایتخت رویا‌ها و افسانه‌های واقعی. ساعت روی‌‌ همان اعداد همیشگی چرخ می‌زند و هوا نیز‌‌ همان هوای دود‌گرفته همیشگی است اما شاید هیچگاه تهران را از این نما ندیده باشید.

تی‌شرت‌های ارزان ۲۰۰ هزار تومانی!
پاساژ جام‌جم (پاساژ مریم) یکی از مکانهایی ست که می‌تواند رنگ چهره‌تان را عوض کند. این پاساژ درست مقابل سازمان صدا و سیما یا‌‌ همان تلویزیون ملی قرار دارد؛ یعنی جایی که مدیران دولتی روبه‌روی دوربین آن می‌نشینند و می‌گویند همه چیز خوب است و هیچ مشکلی در اقتصاد ایران وجود ندارد.
وارد پاساژ که می‌شوی، بوتیک‌ها گوش تا گوش یک سالن بزرگ را پر کرده‌اند. در این پاساژ، ارزان‌ترین کالا تی‌شرت است که می‌توان با قیمت ۲۰۰ هزار تومان خریداری کرد؛ البته تی‌شرت صد هزار تومانی نیز در این پاساژ پیدا می‌شود ولی فروشندگان شما را از خرید کالاهای بی‌کیفیت منع می‌کنند!
ارزان‌ترین شلوار جین این پاساژ، ۴۵۰ هزار تومان و ارزان‌ترین کمربند‌ها صد هزار تومان قیمت دارند. شما می‌توانید هر پیراهن را نیز در این بازار حداقل ۲۰۰ هزار تومان خریداری کنید.
هر جفت کفش در این پاساژ تا سه میلیون تومان هم قیمت دارد؛ البته کفش ۲۰۰ هزار تومانی نیز هر از گاهی در ویترین این پاساژ خودنمایی می‌کند اما به نظر می‌رسد مشتریان تمایلی برای خرید آن ندارند.
یکی از فروشندگان این پاساژ می‌گوید: «مشتریان کفش در این پاساژ به طور میانگین کفش‌هایی بالا‌تر از یک و نیم تا دو میلیون تومان خریداری می‌کنند»
ارسلان که حدود ۳۰ سال دارد، ادامه می‌دهد: «این قیمت‌ها خیلی هم بالا نیست و افراد زیادی هم متقاضی خرید این اجناس هستند»
او همچنین می‌گوید که «هر کسی نباید برای خرید به این پاساژ بیاید چون اینجا جای هر کسی نیست»

پاساژ مریم آخر دنیاست!
می‌گوید شما مرا سیاوش صدا کنید. به او می‌گوییم ما از پاساژ جام‌جم می‌آییم. می‌خندد و می‌گوید: «آنجا همچنین رونقی ندارد اما اینجا آخر دنیاست باید پول‌های خود را بگذارید و بروید»
در این بازار یک پیراهن مردانه حداقل ۸۰۰ هزار تومان قیمت دارد. فروشندگان همه یکصدا می‌گویند اجناسشان از بهترین‌های دنیاست ولی به سختی می‌توان این ادعا را باور کرد.
سیاوش در مورد مشتریان خود می‌گفت: اکثر مشتریان من از جوانان متمول شهر هستند که یا برای تفریح یا برای چشم و هم‌چشمی از این بازار خرید می‌کنند»
کمی سخت است که باور کنیم در این بازار، شلوار پارچه‌ای تا یک و نیم میلیون تومان قیمت دارد یا کفش زنان با مارک گوچی و مانگو و زارا هر کدام با حداقل ۹۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسند.
کیف‌های زنانه نیز در این بازار ۸۰۰ الی ۸۵۰ هزار تومان قیمت دارند و در برخی مغازه‌ها کفش‌های زنانه دو میلیونی نیز پیدا می‌شود.
فروشندگان کیف و کفش زنانه می‌گویند برخی افراد در این بازار فقط در یک پروژه خرید بیش از ۱۳ الی ۱۴ میلیون کیف و کفش یا البسه دیگر خریداری می‌کنند. شال‌های مردانه شاید ارزان‌ترین کالای این پاساژ باشد که می‌توان با ۱۸۰ هزار تومان صاحب یک شال شد.

