دانشگاه نبض جامعه

وضعیت
موضوع بسته شده است.

sadeghnegar

عضو جدید
میخوای بدونی از چه کتاب ها و چه بخش هایی از کتاب ها در کنکور ارشد سوال میاد پس کلیک کن

میخوای بدونی از چه کتاب ها و چه بخش هایی از کتاب ها در کنکور ارشد سوال میاد پس کلیک کن

از چه کتاب های در کنکور ارشد سوال میاد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

از چه بخش هایی از کتابها ..................؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پس فایل کوچولو زیر را دانلود کنید تا به جوابتون برسید

http://liancivil.persiangig.com/audio/manabe%20arshad.pdf

حجم : 48 کیلو بایت

منبع : http://sadeghnegar.blogfa.com/

تهیه کننده : صادق رسابخش
دانشجوی رشته مهندسی عمران دانشگاه خلیج فارس بوشهر

ali1362

عضو جدید
آدرس دانشکده های عمران دانشگاه های معتبر

آدرس دانشکده های عمران دانشگاه های معتبر

سری سوم آدرس دانشکده های عمران دانشگاه های معتبر روی وبلاگ زیر قرار گرفت
http://civil-e-khorramabad.blogfa.com
:gol::gol:

sajed1985

عضو جدید
سلام . درسهای سراسری رو که این رفیقمون گفت اما درسهای آزاد گرایش سازه
همون 6 تا درس کنکور سراسری + سازه های بتن آرمه + سازه های فولادی
ضرایبش اینجوریه:
زبان 1
ریاضی 1
مقاومت 2
تحلیل سازه 2
خاک 1
سیالات 1
بتن 3
فولاد 3

موفق باشی.

azim tajadini

عضو جدید
سلام (کنکور سراسری)

سلام (کنکور سراسری)

1)زبان تخصصی 2)ریاضیات{1و2ومعادلات} 3)مقاومت مصالح 4)تحلیل سازه1 5) مکانیک خاک 6)مکانیک سیالات

