بهترین لپ تاپ برای یک معمار

feri.lynn

عضو جدید
ببینید شرکتی مثل اسوس با سابقه ای که داره نشون داده محصولاتش تضمین کننده ی اعتبارشن. من خودم اسوس گرفتم و واقعا راضیم. مخصوصا اینکه واسه کارای سنگین نسبت به بقیه لب تاپا خیلی کمتر داغ میکنه. اسوس سابقه درخشانی تو سخت افزار داره. البته این دلیل نمیشه که قدرت سونیو نادیده گرفت. اون هم محصولت فوق العاده ای داره.

بله خوب هر کس 1 نظری داره ! سونی هم نسبت به بقیه کمتر حرارت تولید میکنه. یعنی الان همه برند ها و کمپانی هایی که سخت افزار تولید می کنن , پایه معماری قطعاتشون مصرف کمتر و حرارت کمتره !! و قدرت بیشتر !
باید به سابقه و کشور سازنده نگاه کرد و قطعات سخت افزاری یا همون کانفیگ . و بعد به طراحی و راحتی . که شامل خوش دستی تو تایپ و صفحه کلید و دسترسی تو نور کم. و وزن و درجه باز شدن ال سی دی و هر چی که 1 کاربر نیاز داره !
من به شخصه اول سونی vaio و بعد apple macbook رو می پسندم. البته هر دوی اینها پول design نشون هم میگیرن, اما ارزش داره ! انتخاب من سونی vaio بوده .

r.asadi79

عضو جدید
کاربر ممتاز
عرض ادب همکار عزیز . حرف تون در مورد کارت گرافیک کامل صحیح . به نظرتون 1یک شرکت تایوانی می تونه خدای سخت افزار باشه یا یک شرکت ژاپنی و آمریکایی؟؟

ایسوس یکی از غول های سخت افزار در دنیاست. و تنها شرکتی که بیشتر قطعات داخلی لپتاپ خودش رو، خودش تامین میکنه... حتی لپتاپ های معتبری مثل سونی هم، از سخت افزار های ایسوس تو لپتاپ خودش استفاده میکنه..

بنابر این، این حرف شما که گفتین (یک شرکت تایوانی نمی تونه خدای سخت افزار باشه) و کشور سازنده رو ملاک شناسایی و شناخت لپتاپ قرار دادین، زیاد منطقی نیست.

ببینید شرکتی مثل اسوس با سابقه ای که داره نشون داده محصولاتش تضمین کننده ی اعتبارشن. من خودم اسوس گرفتم و واقعا راضیم. مخصوصا اینکه واسه کارای سنگین نسبت به بقیه لب تاپا خیلی کمتر داغ میکنه. اسوس سابقه درخشانی تو سخت افزار داره. البته این دلیل نمیشه که قدرت سونیو نادیده گرفت. اون هم محصولت فوق العاده ای داره.

شما که جدیدا به خانواده ایسوس پیوستین میتونین سندی برای تمام دفاعیات من از شرکت ایسوس باشین. :)

فقط نکته باقی مونده اینه که بالا رفتن اعتبار ایسوس، این برند رو داره به یکی از برنده های گران قیمت تبدیل میکنه.

در ضمن لپتاپ های ACER هم لپتاپ های خوبی هستند. ولی بخاطر قیمت خیلی پایینشون یکمی شک برانگیز شدن، که اونم دلیلش فقط و فقط نداشتن سیستم عامل اوریجنالِ. وگرنه حتی برای کار های سنگین هم لپتاپ های نسبتا خوبی هستن.

feri.lynn

عضو جدید
ایسوس یکی از غول های سخت افزار در دنیاست. و تنها شرکتی که بیشتر قطعات داخلی لپتاپ خودش رو، خودش تامین میکنه... حتی لپتاپ های معتبری مثل سونی هم، از سخت افزار های ایسوس تو لپتاپ خودش استفاده میکنه..

بنابر این، این حرف شما که گفتین (یک شرکت تایوانی نمی تونه خدای سخت افزار باشه) و کشور سازنده رو ملاک شناسایی و شناخت لپتاپ قرار دادین، زیاد منطقی نیست.

