گفت و گوهای خودمانی بچه های IT

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
1- اتفاقا ایشون (حتی بعنوان یه مهندس آیتی هم) درست میگن. 512 کیلوبیت در ثانیه چیزی نیست که حتی در Unstableترین شرایط در زیرساخت نشه بهش دست پیدا کرد! حتی اگه همۀ سرویس گیرنده ها در آن واحد با هم در حال دانلود تا سقف conforming traffic باشند! (البته ظرفیت ISP بحثش جداست. هر چند اون هم موظفه لااقل به اندازۀ همین پهنای باند اسمی رو فراهم کنه!)

2- اگه به خاطر سیاسی بودنش میگی، مگه نمیدونی مطالب سیاسی بدون اطلاع قبلی منهدم میشه؟ تازه فکر نکنم مدیران غیر فنی باشگاه اصلا فهمیده باشن که حرف سیاسی زدی!!!:D مگر اینکه کلماتی مثل ملی یا رسانه یا افکار عمومی و ... توی Access List مغزشون جزو موارد "جیز" باشه!

پی نوشت: این پُست رو قصد ندارم پاک کنم اما محتواش طوریه که احتمال داره بطور خودکار پاک بشه!
وقتی مودم هر چند دقیقه یکبار اتصالش از دست میره (چراغ ADSL چشمک میزنه) من فکر میکنم زیرساخت خیلی بی ثبات تر از این حرفاست! البته از حق نگذرم،این اتفاق موقتیه.
یه نکته دیگه هم که گفتم دودره بازی ISP ها بود و اینکه مثلا توی قرار داد به من گفته این پهنای باندی که من به شما میدم بین ۱۰ نفر به اشتراک گذاشته شده و من هم قبول میکنم بعد انتظار دارم واقعا این پهنای باند رو اختصاصی داشته باشم،خب بقیه که دست نمیکشن من استفاده کنم فقط.طرف تورنت رو الان میزاره سه روز دیگه میاد ببینه دانلودش تموم شده یا نه.
از اون طرف هم گفتم یه سری مسائل هست اصلا ربطی به زیرساخت یا ISP هم نداره.فلان سرور انقدر بیشتر به هر کاربر پهنای باند نمیده،خط T1 هم داشته باشی همینقدر میگیری،ADSL با پهنای ۵۱۲ کیلوبیت برثانیه هم داشته باشی همینو میگیری.فلان نرم افزار انقدر بیشتر نمیتونه از پهنای باند استفاده کنه.چندبرنامگی روی کارایی شبکه تاثیر گذاره و ...

توی ACL یه عده ای یه چیزهای محدودی Permit هست بقیه Deny All!

اصلا اینکه نمیخوای این پست رو پاک کنی باید به عنوان یه موضوع تاریخی ثبت بشه! حالا من یه نقل قول تمام و کمال زدم شاید نظرت عوض شد.
عذاب ناپایداری !
بیشتر قطع و وصل میشه !

برنده اسکار رو داورها انتخاب می کنن !
البته ناپایداری اتصال شما ارتباط مستقیمی به پهنای باند پیدا نمیکنه.یعنی ارتباط معنی داری نیست.هرچند که ممکنه درصد بهره وری از پهنای باند کمتر بالاتر باشه که طبیعیه.

مرسی.

آخرین ویرایش:

F@tima s332

عضو جدید
کاربر ممتاز
فوری فوری

فوری فوری

سلام
میشه منو راهنمایی کنید
من برای ترم 2(پیام نور)میخوام این درساروبردارم به نظرتون چطوره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
فيزيك1
آزمايشگاه فيزيک1
برنامه سازي پيشرفته
ساختمان هاي گسسته
رياضي عمومي 2
مباني فناوري اطلاعات
اخلاق اسلامی

خیلی استرس دارم

Drago

کاربر ممتاز
سلام
میشه منو راهنمایی کنید
فيزيك1
آزمايشگاه فيزيک1
برنامه سازي پيشرفته
ساختمان هاي گسسته
رياضي عمومي 2
مباني فناوري اطلاعات
اخلاق اسلامی

خیلی استرس دارم
سلام.میشه راهنمایی کنیم اما اگه توی تاپیک خودش میپرسیدی با رضایت بیشتری این کارو میکردیم.
خوبه همینا رو بردار.

TαβαTαβαξξ

عضو جدید
وقتی مودم هر چند دقیقه یکبار اتصالش از دست میره (چراغ ADSL چشمک میزنه) من فکر میکنم زیرساخت خیلی بی ثبات تر از این حرفاست! البته از حق نگذرم،این اتفاق موقتیه.
یه نکته دیگه هم که گفتم دودره بازی ISP ها بود و اینکه مثلا توی قرار داد به من گفته این پهنای باندی که من به شما میدم بین ۱۰ نفر به اشتراک گذاشته شده و من هم قبول میکنم بعد انتظار دارم واقعا این پهنای باند رو اختصاصی داشته باشم،خب بقیه که دست نمیکشن من استفاده کنم فقط.طرف تورنت رو الان میزاره سه روز دیگه میاد ببینه دانلودش تموم شده یا نه.

