نمايش نتايج 1 تا 7 از 7

تاپیک: روش مبارزه با خرخاکی

Question روش مبارزه با خرخاکی

با سلام و تشکر از سایت مفیدتون

در صورت امکان لطفا راهنمای کنید، چگو نه میتونم یک سم بیولوژی درست کنم بر علیه خر خاکیها؟

به تعدادشان سال به سال اضافه میشه و در درزهای در و پنجره ها لانه کردند و از درون، چهار چوبها را خالی میکنند.
    البته باعث تعجبم هم شده. چونکه تاجائی که اطلاع دارم موریانه ها از اَلوارها تغذیه میکنند نه خرخاکیها.!!؟
    چنانکه مبارزه بیولوژیکی امکان ندارد، لطفاً راه چاره ای دیگری اِرائه دهید.

قبلاً از لطف شما تشکر میکنم

سیروس طاهری از هلند.

تازه وارد آواتار armin9298
    رشته
    مهندسی مکانیک
    تاريخ عضويت
    2011/4

پيش فرض

سلام عزیزم......
    به نظر من بهترین راه مبارزه با خر خاکی مرغه!!!!!!
    چون برای پیدا کردنش حاضره زمین را بکنه
    ولی من یه مشکل بزرگتر دارم
    یه جونور که نمیدونم چی هست شبا از خاک میزنه بیرون و زمین و پای ریشه های درختا را سوراخ سوراخ میکنه
    هر روز صبح چندین سوراخ جدید
    سوراخا به قطر 1 ال 2 سانتی متر و عمق نا معلوم به نظر شما چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

مدیر تالار مهندسی كشاورزی آواتار Phyto
    رشته
    مهندسی کشاورزی
    تاريخ عضويت
    2009/12
    محل سكونت
    زیر گنبد کبود

پيش فرض

نقل قول نوشته اصلي بوسيله armin9298 نمايش پست
    یه جونور که نمیدونم چی هست شبا از خاک میزنه بیرون و زمین و پای ریشه های درختا را سوراخ سوراخ میکنه
    سوراخا به قطر 1 ال 2 سانتی متر و عمق نا معلوم به نظر شما چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    میتونه آبدزدک باشه
    یه قوطی کنسرو یا شیشه مربایی فرو کن تو باغچه جوری که لبه بالاییش همسطح خاک بشه یا حتی یه کمی پایینتر. اینجوری شب که از خاک میاد بیرون میتونی به تله بندازیش و ببینی چیه!
    اگه همین باشه با طعمه مسموم با استفاده از سبوس و سم سوین یا روشهای دیگه باهاش مبارزه کنی!
    خدایا! تو خود گفتی هرکه عاشق من باشد، عاشقش خواهم شد؛ و هرکه را عاشقش باشم شهیدش خواهم کرد، و خون بهای شهادتش را نیز خود خواهم پرداخت؛
    ...
    خدایا من عاشق توام!

وبلاگ های منحصر به فرد Phyto: [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ] . . . . . . . . . [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]

4. تشكر از اين پست

مدیر تالار مهندسی كشاورزی آواتار Phyto
    رشته
    مهندسی کشاورزی
    تاريخ عضويت
    2009/12
    محل سكونت
    زیر گنبد کبود

پيش فرض

نقل قول نوشته اصلي بوسيله cyrous نمايش پست
    با سلام و تشکر از سایت مفیدتون

در صورت امکان لطفا راهنمای کنید، چگو نه میتونم یک سم بیولوژی درست کنم بر علیه خر خاکیها؟

