شادمهر عقيلي

arghavan.z

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم موافقم باهات نیما...این تاپیک واسه اینه که هرکی نظرشو درباره شادمهر بگه ...نظر هرکسی هم واسش محترمه...پس نباید اگه از یه نظر خوشمون نمیاد باهاش بد برخورد کنیم...

امیر Amir

عضو جدید
ای بابا قرار نشد دعوا و دلخوری پیش بیادا .
روی هم دیگرو ماچ کنید . توی باشگاه هر روز دارین همدیگرو میبینید ، چجوری میگی باهات روبرو نشم ؟؟؟؟!

بیا شادمهرباز جون...

اممممممممممممممچچچچچ

اممممممممممممممممچ

بسه دیگه همه صورتمو خیس کردی:mad:

Aseman Etemaad

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من فكر مي كنم بحث يكم به قسمتاي خصوصي و علايقي كه شادمهر تو كارش مجازه در بارشون تصميم بگيره داره منحرف مي شه..........:surprised:
آرچي جان الان سپيده يكي از هنرمنداييه كه كليپاش خيلي ايراني نيست ولي طرفدار زياد داره مخصوصا اونور ....خوب به خاطر اينه كه با روز بايد پيش بره ديگه.....:redface:

Aseman Etemaad

عضو جدید
کاربر ممتاز
بیا شادمهرباز جون...

اممممممممممممممچچچچچ

اممممممممممممممممچ

بسه دیگه همه صورتمو خیس کردی:mad:
تو هي خداحافظي مي كني هي مي ري هي مياي.......تكليفو روشن كنا.......:w00:
اي بابا از قديم ميگن حرف مرد يكيه مگه ..........:w18:

shadmehrbaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی لطف داری.فقط امیدوارم تا اخر این بحث دعوامون نشه!چون من دل پری از این بشر دارم!با دختر خالم کلی جنگ داشتم سر شادمهر :w13::d

راستی اول از همه ممنوم ازت چون خیلی خوب جواب میدی.;)

دعوا كه فكر نكنم بشه مگر اينكه نخواين منطقي باشين كه با ذهنيتي كه از شما دارم فكر نميكنم همچين آدمي باشيد :redface: ...در ضمن اگه دختر خالتونو ديدين حتما از طرف من سلام برسونيد بگيد سليقش BEST ميباشد :biggrin:

خيلي ممنون من فقط اطلاعاتي كه دارمو تو جوابا بكار ميگيرم و كار زياد بزرگي نميكنم :w30:

اما درباره ی اینهایی که گفتی گرچه اون اهنگهایی که مثال زدی رو من به شخصه اصلا خوشم نیومد ولی چون اطرفم دیدم کسایی که خوششون اومده بود قبول میکنم ازت.
اما اینکه میگی پیشرفت! یعنی واقعا فکر میکنی موزیک شادمهر پیشرفت کرده؟ اگه پیشرفت کرده پس چرا اونجا هم طرفداراشو پیا نکرده؟ مردم ایران دشمن شادمهر که نیستن! همه یه روزی طرفداراش بودن اصلا شادمهر به خاطر محبوبیت وشهرتش تو ایران این جسارت و پیدا کرد که بره خارج غیر از اینه؟ پشتوانه ی اون مردم ایران بودن و هم هم دوسش داشتن و وقتی هم که رفت اونور به خاطر محبوبیتش و سروصدایی که تو ایران شده بود به چشم اومد! همه ی مردم ایران بعد از اینکه رفت خارج متطر بودن اولین البومش زودتر بیاد بیرون.حالا چرا میگی نمیخوان پیشرفت کنه؟

ببينيد خانم آرچي من كه نميخوام شمارو به شادمهر علاقه مند كنم فقط شما داريد شادمهرو نقد ميكنيد منم جواب ميدم پس دليلي نداره از همه آهنگايي كه نام بردم خوشتون بياد من فقط گفتم اونا مطابق با سليقه توي ايران بود من نميدونم شما با چه جور آهنگهايي حال ميكنيد اگه چند تا مثال ميزدين شايد سليقه شما هم دستم ميومد