اصلا اینکه نمیخوای این پست رو پاک کنی باید به عنوان یه موضوع تاریخی ثبت بشه! حالا من یه نقل قول تمام و کمال زدم شاید نظرت عوض شد.
این حرف خیلی بعید بود ازت! چراغ ADSL چشمک زدنش کوچکترین ارتباطی با زیرساخت نداره، حتی اگه اینترنت رو مستقیما از مخابرات (و نه از ISPهای معمولی) گرفته باشی!
قطع شدن اینترنت هیچ ربطی به زیرساخت نداره! کم شدن سرعت هم (اگر عمدی نباشه) بازم کوچکترین ربطی به زیرساخت (و بی ثباتی شبکه اش) نداره!

در مورد ISPها:
اونم اصلا اینطور نیست که مثلا یک 512 کیلوبیتی بین 10 نفر اشتراک گذاشته بشه! بلکه درستش اینه که بگیم مجموع کل سرویسی که به یه محدودۀ خاص توسط ISP داده میشه (تاکید میکنم مجموع کلش!) بیشتر از ظرفیت واقعی ISP برای اون محدودۀ خاص هست (کاری ندارم توی قراردادهاشون چی مینویسن اما واقعیت اینه که گفتم) و این چیزیه که در همۀ دنیا وجود داره و هیچ وقت هم برای یه ISP به صرفه نیست که بیشتر از فروشش برای خودش پهنای باند بخره! (واسه همینه که برای دانلود محدودیت حجمی داریم)
با این حال ISPها میتونن در بیشتر مواقع سرویس قابل قبول و حتی بهتر از پهنای باند اسمی رو فراهم کنن! مثلا ما ADSLمون 128 کیلوبیت هست اما در 99.99 درصد مواقع براحتی دانلود 1200 کیلوبیت (معادل 150 کیلوبایت) برامون فراهم هست! یعنی ما با وجود پهنای باند اسمی 128، اینترنت بالای یک مگ داریم!
__________________________________________________________________________________________________________
اون پست که پاک نشده فعلا ولی یه چیزی بگم که دیگه حتما پاک کنن!
تو ایران دلیل کم بودن سرعت اینترنت فراهم نبودن بستر لازم نیست!!!
بلکه دلیلش دقیقا مشابه دلیل گران بودن قیمت اتومبیل هست!
یعنی وقتی برای خودرویی با کیفیت پراید، یه ایرانی حاضره 7، 8 میلیون پول بده، دلیلی نداره با این پول بهش یه چیزی در حد تویوتا کرولا بدن!
الانم بستر دیتای کشور به قدری هست که اگه به هر نفر 10ها برابر این پهنای باند هم داده بشه بازم جا داریم! ولی وقتی برای اینترنت 512 کیلوبیتی پول میدیم، چرا بیان اینترنت 10 مگابیتی (با همون پول) بمون بفروشن!؟
ISPها هم معمولا تقصیری ندارن! چون به خود ISPها هم غالبا پهنای باند با قیمت گرونی فروخته میشه!
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
یه چیز دیگه:
جالب بود برام که یه مدت چطور با شور و حرارت ای دی اس ال توپلاس تبلیغ میشد اونم با سرعت 128!!!!! جلّ الخالق! اصلا فلسفۀ اون توپلاس اینه که روی خط تلفن با مودولاسیون پیچیده ای تونستن تا 24 مگ دریافت رو امکان پذیر بکنن (وگرنه توپلاس مزیت دیگه ای نداره)! حالا طرف میاد 128 کیلوبیت رو با شیپور توپلاس (بعنوان یک امتیاز مهم!) میفروشه!
ADSL معمولی هم تا 8 مگ دریافت رو ساپورت میکنه! دیگه مودولاسیون توپلاس نیاز نداشت که انقدر میگی آقای آی اس پی! (الله اکبر! چجوری مردم رو گول میزنن!)
من دیگه بیش از این، بحثو ادامه نمیدم...

خداحافظ همگی!

آخرین ویرایش:

ghazal1369

عضو جدید
سلام به مهندسا و مخای فناوری ;)به جون خودم منم فناوریم :) موخوام باتون دوس شم منم راه بدین دیگه :cry:

ghazal1369

عضو جدید
سلام
میشه منو راهنمایی کنید
فيزيك1
آزمايشگاه فيزيک1
برنامه سازي پيشرفته
ساختمان هاي گسسته
رياضي عمومي 2
مباني فناوري اطلاعات
اخلاق اسلامی

خیلی استرس دارم
سلام گلم اصلا استرس نداشته باش من ترم 6 ام پیام نور درسای خوبی برداشتی چون پیش نیاز درسای بعدی ان گلم فقط فناوری یکم زود بودش

sougmad

عضو جدید
پی نوشت: این پُست رو قصد ندارم پاک کنم!!!!!!!!!!!!

