گفتگوی 2: کدام گرایش کشاورزی بازار کار بهتری داره ؟

آرزوها

عضو جدید
اول به من کمک کنید بعد به فکر زدن گلخونه باشید!!از بین مهندسی اب وخاک با منابع طبیعی ومحیط زیست کدوم بهتره؟؟؟
گمنامی عزیز به نظرم همش تو یه سطح اند و بهم مرتبط اند .من که دوست دارم همه گرایشای کشاورزی رو خوب خوب بدونم.

http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=12&p={FB177813-9339-447B-97EE-FC6A83774C18}

peach_69

عضو جدید
آب از همش بهتره....من اولش خیلی تو ذوقم خورد که کشاورزی اب قبول شدم. ولی الان خیلی خوشحالم. بازار کارشم تا اونجایی که تحقیق کردم خیلی بهتره از بقیه رشته های کشاورزی...تازه مشکل پرستیژ کار هم کمتره!!!!:D(شوخی کردما:surprised:)

"Amir masoud"

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان لطف کنید تاپیک را از بحث اصلی دور نکنید....بحثاتونو توی تاپیک گفتگو انجام بدید. ممنون.

**سمیرا**

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم آبم:D
اما به نظرم هر کس هر گرایشی که میخونه اگر به رشتش علاقه داشته باشه میتونه موفق بشه;)
پس این بحثا که کدوم رشته با کلاس تره و بازار کار و .... دردی رو دوا نمیکنه
:D:D:D:D
تو این مملکت فقط باید زرنگ باشی
:D:D

afsoon6282

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
هر گرایشی واسه خودش ارزش داره و همه گرایش ها هم خوب هستن و البته بگم همه گرایش ها هم جز مهندسی کشاورزی هستن

مشکل کار برمیگرده به دید کشورمون و اهمیت ندادنش به مهندسی کشاورزی و کلا کار کشاورزی

منی که گرایشم گیاهپزشکی بوده شاید واسه کار بگم مشکل داشتم ولی به جرئت میگم یکی از زیباترین رشته ها رو خوندم

یادمه استادم میگفت گیاهپزشکی تنها گرایشی از کشاورزی هست که هر روز چندین حشره و ... کشف میشه و با دنیا داره جلو میره

چیزایی دیدم و خوندم که فقط میتونم بگم قربون بزرگی خدا که چه چیزایی داره و ما بی خبر بودیم

همه رشته خودشون واسشون عزیزه لطف کنین دیگه نگین کلاس ما بالاتره و این چیزا

اینجا هممون تو یه سطح هستیم و همگی مهندس کشاورزی هستیم:gol:

"Amir masoud"

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
هر گرایشی واسه خودش ارزش داره و همه گرایش ها هم خوب هستن و البته بگم همه گرایش ها هم جز مهندسی کشاورزی هستن

مشکل کار برمیگرده به دید کشورمون و اهمیت ندادنش به مهندسی کشاورزی و کلا کار کشاورزی

منی که گرایشم گیاهپزشکی بوده شاید واسه کار بگم مشکل داشتم ولی به جرئت میگم یکی از زیباترین رشته ها رو خوندم

یادمه استادم میگفت گیاهپزشکی تنها گرایشی از کشاورزی هست که هر روز چندین حشره و ... کشف میشه و با دنیا داره جلو میره

چیزایی دیدم و خوندم که فقط میتونم بگم قربون بزرگی خدا که چه چیزایی داره و ما بی خبر بودیم

همه رشته خودشون واسشون عزیزه لطف کنین دیگه نگین کلاس ما بالاتره و این چیزا

اینجا هممون تو یه سطح هستیم و همگی مهندس کشاورزی هستیم:gol:

الکی نیست بهش میگن مدیرا!!! دمت گرم...

behnaz68

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
ببخشید دیر جواب دادم ترم 5 مهندسی اب هستم

ni_rosa_ce

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام

من شنیدم اقتصاد کشاورزی

ولی من گرایشمو خیلی دوست دارم

..

ormuzd

عضو جدید
ببخشید اولا که همه مهندس ابیا رشتشون ریاضی بوده بعدشم اصلا نباید اسمشو کشاورزی می ذاشتن مگه نه بچه ها؟

خب بوده كه بوده كه چي!!!؟ يحتمل فكر مي كني كه بچه هاي رياضي بيشتر حاليشونه و يا ... ! من گر چه رشته ام آبياري نبود ولي با بچه هاي آبياري در درس برنامه نويسي كامپيوتر هم كلاس بودم، خيلي ادعاشون مي شد!!! نمي دونم چرا! استادمون هم محبت رو در حق ما تمام كرد و يك پرو‍ژه 4 صفحه اي در مورد برنامه نويسي اعمال جبري ماتريسها بهمون داد كه بنده انجامش دادم. تازه بخاطر انجام همين پروژه يه درس 4 واحدي مث پرورش طيور رو هم نتونستم به خوبي بخونم و باز با اين ترتيب پرورش طيور رو 19 و برنامه نويسي رو با نمره ناپلئوني 17.5 تونستم بگذرونم (اونم تو يه دانشگاه دولتي) ناگفته نماند كه نصف بيشتر آقايون و خانوماي مدعي پايان ترم افتادن!
در ضمن اگه عضويت در خانوادهء بزرگ كشاورزي براي شما اينقدر ننگ و آر محسوب مي شه ما هيچ اصراري نداريم كه شما را مهندس كشاورزي بناميم! :razz:

ormuzd

عضو جدید
بزار دلشون خوش باشه

چاره اي نيست! منظورم تنها اين كاربر مورد نظر نيست! البته همين ها وقتي عملاً وارد جامعه شدند به درستي متوجه مي شوند كه اين به اصطلاح اسم و رسم ظاهري كه زائيدهء افكار يك مشت افراد ناآگاه تر از خودشون بوده دردي ازشون دوا نمي كنه و براشون نون و آب و شخصيت نمي شه! :cool:
معمولاً چنين صحبتهاي بيهوده و پوچي تو محيطهايي مانند دانشگاه و بين امت عوام كه دست بر قضا نه تنها تصور درستي از موضوع ندارن بلكه امكان داره حتي در چيزي كه درباره اون اظهار نظر مي كنند كوچكترين علمي هم نداشته باشند رايجه! :surprised:با طرز تفكر عوام الناس كاري نداريم ;) اما نقطه تاسف اين قضيه اينه كه چرا در محيطهاي انتلكتوئل پروري مانند دانشگاه نبايد ساز و كاري مناسبي وجود داشته باشه كه به همگرايي و همكاري بيشتر دانش آموختگان گرايشهاي مختلف يك رشته و يا رشته هاي مختلف با هم مثلاً در انجام يك پروژه علمي (كه مي تونه در آينده به يك پروژه تجاري هم تبديل بشه) بينجامه!!! :eek:
در اين رابطه فلسفهء ايجاد مراكز رشد تحت عنوان "پاركهاي فناوري" و يا دفتر ارتباط با صنعت (در دانشكده ها و دانشگاهها) اگه هنوز هم وجود داشته باشند مي تونه قدم خوبي در اين راه باشه اما كافي نيست!
در اينجا جا داره خاطره اي رو از يكي از اساتيد عزيزم در دورهء تحصيل در دانشگاه تعريف كنم:
استاد درس "اختياري 2 واحدي" پرورش ماهي ما آقاي مهندس گرشاسب بودند. ايشان از زماني كه وارد كلاس مي شدند تا زماني كه ساعت كلاس ايشان تمام مي شد در مورد تجربيات عملي خود صحبت مي نمودند! نحوهء تدريس ايشان اينقدر برايم جذاب بود كه آرزو مي كردم اي كاش مي توانستم تمام حرفاي كاربردي ايشان را ضبط كنم! :)
يك بار از استاد مورد نظر پرسيدم: به نظر شما با وجود اينهمه فارغ التحصيل در رشته هاي مختلف بازار كار اشباع نمي شود؟ ايشان در جواب بنده گفتند: "چرا! البته مشكل كشور هايي مانند ما در اين باره كمبود فارغ التحصيل نيست بلكه كمبود متخصص است" البته منظور ايشان صرفاً متخصص آكادميك نبود! منظور متخصص آشنا به كار بود! و بنده به حق به گفته ايشان رسيدم كه اگر حتي در بخشي از رشته خودم كار بلد بودم ؛ احتمال كمي وجود داشت كه بي كار باشم! :)

Lina!

عضو جدید
می بینم که اینجا همه به نفع خودشون نظر می دن که ... :D

H&B@68

عضو جدید
سلام اگه میشه بگین مهندسی آبخیزداری چطور رشته ایه؟مر 30 ;)

Lina!

