کسی هست که گاهی یا هیچ گاه به وجود خدا اعتقادی نداشته باشه؟

AVINA

عضو جدید
خدا ماله همست.فقط بايد بلد باشي چطوري دوسش داشته باشي كه تو زندگيت مشكلي نداشته باشي.
اين فقيرو بدبختو بچاره خيلي بحثايه طولاني داره كه من متاسفانه ازاينا سردر نميارم.هموناهم خدادارن.خداحواسش بهمه هست.

فقط اينو ميدونم كه خدا هست.دوسمون داره.بايد دوسش داشته باشيم.يه كاري كنيم ازمون راضي باشه.
حرفاتون قشنگه
اما ...
تا از چیزی سردر نیاوردید ازش دفاع نکنید

aminrokh

عضو جدید
base dige herse mano dar nayar khodet migi sardar nemiyaram pas...ye khorde ehsas dashti in harfo nemizadi ta hala axaye bachehaye afrigharo didi adam mikhad bemire...bikhiyal man harchi begam..i
بابا مگه من چي گفتم كه ميگي احساس نداري؟؟؟؟؟؟؟؟
اتفاقا ديدم .اينا هيچ ربطي به بود يا نبود خدا نداره.
اينا مشكل از كشورشونه.
واقعا بيخيال قاتزدم حسابي.

NEGARi2

عضو جدید
بابا مگه من چي گفتم كه ميگي احساس نداري؟؟؟؟؟؟؟؟
اتفاقا ديدم .اينا هيچ ربطي به بود يا نبود خدا نداره.
اينا مشكل از كشورشونه.
واقعا بيخيال قاتزدم حسابي.
yani khodaye to nemidoones che domyayi miafarine???!!i

abu_72

عضو جدید
کاربر ممتاز
من هميشه اينو فرياد زدم :

خدا هست...خدا هست ... خدا هست

البته كلي درد سر كشيدم تا به اينجا رسيدم

من تا جاي كه يادم مياد يعني از همون بچگي به خدا و بهشت و جهنم شك داشتم.بهشت و جهنم رو اصلا قبول نداشتم
شايد باور نكنيد اين تفكرات واسه سن 4-5 سالگيم بود
يواش يواش به اين نتيجه رسيدم كه خدا نيست (12 سالگي)
بعدش يك سري سوال برام پيش اومد ... تنها پاسخش يك مبدا به نام خدا بود(13 سالگي)
خيلي دنبال خدا دويدم بالاخره پيداش كردم ....اعتقاد كامل كه خدا هست .....بي هيچ شكي
14-15 سالگي : از راه اسلام خدا رو ميپرسديدم به تقليد از خانواده
15-16 سالگي : شك در اسلام .... به تحقيق پرداختم
ديدم كه اكثر دين ها مشابه هستن ..... مخصوصا زرتشت ، اسلام ، مسيحي
خب بين اين 3 تا مدرن ترين رو انتخاب كردم اسلام / مسيحي
به مسجد رفتم / به كليسا هم رفتم
كليسا خيلي ساكت بود
تازه فقط يك شنبه ها به كليسا ميرفتن ..... اما توي مسجد حداقل 1 نفر پيدا ميشد تازه مسلمون ها روزي 2 بار واسه عبادت و گپ و گفتگو به اونجا ميومدن
واسه من تنها كه دلم ميخواست همه جا با خدا صحبت كنم اسلام بهتر بود
تازه اسلام جامع همه دين ها بود
تو قرآنش علام دوستي با بقيه دين ها و بقيه دين ها رو از خودش ميدونست
اما بقيه دين ها خود خواه بودند و فقط خودشون رو ميخواستن
البته نه خود دين ها ( كتب موجودشون و سران دينشون)منم از اين خود خواهي بدم اومد

و هزاران دليل ديگه كه اسلام رو پذيرفتم

البته اين قطره اي از تلاش من واسه پيدا كردن خدا بود

خودم خدا رو پيدا كردم خودم اسلام رو انتخاب كردم
الان هم با تمام وجود فرياد ميزن : خدا جون دوستت دارم

AVINA

عضو جدید
yani khodaye to nemidoones che donyayi miafarine????!!!i
دلیلتون برا رد وجود خدا برام قابل قبول نیست
اگر بزرگی وجود خدا در تو ظاهر باشه دیگه فقر برات مهم نیست
دنیا راهی میشه برا رسیدن به بی نهایت
.
منم فقر رو تجربه کردم
روزی که زیر فرش خونمون میگشتیم دنبال یه ده تومنی برا نون خریدن
اینا مهم نیستن عزیزم