بیرون؛ شما خریدار نیستی!
اما کمی آن‌سو‌تر از پاساژ مریم، پاساژ محمودیه قرار دارد که به قطب ساعت‌های لوکس پایتخت مشهور است. از مریم که در نوک بینی خیابان فرشته قرار دارد به پاساژ محمودیه می‌رویم؛ جایی که در‌‌ همان بدو ورود یکی از مشتریان مقابل پرسش ما می‌گوید: «شما خریدار نیستید» و با لبخندی تلخ ما را به بیرون مغازه هدایت کرد.
در اینجا زمان روی قیمت‌ها ایستاده است. ساعت کمتر از یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در این پاساژ پیدا نمی‌شود و ساعت‌های تگ هویر و رولکس با قیمت‌های ۴۰ میلیون تا ۱۷۰ میلیون تومان پشت ویترین خودنمایی می‌کنند.
بالاخره این هم بخشی از شهر ماست. جایی که در آن خط فقر یک میلیون تومان است و حداقل حقوق کارمندان و کارگرانش به ۴۰۰ هزار تومان نمی‌رسد ولی می‌شود ساعت‌های رولکس ۱۷۰ میلیون تومان هم پیدا کرد.

یاد بازار مسکن می‌افتیم، جایی که در آن رویای خانه‌دار شدن سر به فلک می‌زند و به اندازه قیمت تنها یک ساعت ۴۰ میلیون تومان می‌توان در آن صاحبخانه شد.
دوباره از روبه‌روی پاساژ جام‌جم رد می‌شویم و از مقابل نرده‌های تلویزیون ملی عبور می‌کنیم. شاید‌‌ همان لحظه یک مدیر اقتصادی به دوربین‌ها می‌گوید: فاصله طبقاتی نداریم، شایعه نسازید..

solar flare

مدیر بازنشسته
کسی رو میشناسم واسه باز کردن یه مغازه کوچیک نیاز به دو میلیون پول داره میگه دختر دم بخت دارم باید یه کاری دست و پا کنم بعد میگه حاضرم برم زیر ماشین بمیرم تا زن و بچه ام دیه منو بگیرن استفاده کنن
انوقت اینا اینجوری میکنن:cry:

Carlina

عضو جدید
کاربر ممتاز
کسی رو میشناسم واسه باز کردن یه مغازه کوچیک نیاز به دو میلیون پول داره میگه دختر دم بخت دارم باید یه کاری دست و پا کنم بعد میگه حاضرم برم زیر ماشین بمیرم تا زن و بچه ام دیه منو بگیرن استفاده کنن
انوقت اینا اینجوری میکنن:cry:
نمیدونم چی باید بگم در برابر همچین کسایی...
نمیتونم کمک شون کنم اما دلداری دادن اینجور آدم ها هم کار من نیست و واقعا سخته..
گفتن اینکه "هر گاه خدا بنده ای را دوست بدارد و بخواهد صدای بنده ای را بشنود، او را به فقر گرفتار می سازد تا آن بنده از روی نیاز، به سوی او بازگردد و به درگاه او، نزدیک شود و او را صدا کند . پیامبر اکرم (ص) نیز در این باره می فرماید: «خدا با من تکلم کرد و فرمود: ای محمد! من هر گاه بنده را دوست داشته باشم، سه چیز به او عطا می کنم; دل او را محزون می کنم، بدن او را بیمار می کنم و دست او را از مال دنیا خالی می گردانم و باز می فرماید: مردم همه مشتاق بهشتند و بهشت، مشتاق فقرا است ..."میتونه تسکین درد کسایی باشه که نیازمندن...؟!!!!

s.j.khataeepour

کاربر بیش فعال
نمیدونم چی باید بگم در برابر همچین کسایی...
نمیتونم کمک شون کنم اما دلداری دادن اینجور آدم ها هم کار من نیست و واقعا سخته..
گفتن اینکه "هر گاه خدا بنده ای را دوست بدارد و بخواهد صدای بنده ای را بشنود، او را به فقر گرفتار می سازد تا آن بنده از روی نیاز، به سوی او بازگردد و به درگاه او، نزدیک شود و او را صدا کند . پیامبر اکرم (ص) نیز در این باره می فرماید: «خدا با من تکلم کرد و فرمود: ای محمد! من هر گاه بنده را دوست داشته باشم، سه چیز به او عطا می کنم; دل او را محزون می کنم، بدن او را بیمار می کنم و دست او را از مال دنیا خالی می گردانم و باز می فرماید: مردم همه مشتاق بهشتند و بهشت، مشتاق فقرا است ..."میتونه تسکین درد کسایی باشه که نیازمندن...؟!!!!

اگه اینجوریه خدا کنه، خدا بیشتر ازین مارو دوست نداشته باشه که مرامی اصلا طاقتشو نداریم.

Carlina

عضو جدید
کاربر ممتاز
فکر میکنم یه عده قلیلی از جامعه هستیم که از فقر و گرونی و نداری نالون و گریونیم...http://www.iran-eng.com/bigimage.aspx?img=http://img.tebyan.net/big/1386/12/1920920773115481961941581531631342161003098.jpg
خرید و فروش اتومبیل های گران قیمت و تعویض های مکرر آن یکی از سرگرمی های این روزهای فوتبالیست هاست.
در سال 89...

اشجاری، خلیلی، زندی

Lexus
RX350
1060000000 RLS

سیاوش
اکبرپور

Benz S class
2200000000 RLS

امیر شاپورزاده
Kia mohava
700000000
RLS

علی کریمی
BMW seri
7
2000000000 RLS

رحمان
احمدی

Lexus RX350
1060000000 RLS

امیرحسین فشنگچی
BMW seri 3
700000000
RLS

شیث رضایی
Benz
2007
500000000 RLS

مازیار
زارع

Benz CLS 2008
1200000000 RLS

فرزاد آشوبی
BMW 530
900000000
RLS

مهدی امیرآبادی
BMW seri 3
co

shadow_IR

کاربر بیش فعال
آدمک آخر دنیاست بخند دد د د
همه عادت کردن شما چطور هنوز عادت نکردی؟!!

shadow_IR

کاربر بیش فعال

به به بهاره جون...
اوااااا بهاره تو کی میدونی وضع مالی ما عالیه واسه قشر زیر خط فقر گفتم....;)
چطولی خوچتیپ!!!
آره عزیز می دونم...
تمیزکاریو بوگوووو که مامانم منو کشته

لباسم نگووووو ما مثه شما بالای خط نیسیم که همون قبلیا رو می پوشییییم
:cry:
ولی خدایی دارن پوست ملت رو می کنن با این قیمت ها!!! نجومیه عجـــــیب
...

armia1988

عضو جدید

چند وقت پیش یکی از همین متمولین یا به قول دوستان مرفهین بی دردبه بابام گفته بود از روزی که مادرم فوت کرد تا چهلمش بیش از نود میلیون خرج کردم .من مراسم چهلمش را رفتم واقعا فوق العاده بود
حداقل روزی دو میلیون برای یک مرده!!!برای کسی که تا زنده بود بهش بی توجهی کردن و رهاش کردن و رفتن انگلیس-چقدر بد میخواستن زحمات مادرشون را جبران کنن
با این پول چند تا جوون میتونستن سرمایه ی کوچیکی برای کار پیدا کنن .جهیزیه ی چندتا دختر میشد تهیه کرد .چندتا مقروض مشکلشون حل میشد .به معالجه ی چندتا بیمار کمک میشد؟چندتا...
متاسفم برای خودم و برای جامعه ای که اختلاف طبقاتی اینقدر زیاد باشه

Fateme_bay

عضو جدید
کاربر ممتاز
یادمه چند سال پیش مامانم یه سرویس بشقاب ملامین خریده بود...واسه اینکه مثلا توی مسافرت ها استفاده کنیم که البته استفاده نشد

