مشاوره آزمون نظام مهندسی معماری

ArchitecART

عضو جدید

سپاس - ولی اونی که تو امتحان اومده بود(گزینه 3) جای ماهیچه را درست نشون نداده بود و بالاتر روی ملات علامت زده بود برا همین با اینکه گزینه 4 شکل آجرچینیش مشکوک بود، به نظرم درست تر اومد و من سر جلسه 4 زدم - نظر بقیه چیه؟

hossein-1

عضو جدید
فقط اینو بگم که قبولی من در گرو جواب این سواله.
منم تقریبا همینطور البته غیر ازون 4-87 و 3-91 زدم که هر کدوم ازین 2 تا هم درست باشه قبولم ولی با توجه به تجربیات قبلی یه جورایی فکر میکنم هر 2 تا غلطند
اگه کسی راجع به این 2 تا تست نظری داره بگه

آخرین ویرایش:

hossein-1

عضو جدید
سپاس - ولی اونی که تو امتحان اومده بود(گزینه 3) جای ماهیچه را درست نشون نداده بود و بالاتر روی ملات علامت زده بود برا همین با اینکه گزینه 4 شکل آجرچینیش مشکوک بود، به نظرم درست تر اومد و من سر جلسه 4 زدم - نظر بقیه چیه؟
گزینه 4 آجرچینیش مشکوک نبود غلط بود

hossein-1

عضو جدید
مرسی

ولی می تونی توضیح بدی چرا غلطه استاد؟؟؟؟؟؟

پس این طوری که هر 4 گزینه غلط داره:que::que::que::que:
برای اینکه دیوار 10 باید سمت حیاط باشه و دیوار 20 داخل ولی اینکه چرا باید نشریه 55 قسمت عایقکاریشو بخونی عزیزم در ضمن ما شاگردیم جسارت نمیکنیم

ArchitecART

عضو جدید
الانم قسمتی که بیرونه 10 سانته و قسمت داخلی 20 سانته
55 را دیدم چیزی دستگیرم نشد رفیق - ولی بازم الان هر چی گزینه 4 را می بینم به نظر نا متعارف ولی نه اشتباه می یاد

کسی دیگه نظری نداره؟

در هر صورت طراح سوال با قصد و غرض جای اون ماهیچه را در گزینه های 3 و 4 جابه جا نشون داده
شما گزینه 2 و 3 را با هم مقایسه کن - معلومه که این چیزای ظریف هم برا طراح مهم بوده - ضمن اینکه به نظر من اجرای قیرگونی گزینه 4 بهتر انجام می شه

آخرین ویرایش:

hossein-1

عضو جدید
گزینه 4 قسمت 20 سانتیش بیرون یعنی سمته حیاطه جایی که شما خاک ریزشی نداشته باشی مثلا اگه ارتفاع خاکبرداری کم باشه دیوار 20 رو اجرا میکنی بعد عایق بعد محافظ عایق (دیوار 10 ) حالا اگه شما دوست داری گزینه 4 درست باشه ما هم دعا میکنیم اگه منظور طراح اون چیزی که شما میگی باشه باید....................................................به نظام مهندسی

ArchitecART

عضو جدید
:biggrin::biggrin::biggrin::biggrin::biggrin::biggrin::biggrin::biggrin::biggrin::biggrin:

بی خیال بابا اینا همش تفریحه - سلامتیت مهمتره رفیق عصبانی نشو
وجدانم ناراحت شد:D

گفتم که اینی که شما می گی اگه عموما اشتباه باشه، یه جورایی هر 4 گزینه غلطه

ضمن اینکه این سوالات هم یه جورایی هر 4 گزینشون غلطه:
91 و 99

سوال 98 هم که همش یه جورایی درسته

86 و 87 هم که همه رقمه می شه تفسیر کرد (من جواب ندادم سر جلسه )

یا سوال 90 که بیش از یک گزینه با تفاسیر مختلف اشتباهه ( اینم جواب ندادم)

ببینید چه امتحانیه که از 20 تا سوال، نصفش کلی اما و اگر داره :redface:
بزاریم به این حساب که 2 دوره است تستی شده
مثل اون زمان که نظام جدید متوسطه تازه اومده بود کلیا شده بودن موش آزمایشگاه :D

آخرین ویرایش:

pritzker

عضو جدید
به نظر من جواب تست 93 قطعا 3 میشه. شما هر جور که بخوای حساب کنی اول باید دیوار خارجی رو اجرا کنی (چون دیوار داخلی روی عایق اجرا شده) . حالا اگه دیوار حائل رو در گزینه 4 اجرا کردی چطور می شه ماهیچه دومی رو اجرا کنی؟؟؟؟؟؟ در این صورت عایق باید بیاد ماهیچه رو دور بزنه، بیاد روش تا به کف سازی حیاط برسه.و بعدش دیوار 10 سانتی ساخته بشه که ادامه عایق روش سوار بشه. در حالی که عملا در گزینه 4 میشه دید که عایقی که از روی کرسی شروع شده روی دیوار 10 سانتی داخل که باید بعدا اجرا بشه سوار شده و عایق روی دیوار حائل بار دوم بهش اضافه شده. اجرای گزینه 3 بهتر، منطقیتر و اجراییتر هست. این نکته رو ساعد سمیعی در کلاس طراحی فنی دانشگاه به ما تاکید میکرد!!!!!! در ضمن تفاوتی بین گزینه 3 با دیتیل برنامه بودجه نمی بینم. عینا تکرار شده.

