علل رقابت خانمها براي بدست آوردن مردها

زر خانیم

عضو جدید
به نظز من صرف اینکه دختری با پسزی د.ست بوده دلیل بر بد بودنش نمیشه.
جذب شدن به طرف جنس مخالف یه نیازه نمیشه جلوشو گرفت.
اکثرا دوستی هایی که در سنین پایین اتفاق می افتند فقط برای کسب تجربه هستند.
چون جوان میخواد جنس مخالفشو بشناسه. تجبه کنه و یاد بگیره.
به نظرم دختری که این تجربه رو نداشته باشه بعدها تو زندگی دچاز مشکل میشه . چون یا براش انتخاب کرذت یا انتخاب شده.
البته منظورم فقط دوستیه ساده است نه کارای دیگه.

• Like
واکنش ها: Sarp

mahboobeyeshab

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما به چه حقی گفتید آقایون نمیفهمن:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:

چقدر عصباني...
من قصد جسارت به شما و ديگر آقايون رو نداشتم...
آقايون نميفهمن بر ميگرده به تايپيك اگه خوب خونده بودين نيازي به اين همهجار و جنجال نبود..
اون دسته از آقايوني كه خانمي به خاطر نشون دادن قدرتش ميخواد او را به چنگ بيار و نه به خاطر شخصيتوجودي خود آقا و او درخيالات اوهام ديگري است...اينجاست كه نميفهمه..

در ضمن هرجور آدمی تو این دورو زمونه پیدا میشه
من شخصا آدم آیی رو میشناسم که قبل ازدواج محجبه بود بعد ازدواج چادرشو انداخـــــــــت! بله من هم ميشناسم دلايل شخصي دارن شايد همسرشون دوست دارد شايد هم عقده دارن هر دوشون و شايد هم هنوز براشون چادر و حجاب معني واقعي نداره و براشون تعريف نشده است..
در مقابل اونم مردهایی رو میشناسم که . . .

الان دختر پاک و نجیب هست ولی کمیاب شده در مقابلشم پسرا . . . ببخشيد دختر پاك و نجيب كم ياب و كبريت احمر نشده خوب چشتون رو باز كنيد درصدشون بالاست حدود 90 درصد و شايد هم بيشتر هستند...
ببخشيد در مقابل آقايون همون پسرا چي شدن... بهتره ادامه گفتتون رو كامل كنيد...
اکثر دخترآ وقتیکه میرن دانشگاه احساس بزرگی و جدایی از بنیان خانواده میکنن(به اون معنی نه که خودشو دیگه اهل اون خونواده نمیدونه!)
منظورم اینه که خودشو برای جلب توجه درست میکنه اين بر ميگرده به تربيت ناصحيح خانواده ونه محيط دانشگاه و شهر ابهر و يا صرفا دانشگاه آزاااااااااااااااد
من بچه ابهر و اینجا دانشگاه آزاد هست(دانشگاه که چه عرض کنم!!!!!!!)
بابا مامان دخترشونو میفرستن دانشگاه دیگه نمیدونن که اینطرف چه کارآیی میکنه
ميدونن خودشون بهتر از من و شما ميدونن ناراحت اونا نباشيد ... پدر و مادري كه دختر يا پسري رو بزرگ ميكنه بهتر از هر كسي بايد او را بشناسه وگرنه كه ......
موقعی هم که میخاد بره خونشون تیپ شو عوض میکنم
شما چرا صرفا به خانمهاگير دادين يعني آقايون وقتي از محيط خانواده دور ميشن براي هميشه طيب و طاهر ميمونن و صرفا لغزش براي خانمهاست...؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!

بیشتر دلایلی که آقایون یا خانوما از هم دیگه ترد میشن اینه که نمیتونن خودشونو...کنن
خانوم، آقا رو نمیبینه میره یکی دیگه رو میبینه
اين قسمت رو متوجه منظورتون نشدمپ!
محجبه بودن یا نبودن دلیلی بر پاک بودن و نجیب بودن نیست
ریش گذاشتن و از ته زدن هم دلیلی بر پاکی نیست
اصل دل آدمه اونا دیگه همه شون ظاهر سازیه.
اين بخش رو تاقسمتي موافقم...

