اسلام واقعی کو ، کجاست ، کی دیده ؟؟ شما دیدی ؟؟ چطوریه

فانوس تنهایی

مدیر بازنشسته
خودت نظري نداري
میگن وقتی اقامون میاد
انقدر دینی که عرضه میکنه راحته
که همه ماها قبول نمیکنیم میگم تو دروغ میگی
حالا
نظرتون درباره سوال من چیه
راستی اگه زحمتی نیست یه سری به وبلاگی که آدرسش تو امضام هست بزن
و اگه بازم زحمتی نیست به سوالاش جواب بده
ممنون
تنهایی:gol:

رحیمی

عضو جدید
میگن وقتی اقامون میاد
انقدر دینی که عرضه میکنه راحته
که همه ماها قبول نمیکنیم میگم تو دروغ میگی
حالا
نظرتون درباره سوال من چیه
راستی اگه زحمتی نیست یه سری به وبلاگی که آدرسش تو امضام هست بزن
و اگه بازم زحمتی نیست به سوالاش جواب بده
ممنون
تنهایی:gol:
حتماسري ميزنم

بعى تنهايي جان اين جه جور دينيه كه قراره آخراش آسان بشه

فانوس تنهایی

مدیر بازنشسته
حتماسري ميزنم

بعى تنهايي جان اين جه جور دينيه كه قراره آخراش آسان بشه

مر30
این دین اسلام اسونه
ما سختش کردیم
ما دین اسلامو تبدیل کردیم به یه ماری که دورمون حلقه زده و هی فشارمون میده
بخدا اسلام راحته
ولی نمیدونم چرا
اسلاممون اینجوریه

کربلایی

مدیر بازنشسته
قشنگ گفتید
ولی کو ما شیعه علی هستیم
باید از اون یاد بگیریم
ولی کو
من نمیبینم شما میبینید نشون منم بدید

سلام
کلا با بخشی از حرفات هم عقیده هستم
منم اعتقاد دارم که اسلام، اصلا سخت نیست و ما با ندانم کاری امون سختش کردیم.
اما گفتی شیعه علی(ع) کو؟ خواستی که نشونت بدم!
اولا من کی باشم که بخوام شیعیان علی رو آمار بگیرم! مگه من چند دهم این بزم عشقم؟
ولی برای نمونه:
همت
باکری
چمران
فهمیده
صیادشیرازی
شیرودی
مطهری
شریعتی
کافیه بریم زندگی نامه هرکدوم رو بخونیم تا ببینیم چطور شیعه بوده اند!
و از همه اینها گذشته
عباس(ع) علی

باور کن هنوز هم اطرافمون هستند انسانهایی که علی وار زندگی می کنند و علی وار خدمت می کنند و علی وار میمیرند!
موفق باشید

فانوس تنهایی

مدیر بازنشسته

باور کن هنوز هم اطرافمون هستند انسانهایی که علی وار زندگی می کنند و علی وار خدمت می کنند و علی وار میمیرند!
موفق باشید[/quote]

دوست من این دعاییه که من به دوستام میکنم
حرف شما متین
ولی چرا رفتن شناخته میشن؟؟
این اسلامی که الان هست
چرا نمیذاره شیعه علی بیاد ببینیم
شیعه علی یعنی بعد از مردن فهمیدن؟؟؟؟

رحیمی

عضو جدید
مر30
این دین اسلام اسونه
ما سختش کردیم
ما دین اسلامو تبدیل کردیم به یه ماری که دورمون حلقه زده و هی فشارمون میده
بخدا اسلام راحته
ولی نمیدونم چرا
اسلاممون اینجوریه
يادم مياد جند تا شبه داشتم از يه آقاي روحاني سوال كردم يك حديث از امام صادق نقل كردنددقيقاتمام جملات يادم نيست ولي معني اينه
مومن واقعي در بر خورد با شبهات مي ايستد(بيخيال ميشه)

حالا جه جوري به اين سوال جواب بدم

فانوس تنهایی

مدیر بازنشسته
يادم مياد جند تا شبه داشتم از يه آقاي روحاني سوال كردم يك حديث از امام صادق نقل كردنددقيقاتمام جملات يادم نيست ولي معني اينه
مومن واقعي در بر خورد با شبهات مي ايستد(بيخيال ميشه)

