یادگیری C# (بررسی سئوالات و مشکلات)

sam66

عضو جدید
نظر من اینه که یک برنامه بعنوان مثال داشته باشیم و آن را به کد تبدیل کنیم. چون تعاریف را می توان از دیگر کتاب ها خواند. نظر شما چیه؟
می تونیم سیستم دانشگاه را در نظر بگیریم و با کدنویسی هم سی شارپ را یاد گرفت و هم با مشکلات برنامه نویسی آشنا شد.
اگر موافقید اعلام کنید تا با هم شروع کنیم.

سیستم دانشگاه برای شروع!!! هر چقدر هم ساده شروع کنیم باز پیچیده است!
بهتره از برنامه های معمولی تر مثل ماشین حساب های ساده یا الگوریتم های متداول یا حتی نمایش پیغام شروع کنیم :gol:

سلام برهمه دوستان همه هستن جز من
پست 16 که چیزی نداشت
بچه ها جای دیگه ، پست دیگه مطلب نزارید من گم می شم همین جا اولین برنامه رو بنویسید
اولین برنامه می تونه این باشه به جویندگان علم #c خوش امد بگید:D
می شه من با 2005 کار کنم اخه نسخه 2008 من نصب نمی شه:cry:
دیگه مطلب اضافه هارو حذف کنید برید سراغ برنامه نویسی هرکی این برنامه که گفتم رو بنویسه یه 20 خوشگل بهش می دم:heart:

برای این برنامه های ابتدایی فرقی نمیکنه کدوم نسخه رو نصب کنید ولی برای برنامه های پیچیده تر و ارتباط با پایگاه داده و ... 2008 نصب کنید :gol:

:)

کاملا" موافقم ;) سیستم دانشگاه برای شروع زیاده

شما نیستید ؟؟؟ :surprised::surprised: مگه اعلام آمادگی نکردید:surprised:
پست 16 رو برای راحتی کار بردیم پست 1
تمرین برنامه نویسی توی ضمیمه پست اول هست حل کنید و اینجا بزارید
2010 نصب کنید
من هم موافقم این موضوع رو با نگین خانم درمیان گذاشتم که پست های اضافی و بررسی شده حذف بشن ولی موافقت نکردن بقیه ی دوستان در این مورد هم نظر بدن
هر کسی اولین نفری باشه که برنامه های تمرین رو حل کنه و بزاره اارکیده خانم و من بهش دوتا 20 خوشگل میدیم بجنبید نفر اول باشید
:w42::w11::w12:

پست هایی که زده شده هم سوالاتی در مورد چگونگی یادگیری بوده دیگه ، ممکنه سوال خیلی ها باشه :smile:

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
پست هایی که زده شده هم سوالاتی در مورد چگونگی یادگیری بوده دیگه ، ممکنه سوال خیلی ها باشه :smile:
منظورم پست هایی هست که مورد آموزشی نداشنه وصرفا" پیشنهاد یا سوال باشه که بررسی بشه و نتیجه ی اون در پست اول گذاشته بشه و حذف

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
مسئله ی اول رو حل کردم توی ضمیمه هست :)
ببینید چطوره؟؟:surprised: اشکال داره؟؟:confused:
اارکیده خانم یه 20 خوشگل به ما بده;)

پیوست ها

• tamrin 1 .rar
    35.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0

sam66

عضو جدید
دوستان این آموزش رو هم مطالعه کنید تا یک چیزهایی دستتون بیاد تا کم کم بریم سراغ کدنویسی :gol:
راستی فرم های مختلفی طراحی کنید تا با یکسری از اشیاء سی شارپ خوب آشنا شید:smile:

پیوست ها

• cs_articles.rar
    800.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0

mike2

عضو جدید
من می خوام یه توصیه بکنم. بین یادگیری سی شارپ و برنامه نویسی ویندوز ( چیزی که بهش می گن Windows Form) تفاوت هست و اصلا ربطی به هم ندارن. برایه همین تو کتابهای پدر و مادر دار آموزش زبان سی شارپ ، مستقیما نرفتن تو محیط ویژوال کار کنن./

بهترین راه ( و در عین حال سخت ترین و طولانیترین راه ) اینه که شما برنامه نویسی سی شارپ رو تو محیط کنسول شروع کنید تا دقیقا با ویژگیهای اون آشنا بشید و در گیر جزئیات UI نشید. بهتره تو شروع هم از IDE ( همون نرم افزار ویژوال استودیو) شروع نکنیدو کدهاتون رو توی برنامه NOTEPAD++ بنویسید و با CSC کامپایل کنید.

این به شما خیلی کمک می کنه تا با جزئیات آشنا بشید. البته چون سخته فکر نمی کنم که خیلی ها حاضر به انجامش باشن. ولی شک نداشته باشید که این بهترین راه یادگیری هست. البته صلاح مملکت خویش خسروان دانند.

b0y

عضو جدید
برایه همین تو کتابهای پدر و مادر دار آموزش زبان سی شارپ ، مستقیما نرفتن تو محیط ویژوال کار کنن./

بهترین راه ( و در عین حال سخت ترین و طولانیترین راه ) اینه که شما برنامه نویسی سی شارپ رو تو محیط کنسول شروع کنید تا دقیقا با ویژگیهای اون آشنا بشید و در گیر جزئیات UI نشید. بهتره تو شروع هم از IDE ( همون نرم افزار ویژوال استودیو) شروع نکنیدو کدهاتون رو توی برنامه NOTEPAD++ بنویسید و با CSC کامپایل کنید.

این به شما خیلی کمک می کنه تا با جزئیات آشنا بشید. البته چون سخته فکر نمی کنم که خیلی ها حاضر به انجامش باشن. ولی شک نداشته باشید که این بهترین راه یادگیری هست. البته صلاح مملکت خویش خسروان دانند.
من با نظرت موافقم.هنوز زوده بریم توی محیط ویژوال.به همین خاطر هم توی بحث شرکت نکردم

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
من می خوام یه توصیه بکنم. بین یادگیری سی شارپ و برنامه نویسی ویندوز ( چیزی که بهش می گن Windows Form) تفاوت هست و اصلا ربطی به هم ندارن. برایه همین تو کتابهای پدر و مادر دار آموزش زبان سی شارپ ، مستقیما نرفتن تو محیط ویژوال کار کنن./

اگه کتاب خوبی در این مورد دارید لینکش رو بزارید و نحوه ی کار رو بگید:)
من با نظرت موافقم.هنوز زوده بریم توی محیط ویژوال.به همین خاطر هم توی بحث شرکت نکردم
شما هم پیشنهادها، منابع و روش کار با کنسول رو بیان کنید;)

sam66

عضو جدید
اون لینک کتابی که من گذاشتم با کنسول آموزش داده ، البته به نظر من هیچ فرقی در یادگیری نداره ،اصلا هم زود نیست که از برنامه نویسی تو ویژوال استودیو شروع کنید چون محیط جذابی داره و همینکه نتیجه ی برنامتون رو میبینید ترغیب به ادامه یادگیری میشید، notepad نه غلط ها رو نشون میده نه با رنگ های مختلف دستورات رو جدا میکنه پس دلیلی برای استفاده نداره!

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
اون لینک کتابی که من گذاشتم با کنسول آموزش داده ، البته به نظر من هیچ فرقی در یادگیری نداره ،اصلا هم زود نیست که از برنامه نویسی تو ویژوال استودیو شروع کنید چون محیط جذابی داره و همینکه نتیجه ی برنامتون رو میبینید ترغیب به ادامه یادگیری میشید، notepad نه غلط ها رو نشون میده نه با رنگ های مختلف دستورات رو جدا میکنه پس دلیلی برای استفاده نداره!
اگه منظورت کتاب هاشمیان زاده هست فقط چند صفحه ی(شاید 10 صفحه) معدود کنسول رو گفته بقیه اش بصورت ویژواله

اارکیده

عضو جدید
این به شما خیلی کمک می کنه تا با جزئیات آشنا بشید. البته چون سخته فکر نمی کنم که خیلی ها حاضر به انجامش باشن. ولی شک نداشته باشید که این بهترین راه یادگیری هست. البته صلاح مملکت خویش خسروان دانند.[/QUOTE]
منم موافق هستم فکرکنم کنسول کدنویسی هست شبیه ++c منم اخرین زبانی که کار کردم همین بوده درسته اول سخت به نظر می یاد اما هرچه برنامه می نویسی بیشتر خوشت می یاد

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
من کتاب "آموزش سی شارپ در 21 روز" دارم.(برادلی جونر -- پریسا گوهری ،انتشارات نص)
اگه لینک کتاب رو دارید بزارید و گرنه :lol::yellowcard::lol:
با همون vs 2010 میشه کنسول کار کرد؟؟ کتاب معرفی شده بر اساس کنسول یاد داده؟؟

general2010

عضو جدید
درباره موضوع پروژه حق با شماست یکم خیلی زوده!
ولی در مورد شروع با کنسول، من این را پیشنهاد نمی کنم بخصوص انهایی که تا حدودی با سی آشنایی دارند. اگر از صفر صفر می خواهید برنامه نویسی کار کنید یعنی تا به حال هیچ زبانی را یاد نگرفتید بد نیست با کنسول شروع کنید ولی اگر آشنایی حتی کمی با سی دارید اصلا پیشنهاد نمی کنم از کنسول شروع کنید.
تا به حال چه کسی را دیدید که با کنسول برنامه نوشته؟ راستش را بخواید اصلا من کنسول سی شارپ را قبول ندارم!! اگر کسی بخواد به خودش زحمت بده و بره کنسول نویسی کار کنه خب اصلا بره سی ++ یاد بگیره خیلی براش بهتره و شاید هم در خیلی از جهات بهتر از سی شارپه!!

در مورد پروژه :
برنامه ای بنویسید که صف و پشته را پیاده سازی کنه، برای این کار حتما از متد و کلاس استفاده کنید.

mike2

عضو جدید
درباره موضوع پروژه حق با شماست یکم خیلی زوده!
ولی در مورد شروع با کنسول، من این را پیشنهاد نمی کنم بخصوص انهایی که تا حدودی با سی آشنایی دارند. اگر از صفر صفر می خواهید برنامه نویسی کار کنید یعنی تا به حال هیچ زبانی را یاد نگرفتید بد نیست با کنسول شروع کنید ولی اگر آشنایی حتی کمی با سی دارید اصلا پیشنهاد نمی کنم از کنسول شروع کنید.
تا به حال چه کسی را دیدید که با کنسول برنامه نوشته؟ راستش را بخواید اصلا من کنسول سی شارپ را قبول ندارم!! اگر کسی بخواد به خودش زحمت بده و بره کنسول نویسی کار کنه خب اصلا بره سی ++ یاد بگیره خیلی براش بهتره و شاید هم در خیلی از جهات بهتر از سی شارپه!!

این مطلب رو من از MSDN کپی می کنم اینجا:

C# can be used to create applications that take input and display output at the command line console. These applications are ideal for learning C# development because the user interface is so simple. Console applications are also very useful for utility programs that require little or no user interaction.

ترجمه اش خیلی سادس.

اینم از نویسنده کتاب Learning C sharح انتشارات اورایلی:

Console applications are very helpful when learning a language because they strip away the distraction of the Graphical User Interface. Rather than spending your time creating complex windowing applications, you can focus on the details of the language constructs, such as how you create classes and methods, how you branch based on runtime conditions, and how you loop

.باز هم هرچی میل خودتونه.

این لینک رو هم یه نگاه بندازید : توانایی های لازم برایه برنامه نویسان دات نت رو توضیح داده.

حداقل مهارت های یک برنامه نویس دات نت!

مورد های 1-3 رو اگر دقت کنید مشخصاتی هستن که مربوط به خود زبان هستند و نه برنامه نویسی ویندوز، من این ها رو گفتم که تو کنسول یاد بگیرید. تا اینها رو هم بلد نشدید ، ادامه برنامه نویسی دات نت چه ویندوز و چه وب ، عملا بی فایده هست.

پس با در نظر گرفتن توانایی هایی که تو مقاله بالا بهشون اشاره شده میشه گفت که اکثریت تو سی شارپ در سطح پایینی هستند و نباید فکر کرد که با دونستن نحوه پیاده سازی حلقه ها و اسم متغیر ها شما سی شارپ بلدید.

سعی کنید که اگه می خواید چیزی یاد بگیرید سطح توقع خودتونو بالا ببرید. چیزی بیشتر از سطح کارها و برنامه هایکه اینجا تو این سایت هست و سعی کنید که از بزرگان برنامه نویسی تقلید کنید و از حالا اصولی کار کنید.

To follow the path:
Look to the master
Follow the master
Walk with the master
See through the master
Become the master

سعی کنید که Master سطح بالایی داشته باشید
. شما دانشجویه کامپیوتر هستید ، پس باید نحوه ای که شما سی شارپ رو یاد می گیرید و بعد با اون کد مینویسید با نحوه یادگیری سی شارپ توسط یه دانشجویه عمران فرق داشته باشه.

در مورد پروژه :
برنامه ای بنویسید که صف و پشته را پیاده سازی کنه، برای این کار حتما از متد و کلاس استفاده کنید.

این ربطی به یادگیری سی شارپ نداره. این مبحث ساختمان های داده ای هست و اگه اونو بلد باشید می تونید تو هر زبون برنامه نویسی که از آرایه پشتیبانی کنه صف و پشته رو پیاده سازی کنید حتی GW Basic. حالا پیاده سازی اون با متد و کلاس هم چیزی به ارزش مساله اضافه نمی کنه. بهتره اول مفاهیم متد و کلاس و شی گرایی رو کامل یاد بگیرید.

پیوسته و آهسته برید جلو. از هول حلیم تو دیگ نیفتید.

این آخرین پست من تو این تاپیک هست. راستش من احتمال میدم که یه مدت دیگه شور و هیجان اولیه بخوابه و مثل صدها تاپیک دیگه ، این تاپیک هم بره پی کار خودش. پس سعی کردم که چیزهایی که مفید بود به نظز خودم رو اینجا بگم تا شاید اگه کسی خواست پیش خودش ادامه بده ، بدونه که لازمه چه چیزهایی رو تو سی شارپ و کلا دات نت بلد باشه.

آخرین ویرایش:

اارکیده

عضو جدید

C# can be used to create applications that take input and display output at the command line console. These applications are ideal for learning C# development because the user interface is so simple. Console applications are also very useful for utility programs that require little or no user interaction.

ترجمه اش خیلی سادس.

اینم از نویسنده کتاب Learning C sharح انتشارات اورایلی:

Console applications are very helpful when learning a language because they strip away the distraction of the Graphical User Interface. Rather than spending your time creating complex windowing applications, you can focus on the details of the language constructs, such as how you create classes and methods, how you branch based on runtime conditions, and how you loop

این لینک رو هم یه نگاه بندازید : توانایی های لازم برایه برنامه نویسان دات نت رو توضیح داده.

حداقل مهارت های یک برنامه نویس دات نت!

مورد های 1-3 رو اگر دقت کنید مشخصاتی هستن که مربوط به خود زبان هستند و نه برنامه نویسی ویندوز، من این ها رو گفتم که تو کنسول یاد بگیرید. تا اینها رو هم بلد نشدید ، ادامه برنامه نویسی دات نت چه ویندوز و چه وب ، عملا بی فایده هست.

پس با در نظر گرفتن توانایی هایی که تو مقاله بالا بهشون اشاره شده میشه گفت که اکثریت تو سی شارپ در سطح پایینی هستند و نباید فکر کرد که با دونستن نحوه پیاده سازی حلقه ها و اسم متغیر ها شما سی شارپ بلدید.

سعی کنید که اگه می خواید چیزی یاد بگیرید سطح توقع خودتونو بالا ببرید. چیزی بیشتر از سطح کارها و برنامه هایکه اینجا تو این سایت هست و سعی کنید که از بزرگان برنامه نویسی تقلید کنید و از حالا اصولی کار کنید.

To follow the path:
Look to the master
Follow the master
Walk with the master
See through the master
Become the master

سعی کنید که Master سطح بالایی داشته باشید
. شما دانشجویه کامپیوتر هستید ، پس باید نحوه ای که شما سی شارپ رو یاد می گیرید و بعد با اون کد مینویسید با نحوه یادگیری سی شارپ توسط یه دانشجویه عمران فرق داشته باشه.

این ربطی به یادگیری سی شارپ نداره. این مبحث ساختمان های داده ای هست و اگه اونو بلد باشید می تونید تو هر زبون برنامه نویسی که از آرایه پشتیبانی کنه صف و پشته رو پیاده سازی کنید حتی GW Basic. حالا پیاده سازی اون با متد و کلاس هم چیزی به ارزش مساله اضافه نمی کنه. بهتره اول مفاهیم متد و کلاس و شی گرایی رو کامل یاد بگیرید.

پیوسته و آهسته برید جلو. از هول حلیم تو دیگ نیفتید.

