ارشد 90 چه طور بود؟؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

tiny memar

عضو جدید
حتما باید علامت خنده بذارم که بدونین شوخی می کنم؟؟؟
آخه اولش یه طومار نوشته که به نظرتون مجاز میشم یا نه! بعد همه درصداش خوبه و درک رو هم که 50% زده که مطمینا جز بهترین درصدا هست!!!
آهان :)))) حسابي عصبي هستيا خانمي زياد خودت را اذيت نكن

sheryz

عضو جدید
سوال آخر منظر کلا غلطه. درخت زندگی مال طاق بستانه ولی کنگر مال بیستون جابجا نوشته KAA07148.jpg
البته بیستون نقش برجسته ای شکل درخت یا گل نداره ولی کنگر جز پوشش گیاهی اصلیشه
همه جا درخت زندگی نوشته

آخرین ویرایش:

kalbeali

عضو جدید
اینم سند محکمه پسند :
مقررات ملی 4
صفحشو نمی دونم مال من PDF بود شماره صفحه نداره
.بیاید وقتی یه موردی قطعی می شه حتی اگه خودمون هم اونو درست نزده باشیم برای سازمان سنجش بفرستیم . این 12.5 متر قطعیه

سلام فکر میکنید پس چرا این سوال توی درک اومده . منم میدونستم ابعاد ماشین چنده . کمترین گزینه هم که این بود . ولی وقتی میگه N اتومبیل ادم باید یه جایی برای دراومدنش از پارک بکنه دیگه

samar_eng

عضو جدید
خوش به حال خودم که این سوال پارکینگ رو نزدم.از این سوالای بودار بوده. :)

minamir3000

کاربر فعال
روش اجرای نیلینگ (nailing)
تئوری استفاده از روش نیلینگ بر مبنای مسلح کردن و مقاوم نمودن توده خاک با استفاده از دوختن توده خاک توسط مهارهای کششی فولادی Nail با فواصل نزدیک به یکدیگر می باشد.
DSC00003.jpg11.jpghttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/misc/pencil.png

tiny memar

عضو جدید
روش اجرای نیلینگ (nailing)
تئوری استفاده از روش نیلینگ بر مبنای مسلح کردن و مقاوم نمودن توده خاک با استفاده از دوختن توده خاک توسط مهارهای کششی فولادی Nail با فواصل نزدیک به یکدیگر می باشد.
مشاهده پیوست 46364مشاهده پیوست 46365http://www.www.www.iran-eng.ir/images/misc/pencil.png

ممنون از اطلاعاتون این صحفه هم توضیحاتی در این مورد هست: http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/11296-کارشناسی-ارشد/page145

ahadi6688

عضو جدید
116212.jpgDrawing1-Model.jpg

من رفتم 10 تا سوالو اعتراض زدم هرکس با این 3 تا بالایی موافقه اینارو بفرسته -اولیش ماله صندلیه که مثال نقض چرخش صندلی آرایشگاه و دندان پزشکی و ...کنترل ارتفاع می شه-دومیش طول میله 1.5 برابر -سومیش هم مبحث 4 -مقررات ملیه که صراحتا ابعاد لازم برای پارکینگو گفته نه خوده ماشینو .که 12.5 هست .اگه کسی منبعی داره که نوشته 20 بگه بدون منبع که نمی شه حرف زد

-درخت زندگی هم صفحه 52 کتاب باغ ایرانی بازتابی از بهشت گفته درخت زندگی
-تو کتاب آکوستیک در معماری قیابکلو صفحه 153 فرم سالن تاترو گذاشته که به ج -الف نزدیکه
-سواله مقوا و کتاب هم درسته تودرک رفتار سازه ها دیدم صفحه 250 دقیقا همون ج رو گذاشته
-سوال گنبد ژیودزیک قطعا غلطه صفحه 167 درک رفتار سازه ها و ببینید .اصلا همه گزینه هاش غلطه
-صفحه 141 و 142 طراحی اقلیمی آجر و بتن رو مناسب دونسته ولی بتن رو مناسب تر معرفی کرده چون پذیرش حرارتی بیشتری داره
-سوال 6 زبان هم قطعا incentive به معنی انگیزه می شه .
-سوال 27 زبان هم گزینه 4 می شه