NEGARi2

عضو جدید
دلیلتون برا رد وجود خدا برام قابل قبول نیست
اگر بزرگی وجود خدا در تو ظاهر باشه دیگه فقر برات مهم نیست
دنیا راهی میشه برا رسیدن به بی نهایت
.
منم فقر رو تجربه کردم
روزی که زیر فرش خونمون میگشتیم دنبال یه ده تومنی برا نون خریدن
اینا مهم نیستن عزیزم
azizam man ta hala faghro tajrobe nakardam salemam... in tanha dalile man nist man sange khodamo be sine nemizanam bazam migam in tanha dalilam nist

abu_72

عضو جدید
کاربر ممتاز
dalayeletoon chize khasi nabood asari nadasht

من كه دليل نياوردم

فقط چندتا دليل كوچيك واسه اسلام

فقط خيلي خلاصه گفتم كه اعتقاد نداشتم يواش يواش اعتقاد پيدا كردم

دلم نميخواد دليلم رو بگم

چون پدرم در اومد تا خدا رو پيدا كردم
هر كس خدا رو ميخواد خودش بگرده پيدا كنه

NEGARi2

عضو جدید
من كه دليل نياوردم

فقط چندتا دليل كوچيك واسه اسلام

فقط خيلي خلاصه گفتم كه اعتقاد نداشتم يواش يواش اعتقاد پيدا كردم

دلم نميخواد دليلم رو بگم

چون پدرم در اومد تا خدا رو پيدا كردم
هر كس خدا رو ميخواد خودش بگرده پيدا كنه
hamoon dige harki mikhad.. pas chon khasti hast yani voojoodesh be khaste toe

BIGHAM

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو جمع خانوادگی ما تو خونه مادربزرگم بحث خدا شد.
تا یکی رفت حرفی بزنه.سریع چند نفر گفتند که حتی صحبت کردن در موردش گناه هست .حتی نباید در موردش فکر کنید.
اخه تو سفره ها و روزه ها از این چیز ها زیاد میگند
دور از جون دور از جون اینو برای این می گن که کسایی که اطلاعاتشون در این مورد کمه ممکنه یک شبهه هایی تو اعتقاد بقیه ایجاد کنند. قصد توهین ندارم ها من یکبار این رو از یکی از آشناها که جلسات تفسیر داره پرسیدم

NEGARi2

عضو جدید
واسه اينكه ترسو هستن! انقدر آدم ميشناسم كه حتي حاضر نيستن يه لحظه به وجود خدا شك كنن از ترس اينكه سوسك بشن يا اينكه يه بلايي چيزي نازل بشه بميرن! :biggrin:
baziha mitarsan baziham kolan ziyad fekr nemikonan haminjoori khoshan alanke fek mikonam mibinam khoobe baz chand nafari hastan ke jorat mikonan in hame sal az jahanam betarsoonanet khob.....ba baziha ke rajebesh harf mizani saret gij mire yekishoon ye bar goft ma hagh nadarim dar morede harchizi fek konim man injoori shodam:surprised:i

aminrokh

عضو جدید
baziha mitarsan baziham kolan ziyad fekr nemikonan haminjoori khoshan alanke fek mikonam mibinam khoobe baz chand nafari hastan ke jorat mikonan in hame sal az jahanam betarsoonanet khob.....ba baziha ke rajebesh harf mizani saret gij mire yekishoon ye bar goft ma hagh nadarim dar morede harchizi fek konim man injoori shodam:surprised:i
اول سلام.
دوم:چرا انگلسي مينيسين؟؟؟
سوم:تاحالا براتون اخطار نيومده؟؟؟
چهارم:من برگشتم
پنچم:هنوز به خدا اعتقاد نداريد؟
ششم:منتظر بوديد من بيام باهام كل كل كنيد؟؟
تمام