شما که جدیدا به خانواده ایسوس پیوستین میتونین سندی برای تمام دفاعیات من از شرکت ایسوس باشین. :)

فقط نکته باقی مونده اینه که بالا رفتن اعتبار ایسوس، این برند رو داره به یکی از برنده های گران قیمت تبدیل میکنه.

در ضمن لپتاپ های ACER هم لپتاپ های خوبی هستند. ولی بخاطر قیمت خیلی پایینشون یکمی شک برانگیز شدن، که اونم دلیلش فقط و فقط نداشتن سیستم عامل اوریجنالِ. وگرنه حتی برای کار های سنگین هم لپتاپ های نسبتا خوبی هستن.

ملاک من این نبود که شما گفتین :cool:
لطف میکنی 2 نمونه از سخت افزارهایی که اسوس ساخت رو که تو سونی بکار رفته رو نام ببری ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

r.asadi79

عضو جدید
کاربر ممتاز
ملاک من این نبود که شما گفتین :cool:
لطف میکنی 2 نمونه از سخت افزارهایی که اسوس ساخت رو که تو سونی بکار رفته رو نام ببری ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

این چه سوالیه؟؟؟ :eek: من از کجا باید بدونم سونی کدوم سخت افزار رو تو لپتاپش استفاده میکنه...

نکنه شما فکر میکنین سونی از Mainboard گرفته تا مانیتور و کارت گرافیک و رم و CPU رو خودش تولید میکنه و تو لپتاپ هاش استفاده میکنه؟؟؟؟

feri.lynn

عضو جدید
این چه سوالیه؟؟؟ :eek: من از کجا باید بدونم سونی کدوم سخت افزار رو تو لپتاپش استفاده میکنه...

نکنه شما فکر میکنین سونی از Mainboard گرفته تا مانیتور و کارت گرافیک و رم و CPU رو خودش تولید میکنه و تو لپتاپ هاش استفاده میکنه؟؟؟؟

نه عزیزم , نکنه فکر می کنید من از پشت کوه اومدم !!! نه عزیزم, شما که می گی اسوس بعضی از قطعاتو برا سونی می زنه باید بگی که کدوم ماشو !!!!!!!! در غیر این صورت حرفی که پایه و اساس نداره رو نزنید !!!!
1 سوال ساده از شما دوست عزیز , آیا کارت های گرافیک برای رایانه های دسکتاپ(شخصی) رو که برند اسوس تولید می کنه رو , خودش می سازه ؟؟؟ یعنی تمام قطعاتشو ؟؟ و معماری GPU شو ؟؟؟ :))

r.asadi79

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه عزیزم , نکنه فکر می کنید من از پشت کوه اومدم !!! نه عزیزم, شما که می گی اسوس بعضی از قطعاتو برا سونی می زنه باید بگی که کدوم ماشو !!!!!!!! در غیر این صورت حرفی که پایه و اساس نداره رو نزنید !!!!
1 سوال ساده از شما دوست عزیز , آیا کارت های گرافیک برای رایانه های دسکتاپ(شخصی) رو که برند اسوس تولید می کنه رو , خودش می سازه ؟؟؟ یعنی تمام قطعاتشو ؟؟ و معماری GPU شو ؟؟؟ :))

اولا که من هرگز چنین جسارتی نسبت به شما نکردم...

دوما اینکه شما دارین یه بحث ساده و دوستانه درباره لپتاپ ها رو به یه کل کل درباره شناختن سخت افزار ها تبدیل میکنین... من 3 سال که تو شرکت یکی از آشناهای نزدیکم که فوق لیسانس کامپیوتر داره، هستم. و به اندازه موهای سرم انواع سخت و افزار و لپتاپ و دیدم و باهاشون آشنایی کامل دارم...
چون شما بحث لپتاپ ها رو به کل کل کردن تبدیل کردین و از بحث اصلی خارج شدین من هم دلیلی نمیبینم جواب سوالتون رو بدم. و اگر هم که فکر میکنین جواب سوالتون رو نمیتونم بدم سخت در اشتباهین چون اگر هم جواب سوالی رو بلد نباشم به اندازه کافی متخصص در زمینه کامپیوتر دور و برم هست تا بخوام جواب هر سوالی رو ازشون بپرسم :D

feri.lynn

عضو جدید
اولا که من هرگز چنین جسارتی نسبت به شما نکردم...

