توسعه اینه موانعش توایرانو بگو

عیدی امین

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
توسعه پایدارطبق تعریف سازمان ملل عبارت از :فرآینداستفاده ازمنابع و هدایت سرمایه گذاری جهت توسعه تکنولوژی وتغییرنهادی باجهت گیری تامین نبازهای حال وآینده ....
حالا به نظرت چه مشکلاتی درجهت توسعه ایران ما وجودداره ؟
اصلا"مانعی هست ؟
اگه هست به نظرت چکار میشه کرد؟
توی تامین منابع مشکل داریم؟
سرمایه های موجود درست هدایت میشه؟
یا مشکلات دیگه ای هم وجودداره...
موفق باشید...:gol:

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
توسعه پایدارطبق تعریف سازمان ملل عبارت از :فرآینداستفاده ازمنابع و هدایت سرمایه گذاری جهت توسعه تکنولوژی وتغییرنهادی باجهت گیری تامین نبازهای حال وآینده ....

این فرآیند استفاده ... لازمه اصلیش استفاده از نیروی متخصص بدون در نظر گرفتن ایدئولوژی شخصی اوست.
و...

عیدی امین

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

این فرآیند استفاده ... لازمه اصلیش استفاده از نیروی متخصص بدون در نظر گرفتن ایدئولوژی شخصی اوست.
و...
عدم استفاده ازمنابع انسانی ؟برمیگرده به چه مشکلی به غیرازمسائل سیاسی وگزینشی ...لطفا".......

عیدی امین

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
استاندارد بازارکار سه مرحله است 1-زمانی که عرضه وتقاضای کار باهم متناسب باشن (استاندارد)2-بالابودن عرضه کار نسبت به تقاضای کار(کارجو محور)3- بالابودن تقاضای کارنسبت به عرضه (کارفرما محور)...ما فک کنم توی مرحله سوم باشیم که باتوجه به مشکل کارفرماهای بخش خصوصی (پارتی بازی ...عدم توجه به تخصص وپول محوری مطلق و...)به عدم استفاده درست ازمنابع انسانی دامن زده وبه نوعی داره تبدیل به نوعی استثمار ازنوع نوینش داره دامن میزنه البته این مسئله تا پایان سال 91 معکوس میشه(طبق آمار مرکزآمارایران و پیش بینی نوع رشد جمعیت)...

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
عدم استفاده ازمنابع انسانی ؟برمیگرده به چه مشکلی به غیرازمسائل سیاسی وگزینشی ...لطفا".......
متاسفانه همه چی به سیاست ربط داره
مشکل ما اینه که یه چیزایی رو به همه چی ربط میدیم
...
بگذریم
یه مشکل دیگه ما، به نظر من، سستی و ناامیدی خودمونه
ما عادت نداریم سختی بکشیم
اراده ای مثل اراده ملت چین میخواهیم تا خودمونو بکشیم بالا

عیدی امین

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
متاسفانه همه چی به سیاست ربط داره
مشکل ما اینه که یه چیزایی رو به همه چی ربط میدیم
...
بگذریم
یه مشکل دیگه ما، به نظر من، سستی و ناامیدی خودمونه
ما عادت نداریم سختی بکشیم
اراده ای مثل اراده ملت چین میخواهیم تا خودمونو بکشیم بالا
چین 50 سال کارکردتانتیجه گرفت ...

عیدی امین

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چون دولت ما،خودش، خودی وغیر خودی میکنه چه برسه به گروههای مختلف !
خودی و غیرخودی توی بحثای دیگه میره که شاید جاش اینجا نباشه ....شاید خیلی ازماها هم زیاد دل به کارنمیدیم فقط دنبال اینیم که روز شب بشه و سرماه یه حقوقی بگیریم نه تحقیقی نه مطالعه ای ...

