درخواست های مرتبط با:پایان نامه

sami_arch999

عضو جدید
سلام دوستان خوب،من برای پایان نامم به یه سری اطلاعات (عکس،پلان،مطالب و...)در مورد مناطق توریستی تفریحی کنار دریا احتیاج خیلی فوری دارم لطفآ کمکم کنین :(

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام دوستان خوب،من برای پایان نامم به یه سری اطلاعات (عکس،پلان،مطالب و...)در مورد مناطق توریستی تفریحی کنار دریا احتیاج خیلی فوری دارم لطفآ کمکم کنین :(
ّببین اینا به درد میخوره
Coastal House Design

http://www.trendir.com/house-design/coastal-house-design-luxury-glass-and-stone-home.html

The Architecture of Multiple Morpho(eco)logies - Abu Dhabi

http://katodrytis.com/main/168/metamorphosis-architecture-in-transit
Coastal Fog Tower Harvests Chilean Mist

http://www.inhabitat.com/2008/04/02/coastal-fog-tower/
Norveg, center for coastal culture and coastal industries
http://thomasmayerarchive.de/details.php?image_id=54883&l=english
MAD Architects’ Fake Hills development is inspired by nature
http://www.ecofriend.org/entry/mad-architects-fake-hills-development-is-inspired-by-nature/
Beachclub by Spanjers Architect
http://karmatrendz.wordpress.com/2009/09/13/beachclub-by-spanjers-architect/

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام رفقا
موضوع پایان نامه من طراحی و ساخت آبنمای موزیکال ا که بیشتر به معماری مربوطه تا سیالات لطفا اگه مطلب یا کتاب دارید یا حتی اسم کتابی رو میدونید کمکم کنید مطمئن باشید هر جور بتونم جبران میکنم.هرچی تو اینتر نت میگردم مطلبی نداره بیشتر تبلیغ شرکتاست و کاتالوگاشون.
اینم ایمیلم
شاید چون به انگلیسی سرچ نکردی چیزی پیدا نکردی;)اینم کلی نمونه
http://www.atlanticfountains.com/musical.htm

Azade-TFT

عضو جدید
سلام دوستان
من دانشجوی ترم اخرم. تو انتخاب موضوع طرح نهایی موندم. لطفا هرکه میتونه کمکم کنه

سلام مهندس.من ترم 5 هستم اما چندتا از دوستام طرح نهایی دارن استادشون بهشون گفته بودن که سعی کنن موضوعات خیلیی جدید انتخاب نکنن چون مطالعات زیادی در موردش نیست و دانشجو خیلیییییییی اذیت میشه در ضمن کار دیگه ای که می تونید بکنید اینه که برین پروژه های طرح نهایی چند تا از دانسشگاههای دیگه رو ببینید.در ضمن موضوعی رو انتخاب کنید که واقعا دوست داشته باشین تا بتونید به بهترین شکل ممکن روش کار کنید.امیدوارم اطلاعات اندکم به کارتون بیاد.

farinaz_kiani

عضو جدید
به اینجام یه سر بزن

http://www.www.www.iran-eng.ir/show...وین-پایان-نامه-ی-معماری-(-نمونه-های-انجام-شده)

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

raha

مدیر بازنشسته
پروژه ی پایانی ما یه مجموعه فرهنگی و هنریه.
چه کنم؟باید با محوریت یک موزه(با موضوع آزاد)همراه ساختمان اداری و کتابخانه و کلاس های آموزش و کافی شاپ و نمازخانه و سرویس بهداشتی و آمفی تأتر طراحی کنم.
اگر مطلب خاصی نداری،برام نظر و ایده و راهنمایی بذارید.
خوشحالم می کنید.
مرسی:gol:
من پیشنهاد میکنم نمونه های موردی ببینید... و اگر وقت دارین تحلیل کنید
cultural-center سرچ کنید، نمونه های زیادی پیدا میکنید... مثل؛ http://www.archdaily.com/category/cultural-center/