از همه معذرت خواهی میکنم که این همه تند حرف زدم

منتظر جواب قانع كننده شما هستيم ...

mahboobeyeshab

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام خدمت همه مجرد ها از جمله خودم و با آرزوی صبر روزافزون
تقریبا همه نقطه نظرات حضرات و خاونمای محترم رو خوندم
کیه که از یه همسر خوب بدش بیاد!
خوب یا بد بودن یه چیز نسبیه و به همون اندازه که طرز فکرهای مختلف داریم به همون اندازه هم تعریف از خوب یا بد بودن وجود داره.
اینکه دختری قاپ پسری رو بدزده یا برعکس چیز جالبیه،بنظرم تا حدودی هم باید این حق رو به دخترها بدیم که وقتی از پسری خوششون اومده اظهار کنند .
ولی خب من اگه جای دختری بودم طوری اظهار نمیکردم که خودمو جلف و سبک کنم
پسر عاقل هم فقط صرف تیپ و قیافه و امثالهم دختری رو واسه زندگی انتخاب نمیکنه که اگه بکنه دیگه عاقل نیست
پسرها دو جور دختر بیشتر نمی شناسن
جور اولش فقط به درد دوستی و احیانا سوء استفاده میخورن
دومیشم به درد زندگی
هیچکدومشونم نوع اول رو واسه زندگی و دومی رو واسه دوستی انتخاب نمیکنن
---------
آخرش اینکه من تا حالا ندیدم دختر نجیب و خوانواده دار رو زمین بمونه
به پسر اهل زندگی و مسئولیت پذیر هم همه زن میدن
------

ببخشيد ايني كه گفتين يعني چي؟؟!
خيلي عجيبه يعني يه خانم ابراز كنه به يه آقا كه تمايل به ازدواج با او رو داره... عمرا اين اتفاق بيفته خداوند در وجود خانها به قدري غرور و قرار داده كه خوشبختانه هرگز اين اتفاق نخواهد افتادو ازدواج كردن براي چه خانها و چه اقايون شايد مهم و اساسي باشه ولي نه به اندازه خورد كردن و جريحه دار كردن شخصيت خودش كه از پسري درخواست ازدواج كه متعالي هم هست رو بكنه!!!!!!!!!متاسفم براي ديدگاه شما و امثالتان

Haaji

عضو جدید
کاربر ممتاز

سلام عرض میکنم خدمت شما دو عزیز

باید خدمتتون عرض کنم که احساس میکنم شما کمی احساساتی شدید.
سمیرا خانم را حس زنانه اش احساساتی نمود و محممدآقا را متن سمیرا خانم.
اگه اشتباه می کنم، به بزرگی خودتون منو ببخشید :gol:

توضیحات استارتر:
این متن از دیدگاه خانمها نوشته شده و در اون مردها منفعل و به عنوان مجسمه و در یک کلام مفعول فرض شده اند. پس دید و اون حس رقابت که گفته شده، کلا یک حالت درون جنسیتی است که مردها نقشی در اون ندارن. از جهتی دیگه نویسنده، خبیثانه اومده و به مردها پیشنهاداتی داده که چطور از آب گل آلود ماهی بگیرن، که این اصلا پسندیده نیست!
درضمن باید متذکر بشم که این متن تابلوهه که ترجمه ی یک متن لاتین و خارجی است که برای جوامع غربی نوشته و با فرهنگ ما تطابق 100% نداره. البته در بعضی موارد بیراه نگفته و به ما هم مربوط میشه.

از همه ی دوستان و عزیزان کمال قدردانی و سپاسگذاری را دارم :gol::heart::gol:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام عرض میکنم خدمت شما دو عزیز

باید خدمتتون عرض کنم که احساس میکنم شما کمی احساساتی شدید.
سمیرا خانم را حس زنانه اش احساساتی نمود و محممدآقا را متن سمیرا خانم.
اگه اشتباه می کنم، به بزرگی خودتون منو ببخشید :gol:

توضیحات استارتر:
این متن از دیدگاه خانمها نوشته شده و در اون مردها منفعل و به عنوان مجسمه و در یک کلام مفعول فرض شده اند. پس دید و اون حس رقابت که گفته شده، کلا یک حالت درون جنسیتی است که مردها نقشی در اون ندارن. از جهتی دیگه نویسنده، خبیثانه اومده و به مردها پیشنهاداتی داده که چطور از آب گل آلود ماهی بگیرن، که این اصلا پسندیده نیست!
درضمن باید متذکر بشم که این متن تابلوهه که ترجمه ی یک متن لاتین و خارجی است که برای جوامع غربی نوشته و با فرهنگ ما تطابق 100% نداره. البته در بعضی موارد بیراه نگفته و به ما هم مربوط میشه.