آخرین ویرایش:

tiny memar

عضو جدید
مشاهده پیوست 46369مشاهده پیوست 46370

من رفتم 10 تا سوالو اعتراض زدم هرکس با این 3 تا بالایی موافقه اینارو بفرسته -اولیش ماله صندلیه که مثال نقض چرخش صندلی آرایشگاه و دندان پزشکی و ... می شه-دومیش طول میله 1.5 برابر -سومیش هم مبحث 4 -مقررات ملیه که صراحتا ابعاد لازم برای پارکینگو گفته نه خوده ماشینو .که 12.5 هست .اگه کسی منبعی داره که نوشته 20 بگه بدون منبع که نمی شه حرف زد

-درخت زندگی هم صفحه 52 کتاب باغ ایرانی بازتابی از بهشت گفته درخت زندگی
-تو کتاب آکوستیک در معماری قیابکلو صفحه 153 فرم سالن تاترو گذاشته که به ج -الف نزدیکه
-سواله مقوا و کتاب هم درسته تو سازه در معماری دیدم صفحه 250 دقیقا همون ج رو گذاشته
-سوال گنبد ژیودزیک قطعا غلطه صفحه 167 سازه در معماریو ببینید .اصلا همه گزینه هاش غلطه
-صفحه 141 و 142 طراحی اقلیمی آجر و بتن رو مناسب دونسته ولی بتن رو مناسب تر معرفی کرده چون پذیرش حرارتی بیشتری داره
-سوال 27 زبان هم گزینه 4 می شه

ببین سوال صندلی فقط چون اسم بعضی اورده شامل تمام صندلی های تک پایه نمیشه، بقیه سوال ها دلایلت درسته موفق باشی:gol:

samar_eng

عضو جدید
ahadi6688;329814[/IMG گفت:
-سواله مقوا و کتاب هم درسته تو سازه در معماری دیدم صفحه 250 دقیقا همون ج رو گذاشته
-سوال گنبد ژیودزیک قطعا غلطه صفحه 167 سازه در معماریو ببینید .اصلا همه گزینه هاش غلطه

صفحه ای که مقوا و کتاب رو گذاشته میشه اینجا بذارید یا حداقل توضیحش رو بنویسید؟(سازه در معماری)
برای گزینه تاتر و سینما هر دو باید درست باشه.ج برای سینما نامناسبه چون نباید در وسط که بهترین دید هست راهرو ایجاد کرد.
سوال 6 هم adherence به معنای تبعیت هست و با معنی جمله همخوانی بیشتری دارد.البته من نزدم.
سوال صندلی رو با شما مخالفم چون مهمترین دلیل رو خواسته و در بعضی از صندلیها.
در مورد سایه میله ها هم ظاهرا میله جلویی از سطح زمین فاصله داره و یه جورایی تو پرسپکتیو کمی بزرگتر از میله راستی به نظر میاد پس در واقع هم اندازه هستند.

سوالاتی که گزینه صحیح اعلام شده هم شما مطرح کردید در سنجش؟

ahadi6688

عضو جدید
ببخشید درک رفتار سازه ها بود نه سازه در معماری
به هر حال اینا نظر من بود هرکسی می تونه برا خودش اعتراض بزنه

samar_eng

عضو جدید
ببخشید درک رفتار سازه ها بود نه سازه در معماری
به هر حال اینا نظر من بود هرکسی می تونه برا خودش اعتراض بزنه

لطف میکنید توضیح مقوا و کتاب رو بگذارید اینجا چون من این کتاب رو ندارم.اگه با عکس باشه خیلی بهتره.ممنون

ahadi6688

عضو جدید
SP_A0112.jpg
یکی نست به اینا بگه برا این از طول گذاشته چون اگه از عرض می زاشت از دو طرف می زد بیرون!!!!!
پشیمون شدم این سوال رو هم می رم اعتراض می زنم .همون ب می شه که طول هاشون عمود بر همه

samar_eng

عضو جدید
مشاهده پیوست 46378
یکی نست به اینا بگه برا این از طول گذاشته چون اگه از عرض می زاشت از دو طرف می زد بیرون!!!!!
پشیمون شدم این سوال رو هم می رم اعتراض می زنم .همون ب می شه که طول هاشون عمود بر همه