اون پست که پاک نشده فعلا ولی یه چیزی بگم که دیگه حتما پاک کنن!!!!!!!

وااااااااااااای
باورم نمیشه!!!!
درست میبینم آیا؟:eek::D
یعنی این خودِ خودِ پست جناب طباطبائیه؟؟؟؟؟؟
بعد از 24 ساعت پاک نکردن هنوز
جلل الخالق!!!:D

ولی ها
من به جای مدیریت بودم تو مورد پست اولتون چون گفته بودین پاک نمیکنین
واسه حالگیری هم که شده اعمال مدیریتتون میکردم و کلا پاکتون میکردم:D

و در مورد پست دومتون و اون خواسته تون برای پاک کردن توسط مدیریت
بازم برای حالگیری هم که شده پاک نمیکردم:biggrin::D

Drago

کاربر ممتاز
این حرف خیلی بعید بود ازت! چراغ ADSL چشمک زدنش کوچکترین ارتباطی با زیرساخت نداره، حتی اگه اینترنت رو مستقیما از مخابرات (و نه از ISPهای معمولی) گرفته باشی!
قطع شدن اینترنت هیچ ربطی به زیرساخت نداره! کم شدن سرعت هم (اگر عمدی نباشه) بازم کوچکترین ربطی به زیرساخت (و بی ثباتی شبکه اش) نداره!

در مورد ISPها:
اونم اصلا اینطور نیست که مثلا یک 512 کیلوبیتی بین 10 نفر اشتراک گذاشته بشه! بلکه درستش اینه که بگیم مجموع کل سرویسی که به یه محدودۀ خاص توسط ISP داده میشه (تاکید میکنم مجموع کلش!) بیشتر از ظرفیت واقعی ISP برای اون محدودۀ خاص هست (کاری ندارم توی قراردادهاشون چی مینویسن اما واقعیت اینه که گفتم) و این چیزیه که در همۀ دنیا وجود داره و هیچ وقت هم برای یه ISP به صرفه نیست که بیشتر از فروشش برای خودش پهنای باند بخره! (واسه همینه که برای دانلود محدودیت حجمی داریم)
با این حال ISPها میتونن در بیشتر مواقع سرویس قابل قبول و حتی بهتر از پهنای باند اسمی رو فراهم کنن! مثلا ما ADSLمون 128 کیلوبیت هست اما در 99.99 درصد مواقع براحتی دانلود 1200 کیلوبیت (معادل 150 کیلوبایت) برامون فراهم هست! یعنی ما با وجود پهنای باند اسمی 128، اینترنت بالای یک مگ داریم!
__________________________________________________________________________________________________________
اون پست که پاک نشده فعلا ولی یه چیزی بگم که دیگه حتما پاک کنن!
تو ایران دلیل کم بودن سرعت اینترنت فراهم نبودن بستر لازم نیست!!!
بلکه دلیلش دقیقا مشابه دلیل گران بودن قیمت اتومبیل هست!
یعنی وقتی برای خودرویی با کیفیت پراید، یه ایرانی حاضره 7، 8 میلیون پول بده، دلیلی نداره با این پول بهش یه چیزی در حد تویوتا کرولا بدن!
الانم بستر دیتای کشور به قدری هست که اگه به هر نفر 10ها برابر این پهنای باند هم داده بشه بازم جا داریم! ولی وقتی برای اینترنت 512 کیلوبیتی پول میدیم، چرا بیان اینترنت 10 مگابیتی (با همون پول) بمون بفروشن!؟
ISPها هم معمولا تقصیری ندارن! چون به خود ISPها هم غالبا پهنای باند با قیمت گرونی فروخته میشه!
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
یه چیز دیگه:
جالب بود برام که یه مدت چطور با شور و حرارت ای دی اس ال توپلاس تبلیغ میشد اونم با سرعت 128!!!!! جلّ الخالق! اصلا فلسفۀ اون توپلاس اینه که روی خط تلفن با مودولاسیون پیچیده ای تونستن تا 24 مگ دریافت رو امکان پذیر بکنن (وگرنه توپلاس مزیت دیگه ای نداره)! حالا طرف میاد 128 کیلوبیت رو با شیپور توپلاس (بعنوان یک امتیاز مهم!) میفروشه!
ADSL معمولی هم تا 8 مگ دریافت رو ساپورت میکنه! دیگه مودولاسیون توپلاس نیاز نداشت که انقدر میگی آقای آی اس پی! (الله اکبر! چجوری مردم رو گول میزنن!)
من دیگه بیش از این، بحثو ادامه نمیدم...