بله پيشرفت كرده خيلي هم زياد ...اصلا سطح موسيقي اونور با ايران قابل قياس نيست (البته منظورم موزيك پاپه يه وقت سنتي خورا دلگير نشن:biggrin:) ..در ضمن شما چه جوري ميگي اونور طرفدار پيدا نكرده ؟؟؟:eek: پس اين كسايي كه تيكت كنسرتاشو ميخرن كين؟؟؟؟ميدونستين كه ركور پرجمعيت ترين كنسرت اروپا دست شادمهره؟ :w12:

من نگفتم مردم ايران دشمنش هستن من ميگم مردم ايران نميتونن شعور موسيقيشونو بالا ببرن البته تقصيري هم ندارن با اين آهنگهايي كه مثل نقل و نبات همه جا هست تنها چيزي كه از موسيقي ميفهمن شعرشه ...واسه همين انتظار دارن شادمهر هم هميشه يه جور بمونه و يه نوع آهنگ بخونه در حاليكه شادمهر هميشه دنبال يه چيز جديده شما اگه 2 تا از آلبوم هاي شادمهرو بذاريد كنار هم ميبينيد از زمين تا آسمون تفاوت دارن من با نهايت اطمينان به شما ميگم شادمهر اگه بخواد ميتونه ((هفته اي )) يه آلبوم بده بيرون كه مردم هم به به و چه چه بزنن ولي متاسفانه يا خوشبختانه شادمهر زياد به مردم كار نداره و كار خودشو ميكنه

راستی اگه اون رپ نیست پس چیه؟! من زیاد نمیدونم!ممنون میشم بگی.

به فرض که حرفت درسته (گرچه به نظر من مشکوکم اصلا ویدیوی جالبی نداره و مثل بقیه است) ولی ببین بازم اشتباه خودشه که اجازه داده کارگردان به میل خودش هر کاری که خواسته انجام بده و اون هم فقط نظارت کنه! بلاخره اون داشته میدیده که چی کار داره میکنه! مگه میشه کسی ندونه چی قراره براش بسازن که میگی بعد از پخشش اعتراض کرد؟! یعنی حتی یه بارم قبل از پخش ندیده بوده؟! یا نمیتونسته ببینه و نظرشو بگه؟!

شادمهر جان میشه بگی تو شعر مشکوک چه نکته ی قشنگی بود؟!:surprised: به خدا من چیزی به جز مشکوکم مشکوکم .... نشنیدم! اگه یه تیکه از شعرش که میگی خیلی قشنگ بوده رو بزاری لطف میکنی.
درباره ی کلیپشم خوب الک کارتیو که نمیاد بگه کارم ضعیف بوده!!! از طرفی پرهزینه بودن یه کلیپ دلیلی برای خوب بودنش نیست! ولی جدا این دوتا برادر کلا اعتماد به نفس بالایی دارن!!!!:D

نه اين فقط شما نيستين كه زياد نميدونيد 99 درصد افراد نميدونن و اينجاست كه ميگم مردم ما به غير از شعر از چيزاي ديگه موزيك تقريبا هيچي نميدونن ...من فعلا نميگم سبكش چيه ولي دلم ميخواد تا آخر تاپيك يه نفر پيدا بشه كه بتونه بگه سبك اين آهنگ چيه تا من يكم كمتر افسوس بخورم ... آرچي جان اگه تا آخر تاپيك همراهي كني بهتون ميگم سبكش چيه :redface:

آخه شما هيچ شناختي از خصوصيات اخلاقي شادمهر نداري شما با استفهام انكاري ميپرسيد كه ((يعني حتي يه بار هم قبل از پخش نديدتش؟)) ولي من بايد بگم بله دقيقا اينجوريه...:redface: بعد از ويديو رسيدي شادمهر گفت الك ازش خواسته تا ويديو رو ببينه و نظر بده و شادمهر بهش گفته نه نميخواد ...! مهمترين شاخصه اخلاقي شادمهر بيخيال بودنشه و ترانه خيالي نيست رو شاهكار بينش پژوه (بنا به گفته خودش) دقيقا با در نظر گرفتن اين خصوصيت شادمهر واسش سروده ...شايد اگه الك به شادمهر ميگفت اصلا توي كليپ شركت نكن بازم شادمهر چيزي نميگفت ! :biggrin::w19:

شادمهر جان میشه بگی تو شعر مشکوک چه نکته ی قشنگی بود؟!:surprised: به خدا من چیزی به جز مشکوکم مشکوکم .... نشنیدم! اگه یه تیکه از شعرش که میگی خیلی قشنگ بوده رو بزاری لطف میکنی.

