سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

sananrad

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان.
من یه عکس با گوشی سامسونگ دوستم انداختم توی گوشیش عکسم واضحه
ولی الان توی گوشی سونی اریکسون خودم یا توی لپ تاپ ماته یعنی واضح نیست
شما میدونید باید چه جوری توی لپ تاپ و گوشی سونی اریکسون درستش کنم؟؟؟؟؟تا واضح بشه؟
خواهشا کمک کنید این عکس خیلی برام عزیزه!
پیشاپیش ممنون!

از دوستانی که کمک کردن ممنونم .
کسی دیگه چیزی نمیدونه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام دوست عزیز

دوربینهای سامسونگ خیلی قوی نیس احتمالا به خاطر اینکه رزلیشن گوشی یا لب تابتون بالاست مات نشون میده

میتونین توی فتوشاپ این افکتارو اعمال کنین روی عکس شاید جواب بده ;)

روش :

بهترین روش ایجاد وضوح در یك تصویر استفاده از filter با نام Unsharp Mask در فتوشاپ است. در صورتی كه پس از استفاده از این filter با هاله‌ای غیرطبیعی در اطراف تصویر مواجه شدید گزینه Edit\Undo را انتخاب كنید.
انتخاب filter Unsharp Mask

در حالی كه تصویر مورد نظرتان باز است گزینه Filter\Sharpen\Unsharp Mask را انتخاب كنید.كادر محاوره‌ای Unsharp Mask نمایان می‌شود.

تنظیم نوار لغزنده Amount

گزینة Preview را فعال كنید و مقدار بزرگنمایی تصویر را با كلیك دكمه‌های + و ـ در كنار تصویر در حالت 100% قرار دهید.
نوار لغزنده Amount، درجه و میزان وضوح تصویر را كنترل می‌كند. در حالیكه نوار لغزنده را جابجا می‌كنید به پنجره Preview نگاه كنید تا به وضوح مورد نظرتان دسترسی پیدا كنید.

تنظیم نوار لغزنده Radius

نوار لغزنده Radius كنترل می‌كند كه آیا افكت تنها به یك پیكسل اعمال ‌شود یا به گروه و مجموعه‌ای از پیكسل‌ها. یك محدوده و مقدار زیاد در این نوار لغزنده جزئیات تصویر را كاهش می‌دهد. معمولاً برای داشتن یك تصویر طبیعی مقدار این نوار را 1 تعیین كنید و از بكار بردن مقادیر بالای 3 خودداری نمائید.

تنظیم نوار لغزنده Threshold

تنظیمات Threshold مانع از اعمال افكت به بخشی از ناحیه جلوه رنگ می‌شود. برای آنكه افكت به تمام تصویر اعمال شود این مقدار را صفر تعیین كنید. برای تغییر جلوه رنگ از تیره به روشن این مقدار را زیاد كنید. بهتر است در این تمرینات مقدار این نوار را جابجا نكنید.

اعمال افكت

برای بزرگنمایی در پنجره تصویر در حالیكه كادر محاوره‌ای Unsharp Mask باز است، می‌توانید گزینه View\Zoom in را انتخاب كنید. در صورتی كه تصویر بزرگتر از پنجره تصویر است می‌توانید از نوارهای لغزنده‌ برای مشاهده دیگر قسمت‌های تصویر استفاده كنید. قسمت‌‌های مختلف تصویر را با دقت بررسی كنید تا مطمئن شوید كه همه محیط‌ها به اندازه كافی وضوح پیدا كرده‌اند. پس از دسترسی به تصویر مناسب، OK را كلیك كنید تا افكت به تصویر اعمال شود.

