شما قضات کنید لطفاً!

mrezvani

عضو جدید
سلام به همه مهندسن عزیز
نمی دونم در جریان هستید یا خیر ؟
دانشگاه پیام نور از سال گذشته رشته مهندسی فناوری اطلاعات را بصورت طرح تجمیع ارائه کرده است.
این طرح به این صورت است که دانشجو در 4 ترم اول دروس مشترک عمومی خود را با رشته های کامپیوتر و علوم کامپیوتر طی می کند و پس از آن طی 5 ترم بصورت اختصاصی دروس تخصصی رشته خود را می گذراند.
شاید این طرح در نگاه اول جالب بنظر بیاید اما ...
دانشگاه پیام نور این طرح را بدون شفاف سازی اجرا کرد واین مساله باعث شد که جزئیات طرح پس از 1 سال منتشر شود.
جزئیات طرح بدین شرح است:
*دانشجو می بایست قبل از شروع ترم پنجم تعداد 7 واحد عملی و تئوری خارج از دانشگاه بگذراند و مدرک معتبر به دانشگاه ارائه دهد. (دروس مربوط ICDL 4 واحد، مهارتهای فنی و حرفه ای 2 واحد و آموزش دفاع غیرنظامی 1 واحد است)
* دانشجو می بایست در طول تحصیل 166 واحد درسی را بجز موارد خارج از دانشگاه پاس کند. یعنی برای فارغالتحصیل شدن بایستی 173 واحد گذراند !

حال این سوال را دارم کجای این کشور رشته مهندسی بالای 140 واحد درس دارد ؟
از طرفی گذراندن 173 واحد معادل گذراندن دوره کارشناسی ارشد در سایر رشته ها است !

خواهشاً شما قضاوت کنید !!

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام به شما.

می تونید یه سر فصلی ارائه کنید از درس های تخصصی این رشته؟

از اونجایی که مهندسین فناوری اطلاعات باید یه قسمتی از درس های مدیریت و مهندسی های کامپیوتر و برق و صنایع رو بخونن باید یکم تعداد واحد هاشون بیشتر باشه

در ضمن توی ایران فناوری اطلاعات با نرم افزار توی فقط 30 واحد تفاوت دارن در حالی که در خارج از ایرن اختلاف واحد 60 تا هست.
شاید دانشگاهتون این تفاوت ها رو اعمال کرده باشه

ممنون می شم سر فصل ها رو در اختیارمون بذارید

mrezvani

عضو جدید
شما می توانید از طریق این لینک (http://pnu.ac.ir/Portal/File/ShowFile.aspx?ID=7298c25d-7bc7-442d-acbd-dd07c7a77d54) لیست دروس دوره تجمیع گره فناوری اطلاعات و ارتباطات که شمال 4 رشته فناوری اطلاعات، کامپیوتر نرم افزار، کامپیوتر سخت افزار و علوم کامپیوتر است را مشاهده کنید.
توضیح اینکه برنامه 4 ترم اول برای تمامی رشته ها یکسان است و لیست دروس 5 ترم بعدی هر رشته جدا است.

amirand

عضو
راستش من هم موافقم. کسی که داره برنامه نویسی با زبان های معروف دنیا رو انجام میده فکر کنم نیازی به یادگیری copy,pastنداشته باشه. این برنامه تمام کارامو مختل کرده از صبح تا عصر دانشگاه از اون به بعد هم سر کلاس ICDL.منطقی نیست.

neda_eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
مملکته گل وبلبله دیگه چی کار میشه کرد دانشگاهاد ایران بی نظیر ن حتی تو واحد دادن و معرفی کتاب :biggrin::biggrin:;)

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
مشکل بزرگی که در حال حاضر باهاش مواجهیم اینه که وزارت علوم سر فصل ها رو به روز نمی کنه.
حالا من نمی گم هر دو سالی هر 5 سالی اصلا هر ده سالی این سر فصل ها رو به روز کنن ولی یک رشته ای مثل کامپیوتر و IT که لحظه ای تغییر می کنن نباید سرفصل ها شون همون سرفصل ها ی 30 سال پیش کامپیونر و 6 سال پیش IT باشن

مثلا هنوز توی رشته ی کامپیوتر زبان پاسکالی رو درس می دن و توی سرفصل هاشون هست که در جهان به طور کامل منسوخ شده.
البته استادای ما هیچ کدوم این زبان رو درس نمی دن نم دونم چه طوری ولی خودشون برنامه های جدید رو توی برنامشون میارن

این دیگه بستگی به استادا داره
دارید در مورد وزارت علوم کشور صحبت می کنید.گیر دادن شاید لفظ جالبی نباشه.مگه با زور می شه کاری انجام داد که نتیجه بده؟!!!