azi jabbari

عضو جدید
سوال 98

سوال 98

چون در اون تست یکی از دیتیلها غلط است در نتیجه منبعی وجود ندارد ولی با اطمینان قیر گونی غلط است چون قیر گونی کف حتما به سمت بالا بر میگردد مگر در موارد استثنایی اگر روی این قیرگونی آب باشد که به دیوار رسوخ میکند اگر برای جلوگیری از نفوذ رطوبت از کف به بالا باشد هم غلط است چون از جای دیگر آب نفوذ میکند
اگه راجع به سوال زیر دوشی منبعی دارید لطفا معرفی کنید چون من به این جواب واقعا مشکوکم

اكر مي شود سوال و جواب كليه تستها را برايم ارسال نماييد.فقط ازمون جزييات

azi jabbari

عضو جدید
جواب

جواب

ممنون دوست من.از جوابها اطمينان داري؟من درست مثل شما زدم.

azi jabbari

عضو جدید
[
بزاریم به این حساب که 2 دوره است تستی شده
مثل اون زمان که نظام جدید متوسطه تازه اومده بود کلیا شده بودن موش آزمایشگاه :D[/QUOTE]
??????????????????????????????????????
تا كي؟تا كي هر جيزي رؤ به حساب جيز ديكه بزاريم؟
مي دوني يك عده هستن كه أيندشون در كرو اين بروانه هست؟سالها درس خونديم.................
سالها هم بايد اين امتحان مسخره رو بديم........................................................................
اكه مي رفتيم دكتر مي شديم تا الان مطب هم زده بوديم.اسممون هم دكتر بود نه مهندس بي بروانه؟؟؟؟:mad:

azi jabbari

عضو جدید
جوابهای من در صفحه 31 همین تاپیک هست میتونی ببینی درضمن جواب درست 4-12 و 1-14 هست[/QUOTE

همه كفتند جواب 14 يك مي شه.و ديتيل هم از ديتيلهاي برنامه بودجه هست.ولي تو سه تا كتاب من خوندم كه
نوشته و تاكيد شده از كوه جوبي استفاده شده.تو كتاب مرجع ديتيلهاي ساختماني-كتاب ديتيل سياوش كباري
كياب عناصر جزييات هنرستان.اينها منابعي بود كه من سر جلسه داشتم و با استناد به اين منابع جواب سوال 94 رو دادم.كي مي خواد جواب اين همه ابهامات رو بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

gizliadam2002

عضو جدید
جوابهای من در صفحه 31 همین تاپیک هست میتونی ببینی درضمن جواب درست 4-12 و 1-14 هست[/QUOTE

همه كفتند جواب 14 يك مي شه.و ديتيل هم از ديتيلهاي برنامه بودجه هست.ولي تو سه تا كتاب من خوندم كه
نوشته و تاكيد شده از كوه جوبي استفاده شده.تو كتاب مرجع ديتيلهاي ساختماني-كتاب ديتيل سياوش كباري
كياب عناصر جزييات هنرستان.اينها منابعي بود كه من سر جلسه داشتم و با استناد به اين منابع جواب سوال 94 رو دادم.كي مي خواد جواب اين همه ابهامات رو بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام.
نه عزیز همون 1 صحیح است برای اینکه اگه از پیچ و مهره استفاده شده ، حتما چوب چهار تراش باید به کار بره . در مواقعی که از لقمه چوبی استفاده میشه ، دیگه پیچ و مهره نمیخواهد .

golden_architect

عضو جدید
دوستان سوالات اسکن شده آزمون اسفند رو گیر آوردم میتونید دانلود کنید
نظام مهندسی /
سوالات آزمون ورود به حرفه مهندسي مورخ اسفند89

javdan362

عضو جدید
تا حد ممکن سعی کردم جوابهای درست جزئیات اجرایی رو قرار بدم.
سوالات جزئیات اجرایی
پاسخهای شخصی
81-1
82-4
83-2
84-
85-
86-
87-
88-
89-
90-
91-
92-4
93-3
94-1
95-3
96-2
97-2
98-1
99-3
100-4

آخرین ویرایش:

pritzker

عضو جدید
کلید آزمون جزئیات اسفند 89

کلید آزمون جزئیات اسفند 89

پاسخنامه آزمون جزئیات رو جدا کردم تا زودتر بتونید ببینیدش.

این پاسخنامه رو سازمان نظام مهندسی ساختمان گیلان تو سایتش گذاشته و معتبر هستش.

1390-1-1132286Oupmemari-joziat89-27.jpg

vahideh.k

عضو جدید
پاسخنامه آزمون جزئیات رو جدا کردم تا زودتر بتونید ببینیدش.

این پاسخنامه رو سازمان نظام مهندسی ساختمان گیلان تو سایتش گذاشته و معتبر هستش.

مشاهده پیوست 49733
واقعا ممنون دوست عزیز.راحت شدم.تبریک میگم به همه دوستانی که قبول شدند.

بالا