vahid_pakrou

عضو جدید
کاربر ممتاز
منابع آزمون کارشناسی ارشد مهندسی عمران

منابع آزمون کارشناسی ارشد مهندسی عمران

1
رياضي 1
اعداد مختلط ، حير خطي ،‌معادلات خط و صفحه در فضا
حد و پيوستگي ، مشتق و كاربردها
انتگرال گيري و كاربرد ها ، انتگرال هاي ناسره
دنباله و سري ها
2
رياضي 2
توابع دو متغيره (مسايل حد و مشتقات نسبي) ،‌مسائل اكسترمم توابع دو متغيره
بخشهاي اپراتورها ،‌انتگرال هاي دوگانه
بخشهاي اپراتورها ،‌انتگرال هاي دو گانه
انتگرال هاي سطح نوع اول و دوم ، قضيه ديوژرانس و استوكس ، ميدان هاي برداري (سرعت ، شتاب ،‌نحنا)
3
معادلات ديفرانسيل
بخشهاي اقداماتي ،‌معادلات ديفرانسيل مرتبه اول ،‌مسيرهاي قائم و پوش دسته منحني ها
بخشهاي اوليه معادلات مرتبه دو و جواب عمومي معادلات با ضرايب ثابت و كوشي اوليه روش هاي تغيير جواب خصوصي ،‌بخشهاي خاص در معادلات مرتبه دو (كاهش مرتبه ، تعيين پايه هاي جواب)
تبديل لاپلاس
روش سريها و دستگاه معادلات
4
مقاومت مصالح
- مباني ايستايي ، انواع تكيه گاهها ،‌درجه آزادي ، معيني و نا معيني ايستايي
- تنش ، كرنش شامل :
تعريف تنش و كرنش ، نمودار تنش و كرنش ،‌قانون هوك ،‌انرژي كرنشي الاستيك ،‌تنش برشي ،‌كرنش برشي ، تفاوت هاي تنش نرمال و تنش هاي برشي ، تبديلات كرنش ،‌دايره براي كرنش ،‌اثر پواسون ، قانون هوك براي تنش هاي چند مجوزه ، تنش هاي سر محوره ، تغيير حجم ، كرنش حجمي ، معيارهاي تسليم ،‌تنش در پوسته هاي جدا نازك تحت فشار
- نيروي محوري و تغيير شكل محوري - تحليل عليه هاي نا معين ، سيستم هاي دمادل فنر سري و فنر موازي
- تحليل تنش ميله هاي مركب ،‌اثر حرارت ، تغيير شكل ناشي از وزن ميله
- تحليل تيرهاي معين ، معادلات ديفرانسيلي تعادل تيرها ، رسم نمودارهاي انگر منشي و نيروي برشي
- ئئوري خمش ارتجاعي ،‌مقاومت خمشي تيرها اساس مقطع
- تيرهاي مركب (چند ماده اي) ، خمش توأم با نيروي محوري ، بار محوري خارج از مركز ،‌هستد قطع
- توزيع تنش برشي در مقاطع مسطتيل و I شكل و غيره ، تعيين جريان برشي در مقاطع جدا نازك ، اصل پيوستگي جريان برشي ،‌مركز پيچش
- خمش ناقد قارن (دو محوره) و ارتباط آن با Ixy
-تغيير شكل ناشي از خمش درگيرها
- پيچش شامل :
پيچش مقاطع دايره اي شكل ، پيچش مقاطع جدار نازك بسته ،‌پيچش مقطع مستطيل ، پيچش مقاطع جدار نازك باز
- كمانش ستون ها شامل :
رابطه اولي ،‌طول موثر ستون ها ، تنش بحراني ،‌بار بحراني ستون هاي صلب با فنر
5
تحليل سازه ها
مقدمه اصول ايستايي ، تركيب صلب ،‌روابط شرطي و نا معيني داخلي ،‌تشخيص سازه اي اسكلتي ، تشخيص خرپاها
تحليل خرپا ها و خط تأثير
تغيير شكل تيرها و روش هاي انرژي
تحليل سازه هاي نا معين :
1- روش نيرو
2- روش شيب افت
3- روش توزيع انگر
6
مكانيك خاك
طبيعت خاك ها و كاني هاي رسي ، حدود اتر برگ و دانه بندي ، طبقه بندي خاك ها
روابط وزني حجمي ، تراكم در خاك ، تنش در خاك
آب در خاك يك بعدي ، آب در خاك دو بعدي ، تحكيم
مقاومت برشي ،‌پايداري شيرواني ، رانش در خاك
7
مكانيك سيالات
تعاريف عمومي سيالات ، هيدرواستاتيك و فشار در سيالات ، سكون نسبي در سيالات
سينماتك و رابطه پيوستگي در سيالات ديناميك سيالات و رابطه برنولي و مومنتوم در سيالات
تحليل ابعادب و قوانين مدل سازي در سيالات ، جريان لايه اي و روابط آن بين صفحات موازي و در لوله هاي تحت فشار
جريان آشفته درلوله ها (تحت فشار) ، خط انرژي و كراديان هيدروليكي در سيستم هاي تحت فشار ،‌لوله هاي موازي و سري
6
زبان عمومي و تخصصي
گرامر
لغت، درك مطلب
زبان تخصصي
زبان تخصصي

a.a.m

عضو جدید
غير انتفاعي يا علمي كاربردي؟

غير انتفاعي يا علمي كاربردي؟

سلام ، من مدرك كاردانيمو از دانشگاه سراسري گرفتم. حالا واسه كارشناسي ميخواستم بدونم به نظر شما غير انتفاعي برم بهتره يا علمي كاربردي ؟ كدوم يكيش معتبر تره ؟