از همه ی دوستان و عزیزان کمال قدردانی و سپاسگذاری را دارم :gol::heart::gol:
احسنت حاجی جان ............ من از اولم میدونستم ................ گفتم مشکل این بود که اولا شما منبع نداده بودین و اصلا شما زده بودین . دی ................ بعدشم تاپیکتون متاسفانه توسط یک نفر به این سمت رفت و اون شخص سمیرا خانم اتفاقا نبود نوشته های بالاترش ........................ خیلی بد جسارت کرده ............... گفتم تالار اسلام خیلی خوب میتونستیم بحث کنیم
بازم ممنون ................. این توضیح واقعا لازم بود :smile:

elisa.ff

عضو جدید
کاربر ممتاز
با بخش اول حرفاتون موافقم.... حاجي انقدر آقايونو تحويل نگير وگرنه با من طرفي ها.... دي:redface::gol:
نه ارزش نداره كه بخوايم رقابت كنيم..... اصلا هم ازدواج كردن چه براي خانها جه براي آقايون رقابتي نيست!!!!
ولي شوهر كردن زير بار ظلم رفتن نيست كههههه يا ديوانه شدن ؟!!!
چرا بايد ديوانه شد يا زير بار ظلم رفت؟؟؟؟
مگه قرار بعد ا ازدواج چه اتفاقي بيفته كه خانم ديوانه بشن يا آقا ظالم و جبار ميشه لطفا توضيح بدين؟؟؟؟:que::smile:
آخه میدونین احساس میکنم بعد از ازدواج جنگ واقعی شروع میشه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Haaji

عضو جدید
کاربر ممتاز
احسنت حاجی جان ............ من از اولم میدونستم ................ گفتم مشکل این بود که اولا شما منبع نداده بودین و اصلا شما زده بودین . دی ................ بعدشم تاپیکتون متاسفانه توسط یک نفر به این سمت رفت و اون شخص سمیرا خانم اتفاقا نبود نوشته های بالاترش ........................ خیلی بد جسارت کرده ............... گفتم تالار اسلام خیلی خوب میتونستیم بحث کنیم
بازم ممنون ................. این توضیح واقعا لازم بود :smile:

مرسیتم محمدجون.

elisa.ff

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزيز دلم مردها هر چقدر هم بد باشن يه خانم نبايد بره به هم جنس خودش كم لطفي كنه و شوهر ديگري رو بدزده ميدوني ما خانمها متاسفانه به همديگه رحم نميكنيم بعد ميگيم مردا ظالمن؟!!!
مگه نميگي شماكه مردا ظالمن؟!!!
پس چرا فكر نميكنه شوهر ديگري هم ظالم و يا شايد ظالمتره پس چرا بايد دنبال او رفت؟!!!

نه می دونین من از مرد یا زنی که به همسرش خیانت کنه متنفرم

اگه تو آینده شوهرم بهم خیانت کنه بی برو برگرد می کشمش

Sarp

مدیر بازنشسته
چقده بدم میاد از این کل کل های بچگانه بین دختر و پسرا !

sami1984

عضو جدید
کاربر ممتاز
بعد از اين همه بحث به نظرتون با اين وضع جامعه چه جوري مي تونيم به طرف مقابلمون اعتماد كنيم؟

mahboobeyeshab

عضو جدید
کاربر ممتاز

نه جنگ واقعي در كار نيست اين نرسيدن به تفاهم است و نقطه نظرات مشترك رو پيدا نكردن ...
آقا و خانم با هم قراره يه عمر زندگي كنند در حالي كه شناختي نسبت به هم ندارند خوب معلومه كه دوتا آدم با ديدگاه مختلف هستند و حالا بايد به يه نقطه نظر مشترك دست پيدا كنند كه همون تفاهم هست .و اگر به دست نياوردنش اونموقع است كه به گفته شما جنگ در ميگيره ...
البته ناراحت نشو شما چون اين دعوا ها و جنگها خيلي هم بي اثر نيست و لي بهتره جنگ نباشه...