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
خودی و غیرخودی توی بحثای دیگه میره که شاید جاش اینجا نباشه ....شاید خیلی ازماها هم زیاد دل به کارنمیدیم فقط دنبال اینیم که روز شب بشه و سرماه یه حقوقی بگیریم نه تحقیقی نه مطالعه ای ...
اتفاقا این تحقیق و مطالعه ها واسه بعضیا شده اسباب نون درآوردن
صبح تا شب میشینن عدد سازی میکنن، یه چندتا مقاله آی اس آی و ... میدن و مدارج علمی رو سریع طی میکنن ولی این تحقیق و تفحصها فقط به این درد میخوره
صنعت یه مسیری میره این تحقیقها هم یه مسیر دیگه
مردم ماف به خاطر شرایط ومسایلی که پیش اومده هم خیلی منفی نگر شدن و هم خیلی مایوس
و فکر نمیکنم به این سادگیا بشه روحیه جامعه رو عوض کرد
چون برای سیاستگذاران اینا اصلا مهم نیست
باز بحث سیاسی شد
خودت یه مسیری بگو که رو اون زوم کنین تا بحث سیاسی نشه

عیدی امین

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اتفاقا این تحقیق و مطالعه ها واسه بعضیا شده اسباب نون درآوردن
صبح تا شب میشینن عدد سازی میکنن، یه چندتا مقاله آی اس آی و ... میدن و مدارج علمی رو سریع طی میکنن ولی این تحقیق و تفحصها فقط به این درد میخوره
صنعت یه مسیری میره این تحقیقها هم یه مسیر دیگه
مردم ماف به خاطر شرایط ومسایلی که پیش اومده هم خیلی منفی نگر شدن و هم خیلی مایوس
و فکر نمیکنم به این سادگیا بشه روحیه جامعه رو عوض کرد
چون برای سیاستگذاران اینا اصلا مهم نیست
باز بحث سیاسی شد
خودت یه مسیری بگو که رو اون زوم کنین تا بحث سیاسی نشه
میشه درمورد سرمایه گذاری درست بحث کرد اگر بخوای سرمایه گذاری بکنی الویت صنعت نفته با توجه به اشتیاق موجود برای صادرات و درآمدش یا صنایع غیرنفتی اولویت داره؟به نظرت کدوم بایدجذاب ترباشه و پررونق تر ...درنظر داشته باش نفت تموم میشه غیرنفتی ها هم جون بکنه میشه 2-3 برابر که برای ایران مبلغی نمیشه البته صنعت توریسم بحثش جداست که موانعش قابل بحثه وبررسی...

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
میشه درمورد سرمایه گذاری درست بحث کرد اگر بخوای سرمایه گذاری بکنی الویت صنعت نفته با توجه به اشتیاق موجود برای صادرات و درآمدش یا صنایع غیرنفتی اولویت داره؟به نظرت کدوم بایدجذاب ترباشه و پررونق تر ...درنظر داشته باش نفت تموم میشه غیرنفتی ها هم جون بکنه میشه 2-3 برابر که برای ایران مبلغی نمیشه البته صنعت توریسم بحثش جداست که موانعش قابل بحثه وبررسی...
ماکه هیچ امیدی واسه صادرات صنعتی نداریم ( فقط خون مردم رو میمکیم)، ولی سیاستی که الان داره اجرا میشه، جایگزینی درآمد نفتی با درآمد معدنی هستش
ما کشوری دارای منابع عظیم معدنی هستیم که سود کلانی هم داره و میشه و این زمینه هم کار کرد.
ولی متاسفانه به خاطر به کارگیری افراد غیر متخصص در استخراج این منابع، ما منابع زیادی رو از دست دادیم ولی باز خیلی جاها هستن که میتونن منبع درامد خوبی باشن
ولی این منبع هم یه روزی تموم میشه، پس نمیشه برنامه دراز مدتی براش داشت.

عیدی امین

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ماکه هیچ امیدی واسه صادرات صنعتی نداریم ( فقط خون مردم رو میمکیم)، ولی سیاستی که الان داره اجرا میشه، جایگزینی درآمد نفتی با درآمد معدنی هستش
ما کشوری دارای منابع عظیم معدنی هستیم که سود کلانی هم داره و میشه و این زمینه هم کار کرد.
ولی متاسفانه به خاطر به کارگیری افراد غیر متخصص در استخراج این منابع، ما منابع زیادی رو از دست دادیم ولی باز خیلی جاها هستن که میتونن منبع درامد خوبی باشن
ولی این منبع هم یه روزی تموم میشه، پس نمیشه برنامه دراز مدتی براش داشت.
من درمورد معادن فقط با سنگهای تزئینی کمی آشنایی دارم ولی درمورد کانی ها وفلزات میتونی کمی راهنمایی کنی ؟بخش خصوصی نقشش پررنگ هست یا هنوز دولت دست روش داره ؟درآمد زاییش چه جوریه ؟بهینه هست ؟دخل وخرجش چه جوره ؟ممنون میشم راهنمایی کنی یاآدرس بدی ...