milad20082008

عضو جدید
nazare man

nazare man

سلام ، من مدرك كاردانيمو از دانشگاه سراسري گرفتم. حالا واسه كارشناسي ميخواستم بدونم به نظر شما غير انتفاعي برم بهتره يا علمي كاربردي ؟ كدوم يكيش معتبر تره ؟
salam man khodam daneshjooye daneshgahe gheyreentefayie tehran hastam man be ghateiat behet migam ke gheyreentefayi kheyli kheyli behtar va baarzeshtar az elmikarbordie ham az nazare madrak ham heyate elmi albate age tehran bashe behtare ino motmaen bash

ali1362

عضو جدید
سلام دوست عزیز
اول سعی کن اگر استادی چیزی داری از اون سوال کن دوم اگر نظر منو بخوای علمی کاربردی از غیر انتفاعی بهتره سوم اینکه یه سوال هم از متخصصین بپرس لینک عضویتش رو چند تایپیک پایین تر تحت عنوان مرجع متخصصین می تونی ببینی .
موفق باشی:gol:

gordafarid

عضو جدید
فکر میکنم غیرانتفاعی مدرکش معتبر تره .ولی توی دانشگاه علمی کاربردی چیزای بیشتری یاد میگیری.در هر صورت موفق باشی:)

SEVEN

عضو جدید
من هم غير انتفاعي مي خوندم؛اساتيدش خيلي خوب بودند؛به نظرم غير انتفاعي بهتره؛ مدركش هم معتبر تره.

milad20082008

عضو جدید
yeki az mohemtarin dalayele man ine ke sathe bachehaye elmikarbordi kheyli paine chon taghriban bedone konkoor vared mishan vali gheyreentefayi intor nist

pesare_bawafa

عضو جدید
من کاردانیم رو آزاد بودم و کارشناسی رو امسال غیر انتفاعی قبول شدم
مدرک غیر انتفاعی خیلی معتبر تره:w16:

mehdi_moosavi

عضو جدید
سلامتفاوت سازه هيدروليكي با آب چيه؟با توجه به اينكه واحدهاي مشترك زياد دارن.بازار كار كدومشون بهتره؟با تشكر وآرزوي موفقيت
نمیشه گفت واحدهای مشترکشون خیلی زیاده ولی حدود 30_40 % واحداشون مشترک باشه بیشتر واحدهای اختیاریشون میتونه مشترک باشه ولی خوب این دو رشته شاید خیلی به هم نزدیک باشن شاید مشابهت واحدهاشون مثل دو رشته سازه و زلزله باشه حتی بیشتر موضوعات پایانامه های رشته سازه های هیدرولیکی مشابه رشته آب هستش ولی تفاوتی که دارن اینه که تو رشته سازه های هیدرولیکی به مسائل سازه ای هم بیشتر پرداخته میشه ولی رشته آب اینطور نیست به نظر من رشته آب رشته کاملتر و تخصصی تر البته تو زمینه خودشه ولی رشته سازه های هیدرولیکی رشته ای جامعتر با گستره کاری بیشتره
واحدهای رشته سازه های هیدرولیکی عبارتند از: ریاضی مهندسی پیشرفته،المان محدود،هیدرولیک پیشرفته، سدهای خاکی،پی پیشرفته،دینامیک سازه ها،سدهای بتنی،طراحی سازهای هیدرولیکی، طراحی سازه های دریایی،و... که از اینها حدود 4 درس اجباری و بقیه اختیاری هستند که هر دانشگاه تعدادی از این دروس رو ارائه میکنه
واحدهای رشته آب: ریاضی مهندسی پیشرفته، روشهای عددی،هیدرولوژی پیشرفته،طراحی ساز های هیدرولیکی، مهندسی رودخانه،هیدرولیک پیشرفته، سدهای خاکی و تعدادی دروس اختیاری دیگر
رشته سازه های هیدرولیکی نسبت به رشته آب جدیدتره(البته تو کشور ما) زمینه های کاری دو رشته هم شباهت زیادی با هم داره ولی گستره کاری رشته سازه های هیدرولیکی بیشتره

