بهترین جهیزیه ی مادری برای دخترش

afsoon6282

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
دخترم! مردان برای زنان و زنان برای مردان آفریده شده اند. قانون زوجیت در جهان حکمفرماست و سرپیچی از قانون خلقت، ستیزه با هستی و حیات خویش است. اکنون که از خانه ی پدری می روی و آشیانه ای را که در آن خو گرفته بودی، ترک می کنی و قدم به خانه ی دیگری می گذاری و یار و مصاحب تازه ای اختیار می کنی. به نصیحت های مادرانه ی من گوش فرا بده تا در خانه شوهر نیز هم چون خانه ی پدر عزیز باشی.

دخترم! برای همسرت، بهترین یار و مونس باش تا او نیز برای تو صمیمی ترین یار و فداکار باشد. نصیحت های ده گانه ی مرا بپذیر که برای تو بهترین جهیزیه است که هرگز تمام نمی شود و سعادت و خوشبختی تو را تأمین می کند.

در صرفه جویی و رعایت اقتصاد و حفظ مال و منال خانه ، کوشا باش و از تباهی آن بپرهیز که هر چیز با زحمت به دست می آید و به آسانی نباید از دست برود.

در زندگی، قناعت پیشه کن و از هوس های بی جا که همسرت را خسته می کند و ممکن است از عهده ی انجام آن بر نیاید ، بپرهیز. توقعات بی جا را کنار بگذار و پات را از گلیم خویش ، فراتر مگذار.
معاشرت و هم زیستی، با توافق کامل، شیرین است و اگر گاهی اختلاف سلیقه ای پیش آید ، چه مانعی دارد که تو از حق خویش بگذری و از تمایلات خود صرف نظر کنی و سخن همسرت را بشنوی؟

دخترم به تو سفارش می کنم که مراقب باش وقتی همسرت، خانه و اثاث آن را تماشا می کند ، هیچ جای آن، زشتی نبیند و منظره ی زننده ای را مشاهده نکند.

نظافت را رعایت کن که بهترین زیبایی ها، همان جمال و زیبایی طبیعی و خدادادی است.

کدبانو باش. در صرفه جویی و رعایت اقتصاد و حفظ مال و منال خانه ، کوشا باش و از تباهی آن بپرهیز که هر چیز با زحمت به دست می آید و به آسانی نباید از دست برود.

با حسن تدبیر و مدیریت صحیح و اخلاق نیک، رعایت نزدیکان و خویشاوندان را بکن.

همسرت باید در خانه آسایش داشته باشد وگرنه پناهگاه دیگری می جوید.

وقت غذای همسرت را منظم کن و غذا را به موقع آماده ساز چرا که گرسنگی، انسان را ناراحت می کند و چه بسا در حالت ناراحتی، خویشتن داری نکند و آن گاه است که صلح و صفا از خانه ی شما به خاطر یک غفلت کوچک، رخت بر می بندند. همسرت باید در خانه آسایش داشته باشد وگرنه پناهگاه دیگری می جوید.

در حفظ اسرار خانواده بکوش و فاش کردن اسرار را نوعی خیانت بدان، پس خیانت را از خود دور کن.

هیچ گاه با او مخالفت نکن و اگر برای او گرفتاری پیش آمد و او را ناراحت یافتی، دلجویی کن و اظهار سرور مکن که این خود ، نوعی تقصیر در ادای حقوق دوستی شمرده می شود و هرگاه او را خوشحال یافتی، رو در هم مکش و خود را غمگین جلوه مده که این صفت، کدورت و دلسردی پیش می آورد.

علاوه بر این ها، در بزرگداشت شوهر کوتاهی مکن تا او نیز از اکرام تو فروگذاری نکند.

منبع : بر گرفته از مجله شادکامی وموفقیت

Pari-2719

عضو جدید
کاربر ممتاز
بهترین جهیزیه ی مادری به دخترش این است که او را پاک و سالم تربیت کرده باشد و هنر خوب زندگی کردن را آموزش داده باشد :smile:

pishoo

عضو جدید
بازم ما زنا!!!!!همه جا باید هوای مردا رو داشته باشیم. باید مثل بچه ها مراقبشون باشیم و تر و خشکشون کنیم و بگیم چی جیزه چی جیز نیست؟تایپیکت باحال بود

jonny depp

عضو جدید
کاربر ممتاز
این که بدترین جهیزیه بود. باید یاد میداد که چجوری تو سر شوهرش بزنه و هر وقت زنشو میبینه 4 ستون بدنش بلرزه.

En-mechanic

عضو جدید
کاربر ممتاز
بنظر من این بهترین و کاملترین جهیزیه یک مادر مهربان و دلسوز به فرزندش است
ممنون افسون جان عالی بود
موفق باشی

afsoon6282

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
این که بدترین جهیزیه بود. باید یاد میداد که چجوری تو سر شوهرش بزنه و هر وقت زنشو میبینه 4 ستون بدنش بلرزه.
من نمی دونم شما دختری یا پسر
ولی همیشه این حرفو زدن درست هم بوده
اگه شنیده باشین میگن مادر رو ببین دختر رو بگیر
این جور که شما میگین همه به خصوص آقایون دید بدی پیدا میکنن.
یعین چی بزنه تو سر شوهرش؟
همین حرفا هست که صدای آقایونو در میاره.
:mad: واقعا كه!!عجب مادري!!

چرا؟مگه چی گفته؟
حرفاش کاملا درست و به جا بوده
شما انتظار دیگه ای از مادر ها دارین؟
جهیزیه دادن فقط تهیه کردن یه سری وسایل برای زندگی نیست.
به نظر من مادری که رسم زندگی کردنو یاد دخترش میده تا وقتی ازدواج کرد توی زندگیش لنگ نمونه اون کار درست کرده
وگرنه خرید یه سری وسایل کاری نداره.همه میتونن انجام بدن.

ARAMESH

مدیر راهنمای سایت
مدیر تالار
:w25: نه از اون جهت نگفتم كه!!مامان با نصيحتاش البته به نظر من داره دخترشو تو سري خور بار مياره!!من از رو تجربيات ميگم!!ميگه اشكالي نداره گاهي اوقات از حق خويش بگذري!!!!:surprised: چرا؟؟
حق كه ديگه حقه ديگه!!!:surprised: مي تونست بگه با نرمي و زبان خوش حقتو بگيري
اثاث خانه منظره زشتي نداشته باشه چيه!!!زن كه جزو وظايفش نيست!بره كارگر بگيره يا خود مرده كمك كنه!!بابا به خدا مردا خدا نيستند!!وقت غذاي همسر دير بشه!!!كسي كه يه خرده تحمل نداره اونم سر غذا!!! ديگه جاهاي ديگه چه جوري مي خواد تحمل كنه:surprised:
هيچ گاه با او مخالفت نكن:surprised::confused::mad::mad:
مگه ما آأم نيستيم!!؟:mad: خب اختلاف نظر پيش مياد مخالفت پيش مياد مهم طرز حل اختلاف.درست توصيه نكرده!!اونجوري درسته زندگي ادامه ميابه ولي با ذلت زن!!البته اينا همش نظر منه!نظر تمام دوستان قابل احترام برام.:gol:

jonny depp

عضو جدید
کاربر ممتاز
:w25: نه از اون جهت نگفتم كه!!مامان با نصيحتاش البته به نظر من داره دخترشو تو سري خور بار مياره!!من از رو تجربيات ميگم!!ميگه اشكالي نداره گاهي اوقات از حق خويش بگذري!!!!:surprised: چرا؟؟
حق كه ديگه حقه ديگه!!!:surprised: مي تونست بگه با نرمي و زبان خوش حقتو بگيري
اثاث خانه منظره زشتي نداشته باشه چيه!!!زن كه جزو وظايفش نيست!بره كارگر بگيره يا خود مرده كمك كنه!!بابا به خدا مردا خدا نيستند!!وقت غذاي همسر دير بشه!!!كسي كه يه خرده تحمل نداره اونم سر غذا!!! ديگه جاهاي ديگه چه جوري مي خواد تحمل كنه:surprised:
هيچ گاه با او مخالفت نكن:surprised::confused::mad::mad:
مگه ما آأم نيستيم!!؟:mad: خب اختلاف نظر پيش مياد مخالفت پيش مياد مهم طرز حل اختلاف.درست توصيه نكرده!!اونجوري درسته زندگي ادامه ميابه ولي با ذلت زن!!البته اينا همش نظر منه!نظر تمام دوستان قابل احترام برام.:gol:
کاملا با نظرت موافقم

jonny depp

عضو جدید
کاربر ممتاز
من نمی دونم شما دختری یا پسر
ولی همیشه این حرفو زدن درست هم بوده
اگه شنیده باشین میگن مادر رو ببین دختر رو بگیر
این جور که شما میگین همه به خصوص آقایون دید بدی پیدا میکنن.
یعین چی بزنه تو سر شوهرش؟
همین حرفا هست که صدای آقایونو در میاره.
خوب صداشون در بیاد. چطور زن حق نداره صداش در بیاد.حتما یه کاری کرده که زنه زده تو سرش.
این چیز هایی که مادر این دختر گفته بود یعنی برده ی شوهرش باشه.پس فردا این دختره همین چیز هارو به دخترش میگه و این جوری زن ها مثل یه برده میشن

حمید...HaMiD

عضو جدید
کاربر ممتاز
دخترم! مردان برای زنان و زنان برای مردان آفریده شده اند. قانون زوجیت در جهان حکمفرماست و سرپیچی از قانون خلقت، ستیزه با هستی و حیات خویش است. اکنون که از خانه ی پدری می روی و آشیانه ای را که در آن خو گرفته بودی، ترک می کنی و قدم به خانه ی دیگری می گذاری و یار و مصاحب تازه ای اختیار می کنی. به نصیحت های مادرانه ی من گوش فرا بده تا در خانه شوهر نیز هم چون خانه ی پدر عزیز باشی.

منبع : بر گرفته از مجله شادکامی وموفقیت
بامزه بود مرسی.
همیشه شاد باشی.