درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

manehsan

عضو جدید
من دوباره آدرس را چک کردم. هیچ مشکلی نداره.لطفا اینترنتتون رو بررسی کنید.

m3164

کاربر فعال تالار مهندسی شیمی
کاربر ممتاز
من 1 پروژه داشتم اینجا کمک خواستم کسی جواب نداد تورو خدا ایندفه دیگه کمک کنین گناه دارم:(
من محاسبه تبخیر آنی رو با معادله SRK با برنامه mathlabنوشتم استاد گفته باید با 1معادله دیگه هم بنویسی مثلا peng robinson
تورو خدا اگه میتونین کمکم کنین
:crying2: هنوز نتونستم کاری کنم
میفتم درسمو تورو خدا کمممک

خب توی برنامه ای که نوشتی رابطه مربوط به P.R رو جایگزین معادله SRK کن، نهایتش یکی دو تا متغیر دیگه لازم باشه تعریف کنی.
توی لینک زیر میتونی اکثر معادلات حالت کاربردی رو به همراه روابطشون پیدا کنی؛
http://en.wikipedia.org/wiki/Equation_of_state

آدرس زیر هم یه نگاهی بندازی بد نیست ( صفحه 805 همین تاپیک یه برنامه واسه R.K ضمیمه کردم)

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/30449-·▪•●سوالات-و-درخواست-هاي-درسي-مهندسي-شيمي-فقط-در-اینجا-مطرح-شود●•▪·/page805

m3164

کاربر ممتاز
اکریلو نیتریل بوتادی ان استایرن

اکریلو نیتریل بوتادی ان استایرن

مشاهده پیوست ABS.rar
کسی میتونه بهمن بگه abs را بصورت ورقه بسیارنازک مثل کاغذ چطور می تونم تهیه کنم و چطور میتونم برش داده و شکل بدم

کلا ABS متشکل از سه مونومر هست؛
آکریلونیتریل: مقاوم در برابر حرارت
بوتادی ان: مستحکم در برابر فشارهای وارده
استایرن: شکل پذیر و دارای سختی

اگه منظورت نحوه شکل دهی ABS هست توی مطالبی که ضمیمه کردم مطالب خوبی میتونی پیدا کنی. و اگه قصد خریدشو داری، ایمیل و شماره تلفن یه فروشنده مواد پلیمری (که تهران هست) رو واست فرستادم باهاش تماس بگیری کمکت می کنه.

m3164

کاربر ممتاز
سلام به همگی
من یه سری اطلاعات درمورد طراحی و شرایط عملکرد راکتورهای هیدروژناسیون می خوام ممنون میشم اگه کمکم کنید.

دو تا مقاله در این مورد:
1. شبیه سازی راکتور لوله ای با بستر کاتالیزوری جهت هیدروژناسیون برش الفینی C4
http://ifile.it/1fya8xi/001.PDF

2. مدل سازی راکتور هیدروژناسیون روغن سویا
http://ifile.it/ke4s0mf/002.pdf

k_siroos

مدیر بازنشسته
کسی معادله ای میشناسه که فشار جزئی گاز های مختلفی که در یک محفظه هستند رو به هم مرتبط کنه ؟؟؟ (فرض می کنیم گازها رفتار گاز کامل رو دارند)

k_siroos

مدیر بازنشسته
با سلام یه مقاله ی فارسی 10 صفحه ای درباره ی مهندسی شیمی یا ابعاد مهندسی شیمی فرق نمیکنه هرچی درباره مهندسی شیمی میخوام برام بذارید با ترجمه انگلیسی آن.
با تشکر کارم بسیار ضروریه

درخواستتون رو دقیق تر مطرح کنید لطفا .

m3164

کاربر ممتاز
کسی معادله ای میشناسه که فشار جزئی گاز های مختلفی که در یک محفظه هستند رو به هم مرتبط کنه ؟؟؟ (فرض می کنیم گازها رفتار گاز کامل رو دارند)

کوروش جان میشه بیشتر توضیح بدی؟ منظورت از معادله چیه؟
دم دستی ترین رابطه اینه که؛ در یک محفظه، فشار کلی ظرف واکنش برابر مجموع فشار اجزایی است که در ظرف واکنش موجودند. ...+P=p1+p2+p3

k_siroos

مدیر بازنشسته
کوروش جان میشه بیشتر توضیح بدی؟ منظورت از معادله چیه؟
دم دستی ترین رابطه اینه که؛ در یک محفظه، فشار کلی ظرف واکنش برابر مجموع فشار اجزایی است که در ظرف واکنش موجودند. ...+P=p1+p2+p3

مرسی .

من 4 معادله اصلی دارم و هفت مجهول . به سه تا معادله کمکی نیاز دارم . پنجمین معادله همین قانون دالتون هست که شما فرمودین . بنابر این دو تا معادله دیگه که به نحوی فشارهای جزئی رو به هم مرتبط کنه مورد نیاز هست .

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مرسی .

من 4 معادله اصلی دارم و هفت مجهول . به سه تا معادله کمکی نیاز دارم . پنجمین معادله همین قانون دالتون هست که شما فرمودین . بنابر این دو تا معادله دیگه که به نحوی فشارهای جزئی رو به هم مرتبط کنه مورد نیاز هست .

كوروش، مسالتو دقيقتر بگو. ببين اگه در تعادلن، ميتوني برابري فوگاسيته ها رو براشون بنويسي كه آخرش ربط پيدا ميكنه به فشار.

RaminPSLP

عضو جدید
کاربر ممتاز

پیوست ها

• ie100460g.pdf
    275.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0

mehrnaz71

عضو جدید
سلام..خسته نباشید.
یه فیلم مستند در مورد بهره برداری از مخازن نفت میخوام؟؟؟:que:

bera

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام..خسته نباشید.
یه فیلم مستند در مورد بهره برداری از مخازن نفت میخوام؟؟؟:que:

با سلام

یه سری فیلم درمورد چاههای نفت واستون گذاشتم شاید به کارتون بیاد

موفق باشید
-تزریق گاز به میادین نفتی http://www.4shared.com/file/67o9QSgb/z_tazrigh.html

2-تسهیلات سرچاهی http://www.4shared.com/file/THVMOcHG/z_sarechahi.html

3-فراورش گاز همراه http://www.4shared.com/file/ClTkR_zX/z_hamrah.html

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد

سلام، اگر مخلوط گازها ایده آل فرض بشن از سه تا معادله میتونی استفاده کنی.
1- بویل
2-اواگادرو
3- دالتون

اگر مخلوط ایده آل فرض نشه میتونی از واندروالس استفاده کنی. ضریب تراکم پذیری هم مد نظرت باید باشه.

کد:
[LEFT]p[SUB]Total[/SUB] = p[SUB]1[/SUB] + p[SUB]2[/SUB] + p[SUB]3[/SUB] +. .. =Σ p[SUB]i[/SUB]

[/LEFT]

کد:
[LEFT]p[SUB]i[/SUB]=n[SUB]i[/SUB](RT/V)[/LEFT]

کد:
[LEFT]p[SUB]Total[/SUB] = n[SUB]Total[/SUB](RT/V)[/LEFT]

کد:
[LEFT]n[SUB]Total[/SUB] = n[SUB]1[/SUB] + n[SUB]2[/SUB] + n[SUB]3[/SUB] + ... = n[SUB]i[/SUB]Σn[SUB]i[/SUB][/LEFT]

کد:
[LEFT]p[SUB]i[/SUB]/p[SUB]total[/SUB]=n[SUB]i[/SUB](RT/V)/n[SUB]total[/SUB](RT/V)=n[SUB]i[/SUB]/n[SUB]total[/SUB]=X[SUB]i[/SUB][/LEFT]

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
كوروش، مسالتو دقيقتر بگو. ببين اگه در تعادلن، ميتوني برابري فوگاسيته ها رو براشون بنويسي كه آخرش ربط پيدا ميكنه به فشار.

حتی فوگاسیته هم براشون استفاده بشه چون قید شده حالت ایده آل پس فوگاسیته 1 هستش.

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام، اگر مخلوط گازها ایده آل فرض بشن از سه تا معادله میتونی استفاده کنی.
1- بویل
2-اواگادرو
3- دالتون

اگر مخلوط ایده آل فرض نشه میتونی از واندروالس استفاده کنی. ضریب تراکم پذیری هم مد نظرت باید باشه.

کد:
[LEFT]p[SUB]Total[/SUB] = p[SUB]1[/SUB] + p[SUB]2[/SUB] + p[SUB]3[/SUB] +. .. =Σ p[SUB]i[/SUB]

[/LEFT]

کد:
[LEFT]p[SUB]i[/SUB]=n[SUB]i[/SUB](RT/V)[/LEFT]

کد:
[LEFT]p[SUB]Total[/SUB] = n[SUB]Total[/SUB](RT/V)[/LEFT]

کد:
[LEFT]n[SUB]Total[/SUB] = n[SUB]1[/SUB] + n[SUB]2[/SUB] + n[SUB]3[/SUB] + ... = n[SUB]i[/SUB]Σn[SUB]i[/SUB][/LEFT]