Earthquake85

عضو جدید
reply1

reply1

بییاید در مورد دوره ی دانشجویی کارشناسی ارشد بحث کنیم
تا حالا هر چی بوده در مورد ورود به دوره ارشد و گرایشهای اون و کنکورشو ... بوده ولی هیچ وقت بحث نشده که مثلا خود دوره ی دانشجویش چطوره و چند واحده و چقدر با دوره ی کارشناسی متفاوته و...
از دوستانی که دانشجوی ارشدند و تمام کسانی که اطلاع دارند تقاضای همکاری دارم:neutral:

سلام
اگه کمکی از دستم بر بیاد کوتاهی نمی کنم .
و برای این تاپیک هم از شما تشکر می کنم , این که خواسته اید به اصل موضوع هم پرداخته شود.
من الان دانشجوی مهندسی زلزله دانشگاه تهران هستم .
الان بخوام در مورد لااقل رشته ی خودم بحث کنم کلی میتونم بنویسم
ولی فکر کنم کمی محورهای بحث رو مشخص کنید بد نباشه .
مثلا من نمی دونم باید از چی بنویسم
صرفا درس هایی که میخوانیم؟
و در مورد تفاوت ها که باید بگم از نظر من تفاوت ها بسیار بوده
چیزی که به نظر من میاد اینه که کلا هدف ها در دوره ی کارشناسی وکارشناسی ارشد متفاوت هستند
در لیسانس برای هر درس یک یا نهایتا دو تاکتاب هست که باید بخونی
ولی در ارشد با منابع بیشتری برای هر واحد درسی روبرو هستی
از روی تعداد واحدها هم میشه به این نکته پی برد
به عنوان مثال در لیسانس 143 واحد رو در 8 ترم باید بگذرونیم
که برای هر ترم 18 تا 20 میشه ( البته اگه یه دانشجوی نرمال رو درنظر بگیریم !)
اما برای ارشد کلا 27 واحد هست که 6 تای اونم پایان نامه است ( اینامربوط به زلزله دانشگاه تهرانه )
یعنی هر ترم 9 تا12 واحد.
یعنی یه جور عمق بیشتری در درس ها هست .
باز اگه چیز دیگه ای باید گفت , عنوان کنید .
اگه لیست درس ها (مهندسی زلزله دانشگاه تهران ) رو هم خواستید بگید براتون بذارم .

Earthquake85

عضو جدید
گرایش مهندسی زلزله

دروس در 2 شاخه اصلی ارائه میشوند : طراحی و تحلیل لرزه ای سازه ها , لرزه شناسی مهندسی
2درس اجباری داشتیم : ریاضیات عالی مهندسی , دینامیک سازه ها
دروس اختیاری :
در زمینه طراحی لرزه ای :
- ارزیابی و بهسازی ساختمان ها در برابر زلزله
-طرح لرزه ای سازه های بتن آرمه
-قابلیت اطمینان در طراحی سازه ها
-رفتارلرزه ای سازه های ویژه
-طراحی لرزه ای سازه های فولادی
-مهندسی زلزله

در زمینه لرزه شناسی مهندسی :
-دینامیک خاک ( بعضی دانشگاهها این درس هم اجباریه )
-تئوری ارتعاشات تصادفی
-لرزه شناسی مهندسی
-الاستو دینامیک
-کاربرد روش های عددی در مهندسی زلزله
-تحلیل خطر و خطرپذیری لرزه ای
-کنترل ارتعاشات
-آزمایشگاه کنترل ارتعاشات
-روش های تحلیل لرزه ای سازه ها
-اندرکنش آب و سازه
-اندرکنش خاک و سازه

این ها رو ازسرفصل دروس مصوب در گرایش مهندسی زلزله دانشگاه تهران نوشتم
در مورد هر درس هم توضیحاتی داده و همین طور منابعش رو آورده .
اگه تهران هستید میتونید یه سر برید دانشگاه تهران , دفتر تحصیلات تکمیلی
فکر می کنم بتونند سر فصل رو بهتون بدند.

http://parentingsquad.com/easy-way-to-reset-your-sleep-cycle-stop-eating

Atropatkan

عضو جدید
گرایش آب (دانشگاه آزاد تهران مرکزی)

رشته خوبی هستش.
32 واحد هر ترم 9-12 واحد
دوران جالب و مشکلتری نسبت به کارشناسی هستش.
فرض مثال اساتید اینکه شما دروس کارشناسی رو خوب بلدید.
حداقل باید به دو زبان برنامه نویسی مسلط باشید.(فرترن،کیوبیسیک،مطلب،اکسل،...)
دروس هم بعد می ذارم.

