اگه بخواین با اهل سنت صحبت کنین چی می گین؟

elma

عضو جدید
[FONT=&quot]سلام خدمت همه ی اسلام شناسان عزیز [/FONT]
[FONT=&quot]اگربخواین با یکی سنی بحث کنین و متقاعدش کنین که شیعه بودن بهتره و جوری باهاش صحبت کنید که متقاعد بشه و شیعه بشه چه جوری با هاش بحث می کنین ؟[/FONT]
[FONT=&quot]البته من خدمت سنی های عزیز هم جسارت نمی کنم اگر هم کسی سنی هست می تونه بیاد و از اعتقادات خودش دفاع کنه [/FONT]
[FONT=&quot]راستش چند روز پیش یکی از دوستام این سوالو ازمن پرسید و من تنونستم جواب دقیق و کاملی بهش بدم و به این فکر افتادم که اینجا مطرح کنم [/FONT]
[FONT=&quot]البته شاید این تاپیکی که من اینجا زدم جاش بیشتر تو تالار گفتگوی آزاد باشه [/FONT]
[FONT=&quot]چون به هر حال صرف نظر از موضوعش یه گفتگوی آزاده ولی فکر کردم شاید اینجا بهتر بتونم به جواب برسم [/FONT]
[FONT=&quot]حالا اگر کسی نظری داره خوشحال می شم بیاد اینجا بذاره [/FONT]
[FONT=&quot]ممنون[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]

mahmood-en

عضو جدید
کاربر ممتاز
[FONT=&quot]اگربخواین با یکی سنی بحث کنین و متقاعدش کنین که شیعه بودن بهتره و جوری باهاش صحبت کنید که متقاعد بشه و شیعه بشه چه جوری با هاش بحث می کنین ؟[/FONT]
[FONT=&quot]البته من خدمت سنی های عزیز هم جسارت نمی کنم اگر هم کسی سنی هست می تونه بیاد و از اعتقادات خودش دفاع کنه [/FONT]
[FONT=&quot]راستش چند روز پیش یکی از دوستام این سوالو ازمن پرسید و من تنونستم جواب دقیق و کاملی بهش بدم و به این فکر افتادم که اینجا مطرح کنم [/FONT]
[FONT=&quot]البته شاید این تاپیکی که من اینجا زدم جاش بیشتر تو تالار گفتگوی آزاد باشه [/FONT]
[FONT=&quot]چون به هر حال صرف نظر از موضوعش یه گفتگوی آزاده ولی فکر کردم شاید اینجا بهتر بتونم به جواب برسم [/FONT]
[FONT=&quot]ممنون[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]

اين سوال شما بد نيست و خوبم هم هست. موضوع خوبي هم هست. ببينيد اگر ما بخواهيم در مورد اختلافات شيعه و سني صحبت كنيم ، منطق كاملا مشخص مي كنه حق با كيه. ولي بهتره در اين باره بحثي نشه و خود افراد بر اثر احساس نياز به دنبال حقيقت برن. اختلاف شيعه سني سر دو دو تا چهارتا نيست. در مورد بدعت هايي است كه به وجود اومده و به اين راحتيا از بين نمي ره. و فقط مايعه اختلافه. وظيفه ما فعلا ايجاد اتحاد با برادران اهل تسنن هست و پيدا كردن مشتركاتي كه بسيار هست.
چون اين موضوع يكي از جنالي ترين موضوعاته و حل نخواهد شد مگر تا ظهور امام زمان. اگر دقت كنيد علماي شيعه هيچ مباحثه اي نمي گذارند تا ايجاد اختلاف كنه و بيشتر مباحثه ها با علماي وهابيته.
شما هم بهتره اين بحثا رو نكنيد
چرا شیعه بشه تا مثل شیعه ها دروغ بگه

ببينم شما مسلمان هستي يا دين ديگه اي داري؟
اگه شيعه هستي بهتره دوباره تعاليم دينيتو مطالعه كني
اگر هم دين ديگه اي داري بهتره بري در مورد اسلام تحقيق كني. منطقيه نه؟
تهمت زدن هم خوب نيست نه؟ نظر شما چيه ؟

رز سیاه

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظرم با صحبت نمیشه باید با عمل نشون داد ...
من یه همکلاسی سنی دارم خیلی دلش میخواد شیعه بشه ...