موفق باشید.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

عطر بارون

عضو جدید
کاربر ممتاز
پروژه ی پایانی ما یه مجموعه فرهنگی و هنریه.
چه کنم؟باید با محوریت یک موزه(با موضوع آزاد)همراه ساختمان اداری و کتابخانه و کلاس های آموزش و کافی شاپ و نمازخانه و سرویس بهداشتی و آمفی تأتر طراحی کنم.
اگر مطلب خاصی نداری،برام نظر و ایده و راهنمایی بذارید.
خوشحالم می کنید.
مرسی:gol:
اینی که میگی کمی شبیه عمارت نظری تو همدانه که هم موزه ست هم اداره میراث فرهنگیه ولی بقیه امکاناتو نداره و سرچ کردم چیزی پیدا نکردم متاسفانه

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Rohallah.7

عضو جدید
سلام دوستان.من برای پایان نامه ام نیاز به مطالبی درباره ی (مفهوم نور در معماری سنتی ایران) دارم.لطفا کمکم کنید.:)
عناصر نورگیری در معماری سنتی
این عناصر در معماری سنتی ایران از دو جهت مورد مطالعه قرار می گیرند، گروه اول به عنوان کنترل کننده های نور مانند انواع سایه بان ها و دسته دوم نورگیر ها
گروه اول نقش تنظیم نور وارد شده به داخل بنا را به عهده دارند و به دو دسته تقسیم می شوند: دسته اول آنهایی که جزو بنا هستند مانند رواق و دسته دوم آنهایی که به بنا افزوده شده و گاهی حالت تزئینی دارند مثل پرده. عناصری که به عنوان نورگیرها مطرح می شوند نام های مختلفی دارند ولی همه نورگیر هستند و عبارتند از: روزن، شباک، در و پنجره مشبک، جام خانه، هورنو، ارسی، روشندان، فریز و خوون، گلجام، پالکانه، فنزر، پاچنگ و تهرانی. در مقابل عناصری مانند رواق، پرده، تابش بند، سایه بان ها، سرادق و ساباط قرار دارد که نقش کنترل کننده نور و تنظیم آن برای ورود به داخل بنا را به عهده دارند.
کنترل کننده های نور
رواق: فضایی است مشتمل بر سقف و ستون که حداقل در یک طرف مسدود باشد و انسان را از تماس با بارش و تابش نور آفتاب مصون می دارد و در مناطقی که شدت نور و حرارت خورشید زیاد باشد نور مناسب و ملایمی را به داخل عبور می دهد و در این صورت روشنائی از طریق غیرمستقیم یا باواسطه خواهیم داشت.
تابش بند: تابش بند یا تاووش بند یا آفتاب شکن تیغه هایی به عرض ۶الی ۱۸سانتی متر است که گاهی ارتفاعی تا حدود ۵متر دارد و با کمک گچ و نی آنها را می ساختند. معمولاً در بالای در و پنجره کلافی می کشیدند که در واقع تابش بند افقی بوده و اصطلاحاً به آن سرسایه می گفتند و توسط آن ورود آفتاب به درون فضا را کنترل می کردند.
سایه بان ها: ایجاد سایه بر روی پنجره ها از تابش مستقیم آفتاب به سطح پنجره جلوگیری کرده و در نتیجه حرارت ایجاد شده ناشی از تابش آفتاب در فضای پشت آن به مقدار قابل ملاحظه ای کاهش می یابد. سایه بان ها ممکن است اثرات گوناگونی از قبیل کنترل تابش مستقیم آفتاب به داخل، کنترل نور و تهویه طبیعی داشته باشند. کارایی سایه بان ها متفاوت بوده و به رنگ و محل نصب آن ها نسبت به پنجره و همچنین شرایط تهویه طبیعی در ساختمان بستگی دارد. سایه بان ها به انواع ثابت، متحرک و همچنین سایه بان های طبیعی مثل درختان تقسیم می شوند.
سرادق: سایه بنا بر سرا که پرده آن بر خرپاهایی که بر بالای سرا نشانیده بودند کشیده می شد و بدین ترتیب مانع تابش بند خورشید به درون سرا می شد.
ساباط: کوچه ای سر پوشیده که هم در شهرهای گرمسیری و هم سرد سیری به چشم می خورد. در شهرهای گرمسیری مجبور بودند کوچه را تنگ و دیوار را بلند بگیرند و برای ایجاد سایه ساباط می گذاشتند.
