فرق استخدام دخترها و پسرها

salimipour

عضو جدید
کاربر ممتاز

پسرها
پسر:سلام خسته نباشید برای استخدام اومدم
مدیر:مدرکت چیه
پسر:راستش من کارشناسی مترجمی زبان دار..
مدیر:سابقه کاری چی داری یا نه
پسر:بله یه سه سالی سابقه کار دارم
مدیر حالا بفرما خواستیم باهاتون تماس میگیریم
دخترها
دختر:سلام
مدیر:سلام خانوم بفرمایید جانم در خدمتم
دختر :برای استخدام اومدم
مدیر بله مدرکتون چیه
دختر:من دیپلمه هستم
مدیر چه خوب سابقه کاری چی دارید
دختر:نه ندارم
مدیر:هیچ اشکالی نداره اصلا مشکلی نیست خودم در خدمتتون هستم
دختر:پس من استخدامم
مدیر:بله حتما بفرمایید اینم کارت من شماره شرکتو شماره موبایلم روش هست پشتشم ادرس منزلم هست گوششم ایدی یاهوم هست و ....
-----------------------------------------------------------------
واقعا غم انگیز ولی واقعا همینطور من بارها شاهد این نوع استخدام ها بودم

#parisa#

عضو جدید
کاربر ممتاز
شکوفه جون عزیزم این ربطی به جنم دختره نداشتاااا...............
قضیه یه چیز کاملا گریه دار بود!!

ricardo

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

دخترها
مدیر بله مدرکتون چیه
مدیر:بله حتما بفرمایید اینم کارت من شماره شرکتو شماره موبایلم روش هست پشتشم ادرس منزلم هست گوششم ایدی یاهوم هست و ....

کامل درست ، عین حقیقت !

بنازم به جمهوری اسلامی خودمون ...

reyhoon

عضو جدید
آره خیلی دردناکه.....
وحشتناکه....
عمقه فاجعه اینه که به یه چشم دیگه به آدم نگاه میکنن....

salimipour

عضو جدید
کاربر ممتاز
بدتر از همه اینه که این موضوع در استخدام ادارات دولتی و سازمانها هم اکثر مواقع صادق / اخرین باری که من مطلع هستم یه سازمان نیمه دولتی استخدام کرد که همگی دختر بودن در حالی که متونست خیلی از اونها پسر باشن اما................. الله علم

عیدی امین

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کاش به این نکته توجه بشه که خانمها شاید بعضی هاشون برای این که بیکارنباشن دنبال کارمیگردن چون خیلی وقتها داشتن درآمد خیلی براشون مهم نیست ولی آقایون تاکاری پیدانکنن به هیچ یک از خواسته هاشون نمیرسن ودراکثرموارد درآمدداشتن آقایون تنها برای خودشون نیست بلکه میبایست هزینه چندنفردیگه رو تامین کنن کاش مسئولین کمی دراین مورد حساسیت به خرج میدادن

salimipour

عضو جدید
کاربر ممتاز
کاش به این نکته توجه بشه که خانمها شاید بعضی هاشون برای این که بیکارنباشن دنبال کارمیگردن چون خیلی وقتها داشتن درآمد خیلی براشون مهم نیست ولی آقایون تاکاری پیدانکنن به هیچ یک از خواسته هاشون نمیرسن ودراکثرموارد درآمدداشتن آقایون تنها برای خودشون نیست بلکه میبایست هزینه چندنفردیگه رو تامین کنن کاش مسئولین کمی دراین مورد حساسیت به خرج میدادن
دقیقا همین طور

me-myself

عضو جدید
کاربر ممتاز
مسلما خانوم ها هم از این موضوع ناراحتن.
من به عنوان کسی که درسش تموم شده هر جا که رفتم واسه کار دیدم طرف به یه دید دیگه آدمو میبینه. انگار بخوای دوست دختر انتخاب کنی نه کارمند. مسلما من وقتی همچین نگاهی رو میبینم میترسم و دیگه پامو اونجا نمیذارم.
حتی بعضی جاها که زنگ زدم و شرایط رو پرسیدم با وجودی که طرف میدونست مدرکم چیه یا تو چه زمینه هایی تجربه یا اطلاعات دارم خیلی اصرار داشت که ظاهر من خیلی مهمه.
جالب تر تر وقتیه که مینویسن به یک نفر خانم مجرد خوش برخورد با ظاهر مناسب نیازمندیم. بعضی جاها هم که عبارت جالب تر تر تری رو اضافه میکنن : با قابلیت های ویژه

salimipour

عضو جدید
کاربر ممتاز
من به عنوان کسی که درسش تموم شده هر جا که رفتم واسه کار دیدم طرف به یه دید دیگه آدمو میبینه. انگار بخوای دوست دختر انتخاب کنی نه کارمند. مسلما من وقتی همچین نگاهی رو میبینم میترسم و دیگه پامو اونجا نمیذارم.
حتی بعضی جاها که زنگ زدم و شرایط رو پرسیدم با وجودی که طرف میدونست مدرکم چیه یا تو چه زمینه هایی تجربه یا اطلاعات دارم خیلی اصرار داشت که ظاهر من خیلی مهمه.
جالب تر تر وقتیه که مینویسن به یک نفر خانم مجرد خوش برخورد با ظاهر مناسب نیازمندیم. بعضی جاها هم که عبارت جالب تر تر تری رو اضافه میکنن : با قابلیت های ویژه
lمثلا چه قابليت هاي وي‍‍ژه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

hamid_geo

عضو جدید
کامل درست ، عین حقیقت !

بنازم به جمهوری اسلامی خودمون ...

ربطي به جمهوري اسلامي نداشت ربط به جنم منو تو داره
ربط به نامرداي داره كه نمي تونن به نفسشون افسار بزنن
ربط به نامرداي داره كه به خانما با تمام خوبيشون مثل وسيله بهشون نگاه مي كنن:razz:
بيايم خودمونو اصلاح كنيم

hamid_geo

عضو جدید
آخه بدي داستان اينجاست كه بعضي از خانما اين شرايط پيش ميارن (البته خانم كه نيستن ... هستن)
البته براي اون دوستمونم نوشتم آقايونم جنم ندارن
(البته آقا نميشه گفت .... هستن)

aihan

عضو جدید
موافقم دقیقا همینطوره:mad:
البته هنوز هم مردهای باغیرت پیدا میشنا(نمونش خودم.:)..........................)

VRWH

عضو جدید
کاربر ممتاز
ربطي به جمهوري اسلامي نداشت ربط به جنم منو تو داره
ربط به نامرداي داره كه نمي تونن به نفسشون افسار بزنن
ربط به نامرداي داره كه به خانما با تمام خوبيشون مثل وسيله بهشون نگاه مي كنن:razz:
بيايم خودمونو اصلاح كنيم
دوست عزیز وقتی تو کشور محدودیت وجود داشته باشد این جور مسایل کاملا عادی است .
متاسفانه بعضی ها نیازهایشان باعث می شود کل جامعه بهم بریزد برای اینجور افراد باید جایی باشد
که بتوانند نیازهایشان را برطرف کنند که متاسفانه مسئولین ما عوض اینکه قدم در این راه بردارند برعکس
آن عمل می کنند (دختر و پسر که از هم جدا شود و به نوعی نیازهایشان سرکوب شود . باعث می شود چنین مشکلاتی هم بوجود آید )

mona 23

عضو جدید

پسرها
پسر:سلام خسته نباشید برای استخدام اومدم
مدیر:مدرکت چیه
پسر:راستش من کارشناسی مترجمی زبان دار..
مدیر:سابقه کاری چی داری یا نه
پسر:بله یه سه سالی سابقه کار دارم
مدیر حالا بفرما خواستیم باهاتون تماس میگیریم
دخترها
مدیر بله مدرکتون چیه
واقعا جای تاسف داره
خیلی سخته که نگاههای اینجور افراد رو تحمل کرد:cool:
کاش جامعه اصلاح شه
هرچند میدونم محاله

xilizax

عضو جدید
درود ؛

این مساله جدید نیست. تقریبا همه ی آقایون به هنگام استخدام باهاش رو به رو می شن. خود من هم درگیر بودم.

MSS13

عضو جدید
تازه از همه اینا بگذریم مری همه چی حل میشه یهو میگن ببینم خدمت رفتی یا نه، من الان 4ماه دنبال کارم همشون سابقه کار میخان یکی نیست بگه آخه یه دانشجو که تازه فارغ التحصیل شده چجوری باید سابقه کار داشته باشه حالا اگه دختر باشه میگن ایراد نداره شما بیائید اگه بلد هم نبودید ما یادتون می دیم البته بند پ رو از یاد نبرید.:mad::cool::exclaim::w41:

entezar89

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دختر خانم ها بايد در اين مورد برخورد قاطع كنند نه اين كه كرامت خود رو با يه لبخند در مقابل اين رفتار پايين بيارن.

hamid_geo

عضو جدید
دوست عزیز وقتی تو کشور محدودیت وجود داشته باشد این جور مسایل کاملا عادی است .
متاسفانه بعضی ها نیازهایشان باعث می شود کل جامعه بهم بریزد برای اینجور افراد باید جایی باشد
که بتوانند نیازهایشان را برطرف کنند که متاسفانه مسئولین ما عوض اینکه قدم در این راه بردارند برعکس
آن عمل می کنند (دختر و پسر که از هم جدا شود و به نوعی نیازهایشان سرکوب شود . باعث می شود چنین مشکلاتی هم بوجود آید )
چرا تو كشوراي اروپاي از اين مسائل هست؟اونام محدوديت دارن
نه آقا اين حرفا نيست آدم افسار گسيخته همه جا هست

گیگیل

عضو جدید
پس باید به حال خودمون یعنی اقا پسرها گریه کنیم تازه ما به این کار باید زندگیم بچرخونیم دخترها که با پول کار کردنشون میرن لوازم ارایش میخرن:cry: