بحث و گفتگو پیرامون آزمونها( کاردانی به کارشناسی- کارشناسی ارشد و دکترا) مكانيك سيالات

mec1386

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی مچکر از ابراز نظرتون
امیدوارم این طور بشه که شما میگین
نمیدونم چرا احساس میکنم درصد بالای جامدات و سیالاتم بی ارزشن(یعنی فکر میکنم ساده بودن و همه بالا زدن)[/QU
نه بابا درصد بالای 50 به نظر من تو این کنکور شاهکار بود

respina_518

کاربر فعال
نمیدونم چرا احساس میکنم درصد بالای جامدات و سیالاتم بی ارزشن(یعنی فکر میکنم ساده بودن و همه بالا زدن)
دوست عزیز میشه بگید چطور درصد گرفتین؟ از رو چه کلیدی؟

gigili206

عضو جدید
اقا بالاخره ما نفهمیدیم این کتاب آقاسی که میگید چه جور کتابیه... کتاب کنکوره؟ کتاب مرجعه؟ کامل درس داده یا نکته ای گفته؟ تست هم داره؟ اصلا کتاب چه انتشاراتیه؟

bluen

عضو جدید
دوست عزیز میشه بگید چطور درصد گرفتین؟ از رو چه کلیدی؟

کلید دستم نرسیده ولی هرچی زدم با تسلت زدم وبا ده تایی از بچه های خوابگاه چک کردم(بعید میدونم چیزی بخاد اشتباه دربیاد،والبته نه غیر ممکن)

respina_518

کاربر فعال
کلید دستم نرسیده ولی هرچی زدم با تسلت زدم وبا ده تایی از بچه های خوابگاه چک کردم(بعید میدونم چیزی بخاد اشتباه دربیاد،والبته نه غیر ممکن)
سوال طراحی اجزا (ضریب اطمینان پیچ ها)
میشد حالت b بیشتر از a
و سوال مقاومت که دلتا جابجایی رو داده بود و f رو میخواست میشد 151232؟
و سوال دیگر مقاومت که نسبت L هارو خواسته بود میشد 1 ؟

bluen

عضو جدید
نمیدونم چرا احساس میکنم درصد بالای جامدات و سیالاتم بی ارزشن(یعنی فکر میکنم ساده بودن و همه بالا زدن)[/QU
نه بابا درصد بالای 50 به نظر من تو این کنکور شاهکار بود

درموردشاهکار بودن بالا 50 واسه ریاضی و دینامیک شدیدا باهاتون موافقم(هرچند بعدش فهمیدم ریاضیات سوتی دادم وگرنه میشد سوال بشتری جواب داد،مهندسیم حذف کرده بودم)

bluen

عضو جدید
میشد حالت b بیشتر از a

در مورد پیچ ها یادم نیست بی کدوم بود ولی چیدمان مربع امن تر از لوزی بود(n بزرگتر)
یه نسبت طولم یک بدست اومد
و سوالی که نیرو خاسته بود نزدم چون محاسباتش سنگین بود)

bluen

عضو جدید
از بچه های پلی تکنیک نداریم تو این تاپیک؟

دوستان هیچ کدوم آخرین رتبه قبولیه شبانه طراحی امیرکبیر
و روزانه و شبانه علم و صنعت ،خواجه نصیر و تربیت مدرس رو نمیدونین؟

alireza_t67

عضو جدید
دیگه اون با خودتونه
دیگه آبی هست که از سر گذشته
منظورم این بود که فایده نداره که الان ببینید چی کار کردید

bluen

عضو جدید

اون شکلتون کاملا صحیحه
ولی من عذر میخام شما ظاهرا با مفهوم ضریب اطمینان آشنایی کافی ندارین(مکانیک خوندین؟)
ضریب اطمینان کوچکتر یعنی تحت بارگذاری مشابه احتمال تخریب قطعه بیشتر باشه
قطعه که چیدمان پیچهاش لوزی شکلن حالت بحرانی تری دارن و در نتیجه ضریب اطمینانش کمتره(سادش میشه اینکه کمتر میشه روی اون حساب کرد)

Hossein_b5717

عضو جدید
اون شکلتون کاملا صحیحه
ولی من عذر میخام شما ظاهرا با مفهوم ضریب اطمینان آشنایی کافی ندارین(مکانیک خوندین؟)
قطعه که چیدمان پیچهاش لوزی شکلن حالت بحرانی تری دارن و در نتیجه ضریب اطمینانش کمتره(سادش میشه اینکه کمتر میشه روی اون حساب کرد)
درسته!!
ضریب اطمینان چیدمان لوزی کمتر میشد

the great leader

عضو جدید
میشد حالت b بیشتر از a
من فقط وسطی رو زدم.باور کن از ته قلبم ناراحتم که جغد شومت میشم چون امروز که با یکی از بچه ها بحث میکردم فهمیدم که از هفت تا سوال دینامیک ارتعاشات یکیشو غلط زدم و کلی دپرس شدم.به هرجال برو خودت نیرو رو دوباره حساب کن با داده های زیر و احتمالا به جواب نزدیک به 79000 میرسی:
طول اولی یک و دو دهم متر و سطح مقطعش دایره ای به قطر پنجاه میلیمتر#طول دومی هشت دهم متر و سطح مقطعش مربعی به ضلع سی و پنج میلیمتر#سومی هم که نمیخواست#مدول یانگ دویست گیگا پاسکال و بالاخره دلتا پنج میلیمتر.
باز هم عذرخواهی میکنم.راستی تصویب شد که شخص وارد شونده به اتوبوس عینکش بخار میکنه؟اگر اینجور باشه که باید آماده کنم واسه سال دیگه!

the great leader

عضو جدید
بابا من فکر میکردم ما بچه های مکانیک خدایه جربزه باشیم،یعنی این همه آدم یکی نتونسته دفترچه رو کش بره،دارم دیوونه میشم از انتظار.تروخدا اگه وبلاگی چیزی سراغ دارین که سوالا رو زده باشه بگین تا بریم برداریم

bluen

عضو جدید
بچه به نظرتون من با درصدای تقریبی زیر چند میشم
ریاضی 30
سیالات 60
جامدات 70
دینامیک 15
تهران قبول نشم از اردیبهشت واسه 2رقمی سال بعد میخونم[/QUOTE]

the great leader

عضو جدید
اون شکلتون کاملا صحیحه

نمیشه گفت که چون این سوال رو اشتباه زده پس دانش مکانیکشون ضعیفه.چون منم خودم تا حالا چند بار بین ضریب اطمینان کم وزیاد و پیامدهاشون سر جلسه پارسه قاطی کردم در حالی که مفهومه ضریبه اطمینان رو کامل میدونم

bluen

عضو جدید
نمیشه گفت که چون این سوال رو اشتباه زده پس دانش مکانیکشون ضعیفه.چون منم خودم تا حالا چند بار بین ضریب اطمینان کم وزیاد و پیامدهاشون سر جلسه پارسه قاطی کردم در حالی که مفهومه ضریبه اطمینان رو کامل میدونم

من قصد جسارت نداشتم،ولی شما اگه به فایل ضمیمه که دوستمون چند دقیقه پیش(و نه سر آزمون) ارسال کردن مراجعه کنین حتما موضوع روشنتر میشه!

bluen

عضو جدید
باشه من اشتباه کرده.bluen عینک رو چی زدی؟

Please be cool, man!
تاکید کرده بود که اتوبوس شلوغه پس یعنی رطوبت نسبی حاصل از بازدم تو اتوبوس بالاس
و چون کسی که از بیرون میاد شیشه عینکش سرده پس رطبت داخل روی عینکش چگالیده میشه(مفهوم نقطه شبنم)

rika2

عضو جدید
bluen معروف شدي ها!!! همه بچه ها از شما ميپرسن! حالا از كجا اينقدر به درصدهاتون اطمينان دارين؟

به نظر من تا پاسخنامه نياد چيزي معلوم نيست!!!