پرده: استفاده از پرده های ضخیم برای جلوگیری و تنظیم نور خورشید برای ورود به ساختمان از دوره صفویه معمول بوده و همچنین در دوره قاجار نیز از آن استفاده می شد. این پرده ها معمولاً از جنس کرباس و یا ابریشم بوده و به صورت یک لا و دولا استفاده می شدند و به طور معمول در جلو ایوان ها و یا پنجره ها و ارسی ها نصب می شد. بالا کشیدن این پرده ها توسط قرقره و بند هایی بوده که ب طور هماهنگ تمام قسمت های آن ها را یکنواخت جمع می کرده است چون این پرده ها معمولاً ضخیم و سنگین بوده و غیر از این نمی شد آن ها را بالا کشید
نورگیرها
شباک: هوای متغیر ایران، آفتاب تند و روشن، باد و باران، توفان و گردباد و عقاید خاص ملی و مذهبی ایجاب می کرده که ساختمان علاوه بر در و پنجره، پرده ای یا شباکی برای حفاظت درون بنا داشته باشد.درون ساختمان با روزن ها و پنجره های چوبی یا گچی و پرده محفوظ می شد و بیرون آنرا با شبکه های سفالی یا کاشی می پوشاندند، این شبکه ها شدت نور را گرفته و نور ضعیف تری از لا به لای آن ایجاد می شود. انحراف پرتوهای نور در اثر برخورد با کنارهای منقوش شبکه سبب پخش نور شده و به یکنواختی و پخش روشنایی کمک می کرد. ضمناً علی رغم آنکه تمام فضای بیرون از داخل به راحتی قابل رﺅیت بود از بیرون هیچگونه دیدی در طول روز به داخل نداشت.
در و پنجره های مشبک
پنجره معمولاً برای دادن نور، جریان هوا و رﺅیت مناظر بیرون بدون بر هم زدن خلوت اهل خانه است. در مناطقی که نور خورشید شدید است، پنجره باید متناسب با شدت نور ساخته شود. پنجره های مشبک تعادلی بین نور خارج و داخل ایجاد می کند، تعادلی که وقتی از داخل نگاه کرده شود جلوی نور شدید آفتاب را می گیرد و مانع خسته شدن چشم در مقابل نور شدید خارج می شود.طرح هایی که در ساختن پنجره های مشبک به کار برده می شود اغلب به گونه ای است که نور داخل اتاق را تنظیم می کند. پنجره های مشبک نور شدید خارج را پخش کرده و آن را تعدیل می کنند و وقتی نور بیرون شدید نیست همه ی آن را به داخل اتاق عبور می دهند. گاهی برای در و پنجره های مشبک شیشه نیز به کار برده می شود. (به درهای مشبک، در و پنجره گفته می شود). در و پنجره و روزن های مشبک چوبی، سفالین و گچین در زمستان با کاغذ روغن زده مسدود و در تابستان ها باز می شد.
روزن
روزن و پنجره را نمی توان از هم تفکیک کرد. در واقع روزن را می توان یک پنجره کوچک دانست که معمولاً در بالای در و گاهی در دو سوی آن برای گرفتن روشنایی و تأمین هوای آزاد برای فضاهای بسته به کار می رفته است. به عبارت دیگر روزن به سوراخهائی اطلاق می گردید که در کلاله و یا شانه طاق ها تعبیه می شده است. روزن گاهی با چوب و گاه با گچ و سفال ساخته می شده و اغلب ثابت بوده است. در بناهایی که دارای بافت مرکزی و درونگرا بودند و از سقف هشتی یا از نقطه ای دیگر نور کافی برای هشتی تأمین می شد، در بالای در ورودی روزن قرار می دادند.
ارسی
ارسی پنجره مشبکی است که به جای گشتن روی پاشنه گرد، بالا می رود و در محفظه ای که در نظر گرفته شده جای می گیرد. ارسی معمولاً در اشکوب کوشک ها و پیشخان و رواق ساختمان های سردسیری دیده می شود. نقش شبکه ای ارسی، معمولاً مانند پنجره و روزن های چوبی است.
جامخانه