تعیین مقدار افكت اعمال شده

گزینه Edit\Fade\Unsharp Mask را انتخاب كنید. كادر محاوره‌ای Fade نمایان می‌شود. جابجا كردن نوار لغزنده Opacity به سمت چپ، افكت وضوح تصویر را به تدریج كاهش می‌دهد. در صورتی كه مایلید افكت را نرم‌تر كنید، این نوار لغزنده را تنظیم كرده و سپس OK را كلیك كنید. تنظیمات قسمت Mode را بصورت Normal قرار دهید. در صورتی كه مایلید افكت اولیه اعمال شده در تصویر باقی بماند، دكمه Cancel را انتخاب كنید تا كادر محاوره‌ای بدون تغییر بسته شود.

*توجه *
وضوح در تصاویر رنگی

هر چند در این كار عملی برای وضوح تصویر از یك عكس سیاه و سفید استفاده شد، ولی از این ابزار در تصاویر رنگی نیز استفاده می‌شود. دقت كنید تا تطابق و هماهنگی رنگ تصویر، میزان جلوه رنگ و شادابی تصویر را افزایش دهد.

Unsharp Mask همه
filter ها را پوشش می‌دهد

علاوه بر filter Unsharp Mask چندین filter دیگر نیز در منوی Filter\Sharpen وجود دارد. این گزینه‌ها همگی در داخل كادر محاوره‌ای Unsharp Mask وجود دارند كه می‌توانید از آنها برای اعمال filter های دیگر استفاده كنید. البته وقت خود را با filter های دیگر هدر ندهید، زیرا Mask Unsharp تمام نیاز شما را برآورده می‌كند.

shadii

عضو جدید
az dustani k pasokh midan mamnun
chetori mitunam file hayi ke systemi hidden shodan yani tike hiddene onha dar propertis gheire faale ro bargardunam?
bebakhshid farsi natunestam benevisam

khordad64

عضو جدید
عزیزم اول چک کن که درایور بلوتوث نصب هستش یا نه
اگه نصب بود باید سویچ وایرلس رو روشن کنی سویچشم روی لب تاب هستش ( سخت افزاری )
واسه خاموش و روشن کردن بلوتوثم میتونی از دکمه F2 استفاده کنی ( در لب تاب های dell)
البته دوست عزیز توی لب تابهای 5010 dell مشکل بلوتوث رو خیلیا داشتن
اگه باز مشکلی داشتی بگو ;) در خدمتم دوست جون

ممنون دوست جون.امتحان کردم نشد.اگه بهم نمیخندی بگو سوییچ وایرلس کجاس؟بلد نیستم:(

sananrad

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون دوست جون.امتحان کردم نشد.اگه بهم نمیخندی بگو سوییچ وایرلس کجاس؟بلد نیستم:(

راستش دوست عزیز من با لب تاب دل 5010 کار نکردم واسه خودم سونی هستش فرق میکنه

درایور بلوتوث لب تابتون نصب بود ؟؟؟؟ ( علامت بلوتوث روی نوار وظیفه هستش یا نه ؟؟؟؟ )

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
chetori mitunam file hayi ke systemi hidden shodan yani tike hiddene onha dar propertis gheire faale ro bargardunam?

با سلام،
اگه فقط می خواید نمایش داده بشن، از قسمت Tools->Folder Option->View تیک Show hidden files and folders رو بذارید و تیک Hide protected operating system files رو بردارید!
در غیر این صورت در run تایپ کنید: cmd
در محیط cmd دستور زیر رو وارد کنید:
attrib -s -h x
که x آدرس فایل مورد نظره!

sananrad

عضو جدید
کاربر ممتاز

دوست عزیز اگه فایل های عکستون پسوندهای .jpg.exe گرفتن و مخفی شدنشون غیر فعاله ویروس A.S.K گرفته

این بلاگ کامل روش از بین بردنشو گفته

http://www.askjpg.blogfa.com/

موفق باشین :gol:

khordad64

عضو جدید
راستش دوست عزیز من با لب تاب دل 5010 کار نکردم واسه خودم سونی هستش فرق میکنه

درایور بلوتوث لب تابتون نصب بود ؟؟؟؟ ( علامت بلوتوث روی نوار وظیفه هستش یا نه ؟؟؟؟ )
رو نوارم نیست اما وقتی تو تنظیماتش show icon رو هم میزنم رو نوار نمیاد.درایوش کجاس هم نمیدونم!!!:( دوام نکن.خوب شما هم اولاش همینطوری بودی دیگه.

sananrad

عضو جدید
کاربر ممتاز
رو نوارم نیست اما وقتی تو تنظیماتش show icon رو هم میزنم رو نوار نمیاد.درایوش کجاس هم نمیدونم!!!:( دوام نکن.خوب شما هم اولاش همینطوری بودی دیگه.