این آخرین پست من تو این تاپیک هست. راستش من احتمال میدم که یه مدت دیگه شور و هیجان اولیه بخوابه و مثل صدها تاپیک دیگه ، این تاپیک هم بره پی کار خودش. پس سعی کردم که چیزهایی که مفید بود به نظز خودم رو اینجا بگم تا شاید اگه کسی خواست پیش خودش ادامه بده ، بدونه که لازمه چه چیزهایی رو تو سی شارپ و کلا دات نت بلد باشه.

نه دیگه نشد این کارارو نکنید اونایی که واقعا یه چیزی حالیشون هست به امسال من راهنمایی بدن چی خوبه چی بده من واقعا تصمیم دارم جدی کار کنم پس به دوستان خودتون کمک کنید دختر به این خوبی ازتون کمک می خواد:redface:

راستی یکی بهم بگه چجوری می تونم فقط یه تیکه از پست بقیه رو بردارم

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
[/COLOR]

نه دیگه نشد این کارارو نکنید اونایی که واقعا یه چیزی حالیشون هست به امسال من راهنمایی بدن چی خوبه چی بده من واقعا تصمیم دارم جدی کار کنم پس به دوستان خودتون کمک کنید دختر به این خوبی ازتون کمک می خواد:redface:

حتما" بچه های متخصص در #C به همه ی دوستان کمک میکنن و راه درست یادگیری این زبان را میگن بخصوص همکار مدیر تالار مهندسی کامپیوتر و متخصص سی شارپ negin17h :w17::w17::w11::w11::w27::w30:
این کار امکان پذیر نیست:w24: برای چی میخای این کار رو بکنی؟؟:surprised:

mina_1367

عضو جدید
[/COLOR]

خب نصف دیگشو پاک کن :d چه کاریه دنبال راههای سخت و دشوار باشی :d

general2010

عضو جدید
...​
.
ببینید دوست من، من حرف شما را رد نمی کنم ولی کسی که با زبان سی یا بهتر بگم خانواده سی آشنا باشه به نظر من مشکلی برای شروع با ویندوز نخواهد داشت. اگر هم می گم زیاد برای کنسول سی شارپ وقت نزارید چون خسته کننده است و بهتر بگم کاربرد آنچنانی هم ندازه (نظر خودمه) خود شما تا حالا با آن برای شرکتی برنامه نوشتید؟

اصلا هدف اولیه ساخت سی شارپ یا بهتر بگم دات نت کتابخانه های عظیم آن بوده بخصوص واسط های گرافیکی اونه

این ربطی به یادگیری سی شارپ نداره. این مبحث ساختمان های داده ای هست ...
واقعا گفتن این حرف از شما که برنامه نویسید بعید بود!!!! کدام کتاب را دیدید که مثال شروع آن جهت بیان کاربردهای اساسی زبان باشه؟ اکثر برنامه های شروع، برنامه هایی همچون "خوش آمدید" هست حالا می شه گفت چه ربطی داره؟
همه برای شروع سعی می کنند برنامه هایی بدن که کاربر بتونه با محیط برنامه نویسی زبان آشنا بشه نه اینکه ساختار را از همون ابتدا به صورت کامل یادبگیره
فواید برنامه ای که گفتم :
- آشنایی با چگونگی ساخت کلاس
- آشنایی با ساخت متد
- آشنایی با نحوه ارتباط کلاس و فرم
- آشنایی با نحوه ارسال پارمتر به متد و گرفتن از آن ها
وخیلی چیز های دیگه که پیش پا افتاده است.

این آخرین پست من تو این تاپیک هست. ...
امیدوارم بیشتر به بچه امید بدید تا آنها را ناامید کنید.
شاد باشید.

اارکیده

عضو جدید
اره اگه کمک نمی کنید ناامیدمون نکنید mike2 همون سایتی که ادرس دادی رفتم بهش سر زدم یکی گفته بود من چندساله سی شارپ کار می کنم اما تازه می خوام درباره یه مبحث تئوری حالا یادم نیست کدوم رو گفته بود می خوام یه چیزایی یاد بگیرم
general2010 شماهم پست اولو نگاه کنی هنوز قرار نیست با کلاس ها کار کنیم براما خیلی زوده مانقطه صفریم:cry:

general2010

عضو جدید
general2010 شماهم پست اولو نگاه کنی هنوز قرار نیست با کلاس ها کار کنیم براما خیلی زوده مانقطه صفریم:cry:

اگر من چنین برنامه ای گفتم تصور داشتم که با شروع این تاپیک شما نیز کتاب خوندن را شروع کرده باشید.
اگر واقعا هنوز چیزی نخوندید. بله حق با شماست خیلی زوده

پس قبل از هر کاری خواندن را شروع کنید.:gol:

general2010

عضو جدید
بهتره شروع کنید

بهتره شروع کنید

نمی دونم چرا اکثر بچه ها می گن چطور شروع کنیم! چطور شروع کنیم! از چه نقطه ای شروع کنیم! از چه نقطه ای شروع کنیم...!!