خداحافظ همگی!
من اصلا قصد ندارم حرفات رو رد کنم،چون میدونم تو خیلی خیلی بیشتر از من توی شبکه اطلاعات،تجربه و مهارت داری،اگه کس دیگه ای بود ممکن بود یه قسمتهایی از حرفات رو رد کنم.اگه هم اینجا با تو (یا هرکس دیگه ای،با هر سطح اطلاعاتی) بحث میکنم هیچ وقت ادعا ندارم که آدم واردی هستم و همه چیو میدونم،در اصل میخوام بیشتر بدونم و چیز درست رو بدونم.
تا اونجا که من شنیدم چراغ ADSL مربوط به Handshake مودمه (با ام دی اف مخابرات احتمالا).درک نمی‌کنم چرا نمیتونه ربطی به زیرساخت داشته باشه؟ بابا بدون نویز گیر مودم رو وصل کن،یه تلفن بی سیم هم به پریز بزن هند شیک از دست میره،امکان نداره با یه مشکل در زیرساخت از بین بره؟ در این مورد که میگی از مخابرات اینترنت بگیری یا ISP کلا فکر نمیکنم فرقی داشته باشه،چون بعد از خصوصی (در اصل نیمه خصوصی) شدن مخابرات یه زیرمجموعه ای ازش مثل یه ISP اینترنت ارائه میکنه.
منظورت از محدوده‌ی خاص یه مرکز مخابراتیه؟ قسمت اول حرفت منطقی و درسته،هیچی نمیتونم بگم.اما اینکه همه ISP ها در ۹۹درصد موارد میتونن پهنای باند چند برابر نسبت با معمول ارائه کنن،قبول ندارم.ممکنه در شرایط خیلی خاص بشه همچین پهنای باندی گرفت،اما نه ۹۹ درصد موارد،شاید همون ۰.۰۱ درصد مناسب تر باشه.
در مورد "توپلاس" هم چیزی نشنیدم متاسفانه.اما اگه اینجور که تو میگی باشه ....
سلام به مهندسا و مخای فناوری ;)به جون خودم منم فناوریم :) موخوام باتون دوس شم منم راه بدین دیگه :cry:
سلام.
قسم هم نخورید از اطلاعاتتون مشخصه!
بیا دوست شو اگه ما حرفی زدیم! اصن چیزی که ما لازم داریم همین دوسته.راه دادن نداره،مگه چیه اینجا؟! توی بحث ها شرکت کن دیگه.
ولی ها
من به جای مدیریت بودم تو مورد پست اولتون چون گفته بودین پاک نمیکنین
واسه حالگیری هم که شده اعمال مدیریتتون میکردم و کلا پاکتون میکردم:D

و در مورد پست دومتون و اون خواسته تون برای پاک کردن توسط مدیریت
بازم برای حالگیری هم که شده پاک نمیکردم:biggrin::D
شانس آوردیم مدیر نشدی سوگماد.
اصولا مدیریت باید بر اساس قوانین و به صورت منطقی عمل کنه.نه اینکه واسه حالگیری کار کنه!

sougmad

عضو جدید
اصولا مدیریت باید بر اساس قوانین و به صورت منطقی عمل کنه.نه اینکه واسه حالگیری کار کنه!

نه به جون خودش من منظوری نداشتم:D
من کلا اعمال قانونم:D
ولی خب
اذیت کردن بعضیا اساسی فاز میده:D