• Like
واکنش ها: elma

elma

عضو جدید
به نظرم با صحبت نمیشه باید با عمل نشون داد ...
من یه همکلاسی سنی دارم خیلی دلش میخواد شیعه بشه ...
یعنی چی با صحبت نمی شه ؟
وقتی یه نفر بغلت نشسته و در مورد شیعه بد می گه با ید با حرف و منطق بتونی جوابشو بدی دیگه !

elma

عضو جدید
چرا شیعه بشه تا مثل شیعه ها دروغ بگه
مگه فقط شیعه ها دروغ می گن
کسای دیگه نمی گن !؟
البته من فکر می کنم این دروغ گفتن بیشتر برمی گرده به حکومت و نوع فرهنگی که الان مردم توشن نه مذهب

payam_24

عضو جدید
[FONT=&quot]ممنون[/FONT]
به نظر من اول بیا در مورد مذهب خودت تحقیق کن ببین چی به چیه. منم خیلی دوست داشتم که یه سنی را متقاعد کنم تا اینکه دیشب این کتاب را تو نت پیدا کردم. فکر کنم بشه با این کتاب حقیقت را یافت.
حتما بخونش و نظرتم بگو چون من واقعا شک کردم.
http://www.4shared.com/file/LbKVLMXI/sorkhab-safeedab-jeld-2-PDF.html

اینم تاپیکی که دیشب گذاشتم ولی کسی نظرشو نگفت:
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/226795-نمیتونم-احساسمو-موقع-خوندن-این-کتاب-بیان-کنم...

امین قیاسی 1986

عضو جدید
سلام
يكم برام سخته كه بخوام اينجا بحث كنم
آخه خيلي فرق داره نسبت به رودر رو بحث كردن من اينجا بحث نكنم بهتره و اما جوابي رو كه دنبالش هستي به عنوان يه پيغام خصوصي براتون ارسال ميكنم كه نظرات ما شيعيانه ، ممكنه براي اهل سنت شيرين نباشه
يه كليپ از آيت الله قراعتي دارم براتون آپلود ميكنم ، زماني كه آماده بشه در تاپيك ميذارم
اضافه كنم كه تمام دين ها و دين دارها با هم برادريم (اما برابر نيستيم )

انشاالله امام زمان عج ظهور كنه و بانگ اشهد ان علي ولي الله در تمام جهان به گوش برسه

سامان خان براي طرز فكرتون عميقا متاسفام :mad:شيعه هيچ گاه دروغ نميگه گناه نميكنه و دست به كاري نميزنه كه خداوند ازش ناراضي بشه ، اگه كسي رو ديدي كه مدعي بود كه شيعه ست ولي اينجور نبود يقين داشته باش كه شيعه نيست

saman654

عضو جدید
مگه فقط شیعه ها دروغ می گن
کسای دیگه نمی گن !؟
البته من فکر می کنم این دروغ گفتن بیشتر برمی گرده به حکومت و نوع فرهنگی که الان مردم توشن نه مذهب
من هم با شیعه ها بودم هم با سنیا ولی درصد دروغ گویی تو شیعه ها 100 برابر بیشتر بود این نتیجهاییه که من گرفتم

حالا چون شیعهای دلیل نمیشه الکی طرفداری کنی منم شیعه هستم ولی دلیلی نمیبینم که دین خودمو برتر بدونم

امین قیاسی 1986

عضو جدید
من هم با شیعه ها بودم هم با سنیا ولی درصد دروغ گویی تو شیعه ها 100 برابر بیشتر بود این نتیجهاییه که من گرفتم

حالا چون شیعهای دلیل نمیشه الکی طرفداری کنی منم شیعه هستم ولی دلیلی نمیبینم که دین خودمو برتر بدونم

