صندلی داغ متاهلین

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Sarp

مدیر بازنشسته
باز سلام مصطفی خان
آفرین به این طرز تفکر، البته مهمونی گرفتن کار خوبیه، ولی خرج هایی واسه عروسی می کنن ملت که واقعا آدم تعجب می کنه
خدا تومن واسه ماشین، واسه لباس و خنچه و کوفت میدن، که هیچ توجیهی نداره

من خودم فکر می کنم غذا دادن در قالب یه مهمونی کفایت می کنه،
خدائیش این یکی رو اضافه گفتی :surprised:

.MosTaFa.

کارشناس تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
خدائیش این یکی رو اضافه گفتی :surprised:

بابک جان تو که خودت این راه رو رفتی دیگه چرا؟
به جای کوفت خیلی چیزا میشه نوشت، تالار های آن چنانی و آرایشگاه فلان طور و خیلی چیزای دیگه
تو این مورد (و البته خیلی مورد های دیگه) ملت دارن بد جوری به سمت تجمل میرن، عاملش هم بیشتر خانم ها هستن تا آقایون
حتی توی قشر متوسط و پایین هم این چیزا رواج پیدا کرده،

• Like
واکنش ها: Sarp

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آه بابا چرا شماها اینطوری میکنین...سالی به دوازده ماه شکممون صابون میزنیم یه عروسی بریم...:razz::razz::razz:
اگه همه مث شما فک کنن که تکلیف ما چیه؟؟!! :surprised::surprised:
اصلا اگه عروسی نگیرین از کادو هم خبری نیست! :D
eeee
شمام دلتون عروسی میخواد:D
منم خیلی وقته عروسی نرفتم:(
نه خدا رو شکر مثل ما کم هست، 98% عروسی میگیرن:)
عطای کادو رو به لقایش می بخشیم، اگه قراره مثلاً 5 یا 10 میلیون خرج مراسم عروسی کنیم، چقدر ممکنه کادو گیرمون بیاد؟ خیلی کم اتفاق میفته پولی که خرج کردی برگرده، تهش ضرر میشه، خوب چرا اصفهانی کند کاری که تهش ضرر کنه؟:biggrin:
ولی حالا جدی، من خودم دوست دارم مراسم بگیریم، واسه خاطره اش، ولی ایشون میگن نمیخاد، فقط بریم آتلیه عکس بگیریم و یه مهمونی هم اقوام درجه اول خانواده ها رو دعوت کنیم.

1.میخوام بدونم شما که قبل از نامزدی 4 سال باهم بودین
رابطتون،منظورم همون محبت و علاقه ی بینتونه، چقد بیشتر شد؟؟؟
جوابی که میخوام درصدی و عدد و رقمی باشه نه اینکه فقط بگید خیلی زیاد!!!

خیلی بیشتر شد، فکر کنم دو برابر شد، مثلاً اگر قبلش 100 تا همدیگه رو دوست داشتیم، بعد از جدی شدن قضیه 200 یا حتی بیشتر ... به این علت که تقریبا خیالمون از بابت همدیگه راحت شد، خیلی راحت تر تونستیم ابراز علاقه کنیم، خیلی راحت تر حرف زدیم با هم، خیلی بیشتر به علایق و سلیقه های همدیگه شناخت پیدا کردیم و کلاً ارتباط بینمون راحت تر شد...

2.و اینکه همه میگن اینجور ازدواجا با شک بعد از ازدواج همراهه
یعنی این که طرفین به هم شک میکنن که نکنه قبل از منم با کسی بوده یا مثلا (برای شما) با شخص دیگه ای هم چت میکرده؟
به نظر شما این تفکر هست یا نه؟اگه هست درسته یا نه؟

خوب بله اینم هست، این مسائل رو باید قبل از ازدواج حلش کرد، بعد از ازدواج خیلی دیره برای فکر کردن و شک کردن به اینجور مسائل، اگر کسی میخواد شک کنه قبل از ازدواج باید شک کنه، به کل وجود طرف شک کنه مشکلی نیست، همه چیشو زیر سوال ببره و ازش جواب بخاد، منتها وقتی رفت اون طرف جوب دیگه شک کردن خیلی خیلی دیره

مثلاً من الآن دقیق میدونم با کیا چت میکرده، کیا یه مدت مزاحمش میشدن و میشن... در اصل خیلی صادقانه همه چیزو بهم گفت و بهم فهموند اونهایی که مزاحمش میشن، چرا مزاحمش شدن، سره چی، قشنگ ماجراهای همشو میدونم و میدونم که ایشون مقصر نیست، اونها مزاحمش میشن، باید کله اونها رو کند نه کله خانممو، چون میدونم خانمم اهل این چیزا نیست و خیلی دختر معتقدیه...
بعضاً هم بهم گفته که قبلاً در دوران نوجوانیش، دبیرستان، توی چت چه کارایی میکردن (حتی الآن پسوورد آیدی های همدیگه رو داریم)، ولی چون الآن مطمئنم این کارو نمیکنه و دیگه ادامه نداشته و نداره اون کارا، زیاد مهم نیست واسم توضیح بده یا نده. با توجه به شناختی که از اعتقاداتش دارم، این کاراش رو میذارم به حساب شیطنت دوران نوجوانی و جوانی و کارهایی که همه مون میکنیم بعضی وقتها....

اصل مهم اینه که طرفتون رو بشناسید و با صداقت، هرچی هست و هرچی تاثیر گذاره توی رابطتون قبل از ادواج مشخص کنید و برای هم تعریف کنید. چیزهایی که قبلاً بوده و الآن نیست دیگه، چندان لزومی به تعریف نداره،در مورد گذشته (منظورم 5 یا 6 سال پیششه)یه اطلاعات مختصر داشته باشید کافیه، مهم چیزیه که الآن هست و مهم تلاش شما برای شناخت درستشه، به خدا اگر همه هرچی دارن، هر دو طرف، صاف و صادقانه به هم بگن خیلی از این مشکلات حل میشه....

3.چقد با ازدواج سنتی و چقد با ازدواج امروزی موافقی؟(درصدی بگید بهتره)
ازدواج سنتی ازنظر من یعنی اینکه پدر و مادر کسی رو پیدا کنن، ازدواج امروزی یعنی خود پسر و دختر کسی رو پیدا کنن.
چیزی که توی هردوش مهمه شناخت از خود طرف و خانواده طرفه، مسلماً ازدواج سنتی راحت تره و اگر پدر و مادر کسی رو پیشنهاد بدن خوب میشناسنش ولی توی ازدواج امروزی تازه باید رفت و شناخت و تحقیق کرد. و چیزی که در نهایت اصله، توافق خود پسر و دختره...
چه بسیار ازدواج هایی که به صورت سنتی به طلاق کشیده شده و چه بسیار ازدواج های امروزی که خوب بوده...
بستگی به شرایط و خصوصیات هر فرد داره، یکی میخاد خودش انتخاب کنه و نمیتونه زیر بار انتخاب پدر و مادرش بره، یکی هم نه، واسش فرقی نمی کنه.
برای موفق بودن ازدواج های امروزی هم باید تلاش کرد، دقت کرد، تحقیق جامع و کامل کرد، همه جنبه ها رو در نظر گرفت، خود فرد به تنهایی مشاوره بره، جفتشون مشاوره خانواده برن، کتاب خوند در این زمینه و صادقانه حرف زد و صادقانه جواب خواست...
با در نظر گرفتن توضیحات بالا نظر من 60-40 هست به نفع ازدواج سنتی

سلام به همگی:gol:

با عرض شرمندگی فراوان،من درست متوجه نشدم!الان کی از کی سوال میپرسه؟:confused:
سلام:gol:
آبجی شما الآن باید رو این صندلی بودیدا، ما رونشوندن روش...:redface:

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
متشکرم از همه دوستانی که حضور داشتن، و ممنونم از آوا خانم که این ابتکارو کردن که خیلی جالب بود به نظر من، واسه اینکه از تجربیات افراد دیگه هم استفاده کنیم و منجمله خودم که تازه اول راهم، خودم با اراده خودم همین الآن از رو صندلی پا میشم تا با پس گردنی بلندم نکردن:D
اگر مسئله ای چیزی بود، در خصوصی مطرح کنید:gol:
متشکرم از همگی، خوش گذشت;)
همیشه :heart: باشید:redface:

shahidi721

اخراجی موقت
اما نتیجه گیری از تاپیک

طبق گفته های اقا مصطفی ایشون در یک جریان اینترنتی با همسرشون اشنا شدند
شاید اکثر ما به این اعتقاد داشته باشیم که این نوع رابطه قبل ازدواج شاید خوب نباشه وبه دید بد نگاه کنیم
ولی نظر اقا مصطفی چی هست"****************

آشنایی از طریق اینترنت بستگی به دو طرف داره، یعنی اینترنت هم مثل خیلی از راه های دیگه یک وسیله ارتباط و آشنایی می تونه باشه مثل سایر روش های ارتباط وآشنایی، همونجور که در اینجا میشه دروغ گفت، تو عالم واقعیت هم تو روز روشن و چشم در چشم خیلی راحت دروغ میگن، حتی توی مجلس خواستگاری حضوری دروغ میبافن، نه؟

توی هر محیطی امکان دروغ گفتن و سر کار گذاشتن طرف مقابل هست، منتها اینترنت چون حضوری نیست بستر این کار بیشتره، ولی مهم اینجاست که ما چطور ازش استفاده کنیم، میشه خیلی با صداقت توی اینترنت آشنا شد.

منتها نمیشه تمام تصمیم ها رو توی اینترنت گرفت، بعد از آشنایی از طریق اینترنت برای آشنایی بیشتر و کاملتر باید حضوری صحبت کرد، باید تحت نظارت خانواده این کارو کرد، باید با عقلانیت جلو رفت نه با احساس، نباید خودمون رو سانسور کنیم تا دل طرف مقابل به دست بیاریم، اگر از طریق اینترنت خود واقعیمون رو نشون بدیم، و مطمئن بشیم طرف مقابل هم داره خود واقعیش رو نشون میده، اینترنت هم میتونه یک وسیله آشنایی مناسب باشه.

همونجور که گفتم نه من خودم توی ذهنم باورم میشد اینطوری انتخاب کنم، نه نامزدم باورش میشد، یعنی جفتمون اهل این جینگولک بازیا به اصطلاح نبودیم! ولی شد! و سعی کردیم درست باشه.

پاسخ 2

اشنایی قبل ازدواج هم میتونه مشکل ساز بشه هم مفید باشه، بستگی داره دو طرف از این آشنایی قبل ازا زدواج جهت آشنایی بیشتر با هم استفاده کنن یا فقط قربون صدقه هم برن و حرفای عشقولانه رد و بدل کنن! بستگی به این داره که دو طرف در این آشنایی قبل از ازدواج خود واقعیشون رو نشون بدن یا برای به دست آوردن دل طرف مقابل و ترس از اینکه ممکنه طرف رو از دست بدن خودشون رو، احساسشون رو نظرشون رو راجب مسائل مختلف سانسور کنند.
اگر این اشنایی قبل از ازدواج از یه مرحله به بعد که جدی شد، تحت اطلاع
خانواده باشه، خیلی مفید می تونه باشه، البته بستگی به خانواده ها هم داره.

واما سوالاتی که برای جریان ازدواج از همدیگر پرسیده شود از نظر ایشون از این قبیل است

1نحوه ارتباطات و رفت و آمد با دوستان چگونه است؟
2)
تعریف خوشبختی از نظر شما چیست؟ (خوشبختی رو توی چی میبینی
)
3)
انتظارتون از همسر آینده تون چیه؟

4)
اگر مسائل سیاسی براتون مهمه، نظرتون راجع به مسائل سیاسی و جناج های سیاسی چیه؟

5)
میزان دینداری و اعتقدات خانوادتون چقدره(مثلاً هنگام بروز مشکل، چقدر دعا می کنند
)
6)
توی کدوم یک از جلسات مذهبی بیشتر شرکت میکنند یا کدوم دعاهای مفاتیح رو
بیشتر میخونن(در این گونه موارد نباید سوال مستقیم پرسید که مثلاً بگیم نماز می خونی، نمیخونی، اینها رو باید از لابلای رفتارها و گفته ها پیدا کرد ولی به صورت مستقیم چندان مناسب نیست پرسیده بشه)
7)
نحوه برخورد و میزان راحتی با پسران فامیلشون چطوریه؟

8)
وقتی مرتکب گناه میشید، چه حالیت بهتون دست میده؟ یا بزرگترین گناه از نظر شما چیه؟

9)
نظرش در مورد خرج خانه، چگونگی خرج درآمد، عادات خرید خانواده و خودش،
پس انداز درآمد و اینجور مسائل خیلی مهمه. مثلاً میشه پرسید به نظرش برای اداره یه زندگی چقدر درآمد لازمه و از این دست سوالات
10)
سوال از اهداف، برنامه ها و کارهایی که در آینده می خواد در زندگی انجام بده هم می تونه نکات خوبی رو نشون بده
.

خوب حالا با توجه به پستهای ایشون وروند ازدواجشون نظرتون در رابطه با این نوع ازدواج بگین
با شناختي كه از اقا مصطفي دارم حتما ايشون كار درستي كردن و سنجيده عمل كردن خدا به زندگيشون خير بده به حق مولا علي

Hamid MB

مدیر تالار زنگ تفریح
مدیر تالار
کاربر ممتاز
به تکته ی جالبی اشاره کردی
گرچه باید تبعاتشو خودم قبول کنم ولی اشکال نداره :دی
ادامه بدین نوشه جونتون . من دیگه مشکل نداره

حلالا طیبا طهورا

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شما چكاره اي اجازه ميدي
نه اقای شهیدی آقا حمید از مدیران گل باشگان، مدیر تالار زنگ تفریحن که یه قسمتش تالار صندلی داغه که همه صندلی داغها باید بره اونجا که مرتب باشه، ولی خوب لطف کردن اینو همینجا گذاشتن باشه...

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به تکته ی جالبی اشاره کردی
گرچه باید تبعاتشو خودم قبول کنم ولی اشکال نداره :دی
ادامه بدین نوشه جونتون . من دیگه مشکل نداره

حلالا طیبا طهورا
:D
نه خوب اونام جالبه، ولی اینجا تالار خانواده است، از اون مدل صندلی داغا نمیشه زد...

ما مخلص شماییم:gol:

somayeh_63

عضو جدید
کاربر ممتاز
eeee
شمام دلتون عروسی میخواد:D
منم خیلی وقته عروسی نرفتم:(
نه خدا رو شکر مثل ما کم هست، 98% عروسی میگیرن:)
عطای کادو رو به لقایش می بخشیم، اگه قراره مثلاً 5 یا 10 میلیون خرج مراسم عروسی کنیم، چقدر ممکنه کادو گیرمون بیاد؟ خیلی کم اتفاق میفته پولی که خرج کردی برگرده، تهش ضرر میشه، خوب چرا اصفهانی کند کاری که تهش ضرر کنه؟:biggrin:
ولی حالا جدی، من خودم دوست دارم مراسم بگیریم، واسه خاطره اش، ولی ایشون میگن نمیخاد، فقط بریم آتلیه عکس بگیریم و یه مهمونی هم اقوام درجه اول خانواده ها رو دعوت کنیم.

...
:biggrin::biggrin::biggrin::biggrin:
نکته ظریفی اشاره کردین!

Hamid MB

مدیر تالار زنگ تفریح
مدیر تالار
کاربر ممتاز
شما چكاره اي اجازه ميدي

اوهوک.... اقارو ..:دی
تو مدیر محترم و معزز تالار شریفه زنگ تفریحو نمیشناسی ؟!!!

:D
نه خوب اونام جالبه، ولی اینجا تالار خانواده است، از اون مدل صندلی داغا نمیشه زد...

ما مخلص شماییم:gol:

نه جالب منطورم نکته ای بود که گفتی ..گفتی اینجا برا متاهلین بهتره ..مسائلهی دور شکمو اینا :دی
نه جدی هم اونجا برا مجردا مناسب تره .
البته اگه تونستم برا اینم زیر تالار میگیرم ولی اگه نشد که نیمشه ( :دی ) همینجا باشه چه بهتر

saray_m

عضو جدید
کاربر ممتاز
متشکرم از همه دوستانی که حضور داشتن، و ممنونم از آوا خانم که این ابتکارو کردن که خیلی جالب بود به نظر من، واسه اینکه از تجربیات افراد دیگه هم استفاده کنیم و منجمله خودم که تازه اول راهم، خودم با اراده خودم همین الآن از رو صندلی پا میشم تا با پس گردنی بلندم نکردن:D
اگر مسئله ای چیزی بود، در خصوصی مطرح کنید:gol:
متشکرم از همگی، خوش گذشت;)
همیشه :heart: باشید:redface:

یعنی من دیر رسیدم جواب نمیدی اقا مصطفی:(

من میخوام بدونم چجوری شد که شما قبول کردی برید مشهد زندگی کنید؟؟

آخه بعضی از پسرا میگن هر جا که تو بگی و حتی خارج از ایران هم حاضرن بیان ولی بعضی دیگه نه
میخوام ببینم این ربطی به درصد عشق و علاقه پسر به دختر داره یا به شرایط دیگه بستگی داره
مثلا پسر نمیخواداز خانوادش دور شه یا شغلش جوریه که نمیتونه شهر دیگه باشه و ......

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یعنی من دیر رسیدم جواب نمیدی اقا مصطفی:(

من میخوام بدونم چجوری شد که شما قبول کردی برید مشهد زندگی کنید؟؟

آخه بعضی از پسرا میگن هر جا که تو بگی و حتی خارج از ایران هم حاضرن بیان ولی بعضی دیگه نه
میخوام ببینم این ربطی به درصد عشق و علاقه پسر به دختر داره یا به شرایط دیگه بستگی داره
مثلا پسر نمیخواداز خانوادش دور شه یا شغلش جوریه که نمیتونه شهر دیگه باشه و ......
عذر میخوام دیر شد پاسختون:gol:

فکر میکنم هم ربط به عشق و علاقه داره هم شرایط دیگه، البته شرایط هر کس فرق میکنه.
من خودم از خیلی وقت پیش شهر مشهدو خیلی دوست داشتم، هرچند به زیبایی اصفهان نیست ولی دوستش داشتم، حتی پدرمم قبلاً می گفت اگر بشه و بتونه دوست داره بره مشهد زندگی کنه، چندتا از فامیل های نسبتاً دور خودمون هم مشهد هستند.
این علاقه قبلی با اون عشق و علاقه رو بذارید کنار هم اینجوری میشه.

خوب کسی که مسلماً شغلش اجازه نمیده یا نمی تونه دور از خانواده باشه فرق میکنه...

وضعیت
موضوع بسته شده است.