TαβαTαβαξξ

عضو جدید
من اصلا قصد ندارم حرفات رو رد کنم،چون میدونم تو خیلی خیلی بیشتر از من توی شبکه اطلاعات،تجربه و مهارت داری،اگه کس دیگه ای بود ممکن بود یه قسمتهایی از حرفات رو رد کنم.اگه هم اینجا با تو (یا هرکس دیگه ای،با هر سطح اطلاعاتی) بحث میکنم هیچ وقت ادعا ندارم که آدم واردی هستم و همه چیو میدونم،در اصل میخوام بیشتر بدونم و چیز درست رو بدونم.
تا اونجا که من شنیدم چراغ ADSL مربوط به Handshake مودمه (با ام دی اف مخابرات احتمالا).درک نمی‌کنم چرا نمیتونه ربطی به زیرساخت داشته باشه؟ بابا بدون نویز گیر مودم رو وصل کن،یه تلفن بی سیم هم به پریز بزن هند شیک از دست میره،امکان نداره با یه مشکل در زیرساخت از بین بره؟ در این مورد که میگی از مخابرات اینترنت بگیری یا ISP کلا فکر نمیکنم فرقی داشته باشه،چون بعد از خصوصی (در اصل نیمه خصوصی) شدن مخابرات یه زیرمجموعه ای ازش مثل یه ISP اینترنت ارائه میکنه.
منظورت از محدوده‌ی خاص یه مرکز مخابراتیه؟ قسمت اول حرفت منطقی و درسته،هیچی نمیتونم بگم.اما اینکه همه ISP ها در ۹۹درصد موارد میتونن پهنای باند چند برابر نسبت با معمول ارائه کنن،قبول ندارم.ممکنه در شرایط خیلی خاص بشه همچین پهنای باندی گرفت،اما نه ۹۹ درصد موارد،شاید همون ۰.۰۱ درصد مناسب تر باشه.
در مورد "توپلاس" هم چیزی نشنیدم متاسفانه.اما اگه اینجور که تو میگی باشه ....
بعنوان آخرین پست در این رابطه: اطلاعات شبکه الزاما مرتبط نیست با اطلاعات مربوط به نحوۀ ارتباط ISPها با مخابرات و چیدمان مخابراتی پیاده شده در یک کشور خاص. منم منظوری نداشتم (شاید اشتباها لحنم رو تند یا از موضع بالا برداشت کردی)، فقط فکر کردم این قضیه خیلی تابلوئه که handshake مودم فقط تا DSLAM هست و بین این دو زیرساختی وجود نداره بلکه همون خط تلفن کشیده شده هست که تا DSLAM از هیچ دستگاه منطقی خاصی نمیگذره (لاأقل تا جایی که من میدونم!). ارتباط handshake در واقع آپ شدن فیزیکی و منطقی سیرکت ATM بین مودم DSL و (DSL Access Multiplexer (DSLAM هست.
فرق اینترنت ISP با مخابرات اینه که اگه از ISP بگیری، (درصورتیکه ISP درست و حسابی ای باشه) باید از DSLAM خود ISP ترافیکت رد بشه ولی اگه از مخابرات بگیری DSLAM هم مال خود مخابرات میشه (پس تو حالت دوم خود DSLAM به تعبیری جزو زیرساخت محسوب میشه. البته اگه زیرساخت و مخابرات رو یکسان در نظر بگیریم).
اون 99.99 درصدو یک بار دیگه بخونش. صرفا مربوط میشه به یک مثال (ADSL خونمون). منظورم اینه که ISPها میتونن با مدیریت درست لااقل به همون اندازه ای که توی قرارداد هست، سرویس ارائه کنن.
منظورم از توپلاس هم همون +ADSL2 هست! حتما شنیدی دیگه. اینهمه تبلیغشو میکنن

یعنی این خودِ خودِ پست ـــــــــــــــــــــــیه؟؟؟؟؟؟
جلل الخالق!!!:D ولی ها من به جای مدیریت بودم تو مورد پست اولتون چون گفته بودین پاک نمیکنین واسه حالگیری هم که شده اعمال مدیریتتون میکردم و کلا پاکتون میکردم:D
و در مورد پست دومتون و اون خواسته تون برای پاک کردن توسط مدیریت بازم برای حالگیری هم که شده پاک نمیکردم:biggrin::D
اذیت کردن بعضیا اساسی فاز میده:D
خودِ خودِ پُستِ فلانی نه! بلکه پستِ خودِ خودِ فلانی! جلل الخالق هم غلطه، آدم یاد جبل الطارق میوفته! درستش جلّ الخالق هست! (دوستتونم نیست بیاد ازتون غلط بگیره)
راستی با این همه نُبوغ و استعداد در زمینۀ مدیریت چی شد از IT سردرآوردین؟:)

اتفاقا بهتر بود سوگماد مدیر میشد تا به عینه میدیدی که مدیریت چقدر برازندۀ خانوم هاست!!! اصلا برای مدیریت خلق شدن!!!:D

آخرین ویرایش:

sougmad

عضو جدید
خودِ خودِ پُستِ فلانی نه! بلکه پستِ خودِ خودِ فلانی! جلل الخالق هم غلطه، آدم یاد جبل الطارق میوفته! درستش جلّ الخالق هست! (دوستتونم نیست بیاد ازتون غلط بگیره)
راستی با این همه نُبوغ و استعداد در زمینۀ مدیریت چی شد از IT سردرآوردین؟:)

اتفاقا بهتر بود سوگماد مدیر میشد تا به عینه میدیدی که مدیریت چقدر برازندۀ خانوم هاست!!! اصلا برای مدیریت خلق شدن!!!:D

اولَندِش که!! همینیه که هست!! :D

دومَندِش بازم همینیه که هست:D بعدشم!! اون جللللللللللل الخالق من واسه ی تاکید بود!! :D

من خودم خدای غلط گیری ام!! جومونگ در جریانه:D اینم سوُمَندِش بود

این آخری هم بله!
خوشم میاد روحیه ی "حق پذیری" دارین جناب طباطبائی:D

آخرین ویرایش:

