موتور جت بسازيد!!!!!!!!!!!!!!!

mr.rohalamin

اخراجی موقت
اول از موتور پالس جت شروع مي كنيم.

اميد وارم لذت ببريد.
هنوز هم هست .آپلود مي كنم. لطفا نظر بديد. لطفا نظر بديد. لطفا نظر بديد. لطفا نظر بديد.

mr.rohalamin

اخراجی موقت
مطمئن باشيد اين قسمت هنوز جالب تر ميشه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
لطفا نظر بديدلطفا نظر بديدلطفا نظر بديد

جانباز %99

عضو جدید
یه بار رفتم تو کار ساختش بد نبود ..
اما تا اخرش نرفتم ..کیسینگ رو تراشکاری ساختم و مدار احتراقش رو اماده تو بازارگرفتم .. برای سوختش هم از گاز خونگی می خواستم استفاده کنم ...
تقریبا طرح توربین تو ذهنم بود اما تا الان نشده و اما این طرحی که عملیش میکنم !!

mr.rohalamin

اخراجی موقت
سلام
براي ساخت موتور ميني جت بايد مثل تصوير زير عمل كني يعني يه كمپرسور گريز از مركز طراحي كني.بعد توربين رو بايد با اصول وقواعد و محاسبات رياضي طراحي كني.براي سوخت هم مي توني از حشره كش استفاده كني.مثل حشره كش اتك كه نفت سياه هم داره.من كتاب طراحي موتور ميني جت دارم اما چون كپي رايت داره ، مسائل شرعيش رو مي پرسم اگه عيبي نداشت مي زارم واسه دانلود. اميدوارم موفق باشي. در ظمن هر موتور ميني جت تو بازار قيمتي نزديك 5 ميليون تومان دارد.

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
سلام،
مهمترین مسئله توی ساخت موتور، بحث مواده. اگر بتونید در مورد جنس مواد هر قسمت از مینی موتور ها هم بگید، خیلی عالی میشه.

mr.rohalamin

اخراجی موقت
اگه موافقيد قسمت پالس جت رو تموم شده فرض كنيم و بريم سراغ موتور ديگه.

mr.rohalamin

اخراجی موقت
يه چيزي ميگم اينو يادتون نره.
براي ساختن موتور جت ، بايد موتور جت رو لوله ونتوري در نظر بگيريد. اينم راهنمايي

mr.rohalamin

اخراجی موقت
كدوم موتور رو ميگي رفيق؟؟؟
اگه پالس جت رو ميگي با گاز خونگي هم خوب كار ميكنه ولي اگه موتور ميني جت رو ميگي كه گاز عادي با نفت سفيد ميتونه تراست خوبي توليد كنه.

آخرین ویرایش:

جانباز %99

عضو جدید
كدوم موتور رو ميگي رفيق؟؟؟
اگه پالس جت رو ميگي با گاز خونگي هم خوب كار ميكنه ولي اگه موتور ميني جت رو ميگي كه گاز عادي با نفت سفيد ميتونه تراست خوبي توليد كنه.

منظورتون از پالس جت چیه ؟ گاز خونگی مثلا یه پکنیک رو جطور باید تزریق کنی ایا نیازی به رگالتور خاصی هست فشارش کافی و مناسب ؟
مدار احتراق رو اماده هم میشه گیر اورد یا باید بسازی ؟

mr.rohalamin

اخراجی موقت
منظورم موتور پالس جت.
اگه زياد مشتاقي مي توني به مجله نوآور شماره 9 مراجعه كني. اينو ميگم كه راحت باشي. اگه خواستي هم مي توني به دفتر مجله زنگ بزني و سولات خودتو بپرسي.
در مورد مدار احتراق، منظورت مدار احتراق واسه موتور پالس جته يا ميني جت؟؟

vanet

عضو جدید
موتور جت

موتور جت

سلام دوستان من تازه ثبت نام کردم و هر چی توی اینجا گشتم فایل اپلود شده اموزش ساخت موتور مینی جت را نیافتم.لطفا کمکم کنید ..ممنونم.

hoseyn68

عضو جدید
تزریق سوخت تو موتور پالس جت پالسی اتفاق میافته یا دایمه؟

mohsen.sfo

عضو جدید
سلام
براي ساخت موتور ميني جت بايد مثل تصوير زير عمل كني يعني يه كمپرسور گريز از مركز طراحي كني.بعد توربين رو بايد با اصول وقواعد و محاسبات رياضي طراحي كني.براي سوخت هم مي توني از حشره كش استفاده كني.مثل حشره كش اتك كه نفت سياه هم داره.من كتاب طراحي موتور ميني جت دارم اما چون كپي رايت داره ، مسائل شرعيش رو مي پرسم اگه عيبي نداشت مي زارم واسه دانلود. اميدوارم موفق باشي. در ظمن هر موتور ميني جت تو بازار قيمتي نزديك 5 ميليون تومان دارد.
کتابش ایرانیه یا خارجی؟
اگه خارجیه کپی رایتش رو نمی خواد درنظر بگیری آپش کن

Tomcat_strike

عضو جدید
دوست عزیز من دارم قطعات موتور پالس جت رو تو تراشکاری درست می کنم. اگه ممکنه نقشه هاشو تو این تاپیک بزاری.

Tomcat_strike

عضو جدید
نه دوست عزیز، از این عکس ها زیاد دارم ولی یکم خلاصه هستش. من الان دارم قطعات رسم شده تو مجله نوآور شماره 9 رو می سازم. فقط یه سوالی داشتم اگه به جای برنج چدن استفاده کنیم، اشکالی رخ نمیده؟ چون دمای ذوب برنج خیلی کمه. در ضمن این موتور تو مجله می دونی چند کیلو رو می تونه حمل کنه؟ اگه دوتاش کنیم قدرت حملش دوبرابر می شه؟
مرسی

سلطانشاهي

عضو جدید
من دارم ميني جت سوخت مايع ميسازم اگر كسي سيستم سوخت رساني اطلاعاتي داره ممنون ميشم اگر بهم كمك كنه;)

sia_1991

عضو جدید
آقا واقعا دستت درد نکنه من لنگه موتور پالس جت هستم (104.6 اسب بخار احتیاج دارم)

santos

اخراجی موقت
آقا واقعا دستت درد نکنه من لنگه موتور پالس جت هستم (104.6 اسب بخار احتیاج دارم)

سلام.
اگه راهنمايي خواستين بهم پيغام خصوصي كنين. بخاطر اينكه به يه سري مسائل فروم اعتراض دارم ديگه پست علمي نمي دم.

m.r.sheikh

عضو جدید
اینجا همه نابغه هستن دیگه!!! یه جوری از ساخت جت حرف می زنین انگار کیت گلایدر دارین می سازین.. ما 5 نفر فوق هوافضا و مکاترونیک حتی جرات نمی کنیم وارده طراحیش یشیم!!! دمتون گرم!!!!!!!!