شما به چشم زخم اعتقاد دارين؟؟؟

شما به چشم زخم اعتقاد دارين؟؟؟

• مجموع رای دهندگان
    42

merlin-mina

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام عزيزان
يه سوال واسم پيش اومده
دوس دارم بدونم شما به چشم زخم اعتقاد دارين؟؟؟:que:

آخرین ویرایش:

aminrokh

عضو جدید
یعنی فقط بگیم بله یا خیر؟؟؟دیگه حرف اضافه نزنیم؟؟؟
باشه.
نه

alismartset

کاربر بیش فعال
برا منم نتیجه ی این نظر سنجی جالبه...البته جالب ترم میشه اگر کسی دلیل مستدلی داره هم ارائه کنه;)

merlin-mina

عضو جدید
کاربر ممتاز
من خيلي چيزا راجع به چشم زخم و انرژي چشم شنيدم
راستش تا حدودي فكر ميكنم راسته
البته نه اينكه مربوط به چشم باشه
كلا !

aminrokh

عضو جدید
باشه
این یه چیزیه که بین مردم رواج پیدا کرده ومیگن.ولی بنظرم نباید همچین چیزی باشه.این فکر خود فردهست که باعث میشه فکر کنه چشم خورده.

PESARE IRAN

عضو جدید
کاربر ممتاز
من اعتقاد ندارم . ولی به تلقین و انرزی مثبت اعتقاد دارم و فکر میکنم چشم زخم هم میاد وارد این دو موضوع میشه یعنی بعضی ها بعد از انجام روش های خاص خودشون به خودشون تلقین میکنن که چشم زخم رفع شده و این تلقین و انرزی + باعث میشه نتیجه بگیرن

merlin-mina

عضو جدید
کاربر ممتاز
باشه
این یه چیزیه که بین مردم رواج پیدا کرده ومیگن.ولی بنظرم نباید همچین چیزی باشه.این فکر خود فردهست که باعث میشه فکر کنه چشم خورده.

در مورد آيه " و ان يكاد "چه نظري دارين؟؟

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
وا... من نمیتونم چیزی بگم، اصولا این طرز فکرا با تفکر یه تحصیل کرده نمیخونه، ولی یه چیزایی آدم میبینه که میمونه چی بگه.
من چیزی نمیتونم بگم

island1991

عضو جدید
کاربر ممتاز
من اول اعتقاد نداشتم و به نظرم خرافات بود...اما تو یه برنامه دیدم که این مساله صحت داره و تو قرآن هم دربارش آیه اومده و به پیامبر در مورد چشم زخم افراد هشدار داده شده...

7 تا راه داره که از چشم زخم در امان بمونی که من سه تاشو یادمه....

1.آیه و ان یکاد...

2. تکرار سه بار عبارت "لا حول و لا قوته الا بالله العلی العظیم"

3.اسپند...

(الان هم مطمئن نیستم که اعتقاد دارم یا نه) :دی

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
من اول اعتقاد نداشتم...اما تو یه برنامه دیدم که این مساله صحت داره و تو قرآن هم دربارش آیه اومده و به پیامبر در مورد چشم زخم افراد هشدار داده شده...

1.آیه و ان یکاد...

3.اسپند...
ممنونم
ببخشید، اسپند رو از منابعی گفتین یا برداشت خودتون بود؟

merlin-mina

عضو جدید
کاربر ممتاز
من اول اعتقاد نداشتم و به نظرم خرافات بود...اما تو یه برنامه دیدم که این مساله صحت داره و تو قرآن هم دربارش آیه اومده و به پیامبر در مورد چشم زخم افراد هشدار داده شده...

1.آیه و ان یکاد...

3.اسپند...

(الان هم مطمئن نیستم که اعتقاد دارم یا نه) :دی

دوتاي اولشو منم شنيدم و قبول دارم
و اما سومي
دود اسفند يه ضدعفوني كننده است
واسه همين اون موقع ها زياد موقع بيماري استفاده ميشده و فكر ميكردن بخاطر اينه كه چشم زخمو دور ميكنه.اما در حقيقت اون فقط ضدعفوني ميكرده

ممنون عسيسم

omiiit

عضو جدید
به نیروها و انرژی های مثبت یا منفی ادما اعتقاد دارم ولی چشم زخم برام مسخرس، اینکه میگن فلانی چشش شوره، یا مثلاً یکی مریض می شه فوری می گن چشش زدن و ...

island1991

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنونم
ببخشید، اسپند رو از منابعی گفتین یا برداشت خودتون بود؟

برنامه ی زلال احکام اون خانومه هست...چهارشنبه ها میاااااااااااااد...خانوم نیلچی فکر کنم....اون گفتش....

البته برنامش مال یه سال پیش بود....

afshin-18

عضو جدید
به نیروها و انرژی های مثبت یا منفی ادما اعتقاد دارم ولی چشم زخم برام مسخرس، اینکه میگن فلانی چشش شوره، یا مثلاً یکی مریض می شه فوری می گن چشش زدن و ...
پدر بزرگ من از هر کس یا چیزی تعریف می کنه اون کس یا چیز به کلی نابود میشه
(چهار سال پیش رفته بودم پیشش یه روز گفت فلان بز خیلی چاق شده همون روز که بزا رو بردم کوه بزه رو مار زد)

merlin-mina

عضو جدید
کاربر ممتاز

منظور تقريبا همينه
اما لفظ رايجش چشم زخمه ديگه

توی منج برام یه سلاح قوی بود

جدي؟؟؟؟؟؟

Haaji

عضو جدید
کاربر ممتاز
چشم زخم در قرآن در سوره ی یوسف(ع) آمده است.
آنجایی که برادران یوسف(ع) از یعقوب(ع) خداحافظی میکنند تا به قصر عزیز مصر(یوسف) بروند. یعقوب به آنها میگوید که همه با هم از یک در وارد نشوید چونکه ممکن است مردمی که حظور دارند به کثرت تعداد شما حسادت کرده و شما چشم زخم بخورید. پس بصورت دوتایی یا سه تایی از درهای مختلف وارد شوید.

merlin-mina

عضو جدید
کاربر ممتاز
چشم زخم در قرآن در سوره ی یوسف(ع) آمده است.
آنجایی که برادران یوسف(ع) از یعقوب(ع) خداحافظی میکنند تا به قصر عزیز مصر(یوسف) بروند. یعقوب به آنها میگوید که همه با هم از یک در وارد نشوید چونکه ممکن است مردمی که حظور دارند به کثرت تعداد شما حسادت کرده و شما چشم زخم بخورید. پس بصورت دوتایی یا سه تایی از درهای مختلف وارد شوید.

قربون دستت حاجي
آيشو نميدونستم اما راجع بهش شنيده بودم

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
چشم زخم به این صورتیکه امروز در فکر برخی وجود داره خرافه محضه .

فکر کنم این بهانه ای هست برا عده ای که بتونند شکستهای زندگیشون رو گردن دیگران ( مثلا حسودها !! ) بندازند و از خودشون رفع تکلیف کنند .