Drago

کاربر ممتاز
بعنوان آخرین پست در این رابطه: اطلاعات شبکه الزاما مرتبط نیست با اطلاعات مربوط به نحوۀ ارتباط ISPها با مخابرات و چیدمان مخابراتی پیاده شده در یک کشور خاص. منم منظوری نداشتم (شاید اشتباها لحنم رو تند یا از موضع بالا برداشت کردی)
چرا آخرین پست؟ من خودم دوست دارم توی بحث ها شرکت کنی.مثلا نظرت رو در مورد اون قضیه کلاهبرداری با ATM که جومونگ مطرح کرد گفتی؟
لحنت تند نبود،از بالا هم نبود.فقط خواستم به تو و بقیه بگم اینکه دارم روی این موضوع بحث و پافشاری میکنم یه وقت ادعای همه چیزدان بودن ندارم میخوام سوت و کور نباشه اینجا،یه بحثی داشته باشیم.

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
ببخشید یه پست یادگاری بدم :

امروز از نظام وظیفه نامه اعمالم اومد ..:smile:
قرار شده بریم نیروی زمینی ارتش
مثل اینکه جایی که قرار فتح کنیم کد 02 ارتش هست ..

حالا چند حالت هست .. یا تهران میفتم .. یا عجب شیر .. یا خاش :confused:
میریم ببینیم سرمای عجب شیر از ذوقوم شهرمون بالاتره یا همش توهمه :D

sougmad

عضو جدید
چرا آخرین پست؟

خب دیگه!
اینم از خاتمه ی این بحث!:D
جناب طباطبائی هم رفتن مرخصی؛ شاید هم غیب صغرایی دیگر حتی:D

جناب دراگو بازم شما موندیدو حوضتون!!:D:gol:
اولا جومونگ می موندو حوضش حالا شما:D

ببخشید یه پست یادگاری بدم :

امروز از نظام وظیفه نامه اعمالم اومد ..:smile:
قرار شده بریم نیروی زمینی ارتش
مثل اینکه جایی که قرار فتح کنیم کد 02 ارتش هست ..

حالا چند حالت هست .. یا تهران میفتم .. یا عجب شیر .. یا خاش :confused:
میریم ببینیم سرمای عجب شیر از ذوقوم شهرمون بالاتره یا همش توهمه :D

ای جانم!
به سلامتی:smile:
ایشالا بیفتید تهران
عجب شیر گناه دارید:D

داداش منم قراره بندازیم 05 کرمان:biggrin:

--------------------------------------------------------------------------------

راستی
چه میکنه این پرس:rambo::D;)

فقط تو 10 دقیقه!!!!:D:biggrin:

آخرین ویرایش:

IT Engineer2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آخیییییی! بمیرم الهی! معلومه خیلی از این باخت های پی در پی دلتون پر بوده!

نه! انصافا این بردو نیاز داشتین! وگرنه دیگه سرپا نمیتونستین وایسین!:D

از معدود دفعاتی بود که تا حدی خوشحال شدم! آخه خیلی دیگه گناه داشتین (جدّا دلم سوخت براتون)! بخصوص که هفتم جدول هستین و .... ;)

خدایا شکرت! مرسی که دل این طفلکا رو هم شاد کردی:D
من الان نمیدونم شما داری از چی صحبت میکنی
شما الان دچار افت شدید روحی شدی فکر میکنم
پس گفتن این جملات و استفاده از رنگ قرمز در پست خودتون طبیعیه :d
اما مسئله ای نیست سعی کنید عدد 6 و 10 رو از ذهنتون دور کنید
به مرور عادت میکنید.

IT Engineer2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ای جانم. خوشحالم که خوشحالید! خداییش میگم! رنگ قرمزم گذاشتم که حال کنید!

نمیخوام کیفتونو بعد از مدتها خراب کنم...
بـــــله
از احوالات شما کاملا مشخصه
ئه؟ شما کیف خراب کنی؟ یادمون باشه کیفامونو به شما نشون ندیم (کیف مثل کیف دستی) :d

JUMONG360

کاربر فعال تجارت الکترونیک
10 دقیقه ****10 نفره***مطمئنم مظلومی تا مدت ها کابوسه زاید رو میبینه.....همینطور شما استقلالیا :biggrin:این حرفارو دیگه نگید .