دوما اینکه شما دارین یه بحث ساده و دوستانه درباره لپتاپ ها رو به یه کل کل درباره شناختن سخت افزار ها تبدیل میکنین... من 3 سال که تو شرکت یکی از آشناهای نزدیکم که فوق لیسانس کامپیوتر داره، هستم. و به اندازه موهای سرم انواع سخت و افزار و لپتاپ و دیدم و باهاشون آشنایی کامل دارم...
چون شما بحث لپتاپ ها رو به کل کل کردن تبدیل کردین و از بحث اصلی خارج شدین من هم دلیلی نمیبینم جواب سوالتون رو بدم. و اگر هم که فکر میکنین جواب سوالتون رو نمیتونم بدم سخت در اشتباهین چون اگر هم جواب سوالی رو بلد نباشم به اندازه کافی متخصص در زمینه کامپیوتر دور و برم هست تا بخوام جواب هر سوالی رو ازشون بپرسم :D

بله ه ه ه ه !! اهل کل کل نیستم ! شما 1 حرفی زده که اصلا با عقل جور درنمیاد! متاسفانه اطلاعات لازم هم نداشتی , ومن دیگه با شما بحثی نمیکنم تا وقتی اطلاعات کافی رو فرا گرفتین :smoke:
امیدوارم دلگیر نشده باشی,نمی تونم سربسته صحبت کنم :D
باکمی جستجو در انترنت می تونید اطلاعات خوبی رو کسب کنید .

farinaz_kiani

عضو جدید
سلام منم ميخوام لپ تاب بخرم ولي واقعا با مشكل مواجه شدم قيمتش تا 2 ميليون مشكل ندارم قيافشم خيلي مهم نيست ولي كارايي بالايي ميخوام داشته باشه
ممنون ميشم كمكم كنين.متشكرم
عزیزم من بهت latitude ، dell رو بهت پیشنهاد می کنم

r.asadi79

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله ه ه ه ه !! اهل کل کل نیستم ! شما 1 حرفی زده که اصلا با عقل جور درنمیاد! متاسفانه اطلاعات لازم هم نداشتی , ومن دیگه با شما بحثی نمیکنم تا وقتی اطلاعات کافی رو فرا گرفتین :smoke:
امیدوارم دلگیر نشده باشی,نمی تونم سربسته صحبت کنم :D
باکمی جستجو در انترنت می تونید اطلاعات خوبی رو کسب کنید .

صحبت های من با عقل و منطق شما جور در نمیاد. :D من فکر میکنم چون شما با بعضی از سخت افزارها به صورت تجربی آشنا هستین ادعای خدای کامپیوتر بودن رو دارین... و فکر میکنین کسی بیشتر از شما نمیدونه. فقط همین.. محض اطلاع شما هم بگم که من 4ساله در جریان جدیدترین فناوری های کامپیوتر هستم... هم بوسیله مجلات و هم بوسیله اینترنت :) چون اطلاعات به روز داشتن خیلی خوبه. به شما هم توصیه میکنم حتما دنبالش برین... :D

feri.lynn

عضو جدید
صحبت های من با عقل و منطق شما جور در نمیاد. :D من فکر میکنم چون شما با بعضی از سخت افزارها به صورت تجربی آشنا هستین ادعای خدای کامپیوتر بودن رو دارین... و فکر میکنین کسی بیشتر از شما نمیدونه. فقط همین.. محض اطلاع شما هم بگم که من 4ساله در جریان جدیدترین فناوری های کامپیوتر هستم... هم بوسیله مجلات و هم بوسیله اینترنت :) چون اطلاعات به روز داشتن خیلی خوبه. به شما هم توصیه میکنم حتما دنبالش برین... :D