در کلاله گنبد ها و کلمبه های گرمابه ها و غلامخانه ی رباط ها و رسته ها و بازارها هنوز هم روزن هایی وجود دارد که با چند حلقه سفالین به صورت قبه یا کپه ی برجسته ای درآمده اند. در این قسمت حلقه های سفالین را در کنار هم چیده اند و در زمستان ها جام های گرد شیشه ای مانند ته قرابه در میان حلقه ها کار می گذارند و تابستان ها یک یا کلیه آن ها را بر می دارند، امروزه هم برای روشنایی سرپوشیده هایی که به مناسبت فصل باید گاهی سرد و گاهی گرم باشد مناسبترین وسیله است و بر فراز بام گرمابه ها جای خود را حفظ کرده است.
هورنو
به نورگیری بالای سقف گفته می شود. چون در نزدیکیهای تیزه گنبد امکان اجرا به صورت بقیه ی قسمت ها میسر نیست، لذا در نزدیکیهای تیزه، سوراخ را پر نمی کنند تا در بالای طاق کار نور رسانی را انجام دهد. مثلاً در پوشش بازارها اکثراً سوراخ هورنو باز است تا عمل روشنایی و تهویه صورت پذیرد.
در بناهایی که استفاده از پنجره در دیوارها ممکن نبوده مثل بازارها و سایر بناهای عمومی، معماران در قسمت «خورشیدی کاربندی» روزن هایی ایجاد کرده اند که عبور مناسب و تهویه را به بهترین وجه میسر می ساخته است و به آن روشندان می گویند. روشندان ها معمولاً به شکل یک کلاه فرنگی بوده و عمود بر قسمت خورشیدی کاربندی ساخته می شوند و برخی از آن ها دارای شیشه بوده، بعضی از آن ها زمینه چند ضلعی دارد، مثل روشندان حوضخانه کاخ هشت بهشت اصفهان.
فریز و خوون در ساختمان
خوون یک نقش تزئینی است که با تکه های آجر تراشیده و موزائیک آن را پدید آورده اند، آن گاه روی آن را با خاک و سریشم رنگ هائی که در آب حل کرده اند به رنگ های گوناگون رنگرزی می کنند و در پیشانی ساختمان، میانه ستون ها و «فریز در» چیده می شود. برای ورود روشنایی و هوا به اتاق ها لوله های گلچین را سوراخ کرده و نقش هایی پدید آورده و آن لوله ها را در بالای درها و پنجره ها می نشانیدند.
کار بندی و مقرنس
در فضاهایی که نورگیری و در نتیجه روشنائی فضا از طریق سقف انجام می شود، نور به طور مستقیم وارد فضا شده و فقط بخشی از آن را روشن می نماید. کاربندی و مقرنس به غیر از زیبائی برای بهره گیری هر چه بیشتر از نور خورشید نیز استفاده می شود. بدین ترتیب که موجب می شود در جهات مختلف از مسیر خود منحرف شده و آن را به صورت پخش شده به داخل راه می دهد، در این صورت در داخل بنا روشنائی یکنواخت و غیرمتمرکزی خواهیم داشت، که حجم بیشتری را در بر می گیرد.
نقش هشتی در نور رسانی به بنا
بعد از ورود به ساختمان به علت شدید بودن نور در بیرون می بایست نور شکسته شود، تا داخل ساختمان حالت نامطلوبی از نظر وارد شونده نداشته باشد. یکی از عوامل مهم معماری در تقسیم و شکست شدت نور، هشتی های ورودی هستند که گرد و یا چند ضلعی ساخته می شدند. در بالای هشتی معمولاً نورگیری وجود دارد که نور متمرکز ملایمی را در ساعات مختلف روز به داخل انتقال می دهد، به کار بردن این شیوه برای تنظیم و متعادل کردن نور و حرارت از ویژگیهای معماری سنتی، به ویژه در حاشیه کویر است.