بعد از یه مدتی داییم به مامانم گفت یه بنده خدایی داره دختر شوهر میده..پول نداره...گفت اگه چیزی توی خونه داری بده...بدیم بهش واسه جهاز دخترش

مامانم هم اون سرویس ملامین رو داد و یه سری خرت و پرت دیگه...ناگفته نمونه همشون نو بودن اما..قدیمی بودن

پارسال که واسه خودم جهاز میخریدیم...وقتی میرفتیم بیرون واسه خرید و مردم رو میدیدیم که از همه چی میزدن تا ارزون تر بشه...خیلی از چیزهایی که شاید بعضی شون واقعا نیاز بودن یا نمی خریدن یا سعی میکردن ارزونترین رو بخرن....

راستش رو بخواید کوفتم میشد...اونقده ناراحت میشدم که نمیتونستم انتخاب کنم
منم خیلی چیزها رو نخریدم...بخاطر پدرم
اما نمیگم نتونستم بخرم...

اما میدیدم که چطوری مردم عوض سرویس قاشق و چنگال به خرید یه دست شش تایی قاشق و چنگال بسنده میکنن
یا خیلی چیزهای دیگه...
خیلی چیزا دیدم و شنیدم...متاسفانه گاهی از برخورد تلخ و زننده فروشنده ها...نمیگم همشون...بعضی شون که بی وجدان بودن
داغون شدم و میشم..اما چه باید کرد

لعنت به اونایی که این بلا رو سر مردم اوردن و لعنت به مرفهین بی درد...از این قشر جامعه متنفرم:cry:

شهرام 59

عضو جدید
کاربر ممتاز
حکومت یعنی حکومت حضرت علی که مظهر ساده زیستی بود.

ادعای حکومت علی رو داشتن کافی نیست فقط.

چی بگم اینقدر گفتم که دیگه گوش فلک کر شده ولی به قول داریوش اخرین سنگر سکوته

ghazal1991

مدیر تالار مدیریت
مدیر تالار

بالاخره این هم بخشی از شهر ماست. جایی که در آن خط فقر یک میلیون تومان است و حداقل حقوق کارمندان و کارگرانش به ۴۰۰ هزار تومان نمی‌رسد ولی می‌شود ساعت‌های رولکس ۱۷۰ میلیون تومان هم پیدا کرد.

یاد بازار مسکن می‌افتیم، جایی که در آن رویای خانه‌دار شدن سر به فلک می‌زند و به اندازه قیمت تنها یک ساعت ۴۰ میلیون تومان می‌توان در آن صاحبخانه شد.
دوباره از روبه‌روی پاساژ جام‌جم رد می‌شویم و از مقابل نرده‌های تلویزیون ملی عبور می‌کنیم. شاید‌‌ همان لحظه یک مدیر اقتصادی به دوربین‌ها می‌گوید: فاصله طبقاتی نداریم، شایعه نسازید..

جای تاسف داره.
40 میلیون کجا خونه میدن؟!

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
خرید از این فروشگاه بیشتر شبیه حماقته
به نظر من آدمی‌ که خوش هیکل نباشه چه لباس ۱۰۰ میلیونی بپوشه چه ۲۰ تومنی هیچ فرقی نمی‌کنه... اونیم که خوش هیکله همینه.... ۲۰ تومنی عین ۱۰۰ میلیونی جلو می‌کنه.

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها از پولدارها متنفر نباشیم... از چیزی که باعث ایجاد این فاصله شده متنفر باشیم... اگه خیالمون راحت بود که واقعا تو این مملکت هیشکی گرسنه نمی خوابه و هیشکی از نداری کلیه نمی فروشه، بازم دیدمون به اونی که پولش از پارو بالا می ره با نفرت بود؟؟؟ اونوقت چه فرقی می کرد که یکی می خواد با پولش(البته اگه پول خودش باشه) تی شرت 1میلیونی بخره و به عبارت بهتر رسما پولو بریزه تو جوب؟؟؟
از پارتی و رشوه و رانت و قاچاق وقتی سرش به جاهای جالبی وصله متنفر باشیم...

بالا