مردم چه می گویند؟!...

Y..or..Z

همکار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
می خواستم به دنیا بیایم، در زایشگاه عمومی، پدر بزرگم به مادرم گفت: فقط بیمارستان خصوصی. مادرم گفت: چرا؟...گفت: مردم چه می گویند؟!...

می خواستم به مدرسه بروم، مدرسه ی سر کوچه ی مان. مادرم گفت: فقط مدرسه ی غیر انتفاعی! پدرم گفت: چرا؟...مادرم گفت: مردم چه می گویند؟!...

به رشته ی انسانی علاقه داشتم. پدرم گفت: ...

فقط ریاضی! گفتم: چرا؟...گفت: مردم چه می گویند؟!...

با دختری روستایی می خواستم ازدواج کنم. خواهرم گفت: مگر من بمیرم. گفتم: چرا؟...گفت: مردم چه می گویند؟!...

می خواستم پول مراسم عروسی را سرمایه ی زندگی ام کنم. پدر و مادرم گفتند: مگر از روی نعش ما رد شوی. گفتم: چرا؟...گفتند: مردم چه می گویند؟!...

می خواستم به اندازه ی جیبم خانه ای در پایین شهر اجاره کنم. مادرم گفت: وای بر من. گفتم: چرا؟...گفت: مردم چه می گویند؟!...

اولین مهمانی بعد از عروسیمان بود. می خواستم ساده باشد و صمیمی. همسرم گفت: شکست، به همین زودی؟!...گفتم: چرا؟... گفت:مردم چه می گویند؟!...

می خواستم یک ماشین مدل پایین بخرم، در حد وسعم، تا عصای دستم باشد. زنم گفت: خدا مرگم دهد. گفتم: چرا؟... گفت: مردم چه می گویند؟!...

بچه ام می خواست به دنیا بیاید، در زایشگاه عمومی. پدرم گفت: فقط بیمارستان خصوصی. گفتم: چرا؟...گفت: مردم چه می گویند؟!...

بچه ام می خواست به مدرسه برود، رشته ی تحصیلی اش را برگزیند، ازدواج کند... می خواستم بمیرم. بر سر قبرم بحث شد. پسرم گفت: پایین قبرستان. زنم جیغ کشید. دخترم گفت: چه شده؟...گفت: مردم چه می گویند؟!...

مُردم. برادرم برای مراسم ترحیمم مسجد ساده ای در نظر گرفت. خواهرم اشک ریخت و گفت: مردم چه می گویند؟!...

از طرف قبرستان سنگ قبر ساده ای بر سر مزارم گذاشتند. اما برادرم گفت: مردم چه می گویند؟!...

خودش سنگ قبری برایم سفارش داد که عکسم را رویش حک کردند. حالا من در اینجا در حفره ای تنگ خانه کرده ام و تمام سرمایه ام برای ادامه ی زندگی جمله ای بیش نیست: مردم چه می گویند؟!... مردمی که عمری نگران حرفهایشان بودم، لحظه ای نگران من نیستند

Mute

عضو جدید
کاربر ممتاز
هر کاری که بکنی،بازم مردم حرف میزنن..بیخیال همه شون.;)

Y..or..Z

همکار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این تاپیک هم خیلی مربوط میشه به موضوع همین تاپیک..درباره کنترل تاثیر حرف های دیگران بر آدم هست..خوندنش خالی از لطف نیست.

دایره های روح

خیلی خیلی خیلی خیلی قشنگ بود...ممنون...خیلی تأثیر گذار بود...

yara59

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
واقعا نمي شه در دهن خيلي ها رو بست.گاهي اينقدر مي گن و مي گن كه آدم دستش رو مي بره بالا مي گه من تسليمم ولم كنين.واين يعني آخر زندگي آدم. حتما خيلي از ماها اين آخر رو تجربه كرديم.درمورد درس،ازدواج،و حتي گاهي خريد يه خونه يا ماشين. جبران كردني هاش رو مي شه دفعه بعد جبران كرد ولي حرفهاشون گاهي با سرنوشت آدم بازي مي كنه .نه با سرنوشت يه نفر با سرنوشت چند نفر باهم كه آينده هاشون يه جور به هم مربوط مي شه.و جالب تر اينكه وقتي خودشون تو اون موقعيت قرار مي گيرن يا محفوظ به حيا بودن خود آأم باعث مي شه اگه كمك نمي كنه حداقل زبان در كام بگيره يا اينكه چنان ضربه اي بهت وارد شده كه ديگه حسي برا گفتن چيزي نداري!!!!!!!!!!!!واي مردم از دست اين مردم

Y..or..Z

همکار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
واقعا نمي شه در دهن خيلي ها رو بست.گاهي اينقدر مي گن و مي گن كه آدم دستش رو مي بره بالا مي گه من تسليمم ولم كنين.واين يعني آخر زندگي آدم. حتما خيلي از ماها اين آخر رو تجربه كرديم.درمورد درس،ازدواج،و حتي گاهي خريد يه خونه يا ماشين. جبران كردني هاش رو مي شه دفعه بعد جبران كرد ولي حرفهاشون گاهي با سرنوشت آدم بازي مي كنه .نه با سرنوشت يه نفر با سرنوشت چند نفر باهم كه آينده هاشون يه جور به هم مربوط مي شه.و جالب تر اينكه وقتي خودشون تو اون موقعيت قرار مي گيرن يا محفوظ به حيا بودن خود آأم باعث مي شه اگه كمك نمي كنه حداقل زبان در كام بگيره يا اينكه چنان ضربه اي بهت وارد شده كه ديگه حسي برا گفتن چيزي نداري!!!!!!!!!!!!واي مردم از دست اين مردم

بهتر نیست ما به حرفشون توجه نکنیم و واسه خودمون زندگی کنیم بذار هرچی میگن بگن

elnaz1366

عضو جدید
کاربر ممتاز
بهتره این مردم که هر کاری بکنی انگیزه ای برای ایراد گیری دارن رو تو دایره اخری که تو این تایپیک دایره های روح اشاره شد قرار بدیم
فقط برای خودمون زندگی کنیم چون این زندگی مال ماست خوب وبدش برای ماست وقتی شادی تو احساس شادی رو بهتر درک میکنی و وقتی که غمگینی تو این احساس و بیشتر میفهمی