حالا جه جوري به اين سوال جواب بدم
پس این دینی که الان داری چیه؟؟؟

کربلایی

مدیر بازنشسته
موفق باشید

دوست من این دعاییه که من به دوستام میکنم
حرف شما متین
ولی چرا رفتن شناخته میشن؟؟
این اسلامی که الان هست
چرا نمیذاره شیعه علی بیاد ببینیم
شیعه علی یعنی بعد از مردن فهمیدن؟؟؟؟[/quote]

شاید برا این که جامعه ظرفیت پذیرش این افراد رو نداره!
اینا آدمایی هستند که مریدشون مرد کامل عیار آنسانهاست(علی)
ولی علی(ع) هم چه در زمان حیات پربرکتش و چه پس از شهادت پر از درسش، هنوز که هنوزه اون طور که باید شناخته نشده!

kittleboy_87

عضو جدید
قشنگ گفتید
ولی کو ما شیعه علی هستیم
باید از اون یاد بگیریم
ولی کو
من نمیبینم شما میبینید نشون منم بدید

منظورتون چیه؟! مسئله در مورد شناختن دینه یا ....

اگه شناخت دینه،شما برای آموختن اسلام نیازی ندارید که مسلمونا رو پیدا کنین، خودتون باید اسلام رو بشناسین و بهش اعتقاد پیدا کنین.

حالا اینکه دیگران عمل نمی کنند دلیل نمیشه ما هم عمل نکنیم،اینکار یعنی اینکه ما دین رو به خاطر خودمون نداریم و چون بقیه دارن از روی عادت دین داریم و این اشتباهیه که رایج شده.

بعدشم،دین داری مراتبی داره،
مثلا در مورد اسلام خودمون، خب اسلام میگه موی خانومها دیده نشه، ولی اگه یک خانوم محترمی مقداری از موش دیده بشه یعنی اینکه مسلمان نیست؟؟!!!! نه،این کاملا اشتباست،این خانوم فقط کمی ایمانش ضعیفه ( یا حتی فردی در نماز خوندن کوتاهی یکنه و ...)
(که متاسفانه با توجه به اینکه حتی اسلام نیز اختیاریست در کشور ما به اجبار میخوان همه رو مسلمون کنن یا بگن همه مسلمونن که از این بدتر نمیشه:()

فانوس تنهایی

مدیر بازنشسته
منظورتون چیه؟! مسئله در مورد شناختن دینه یا ....

اگه شناخت دینه،شما برای آموختن اسلام نیازی ندارید که مسلمونا رو پیدا کنین، خودتون باید اسلام رو بشناسین و بهش اعتقاد پیدا کنین.

حالا اینکه دیگران عمل نمی کنند دلیل نمیشه ما هم عمل نکنیم،اینکار یعنی اینکه ما دین رو به خاطر خودمون نداریم و چون بقیه دارن از روی عادت دین داریم و این اشتباهیه که رایج شده.

بعدشم،دین داری مراتبی داره،
مثلا در مورد اسلام خودمون، خب اسلام میگه موی خانومها دیده نشه، ولی اگه یک خانوم محترمی مقداری از موش دیده بشه یعنی اینکه مسلمان نیست؟؟!!!! نه،این کاملا اشتباست،این خانوم فقط کمی ایمانش ضعیفه ( یا حتی فردی در نماز خوندن کوتاهی یکنه و ...)
(که متاسفانه با توجه به اینکه حتی اسلام نیز اختیاریست در کشور ما به اجبار میخوان همه رو مسلمون کنن یا بگن همه مسلمونن که از این بدتر نمیشه:()

دوست عزیز میگن یه زمانی به حضرت امیر گفتن چرا این زمان مردم لباساشون با زمان پیامبر عوض شده
حضرت فرمودن :
در زمان پیامبر به علت کم بودن جمعیت مسلمونا و اینکه از کافرا جدا باشیم این نوع لباس پوشیدن بود ولی حالا که کشورهای اطراف نیز مسلمان شدن طرز لباس پوشیدن عوض شده
البته منم شنیدم سندی ندارم
باید بگردم تا سند پیدا کنم

فانوس تنهایی

مدیر بازنشسته
شاید برا این که جامعه ظرفیت پذیرش این افراد رو نداره!
اینا آدمایی هستند که مریدشون مرد کامل عیار آنسانهاست(علی)
ولی علی(ع) هم چه در زمان حیات پربرکتش و چه پس از شهادت پر از درسش، هنوز که هنوزه اون طور که باید شناخته نشده![/quote]