انواع طاق ها، قوس ها و فیلپوش ها نیز در چگونگی نورگیری در داخل بنا سهم به سزایی دارند. وجود فیلپوش منجر به ایجاد سه منطقه متمایز ساختمانی در قسمت گنبد ها شده است. منطقه سوم همان گنبد اصلی است که گاهی در محورهای آن پنجره های کوچکی باز می شد و به نورگیری بنا کمک می کرد. ابداع شیوه طاق و تویزه باعث شد تا بار سقف مستقیماً بر روی جرزها عمل کند و دیوارها و طاق ها سبک شده و آن ها را شکافته و پنجره در آن قرار دهند و بدین طریق نور فراوان و غیر مستقیم حاصل می شود. طاق های آهنگ نیز یا دارای پنجره های جانبی است و یا در بالای آن ها گنبد های کوچکی با پنجره تعبیه شده است. در طاق چهار بخش نیز که از تقاطع دو «طاق آهنگ» هم ارتفاع و هم عرض حاصل می شود نیز می توان روزنه های وسیعی ایجاد کرد. طاق گهواره ی نیز به معمار اجازه می دهد که در فاصله میان دو قوس پنجره تعبیه کرده و روشنایی طبیعی داخل بنا را ایجاد کند. عمل نورگیری در بناهای مختلف به اشکال گوناگونی صورت می گرفت، از جمله اینکه در حمام ها از طریق روزنه های متعدد و یا جامخانه ها بر حسب درونگرا یا برونگرا بودن، نورگیری متفاوت بود.
هر چند که نور خورشید همیشه برای ایجاد روشنایی طبیعی در یک ساختمان مورد نیاز است اما از آنجا که این نور سرانجام به حرارت تبدیل می شود باید میزان تابش نور مورد نیاز برای هر ساختمان با توجه به نوع ساختمان و شرایط اقلیمی آن تأمین شود. چون اهمیت تابش آفتاب به نوع اقلیم منطقه و فصول مختلف سال بستگی دارد. در شرایط سرد حداکثر انرژی خورشیدی مورد نیاز بوده و ساختمان باید در جهتی قرار گیرد که بیشترین تابش آفتاب را دریافت نماید، بر عکس وقتی هوا گرم است جهت ساختمان باید به نحوی باشد که شدت آفتاب در دیوارهای آن به حداقل رسیده و نیز امکان نفوذ مستقیم اشعه خورشید به فضاهای داخلی وجود نداشته باشد، به همین دلیل نحوه نورپردازی بنا در اقلیم های مختلف مثل گرم و خشک و حاشیه کویر و اقلیم گرم و مرطوب و سردسیر با هم متفاوت است و هر کدام در این مناطق بر حسب اقلیم خاص خود نحوه ی نورگیری و نور پردازی خاصی را می طلبد.
ابزار و وسایل روشنائی
بعد از به پایان رسیدن روشنائی روز، انسان در تاریکی شب نیز نیازمند نور بوده است. لذا پس از استقرار دائم و تشکیل شهر ها و ساخت خانه های مسکونی وجود یک وسیله بعنوان عامل نور مصنوعی که بتوان آن را از جایی به جایی حمل کرده؛ و یا اینکه بتوان از آن در هر جایی از ساختمان استفاده کرده حس شد. بنابراین از این زمان تأمین نور مصنوعی با وسایلی که عوامل نوری نامیده می شوند آغاز شد و بشر به ساخت وسایل گوناگونی در این زمینه روی آورد. این وسایل که در مجموع وسایل روشنائی نامیده می شوند جهت تأمین نور مصنوعی برای روشنائی بخشیدن محیط اطراف در هنگام تاریکی شب بودند. این وسایل عبارت بودند از: پیه سوزها، شمعدان ها، چراغ دان ها، پایه چراغ ها، قندیل ها، فانوس ها، مشعل ها، شمع ها و چراغ های روغنی.
تصاویر زیر مربوط به مسجد شیخ لطف الله هستند که یکی از شاهکارهای معماری در دوره ی صفویه است. در این مسجد ورود نور از راه روزنه هایی است کوچک، بر فراز گنبد خانه که حالت های متغیر و گوناگونی را در طول روز ایجاد می کند. از آنجا که به علت گردش نور خورشید- تابش نور در طول روز فقط بر تعدادی از این روزها صورت می گیرد، فضای داخلی مسجد در هر ساعت روز حال و هوایی متفاوت و مخصوص به خود (به همان زمان) پیدا می کند.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام بچه ها اگه ميتونين درمورد مجتمع توريستي توي مازندران به من كمك كنين
1-اجزاي اصلي توي مجتمع
2-روابط بين فضا ها
3-يه نمونه داخلي وخارجي
3-..............
.
.
.
واگه بتونين يه پايان نامه بهم برسونين خيلي ممنون ميشم.
باتشكر​
نمونه داخلی
مجتمع توریستی تفریحی خلیج فارس
http://www.iran-forum.ir/thread-90663.html
نمونه خارجی
Burswood Entertainment Complex