مثله این که متاسفانه منظور من رو متوجه نمیشید ! تا وقتی که آدم هایی مثل شما باشن , همین طوری میمونه اوضاع و احوال ما ! و من ادعا نمیکنم هیچ وقت !!! در عمل ثابت می کنم ! بحث با شما به جایی نمیرسه !! اگه کمی به پست هایی که دادی دقت کنی میفهمی که ادعا میکنه !!!!!!!!!

nastaran-20

عضو جدید
کاربر ممتاز
من خودم HP 3052 NR دارم و از هر نظری ازش راضیم گرافیک بالا سرعت خوب دووم و سگ جونیه خوب و زیبایی هم داره
به نظر من یه معمار که کارش با نرم افزارهایی مثل 3D MAX & CAD موقع گرفتن لپ تاپ باید به گرافیکش خیلی خیلی توجه کنه که حتما کمتر از 1 نباشه

hagir

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام مگه اسم این تاپیک بهترین لب تاپ برای یک معمار نیست
شما فقط و فقط دارید بحث میکنید راجع به برند ها و کل کل سر اینکه من اینو دارم بهتره و....
من یک سوال پرسیدم اما متاسفانه اصلا کسی توجهی نکرد
من میخوام لب تاپ بگیرم نهایتا میخوام تا 2 میلیون هزینه کنم نمیدونم apple بگیرم یا sony vaio
اگه میشه مدل پیشنهادیتون و قیمت و سخت افزارش برام بزارید ممنون

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من خودم HP 3052 NR دارم و از هر نظری ازش راضیم گرافیک بالا سرعت خوب دووم و سگ جونیه خوب و زیبایی هم داره
به نظر من یه معمار که کارش با نرم افزارهایی مثل 3D MAX & CAD موقع گرفتن لپ تاپ باید به گرافیکش خیلی خیلی توجه کنه که حتما کمتر از 1 نباشه

نه خیر نسترن خانم اینطوری ها هم که میگید نیست ... کارت گرافیکی زمانی خیلی بهش فشار میاد که بازی های سنگین روش اجرا بشه .... ورگنه 3dو cad یه کارت متوسط مثل 8600 512مگاباتی هم زیادش هست... برای کارهای 3d حتما حتما باید سی پی یو قوی داشته باشید که به نظر من باید صبر کن تکنولوژی جدیدی که اینتل به نام سندی بریدج ارائه داده اصلاح بشه و از اون لپ تاپ ها خریداری کنید . البته این نو تکنولوژی الان روی لپ تاپ ها هست مثلا cpu 2630 که قدرت خیلی بالایی داره حتی از سی پی یو 920 qm ولی اینتل اعلام کرده این sandy bridge ایراد داره و باید اصلاح شه

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سامسونگ RF508 با قیمت 1میلیون 99 هزار تومن بازار رضا

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
SAMSUNG SF410 DESIGN FOR WEMEN

Operation System Operation System Genuine Windows® 7 Home Premium (64b) (ENG, CHT or CHS)
Processor Processor Intel® Core™ i5 Processor 460M (2.53 GHz, 3 MB)
Main Chipset Main Chipset Intel HM55
Memory System Memory 4GB (1066MHz) DDR3 ( 2GB x 2)
Memory Slot 2 x SODIMM
Display LCD 14.0" LED HD (1366 x 768) 16:9 Gloss
Graphic Graphic Memory 512 MB GDDR3 (Ext. Graphic)
Graphic Processor NVIDIA® GeForce 310M
Multimedia Sound HD (High Definition) Audio
Sound Effect Premium Sound Effect
Multimedia Player N/A
Speaker 3 W Stereo Speaker (1.5 W x 2)
TV NO
Integrated Camera Web Camera
Storage HDD 500 GB (5400 rpm S-ATA)
ODD Ultra Slim Super Multi Dual Layer (S-ATA)
Communication Modem NO
Wired Ethernet LAN 10 / 100 / 1000
Wireless LAN 802.11bg/n*
WWAN N/A
Bluetooth Bluetooth 3.0 High Speed
I/O

mehdi.Architect

عضو جدید
سلام .لپ تاپ به درد كار گرافيكي نمي خوره.لپ تاپ خودم sony با رم 6 ولي جواب نميده .1.600 بابتش پول دادم.pc كلنگ مي ارزه به لپ تاپ سيستم بالا