JUMONG360

به حسین عزیز:
6
تایی بودن رو که خودت یادآوری کردی پس ممنون.
اما آمار از دوستان عزیزی که در این ضمینه اطلاعات دارن می پرسم کسی تا حالا یاد داره یکی ....فقط یکی از بازیکن های استقلال حتی به عنوان تماشاگر پا توی ورزشگاه های بازی های معتبر اروپایی گذاشته؟؟؟؟
جز تیم های در پیت عربی؟ما چی علی دایی آقای گل جهان تو لیگ قهرمانان گل زده و با بایرن قهرمان شده....کریم باقری....مهدی مهدوی کیا ...علی کریمی....اینا رو بیخیال اسطوره ی شمارو بچسب که رو سرتون حلوا حلواش میکردید.کسی که بعد از گل زدن برا یه تیم عربی عکس یه شیخ اماراتی روی پیرهنشو در میاره بوس میکنه و الانم بخاطر پول میره تو این شرایط قطر و به همه هم دروغ میگه....بگم باز؟ اینه باشگاهی که اسطورش اون آقاست؟
تیم تاج یه تیم سلطنتی بوده و به همین دلیل طرفداراش از پرسپولیسی که مردمی بودن کمتره....ببین بردی که تو 10 دقیقه با 10 نفر اونم وقتی 2-0 عقب باشی رو ما سال ها مثل 6 تایی بودن بهتون یادآوری میکنیم!;)
راستی نخواستم بحث اون تعداد بازی هایی رو که با رای کمیته انضباتی بردید پیش بکشم.

JUMONG360

بگذریم ازین حرفا جاتون خالی چند روزی مشهد بودیم مخصوص برا بچه های کنکوریمون دعا کردم هرچند فرد قابلی برای این کار نیستم اما از صمیم غلب براتون آرزوی موفقیت دارم و البت پیشنهاد میکنم این فرصت باقیمانده رو باشگاه نیاید یا حداقل از کنکور حرف نزنید.:gol:

IT Engineer2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به زنبور عسل میگن میتونی تو ده دیقه سه تا گل بخوری؟ میگه مگه من استقلالم ؟

پ.ن: اینو برام فرستادن گفتم بذارم برو بچه های پرسپولیسی بخونن
دوباره انرژی بگیرن برای ... :d

JUMONG360

تو رو خدا ببین میگیم آمار، چی واسه من ردیف کرده! (شیخ اماراتی و ...). مثل اینه که من بگم چرا طرفدار ایتالیا هستی که نفت ایرانو تحریم کرده!!!
با همین لژیونرهاتون یه بار تا فینال جام باشگاهها میرفتید لاأقل!

آره بایدم تا سالها این بازی شانسی رو یادآوری کنید! چون کلا چیزی برای ارائه ندارید!;)

به یکی میگن نظرت در مورد آب چیه؟ میگه اگه آب نباشه نمیتونیم شنا کنیم و اگه نتونیم شنا کنیم غرق میشیم!!:biggrin:

آره بگذریم... زیارت قبول
ما هم برای کنکوری ها آرزوی توفیق داریم...
خوب دیگه حسین جان سفسطه نکن حقایق بودن اینایی که گفتم تا یادت باشه تیم در پیتتون چه تاریخچه ای داره...در ضمن بله این برد شانسی رو تا مدت ها ازش حرف میزنیم چون خیلی....ناک بود.
=============================
اینم یه پیامک جالب بود امروز دیدم:
زاید!
این کلمه رو برای 3 نفر بفرست بعد از 30 دقیقه خبر خوبی دریافت میکنی.شک نکن .رحمتی شک کرد 3 تا خورد!:biggrin:
آقا بگذریم سلامت باشی.ایشالله شمام موفق باشی.راستی یادت نره فراخوان مقاله ...همایش یا هرچی که مربوط به ما داشتید خبر کن.ممنون میشم.

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
زاید!
این کلمه رو برای 3 نفر بفرست بعد از 30 دقیقه خبر خوبی دریافت میکنی.شک نکن .رحمتی شک کرد 3 تا خورد!:biggrin:

یکی از فرق استقلال با پرسپولیس :
ما چند هفته پیش سه بر صفر بردیم و اینجا پست نزدیم
شما فقط با دعای مردم و با اشتباه دفاع تیممون سه بر دو بردین و تا عمر دارین فراموش نمیکنین (دقیقه 80 که نصف قرمزا استادیوم رو ترک کردن )

نتیجه : بردن پرسپولیس واسه ما عادی شده .. برد استقلال برای شما رویا

(اون آقای گل جهان که میگین یه دونه گل هم به استقلال نزده .. )
============
نمیخواستم باز پست بدم .. ولی اینو فقط به عنوان یه ایرانی میگم : ببینید هواداری کی رو میکنید

مصاحبه زایدتون : این که 3 تا خورد , شماره یک تیم ملی تان بود ؟!!

کنار از اینکه رحمتی دروازه بان استقلال هست .. ولی این آقا هیچ حقی نداره که به بازیکنی که نفر اول تیم ملی هست این توهین رو کنه من اگر جای مسئولین پرسپولیس بودم این بازیکن رو از ایران مینداختم بیرون ..کسی که راحت میاد و تیم ولی یه کشور رو تمسخر میگیره رو باید چی باهاش کرد ؟!!