موفق باشید

amirand

عضو
یه خبر خوش.در دانشگاه پیام نور برای دروس پیش نیاز مهارتی ابلاغ شده تا اطلاع ثانوی دانشجویان اقدام به اخذ این مدارک انجام ندهند(در دست حذف شدن)

mrezvani

عضو جدید
یه خبر خوش.در دانشگاه پیام نور برای دروس پیش نیاز مهارتی ابلاغ شده تا اطلاع ثانوی دانشجویان اقدام به اخذ این مدارک انجام ندهند(در دست حذف شدن)
تا جایی که من اطلاع دارم دروس پیش نیاز فنی و حرفه ای رو می خواهند حذف کنند !
اصلاً همه پیشن نیاز ها رو حذف کنن ! چه فایده ؟؟
ما 166 واحد بجز پیشن نیازداریم !

reza08

کاربر فعال
سلام به همه مهندسن عزیز
نمی دونم در جریان هستید یا خیر ؟
دانشگاه پیام نور از سال گذشته رشته مهندسی فناوری اطلاعات را بصورت طرح تجمیع ارائه کرده است.
این طرح به این صورت است که دانشجو در 4 ترم اول دروس مشترک عمومی خود را با رشته های کامپیوتر و علوم کامپیوتر طی می کند و پس از آن طی 5 ترم بصورت اختصاصی دروس تخصصی رشته خود را می گذراند.
شاید این طرح در نگاه اول جالب بنظر بیاید اما ...
دانشگاه پیام نور این طرح را بدون شفاف سازی اجرا کرد واین مساله باعث شد که جزئیات طرح پس از 1 سال منتشر شود.
جزئیات طرح بدین شرح است:
*دانشجو می بایست قبل از شروع ترم پنجم تعداد 7 واحد عملی و تئوری خارج از دانشگاه بگذراند و مدرک معتبر به دانشگاه ارائه دهد. (دروس مربوط ICDL 4 واحد، مهارتهای فنی و حرفه ای 2 واحد و آموزش دفاع غیرنظامی 1 واحد است)
* دانشجو می بایست در طول تحصیل 166 واحد درسی را بجز موارد خارج از دانشگاه پاس کند. یعنی برای فارغالتحصیل شدن بایستی 173 واحد گذراند !

حال این سوال را دارم کجای این کشور رشته مهندسی بالای 140 واحد درس دارد ؟
از طرفی گذراندن 173 واحد معادل گذراندن دوره کارشناسی ارشد در سایر رشته ها است !

خواهشاً شما قضاوت کنید !!
سلام
من هم پیام نور می خوانم
برای ما هم یه همچین چیزیه
من رشتم نرم افزار
این مورد به من بر میگرده یا فقط برای شما ست
برا ما اینطوریه که کلاسامون بیشتر با هم
البته ترم اولم
اگه اینطوریه بگید من یه حالی بدم بهشون:exclaim::exclaim:
اگه این طوری باشه که ضد حالیست بس نا جوان مردانه:weirdsmiley::neutral::neutral:
:thumbsdown:

amirand

عضو
سلام
من هم پیام نور می خوانم
برای ما هم یه همچین چیزیه
من رشتم نرم افزار
این مورد به من بر میگرده یا فقط برای شما ست
برا ما اینطوریه که کلاسامون بیشتر با هم
البته ترم اولم
اگه اینطوریه بگید من یه حالی بدم بهشون:exclaim::exclaim:
اگه این طوری باشه که ضد حالیست بس نا جوان مردانه:weirdsmiley::neutral::neutral:
:thumbsdown:
برای همه رشته های دانشگاه پیام نور هستش.

mrezvani

عضو جدید
برای همه رشته های دانشگاه پیام نور هستش.
اولاً برای همه رشته ها نیست. مثلاً معماری و صنایع و ... تجمیع ندارند
ثانیا همه رشته های تجمیع 150 واحد هستند یعنی 10 واحد بیشتر اما فناوری اطلاعات 170 واحد هست یعنی 30 واحد بیشتر !

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
سلام

تموم شد بابا دیگه نمیخوان....

من خودم رفتم کلاس ICDL . فردا آزمونشو دارم حالا دانشگاه میگن دیگه نمیخوایم.

حالا ICDL بعدا به درد میخوره اونا که رفتن دفاع غیر نظامی چیکار کنن؟؟؟!!

Pari-2719

عضو جدید
کاربر ممتاز

كجا اعلام كردند ميشه بگي :(

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
كجا اعلام كردند ميشه بگي :(

Right from horse`s mouth!!
مستقیم از کارشناس رشته شنیدم.البته گفت هنوز به صورت کتبی و بخشنامه نگفتن ولی به ما گفتن که دیگه لازم نیست.
(درسته از من نقل قول نزده بودین ولی پست من هم همینو میگه!)
:gol:

بالا