سیّد

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تا دلت بخواد ، اون موقع که خوشی میزنه زیر دلم میگم خدا چیه بعد که اوضاع خراب میشه الله و ... ازین حرفا

hemmat27

عضو جدید
من نه میگم خدا هست نه میگم نیست در جواب پست های اون تا پیکتون:
اون برهان ها و دلایلی که شما گفتید نوشته و معلومات انسانی هستند که 2 تا ایراد کلی بهشون وارده1-عقل انسان خطا کاره و همین عقل علم فلسفه رو نوشته که باز هم این صحبت پیش میاد که علم نقصان پذیره.2-اینها قرار دادهای انسانی هستند معادلات ریاضی قرار داد هست 2.2=4قرار داده ما اینو معلوم کردیم من میگم 2.2=6 مثل زمان روز شب ساعت ماه ما اینهارو معلوم کردیم اینها ساخته دست ماست بعد این همه میگن خدا در عقل نمیگنجه بعد با همون عقل اثباتش میکنند
و در آخر اصلا خدا یا هست یا نیست چه توفیقی در احوالات شما داره یه بحث بی ارزش و بی محتوا بدون هیچ نتیجه و ثمری ...شما میگی این خدایی که من میگم درسته ...باشه راه خودتو برو چه اصراری داری که بگی من درست میگم ..اگر هم شما درست بگی که اصلا من میگم شما درست میگی خدایی که در نظر شماست خودش اگر بخواد قدرتشو داره که به دوستان اثبات کنه وجودشو چه زوری که بندش بزنه...کم آدم بیخدا ندیدم که از اونایی که خدا رو اثبات کردن و میپرستیدن رستگار تر انسان تر آزاده تر بودن و ....بودن

پس بهتره تحقیق کنید

دوست عزیز علم نقصان پذیر نیست! اگر انسان برای نتیجه گیری و استنتاج منطق خودش رو ملاک قرار بده قطعا نتایجی درستی به دست میاره! مهم رعایت منطق هست!

درسته که این مسائل ساخته ی ذهن انسان هست اما در خارج واقعیتی بر آنها تطبیق داده میشه!
ببینید مثلا وقتی ما میگیم 2*2=4 در خارج از ذهن واقعیتی براش وجود داره! ما نمیتونیم 2تا 2تا گلابی داشتیم باشیم بعد بگیم اینها 6 تا هستن! میشه؟! مگر اینکه بیاید تعریف اولیتون رو نقض کنید!
اصولا قوت ریاضیات هم به همین دلیل هست که بر اساس حقایق و واقعیاتی که هر عقل منطقی اون رو میپذیره استدلال و استنتاج میکنه!
در فلسفه هم دقیقا همین اتفاق می افته و اصولا ریاضیات جزء کوچکی از فلسفه است!

دوست عزیز ذات خداوند در عقل نمیگنجه! ما در اثبات وجود خدا بر سر وجود چنین ذاتی بحث میکنیم نه بر سر خود ذات!!!

قطعا قائل بودن به وجود خدا تاثیر بسیاری در زندگی داره!
کسی که برای جهان مبدا و مقصدی در نظر میگیره خیلی تفاوت داره با کسی که چنین اعتقادی نداره و فکر میکنه بعد از مرگ نابود میشه!
این مسئله هم که شما میگی هر کسی راه خودش رو بره و... که خیلی غیر منطقیه! هر کسی وقتی به حق بودن عقیدش اطمینان داره دوست داره اطرافیانش رو از جهل در بیاره!
هم از لحاظ انسانی این بر گردن من هست هم از لحاظ دینی!
.....

behnam_nurse86

عضو جدید
اره من گاهی احساس میکنم خدایی نیست چون اگه بود باید از هر چند باری که بندش صداش میزنه حداقل یه بار جوابشو بده و ببینه چی میخواد و چی میگه

AVINA

عضو جدید
اره من گاهی احساس میکنم خدایی نیست چون اگه بود باید از هر چند باری که بندش صداش میزنه حداقل یه بار جوابشو بده و ببینه چی میخواد و چی میگه
تا وقتی خودم ندونم چی میخوام از ته دلم خودمو صدا نکنم خدایی وجود نداره

AVINA

عضو جدید
پس بهتره تحقیق کنید

دوست عزیز علم نقصان پذیر نیست! اگر انسان برای نتیجه گیری و استنتاج منطق خودش رو ملاک قرار بده قطعا نتایجی درستی به دست میاره! مهم رعایت منطق هست!

درسته که این مسائل ساخته ی ذهن انسان هست اما در خارج واقعیتی بر آنها تطبیق داده میشه!
ببینید مثلا وقتی ما میگیم 2*2=4 در خارج از ذهن واقعیتی براش وجود داره! ما نمیتونیم 2تا 2تا گلابی داشتیم باشیم بعد بگیم اینها 6 تا هستن! میشه؟! مگر اینکه بیاید تعریف اولیتون رو نقض کنید!
اصولا قوت ریاضیات هم به همین دلیل هست که بر اساس حقایق و واقعیاتی که هر عقل منطقی اون رو میپذیره استدلال و استنتاج میکنه!

