درآمد یک مهندس برق قدرت

mahdad_mtp

عضو جدید
جواب دوستان عزیز برای من متین است ولی به نظر اینجانب هرکسی خودش میداند که چه روحیه ای دارد و بسته به روحیه خودش درامد کسب می کند. مثلا برای مهندس برق قدرت که خود من یک مهندس برق قدرت هستم، ادامه تحصیل و کارهای پژوهشی و تدریس در دانشگاه مناسب می باشد که عرف این کار هم درامدی بین 800000 تا 1000000 هستش.
ولی من خودم دوست هم رشته ای دارم که عشق گرفتن کارهای برقی و تابلو و plc در بیرون و سیم کشی برق ساختمانهای چند طبقه را دارد و درامدشم خیلی بالاست 1.5 تا 2 تومن شایدم بیشتر
حرف آخر: درسته که پول و پارتی مهمه ولی اگه خودت خودتو خوب بشناسی و با روحیاتت اشنا باشی و بدونی که کدوم کار را بهتر میتونی انجام بدی موفق تر میشی.

X P R E S S

عضو جدید
بیشتر حرفهایی که دوستان گفتند مربوط به وقتیه که شما به بالاترین شرایط پیشرفت در رشته برق رسیده باشید.
ولی حقیقت اینکه
اگه دانشجوی دنشگاه ازاد یا دو لتی 2 یا غیر معتبردولتی هستید
باید برید توی یه کارخونه(تازه اگه همینم گیرتون بیاد) شب کار وایستید و هزار جور ادم بیخود رو تحمل کنید و در اخر ماهی 350 تومن بگیرید
تازه اگه همونم بهتون بدند پون اکثر کارخونه ها در حال ورشکست شدن هستند و هر 2 یا 3 ماه یه بار حقوق میدند
به این میگن یه کلام حرف حساب

aramm_00

عضو جدید
به نظر منم حق دارید چون آگه کسی بخواد کار کنه مطمئنم می تونه بیشتر از اینام در بیاره اما شرط اولش تخصص و بعدشم علاقه به محیط کار رشتتونه

sorosh1368

عضو جدید
صفر کیلومتر

صفر کیلومتر

الان اوضاع خیلی خرابه چند سال پیش خوب بود
مهندس داریم 300-500
مهندس داریم 800-1000
البته برای صفر کیلومتر

mosafere86

عضو جدید
سلام من فارغ اتحصیل رشته برق قدرت از یه دانشگاه دولتی ام که در طول تحصیل بورسیه اموزش پرورش شدم والان اولین سالیه که شروع به تدریس در هنرستان کردم (هفته ای 24 ساعت با حقوق 500 هزار تومان)اما الان یکم سرد شدم چون اولا درامدش پایینه و ثانیا یه کار تخصصی نیست و الان مرددم بیام بیرون یانه ؟ اگه بخوام بیام بیرون باید سربازی برم و حقوقهایی که در طول تحصیل می گرفتمو باید پس بدم
حالا سوال من اینکه به نظر شما بیام بیرون یا بمونمو کار کنم و درکنار تدریس بتونم کار دومی متناسب با مهندسی برق پیدا کنم و مشغول باشم؟

tomas.edison

عضو جدید
بیا بیرون ... کارای بهتری برای یک مهندس قدرت هست . ولی اولش خیلی سخته ....

من افتخار میکنم که یک مهندس قدرت هستم و از اینکه این رشته رو انتخاب کردم خیلی خوشحالم

doctor

عضو جدید
همنطور که دوستان گفتن حقوق یه مهنس برق بستگی به مهارت و تجربه داره
یه مهندس مجرب میتونه علاوه بر اینکه جاییی استخدام هست کار دوم هم انجام بده ، مثلاً من وقتی نیروگاه منتظر قائم کرج کارآموزی میکردم مهندس سرپرست تعمیر نگهداری اونجا هم درآمد میلیونی داشت هم اینکه اونجا مینشست و کار طراحی روشنایی انجام میداد.
البته یه جنبه دیگه از درآمد زایی یه مهندس برق داشتن توانایی واسه تاسیس شرکته که میوتونه درآمد زایی فوق العاده داشته باشه