کد:
[LEFT]p[SUB]i[/SUB]/p[SUB]total[/SUB]=n[SUB]i[/SUB](RT/V)/n[SUB]total[/SUB](RT/V)=n[SUB]i[/SUB]/n[SUB]total[/SUB]=X[SUB]i[/SUB][/LEFT]
آره من حواسم نبود؛ گازه ایده آل گرفته.
جمله آخره توضیح میدی؟ یعنی چی وندورالس؟

شهرام 59

عضو جدید
کاربر ممتاز
آره من حواسم نبود؛ گازه ایده آل گرفته.
جمله آخره توضیح میدی؟ یعنی چی وندورالس؟

خوب دوست عزیز اگه گاز ایدوال نباشه دیگه نمیشه از معادله حالت گاز کامل واسش استفاده کرد و باید از معادلات حالتی مثل واندروالس یا پینگ رابینسون استفاده کرد.

حالا منظورت چیه واندورالس یعنی چی؟ یعنی معادلشو می خوای؟

vahid.shirazi

عضو جدید
سلام . یه سری مثال حل شده میخوام از عملیات واحد 2 اگه کسی داره دمش گرم لطف کنه

M@TI$A

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
*

*

سلام مهندسای گل میم شیمی
بچه ها ما توی دانشگاهمون قصد داریم با یه مجله توپ درباره ی مهندسی شیمی، این رشته رو به بچه های مهندسی بشناسونیم سایتی یامطلبی که فکر می کنید جالب باشه به من معرفی کنید مخصوصا اگر راجبه تازه های مهندسی شیمی باشه
مرسی بچه های:gol:

سرمد حیدری

مدیر تالارهای مهندسی شیمی و نفت
مدیر تالار
سلام مهندسای گل میم شیمی
بچه ها ما توی دانشگاهمون قصد داریم با یه مجله توپ درباره ی مهندسی شیمی، این رشته رو به بچه های مهندسی بشناسونیم سایتی یامطلبی که فکر می کنید جالب باشه به من معرفی کنید مخصوصا اگر راجبه تازه های مهندسی شیمی باشه
مرسی بچه های:gol:

تو همین باشگاه هر چی بخوای پیدا میشه.

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

خوب دوست عزیز اگه گاز ایدوال نباشه دیگه نمیشه از معادله حالت گاز کامل واسش استفاده کرد و باید از معادلات حالتی مثل واندروالس یا پینگ رابینسون استفاده کرد.

حالا منظورت چیه واندورالس یعنی چی؟ یعنی معادلشو می خوای؟

نه قربون شكلت. سوال استارتر اين بود كه رابطه بين فشار اجزاء رو بگين نه رابطه PVT‌هر گاز به تنهايي. منظورم اين بود كه وندروالس رابطه اي داده براي رابطه بين فشارها؟

chemicallleng

عضو جدید
مسئله جرم پیشرفته

مسئله جرم پیشرفته

سلام دوستان

یه مسئله ای هست
دوستان لطف کنن اگر حلشو جایی دیدن یا حلشو بلد هستن بزارن
مربوط به جرم پیشرفته میشه

پیوست ها

• 4 Advanced Mass Transfer Exersize.pdf
    65.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0

lord aragon

عضو جدید
کاربر ممتاز
فرق distilation با fractionator چیست؟ روغن flushingچیست؟فرقboiler با reclaimerچیست؟

amir4924

عضو جدید
فرق distilation با fractionator چیست؟ روغن flushingچیست؟فرقboiler با reclaimerچیست؟
reclaimer:یک ریبویلر از نوع کتل هست که در اون ماده شیمیایی با حلال برای شستشو و عریان سازی جوش آورده میشه که سیستم reclaimer را من دیدم که برای شستشوی آمین غنی بکار می رود و مثل شکل زیر است

روغن flushing: یک جریان هیدروکربوری است که برای جلوگیری از نشتی مکانیکال سیل تلمبه ای ،به آن تزریق می شود

پیوست ها

• Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    12.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • Untitled1.jpg
    Untitled1.jpg
    32.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0

lord aragon

عضو جدید
کاربر ممتاز
reclaimer:یک ریبویلر از نوع کتل هست که در اون ماده شیمیایی با حلال برای شستشو و عریان سازی جوش آورده میشه که سیستم reclaimer را من دیدم که برای شستشوی آمین غنی بکار می رود و مثل شکل زیر است

روغن flushing: یک جریان هیدروکربوری است که برای جلوگیری از نشتی مکانیکال سیل تلمبه ای ،به آن تزریق می شود

این عکسی که گذاشتین از چه کتابیه؟اونی که فارسی توضیح داده؟

lord aragon

عضو جدید
کاربر ممتاز
اون ماده ی شیمیایی با اون حلال اسماشون چیه؟امین غنی رو از co2 , h2s خالی میکنه؟؟

بالا