ببینید بهترین کار یه کتاب فارسی پدر مادر دار بگیرید و خوندن را شروع کنید. از هیچ نکته به سادگی نگذرید و سعی کنید مطالب ابتدایی را بخوبی یاد بگیرید. (بخصوص برای مبتدی ها) بعدش به خودی خود متوجه می شید چکار باید بکنید (البته اگر علاقه داشته باشید).

پس اینقدر دست رو دست نزارید.
من کتاب آقای جعفرنژاد را برای شروع پیشنهاد می کنم (البته نظر خودمه) اگر هم می خواید موفق باشید بهتره از چندتا کتاب شروع کنید تا بتونید مطالب را با هم مقایسه کنید.
من خودم برای شروع هم کتاب جعفرنژاد هم کتاب دیتل و هم پی دی اف هاشمیان را می خوندم.
پس زیاد سخت نگیرید و همت کنید.
شاد باشید.

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز

منم موافق هستم فکرکنم کنسول کدنویسی هست شبیه ++c منم اخرین زبانی که کار کردم همین بوده درسته اول سخت به نظر می یاد اما هرچه برنامه می نویسی بیشتر خوشت می یاد[/QUOTE]

ببینید دوست من، من حرف شما را رد نمی کنم ولی کسی که با زبان سی یا بهتر بگم خانواده سی آشنا باشه به نظر من مشکلی برای شروع با ویندوز نخواهد داشت. اگر هم می گم زیاد برای کنسول سی شارپ وقت نزارید چون خسته کننده است و بهتر بگم کاربرد آنچنانی هم ندازه (نظر خودمه) خود شما تا حالا با آن برای شرکتی برنامه نوشتید؟

اصلا هدف اولیه ساخت سی شارپ یا بهتر بگم دات نت کتابخانه های عظیم آن بوده بخصوص واسط های گرافیکی اونه

واقعا گفتن این حرف از شما که برنامه نویسید بعید بود!!!! کدام کتاب را دیدید که مثال شروع آن جهت بیان کاربردهای اساسی زبان باشه؟
امیدوارم بیشتر به بچه امید بدید تا آنها را ناامید کنید.
شاد باشید.

اره اگه کمک نمی کنید ناامیدمون نکنید mike2 همون سایتی که ادرس دادی رفتم بهش سر زدم یکی گفته بود من چندساله سی شارپ کار می کنم اما تازه می خوام درباره یه مبحث تئوری حالا یادم نیست کدوم رو گفته بود می خوام یه چیزایی یاد بگیرم

نمی دونم چرا اکثر بچه ها می گن چطور شروع کنیم! چطور شروع کنیم! از چه نقطه ای شروع کنیم! از چه نقطه ای شروع کنیم...!!

ببینید بهترین کار یه کتاب فارسی پدر مادر دار بگیرید و خوندن را شروع کنید. از هیچ نکته به سادگی نگذرید و سعی کنید مطالب ابتدایی را بخوبی یاد بگیرید. (بخصوص برای مبتدی ها) بعدش به خودی خود متوجه می شید چکار باید بکنید (البته اگر علاقه داشته باشید).

پس اینقدر دست رو دست نزارید.
من کتاب آقای جعفرنژاد را برای شروع پیشنهاد می کنم (البته نظر خودمه) اگر هم می خواید موفق باشید بهتره از چندتا کتاب شروع کنید تا بتونید مطالب را با هم مقایسه کنید.
من خودم برای شروع هم کتاب جعفرنژاد هم کتاب دیتل و هم پی دی اف هاشمیان را می خوندم.
پس زیاد سخت نگیرید و همت کنید.
شاد باشید.
کل این حرف ها محترم و قابل تامل و بررسی هستن:);)
برنامه ی ما همون پست 1 هستش:)