گپ و گفتگوی بچه های مهندسی مکانیک - ساخت و تولید

mclaren

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
در چه موردیه
چه کتاب هایی خوندی

این دوتا کتاب راجب جیگ و فیکسچر هستن یکیشون اسمش قیدوبستها هستش همون کتاب زرد معروف مال دانشگاه علم و صنعت مترجمینشم مهندس سید علی سجادی و .........

دیگری هم اسمش مرجع کامل جیگ و فیکسچر (قید و بست) هستش تو آخر کتاب هم یکم تست داره، مولفینش محمد تقی محمود زاده و جواد شهبازی کرمی هستش موسسه انتشارات آذریون

این کتاب دومیه از اولیه خیای بهتره

ebrahimsakht

عضو جدید
دوستان کسی کتاب جیگ و فیکسچر و خونده؟
مهندس جیگ و فیکسچر رو برای چی می خوای ؟؟؟
اگه بخوای کتاب زبان اصلی دارم . آپ کنم برات بزارم؟؟؟
یه جزوه هم از دکتر صنعتی باید داشته باشم اگه بود با اینکه متنش نیست ولی خب دید فکری رو عکسهاش باز می کنه برات می زارم

vitaminb12

عضو جدید
کاربر ممتاز
مهندس جیگ و فیکسچر رو برای چی می خوای ؟؟؟
اگه بخوای کتاب زبان اصلی دارم . آپ کنم برات بزارم؟؟؟
یه جزوه هم از دکتر صنعتی باید داشته باشم اگه بود با اینکه متنش نیست ولی خب دید فکری رو عکسهاش باز می کنه برات می زارم

یکی از دوستانم بهم پیشنهاد کرده بخونمش

ALIROOD

عضو جدید
ببینید مکانیک یعنی تمامی رشته های مهندسی و آچار فرانسه جهان
حالا چهار تا گرایشش رو یه توضیح مختصر میدم :
سیالات : این گرایش بیشتر در مورد تاسیسات ، سیال ، سد سازی و... کار می کنند
جامدات : به بحث طراحی قطعات بهمراه تحلیل تنش و نیرو های وارد بر قطعه کار میکنند .
ساخت و تولید : به بررسی بهترین روش جهت تولید از لحاظ کیفیت و دقت و هزینه تولیدی و پارامتر های موثر بر ماشین کاری می پردازد .
قالب سازی : به طراحی انواع قالب اعم از دایکست ، برش ، خم و... می پردازد .
تفاوت این چهار رشته در این است که رشته های سیالات و جامدات را وزارت نفت استخدام میکند ( البته هر چند سال یکبار تعداد اندکی ) و برای پروانه مهندسی به این دو رشته اختصاص دارد . ولی از لحاظ کار در تمام شرکت ها ساخت و تولید کاربردی تر است و اگر بخواهید خود اشتغالی داشته باشید قالبسازی درآمد خوبی دارد .
موفق باشید​

sahar g

عضو جدید
سلام دوستان
مسابقه نجات تخم مرغ قراره تو دانشگامون برگزار بشه
اگه طرحی دارین کمکم کنین

ebrahimsakht

عضو جدید
ببینید مکانیک یعنی تمامی رشته های مهندسی و آچار فرانسه جهان
حالا چهار تا گرایشش رو یه توضیح مختصر میدم :
سیالات : این گرایش بیشتر در مورد تاسیسات ، سیال ، سد سازی و... کار می کنند
جامدات : به بحث طراحی قطعات بهمراه تحلیل تنش و نیرو های وارد بر قطعه کار میکنند .
ساخت و تولید : به بررسی بهترین روش جهت تولید از لحاظ کیفیت و دقت و هزینه تولیدی و پارامتر های موثر بر ماشین کاری می پردازد .
قالب سازی : به طراحی انواع قالب اعم از دایکست ، برش ، خم و... می پردازد .
تفاوت این چهار رشته در این است که رشته های سیالات و جامدات را وزارت نفت استخدام میکند ( البته هر چند سال یکبار تعداد اندکی ) و برای پروانه مهندسی به این دو رشته اختصاص دارد . ولی از لحاظ کار در تمام شرکت ها ساخت و تولید کاربردی تر است و اگر بخواهید خود اشتغالی داشته باشید قالبسازی درآمد خوبی دارد .
موفق باشید​
البته تا جایی که من اطلاع دارم قالب سازی یکی از گرایش های ساخت تولیده.

ebrahimsakht

عضو جدید
سلام دوستان
مسابقه نجات تخم مرغ قراره تو دانشگامون برگزار بشه
اگه طرحی دارین کمکم کنین
دوست عزیز خوش اومدی .
دوست عزیز طرح که زیاده ولی خب مطمئنن طرح های زیادی به ذهنت خطور می کنه . یکی رو انتخاب کن بعد بیا ما دربارش بهت نظر بدیم و کمکت کنیم تا بتونی طرحتو بهتر بسازی . طرح اصلی پای خودت . شاخ و برگش رو ما اضافه می کنیم. اینطوری بهتره

vitaminb12

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام به نظر شما بازار كار ساخت و توليد در اين بحران بوجود آمده چطوره؟

سلام دوست عزیز
ساخت رشته ای که چون از نظر عملی نسبت به گرایش های دیگر مکانیک عملی تره بازار کارش بد نیست
الان تو صنعت بیشتر مهارت مهمه تا تئوری

ebrahimsakht

عضو جدید
قبل از هر چی فکر کنم نیاز به محاسبات نیروی وارد بر اجزا از طرف جسم هست . چند مدل نمونه کاتالوگ از اینترنت گیر بیار خیلی بهت کمک می کنه . اگه طرح تازه ای براش داری که باید خوب روش فکر کنی .
می تونی یه طرح کلی ازش بگی ؟

vitaminb12

عضو جدید
کاربر ممتاز
قبل از هر چی فکر کنم نیاز به محاسبات نیروی وارد بر اجزا از طرف جسم هست . چند مدل نمونه کاتالوگ از اینترنت گیر بیار خیلی بهت کمک می کنه . اگه طرح تازه ای براش داری که باید خوب روش فکر کنی .
می تونی یه طرح کلی ازش بگی ؟

نه والا طرجی ندارم

hasht

عضو جدید
سلام به همگی
بچه ها من لیسانس سیالات داشتم ولی ارشد ساخت خوندم و 342 اوردم
احتمالا قبولشم
می خواستم بپرسم من تو این 3 ماه مونده چی بخونم یا کدوم دوره های عملی برم تا از بقیه عقب نمونم.
آخه چون من سیالات خوندم زیاد از ساخت و تولید سر در نمیارم.
لطفا همه کمکم کنید و بهم بگید که چیکار کنم(چه تئوری چه عملی
تئوری چی بخونم و عملی چیکار کنم؟
دستم به دامنتوووووووووووووووووووون

vitaminb12

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همگی
بچه ها من لیسانس سیالات داشتم ولی ارشد ساخت خوندم و 342 اوردم
احتمالا قبولشم
می خواستم بپرسم من تو این 3 ماه مونده چی بخونم یا کدوم دوره های عملی برم تا از بقیه عقب نمونم.
آخه چون من سیالات خوندم زیاد از ساخت و تولید سر در نمیارم.
لطفا همه کمکم کنید و بهم بگید که چیکار کنم(چه تئوری چه عملی
تئوری چی بخونم و عملی چیکار کنم؟
دستم به دامنتوووووووووووووووووووون

تو اون تایپیک واست نوشتم