دوست عزیز ذات خداوند در عقل نمیگنجه! ما در اثبات وجود خدا بر سر وجود چنین ذاتی بحث میکنیم نه بر سر خود ذات!!!

کسی که برای جهان مبدا و مقصدی در نظر میگیره خیلی تفاوت داره با کسی که چنین اعتقادی نداره و فکر میکنه بعد از مرگ نابود میشه!
این مسئله هم که شما میگی هر کسی راه خودش رو بره و... که خیلی غیر منطقیه! هر کسی وقتی به حق بودن عقیدش اطمینان داره دوست داره اطرافیانش رو از جهل در بیاره!
.....
مثل اینکه شما مکه برو نیستید

esmikhani.m

عضو جدید
پس بهتره تحقیق کنید

دوست عزیز علم نقصان پذیر نیست! اگر انسان برای نتیجه گیری و استنتاج منطق خودش رو ملاک قرار بده قطعا نتایجی درستی به دست میاره! مهم رعایت منطق هست![/COLOR]

.....

منطق هم دقیقا یه تعریف شخصیه منطق من بامنطق شما متغیره و علم دقیقا نقصان پذیره چون همیشه تابع عامل زمان بوده و تغییر کرده مثل تیوریهای علم فیزیک که هر سال یه نقد وتغییر دارند

خوبه خودتون دارید میگید تعریف پس من اگه بیام یه تعریف بنویسم که 2.2=6شما مجبوری تمام معادلات رو از سز بنویسی و اینکه اینکه شما نمیتونی این تغییر رو بپذیری چون ملکه ذهنت شده وگرنه یه قرار داد که شما میتونی محتویاتش رو تغییر بدی.در علم ریاضی هم هیچ واقعیتی وجود نداره جز بازی با متغیرات...حقیقت نه قرار دادی هست نه تغییر پذیر...چیزی هم که در ذات یر عقل نگنجه اثباتش هم در عقل نمیگنجه....فقط اینه که از بش این اثبات هارو میپیچونند تا شما قبول کنی میگم خدایی که در ذهن شماست نیاز به اثبات فلسفی نداره...
شما میگی اون دنیا وجود داره که گناه نکنند آزار نرسونند و..و..و... اونها آخرت رو همینجا میدونند واینکه میگند روحشون میره در جسم یه شخص دیگر
و اینکه دیدی که کسی که خدا رو قبول داره که هیچ ولی هیچ کدوم از اونهایی که نداشتن تغییری رونشون حاصل نشد یه عده هم این وسط قاطی کردن به هم
و یه نکته ایکه اونهایی که خدا رو قبول ندارند چند دسته هستند با متغیرات و افکار گوناگون

AVINA

عضو جدید
منطق هم دقیقا یه تعریف شخصیه منطق من بامنطق شما متغیره و علم دقیقا نقصان پذیره چون همیشه تابع عامل زمان بوده و تغییر کرده مثل تیوریهای علم فیزیک که هر سال یه نقد وتغییر دارند

خوبه خودتون دارید میگید تعریف پس من اگه بیام یه تعریف بنویسم که 2.2=6شما مجبوری تمام معادلات رو از سز بنویسی و اینکه اینکه شما نمیتونی این تغییر رو بپذیری چون ملکه ذهنت شده وگرنه یه قرار داد که شما میتونی محتویاتش رو تغییر بدی.در علم ریاضی هم هیچ واقعیتی وجود نداره جز بازی با متغیرات...حقیقت نه قرار دادی هست نه تغییر پذیر...چیزی هم که در ذات یر عقل نگنجه اثباتش هم در عقل نمیگنجه....فقط اینه که از بش این اثبات هارو میپیچونند تا شما قبول کنی میگم خدایی که در ذهن شماست نیاز به اثبات فلسفی نداره...
شما میگی اون دنیا وجود داره که گناه نکنند آزار نرسونند و..و..و... واینکه میگند روحشون میره در جسم یه شخص دیگر
و اینکه دیدی که کسی که خدا رو قبول داره که هیچ ولی هیچ کدوم از اونهایی که نداشتن تغییری رونشون حاصل نشد یه عده هم این وسط قاطی کردن به هم
و یه نکته ایکه اونهایی که خدا رو قبول ندارند چند دسته هستند با متغیرات و افکار گوناگون
اونها آخرت رو همینجا میدونند