پس جامعه ای که ما داریم
اسلام رو نشون نمیده
درسته؟؟؟
مگه ما شیعه علی نیستیم
علیم دینش اسلام بود

رحیمی

عضو جدید
اسلام واقعی رو می خواین؟؟
برید چند خط از قرآن رو بخونید،فقط فارسیش رو بخونید،از هر جاییم که دوست داریید شروع کنید به خوندن
خدايي رفتم باز كردم سوره احزاب أيه هاي 51و 52
معني به فارسي:
اي رسول خدا بعد از اين (زنان)ديكر نه هيج عقد زن بر تو حلال است و نه مبدل كردن اين زنان به ديكر زن هر جند از حسنش به شكفت آيي و بسيار در نظرت زيبا آيد مكر كه كنيزي مالك شويي و خدا بر هر جيز مراقب و نكهبان است

اي كساني كه به خدا ايمان داريد به خانه هاي بيغمبر وارد مشويد مكر آنكه شما را بر سر سفره طعامش دعوت كند

التماس دعا برادر

paras2

عضو جدید
اسلام واقعی یعنی اسلام
آیا اسلامی که ما داریم اینجوریه
به نظر شما چه ملاکایی باس داشته باشه
اين طوري پس همه چيز خيلي راحت تعريف ميشه. آب يعني آب... خدا يعني خدا... بهشت يعني بهشت...
خوب شما اين تاپيک رو زدين اول بايد ملاکهايي که از از اسلام واقعي دارين رو بگيد بعد يه چيزي ياد بگيريم و بگيم برداشتتون از اسلام درسته و اينکه اسلام واقعي داريم يا نه. اين سوال من از شما بود.

kittleboy_87

عضو جدید
خب دیگه،کاملامشخصه و نیازی به توضیح نداره،چندین قانون اسلام در این آیه هست،که یکیش بیش از 4 همسر نداشتنه(که در یه خرده پیشترش هست)

pinion

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اسلام واقعی همان ازاد زندگی کردن و ازاده مردن در راه مبارزه با ظلم در جهت رسیدن به عدالت است و نه رسیدن به قدرت و در این راه دین در اولویت نیست(1)

در این میان بزرگترین دشمن ما مصلحت اندیشیست و نه چیز دیگر.
نمونه ی عینی این موضوع رو در خط مشی سید الشهدا حضرت امام حسین(ع) میبینیم.
اموزه های شهادت او این مطلب را به روشنی مشخص کرد که برای رسیدن به عدالت و مبارزه با ظلم و نه کفر(2) باید تحت هر شرایطی به مبارزه برخواست و در این راه مصلحت اندیشی هایی مانند کمبود امکانات و کمبود نفرات و مسموم بودن جو حاکم بر مردم خللی در عزم ایشان وارد نکرد.
(1)امام حسین: ای مردم اگر دین ندارید لا اقل ازاده باشید
(2)همانطور که پیامبر رحمت فرمودند:القوم یبغی مع الکفر و لا یبغی مع الظلم.

در میان رهبران اسلامی چه بسیار بوده اند( مذل المسلمین ) هایی که با مصلحت اندیشی هایشان به خاطر ترس از مرگ و شرایط و ....زیر یوق ظلم رفتند.
اقدام امام حسین نماد واقعی یک انسان ازاده و انقلابیست.نمادی که چراغ روشنی شد برای
بسیاری از انقلابیون در جهان.
اگر در ایام ا.. دهه ی مبارک فجر به برنامه هایی که از سیما پخش میشود حتما یک بار هم که
شده دادگاه مارکسیست انقلابی خسرو گلسرخی را دیده اید که در دادگاه مزدوران شاه با اینکه یک ماتریالیست مارکسیست است ولی در سخنانش به این موضوع اقرار میکند که امام حسین (ع) نماد ازادگی و مبارزه علیه ظلم است.

دوستان در هیچ چیز افراط نباید به خرج داد مگرمبارزه با ظلم در هر کشور و تحت هر عنوان حکومتی.

یادتان باشد در مکتب امام حسین و به طور کلی شیعه در مبارزه با ظلم چه بکشیم و چه کشته شویم باز هم پیروز شده ایم.

در پایان نظر شما را به یک جمله از فرمانده ی فقید انقلاب کوبا ژنرال فیدل کاسترو جلب میکنم:

یک انسان برای شایسته مردن , نیاز به همراه ندارد.

بالا