چه نكته قشنگي ديدم ؟؟ به نظر هيچ مشكلي به جز كم بودن شعرش نداشت ...شعرش با اينكه كوتاه بود ولي قشنگ بود ومسخره نبود همون تيكه كه همش تكرار ميشه به نظرت قشنگ نيست؟((مشكوكم مشكوكم به تو نمي دونم با كي هستي تو...مشكوكم مشكوكم به تو نمتونم بمونم با تو)) ولي بقيه شعر هم نيگاه كن بگو چشه؟:redface:
يه نفر هست مثل يه سايه
يه نفر هست مثل آوار
يه نفر هست مثل يه ديوار
يه نفر هست آره انگار
.....
دنيامو كردي زيرو رو حتي نذاشتي آبرو

تو نميخواي منو تو ما شيم

آخه چرا بهم بگو..

خوب حالا ميشه بگي چرا اين شعر قشنگ نيست؟؟؟
شايد تا حالا به بي افت مشكوك نشدي ;)

erick

عضو جدید
کاربر ممتاز
چطوری آسمان
شادمهر خواننده ی خوبیه و به نظر من از ته دل میخونه
کارشم درسته و خیلی ها عاشقا نه دوسش دارن
امیدوارم موفق باشه.

shadmehrbaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
ای بابا قرار نشد دعوا و دلخوری پیش بیادا .
روی هم دیگرو ماچ کنید . توی باشگاه هر روز دارین همدیگرو میبینید ، چجوری میگی باهات روبرو نشم ؟؟؟؟!

نيما جان ممنون كه خواستي پا در ميوني كني:w30:

ولي من ترجيح ميدم ديگه با اين آقا دهن به دهن نشم ...خودمم گفتم كه دوستي اي باهاش نداشتم و از اول اشتباه ميكردم ...

Aseman Etemaad

عضو جدید
کاربر ممتاز
اريك جان ممنون
اگه مي خواين تو بحث شركت كنيد بسم الله.....
ببخشيد چون تاپيكو من زدم بايد به بازديد كنندگان خوش آمد بگم فكر نكنيد اسپمه....:redface:

shadmehrbaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
این تاپیک واسه اینه که هرکی نظرشو درباره شادمهر بگه ...نظر هرکسی هم واسش محترمه...پس نباید اگه از یه نظر خوشمون نمیاد باهاش بد برخورد کنیم...

ارغوان جان اين تاپيك واسه اين ساخته شده كه هر كس از شادمهر انتقاد داره بياد انتقاد كنه منم از گل كمتر به كسايي كه انتقاد كردن نگفتم ولي توهين به شادمهرو به هيچ وجه نميتونم تحمل كنم و واكنش نشون ميدم:mad:

مشکوک همه چیزش قشنگ بود . شعر - آهنگ - ویدیو و...
یکی دیگع از ابتکارهای شادمهر آهنگ پاپکرن بود که من واقعا حال کردم باهاش ولی کم بود .
یه انتقاد بزرگ که میشه به شادمهر کرد اینه که شعرش کوتاه . نمیخوام بگم ضعیفه. چون بعضی از شعراش واقعا قشنگه ولی کوتاهه . حیف!
شاعر میتونه نقش بسیار تعیین کننده ای در تعریف خواننده داشته باشه .
یه خاطره از منصور خواننده شنیدم که میگفت ( آخه من طرفدار پرو پا قرص منصور بودم قبلا ، الان هم تقریبا هستم ) :
میگفت یه روز پیش بابک روزبه (ترانه سرا ) نشسته بودم ، وقتی شعرش تموم شد دیدم همش 2 خطه ! گفتم بابک جون چرا با زندگی من اینطوری بازی میکنی . ترخدا بیشترش کن :biggrin:
میخوام بگم که ترانه سرایی و شعر خیلی تاثیر داره. البته که مسایل دیگه هم بی تاثیر نیست