• Like

mahboobeyeshab

عضو جدید
کاربر ممتاز

نه می دونین من از مرد یا زنی که به همسرش خیانت کنه متنفرم

اگه تو آینده شوهرم بهم خیانت کنه بی برو برگرد می کشمش

نه ان شالله كه اين اتفاق براي شما دوست گلم و هيچ خانم و آقاي ديگري نمي افته ...
گفته شد كه اين تايپيك بيشتر براي جوامع غربي بوده و خوب ما بايد با جوامع غرب تفاوتهائي داشته باشيم....
ولي خوب اگه احيانا احساس كردي كه اين اتفاق ميافته حتما هسمرت رو بكش و چگونگي روشت رو هم براي من بگو...دي

Haaji

عضو جدید
کاربر ممتاز
منونم از شما دوست عزیزم که داری جور کم کاریه منو میکشی و زحمت ما افتاده گردن شما :gol::heart:

سلام بر تو عاشق دلسوخته که من ارادت خاصی نسبت بهت دارم :gol:

هر چیزی وقتی سوخت از ارزش و اعتبار و کارایی می افته، بجز دل که وقتی سوخت اون موقع ارزشمند و قیمتی میشه :heart:

mahboobeyeshab

عضو جدید
کاربر ممتاز
اون هم نبايد الكي اعتماد كنه.
اما خداييش قبول كنين اعتماد كردن در اين دوره زمونه سخت شده.

درسته قبول دارم كه سخت شده ولي بايد توكلمون به خدا باشه
و اگر بخوايم ذهنيتمون رو همينطور مدام خراب تر از قبل كنيم...
خوبيها رو نبينيم و كفه ي بدي رو چرب تر بدونيم واويلا ميشه...

Haaji

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخ واویلا، لیلی . . . . . :دی :D

این واقعیت موحوددرحامعه نیست
بلکه دستهایی درکارند تا توسط سریالهای واقعا مزخرف تلویزیونی همسو با سریالهای شبکه های ماهواره ای نظیر قارسی وان تفکرات ورفتارهایی غلط را ترای تحقیر زن به ذهن مردم ترزیق کنند
من مدتهاست سعی دارم سریال وقیلم های سینمایی ایرانی نگاه نکنم
درود بر شما بانوی سرافراز مسلمان ایرانی :gol:
100% موافقم

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
درحال حاضر ازدواج خیلی سخت شده
هم دخترخوب وهم پسرخوب خیلی کمبابه
واین سختی انتخاب برای هردوحنس وجودداره
الان پسری تواقوام ماهست حدود 27سالشه وهنوزازدواج نکرده
پسرخیلی خوبیه ولی ومایل به ازدواج هست ولی میگه دخترخوب پیدانمیکنم
ازان دسته پسرهایی هست که خیلی سرشوبلند نمیکنه به خانمها نگاه کنه
چه برسه اهل دوستی باشه وبخواد ازاین طریق انتخاب کنه

sami1984

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون حاجی جون.:gol::gol:
حاجی خودم هم قبول دارم همه این چیزهایی که من می گم فقط حرفن چون من وقتی اون دختره می دیدم ناخودآگاه یه حس اعتماد قوی به اون داشتم اما به نظرت راهی وجود داره که بتونیم عاقلانه عیار طرف مقابلمون را بسنجیم؟

مسافرکوچولو

عضو جدید
یه چیزی بگم....!

شما دارید درباره یه بحث بزرگ دینی واجتماعی در خصوص دو جنس مخالف جنگ می کنید

نباید به دنبال این باشید که چرا شده اینطوری که دختره بد حجاب هست پس مشکل سازه برای پسرها ..

یا اینکه مرد خوب کمه ودخترها سر وکله هم می زنند تا از دست اون یکی دربیارن...!

بلکه باید تو این محیط تالار دنبال یه رهیافت نوین باشیم که چه کنیم اگه پسری دختری بدحجاب دید سریع تو

دلش نگه این دختره ...هست بلکه به این باور برسن پسرهای این اجتماع که یک دختر این حق راباید داشته

باشه که رفتاری آزادانه با عقاید درونی خودش داشته باشد،پس ملاک عفت درونی باید باشدنه ظاهری

بله می دونم بعضی ها می گویند وقتی پوسته خراب باشد حتما داخلش هم خرابه ،ولی اینجا ایران هست

شرایط اینطوری شده داریم انسانهایی که عفت ظاهری دارن ولی .....

در باب آقایان هم این مصداق وجود دارد ...!