خیلی ممنون.ولی به نظر من این با چیزی که تو امتحان متفاوته.
دلیلم برای گزینه ب اینه که نخ از طول بشتری از مقوا رد شده بنابراین نسبت به حالتی که از عرض رد شده(ج) خمش کمتری داره و چون جهت موج مقوا عمود بر نوع قرارگیری کتاب هست مقاومت بشتری نشون میده.
یه سوال دیگه.شرمنده.نظرتون چیه اون سوال تجهیز کارگاه هم اعتراض بنویسیم.آخه مربوط به مدیریت پروژه است :(

acmilad

عضو جدید
در مورد سایه میله ها هم ظاهرا میله جلویی از سطح زمین فاصله داره و یه جورایی تو پرسپکتیو کمی بزرگتر از میله راستی به نظر میاد پس در واقع هم اندازه هستند.
اگه میله ها تو پرسپکتیو باشه که به نظر هست.مشکل میشه 2 تا توی پرسپکتیو مقایسه ی طول 2 تا میله کار ما انسانها نیست.اگه 2 تا صفحه بود باز میشد یه نقطه گریزی چیزی پیدا کرد.ولی نقطه گریز میله که پیدا نمیشه.تو پرسپکتیو امکان اینم هست که میله ی الف از ب کوچکتر باشه.
در مورد صندلی هم به نظر من بسته به شرایطی که بخواد استفاده بشه هر 2 گزینه درستن.
سوال فروشگاه هم به نظر من 2 تا گزینه ی صحیح داره.حتی بزرگای معماری ایران هم اگه ازشون این سوال رو بپرسیم خیلی هاشون کفش فروشی رو گزینه ی درست می دونن.
سوال مقوا و کتاب هم توضیحش این می شه که در یک امتداد که لایه ی مواج مقوا مثل تیر عمل میکنه و خم نمیشه در راستای دیگه هم نخ ها باید عمود بر راستای تیرها باشن و مقوا رو بکشن که در این راستا هم مقوا شکم نده.گزینه ی سنجش درسته

lale mir

عضو جدید
مشاهده پیوست 46378
آفرین حالا شد!ببین این سوال درک قضیه اش با این شکل فرق میکنه...در ضمن این کتابه خودش پر از اشکاله

samar_eng

عضو جدید
در مورد صندلی هم به نظر من بسته به شرایطی که بخواد استفاده بشه هر 2 گزینه درستن.
سوال فروشگاه هم به نظر من 2 تا گزینه ی صحیح داره.حتی بزرگای معماری ایران هم اگه ازشون این سوال رو بپرسیم خیلی هاشون کفش فروشی رو گزینه ی درست می دونن.
سوال مقوا و کتاب هم توضیحش این می شه که در یک امتداد که لایه ی مواج مقوا مثل تیر عمل میکنه و خم نمیشه در راستای دیگه هم نخ ها باید عمود بر راستای تیرها باشن و مقوا رو بکشن که در این راستا هم مقوا شکم نده.گزینه ی سنجش درسته

صندلی و کفش فروشی رو موافقم.
اما مقوا رو متوجه نمیشم. اگر نخ از طول مقوا بگذره کمتر خمش پیدا میکنه درست نیست؟ و در گزینه ب نخ عمود بر جهت امواج مقوا هم هست.می خوام اگه قانع شدم از اعتراضم بگذرم.

gol2khtar

عضو جدید
سلام بچه ها من طراحی شهری شرکت کردم تو این تاپیک بیشتر روی معماری بحث شده من می خوام سئوالا رو پیدا کنم تا جوابایی که اومده تو سایت را باهاش تطبیق بدم و درصدم رو بگیرم ولی نمی دونم چه طور میتونم به سئوالا دسترسی داشته باشم خواهش میکنم به من کمک کنید اگه میدونید چیکار باید بکنم.....

raneli

عضو جدید
مشاهده پیوست 46378
نظر من در مورد این سوال: برای اینکه بار پخش بشه طول ورق تاشده باید عمود بر کتاب باشه، چون وقتیکه ورق تاشده و کتاب هم راستا باشند کتاب بروی فرضا 5 تا" قرار میگیره ولی اگه عمدود بر جهت کتاب باشه روی فرضا 10 "تا" قرار میگیره، پس تا اینجا گزینه الف و ج رد میشه، همینطور دو نخ قرار گرفته بر روی یک ضلع به معنای دیوار برای اون ضلعه که اگه دیوار زیر ضلع بزرگتر قرار بگیره استحکام بیشتری خواهد داشت پس گزینه د درسته
در مورد حباب صابون هم این متن دقیق ص 167 درک رفتار سازه هاست: ترکیب هندسی حباب های صابون جالب است و با سازه های بادی عظیم ترمشابه می باشند. نمیدونم این فلس ماهی رو کجا دیده بودم، هرچی فکر میکنم یادم نمیاد
در مورد صندلی باید بگم که کلا این امتحان 90 درصدش درست خوندن سوال بود: مهمترین دلیل، بعضی از صندلی ها
در مورد میله هم به نظرم قیاس دو جسم که در پرسپکتیو قرار گرفتن غلطه و هیچ گزینه نمیتونه باشه. کما اینکه از این خطا استفاده ی معماری میکنن نظیر اهرام ثلاثه
اگه عکس آکوستیک در معماری قیابکلو در مورد سینما و تئاتر بذارین ممنون میشم "

omidtabrizi

عضو جدید
اما مقوا رو متوجه نمیشم. اگر نخ از طول مقوا بگذره کمتر خمش پیدا میکنه درست نیست؟ و در گزینه ب نخ عمود بر جهت امواج مقوا هم هست.می خوام اگه قانع شدم از اعتراضم بگذرم.

من فکر میکنم ثمر درست میگه چون در اون راستا خمش و تغییر ارتفاف بیشتره .کجا اعتراض کنیم ؟

samar_eng

عضو جدید
نظر من در مورد این سوال: برای اینکه بار پخش بشه طول ورق تاشده باید عمود بر کتاب باشه، چون وقتیکه ورق تاشده و کتاب هم راستا باشند کتاب بروی فرضا 5 تا" قرار میگیره ولی اگه عمدود بر جهت کتاب باشه روی فرضا 10 "تا" قرار میگیره، پس تا اینجا گزینه الف و ج رد میشه، همینطور دو نخ قرار گرفته بر روی یک ضلع به معنای دیوار برای اون ضلعه که اگه دیوار زیر ضلع بزرگتر قرار بگیره استحکام بیشتری خواهد داشت پس گزینه د درسته
در مورد حباب صابون هم این متن دقیق ص 167 درک رفتار سازه هاست: ترکیب هندسی حباب های صابون جالب است و با سازه های بادی عظیم ترمشابه می باشند. نمیدونم این فلس ماهی رو کجا دیده بودم، هرچی فکر میکنم یادم نمیاد
در مورد صندلی باید بگم که کلا این امتحان 90 درصدش درست خوندن سوال بود: مهمترین دلیل، بعضی از صندلی ها
در مورد میله هم به نظرم قیاس دو جسم که در پرسپکتیو قرار گرفتن غلطه و هیچ گزینه نمیتونه باشه. کما اینکه از این خطا استفاده ی معماری میکنن نظیر اهرام ثلاثه
اگه عکس آکوستیک در معماری قیابکلو در مورد سینما و تئاتر بذارین ممنون میشم "

دوستان این عکس منظورشونه که البته این عکس روابط جایگاه رو نشون میده.من نظرم همون گزینه 4 هست.

پیوست ها

• IMG_0335.jpg
    IMG_0335.jpg
    35.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0

lale mir

عضو جدید
دوستان این سوال سایه کلا مشکل داشت..آخه شکلش هم که اشتباه بود...ولی منظور اون طراح سوال....این بوده که اینا توی پرسپکتیون..وگر نه که با خط کش اندازه گیری میکردیم و میشد 1.5
منم که میدونستم سوال اشتباه هست اشتباهترین جواب رو زدم یعنی زدم گزینه ی برابر و جالب اینجاست که درست بود !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
صندلی رو هم هر 2 تاش میتونه درست باشه ولی با این توجیه که دراکثر مواقع اندازه ی میز ها و صندلی ها استاندارده بنابر این گزینه چرخش کاملتره...من که اصلا گزینه ی تنظیم ارتفاع رو ندیده بودم:)

samar_eng

عضو جدید
هر کسی اینجا نظرات خودش رو بنویسه.چون اگه اعتراض هم بدیم آخرش نمیفهمیم چی شد.حداقل اینجا میتونیم برای هم توضیح بدیم که کدوم سوال چرا جوابش این یا اون میشه.

acmilad

عضو جدید
البته هم گزینه ی ب درسته و هم ج به نظرم

acmilad

عضو جدید
حالا به نظر شما اعتراض مقوا و کتاب رو چی بنویسیم؟
من توی بررسی مجدد سوالات اعتراض کردم . درسته دیگه؟

sheryz

عضو جدید
گزینه ی 1 و2 که اصلا نمیتونه باشه چون همه تو یه جهتن نخ نمی تونه وزن کتاب و مقوا رو تحمل کنه. بین گزینه 3 و 3،4درسته چون گزینه4 طول مقوا برش خورده شما هم که استاده مقوا برش زدنین می دونین از جاییکه بریده می شه شل و ول می شه

وضعیت
موضوع بسته شده است.