یا علی:book:

علی(110)

عضو جدید
چند تا دیگه

چند تا دیگه

:)این هم هست که رشته ی قبولیشون رو هم اوارده:

پیوست ها

• KARNAMEARSHAD.rar
    771.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0

r.firoozi

عضو جدید
چرا ما مهندسها نمی توانیم از هم حمایت کنیم؟

چرا ما مهندسها نمی توانیم از هم حمایت کنیم؟

سلام به همه همکاران و دانشجویان مهندسی((مخصوصا عمرانیها))
من یه سری مسائل ودرددل و عنوان میکنم خودتون نظر بدین
تا حالا فکرکردین چرا وقتی یه دکتری نسخه غلط میده به هیچ عنوانی دکتر بعدی حاضر نمیشه اشتباه همکارشو عنوان کنه حتی اگه خیلی خیلی ضایع باشه (مثلا به جای شربت سینه مرگ موش بده!!!) به یه طریقی رفع و روجوش میکنه.(حتما تا حالا برخورد کردین). حالا خدا نکنه یه مهندس بره رو کار یکی دیگه اینقدر ایراد و مورد میتراشه که بیچاره رو کاملا بدنام میکنه،تازه خدا نکنه 2تا مهندس همکار بشن :cry:واویلا زیر آبزنی و ضایع کردن به اوج خودش میرسه.
تا حالا نیازمنیها ی روزنامه ها رو ورق زدین؟ فکر کردین چرا اینهمه آگهی راجع به خرید مدرک مهنسی عمران هست؟ ولی یک دونه هم پیدا نمیکنی که بخوان مدرک پزشکی بخرن (مثلا برا احداث یه داروخانه):que: باور کنین وقتی آدمهای رو میبینم که واسه پول مدرکشون رو میفروشن من عارم میاد بگم مهندسم! بابا حالا ه یه قانون واسه منافع و ارزش مهندسین گذاشتن چرا یه کاری میکنینن که پایمال بشه چرا کاری میکنین که ارزش خودتون رو زیر سوال میبرین. چرا؟؟؟؟
تا حالا تو سایتهای پزشکها رفتین؟ راستی چرا تو اون سایتها حتی یک جمله مسخره یا توهین یا دلقک بازی و... پیدا نمیشه؟ ولی همین سایت خودمونو نگاه کنی کلی پیدا میکنی!
به امید روزی که همه مهندسین ارزش خوشون رو دریابند.
به امید روزی که پزشکها به اتحاد و فرهنگ ما غبطه بخورن
به امید روزی که ....
((امیدوارم تو این تاپیک همانطور که شایسته نام مهندس هست مطلب بنویسید))

sepehrkhosrowdad

مدیر بازنشسته
سلام.
به نظر شما کار پزشک ها درسته؟!
نمی گم زیرآب زدن کار صحیحیه، اما تائید اشتباه هم 1نوع جنایت.
این هم باعث افتخاره که دنبال مدرک مهندسی عمران هستن و نشان از ارزش این مدرکه!!
حالا اینکه 1سری افراد، مدرکشون رو میفروشن، نباید ناراحت شد، چون اون سری از افراد، نقش دلال رو بازی می کنن و اگر فردا مدرک رشته ی دیگری مورد احتیاج باشد، میرن اون رشته رو می خونن!!
اگر این افراد سواد عمرانی داشتن، به جای فروش مدرک، با اون مدرک کار می کردند و پول در می آوردن!!!;)