پس بگویید....

nutron

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
ببخشيد ايني كه گفتين يعني چي؟؟!
خيلي عجيبه يعني يه خانم ابراز كنه به يه آقا كه تمايل به ازدواج با او رو داره... عمرا اين اتفاق بيفته خداوند در وجود خانها به قدري غرور و قرار داده كه خوشبختانه هرگز اين اتفاق نخواهد افتادو ازدواج كردن براي چه خانها و چه اقايون شايد مهم و اساسي باشه ولي نه به اندازه خورد كردن و جريحه دار كردن شخصيت خودش كه از پسري درخواست ازدواج كه متعالي هم هست رو بكنه!!!!!!!!!متاسفم براي ديدگاه شما و امثالتان
سلام دوست من
من کی گفتم یه خانم باید شخصیت خودشو خورد و جریحه دار کنه؟! این ذهنیتی که برای شما پیش اومده و حرف من نیست .
من گفتم باید این حق رو هم به یه دختر داد که اظهار عقیده کنه نه اینکه مستقیم بگه آقا من دوست دارم بیا منو بگیر .
شما مثل اینکه تو این مملکت زندگی نمیکنید، کدوم غرور!! غروری که میفرمایید شده در نایاب .
بنابراین فکر کنم اشتباهی خوردی، تاسفو میگم . بپا قمباد نکنی .

nutron

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
درحال حاضر ازدواج خیلی سخت شده
هم دخترخوب وهم پسرخوب خیلی کمبابه
واین سختی انتخاب برای هردوحنس وجودداره
الان پسری تواقوام ماهست حدود 27سالشه وهنوزازدواج نکرده
پسرخیلی خوبیه ولی ومایل به ازدواج هست ولی میگه دخترخوب پیدانمیکنم
ازان دسته پسرهایی هست که خیلی سرشوبلند نمیکنه به خانمها نگاه کنه
چه برسه اهل دوستی باشه وبخواد ازاین طریق انتخاب کن
ه
حتما باید سرتو بلند کنی تا بتونی زن بگیری؟
معمولا رسمه که تا حرف زن و زندگی پیش میاد مادر و خاله و عمه و ابجی گوشاشون تیز میشه . خودشون عین گوگل یه سرچ میزنن برات ردیف میکنن . ظاهرا طرفای شما خیلی باید قحطی باشه که سرچشون به جایی نرسیده .
برای خودت و اون فامیلت آرزوی خوشبختی دارم .

Haaji

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون حاجی جون.:gol::gol:
حاجی خودم هم قبول دارم همه این چیزهایی که من می گم فقط حرفن چون من وقتی اون دختره می دیدم ناخودآگاه یه حس اعتماد قوی به اون داشتم اما به نظرت راهی وجود داره که بتونیم عاقلانه عیار طرف مقابلمون را بسنجیم؟

تو عزیز دلمی دل انگیز
ببین عزیزم تنها کسی که از دلهای مردمان آگاهه خداونده متعال هست و بس. پس بنابراین باید توکل کنیم و از خودش بخوایم تا هوامونو داشته باشه. بجز این هیچ راه چاره ای نداریم!

mahboobeyeshab

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست من
من کی گفتم یه خانم باید شخصیت خودشو خورد و جریحه دار کنه؟! این ذهنیتی که برای شما پیش اومده و حرف من نیست .
من گفتم باید این حق رو هم به یه دختر داد که اظهار عقیده کنه نه اینکه مستقیم بگه آقا من دوست دارم بیا منو بگیر .
شما مثل اینکه تو این مملکت زندگی نمیکنید، کدوم غرور!! غروری که میفرمایید شده در نایاب .
بنابراین فکر کنم اشتباهی خوردی، تاسفو میگم . بپا قمباد نکنی .

منظورتون رو از ابراز عقيده متوجه نشدم اگه اشتباه نكنم برداشتم اينه كه اگه خانمي از آقائي خوشش اومد به او پيشنهاد بده ... حالا
به شخصه شما خودت اين حق رو به يه خانم ميدي كه او هم ابراز عقيده كنه...؟!!!هر چند كه در دين مبين اسلام گفته شده كه اگر دختري از مردي خوشش آمد پدر دختر موظف است كه اين كار رو انجام بده و.... پس مردود نيست..:smile:
اما از نظر عرف جامعه چي؟ خود شما چي؟
در ثاني....غرور هم نميدونستم مثل دختر خوب و نجيب شده درناياب و كبريت احمر به هر حال هست غرور هم هست ...فراوون
جمله آخر رو هم نديد گرفتم چون پسر خوبي هستي:gol:

• Like