Aseman Etemaad

عضو جدید
کاربر ممتاز
حرف نيما رو قبول دارم ....ببين من خودم به شعر خيلي اهميت مي دم چون آهنگسازي زياد نمي فهمم ولي يه نكته ي ديگه اي كه بايد بگم اينه كه الان ديگه مخصوصا اونوريا به آهنگ و تم بيشتر اهميت مي دن......
آهنگاي ارش مگه شعرش چيه؟؟همه دوسش دارن و تكرارش مي كنن ....
يه بار سياوش قميشي مي گفت ترانه ها بايد به سمت شعراي آسون و زود حفظ پيش بره....

arghavan.z

عضو جدید
کاربر ممتاز
اره شعر نقش زیادی داره تو اهنگ
شادمهر اهنگاش عالیه و همیشه سبکهای نو می اره..اینو میشه هم تو اهنگای خودش دید هم تو اهنگایی که برای بقیه مثل زنده یاد مهستی ساخته (که واقعا زیبا هستن) فقط اگه یه کمی تو انتخاب شعرهاش دقت بیشتری کنه موفق تر میشه

erick

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقا چه خبرتونه اینجارو کردین حموم:w00:

خوب حالا بحث
اول اینکه هر کس یه سلیقه ای داره و کسی نباید اونو واسه سلیقه ای که داره مورد شماتت قرار داد.
ثانیا واقعا اگه با تعصب نخوایم با موضوع برخورد نکنیم آهنگ مشکوکم واقعا از نظر قاعده و ساختاره شعری شاخ نیست بلکه از نظر محتوای معنی شاخه که یعنی همچین اتفاقاتی هم بین دو نفر ممکنه پیش بیاد.

در مورد سبک شادمهر هم باید بگم شادمهر اونطوری که من شنیدم پایبند به یک نوع سبک نیست یعنی خودشو تو یه قالب محبوس نمیکنه و یکی از دلایل پر طرفدار بودنشم همینه. تو یکی از مصاحبه های شادمهر در مورد نوع شعراش و اینکه چطور اونارو میسازه اون جواب داد "من به سراغ شعر نمیرم بلکه شعر به سراغ من میاد . من بعد از هر شعرم خیلی گریه میکنم چون اون رو از ته دلم میخونم" پس در این بار اینطور میشه نتیجه گرفت که شادمهر عاشقه کارشه. یکی از دلایلی هم که کارای شادمهر شاخ میشه اینه که اون عمق موسیقی رو خوب میشناسه چون یه نوازنده ی واقعا خوبه.
در مورد فضای ایران هم خدمت shadmehrbaz عزیز هم عرض کنم که مردم ایران به نظر من بالاترین شعوره موسیقی در دنیارو دارن.
اگه منظورتون از پیشرفت موسیقی در خارج اون آهنگای عجیب غریبیه که میخونن خدمتت عرض کنم تو ایران هم میتونن صد تا از این سبکا درست کنن ولی چون مجوز نمیدن هیچ کس همچین کاری نمیکنه.
ولی شما سبک رپ ایران رو نگاه کن با اینکه 6-7 سالی بیشتر از عمرش تو ایران نمیگذره واقعا پیشرفتش فوق العاده بوده. پس عزیزم نگو نمیتونن شعوره موسیقیشونو بالا ببرن بلکه بگو فضا وجود نداره تا سطح موسیقیشونو بال ببرن. وقتی که تو ایران یه آهنگ با هزار بدبختی مجوز میگیره شما چه انتظاری داری که سبک های جدید بسازن وقتی که به همون سبکای قدیمی به زور مجوز میدن.

نظر من: به نظر من این فضای خارج نبود که تونست شعوره موسیقیه شادمهر رو بال ببره بلکه فضا برای شادمهر بازتر بود تا اون بتونه شعوره موسیقیشو نشون بده. موسیقیه شادمهر ذاتیه و به نظر من هر کس تو ایران اگه فضا واسش باز باشه میتونه حتی از شادمهر هم بالاتر بره .
شما فکر میکنین چرا زمان قدیم ایران پیشرفته ترین تمدن دنیا بوده ؟ چون که در اون زمان فضا واسه جوونای ایرانی باز بوده و اونا تونستن یه همچون تمدنی رو بسازن.
به نظر من هنوزم مردم ایران از همه نظر از مردم جاهای دیگه ی دنیا بالاترن. چون هنر ایرانیا ذاتیه و ریشه در گذشته ی این تمدن داره . ما هم از همون رگ و خونیم و حرف آخر
:gol:هنر نزد ایرانیان است و بس:gol:

Aseman Etemaad

عضو جدید
کاربر ممتاز
اي ول به اين مي گن بحث........;)
آفرين اريك جان ادامه بده لطفا.....

erick

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزیزم دکمه ی امتیاز رو واسه همین جاها گذاشتن شما میتونی از اون هم استفاده کنی:victory:

آقا چه خبرتونه اینجارو کردین حموم:w00:

خوب حالا بحث
اول اینکه هر کس یه سلیقه ای داره و کسی نباید اونو واسه سلیقه ای که داره مورد شماتت قرار داد.
ثانیا واقعا اگه با تعصب نخوایم با موضوع برخورد نکنیم آهنگ مشکوکم واقعا از نظر قاعده و ساختاره شعری شاخ نیست بلکه از نظر محتوای معنی شاخه که یعنی همچین اتفاقاتی هم بین دو نفر ممکنه پیش بیاد.

در مورد سبک شادمهر هم باید بگم شادمهر اونطوری که من شنیدم پایبند به یک نوع سبک نیست یعنی خودشو تو یه قالب محبوس نمیکنه و یکی از دلایل پر طرفدار بودنشم همینه. تو یکی از مصاحبه های شادمهر در مورد نوع شعراش و اینکه چطور اونارو میسازه اون جواب داد "من به سراغ شعر نمیرم بلکه شعر به سراغ من میاد . من بعد از هر شعرم خیلی گریه میکنم چون اون رو از ته دلم میخونم" پس در این بار اینطور میشه نتیجه گرفت که شادمهر عاشقه کارشه. یکی از دلایلی هم که کارای شادمهر شاخ میشه اینه که اون عمق موسیقی رو خوب میشناسه چون یه نوازنده ی واقعا خوبه.
در مورد فضای ایران هم خدمت shadmehrbaz عزیز هم عرض کنم که مردم ایران به نظر من بالاترین شعوره موسیقی در دنیارو دارن.
اگه منظورتون از پیشرفت موسیقی در خارج اون آهنگای عجیب غریبیه که میخونن خدمتت عرض کنم تو ایران هم میتونن صد تا از این سبکا درست کنن ولی چون مجوز نمیدن هیچ کس همچین کاری نمیکنه.
ولی شما سبک رپ ایران رو نگاه کن با اینکه 6-7 سالی بیشتر از عمرش تو ایران نمیگذره واقعا پیشرفتش فوق العاده بوده. پس عزیزم نگو نمیتونن شعوره موسیقیشونو بالا ببرن بلکه بگو فضا وجود نداره تا سطح موسیقیشونو بال ببرن. وقتی که تو ایران یه آهنگ با هزار بدبختی مجوز میگیره شما چه انتظاری داری که سبک های جدید بسازن وقتی که به همون سبکای قدیمی به زور مجوز میدن.

نظر من: به نظر من این فضای خارج نبود که تونست شعوره موسیقیه شادمهر رو بال ببره بلکه فضا برای شادمهر بازتر بود تا اون بتونه شعوره موسیقیشو نشون بده. موسیقیه شادمهر ذاتیه و به نظر من هر کس تو ایران اگه فضا واسش باز باشه میتونه حتی از شادمهر هم بالاتر بره .
شما فکر میکنین چرا زمان قدیم ایران پیشرفته ترین تمدن دنیا بوده ؟ چون که در اون زمان فضا واسه جوونای ایرانی باز بوده و اونا تونستن یه همچون تمدنی رو بسازن.
به نظر من هنوزم مردم ایران از همه نظر از مردم جاهای دیگه ی دنیا بالاترن. چون هنر ایرانیا ذاتیه و ریشه در گذشته ی این تمدن داره . ما هم از همون رگ و خونیم و حرف آخر
:gol:هنر نزد ایرانیان است و بس:gol:
نه اریک جان . بحث ما گذشته و پیشینه تمدن کهن ایرانی نیست . اینو ما که ایرانی هستیم روش تعصب داریم . پس این بحث رو نیار جلو لطفا .
الان ما میتونیم موفقیت نسبی خواننده های نوپای داخل کشور رو مدیون شادمهر بدونیم . واسه بار هزارم میگم و صد بار دیکه هم میگم که شادمهر راه رو واسه بقیه مساعد کرد که اونا الان تونستن به یه جایی برسن .
اگه بحث ایرانی باشه پس شادمهر هم ایرانیه . یه جوری بگو که بشه با ایرانی های داخل کشور مقایسش کرد !
فعلا خواننده های ایرانی خیلی دارن تلاش میکنن که خودشون رو همتراز خواننده های اونور آبی قرار بدن . هر چی باشه امکانات و تکنولوژی همیشه از اونور به سمت ما حرکت میکنه . پس اینکه اونا زودتر از تکنولوژی روز دنیا ( در اینجا در زمینه موسیقی ) آگاه میشن شکی نیست . شادمهر هم تونست خودشو بخوب یبا اونا وفق بده . پس الان شادمهر یه قدم جلوتره ...