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کی این حرفو زده ؟ کارای گرافیکی مظورتون چیه ؟ اگه بازی باشه خوب معلومه باید لپ تاپ های 2.900 به بالا بخرید .... مدل های ایسوز جی 73 و جی 74 و مدل ها توی برند های دیگه خوراک گیم ... اگه منظورتون زندر گرفتم شما با سی پی یو آی 7 720 کیو هم میتونید کارای حرفه ای انجام بدید .... اصلا هم ربطی به بالا بودن رم نداره ... رم اگه 4 گیگ هم باشه کافیه ....

hagir

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما فقط و فقط دارید بحث میکنید راجع به برند ها و کل کل سر اینکه من اینو دارم بهتره و....
من میخوام لب تاپ بگیرم نهایتا میخوام تا 2 میلیون هزینه کنم نمیدونم apple بگیرم یا sony vaio
چرا کسی جواب منو نداد؟:(:(:(:cry::que:

r.asadi79

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا کسی جواب منو نداد؟:(:(:(:cry::que:

اگه یه کاربر آماتوری، سونی بگیر. ولی اگه حرفه ای هستی و میتونی با مکینتاش اپل کار کنی حتما اپل بگیر...
ولی هرگز این فکر و نکن که اپل میگیرم بعد روش ویندوز نصب میکنم... چون این کار اصلا منطقی نیست.

hagir

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه یه کاربر آماتوری، سونی بگیر. ولی اگه حرفه ای هستی و میتونی با مکینتاش اپل کار کنی حتما اپل بگیر...
ولی هرگز این فکر و نکن که اپل میگیرم بعد روش ویندوز نصب میکنم... چون این کار اصلا منطقی نیست.

سلام
اگه اپل بگیرم تو برنامه ها به مشکل نمی خورم آخه شنیدم برنامه های سیستم عامل مک با ویندوز فرق میکنه

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بله که فرق میکنه .... به نظر من هم به مشکل بر میخوری چون تمام لپ تاپ های اطرافت ویندوز ولی برای شما مک .... یه تری دی مکس بخوای یا اتوکد یا هرچیز دیگه باید مخصوص مک گیر بیاری...

r.asadi79

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
اگه اپل بگیرم تو برنامه ها به مشکل نمی خورم آخه شنیدم برنامه های سیستم عامل مک با ویندوز فرق میکنه

بله، همونطور که مهیار جان گفتن نرم افزارهای مک و ویندوز با هم فرق میکنن، و تامین نرم افزاری مک هزینه بالایی میبره... برای همین گفتم اگه کاربر حرفه ای هستی برو دنبال مک...

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یعنی ما که ویندوز داریم حرفه ای نیستیم ؟ :biggrin: نه بابا این مک هم علکی گندش کردن چیز شاخی نیست ... فقط یه چیز خوبی که توش دیدم مصرف باتریش خیلی کمتر ... یعنی اینطوری که یه لپ تاپی مک داره مثلا 8 ساعت باتری نگه میداره ولی یه لپ تاپ ویندوز 3 ساعت ... ;)

oyla

عضو جدید
سلام .من یه لپ تاپ می خوام قابلیت نصب و اجرای همزمان نرم افزار های معماری داشته باشه (photo shop , (Revit,cad,3dmax,....
حدود 1,500000 میخوام هزینه کنم .متاسفانه به سخت افزارpc وارد نیستم. لطف کنید مدل پیشنهادیتون و قیمت برام بزارید ممنون
برند لپ تاپ هم اصلا واسم مهم نیست فقط کاراریی اش خوب باشه ،چون اصلا حوصله خراب شدن وهنگ کردن ندارم.

بالا