نه عزیز دلم دعوا چرا :D من دربست در خدمتتم ;)

میشه مدل لبتابتو کامل بهم بگی ؟؟؟؟ تا بگم درایوراشو از کجا دانلود کنی

sananrad

عضو جدید
کاربر ممتاز

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز

با سلام
دوست عزیز
1- ممنون میشم اگر فارسی تایپ کنید .
2- غیر فعال شدن Hidden در Properties فقط از پوشه ها است که توسط ویروس انجام می شود .
حالا اگر ویندوز مشا هنوز سالمه و حالت Show Hidden فعال میشه می تونید 2 تیک زیر اون در Folder Option رو بردارید و پوشه رو ببینید و کنار اون پوشه یه پوشه دیگه بسازید و اطلاعات رو توی اون کپی و پوشه اولی رو پاک کنید .
اگر Sow Hidden فعال نیست می تونید از روشی که بارها در انجمن گفته شده استفاده کنید و اونو فعال کنید و یا از نرم افزار Nero نسخه 6 به قبل استفاده کنید و پوشه ها رو پیدا کنید ( البته از قسمت Nero Burning Rom ) و باقی کارها را انجام دهید .
با تشکر - سیستم 32

sananrad

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
دوست عزیز
1- ممنون میشم اگر فارسی تایپ کنید .
2- غیر فعال شدن Hidden در Properties فقط از پوشه ها است که توسط ویروس انجام می شود .
حالا اگر ویندوز مشا هنوز سالمه و حالت Show Hidden فعال میشه می تونید 2 تیک زیر اون در Folder Option رو بردارید و پوشه رو ببینید و کنار اون پوشه یه پوشه دیگه بسازید و اطلاعات رو توی اون کپی و پوشه اولی رو پاک کنید .
اگر Sow Hidden فعال نیست می تونید از روشی که بارها در انجمن گفته شده استفاده کنید و اونو فعال کنید و یا از نرم افزار Nero نسخه 6 به قبل استفاده کنید و پوشه ها رو پیدا کنید ( البته از قسمت Nero Burning Rom ) و باقی کارها را انجام دهید .
با تشکر - سیستم 32

با تشکر از مطالب مفیدتون دوست جون اما این کار نیاز به رایت اطلاعات داره به نظرتون بهتر نیس با آنتی ویروس A.S.K اسکن بشه که هم ویروس از بین بره هم اطلاعات کامل برگرده ؟؟؟؟

1356216

عضو جدید
[FONT=&quot]1. [/FONT][FONT=&quot] در قسمت [/FONT][FONT=&quot]restore mail[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]منظور از [/FONT][FONT=&quot]Yahoo! Contacts Restore Form[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]چیه ؟ایا میشه ایمیل فرستاده شده را برگرداند و منصرف شد(در صورت امکان از کدوم قسمت)؟در ضمن من یک فایل را به استادمون ایمیل کردم که 8نمره داشت از بد روزگار اون روز سایت دانشگاه خراب بود و ایمیل استادم از ایمیل های دانشگاه بود نه ایمیل یاهو،یعنی ایمیلش[/FONT][FONT=&quot]با [/FONT][FONT=&quot]yahoo.com[/FONT][FONT=&quot] ختم نمیشه.[/FONT][FONT=&quot]
[/FONT]
[FONT=&quot]ایا با خوب شدن سایت دانشگاه ایمیل ما فرستاده میشه یا نه .در ضمن همان روز کلیه [/FONT][FONT=&quot]inbox ,trash[/FONT]
[FONT=&quot]…..پاک کردم و خبر از پیام یاهو ندارم که ایا ایمیل ما برگشت خورده یا نه . حالا چه کار کنم از همه دوستان میخوام کمکم کنند [/FONT]
[FONT=&quot][/FONT]