عضو جدید
باید با توجه به موضوع تاپیک نظرمون رو بگیم.
من عاشق رشتمم که فضای سبزه... و می دونم اگه بگیره حسابی گرفته و بازار کار این رشته تو خارج فوق العاده است و تو ایران افتضاح !
مشکل اصلی گرایش کشاورزی اینه که مردم همه مهندسان کساورزی رو به یه چشم می بینن... همه می گن فلانی مهندس کشاورزیه و کاری به گرایش و دونسته هاش ندارن... همینجاست که بازار کار برای گرایش های مختلف زیاد فرقی نمی کنه. اگه تو استخدام ها دقت کنید نوشته مهندس کشاورزی. اصلاً کاری به گرایشش ندارن. مسئله همینه که نمی شه به سوال تاپیک جوتب درست و حسابی داد. تا وقتی بقیه (غیر از مهندسان کشاورزی) این رشته ها رو نشناسن وضع ممکن همین خواهد بود.

afsoon6282

مدیر تالار
باید با توجه به موضوع تاپیک نظرمون رو بگیم.
من عاشق رشتمم که فضای سبزه... و می دونم اگه بگیره حسابی گرفته و بازار کار این رشته تو خارج فوق العاده است و تو ایران افتضاح !
مشکل اصلی گرایش کشاورزی اینه که مردم همه مهندسان کساورزی رو به یه چشم می بینن... همه می گن فلانی مهندس کشاورزیه و کاری به گرایش و دونسته هاش ندارن... همینجاست که بازار کار برای گرایش های مختلف زیاد فرقی نمی کنه. اگه تو استخدام ها دقت کنید نوشته مهندس کشاورزی. اصلاً کاری به گرایشش ندارن. مسئله همینه که نمی شه به سوال تاپیک جوتب درست و حسابی داد. تا وقتی بقیه (غیر از مهندسان کشاورزی) این رشته ها رو نشناسن وضع ممکن همین خواهد بود.
توی شیراز میشه گفت 90 درصد کار فضای سبز دست مهندسای معمار هست
طرحی رو میذارن و قسمت گل و گیاهشو هم میدن دست یه باغبونی که چند تا گل بکاره
هر چقدر هم بگیم میگن این کار ما هست

اون ده درصد هم دست کسایی هست که پول دارنو پیمانکار میشن

رسیدگی بیش از حد پایین هست اهمیتی هم نمیدن به چیزی

اگه هم یک درصد هم امکان کار باشه این قدرا هستن که زیر آب بزنن و خودشونو برن جلو

mr.rohalamin

اخراجی موقت
اينا رو!
به اين چيزا نيست كه!
هر رشته ويژگي خاصي داره! شما براي اينكه بدونين كدوم رشته بهتره فكر كنم بهتره يه سر به نظام مهندسي بزنين!
در بعد هركي ميگه رشته خودش بهتره!
بعضي رشته هاي كشاورزي وابسته هستن مثل محيط زيست از قسمت منابع طبيعي!
بعضي ها هم به منطقه بستگي داره!
مثلا يه همكار باغبوني تو شمال يا غرب كشور ممكنه اوضاعش از يه باغبونيه تو جنوب بهتر باشه!
تو يه رشته اي مثل رشته من كه ماشين آلاتم يهو ميبيني من تو نيروگاه اتمي كار مي كنم، اونم كدوم قسمت، قسمت بهره برداري كه بچه هاي مكانيك كار مي كنن!
الان خودم سه تا دوست دارم كه غير بومي بوشهر هستن و كارداني رشته خودم رو دارن و تو قسمت بهره برداري نيروگاه كار مي كنن!
يا مثلا مي خواين من برم تو شركت نفت يا گاز كار كار كنم(اونم تو بهترين قسمت!)
اينجورياست!

afsoon6282

مدیر تالار
اينا رو!
به اين چيزا نيست كه!
هر رشته ويژگي خاصي داره! شما براي اينكه بدونين كدوم رشته بهتره فكر كنم بهتره يه سر به نظام مهندسي بزنين!
در بعد هركي ميگه رشته خودش بهتره!
بعضي رشته هاي كشاورزي وابسته هستن مثل محيط زيست از قسمت منابع طبيعي!
بعضي ها هم به منطقه بستگي داره!
مثلا يه همكار باغبوني تو شمال يا غرب كشور ممكنه اوضاعش از يه باغبونيه تو جنوب بهتر باشه!
تو يه رشته اي مثل رشته من كه ماشين آلاتم يهو ميبيني من تو نيروگاه اتمي كار مي كنم، اونم كدوم قسمت، قسمت بهره برداري كه بچه هاي مكانيك كار مي كنن!
الان خودم سه تا دوست دارم كه غير بومي بوشهر هستن و كارداني رشته خودم رو دارن و تو قسمت بهره برداري نيروگاه كار مي كنن!
يا مثلا مي خواين من برم تو شركت نفت يا گاز كار كار كنم(اونم تو بهترين قسمت!)
اينجورياست!
بازم جای شکرش باقیه که برای تعدادی از بچه های این رشته کار هست
انشالا روزی برسه که هیچ کدوم از دانشجوهای این رشته نگرانی کار و آیندشونو نداشته باشن:gol:

بالا