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
من درمورد معادن فقط با سنگهای تزئینی کمی آشنایی دارم ولی درمورد کانی ها وفلزات میتونی کمی راهنمایی کنی ؟بخش خصوصی نقشش پررنگ هست یا هنوز دولت دست روش داره ؟درآمد زاییش چه جوریه ؟بهینه هست ؟دخل وخرجش چه جوره ؟ممنون میشم راهنمایی کنی یاآدرس بدی ...
همون سنگ تزیینی که گفتین، درآمد عظیمی واسه کشوری مثل ایتالیا داره
ایتالیا تو این زمینه خیلی کار کرده
نه تنها خودش معدن داره بلکه سنگهای استخراجی کشورهایی مثل مارو رو هوا میزنه و با تکنولوژی روز دنیا، سودخالصش رو از هر مترمربع سنگ افزایش میده
چطور؟ ما سنگ رو در قواره تخته سنگ یا ورقهای سنگی به اونا میفروشیم، اونا با صنعتی که دارن اینا رو به صفحات خیلی نازک درمیارن و به مترمربع که حساب کنی، سود خالصی که به دست میارن چندبرابر میشه
در مورد کانی ها وفلزات بهتره که یه متخصص کانه آرایی توضیح بده
در حالت کلی دولت متولی بخش معدن هست ولی عملیات اجراییش توسط بخش خصوصی اجرا میشه البته معادت بزرگ و کلان و معادن خاص و استراتژیک در دست دولت هست

عیدی امین

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به نظر من وظیفه دولت هست که مردم را به سمت توسعه بکشونه.
با فرهنگ سازی
با اموزش.
حتی با قوانینی که انسان مجبور باشه به توسعه کمک بکنه.
اینکه بگیم مردم پشتکار ندارند .به نظرم درست نیست.
باید پرسید چرا.
دیگه فکر نکنم نظرتون باشه که ژنتیکی هست.
مردم یک جامعه مثل اجزای یک ساختمون هستند که هر کدوم ویژگی و توانایی هایی دارند.
یک مهندس خوب میخواد که اون ها را در جای درست و در شرایط درست غرار بده.
وقتی من شاهد هستم که در بارون تند میایند خیابون اسفات میکنند.دیگه چه انتظاری باید داشت.
ایا این تقصیر اون کارگر هست.شاید بگید تقصیر مهندس ناظر یا مسئول پروژه باشه.
ولی به نظرتون چرا همچنین شخصی باید مسئول باشه.چرا باید اینکار را بکنه و به راحتی قسر در بره.
جامعه مثل یه تابلوی نقاشیه همه رنگهاش زیباهستن ولی اگردرجای خودشون نباشن این تابلو تناسب نداره قشنگ نیست روابط بین رنگهاست که تابلو رو قشنگ میکنه ما توی روابطمون مشکل داریم که ربطی به کس خاصی نداره (استاددکترپرفسورجعفرزاده )...

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من وظیفه دولت هست که مردم را به سمت توسعه بکشونه.
با فرهنگ سازی
با اموزش.
حتی با قوانینی که انسان مجبور باشه به توسعه کمک بکنه.
اینکه بگیم مردم پشتکار ندارند .به نظرم درست نیست.
باید پرسید چرا.
دیگه فکر نکنم نظرتون باشه که ژنتیکی هست.
مردم یک جامعه مثل اجزای یک ساختمون هستند که هر کدوم ویژگی و توانایی هایی دارند.
یک مهندس خوب میخواد که اون ها را در جای درست و در شرایط درست غرار بده.
وقتی من شاهد هستم که در بارون تند میایند خیابون اسفات میکنند.دیگه چه انتظاری باید داشت.
ایا این تقصیر اون کارگر هست.شاید بگید تقصیر مهندس ناظر یا مسئول پروژه باشه.
ولی به نظرتون چرا همچنین شخصی باید مسئول باشه.چرا باید اینکار را بکنه و به راحتی قسر در بره.
دقیقا
مشکل جامعه ما روحیه
تناقضات کشته مارو
به قول ایشون اکثر پروژه های عمرانی که در سطح شهر انجام میشه، در زمستانه
کوچه ها گلی میشه، رفت وآمد سخت میشه آصفالت نمیچشبه و کلی معضلات دیگه
ایستگاه BRT رودکی رو داشتن ترمیم میکردن، ایستگاهی که هر یه دقیقه یه اتوبوس رد میشه
هفته ها طول کشید تا سطحی اندازه 30 مترمربع رو آسفالت کنن
واقعا این مخ مردم رو خط خطی کردن نیست؟

عیدی امین

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
همون سنگ تزیینی که گفتین، درآمد عظیمی واسه کشوری مثل ایتالیا داره
ایتالیا تو این زمینه خیلی کار کرده
نه تنها خودش معدن داره بلکه سنگهای استخراجی کشورهایی مثل مارو رو هوا میزنه و با تکنولوژی روز دنیا، سودخالصش رو از هر مترمربع سنگ افزایش میده
چطور؟ ما سنگ رو در قواره تخته سنگ یا ورقهای سنگی به اونا میفروشیم، اونا با صنعتی که دارن اینا رو به صفحات خیلی نازک درمیارن و به مترمربع که حساب کنی، سود خالصی که به دست میارن چندبرابر میشه
در مورد کانی ها وفلزات بهتره که یه متخصص کانه آرایی توضیح بده
در حالت کلی دولت متولی بخش معدن هست ولی عملیات اجراییش توسط بخش خصوصی اجرا میشه البته معادت بزرگ و کلان و معادن خاص و استراتژیک در دست دولت هست
من چندتایی شرکت مثل فجر میشناسم که ادوات برش سنگ رو دارن وصادر هم میکنن ولی خیلی محدودن مشکل از عدم تامین اعتبار برای واردکردن دستگاه های برشه ؟نمیفروشن بهمون به خاطر تحریم ؟یا گرونن وجذاب نیستن برای سرمایه گذاری ؟میشه درموردتحریم ها هم بحث کرد که دود واقعیش به چشم کی میره؟واقعا"تحریم برای چیه ؟واقعا"تاثیری داشته ؟

عیدی امین

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دقیقا
مشکل جامعه ما روحیه
تناقضات کشته مارو
به قول ایشون اکثر پروژه های عمرانی که در سطح شهر انجام میشه، در زمستانه
کوچه ها گلی میشه، رفت وآمد سخت میشه آصفالت نمیچشبه و کلی معضلات دیگه
ایستگاه BRT رودکی رو داشتن ترمیم میکردن، ایستگاهی که هر یه دقیقه یه اتوبوس رد میشه
هفته ها طول کشید تا سطحی اندازه 30 مترمربع رو آسفالت کنن
واقعا این مخ مردم رو خط خطی کردن نیست؟
اجرامشکلات خاص خودشوداره ...یه طرح باید معطل بمونه تا مناسبتی برای افتتاحش پیش بیاد یکی باید زود جمعش کنن و...بحث اعتبارهم هست بعضی وقتا میبینی بعد بوقی توی ی فصل نامناسب وبدموقع میبینی پول اومد بعدش نظارت و کارفرما میریزن روسرت که آقا پول که دادیم دیگه دردتون چیه تمومش کنین دیگه ...هرچی میخوای دلیل بیاری خودت میری زیر سوال ....

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
من چندتایی شرکت مثل فجر میشناسم که ادوات برش سنگ رو دارن وصادر هم میکنن ولی خیلی محدودن مشکل از عدم تامین اعتبار برای واردکردن دستگاه های برشه ؟نمیفروشن بهمون به خاطر تحریم ؟یا گرونن وجذاب نیستن برای سرمایه گذاری ؟میشه درموردتحریم ها هم بحث کرد که دود واقعیش به چشم کی میره؟واقعا"تحریم برای چیه ؟واقعا"تاثیری داشته ؟
وا... چون من گرایشم در ارشد مکانیک سنگه و از معدن دور شدم، رو مشکلاتش دیگه زوم نشدم ، دوس ندارم اطلاعات غلط بدم.
از دوستای استخراجیم میپرسم میگم
ولی الان درصنعت مشغولم و میبینم که تحریم چه به روز مال و جان مردم ما میاره

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
اجرامشکلات خاص خودشوداره ...یه طرح باید معطل بمونه تا مناسبتی برای افتتاحش پیش بیاد یکی باید زود جمعش کنن و...بحث اعتبارهم هست بعضی وقتا میبینی بعد بوقی توی ی فصل نامناسب وبدموقع میبینی پول اومد بعدش نظارت و کارفرما میریزن روسرت که آقا پول که دادیم دیگه دردتون چیه تمومش کنین دیگه ...هرچی میخوای دلیل بیاری خودت میری زیر سوال ....
اینا همش به این برمیگرده که عمرانومن تحت سیاست عمل میکنه
واسه اینکه یه دوره ای رای بیاریم، یه کاری رو شروع میکنیم و بعد انتخابات ...
اول بشینن مثل بچه آدم هزینه طرح رو حساب کنن اگه دیدن بودجشون میرسه کارو شروع کنن و حین کار هم کم به جیب بزنن یا اینکه چیزایی که قراره به جیب بره همون اول حساب کنن تا پروژه وسطاش نخوابه

عیدی امین

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
وا... چون من گرایشم در ارشد مکانیک سنگه و از معدن دور شدم، رو مشکلاتش دیگه زوم نشدم ، دوس ندارم اطلاعات غلط بدم.
از دوستای استخراجیم میپرسم میگم
ولی الان درصنعت مشغولم و میبینم که تحریم چه به روز مال و جان مردم ما میاره
واقعا" بعضی مواقع آدم نفسش بالا نمیاد مابرای یه قطعه برای یه دستگاه راه سازی که زیادهم مهم نبود معطل موندیم تا ازامارات برامون سفارش دادن و بالنج آوردن و...مصیبتی بود برای خودش ...فیلمی داشتیم...ولی توی روال کلان تاثیرش به چشم میاد؟البته شاید موقع هدفمند کردن یارانه ها مربوط به همین مشکل بوده باشه ...البته شاید ...

عیدی امین

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اینا همش به این برمیگرده که عمرانومن تحت سیاست عمل میکنه
واسه اینکه یه دوره ای رای بیاریم، یه کاری رو شروع میکنیم و بعد انتخابات ...
اول بشینن مثل بچه آدم هزینه طرح رو حساب کنن اگه دیدن بودجشون میرسه کارو شروع کنن و حین کار هم کم به جیب بزنن یا اینکه چیزایی که قراره به جیب بره همون اول حساب کنن تا پروژه وسطاش نخوابه
یه زمانی مشکل برگشت بودجه ها هم بود ولی الان خداروشکر اگر مسئولین برگشت بدن باید س ج بشن که خودش خیلی مفیدبوده توی جذب ونگهداری اعتبارات استانی ...

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا" بعضی مواقع آدم نفسش بالا نمیاد مابرای یه قطعه برای یه دستگاه راه سازی که زیادهم مهم نبود معطل موندیم تا ازامارات برامون سفارش دادن و بالنج آوردن و...مصیبتی بود برای خودش ...فیلمی داشتیم...ولی توی روال کلان تاثیرش به چشم میاد؟البته شاید موقع هدفمند کردن یارانه ها مربوط به همین مشکل بوده باشه ...البته شاید ...
من پایان نامم رو تست خزش سنگه
دستگاهش تحریمه
یکی داخلی ساخته، فقط به درد سطل آشغال میخوره
دوستم پایان نامش اکوستیکه، دیگه داخلی نمیتونه بسازه شکر خدا، از آلمان رفته چین بعد از چین اومده ایران
یعنی چی؟
مسخره بازی
حالا اینا چیزی نیست
تجهیزات پزشکی خیلی مهمه
بازی با جون افراد
چرا به چشم نیاد؟
مگه ما همه چی داریم؟ خود کشور امریکا هم اگه تحریم بشه کلی مشکل براش به وجود میاد
این طبیعه، متاسفانه نظام ایدئولوژیک داشتن هم این مشکلاتو داره

