داستانها و مطالب کوتاه، زیبا، پنداموز و تامل برانگیز

Lord Kevinz

عضو جدید
کاربر ممتاز
[FONT=&quot]اشتباهي كه پشيمانم از آن در همه عمر، اعتمادي[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]است كه بر مردم دنيا كردم. در چنين دوراني كه صداقت ناياب است با چه كس مي­توان گفت[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]با تو خوشبخت­ترين انسانم؟[/FONT][FONT=&quot][/FONT]

Lord Kevinz

عضو جدید
کاربر ممتاز
[FONT=&quot]سفر برایم هیچ چیز به جز دلتنگی ندارد.. اما زندگی به من آموخت... برای بهتر دیدن عظمت هر چیز باید قدری از آن دور شد.[/FONT]

Lord Kevinz

عضو جدید
کاربر ممتاز
[FONT=&quot]ترجيح مي­­دهم طوري زندگي كنم كه گويي خدا هست و وقتي مُردم[/FONT][FONT=&quot] بفهمم كه نيست، تا اين كه طوري زندگي كنم كه انگار خدا نيست و وقتي مُردم بفهمم كه[/FONT][FONT=&quot] هست[/FONT][FONT=&quot].[/FONT]

Lord Kevinz

عضو جدید
کاربر ممتاز
[FONT=&quot]از زندگي هرآنچه لياقتش را داريم به ما مي­رسد نه آنچه که[/FONT][FONT=&quot] آرزويش را داريم.[/FONT]

Lord Kevinz

عضو جدید
کاربر ممتاز
[FONT=&quot]میدونی فرق آموزگار با روزگار چیه؟ آموزگار اول درس میده[/FONT][FONT=&quot] بعد امتحان میگیره. ولی روزگار اول امتحان میگیره بعد درس میده. [/FONT]

Lord Kevinz

عضو جدید
کاربر ممتاز
[FONT=&quot]هیچگاه نگذار در کوهپایه­های عشق، کسی دستت[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]را بگیرد که احساس میکنی در ارتفاعات آنرا رها خواهد کرد.[/FONT]

Lord Kevinz

عضو جدید
کاربر ممتاز
[FONT=&quot]هیچ وقت رازت رو به کسی نگو. وقتی خودت نمی­تونی حفظش کنی چطور انتظار داری کسی دیگه برات راز نگهدار باشه؟[/FONT]

Lord Kevinz

عضو جدید
کاربر ممتاز
[FONT=&quot]چقدر جالبه که:[/FONT]
[FONT=&quot]1- تا وقتي مريض نشي کسي برات گل نمياره.[/FONT]
[FONT=&quot]2- تا فرياد نزني کسي به ‏طرفت برنميگرده.[/FONT]
[FONT=&quot]3- تا گريه نکني کسي نوازشت نميکنه.[/FONT]
[FONT=&quot]4- تا قصد رفتن نکني کسي به ‏ديدنت نمياد.[/FONT]
[FONT=&quot]5- و تا وقتي نميري کسي تو رو نمي بخشه[/FONT]

Lord Kevinz

عضو جدید
کاربر ممتاز
[FONT=&quot]- زندگی به مرگ گفت: چرا آمدن تو رفتن من است؟ چرا خندة تو گریة من است؟[/FONT]
[FONT=&quot]- مرگ حرفی نزد!!![/FONT]
[FONT=&quot]- زندگی دوباره گفت: من با آمدنم خنده می­آورم و تو گریه. من با بودنم زندگی می­بخشم و تو نیستی.[/FONT]
[FONT=&quot]- مرگ ساکت بود[/FONT]
[FONT=&quot]- زندگی گفت: رابطة من و تو چه احمقانه است!!! زنده کجا، گور کجا؟ دخمه کجا، نور کجا؟ غصه کجا، سور کجا؟[/FONT]
[FONT=&quot]- اما مرگ تنها گوش می­داد.[/FONT]
[FONT=&quot]- زندگی فریاد زد: دیوانه، لااقل بگو چرا محکوم به مرگم؟؟؟[/FONT]
[FONT=&quot]- و مرگ آرام گفت: تا بفهمی که تو و دیوانگی و عشق و حسرت چه بیهوده­ای[/FONT]

Lord Kevinz

عضو جدید
کاربر ممتاز
[FONT=&quot]اينقدر نگو اگر گذشت كنم كوچیك ميشم، اگه با گذشت[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]كردن كسی كوچیک ميشد[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]خدا [/FONT][FONT=&quot]اينقدر[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]بزرگ نبود[/FONT][FONT=&quot]...[/FONT]

Lord Kevinz

عضو جدید
کاربر ممتاز
[FONT=&quot]بعضي فکر مي­کنند اين منصفانه نيست که خدا کنار گل سرخ خار گذاشته است. بعضي ديگر[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]خدا را ستايش مي­کنند که کنار خارها گل سرخ گذاشته![/FONT][FONT=&quot][/FONT]

Lord Kevinz

عضو جدید
کاربر ممتاز
[FONT=&quot]آنچه تو سالها صرف ساختنش ميكني، شخصي ميتواند يك شبه آنرا خراب كند، با[/FONT][FONT=&quot]اين حال سازنده باش.[/FONT]

Lord Kevinz

عضو جدید
کاربر ممتاز
[FONT=&quot]بزرگترین افسوس آدمی این است که حس می­کند می­خواهد اما نمی­تواند و به یاد می­آورد زمانی را که می­توانست اما نمی­خواست.[/FONT]

Lord Kevinz

عضو جدید
کاربر ممتاز
[FONT=&quot]در پايان زندگي، خيلي از ما خواهيم[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]گفت:[/FONT]
[FONT=&quot]- كاش فقط چند لحظه بيشتر فرصت داشتيم تا خوب به هم نگاه كنيم![/FONT]

Lord Kevinz

عضو جدید
کاربر ممتاز
[FONT=&quot]به[/FONT][FONT=&quot] چشمي اعتماد كن كه به جاي صورت به سيرت تو مي نگرد، به دلي دل بسپار كه جاي خالي برايت داشته باشد و دستي را بپذير كه باز شدن را بهتر از مشت شدن بلد است[/FONT][FONT=&quot].[/FONT]

Lord Kevinz

عضو جدید
کاربر ممتاز
[FONT=&quot]گر چه راه صعب است، اما تو به صعود[/FONT][FONT=&quot]ادامه بده، شاید قله در یک قدمی تو باشد.[/FONT]

Lord Kevinz

عضو جدید
کاربر ممتاز
[FONT=&quot]اگر می­خوای ارزشت را نزد خدا بدانی، نگاه کن ببین ارزش خدا نزد تو در وقت گناه چه قدر است؟[/FONT]

Lord Kevinz

عضو جدید
کاربر ممتاز
[FONT=&quot]کیسة کوچک چای تمام عمر دلباختة لیوان بود، ولی هر بار که حرف دلش را می­زد صدایش در آب جوش می­سوخت ... کیسة کوچک چای با یک تکه نخ رفت ته لیوان و حرف دلش را آهسته گفت... لیوان سرخ شد![/FONT]

Lord Kevinz

عضو جدید
کاربر ممتاز
[FONT=&quot]زماني كه كنار رودخانه بودم نگاهم به قلة كوه بود[/FONT]
[FONT=&quot]به قلة كوه كه رسيدم سراپا محو تماشاي رود شدم.[/FONT]

Lord Kevinz

عضو جدید
کاربر ممتاز
[FONT=&quot]به راحتي ميشه بدون فکر کردن حرف زد[/FONT]
[FONT=&quot]ولي به سختي ميشه زبان را کنترل کرد[/FONT]

Lord Kevinz

عضو جدید
کاربر ممتاز
[FONT=&quot]چقدر عجيبه كه وقتي مي­خوايم عبادت و دعا كنيم، هر چي[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]فكر مي­كنيم، چيزي به فكرمون نمیاد تا بگيم، اما وقتي كه مي­خوايم با دوستمون حرف[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]بزنيم هيچ مشكلي نداريم[/FONT][FONT=&quot]![/FONT][FONT=&quot][/FONT]

Lord Kevinz

عضو جدید
کاربر ممتاز
[FONT=&quot]چقدر عجيبه كه يك ساعت[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]عبادت در مسجد طولاني به نظر مياد ، اما يك ساعت فيلم ديدن به سرعت مي­گذره[/FONT][FONT=&quot]![/FONT][FONT=&quot][/FONT]

Lord Kevinz

عضو جدید
کاربر ممتاز
[FONT=&quot]چقدر عجيبه كه خوندن[/FONT][FONT=&quot] يك صفحه يا بخشي از قرآن سخته، اما خوندن 100 صفحه از پر فروشترين كتاب رمان دنيا آسونه[/FONT][FONT=&quot]![/FONT]

Lord Kevinz

عضو جدید
کاربر ممتاز
[FONT=&quot]چقدر عجيبه براي عبادت و كارهاي مذهبي، هيچ وقت زمان[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]كافي در برنامة رومزه خود پيدا نمي­كنيم، اما بقية برنامه­ها رو سعي مي­كنيم توآخرين لحظه هم كه شده انجام بديم![/FONT]

Lord Kevinz

عضو جدید
کاربر ممتاز
[FONT=&quot]چقدر عجيبه كه شايعات[/FONT][FONT=&quot] روزنامه­ ها رو به راحتي باور مي­كنيم، اما سخنان خداوند در قرآن رو به سختي باور مي­كنيم[/FONT][FONT=&quot]![/FONT]

Lord Kevinz

عضو جدید
کاربر ممتاز
[FONT=&quot]چقدر عجيبه كه همة مردم مي­خوان بدون اينكه به چيزي[/FONT][FONT=&quot] اعتقاد پيدا كنن يا كاري در راه خدا انجام بدن، به بهشت برن[/FONT][FONT=&quot]![/FONT]

Lord Kevinz

عضو جدید
کاربر ممتاز
[FONT=&quot]مي­دونستي اشک گاهي از[/FONT][FONT=&quot]لبخند با ارزش تره؟ چون لبخند رو به هر کسي مي­توني هديه کني اما اشک رو فقط براي[/FONT][FONT=&quot] کسي مي­ريزي که نمي­خواي از دستش بدي[/FONT]

ricardo

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
يك شبى مجنون نمازش را شكست بي وضودركوچه ى ليلانشست.عشق،آن شب مست مستش

كرده بود...فارغ از جام الستش كرده بود..!گفت يارب از چه خوارم كرده اى

برصليب عشق دارم كرده اى...خسته ام زين عشق دل خونم نكن..من كه مجنونم،

تومجنونم نكن... مرداين بازيچه ديگر نيستم...اين تو و ليلاى تو...من

نيستم !!گفت اى ديوانه،ليلايت منم... در رگت پنهان و پيدايت منم... سالها

با جورليلا ساختى...من كنارت بودم ونشناختى :gol::gol:

Mehrdad-254

عضو جدید
يك شبى مجنون نمازش را شكست بي وضودركوچه ى ليلانشست.عشق،آن شب مست مستش

كرده بود...فارغ از جام الستش كرده بود..!گفت يارب از چه خوارم كرده اى

برصليب عشق دارم كرده اى...خسته ام زين عشق دل خونم نكن..من كه مجنونم،

تومجنونم نكن... مرداين بازيچه ديگر نيستم...اين تو و ليلاى تو...من

نيستم !!گفت اى ديوانه،ليلايت منم... در رگت پنهان و پيدايت منم... سالها

با جورليلا ساختى...من كنارت بودم ونشناختى :gol::gol:

[FONT=&quot]یک شبی مجنون نمازش را شکست[/FONT]
[FONT=&quot]بی وضو در کوچه لیلا نشست[/FONT]
[FONT=&quot]عشق آن شب مست مستش کرده بود[/FONT]
[FONT=&quot]فارغ از جام الستش کرده بود[/FONT]
[FONT=&quot]سجده ای زد بر لب درگاه او[/FONT]
[FONT=&quot]پر زلیلا شد دل پر آه او[/FONT]
[FONT=&quot]گفت یا رب از چه خوارم کرده ای[/FONT]
[FONT=&quot]بر صلیب عشق دارم کرده ای[/FONT]
[FONT=&quot]جام لیلا را به دستم داده ای[/FONT]
[FONT=&quot]وندر این بازی شکستم داده ای[/FONT]
[FONT=&quot]نشتر عشقش به جانم می زنی[/FONT]
[FONT=&quot]دردم از لیلاست آنم می زنی[/FONT]
[FONT=&quot]خسته ام زین عشق، دل خونم مکن[/FONT]
[FONT=&quot]من که مجنونم تو مجنونم مکن[/FONT]
[FONT=&quot]مرد این بازیچه دیگر نیستم[/FONT]
[FONT=&quot]این تو و لیلای تو … من نیستم[/FONT]
[FONT=&quot]گفت: ای دیوانه لیلایت منم[/FONT]
[FONT=&quot]در رگ پیدا و پنهانت منم[/FONT]
[FONT=&quot]سال ها با جور لیلا ساختی[/FONT]
[FONT=&quot]من کنارت بودم و نشناختی[/FONT]
[FONT=&quot]عشق لیلا در دلت انداختم[/FONT]
[FONT=&quot]صد قمار عشق یک جا باختم[/FONT]
[FONT=&quot]کردمت آوارهء صحرا نشد[/FONT]
[FONT=&quot]گفتم عاقل می شوی اما نشد[/FONT]
[FONT=&quot]سوختم در حسرت یک یا ربت[/FONT]
[FONT=&quot]غیر لیلا برنیامد از لبت[/FONT]
[FONT=&quot]روز و شب او را صدا کردی ولی[/FONT]
[FONT=&quot]دیدم امشب با منی گفتم بلی[/FONT]
[FONT=&quot]مطمئن بودم به من سرمیزنی[/FONT]
[FONT=&quot]در حریم خانه ام در میزنی[/FONT]
[FONT=&quot]حال این لیلا که خوارت کرده بود[/FONT]
[FONT=&quot]درس عشقش بیقرارت کرده بود[/FONT]
[FONT=&quot]مرد راهش باش تا شاهت کنم[/FONT]
[FONT=&quot]صد چو لیلا کشته در راهت کنم[/FONT].

shirin.agro

عضو جدید
کاربر ممتاز
در هر کاری که انجام می دهی ، روح خود را در آن سهیم گردان و اطمینان داشته باش که تمام ارواح پاکی که از این خاکدان رو به اقلیم بالا رخت بر بسته اند ، از عالم بالا فرود آمده و اطراف تو حلقه زده اند و به دقت در اعمال تو می نگرند . جبران خلیل جبران