به تعدادشان سال به سال اضافه میشه و در درزهای در و پنجره ها لانه کردند و از درون، چهار چوبها را خالی میکنند.
    البته باعث تعجبم هم شده. چونکه تاجائی که اطلاع دارم موریانه ها از اَلوارها تغذیه میکنند نه خرخاکیها.!!؟
    چنانکه مبارزه بیولوژیکی امکان ندارد، لطفاً راه چاره ای دیگری اِرائه دهید.
    تا حالا سم بیولوژیک برای خرخاکی نشنیدم! البته درست و حسابی متوجه نشدم بالاخره منظورت چیه؟ موریانه این وسط چکارس؟!!
    ولی برای خرخاکی اگه بخوای تو باغچه سمپاشی کنی سوین و اگه تو خونه باشه آیکون استفاده کن. اگه باغچه رو غرقاب کنی هم خرخاکی ها از بین میرن، البته یه تعدایشون هم میان بیرون که با دمپایی میتونی دخلشونو بیاری!
    خدایا! تو خود گفتی هرکه عاشق من باشد، عاشقش خواهم شد؛ و هرکه را عاشقش باشم شهیدش خواهم کرد، و خون بهای شهادتش را نیز خود خواهم پرداخت؛
    ...
    خدایا من عاشق توام!

وبلاگ های منحصر به فرد Phyto: [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ] . . . . . . . . . [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]

عضو فعال آواتار آیورودا
    رشته
    پزشکی
    تاريخ عضويت
    2011/6
    محل سكونت
    (✿◠‿◠)  

Thumbs up زمان سم پاشی برای خر خاکی

در مورد خر خاکی ها که منجر به خراب شدن گل و گیاه میشن ، سم باید در فصل و زمان مناسب استفاده بشه در بعضی مواقع ممکنه مجبور باشید چند سال پیاپی سم پاشی رو تکرار کنید تا به نتیجه دلخواه برسید. در مورد خرخاکی ها ، اونها در اوایل بهار تخم ریزی میکنن و لاروها در اواخر بهار از تخم خارج میشن و شما باید در این زمان سمپاشی کنید تا تعداد اونها افزایش پیدا نکنه در مورد استفاده از شب ، لازم نیست آبیاری کم بشه ، فقط چون آب موجود در خاک دیرتر تبخیر میشه ، میتونه فاصله ی آبیاری رو ۱ روز اضافه کنید. وقتی سطح خاک رو با شن میپوشونیم ، در زمان آبیاری ، ورودی لانه ی [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]خاکی ها و هزارپاها بسته میشه و درون خاک خفه میشن !معمولا دانه های شن تراکم زیادی دارن و به سرعت آب رو از خودشون عبور میدن و امکان فرار رو برای حشرات فراهم نمیارن .

یادگرفتم:
    1. با احمق بحث نکنم و بگذارم در دنیای احمقانه خویش خوشبخت زندگی کند.
    2. با وقیح جدل نکنم چون چیزی برای از دست دادن ندارد و روحم را تباه می کند .
    3. از حسود دوری کنم چون حتی اگر دنیا را هم به او تقدیم کنم باز هم از من بیزار خواهد بود .
    4.با کودن بحث نکنم چون مرا با دانش خویش می سنجد و هم سطح خویش میپندارد

تازه وارد
    رشته
    مهندسی کشاورزی
    تاريخ عضويت
    2013/4

پيش فرض

نقل قول نوشته اصلي بوسيله armin9298 نمايش پست
    سلام عزیزم......
    به نظر من بهترین راه مبارزه با خر خاکی مرغه!!!!!!
    چون برای پیدا کردنش حاضره زمین را بکنه
    ولی من یه مشکل بزرگتر دارم
    اون آبدزدکه تو میتونی سم سوین استفاده کنی............................................ ...... همچنین میتونی
    به کلینیک های گیاهپزشکی مراجعه کنی و مشاوره بگیری

تازه وارد
    رشته
    روانشناسی
    تاريخ عضويت
    2013/5

پيش فرض

با ریختن مایع ظرفشوئی به داخل شکافهائی که محل زندگی آنهاست کاملا دفع می شوند .

تاپیک های مشابه

1. روش مبارزه با شپش سر
    توسط Spectrum در تالار مو
    پاسخ ها: 0
    آخرین ارسال: 2013/2/14, 02:47 PM
  2. مبارزه با غول استکبار اونم به روش ایرانی
    توسط mahdicar20 در تالار تالار عکس
    پاسخ ها: 6
    آخرین ارسال: 2008/12/25, 12:41 PM
  3. پاسخ ها: 4
    آخرین ارسال: 2008/7/06, 08:31 PM

عبارت‌های مرتبط