عیدی امین

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من پایان نامم رو تست خزش سنگه
دستگاهش تحریمه
یکی داخلی ساخته، فقط به درد سطل آشغال میخوره
دوستم پایان نامش اکوستیکه، دیگه داخلی نمیتونه بسازه شکر خدا، از آلمان رفته چین بعد از چین اومده ایران
یعنی چی؟
مسخره بازی
حالا اینا چیزی نیست
تجهیزات پزشکی خیلی مهمه
بازی با جون افراد
چرا به چشم نیاد؟
مگه ما همه چی داریم؟ خود کشور امریکا هم اگه تحریم بشه کلی مشکل براش به وجود میاد
این طبیعه، متاسفانه نظام ایدئولوژیک داشتن هم این مشکلاتو داره
اونام دارن بازی میکنن دارن هم ازتوبره میخورن هم از...خودشون قانون میزارن خودشون راه فرار شم بازمیکنن این بی ...ها معلوم نیست چکار میخوان بکنن تکلیفشون باخودشونم مشخص نیست ....شایدیکی ازمشکلات عدم تعامل براساس منفعت ملی باشه ولی ازاون طرف اون ورآبی ها هم بدشون ازای اوضاع نمیاد ....

عیدی امین

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ببین عزیز من.دولت اصلا بوجود امد برای اینکار ها .نیامد که سلطنت کنه.
اصلا وظیفه اش این هست که جامعه را به سمت جلو هدایت کنه.
اصلا جز اولین وظیفه دولت همین هست.
در کل در این شک ندارم که اگر جامعه ای پیشرفت نکنه و توسعه نیافته باشه.
2 دلیل داره
1:ضعف منابع:که نداریم
2:ضعف دولت: که این را خودتون جواب بدید
دولت مجریه قوانینه میتونه فرنگ سازی کنه میتونه ایده بده و...ولی اگر درجریان اجرا مردم همکاری نداشته باشن چکار میشه کرد ؟
ازنظر منابع هم فک نکنم فقیر باشیم ...چه انسانی چه ...

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
من میگم یا همون دموکراسی واقعی را داشتیم.
یا اگر دموکراسی نداشتیم.حداقل دیگه جمهوری میرفت دست یکی بهتر بود از این وضع.
حداقل از این مشکلات پیش نمیامد.که یکی برای رای اوردن کاری را انجام بده
وا... نگرفتم :confused::confused:

عیدی امین

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اخه الان کنترل به طور کامل در اختیار ولایت فقیه هست و مجلس و رئیس جمهوری نخودچی هستند.
من میگم اصلا بیخیال میشدند این ها را میگفتند فقط ولایت فقیه بس بهتر بود تا این نخودچی ها وجود داشتند.
اینجوری خیلی از مشکلات نبود
به خدا گناه دارم نفرستش رو هوا حوصله اعصاب خوردی قفل و ...ندارم ...plz

عیدی امین

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یکی از بدبختی های ما هست که وقتی داریم بحث میکنیم .خط قرمز میاد وسط .
چطور ما میخواهیم توسعه کنیم.که وقتی داریم بدون هدف روی موضوعی بحث کنیم خط قرمز ها پدید میایند.
اصلا بیخیال
چشم .دیگه ادامه نمیدیم.
قربانت عزیز ممنون ...یه کم حساسیت ها زیادشده ...من قبلا" هم گفتم خیلی وقتا خطوط هستن که ازما عبورمیکنن ...

somayeh_63

عضو جدید
کاربر ممتاز
حالا به نظرت چه مشکلاتی درجهت توسعه ایران ما وجودداره ؟
اصلا"مانعی هست ؟
اگه هست به نظرت چکار میشه کرد؟
توی تامین منابع مشکل داریم؟
سرمایه های موجود درست هدایت میشه؟
یا مشکلات دیگه ای هم وجودداره...
موفق باشید...:gol:

به نظر من بزرگترین مانع عدم مدیریت درسته که عمدتا به دلیل سیاسی کاریه!!!
متاسفانه ما حتی واسه ورزشمونم مدیران سیاسی انتخاب میکنیم......
وگرنه تو منابع از هر نوعش ..چه طبیعی ...چه انسانی..مشکلی نداریم و اتفاقا جز سرمایداران دنیا هستیم.......

بالا