1356216

عضو جدید
[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot] در قسمت [/FONT][FONT=&quot]restore mail[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]منظور از [/FONT][FONT=&quot]Yahoo! Contacts Restore Form[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]چیه ؟ایا میشه ایمیل فرستاده شده را برگرداند و منصرف شد(در صورت امکان از کدوم قسمت)؟در ضمن من یک فایل را به استادمون ایمیل کردم که 8نمره داشت از بد روزگار اون روز سایت دانشگاه خراب بود و ایمیل استادم از ایمیل های دانشگاه بود نه ایمیل یاهو،یعنی ایمیلش[/FONT][FONT=&quot]با [/FONT][FONT=&quot]yahoo.com[/FONT][FONT=&quot] ختم نمیشه.[/FONT][FONT=&quot]
[/FONT]
[FONT=&quot]ایا با خوب شدن سایت دانشگاه ایمیل ما فرستاده میشه یا نه .در ضمن همان روز کلیه [/FONT][FONT=&quot]inbox ,trash[/FONT]
[FONT=&quot]…..پاک کردم و خبر از پیام یاهو ندارم که ایا ایمیل ما برگشت خورده یا نه . حالا چه کار کنم از همه دوستان میخوام کمکم کنند [/FONT]

sananrad

عضو جدید
کاربر ممتاز
[FONT=&quot]1. [/FONT][FONT=&quot] در قسمت [/FONT][FONT=&quot]restore mail[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]منظور از [/FONT][FONT=&quot]Yahoo! Contacts Restore Form[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]چیه ؟ایا میشه ایمیل فرستاده شده را برگرداند و منصرف شد(در صورت امکان از کدوم قسمت)؟در ضمن من یک فایل را به استادمون ایمیل کردم که 8نمره داشت از بد روزگار اون روز سایت دانشگاه خراب بود و ایمیل استادم از ایمیل های دانشگاه بود نه ایمیل یاهو،یعنی ایمیلش[/FONT][FONT=&quot]با [/FONT][FONT=&quot]yahoo.com[/FONT][FONT=&quot] ختم نمیشه.[/FONT][FONT=&quot]
[/FONT]
[FONT=&quot][/FONT]

ایمیل فرستاده شده بر نمیگرده مگه اینکه طرفتو هک کنی و ایمیلتو پاک کنی که مطمئنا کار درستی نیستو دردسر زیاد داره

ایمیلا فکر کنم تا 48 ساعت هستن از اون به بعد از طرف سرورها واسه پاک کردن خطوط انتقال حذف میشن دوست عزیز ( البته سیستم دانشگاه شما شاید فرق کنه )

ایمیلهای حذف شده قابل بازیابی هستن و میتونی با نرم افزار recovery my email ایمیلاتو برکردونی

اینم لینک برنامه :

پسورد : www.p30world.com

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
با تشکر از مطالب مفیدتون دوست جون اما این کار نیاز به رایت اطلاعات داره به نظرتون بهتر نیس با آنتی ویروس A.S.K اسکن بشه که هم ویروس از بین بره هم اطلاعات کامل برگرده ؟؟؟؟

با سلام
دوست عزیز منظورم از استفاده از نرم افزار Nero این نبود که اطلاعات را رایت بزنه بلکه از قسمت Burning Rom اطلاعات رو نمایش بده . فقط همین و بعد از داخل پوشه به جای دیگری کپی کنند .
امیدوارم متوجه منظورم شده باشید .
ضمنا مطابق گفته خودتون واجب هست تا با اسکن توسط آنتی ویروس ویروس ها پاک بشوند وگرنه مدت کمی دیگه دوباره همین مشکل بر سر پوشه ها به وجود میاد .
با تشکر - سیستم 32

sananrad

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
دوست عزیز منظورم از استفاده از نرم افزار Nero این نبود که اطلاعات را رایت بزنه بلکه از قسمت Burning Rom اطلاعات رو نمایش بده . فقط همین و بعد از داخل پوشه به جای دیگری کپی کنند .
امیدوارم متوجه منظورم شده باشید .
ضمنا مطابق گفته خودتون واجب هست تا با اسکن توسط آنتی ویروس ویروس ها پاک بشوند وگرنه مدت کمی دیگه دوباره همین مشکل بر سر پوشه ها به وجود میاد .
با تشکر - سیستم 32

اوهوم گرفتم دوست عزیز مرسی گلم

HaMiD.TcI

مدیر تالار موبایل متخصص سیستم عامل Apple
مدیر تالار
چی میگی حمید جون من خودم بیل گیتزم :D:D:D:D ( شوخی )
از ما گفتن بود

توی شهرشون چندین بار رویت شده که اعمال خشونت بار (کف گرگی-فیلیپینی-بروسلی بازی و...) انجام دادن

خود دانی مهندس از ما گفتنو از شما نشنیدن

MARYAM6889

عضو جدید
سلام
چند وقته انتی ویروسم این پیامو میده،نمیدونم یعنی چی؟؟؟مشکل چیه؟؟اگه کسی میتونه کمکم کنه ممنون میشم
address has been blocked.
url address
91.212.226.33/bk......grvd2sb
ip address
91.212.226.33.80
و اینکه وقتی لپو روشن میکنم همون بار اول سیستم بالا نمیاد و حتما باید restartش کنم.کی میدونه چراااا:cry::cry::cry::cry::cry::cry:

shadii

عضو جدید
دوستای خوبم از جواباتون ممنون
می خوام تو فتوشاپ تور عروس رو مشخص کنم و حباب صابونی بکشم چطوری می تونم؟

sananrad

عضو جدید
کاربر ممتاز
از ما گفتن بود

توی شهرشون چندین بار رویت شده که اعمال خشونت بار (کف گرگی-فیلیپینی-بروسلی بازی و...) انجام دادن

خود دانی مهندس از ما گفتنو از شما نشنیدن

اتفاقا عزیزم من جایی زندگی میکنم که مردمش با تانک میان تو خیابون نه با ماشین :D :D

reza2345

عضو جدید
اینترنت

اینترنت

سلام.میخوام درباره ی اینترنت ماهواره ای بدونم واینکه شرکتی هست که سرویسش رو بده ودرضمن در مورد دانلود آفلاین هم توضیح دهید.

1356216

عضو جدید
اگر لطف کنی چه طور میشه از این نرم افزار استفاده کرد در ضمن توجه شود که من از OUTLOOK استفاده نکرده ام

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
اتفاقا عزیزم من جایی زندگی میکنم که مردمش با تانک میان تو خیابون نه با ماشین :D :D

با سلام
دوستان عزیز چرا اینطوری صحبت می کنید ؟
بابا من تازه دارم سعی می کنم آزارم رو به یه مورچه برسونم . اون وقت شما می گید تانک ؟؟؟؟؟؟؟
به امید موفقیت .

sananrad

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستای خوبم از جواباتون ممنون
می خوام تو فتوشاپ تور عروس رو مشخص کنم و حباب صابونی بکشم چطوری می تونم؟

دوست عزیز واسه حباب صابونی از برنامه photo impact استفاده کن بهتره واسه فتوشاپم *****ش هست که باید توی پوشه ی ***** کپیش کنی ;)

sananrad

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
دوستان عزیز چرا اینطوری صحبت می کنید ؟
بابا من تازه دارم سعی می کنم آزارم رو به یه مورچه برسونم . اون وقت شما می گید تانک ؟؟؟؟؟؟؟
به امید موفقیت .

شوخی میکنیم عزیزم جدی نگیر ;):D

بالا