نمونش نگار خانوم كه پارسال خيلي ناراحت بود! بعد اومدن نتيجه شريف قبول شد!!!!!بارتبه64

بعضي ها هم خيلي مطمئن بودن كه....!!! اميدوارم شما نتيجه تون خوب بشه!

rika2

عضو جدید
بابا من فکر میکردم ما بچه های مکانیک خدایه جربزه باشیم،یعنی این همه آدم یکی نتونسته دفترچه رو کش بره،دارم دیوونه میشم از انتظار.تروخدا اگه وبلاگی چیزی سراغ دارین که سوالا رو زده باشه بگین تا بریم برداریم

من ميتونستم بردارم!اماچون دفترچه ها شخصي شده بود ترسيدم!اسم هركس رو دفترچه تايپ شده بود!اين سازمان رنجش كه صاحب نداره يه وقت ديدي بعنوان تقلب ي...گير دادن و داستان درست كردن واسه ما

the great leader

عضو جدید
Please be cool, man!
تاکید کرده بود که اتوبوس شلوغه پس یعنی رطوبت نسبی حاصل از بازدم تو اتوبوس بالاس
و چون کسی که از بیرون میاد شیشه عینکش سرده پس رطبت داخل روی عینکش چگالیده میشه(مفهوم نقطه شبنم)
پس رفت واسه سال دیگه.
آخر به نتیجه نرسیدین در مورد سوال معیار ترسکا که 65 تو مخرج بود یا 265؟قابل ذکره که خود من 65 زدم!چون توی مخرج عدد پی ضربدر فطر به توان دو به علاوه ی 60 به دست آوردم و اینطور استدلال کردم که قطر دیگه حداکثر توی مایعهای یک متر و خورده ای میتونه باشه که ضربدر عدد پی دیگه حداکثر میشه پنج وجمعش با 60 میشه 65!!!(استدلال رو حال کردین خدایی؟!!!)اگه این یکی هم غلط باشه میرم واسه دو سال بعد!

bluen

عضو جدید
bluen معروف شدي ها!!! همه بچه ها از شما ميپرسن! حالا از كجا اينقدر به درصدهاتون اطمينان دارين؟

به نظر من تا پاسخنامه نياد چيزي معلوم نيست!!!

نمونش نگار خانوم كه پارسال خيلي ناراحت بود! بعد اومدن نتيجه شريف قبول شد!!!!!بارتبه64

بعضي ها هم خيلي مطمئن بودن كه....!!! اميدوارم شما نتيجه تون خوب بشه!

چیه حسودیت شده!!!؟(شوخی بود،سخت نگیر)
کم و بیش با دوستام چک کردم ،و هرچی زدم با اطمینان بوده
من تو بهترین حالت بازم نگرانم(باورکن کتابامو نبردم خونه تا جوابا بیاد)
زیاد به قبولیه مطلوبم امیدوار نیستم(ولو با اون درصدا)
اگه مطمئن بودم که اوضام بهتر از حالام بود
امروز به یکی از دوستام میگفتم 700 میشم میخندید میگفت پس من 5000 میشم
ولی واقعا نگرانم

shahab.ab

عضو جدید
امیدوارم حدال واسه شما درست باشه
بچه به نظرتون من با درصدای تقریبی زیر چند میشم
ریاضی 30
سیالات 60
جامدات 70
دینامیک 15
تهران قبول نشم از اردیبهشت واسه 2رقمی سال بعد میخونم

چه گرایشی میخوای؟
اگه معدلت خوب باشه تو تبدیل انرژی دو رقمی میشی.

بالا