سوالها و درخواستها در مورد شبیه سازی با نرم افزار اسپن پلاس +Aspen

afm110

عضو جدید
با سلام
از دوستان کسی در مورد نحوه افزودن معادله حالت جدید به Aspen Plus یا Aspen Property آشنایی دارد ممنون می شم اگه راهنماییم کنید
با تشکر

R.BAHREINI

عضو جدید
TIE ROD

TIE ROD

با سلام
از دوستان کسی در مورد نحوه افزون tie rod ها در صفحه تيوب شيت اطلاعي داره
مشكل من اينجاست
خود برنامه محل نصب رو ذكر ميكنه كه در بين OTL , SHELL ID اما مبدل شبيه سازي شده بايد در داخل OTL داراي TIE ROD باشه
ضمنا يه بار در قسمت SIMULATION DATA/RATING در زير شاخه TUBE LAYOUT محل جديد رو مشخص كردم اما پس از اجرا مجددا پيش فرض خودش رو وارد كرد
نرم افزار مورد استفاده : 1-11 ASPEN B-JAC

western_1989

عضو جدید
کمک

کمک

عرض ادب .یه تحقیق داشتم در مورد نرم افزار اسپن.یه سری توضیحات از ASPEN custom,aspen online,aspen webmodels,aspen splite,aspen pep process library.ممنون میشم کمکم کنید.یا علی

saeedmardani2005

عضو جدید
مشکل با ASPEN PLUS

مشکل با ASPEN PLUS

:(سلام
من هم یه مشکل دارم، نرم افزار اسپن رو داخل ویندوز XP نصب می کنم و کامل اجرا می شه ، بعد یه محاسبه فلش ساده که توی Favorties خود اسپن هست رو باز می کنم و اعداد رو هم داخلش قرار می دم به شکلی که همه ی تیک های آبی ظاهر می شه و در نهایت RUN رو می زنم. اما می نویسه internal error و دیگه کار نمی کنه یعنی جواب برام نمیاره می شه یه راهنمایی بکنید. خیلی ممنونم . قبلا هم یه پست گذاشتم ولی جوابی براش ندیدم.
با چند تا سی دی کار کردم و ویندوز رو هم مجددا نصب کردم اما درست نشد.

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
:(سلام
من هم یه مشکل دارم، نرم افزار اسپن رو داخل ویندوز XP نصب می کنم و کامل اجرا می شه ، بعد یه محاسبه فلش ساده که توی Favorties خود اسپن هست رو باز می کنم و اعداد رو هم داخلش قرار می دم به شکلی که همه ی تیک های آبی ظاهر می شه و در نهایت RUN رو می زنم. اما می نویسه internal error و دیگه کار نمی کنه یعنی جواب برام نمیاره می شه یه راهنمایی بکنید. خیلی ممنونم . قبلا هم یه پست گذاشتم ولی جوابی براش ندیدم.
با چند تا سی دی کار کردم و ویندوز رو هم مجددا نصب کردم اما درست نشد.

منظورتون این هستش که یه فایل از خود تمرینات خود اسپن باز می کنید؟ بعدش دیتا ها رو تغییر می دهید و ران می کنید؟

us_majid

عضو جدید
سلام
در سایت اسپن قسمت ساپورت برای هرکدام از ماژولهای موجود یکسری جزوات وجود داره که فقط برای مشتریان قابل دسترسه ولی فوق العاده با ارزشه
متاسفانه ایران به این بخش دسترسی نداره چون اصلا اسپن به ایران فروخته نمیشه
درخواستم اینه اگه دوستان از طریق آشنایی توی دانشگاهای امریکا بتونن این جزوات رو تهیه کنن و اینجا در اختیار بقیه قرار بدن کمک فوقالعاده بزرگی کردن
ممنون از همه دوستان
شاد باشید
http://support.aspentech.com/supportpublictrain/TrainHome.htm

فکر کنم این یکی از اون جزوه ها باشه:
http://www.itc.polsl.pl/kalina/aspen.pdf

109

عضو جدید
aspen

aspen

نیاز به کتاب راهنمای aspen plus به زبان فارسی دارم

sami-jun

عضو جدید
سلام دوستان
کی میتونه فرایند شیرین سازی گاز و جداسازی مرکاپتان را با اسپن طراحی کنه برام؟
یا کسی داره برام بزاره؟
من اطلاعاتشو دارم

sami-jun

عضو جدید
سلام دوستان
کی میتونه فرایند شیرین سازی گاز و جداسازی مرکاپتان را با اسپن طراحی کنه برام؟
یا کسی داره برام بزاره؟
من اطلاعاتشو دارم
چرا کسی جواب نمیده میخوام 6 بستر جذب سطحی که 3 بستر به طور همزمان در حال جذب سطحی و 3 بستر در حال احیا هستند را با اسپن طراحی کنم
یکی راهنمایی کنه چیکار کنم؟

Elham.ghn

عضو جدید
سلام
ممنو ن بابت فایلی که گذاشتین .
من شدیدا به خود نرم افزار اسپن پلاس نیاز دارم . البته اونیکه رو X64 نصب بشه .ممنون میشم راهنماییم کنید .

R.BAHREINI

عضو جدید
سلام
چطوري ميشه خواص يه محلول( آب و نمك ) رو با aspen حساب كرد .
تو hysys يه قسمت به نام property خواص جريان رو نمايش ميده تو aspen چي؟ ( ويسكوزيته ......)
با سپاس

R.BAHREINI

عضو جدید
سلام
چون ديروز تا حالا تاپيك بالا نيومد سوال رو تكرار ميكنم

تو hysys يه قسمت به نام property خواص جريان رو نمايش ميده تو aspen چي؟ ( ويسكوزيته ......)

با سپاس

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چرا کسی جواب نمیده میخوام 6 بستر جذب سطحی که 3 بستر به طور همزمان در حال جذب سطحی و 3 بستر در حال احیا هستند را با اسپن طراحی کنم
یکی راهنمایی کنه چیکار کنم؟
عملیاتی که میگین شیرین سازی نیست، بلکه نم زدایی هستش. با بایستی شبیه سازی بشه. منم میخواستم برای پروژه لیسانسم این کاره علاوه بر شیرین سازی بکنم. ولی استاده گفت که یه خورده ای سخته. شما برین دنبالش حتماً جواب میگیرین

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
چون ديروز تا حالا تاپيك بالا نيومد سوال رو تكرار ميكنم

با سپاس
سلام، دوست عزیز. با اجرای برنامه صفحه خودتونه در حالت ریزالت قرار دهین:
current view:result
سپس به سر برگ
Result summary
رفته و روی جریان مورد نظر کلیک کرده و اطلاعات مورد نظرتونه بگیرین.

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام مهندس
روشي كه ذكر كرديد امتحان كردم اما اطلاعات اين صفحه شامل درصد تركيب ودما فشار ..... اما خواصي مثل ويسكوزيته نبود اگه امكان داره يه تصوير از صفحه نتايج كه شامل ويسكوزيته مخلوط دو ماده دلخواه باشه تو پست بعدي تون فرار بدين بينهايت ممنون ميشم

با سپاس از توجه و راهنمايي شما
سلام .آهان ویسوکوزیته، کانداکتیویتیو... منم خودم نتونستم پیدا کنم. پیدا کردم اطلاع میدم

bera

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
در مورد پروژه دوستت خبری ندادی؟؟؟؟؟؟
میگم اگه در مورد طراحی شبکه گاز یا ایستگاهای تقلیل غشار منابعی در اختیار داری به من خبر بده
همچنین درمورد hysisجزوه خیلی خوب داری

قاصدک!
ابرهای همه عالم در دلم شب وروز می گریند

با آرزوی کامیابی

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام. من یه مجموعه از مثالهای حل شده و فایلهای مرتبط با اسپن پلاس که تو لیسانسم واسه پروژه جمع کردم رو دارم. ولی حجم بالایی داره. هر کی خواست بیاد یه جور برسونم دستش...

sangelm

عضو جدید
سلام
لطفا آموزش نصب اسپن در ویندوز 7 رو بگذارید.
من هرکاری میکنم نمی تونم نصبش کنم.

sajad mzf

عضو جدید
سلام به دوستان عزیز
یک سوال داشتم در مورد Aspen plus یک سیستم آب و اسید نیتریک دارم که نمودار Pxy شون رو از قسمت Analysis>binary رسم کردم . این سیستم دارای آزوتروپ هست . اما زمانی که با معادله NRTL کار می کتد آزوتروپی نشان نمی ده ولی با peng-robs این مشکل وجود نداره.