erick

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزیزم بحث به خاطر اینکه مسایل تمدن رو مطرح کردم اصلا تعصبی نبود.. بحث من اینه که شادمهر تونست به وسیله ی تکنولوژیه اونور استعداده ذاتیش رو نشون بده. منظورمم از فضای باز همون تکنولوژیه که شما میگی. خوب این مسلمه که تکنولوژیه اونور از ما بالاتره ولی مطمئن باش ما اگه اون تکنولوژی های اونارو داشته باشیم خیلی از اونا بالاتریم...و شارش پیشرفت موسیقی نه از باب تجهیزات و سازها بلکه از نظر شیوایی موسیقی و طرز رسوندن اون به همه بالعکس میشه یعنی از ایران به اونور.
خارجی ها هر چیزی که خوب باشه ازش استفاده میکنن و نگام نمیکنن ماله کدوم کشوره ولی الان فضا در داخل طوری شده که ما همش میخوایم همه چیرو بومی کنیم یعنی نمیایم از تجربه ی سایر کشورها استفتده کنیم و رابطه ی خوبی با اونا داشته باشیم.

ما ایرانیها چرا نمیخوایم قبول کنیم که نمیتونیم از استعداد و امکاناتمون استفاده کنیم ؟
در زمینه موسیقی یه فرهنگ چشم و هم چشم داریم . هر چیزو در این زمینه خواستین تا واستون مثال بزنم !
مثلا کی قدر مریم حیدر زاده رو میدونست ؟ کسی توی ایران از شعراش بعنوان ترانه و موسیقی به سبک پاپ استفاده کرده بود ؟ خیر!
تا زمانی که اولین کار پاپ رو کامران و هومن با ترانه منو ببخش با شعر مریم حیدر زاده شروع کردند . دیگه کم کم همه یاد گرفتن . حتی همون اونور آبی ها هم دیگه رفتن به سمت مریم . تازگی ها هم توی شبکه ایران موزیک دیدم که چند تا از خواننده های نامعروف و مبتدی شعرشون از مریم بود و چون شعر قوی بود کارشون خوب از آب دراومده بود ...
پس ببینید شاعر توی کشور خودمونه ولی بازم ازش استفاده نمیشه و قدر نمیدونیم

آخرین ویرایش:

erick

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب همینه دیگه. فضای کشور ما برای رشد جوونامون مهیا نیست یا مهیا نمیکنن.

tebyan

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
و یا خودمون نمی خواییییییییییییییییییییییییییییییییم

shadmehrbaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
. تو یکی از مصاحبه های شادمهر در مورد نوع شعراش و اینکه چطور اونارو میسازه اون جواب داد "من به سراغ شعر نمیرم بلکه شعر به سراغ من میاد . من بعد از هر شعرم خیلی گریه میکنم چون اون رو از ته دلم میخونم"

اين كه گفتي واسه دو تا مصاحبه جداگونه بود نه يه مصاحبه:biggrin: ولي درسته تو مصاحبه با بي بي سي بهزاد بلورين يه نامه خوند واسه شادمهر كه يه دختر خانمي از مالزي گفتن ((شادمهر چرا نمياي اينجا؟؟؟بيا بيا بيا بيا ...)) و شادمهر گفت خوب اين تكست خودش ميتونه يه آهنگ باشه ... شايدم آهنگ بيا اينجا اونجا نه از اين جا تو ذهنش شكل گرفته باشه :biggrin:
ولي در مورد قسمت دوم يه اشتباه كوچولويي كردي شادمهر نگفت بعد از هر شعرم گريه ميكنم :eek: چون شادمهر شاعر نيست كه بخواد شعر بگه ...گفت هر وقت آهنگي بسازم و اشكمو در بياره ميفهمم اون آهنگ واقعا آهنگ خوبي از آب در اومده