http://moblog.net/view/224734/burswood-entertainment-complex

آخرین ویرایش:

DDDIQ

مدیر ارشد
دوست معمار عزیزم به جمع ما در باشگاه مهندسان خیلی خوش اومدین
امیدوارم بتونم دوستان خوبی برای شما باشیم و بتونیم از دانش معماری شما استفاده ببریم

در مورد درخواستی که داشتین
شما قبل از طرح درخواستتون میتونین از امکانات جستجوی تالار استفاده کنید (تقریبا جواب تمامی سوالات قبلا داده شده)
در غیر این صورت شما میتونین با استفاده از فونت فارسی (که جز قوانین الزامی باشگاه هست)و با انتخاب عنوانی مناسب (با انتخاب عنوان مناسب خیلی سریعتر میتونین به پاسخ برسین چرا که دوستان سریعتر متوجه درخواست شما خواهند شد) و در زیر تالار مرتبط با موضوع یا خواسته خودتون (که باز هم باعث میشه سریعتر به جواب برسین)

خب خیلی بهتر هست شما در باشگاه دوباره سرچ کنین چرا که ممکنه عنوان مرتبط دیگری هم پیدا کنین که بتونین استفاده کنین
ولی به عنوان نمونه :

http://www.www.www.iran-eng.ir/show...و-معیار-های-طراحی-فرهنگسرا?highlight=فرهنگسرا

یه دونه هم در خارج از تالار
http://www.mahmoodfarhangsara.blogfa.com/

برای نمونه موردی حتمن جستجو کنین
انوشه باشین

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
پایان نامم، در مورد ساختمان اداریه. مطلب میخوام.:redface:
تو مجله معمار شماره 48 دو تا پروژه اداری خوب هست. یکیش ساختمان دیوان محاسبات کشوره که البته پلان هارو نداره ولی دیتیل های خوبی داره و در ئاقع از ساختمونهای پایدار محسوب میشه. اون یکی هم ساختمان اداری فرشته کار فرهاد احمدی هست. برای پروژه خارجی هم فکر کنم لویی کان و آلوارو سیزا پروژه اداری زیاد داشته باشن!
البته این که case study شما چه پروژه ای باشه به این که مبانی نظری رساله تون چی باشه بستگی داره!

آخرین ویرایش توسط مدیر:

mortezaasti

عضو جدید
پایان نامم، در مورد ساختمان اداریه. مطلب میخوام.:redface:
یه مجله ی(شایدم کتاب) آلمانی هست، یه مطلب از توش پیدا کردم( در مورد انواع فرم پلان های اداری) ولی چون اسم کتابه رو رو ندارم نمیتونم بهش استناد کنم. اگه کسی احیانا بهش برخورد ممنون میشم اسمشو به منم بگه. توی مطالعات ساختمونه دیوان محاسبات هم ازش استفاده کردن.
:redface:

آخرین ویرایش توسط مدیر:

DDDIQ

مدیر ارشد
سلام
دوستان اطلاعاتی ذر مورد خانه سالمندان ( ریز فضاها،ارتباط فضاها و ...) میخواستم.
این موضوع پایان ناممه.اگه نمومه کار ذاشته باشین ممنون میشم برام بفرستین تا اطلاعابی بدست بیارم.
لطفا کمک کنین.:(

تاپیک: معيارهای طراحی فضای باز برای سالمندان

انوشه باشین

آخرین ویرایش توسط مدیر:

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیز لطفا منو راهنمایی کنید برای تکمیل اطلاعات پایان نامم که در رابطه با ایستگاه مترو.نیاز مبرم دارم به مقاله یا نوشته هایی در رابطه با "نقش خوانایی بصری ایستگاه مترو در فضاهای شهری" و "نقش هویت فضایی ایستگاه مترو در شکل گیری فضای شهری" ، خواهشا کمکککککککککککک
اخه اگه فقط با این 2تا عنوانی که دادی مزلب میخوای که باید بری کتابخونه فک کنم اما کلا اگه راجع به ایستگاه مترو مطلب اینا میخوای بگردم برات؟

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
هلن جون فعلا با کرکسیونم با استاد به اینجا رسیدم که راجع به این دو موضوع مطلب پیدا کنم اگه راهنماییم کنی که تو چه کتابی یا چه مقاله ای از مجلات معماری می تونم راجع بهشون بخو نم ممنون می شم
من فک نکنم به اون صورت مطلب خاصی راجع به این 2موضوع(مگر تو کتابخونه)پیدا شه به نظرذم باید خودت نمونه های مختلف زیادی ببینی و خودت به این 2تا موضوعی که میگی برسی اگه میخوای نمونه برات پیدا کنم؟

pritzker

عضو جدید
salam.... man paian namam tarahie rasad khane dar kavire.... komak bedid behem... nemidonam az koja shoro konam... gij shodam...:warn:
سلام. اگه اشتباه نکنم یه پایان نامه کارشناسی ارشد با موضوع رصد خانه توی کتابخونه دانشگاه تهران مرکز دیدم. البته برای استفاده یا باید دانشجوی اونجا باشی یا با معرفی نامه از دانشگاهت روزای زوج به اونجا مراجعه کنی. اینم بگم که باید دانشجوی ارشد باشی. موفق باشی

آخرین ویرایش توسط مدیر:

farnnaz

عضو جدید
سلام منم موضوع پایان نامم اقلیم گرم و خشک هستش ...
سلام.توی دانشگاه خوراسگان اصفهان.... پایان نامه مهرنوش لطیفی در این باره هستش.... خیلی می تونه کمک کنه .... موضوع پایان نامه اش ---->طراحی مرکز کویر شناسی ایران
شما ها در مورد رصد خونه پلان یا مطلب یا لیست فضا های مورد نیاز جیزی ندارید؟؟؟؟

آخرین ویرایش توسط مدیر:

acmilad

عضو جدید
سلام.... من دانشجوی کارشناسی نا پیوسته هستم.... ترم آخرم... پایان نامه ام در مورد رصد خانه در کویر هست... یکمی گیج شدم... احتیاج به کمک دارم.... اگه به من پلان برید که یکم دیدم باز شه خیلی خوبه.... لطفا کمکم کنید... ممنون می شم واقعآ
موضوعتون چیزی نیست که راحت بتونین نمونه ازش پیدا کنین ولی عملکرد های مشخص و تکراری داری .

من یه مرکز آموزشی اختر شناسی پیدا کردم براتون ، امیدوارم به دردتون بخوره.اینم لینکش
http://www.archdaily.com/22887/cahill-center-for-astronomy-and-astrophysics-morphosis-architects/

آخرین ویرایش توسط مدیر:

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام.... من دانشجوی کارشناسی نا پیوسته هستم.... ترم آخرم... پایان نامه ام در مورد رصد خانه در کویر هست... یکمی گیج شدم... احتیاج به کمک دارم.... اگه به من پلان برید که یکم دیدم باز شه خیلی خوبه.... لطفا کمکم کنید... ممنون می شم واقعآ
بررسى وضعيت و جايگاه علم نجوم در ايران امروز

http://www.niazemarkazi.com/article/rel/%D8%B1%D8%B5%D8%AF%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87+%D9%87%D8%A7%D9%89+%D8%A7%D9%8A%D8%B1%D8%A7%D9%86/pdf/10004711.html
جزئيات طرح رصدخانه ملي

http://www.reporter.ir/archives/87/11/005856.php

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
:gol:سلامی از جنس بسیار خوبش به همتون:gol:
بچه ها من این ترم دارم رو پایان نامه ام که طراحی ساختمان شهرداریه کار میکنم که شدیدا نیاز به کمکتون دارم لذا بسیار خوشحالم میکنین اگه منو کمک کنین(ریز فضاها،برنامه فیزیکی،تحلیل سایت،نمونه های خارجی و بخصوص داخلیو پروژه های دانشگاهی قبلی)
بازم خیلی ممنون:heart:
سلام آقا محمد.عکس ها ببین بدردت می خوره

پیوست ها

• Shapemaking gone mad.doc
    74.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش توسط مدیر:
بالا