گفت و گوهای خودمانی بچه های IT

mandana_f

عضو جدید
۱.نترسید،زودتر هم تموم میکنم.
۲.قابلیت = بخش فنی . عرض کردم "توجیه اقتصادی و عقلی" نداره.یعنی ساخت هواپیما با شرایطی که ما داریم به صرفه نیست و کار غیرعقلانی هم هست.

چقدر نا امید ! هیشکی از فرداش خبر نداره !!

از اون لحاظ درسته . برداشت از کلمات بسیار متنوعه !

==========================

امروز دیگه پروژه کارشناسی رو تقریبا شسته رفته تحویل استاد دادم که باز ایراد گرفت ازش !! بجز ایرادهایی که گرفت ، گفت باید از یه قسمتش یه مقاله در بیاری و با فرمت مخصوص مقاله تحویلم بدی!!!

مهندس شدن با اعمال شاقه به این میگن !! تا فردا صبح وقت دارم !! بسم الله !!

از الان میخوام شروع کنم برام دعا کنید :D:( ( حالا انگار میخوام هسته بشکافم !! )

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
۱.
هاهاها....ایول.
کامپیوترم سوخت یعنی چی مهندس؟ از شما انتظار میره دقیق تر و فنی تر صحبت کنید!

این کامپیوترم سوخت برای پنج شنبه شب بود که این کامپیوتر خاموش شد و دیگه روشن نشد. که نمیدونستم کدوم قطعش سوخته.

متاسفانه پنج شنبه نصف شب کامپیوتر بنده سوخت

شنبه سیستم رو پیش شخصی بردم که اون شخص گفت مادربورد سوخته و چون مادربورد قدیمیه باید سی پی یو و پاور و رم و ... هم همراش عوض بشه. (البته ایشون اشنا بودن و مطمئنا چون با عجله سیستم رو تست کردن. متاسفانه اشتباه کردن و بهم گفتن مادربورد سوخته)

تو فکر سیستم جدید بودم که دوشنبه مهندس بازی در اوردم و خونه ی یکی از دوستان رفتم و قطعات کامپیوتر رو عوض کردم و تست کردم و فهمیدم مشکل از مادربورد نبوده و فقط پاور کامپیوترم سوخته بود.

دیروز پاور خریدم و حدودا از ساعت 6 تا ساعت 1 شب با کامپیوتر جر و بحث داشتم که درست بشه. نمیدونم چرا یو اس بی خود به خود disable شده بود. در دی وی دی رایترم باز نمیشد. فلاپی درایو گیر میداد. هارد رو نمیشناخت. ویندوز بالا نمی اومد. که تا ساعت 1 دیشب طول کشید که به این قطعات بفهمونم که براشون مشکلی پیش نیومده و حالشون خوبه و میتونن کار کنن.

خدا رو شکر بعد 5 روز دوباره وارد اینترنت شدم. واقعا بد دردیه کامپیوتر نداشتن.

آخرین ویرایش:

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته منظورم صنعتی اصفهان بود!!
به نظر شما ارزش داره یه سال دیگه وایسم؟

مگه 3200 نشده رتبتون؟؟ خب صنعتی شیراز قبول میشی دیگه

اصفهان رو بالاتر از صنعتی شیراز بزن. شاید اصفهان هم قبول شدی !!

موفق باشی.

mandana_f

عضو جدید
البته منظورم صنعتی اصفهان بود!!
به نظر شما ارزش داره یه سال دیگه وایسم؟

به هیچ وجه ! یک سال عمرت تلف میشه و معلوم نیس چی در انتظارت باشه !! ما یه سال موندیم و حالا پشیمونیم ( خودمو میگم ! )

اشتباه نکنی بذاری واسه یک سال دیگه !! عمر و جوونیت و انرژیتو بذار برای درس خوندن و پیشرفت توی دانشگاه نه پشت کنکور برای رتبه یا دانشگاهه بهتر رفتن !! ( تازه "شاید" بهتر بشه سال بعد رتبه ات ! )

یادت نره عمر "گران" می گذرد ...!

در ضمن هر چی دیرتر بری دانشگاه بعدا برای ادامه تحصیل و مهمتر از اون شغل ، مشکلاته سر راهت بیشتر میشه .

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
به هیچ وجه ! یک سال عمرت تلف میشه و معلوم نیس چی در انتظارت باشه !! ما یه سال موندیم و حالا پشیمونیم ( خودمو میگم ! )

اشتباه نکنی بذاری واسه یک سال دیگه !! عمر و جوونیت و انرژیتو بذار برای درس خوندن و پیشرفت توی دانشگاه نه پشت کنکور برای رتبه یا دانشگاهه بهتر رفتن !! ( تازه "شاید" بهتر بشه سال بعد رتبه ات ! )

یادت نره عمر "گران" می گذرد ...!