ولي به نظر من ندارن...:redface: البته نه اينكه نتونن اين شعورو كسب كنن ولي با اين وضع موسيقي توي كشور 100 سال ديگه هم موسيقي ايران نميتونه پيشرفت قابل ملاحظه اي بكنه

.
ولی شما سبک رپ ایران رو نگاه کن با اینکه 6-7 سالی بیشتر از عمرش تو ایران نمیگذره واقعا پیشرفتش فوق العاده بوده....
پس عزیزم نگو نمیتونن شعوره موسیقیشونو بالا ببرن بلکه بگو فضا وجود نداره تا سطح موسیقیشونو بال ببرن. وقتی که تو ایران یه آهنگ با هزار بدبختی مجوز میگیره شما چه انتظاری داری که سبک های جدید بسازن وقتی که به همون سبکای قدیمی به زور مجوز میدن.

آهنگاي عجيب غريب يعني چي ؟!!!!!!!!!!!!!
توي ايران ميتونن از اين سبكا درست كنن؟؟؟:eek: وقتي هيچ شناختي از اون موزيك ندارن وقتي هيچ دركي نسبت بهش ندارن چطوري ميخوان درستش كنن؟ الان ديگه مجوز زياد معني نداره اگه ارشاد مجوز داد كه داد اگه نداد يارو خودش آهنگو ميذاره تو اينترنت ...به نظر من الان بيشتر از 70 درصد آلبوماي تو بازار مجوز ندارن ..پس بايد قبول كنيم كه توانايي ساختن آهنگاي روز دنيارو ندارن نه اينكه فضاشو نداشته باشن

در مورد سبك رپ هم 6-7 سال كه نميشه شايد 2-3 سال باشه ...من كه يادم نمياد قبل آهنگ حالا بيا اينجا اونجا نه تو ايران رپ وجود داشته باشه ...(به جز گروه زدبازي كه اونم صرفا واسه فحاشي يه آهنگايي ميخوندن)... به علاوه اينكه واقعا رپ توي ايران فاجعه ست و اصلا هيچ كدوم از فاكتورهاي موسيقي توش رعايت نميشه و فقط به خاطر مدل شعرهاش بهش ميگن رپ ...من نميفهمم منظورت از پيشرفت رپ چيه؟؟ شايد منظورت زياد شدنش باشه كه بازم متاسفانه بايد بگم به خاطر اين كه توش راحت فحاشي ميشه و هر كي به هر كي دلش ميخواد فحش ميده طرفدار پيدا كرده ... موضوع همشونم پارتي و داف و الكل و ... كه بازم نشون دهنده ي عقده هاي جووناي ايرانه نه پيشرفتشون تو موسيقي

.

در اين مورد كاملا باهات مخالفم شادمهر اسطوره موسيقي ايرانه اگه اون نبود همين موسيقي فعلي كشور هم وجود نداشت اصلا موسيقي پاپ كه الان موسيقي محبوب مردمه وجود نداشت... يادمون نره كه شادمهر توي ايران شادمهر شد نه با رفتن به كانادا يا لس آنجلس پس اگه كسي مثل شادمهر وجود داشته باشه ميتونه خودشو همين جا نشون بده اونوقت اگه خواست پيشرفت كنه بره خارج از كشور

shadmehrbaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
ما ایرانیها چرا نمیخوایم قبول کنیم که نمیتونیم از استعداد و امکاناتمون استفاده کنیم ؟
در زمینه موسیقی یه فرهنگ چشم و هم چشم داریم . هر چیزو در این زمینه خواستین تا واستون مثال بزنم !
مثلا کی قدر مریم حیدر زاده رو میدونست ؟ کسی توی ایران از شعراش بعنوان ترانه و موسیقی به سبک پاپ استفاده کرده بود ؟ خیر!
تا زمانی که اولین کار پاپ رو کامران و هومن با ترانه منو ببخش با شعر مریم حیدر زاده شروع کردند . دیگه کم کم همه یاد گرفتن . حتی همون اونور آبی ها هم دیگه رفتن به سمت مریم . تازگی ها هم توی شبکه ایران موزیک دیدم که چند تا از خواننده های نامعروف و مبتدی شعرشون از مریم بود و چون شعر قوی بود کارشون خوب از آب دراومده بود ...
پس ببینید شاعر توی کشور خودمونه ولی بازم ازش استفاده نمیشه و قدر نمیدونیم