در این فرآیندی که من کار می کنم اسید سولفورکم وجود داره که در واقع باعث می شده آزوتروپ آب و اسید نیتریک از بین بره اما مشکل دوم اینه که وقتی با معادلات peng-robs کار می کنم error می ده که پارامتر های مربوط به اسید سولفوریک با این معادله قابل محاسبه نیست و تنها با معادله NRTL جواب می گیرم که اون هم با توجه به مشکل اولی که داشتم (نبود آزوتروپ برای سیستم دوتایی آب و اسید نیتریک با NRTL)جواب ها مشکوک به نظر میاد.
اگر دوستان اطلاعاتی در این زمینه دارن ممنون می شم کمکی بهم بکمنند.;)

ashcan_shz

عضو جدید
كمك

كمك

لطفا راجع به طراحي برج جذب با aspen واسم مطلب بگذاريد.لينك قبلي كار نمي كنه

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
Add a new property model

Add a new property model

سلام دوستان. من میخواستم یه مدل اصلاح شده ان-آر-تی-ال که تو اسپن پلاس نیست رو به نرم افزار معرفی کنم. چجوری میشه اونو به نرم افزار معرفی کرد. فرمولش کلاً فرق داره با ان-آر-تی-ال

pashnetala

عضو جدید
سلام دوستان من تازه فوق لیسانس نفت قبول شدم هیچ آشنایی با نرم‌افزارها ندارم به من توصیه شده
aspen hysys 2007
یاد بگیرم این دقیقا چیه ممنون و از کجا می‌تونم نرم‌افزار و امزشهشو دانلود کنم

javad_arash2003

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان من تازه فوق لیسانس نفت قبول شدم هیچ آشنایی با نرم‌افزارها ندارم به من توصیه شده
aspen hysys 2007
یاد بگیرم این دقیقا چیه ممنون و از کجا می‌تونم نرم‌افزار و امزشهشو دانلود کنم

سلام دوست عزیز خوش آمدی
این نرم افزارها برای شبیه سازی واحدهای مختلف استفاده میشه
توی همین تایپیک آموزش فارسی و انگلیسی اون هست
برای اسپن هم توی تایپیک هست

آموزش اسپن کلیک کن

دانلود برنامه aspen 7.2

javad_arash2003

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
چرا این لینک ها دیگه وجود ندارد؟من می خواستم. همین لینک و هم چندتای قبلیش رو
چه کنم؟

سلام دوست عزیز
هر لینکی که کار نمی ده رو تو این تایپیک قرار بده مدیران بررسی می کنند
http://www.www.www.iran-eng.ir/show...رش-فایلهایی-expired-شده?p=3668161#post3668161

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
Recycle Structure

Recycle Structure

سلام به دوستان گل...
یه بحث مهم در شبیه سازی با نرم افزارهای مهندسی شیمی، بحث چریانهای برگشتی است. اصولاً طراحی جریانهای برگشتی بعلت نیاز به حدس و خطا برای محاسبه و مشخص کردن جریانهای ورودی به رآکتور یا برج جذب، فرآیندی پیچیده است. خوشبختانه برنامه های کامپیوتری با الگوریتمهای مناسب کمک شایانی به همگرایی هر چه سریعتر برنامه میکند.

من از تمام دوستانی که تو بحث جریانهای برگشتی با هر نرم افزار مهندسی شیمی مخصوصاً هایسیس و اسپن پلاس تجربه دارن، خواهشمندم تجارب خودشونه در این قسمت بیان کنند، تا بتونیم بحث جریان برگشتی تو نرم افزار اسپن پلاسه حل کنیم.

pooya1072

عضو جدید
سوالها و درخواستها در مورد شبیه سازی با نرم افزار اسپن پلاس +Aspen

طی کار با HeatX یه مشکل برای من پیش اومده به شرح زیر :
توی برنامه یه HeatX قرار دادم و ورودی گرم و سردش رو هم مشخص کردم :
AP1.jpg
ورودی های مسئله در جدول زیر آورده شده :
cold stream
Hot stream
input
output
input
output
Temp (°C)
20.5
20.5
43
25
Press (kgf/cm2)
10.4
10.4
21.4
20.8
Mass Flowrate
(kg/hr)
12127
12127
106249
106249
component
propane : 542.8 kg/hr
propylene : 11584.2 kg/hr
Ethylene : 106249 kg/hr
Phase
mix :
2189 kg/hr = vapor
9938 kg/hr = liquid
vapor
vapor
vapor
ولی بعد از اجرا Error میده.اگر فشار ها رو کم کنم ok میشه.
فایلش رو می ذارم یکی از دوستان کمک کنه.خیلی گیرم . واسه پروژه به این نیاز دارم.

پیوست ها

• AP1.jpg
    AP1.jpg
    30.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0

pooya1072

عضو جدید
فایل اجرایی برنامه

فایل اجرایی برنامه

این فایل رو هم می ذارم که خودتون اجراش کنید

پیوست ها

• test.rar
    284.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0