در ضمن هر چی دیرتر بری دانشگاه بعدا برای ادامه تحصیل و مهمتر از اون شغل ، مشکلاته سر راهت بیشتر میشه .
متاسفانه دکمه تشکر خاموش بود اما بجاش 1+

ali_pa

عضو جدید
سلام دوستان به نظرتون من اگه برم تو یه شرکت کامپیوتری کار کنم برام مفیده یا نه؟من ترم دو مهندسی فناروی اطلاعات هستم
متشکرم

TαβαTαβαξξ

عضو جدید
سلام دوستان به نظرتون من اگه برم تو یه شرکت کامپیوتری کار کنم برام مفیده یا نه؟من ترم دو مهندسی فناروی اطلاعات هستم
متشکرم

حتما مفیده! به خصوص اگه کارتون یه کم تخصصی هم باشه. ولی اونقدرا درگیر کار نشید که ادامه تحصیل یادتون بره!

Drago

کاربر ممتاز
متشکرم
خوب و مفیده.
البته بستگی داره که توی اون "شرکت کامپیوتری" قراره چیکار بکنی / بکنین.اگه قراره سخت افزار بفروشین (یا سیستم جمع کنین) یا فروشنده باشی فکر نمیکنم زیاد مفید باشه.

IT Engineer2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
متشکرم
سلام.
اگه کار مد نظرت تخصصی باشه چرا که نه. برای تفهیم درسای تخصصی هم مفیده. حالا بماند که تجربه خوبیم کسب میشه.

sougmad

عضو جدید
سلااااااااااااااام.

بالاخره اومدم:D

دلمان برای اینجا تنگ شده بود
بالاخره این مودم ... مان از گارانتی اومد
با دایال آپ بالا آمدن هم که برای من بسی از مرگ ناگواراتر است:D

خوش اومدم;):D

sougmad

عضو جدید
خواستم کنارش بنویسم Top me! گفتم حالا کم میارین غصه میخورین :D

ندیده بودم!

اخــــــــــی
عین دادشم گفتین:D

حالا برم بهش بگم ببینم چی میگه و من باید غصه بخورم یا شما:D

(من که کلا کاری به این چیزا ندارم
من فقط باید یه سیستمی داشته باشم که سرعتش بالا!! باشه،هر بازی جدیدی که میاد بتونم بازی کنم و نتو وی پی انشم به راه باشه.. با منم بسازه.. همین:D)

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
وای چند روز پیش داشتم جایی شبکه میکشیدیم ..
برای طرف یه نود مستقیم از سرور کشیدیم ... سرعتش همش 1 گیگ بود ..

داشتم سکته میزدم .... اونوقت ما با 256 کیلو کلی حال میکنیم ... طرف 4 هزار برابر من سرعت داشت

حساب کردم یه هارد یک ترا رو میشه باهاش توی نیم ساعت دانلود کرد

mandana_f

عضو جدید
وای چند روز پیش داشتم جایی شبکه میکشیدیم ..

داشتم سکته میزدم .... اونوقت ما با 256 کیلو کلی حال میکنیم ... طرف 4 هزار برابر من سرعت داشت

حساب کردم یه هارد یک ترا رو میشه باهاش توی نیم ساعت دانلود کرد

بهتره از این حساب کتابا نکنید مثه کارکنان بانک ها دپرس میشید !!

wwwhi

عضو جدید
سلام عزیزم خوشحالم که اعضو شدم آخه من تازه عضو شدم زیاد هم وارد نیستم سوال هم زیاد دارم اولین سوالم در مورد چته چطور می تونم چت کنم

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام عزیزم خوشحالم که اعضو شدم آخه من تازه عضو شدم زیاد هم وارد نیستم سوال هم زیاد دارم اولین سوالم در مورد چته چطور می تونم چت کنم

سلام دوست عزیز. خوش امدید

برای چت باید لطف کنید برید تو سایت یاهو. نه باشگاه مهندسان !!!

سلام خوبه واسه معلوماتت

اگه میخواین به شخص خاصی پی ام بزنید. یا در مقابل صحبت شخصی.جوابی بدید. از پاسخ با نقل قول استفاده کنید.

