لحظاتی دردنیای بحث برقی (منتظر مهندسان عزیز هستیم )

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلامبر همه شما

ممنون بحث خیلی جالبی هست

ونظرات پرباری بود
سوالی که برای من پیش امددر نیروگاه های هسته ای یکی از دلایل عوارض زیاد وایجاد سرطان موادوضایعات انهاباشد ایا بحث سرطانی بودن این مواد دردماهای بالا بیشتر میشود

سلام
تا اونجایی که من شنیدم بحث در نیروگاه ها دیگه دما نیست یعنی یه چیز فرای دما هست
بحث سر تششعات ناشی از ذرات شتاب دار هست

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
سلام
تا اونجایی که من شنیدم بحث در نیروگاه ها دیگه دما نیست یعنی یه چیز فرای دما هست
بحث سر تششعات ناشی از ذرات شتاب دار هست
بله ناشی از تشعشعات هست ولی میخوام ببینم با بالارفتن دما میزان اسیب بیشتر می شود؟

+BACHE

عضو جدید
man fek mikonam in soal ye soale sakht va kheyli mohem mitoone bashe...be nazare man arzeshe ye maghalaro dare....

venus4164

عضو جدید
na , la'aql dar morede laptope mn na
mese teraktoor azash kar mikesham be2n inke b fan y daraje hararatesh tawajohi konam

saeed2021

عضو جدید

مکانیزم های شتاب دادن ذرات

سازنده‌های شتاب دهنده به طرق گوناگونی موفق به شتاب دادن ذرات باردار شده اند. برخی از آنان ازطریق اعمال ولتاژ مستقیم بین دو ترمینال برای شتاب ذرات باردار به سمت هدف استفاده کرده اند و برخی دیگر از طریق حمل بار با ابزار مکانیکی مثل تسمه و قرقره به محفظه‌ای که شامل منبع یونهای با بار هم‌نوع بار حمل شده به این محفظه است، به شتابذرات باردار پرداخته اند. بعضی توانسته اند از طریق شتاب دادن کوچک متوالی ذرات باردار به انرژی بالا دست یابند.
http://dod.parsiblog.com/-51571.htm

نمونه ی بارز مساله ی فوق سیستمهای الکترو مکانیکی هستند .

مهرداد مقدم

عضو جدید
من اعتراف می کنم که همیشه عادت دارم به اینکه لپ تاپم را با خود به دست شویی ببرم و آن را روی پاهایم قرار بدم. ظاهرا این ایده ی بسیار بدی است. این عمل منجر به سندرم پوستی به نام Toasted Skin Syndrome می شود که در شرایط بسیار حاد حتی می تواند به سرطان هم تبدیل شود.

سندرم پوستی اتفاق چندان تازه ای هم نیست چرا که اولین با در افرادی که به دماهای بالا بسیار نزدیک بودند مشاهده شد مثل کوره های لوکوموتیو های قدیمی، کوره های چوب، کوره های زغال سنگ و یا آتش های سر باز. همچنین این پدیده می تواند در افرادی که از پتوها و تشک هاس برقی استفاده می کنند نیز دیده شود.
البته این اتفاق برای استفاده های چند دقیقه ای نخواهد افتاد شاید نیم ساعت و یا بیشتر. اما دانشمندان بر این باورند که بسته به نوع پوست و زمانی که لپ تاپ با پوست شما ارتباط دارد، می تواند خطرناک باشد.

در تیتری که در 5 نوامبر در مجله Pediatrics منتشر شد، محققان سوئیسی در مورد پسری 12 سال صحبت کردند که " تغییر رنگ اسفنجی مانندی در ران چپ خود" پیدا کرده بود. بعد از مطالعاتی در مورد وی، آنها دریافتند که حرارت لپ تاپ در سمت چپ بیشتر است. به احتمال زیاد حرارت خارج شده حاصل از پردازنده های لپ تاپ در این محدوده بیشتر بوده است. از نظر تخصصی به گفته دکتر Jeffrey Benabio، نام این بیماری Erythema ab igne است.

سندرم سوختگی پوست، جوش هایی قرمز، قهوه ای هستند که در اثر قرار گرفتن طولانی مدت در کنار گرما است که هیچگونه سوختگی واقعی رخ نمی دهد. این قرمزی در یک طرح خاص شروع به رشد می کند. کند شدن جریان خون در این محدوده هموستاز نامیده می شود که به احتمال زیاد دلیل سرطان هم همین کاهش جریان خون است.

پزشکان سوئیسی معتقدند که مناطق مبتلا شده می توانند به تدریج پر رنگ تر و تیره تر شوند و در موارد نایاب منجر به سرطان پوست شوند. پزشکان می گویند که این واقعه برای کودکان شکل خطرناک تری پیدا می کند. " یکی از بیماران ما به صورت کوتاه مدت از لپ تاپ استفاده می کرد در صورتی که اثرات بسیار بیشتری داشت این مطلب نشان می دهد که پوست کودکان بسیار به گرما حساس تر است ."

من کودک نیستم. Ron Burgundy ادامه می دهد، اما هر وقت که از لپ تاپ روی پاهایم استفاده می کنم پس از برداشتن آن پوستم قرمز می شود و احساس خارش شدید می کنم. این یکی از دلیلی بود که باعث شد تا لپ تاپم را با یک ipad عوض کنم از این رو در دست شویی دیگر دچار مشکل نمی شوم. !!!!
یه بحث دیگه ای هم که در اینجا مطرح میشه اینه که گذاشتن لپ تاپ روی پا دچار عقیم شدن برای مردان هم میشود:smile:

Pencil

عضو جدید
دوستان به نظرتون بهتر نیست روی یه بحث کاربرذی و عملی تر حرف بزنیم؟ مثلا منابع سوئیچینگ یا مثلا پردازش تصویر یا.... آخه انرژی اتمی نمیگم کاربردی نداره، اما بعید میدونم سودی هم در دو جهان برای تعداد زیادی از مهندسین عزیز برق داشته باشه :D

مهرداد مقدم

عضو جدید
ای بابا چرا قسمت برق الکترونیک این جوریه من سه ماه به سه ماه میام هیچ تغییری نکرده مطلب جدید و جذاب که کلا سرش گرده بحث علمی تعطیل بابا نا سلامتی ما الکترونیکی ها انقدر بحث های جذاب داریم که نمیدونیم باهاشون چی کار کنیم بعد درسته این تالار انقدر سوت و کور باشه که ادم یاد صحرا میفته از بس که خلوته !!! مطلبی ، بحثی ، بیایین بسیج بشیم همه با هم فعالش کنیم . نشریه به کجا رسید ؟ هنوز داره شماره هاش میخوره ؟ اگه میخوره پس چرا خبر دار نمیشیم ؟
بابا ی حرکتی بکنیم خیلی زشته
منتظرتونم

alone.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
آره والا خیلی سرد شده خب یه بحث اکشن راه بندازیم
مثلا بگیم پایه منفی رو تو مدارابا مثبت نشون میدن:)

Joe_Bel

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
موافقم ... دیگه الان فقط بخش تحصیلات تکمیلی داغه

مسعودیا

عضو جدید
اره خودتو نجات بده همه چیز در اراده هست پس اراده کن و از این منجلاب خودتو بیرون بکش