(درسته استقلالی هستم ولی واسه پرسپولیس احترام قائلم .. چون بازیکنان ارزشمندی مثل علی کریمی داره )
ولی واقعا متاسفم که داغ چنین آدمی رو میزنین:razz:

به هر حال تبریک میگیم به قرمزا ..

JUMONG360

شما فقط با دعای مردم و با اشتباه دفاع تیممون سه بر دو بردین و تا عمر دارین فراموش نمیکنین (دقیقه 80 که نصف قرمزا استادیوم رو ترک کردن )

============
نمیخواستم باز پست بدم .. ولی اینو فقط به عنوان یه ایرانی میگم : ببینید هواداری کی رو میکنید

مصاحبه زایدتون : این که 3 تا خورد , شماره یک تیم ملی تان بود ؟!!

کنار از اینکه رحمتی دروازه بان استقلال هست .. ولی این آقا هیچ حقی نداره که به بازیکنی که نفر اول تیم ملی هست این توهین رو کنه من اگر جای مسئولین پرسپولیس بودم این بازیکن رو از ایران مینداختم بیرون ..کسی که راحت میاد و تیم ولی یه کشور رو تمسخر میگیره رو باید چی باهاش کرد ؟!!

(درسته استقلالی هستم ولی واسه پرسپولیس احترام قائلم .. چون بازیکنان ارزشمندی مثل علی کریمی داره )
ولی واقعا متاسفم که داغ چنین آدمی رو میزنین:razz:

به هر حال تبریک میگیم به قرمزا ..
امیرجان به جز گل نزدن آقای گل جهان به استقلال معلومه چیز دیگه ای از حرفم قابل گرفتن ایراد نبوده.اما شما که میگید ایران و تیم ملی و کلا غرور و این حرفا نمیگی تو خیلی از کشورهای دنیا ما و فوتبال ما رو به اسم این آقا میشناسن تو فیفا کلی براش احترام قائلن اون وقت خیلی ها از جمله خود استقلالیا بدترین الفاظو در موردش بکار میبرن.....مصاحبه ی زاید مشکل غرور ملی ما نیست مشکل ما اینه که به جای دیدن مشکلات فرهنگی موجود در فوتبال و حل اون ها یه تازه وارد رو وارد گود میکنیم و ازون ایراد میگیریم.
در ثانی به نظر من رحمتی نماد ایرانی بودن و غرور ملی نبوده و نخواهد بود نمی گم آدم بد یا خوبیه چون در جایگاهش نیستم اما زدن چنین حرفی به اون رو خدشه به ایرانی بودنم نمیبینم.زاید برای ما با این 3گل خاطره انگیزش به خاطره ها می پیونده و همیشه هم خواهد موند البته تو برگ دیگه ی این دفتر حرکات مظلومی قبل از پایان بازی جلوی تماشاچی هاست که درس بزرگی برای هرکسی میتونه باشه.

TαβαTαβαξξ

عضو جدید

============

با این قسمتای پُستت حال کردم!!! بقیش ناسیونالیستی بود! منم که میشناسی کلا!!!

ONLY GERMANY

ضمناً به یواخیم لوی کبیر احترام بگذارید!!! :دی

پی نوشت: چون بدلیل جوّ ناسیونالیستی اینجا، کسی برای این پُست ضدناسیونالیستی تشکر نمیزنه، پیشاپیش خودم از پُست خودم کمال تشکر رو دارم!!! :biggrin:

1000 تشکر!!! :biggrin:

ضمنا جومونگ عجب حوصله ای داریا!!! 4 روز بیشتر زنده نیستیم! بیخیال بابا!

Drago

کاربر ممتاز
واقعا نمیشه،باید بعد از کنکور بشینم فوتبال دنبال کنم.۲۳ سال نکردم چه فایده ای داشت؟ یه سرگرمی رو از دست دادم.
بعدا میام از شماها راهنمایی میگیرم که اصلا جریان این لیگ ها چجوریه،فصل کی شروع میشه و اینا.
خارجی و داخلی رو باهم دنبال کنم یا از یکی شروع کنم؟
=======
پارسه این هفته به نظرتون یه کم زیادی سخت نبود بعضی قسمتاش؟

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
امیر من واسه اون پست ATM ات جواب دارم. حالا فردا جواب میدم.

ببخشید البته دیر شد. یک هفته ای سر نزده بودم .

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
مبانی الکترونیک دیجیتال رو هم هنوز پاس نکردم،این ترم میگیرم.اما از دور و بر چیزی که شنیدم درسی هست بین مدارمنطقی و فیزیک ۲.با این تفاصیل نباید درس ساده ای باشه.
حالا که سوالتونو جواب دادم لطف کنید از این به بعد سوال‌هاتون رو در تاپیک مربوط به خودش بپرسید.:)

)

یکی از دوستام این ترم مبانی الکترونیک دیجیتال داشت. شد 17.5 . فکر نکنم زیاد درس سختی باشه.

بالا