پاسخ با نقل قول در سمت چپ و پایین هر پست قرار داره.

wwwhi

عضو جدید
میدونم چه بد اخلاق کنجکاو شدم خوب بلد نیستم دیگه ایدیم وارد نمیشه یاهو مسنجرم هم پاک شده

mandana_f

عضو جدید
پروژه ام رو امروز ارائه شفاهی دادم . بلاخره اوکی شد !! و باید بدمش صحافی بشه . البته غیر از پروژه صحافی شده استاد ازم یه مقاله و پاورپوینت ارائه ایی که امروز داشتم هم خواسته .

هر کی میخواد پروژه ام ( یا مقاله و پاورپوینت ) رو خصوصی برام آدرس ایمیل یا جیمیل بذاره تا براش سند کنم . این از قولی که داده بودم به چند تا از بچه ها !! ( البته آش دهن سوزی نیس پروژه ام !! )

یه اصلاحاتی داره فهرستش که در چند روز آینده انجام میدم و کامل میفرستمش .

=================

از خوشحالیه پایانه پروژه اومدیم توییتر تویت کنیم هر کاری کردیم نه با وی پی ان باز شد نه با ف ی ل ت ر شکن !! ضد حال خوردیم !! حالا موندیم احساسات فوران شده را کجا بروز بدیم !!!!!!

نا گفته نماند که هنوز مشخص نیس استاد چه نمره ی درخشانی بده !! ولی در هر صورت داریم مهندس واقعی میشیم دیگه :biggrin: :D

Drago

کاربر ممتاز
۱.ندیده بودم!
۲.حالا برم بهش بگم ببینم چی میگه و من باید غصه بخورم یا شما

۳.(من که کلا کاری به این چیزا ندارم
من فقط باید یه سیستمی داشته باشم که سرعتش بالا!! باشه،هر بازی جدیدی که میاد بتونم بازی کنم و نتو وی پی انشم به راه باشه.. با منم بسازه.. همین:D)
۱.توی امضام هست
۲.چرا اون؟ مگه خودت چته؟ حدس میزنم ویندوز داری : از کنترل پنل میتونی بری قسمت System و مشخصات سیستم رو ببینی (و مقایسه کنی) . البته میتونی به فاکتور خرید هم نگاه کنی
۳.سرعت؟؟ سرعت یعنی چی؟ بازی ها معمولا به CPU,RAM,GPU و حافظه کافی در کارت گرافیکی نیاز دارن.البته روی هارد هم باید فضا باشه.راستش بازی ها Benchmark های خوبی برای Performance یه کامپیوتر هستن.از این آدرس میتونی ببینی که سیستمت Modern Warfare 3 رو بالا میاره یا نه.(یه کم که بیای پایین یه جا نوشته Can I Run Modern Warfare 3)
لپتاپ من اجرا میکنه :cool:

خب این ۱ گیگ (گیگا بیت بر ثانیه) مگه سرعت انتقال اطلاعات بین نود و سرور نیست؟ خب ربطی به سرعت اینترنتش نداره که.شما الان دوتا کامپیوتر با کابل معمولی شبکه به هم وصل کن 100 مگابیت بر ثانیه میگیری! البته اگه پورت هاش Fast Ethernet باشه،اگه Gigabit باشه همون ۱گیگ رو هم میگیری.
شما سرعت اینترنت خودتو که با سرعت LAN نمیسنجی پسر خوب!!

محض غصه خوردن خودم،شما و بقیه،نظرتون رو به این اسکرین شات از کارمندان گوگل جلب میکنم :

اینترنته ها!!!! شبکه داخلی نیست!!!
یکیشون داره یه بازی دانلود میکنه هم اسکرین شات گرفته :

32 مگا"بایت" بر ثانیه.یه وقت با مگا بیت اشتباه نشه.یعنی ۸ گیگ فایل رو توی ۳ دقیقه دانلود میکنه...

اصل داستان و اینکه چرا از صفحه اشون اسکرین شات گرفتن اینه که یه بار ۳ نفرشون میرن توی سایت Reddit و اعلام میکنن که فلان ساعت میایم هر سوال دارین بپرسین جواب میدیم، چه میخواد فنی باشه چه هر چیز دیگه ای.مردم رفتن و هر چی سوال داشتن پرسیدن،تا اینکه یه نفر پرسید "آیا شما توی گوگلپلکس کار میکنین؟ سرعت اینترنتتون چقدره؟" و این سوال باعث شد آمار سکته در بین کاربران اینترنت بالا بره.
برای چت باید لطف کنید برید تو سایت یاهو
میتونید از سرویس هایی مثل : AOL (AIM) , IRC , ‌Bounjour , Gadu-Gadu , Gtalk , ICQ , MSN , Live , QQ , SameTime , Silc , Jabber و ... هم استفاده کنید.همش یاهو نیست :)

Drago

کاربر ممتاز
پروژه ام رو امروز ارائه شفاهی دادم . بلاخره اوکی شد !! و باید بدمش صحافی بشه . البته غیر از پروژه صحافی شده استاد ازم یه مقاله و پاورپوینت ارائه ایی که امروز داشتم هم خواسته .