M.D1365

عضو جدید
با سلام

بله,صحبت های شما کاملا متین و درست.ولی اینم باید در نظر بگیرین که اون مطالبی که گفتین در مورد همه ی دکترا صادق نیست.کار مهندسا هم درسته, چرا؟؟؟چون در غیر اینصورت راهی وجود نداره که ثابت کنیم کشور جهان سومی یعنی چی؟؟؟؟
ما ها اگه از حالا به فکر رفع این خصومت هاییی که ناشی از ...نباشیم.رفته رفته شرایط خیلی بد تر و بحرانی تر میشه.چون رفته رفته بازار رقابت شدیدتر می شه.مشکل ما اینه رقابت سالمو با خیلی چیزای دیگه اشتباه گرفتیم.
ما باید بینشمون نسبت به پیرامونمون عوض کنیم.و واقعا :چشم هارا باید شست و جور دیگر باید دید.:warn:

شاد و پایدار باشید ;

cute

عضو جدید
کاربر ممتاز
شاید کار ما مهندس ها درست نباشه
اما این کار پزشک ها اصلا انسانی نیست
پزشکی که اشتباه می کنه باید بهش تذکر داد نه این که کارشو نادیده گرفت
با اتحادتون هم موافقم
متاسفانه این زیر ّاب زنی و خودبرتربینی ها توی ماها زیاده
به امید رفعش

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
حالا خیلی وارد بحث اصلی نمیشم :) فقط یک قضیه رو شما بیان کردید ، دکتری نسخه اشتباه بده :) بهتره یادمون باشه که اگر یک دکتر نسخه اشتباه بده ، 1 نفر خدایی نکرده جونش رو از دست میده ، اما اگر یک مهندس عمران جایی اشتباه کنه ممکنه آوار روی سر چندین خانواده خراب بشه ..

amin_ara

عضو جدید
ارزش کارشناسی ناپیوسته سراسری عمران

ارزش کارشناسی ناپیوسته سراسری عمران

با سلام.
یه مشکلی داشتم اگه کمکم کنین و اطلاعات دقیق بهم بدین واقعا ممنونتون میشم.
بچه ها من این جمعه امتحان کارشناسی ناپیوسته ی عمران داشتم هر چند خیلی سخت تر نسبت به پارسال بود . ولی تو این یکی دو روزه از چند جا شنیدم که مدرکی که از کارشناسی ناپیوسته ی دانشگاه سراسری میده مهندسی نیست و کارشناسی هست و از نظر نظام مهندسی ( و کلا ارگانهای دولتی )هیچ ارزشی نداره و مدرک بیخودی هست و بهتره تو دانشگاه آزاد شرکت کنی چون مدرکش داراری ارزش بالاتری هست. حالا اگه دوستان اطلاعاتی راجع به این قضیه دارن و بم بدن واقعا ممنون می شم.
با تشکر

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
با سلام.
یه مشکلی داشتم اگه کمکم کنین و اطلاعات دقیق بهم بدین واقعا ممنونتون میشم.
بچه ها من این جمعه امتحان کارشناسی ناپیوسته ی عمران داشتم هر چند خیلی سخت تر نسبت به پارسال بود . ولی تو این یکی دو روزه از چند جا شنیدم که مدرکی که از کارشناسی ناپیوسته ی دانشگاه سراسری میده مهندسی نیست و کارشناسی هست و از نظر نظام مهندسی ( و کلا ارگانهای دولتی )هیچ ارزشی نداره و مدرک بیخودی هست و بهتره تو دانشگاه آزاد شرکت کنی چون مدرکش داراری ارزش بالاتری هست. حالا اگه دوستان اطلاعاتی راجع به این قضیه دارن و بم بدن واقعا ممنون می شم.
با تشکر

سلام . برای رفع هرگونه شبهه در مورد نظام مهندسی میتونی به سایت نظام مهندسی مراجعه کنی ، حرص بیخودی هم نخوری چون مدرک عمران ، همه جای ایران مدرک عمرانه ، تازه اگه به بی ارزشی باشه مال آزاد بی ارزشه نه دولتی :)

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا