زیارت قبول حاج آقا

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
طبق آمار بانک جهانی در سال 2008 درآمد کشور عربستان از توریسم یا به زبان ساده از : دکان زیارت مسلمین خانه کعبه معادل مبلغ 29.865.000.000.-دلار یا قریب سی میلیارد دلار بوده است.
زائرین ایرانی که بصورت تمتع ویا عمره در همان سال به مکه رفته اند 1.937.000 نفر بوده اند که مجموعا قریب به مبلغ پنج میلیارد دلار درآمد تقدیم اقتصاد پادشاهان عربستان کرده اند و در میان تمام کشورهای اسلامی مقام اول را به خود اختصاص داده اند. نظر باینکه هواپیمائی جمهوری اسلامی قدرت جابجائی اینهمه زائر را نداشته است شرکت هواپیمائی عربستان قریب به 54 درصد از زائران ایرانی را به خود اختصاص داده است....
طبق گزارش مقامات دیپلماتیک ایران در سال 2008 ماموران کشور عربستان بدترین و توهین آمیز ترین رفتار را با زوار ایرانی داشته اند و ایران از لحاظ توهین ماموران عربستان مقام اول را به خود اختصاص داده است. علمای عربستان در همان سال فتوی صادر کرده اند که ایرانیان شیعه کافر هستند.طبق یک گزارش دیپلماتیک دیگر زائران ایرانی ناخواسته ترین و منفورترین خارجی ها در عربستان محسوب می شده اند.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با یک حساب سرانگشتی بوسیله پولی که ایرانیان سالانه به عربستان (دشمن شیعه ایرانی) تقدیم می کنند می توان تعداد 170.000 مسکن روستائی احداث کرد...
یا میتوان 714.286 فرصت شغلی کشاورزی یا 200.000 فرصت شغلی صنعتی برای جوانان ایجاد کرد
یا میتوان10.000.000.000 متر مربع ساختمان مدرسه و ورزشی در کشور ایجاد کرد
ویا میتوان با پول حجاج دوسال یک پالایشگاه سوپر مدرن با ظرفیت 75000 بشکه احداث کرد

mahnazbagherzade

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا همین طوره همش میرن مکه بابا یکی نیست به اینا بگه مکه شما جووناتونن بیاین اول ماهارو سروسامون بدین.همین مامانبزرگ خودم با حج واجبش 6 بار رفته مکه

IMDB

عضو جدید
کاربر ممتاز
طبق آمار بانک جهانی در سال 2008 درآمد کشور عربستان از توریسم یا به زبان ساده از : دکان زیارت مسلمین خانه کعبه معادل مبلغ 29.865.000.000.-دلار یا قریب سی میلیارد دلار بوده است.
زائرین ایرانی که بصورت تمتع ویا عمره در همان سال به مکه رفته اند 1.937.000 نفر بوده اند که مجموعا قریب به مبلغ پنج میلیارد دلار درآمد تقدیم اقتصاد پادشاهان عربستان کرده اند و در میان تمام کشورهای اسلامی مقام اول را به خود اختصاص داده اند. نظر باینکه هواپیمائی جمهوری اسلامی قدرت جابجائی اینهمه زائر را نداشته است شرکت هواپیمائی عربستان قریب به 54 درصد از زائران ایرانی را به خود اختصاص داده است....
طبق گزارش مقامات دیپلماتیک ایران در سال 2008 ماموران کشور عربستان بدترین و توهین آمیز ترین رفتار را با زوار ایرانی داشته اند و ایران از لحاظ توهین ماموران عربستان مقام اول را به خود اختصاص داده است. علمای عربستان در همان سال فتوی صادر کرده اند که ایرانیان شیعه کافر هستند.طبق یک گزارش دیپلماتیک دیگر زائران ایرانی ناخواسته ترین و منفورترین خارجی ها در عربستان محسوب می شده اند.

خیلی حرفا
ما هم یکی از این حاج اقاها تو فامیلامون داریم باد به غبغب میندازه میگه 13 بار رفتم مکه... البته فقط مکه رفته ، کسی دل خوشی ازش نداره... جالب اینجاست که وقتی بر میگردن میگن بهمون توهین شده ولی باز سال بعدش میرن، هر چی جنس بنجولم هست بعنوان سوغات میارن... خدایی اگه فقط یه سال مکه رو تحریم کنن اقتصاد شهر مکه نابود میشه.اونا از ... بودن ملتمون حداکثر استفاده رو میکنن (جاخالیشو خودتون پر کنین)

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خیلی حرفا
ما هم یکی از این حاج اقاها تو فامیلامون داریم باد به غبغب میندازه میگه 13 بار رفتم مکه... البته فقط مکه رفته ، کسی دل خوشی ازش نداره... جالب اینجاست که وقتی بر میگردن میگن بهمون توهین شده ولی باز سال بعدش میرن، هر چی جنس بنجولم هست بعنوان سوغات میارن... خدایی اگه فقط یه سال مکه رو تحریم کنن اقتصاد شهر مکه نابود میشه.اونا از ... بودن ملتمون حداکثر استفاده رو میکنن (جاخالیشو خودتون پر کنین)

توی جا خالی خیلی چیزا میشه نوشت . یکیش ریا کاریه. دیگریشم شاید عوام بودنه.

IMDB

عضو جدید
کاربر ممتاز
بردیا اینطوری نگو.خیلیارو میشناسم که بخاطر ایمان زیاده.
دوسدارن برن خونه خدا از این کار لذت میبرن،برای این سفر حاضرن خیلی سختی بکشن.
همشونو نگفتم...امثاله اونایی که مثه فامیلمنو گفتم...
اونیم که ایمانش زیاده یه بار میبره و پوله دفعاته بعدو خرجه چیزایه دیگه میکنه... نه دیگه 13 بار...زیاد نیست بنظرت؟ خوده پیغمبرشم 13 بار رفت زیارت؟

marrym

عضو جدید
:w19:از بی فکریمونه داداش که اوناهم از نقطه ضعفمون استفاده بهینه رو میکنن

ITDeveloper

عضو جدید
کاربر ممتاز

با یک حساب سرانگشتی بوسیله پولی که ایرانیان سالانه به عربستان (دشمن شیعه ایرانی) تقدیم می کنند می توان تعداد 170.000 مسکن روستائی احداث کرد...
یا میتوان 714.286 فرصت شغلی کشاورزی یا 200.000 فرصت شغلی صنعتی برای جوانان ایجاد کرد
یا میتوان10.000.000.000 متر مربع ساختمان مدرسه و ورزشی در کشور ایجاد کرد
ویا میتوان با پول حجاج دوسال یک پالایشگاه سوپر مدرن با ظرفیت 75000 بشکه احداث کرد

نمی دونم از این تاپیک ها به چه می خواهید برسید
اما
خوب بلدید مغلطه کنید
.
حج رفتن و خرید کردن و پول تو جیب این کشور های دیگه ریختند دو تا مسئله کاملا جداست
.
حج یک فریضه واجبه واگر کسی توان داشته باشه و نره بین مسیحیت و یهودیت مخیره که انتخاب کنه با کدوم بمیره
.
حج واجب است و باید رفت
.
اما
خرید و .... یک مسئله ی دیگر است
توهین به زائران ایرانی هم امری است بسیار زشت و ناپسند نه فقط ایرانی به تمام زائران
اما شرایط طوری است که متاسفانه قدرت در دست انهاست
و این سخن من به این معنی نیست که هر غلطی دلشون خواست می تونند بکنند
نه
مطمئنا یک خطوط قرمز است و باید باشد
خواهشا با اعتقادات مردم بازی نکنید که جزای بدی در انتظار است
والسلام

GAME_OVER

کاربر فعال باشگاه ورزشی ,
کاربر ممتاز
خوش به حال عربای سوسمار خور (خارج از کشور) که با پول ایرانیا چه درآمدی دارن از کعبه ....

من یکی رو میشناسم هر سال میره ..

به نظرم اینجور حج رفتنا گناه داره نه ثواب ..

IMDB

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینو میشه منبعشو بهم بگید؟

ممنون

هر چند مخاطبتون من نیستم ولی اینو هم خودم از اونایی که رفتن شنیدم و هم سر خودم اومده البته نه تو عربستان ، دبی... نمیدونم چرا ولی این اعراب به شدت از ایرانیا متنفرن... من همون یه باریم که رفتم اشتباه کردم، پولمو اتیش میزنم تو جیبه اینا نمی ریزم...

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
هر چند مخاطبتون من نیستم ولی اینو هم خودم از اونایی که رفتن شنیدم و هم سر خودم اومده البته نه تو عربستان ، دبی... نمیدونم چرا ولی این اعراب به شدت از ایرانیا متنفرن... من همون یه باریم که رفتم اشتباه کردم، پولمو اتیش میزنم تو جیبه اینا نمی ریزم...
والا منم حج رفتم

برخورد بدی ازشون ندیدم، البته با خانمهای ایرانی خیلی زننده برخورد میکنند (جلوی مادر من گفته بود مردای ایرانی مرد نیستن، چون یه زن دارند!!! نامزدمم رفته بود و میگفت چشماشون خیلی هیزه!))
ولی من خودم چیزی ندیدم، حتی برای خرید میرفتم، قد من بلنده نسبتاً، منو با علی دایی مقایسه میکردند و بعضی وقتها هم میگفتن : ایرانی احمدی نژاد عالی!
با راننده هاشون هم که میرفتیم برخورد بدی ندیدم ازشون. حتی با یکیشون صمیمی هم شدیم!

اینو دیگه من خودم دیدم...

(امضاتون هم خیلی باحاله، لینک فیس بوکو عرض میکنم:دی)

ولی این چیزی که نقل قول گرفتم نوشته گزارش دیپلماتیک، میخواستم گزارش دیپلماتیکو ببینم، گفتم شاید اینم از همون اخباریه که میزنن تنگ مطلب که جو بدن!

آخرین ویرایش:

mec1386

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
به نظرم اینجا چند تا بحث قاطی شده
1-حج رفتن : به نظرم اگه اسلام حج رفتن را واجب کرده یه دلیلی داره من خودم ادمهای زیادی دیدم که شاید کارهای خیر زیادی هم می کردند ولی زیاد تو روحیشون تاثیر نداشته و لی با یک بار حج رفتن و در شرایط حج قرار گرفتن از این رو به او رو شدند و یا افرادی( به خصوص جوان) با اصرار پدر یا مادر به حج رفتن و یک تحول اساسی تو روحیشون ایجاد شده که سر منشا کارهای خیر بعدیشون بوده
2-زیاد حج رفتن: این نمی تونم نفی کنم ولی خودم به شخصه باهاش شدیدا مخالفم و دوست ندارم ارز مملکتم رو تو حلقوم این وهابی ها بریزم اما نمی تونم هم بگم بده چون به هر حال افرادی و میبینم که عشقشون حج رفتن مثل اینکه من بخوام به پدر مادرم سر بزنم حتی اگه بهم توهین بهشه واثرات منفی برام داشته باشه باز یه چیز حسی و عقل زیاد نمی تونه مانع بشه
3-نظر دیگر کشور ها در مورد ایرانی ها:این یکی به نظرم 80ارهای خود ایرانیها در خارج است که دید منفی ایجاد کرده و20صد نقش دول داخلی یا خارجیه من که چند تا دوستام اروپا و استرالیا هستن نظر اون کشور ها هم زیاد با اعراب فرقی نمی کنه

lars_manson2002

عضو جدید
کاربر ممتاز
بردیا اینطوری نگو.خیلیارو میشناسم که بخاطر ایمان زیاده.
دوسدارن برن خونه خدا از این کار لذت میبرن،برای این سفر حاضرن خیلی سختی بکشن.

خب پیاده برن اگه راست میگن, شتر بخرن با شتر برن.

نه خانوم اینا همش کشکه, اگه واقعا یه نفر مسلمونه باید بدونه تو این شرایط که عربستان دشمن ماست ریختن هر ریال به جیب پادشاهان این کشور گناهی بزرگه. مگه نه اینکه در اوایل بعثت پیامبر چندین سال مکه نرفت؟

تک ستاره*

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب پیاده برن اگه راست میگن, شتر بخرن با شتر برن.

نه خانوم اینا همش کشکه, اگه واقعا یه نفر مسلمونه باید بدونه تو این شرایط که عربستان دشمن ماست ریختن هر ریال به جیب پادشاهان این کشور گناهی بزرگه. مگه نه اینکه در اوایل بعثت پیامبر چندین سال مکه نرفت؟
من رو هوا و الکی حرف نمیزنم.
من کسیو میشناسم که میگه وقتی تو مسجدالنبی نماز میخونم انگار تو این دنیا نیستم.
افرادی هستن که از زیارت خانه خدا یه احساس خاص دارن چون ما اون احساسو نداریم و تجربش نکردیم نمیتونیم بگیم اونا کشک میگن.

lars_manson2002

عضو جدید
کاربر ممتاز
افرادی هستن که از زیارت خانه خدا یه احساس خاص دارن چون ما اون احساسو نداریم و تجربش نکردیم نمیتونیم بگیم اونا کشک میگن.

البته به احساسشون احترام باید گذاشت اما صرف داشتن اون احساس نمیتونه پر کردن جیب های پادشاهان عربستان رو توجیه کنه. اگه قرار به احساس باشه من جوون کلی احساس دارم که بنا به یه سری مسایل در برابرشون مقاومت میکنم!!

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نمی دونم از این تاپیک ها به چه می خواهید برسید
اما
خوب بلدید مغلطه کنید
.
حج رفتن و خرید کردن و پول تو جیب این کشور های دیگه ریختند دو تا مسئله کاملا جداست
.
حج یک فریضه واجبه واگر کسی توان داشته باشه و نره بین مسیحیت و یهودیت مخیره که انتخاب کنه با کدوم بمیره
.
حج واجب است و باید رفت
.
اما
خرید و .... یک مسئله ی دیگر است
توهین به زائران ایرانی هم امری است بسیار زشت و ناپسند نه فقط ایرانی به تمام زائران
اما شرایط طوری است که متاسفانه قدرت در دست انهاست
و این سخن من به این معنی نیست که هر غلطی دلشون خواست می تونند بکنند
نه
مطمئنا یک خطوط قرمز است و باید باشد
خواهشا با اعتقادات مردم بازی نکنید که جزای بدی در انتظار است
والسلام

اینا عدد و ارقام هستند.مغلطه رو برای شما بد معنی کردن داداش من.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کسی همچو حرفی نزده. بحث بر سر تعدد زیارت و خرج های بیخودی است . مطلب تاپیک رو بخونی متوجه میشی.

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منبعش خودمم که بعنوان دانشجوی نمونه رفتم و دیدم.
شما گزارش دیپلماتیک دادید؟ چرا میترسید از اینکه بگید منبعی ندارم براش؟

بنده هم حج رفته ام و دیده ام برخوردها رو، فقط شما نرفتید...