هر کی میخواد پروژه ام ( یا مقاله و پاورپوینت ) رو خصوصی برام آدرس ایمیل یا جیمیل بذاره تا براش سند کنم . این از قولی که داده بودم به چند تا از بچه ها !! ( البته آش دهن سوزی نیس پروژه ام !! )

=================

از خوشحالیه پایانه پروژه اومدیم توییتر تویت کنیم هر کاری کردیم نه با وی پی ان باز شد نه با ف ی ل ت ر شکن !! ضد حال خوردیم !! حالا موندیم احساسات فوران شده را کجا بروز بدیم !!!!!!

نا گفته نماند که هنوز مشخص نیس استاد چه نمره ی درخشانی بده !! ولی در هر صورت داریم مهندس واقعی میشیم دیگه :biggrin: :D
تبریک!
مطمئن باشید که این همه زحمت کشیدین بی نتیجه نمیمونه و نمره خوبی میگیرین.
آرزوی موفقیت دارم براتون.

mandana_f

عضو جدید
تبریک!
مطمئن باشید که این همه زحمت کشیدین بی نتیجه نمیمونه و نمره خوبی میگیرین.
آرزوی موفقیت دارم براتون.

ممنون .

========

اینقدر در مورد سرعت اینترنت بقیه دنیا ننویسید بابا !! عین عذاب روحی می مونه !! ول کنید بذارید زندگیمونو کنیم با همین سرعت 512 !!!!!

sougmad

عضو جدید

منظور من از سیستم پی سی بودا!

و مقصودم از سرعت:
اینکه رو هرچیزی که کلیک میکنم زوده زوده زود بیاد بالا
و اگر طبق معمول 7-8-10 تا چیز با هم باز بود قاط نزنه سیستم
(مثه سیستمای دوستام،البته خداییش تقصیر از سیستما نیست :d )

آخرین ویرایش:

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
فرض کنید اینجا تاپیک مصاحبه با جناب طباطبایی هست :

1- خب حالا انگار چی شده !! 24 ساعت !!!!!!!!!!!!

2- این جناب danialfx هر پیام رو دوبار میفرسته منم یه چیزی رو دوبار بهم بگن عصبی میشم !!

سلام

من نمیدونم چرا دوستان اینقدر براشون سو تفاهم پیش میاد

1- اون 24 ساعت برای این هست که شما فقط 24 ساعت وقت برای ویرایش و حذف پست ها دارید. بنده که نخواستم به شما اولتیماتوم داده باشم !!!!! مدیر تالار هم نیست که بخواد پاک کنه.

2- تا اونجایی که یادمه من یه بار پیام فرستادم و هدفم هم یه بار بوده. شاید به دلیل حواس پرتی و کارهای زیاد اشتباهی چنین کاری کرده باشم. وگرنا نیازی به 2 بار پیام فرستادن نیست. شما هم عصبی نشید. تشکر

آخرین ویرایش:

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز

تبریک میگم. شیرینی فراموش نشه !!

۱.

میتونید از سرویس هایی مثل : AOL (AIM) , IRC , ‌Bounjour , Gadu-Gadu , Gtalk , ICQ , MSN , Live , QQ , SameTime , Silc , Jabber و ... هم استفاده کنید.همش یاهو نیست :)

ایشون برای چت نمیتونه از یاهو مسنجر استفاده کنه. اونوقت توقع داری از چنین سرویس هایی استفاده کنه؟؟؟؟

من برای چت از بیلوکس و یاهو مسنجر استفاده میکنم.

برای voice chat هم hang out گوگل عالیه.

پ ن : ممنون برای امار سرعت ها . عالی بود .

IT Engineer2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

=================

موفق باشی

IT Engineer2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
۱محض غصه خوردن خودم،شما و بقیه،نظرتون رو به این اسکرین شات از کارمندان گوگل جلب میکنم :

اینترنته ها!!!! شبکه داخلی نیست!!!
ما میریم اسپید تست سرعت دانلودمون به 1 مگابایت بر ثانیه میرسه کلی خوشحال میشیم! اونوقت اینا که سرعت دانلودشون 524 هست دیگه چیکار میکنن!
اینترنته ما داریم آخه! :razz:

بالا