نيما جون با كليت بحثت كاملا موافقم ...;)
ولي فكر كنم مثالت يه ذره مشكل داشت ...:redface: تا اونجا كه من ميدونم مريم حيدر زاده اولين كارشو با خشايار اعتمادي شروع كرده بود نه كاهو ...:(
ولي به نظر ميرسه خيلي كامران هومنو رو دوست داره ... ناقلا چشم بسته سليقش بيسته ;);)

shadmehrbaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزیزم بحث به خاطر اینکه مسایل تمدن رو مطرح کردم اصلا تعصبی نبود.. بحث من اینه که شادمهر تونست به وسیله ی تکنولوژیه اونور استعداده ذاتیش رو نشون بده. منظورمم از فضای باز همون تکنولوژیه که شما میگی. خوب این مسلمه که تکنولوژیه اونور از ما بالاتره ولی مطمئن باش ما اگه اون تکنولوژی های اونارو داشته باشیم خیلی از اونا بالاتریم...و شارش پیشرفت موسیقی نه از باب تجهیزات و سازها بلکه از نظر شیوایی موسیقی و طرز رسوندن اون به همه بالعکس میشه یعنی از ایران به اونور.
خارجی ها هر چیزی که خوب باشه ازش استفاده میکنن و نگام نمیکنن ماله کدوم کشوره ولی الان فضا در داخل طوری شده که ما همش میخوایم همه چیرو بومی کنیم یعنی نمیایم از تجربه ی سایر کشورها استفتده کنیم و رابطه ی خوبی با اونا داشته باشیم.

تكنولوژي كدومه ؟؟؟ سوادشو ندارن ...مگه وسايل موسيقي عطيقست كه پيدا نشه فقط كافيه اونارو بشناسن و سفارش بدن وارد كنن ماشالا وضع صاحب استوديو ها كه خوبه فكر نميكنم خريد اين وسايل زياد واسشون سخت باشه يا مثلا مگه خر پولايي مثل حامد هاكان كم هستن؟؟
شادمهر ميگفت : توي تهران يه استوديو هست كه جز مجهزترين استوديوهاست ولي هيچكس بلد نيست با وسايلش كار كنه ...
پس بايد اول سطح سواد موسيقيشونو ببرن بالا بعد ببينن به چه تكنولوژيهايي نياز دارن تا آهنگسازي كنن

atish_baran

عضو جدید
کاربر ممتاز
در مورد سبك رپ هم 6-7 سال كه نميشه شايد 2-3 سال باشه ...من كه يادم نمياد قبل آهنگ حالا بيا اينجا اونجا نه تو ايران رپ وجود داشته باشه ...(به جز گروه زدبازي كه اونم صرفا واسه فحاشي يه آهنگايي ميخوندن)... به علاوه اينكه واقعا رپ توي ايران فاجعه ست و اصلا هيچ كدوم از فاكتورهاي موسيقي توش رعايت نميشه و فقط به خاطر مدل شعرهاش بهش ميگن رپ ...من نميفهمم منظورت از پيشرفت رپ چيه؟؟ شايد منظورت زياد شدنش باشه كه بازم متاسفانه بايد بگم به خاطر اين كه توش راحت فحاشي ميشه و هر كي به هر كي دلش ميخواد فحش ميده طرفدار پيدا كرده ... موضوع همشونم پارتي و داف و الكل و ... كه بازم نشون دهنده ي عقده هاي جووناي ايرانه نه پيشرفتشون تو موسيقي

خداییش اینو خوب اومدی یه مشت مزخرف

هر کی از خواب بلند شده رپ خونده

ولی رپ فقر و فحشا حسام استپ واقعا با معناست ولی رپ دیگه تکراریه 2بار که گوش میدی تکراری میشه
البته رپ ایران انقدر بی بند و باره... دیگه هیچ مرزی نمیزارن ....متاسفانه

بالا