سرمد حیدری

مدیر تالارهای مهندسی شیمی و نفت
مدیر تالار
سلام
به نظرم اینجا چند تا بحث قاطی شده
1-حج رفتن : به نظرم اگه اسلام حج رفتن را واجب کرده یه دلیلی داره من خودم ادمهای زیادی دیدم که شاید کارهای خیر زیادی هم می کردند ولی زیاد تو روحیشون تاثیر نداشته و لی با یک بار حج رفتن و در شرایط حج قرار گرفتن از این رو به او رو شدند و یا افرادی( به خصوص جوان) با اصرار پدر یا مادر به حج رفتن و یک تحول اساسی تو روحیشون ایجاد شده که سر منشا کارهای خیر بعدیشون بوده
2-زیاد حج رفتن: این نمی تونم نفی کنم ولی خودم به شخصه باهاش شدیدا مخالفم و دوست ندارم ارز مملکتم رو تو حلقوم این وهابی ها بریزم اما نمی تونم هم بگم بده چون به هر حال افرادی و میبینم که عشقشون حج رفتن مثل اینکه من بخوام به پدر مادرم سر بزنم حتی اگه بهم توهین بهشه واثرات منفی برام داشته باشه باز یه چیز حسی و عقل زیاد نمی تونه مانع بشه
3-نظر دیگر کشور ها در مورد ایرانی ها:این یکی به نظرم 80ارهای خود ایرانیها در خارج است که دید منفی ایجاد کرده و20صد نقش دول داخلی یا خارجیه من که چند تا دوستام اروپا و استرالیا هستن نظر اون کشور ها هم زیاد با اعراب فرقی نمی کنه

آواتارت قشنگه.

GAME_OVER

کاربر فعال باشگاه ورزشی ,
کاربر ممتاز
هر قدر بخواین قبول نکنین این یه واقعیته که هرسال پول زیادی از این مملکت میره تو جیب وهابیای عربستان ...

هیچکسم نمیتونه منکرش شهه ......

خدا گفته حج واجبه فقط 1 بار ... بعضیا واسه سیزده بدرم میرن حج ...خوش به حال عربای ......

Sarp

مدیر بازنشسته
لطفا لینک یه منبع معتبر رو از آمار ارائه شده در پستهای اول و دوم تو تایپیک درج کنید

Reyhana.A

کاربر بیش فعال
همینه میگن پولاتون رو تو جیب عربا نریزین یک بار رفتین مکه بسه دیگه
پول بهشون میدی به شیعه جماعت به امام صادق هر چی از دهنشون در میاد میگن..........

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
منبعش خودمم که بعنوان دانشجوی نمونه رفتم و دیدم.

میدونید جالبی کجاست وقتی که خودتون پست میزنید در تاپیک های دیگه میگید لطفا مطالب علمی ودارای ارزش بذارید تا در موردش بحث کنیم ..وخیلی هم روی مطلب حساسید

بعد خودتون میاید مطلبی میذارید ....به عنوان اینکه دانشجوی نمونه بودینشاهد خود رابه حساب میارید ...از دیگرانانتظار دارید فقط چون شما تائید میکنید دیگران هم باور کنند...بعد نمیدونم این کجاش با منطق قبلیتون که بر علمی بودن سندیت دلالت میکند جور در میاد

علم موازات عقله پس اگ رمیخواید عقل باور کنه باید منبعی محکم ارائه کنید

در هر صورت با پست های شما اشنایی دارم تاپیک های دیگران از نظرتون بی محتوا...بی معنی ....ونظرات خودتون پرمحتوا ومعنی دار ....دیگه فکر کنم با پست های شما دوستان دیگه هم اشنایی داشته باشند

در هر حال ما اماده ارائه سند محکمی هستیم

خوبه اگر حرفی میزنیم سندی ارائه بدیم..روی هوا حرف نزنیم

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله این مسئله دیده میشه و البته تا قبل این دولت خیلیها خارج نوبت چندین و چند بار میرفتن

اینبار افرادی که یکبار هم نرفتن در اولویت قرار دارن که این اقدام قابل قبولیست ..................... حج یکبار واجبه .................. میشه به جای این همه رفتن به حج کمک کرد به ایتام ............ کمک کرد به مدارس ، کتابخونه ها و بیمارستانها و البته افراد مستحق

البته من میدونم که خیلی از حاجیها این کارها رو هم میکنن ........... ولی به نظرم بیشتر انجام دادن این قبیل موارد ثوابش بیشتره تا چندین و چندبار حج رفتن ...................

بالا