صادق جب

عضو جدید
همونطور که بعضی دوستان اشاره کردن به خیلی فاکتورها بستگی داره ولی مهمتر از همه میزان مطالعه و تجربه عملی شماست و مطمئنا توی بازار هم کار هست به شرطی که با توقع کم وارد بشی من خودم همین تجربه رو دارم

hamed 33

عضو جدید
به نظر من براي افراد با سواد هم كار هست و هم درآمد عالي كسي كه سواد اين رشته را داشته باشه هم تو بازار آزاد مي تونه موفق باشه و هم در كارهاي دولتي .مسلما تو بازار آزاد و شركت هاي خصوصي مي تونه اين درآمد خيلي بيشتر باشه و دليل اونم اينكه يه شركت خصوصي هيچ موقع كسي را با پارتي استخدام نمي كنه چون اگه قرار باشه اين كارا بكنه كه بعد از مدتي برشكيته مي شه.

xaltava

عضو جدید
برای مهندس برق حرفه ای کار همیشه پیدا میشه فقط باید روی یه زمینه خاص بتونی مهارت کافی پیدا کنی و حتما هم لازم نیست در هر زمینه ای کار بکنی درامد هم خود به خود زیاد میشه فقط زمان لازم داره

natashkooh

عضو جدید
سلام دوست عزيز!!
درامد يه مهندس برق اگر داخل وزارت نيرو باشي از 1ميليون و 500شروع ميشه!!!
قابل قبوله!!!

mamirhassani

عضو جدید
جواب

جواب

سلام وقتتون بخير من مهندس مخابراتم و كارمند اداره برق ولي اين مبلغ حقوق نميگيرم شما شخصا درآمدتون اين مقداره؟

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار

rashidishahram

مشاور صنعت برق
خیلی کم، اصلا توصیه نمیشه. تو همین چند روز دو جا بحث این موضوع رو داشتیم.

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/335472-کممممممممممممممک
http://www.www.www.iran-eng.ir/show...-رشته-كنيد-آيا-دوباره-برق-را-انتخاب-مي-كرديد؟

سلام خوب هستین؟
ببخشین که بی مقدمه جواب دادم ولی بنظر من بستگی به خود دختر داره. دخترهای موفق خوبی میشناسم. حتی مدیر پروژه برای پروژه های خارجی هم میشناسم. همش بستگی به خود شخص داره

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
سلام خوب هستین؟
ببخشین که بی مقدمه جواب دادم ولی بنظر من بستگی به خود دختر داره. دخترهای موفق خوبی میشناسم. حتی مدیر پروژه برای پروژه های خارجی هم میشناسم. همش بستگی به خود شخص داره
سلام جناب رشیدی.
ممنون امیدوارم شما هم خوب باشین.
منم نگفتم نیست، گفتم خیلی کم. یعنی نسبتی که بین مردها و خانم ها هست رو گفتم. در ضمن همونطور که خودتون هم مطلع هستید این نسبت تو زمینه های سیستم ها و ماشین ها کمتر از مثلا تاسیسات و... هست.

mmemarzade

عضو جدید
سلام خوب هستین؟

این موضوعی که دوستان میگن پذیرش خانمها فقط تا کاردانیه مال دانشگاه اآزاده.دولتی میگیره
ما تو دانشگاهمون داریم.

Ir. A. P

عضو جدید
کاربر ممتاز
کی پذیرش نمیکنه؟ جتی ارشد (و احتمالاً دکترا) هم پذیرش میشه.

احتمالا نه واجب شدم تا دکترا برم!
جهت اطلاع یکی از استادید گرامی قدرت خانم دکتر مریم رمضانی گرایشونو نمیدونم چون من یه دانشگاه دیگه مهمان هستم فقط یه درس با ایشون داشتم.

بالا