كاش ميدانستي كه چه گوهري داري و قدرش رو نميدوني
لطفا معقوله ي دين رو با دين داري قاطي نكن ، اين دوتا با هم فرق داره

elma

عضو جدید

من اصلا طرفداری نمی کنم یعنی اصلا در مسائل دینی خودمو در حدی نمی دونم که بخوام حرف قاطعی بدم
و در این مورد فقط نظر خودمو می گم
به نظر من دروغ گفتن ایرانیا به شیعه بودنشون ربطی نداره به نوع زندگیشون و به فرهنگشون ربط داره
چون تو این جامعه دورغ هیچ کار بدی و جرمی محسوب نمی شه
مسئولین حکومت خیلی راحت و بی مهابا همه جا دروغ می گن و هیچ اتفاقی نمی افته !
و مردم از همون بچگیشون یاد می گیرن که دروغ گفتن و کلاه گذاشتن سر مردم یعنی زرنگی !
و با افتخار هم این کارو انجام می دن ...

elma

عضو جدید

منم هم با شیعه ها بودم هم با ارمنی ها و دروغ گفتن و کلاه برداری و بیشتر در شیعه ها دیدم و من فکر می کنم علت اینه که مردم ما نسبت به تعالیم دینشون بی اهمیت و بی تفاوت و بی توجه شدن و باز هم علت شاید اینه که الان اسلام در جامعه ی ما و در حکومت ما به جز اجبار و جو عزاداری جذابیت دیگه ای نداره برای مردم و نشان داده نشده ...

امین قیاسی 1986

عضو جدید
مطلبی که برای دانلود گذاشته بودینو دانلود کردم ولی چیزی برای نمایش نشون نمی ده

فايل رو فشرده شده آپلود كردم و نياز به برنامه ي WinRAR براي باز كردن داره تا بتونيد از حالت فشرده خارج كنيد ، بعد از اينكه از اين حالت خارج كرديد يه كليپ با پسوند 3GP هست كه بايد اجرا بشه
اگه مشكلي پيش اومد در ميان بگذاريد

payam_24

عضو جدید
سلام
يكم برام سخته كه بخوام اينجا بحث كنم
آخه خيلي فرق داره نسبت به رودر رو بحث كردن من اينجا بحث نكنم بهتره و اما جوابي رو كه دنبالش هستي به عنوان يه پيغام خصوصي براتون ارسال ميكنم كه نظرات ما شيعيانه ، ممكنه براي اهل سنت شيرين نباشه
يه كليپ از آيت الله قراعتي دارم براتون آپلود ميكنم ، زماني كه آماده بشه در تاپيك ميذارم
اضافه كنم كه تمام دين ها و دين دارها با هم برادريم (اما برابر نيستيم )

انشاالله امام زمان عج ظهور كنه و بانگ اشهد ان علي ولي الله در تمام جهان به گوش برسه

سامان خان براي طرز فكرتون عميقا متاسفام :mad:شيعه هيچ گاه دروغ نميگه گناه نميكنه و دست به كاري نميزنه كه خداوند ازش ناراضي بشه ، اگه كسي رو ديدي كه مدعي بود كه شيعه ست ولي اينجور نبود يقين داشته باش كه شيعه نيست

اينم اون چيزي كه قول داده بودم ، همه نگاه كنيد شيعه و سني
http://up.iranblog.com/images/vjobzja25k4drsm7ez5z.rar

كاش ميدانستي كه چه گوهري داري و قدرش رو نميدوني
لطفا معقوله ي دين رو با دين داري قاطي نكن ، اين دوتا با هم فرق داره

اين آدرس وبلاگ منه كه 42 موضوع درباره ي حضرت اميرالمومنين امام علي ع گذاشتم (با سند و ذكر منبع )

اون کلیپ رو دیدم وبلاگتم یه نگاهی انداختم. ولی متاسفم که باید بهت بگم اینجوری نیست که اینا میگن دلیلشم توی پست قبلیم گذاشتم دوباره میارم که زحمتت کمتر شه:

MHMCS3

عضو جدید
سلام...
پیشنهاد می کنم کتاب شهابی در شب نوشته دکتر توحیدی از انتشارات امید مهر رو که خلاصه ای از کتاب شبهای پیشاور ه رو حتما بخونید...
اگه وقت داشتید کتاب شبهای پیشاور (کاملش) رو حتما بخونید...
برای کسی که می خواد در این زمینه کار کنه، یه پله خوبیه ولی اصلا کافی نیست...
به نوعی برای شیعه کردن یک سنی، باید از کتاب های خودشون استفاده کنی...

NEGARi2

عضو جدید
man mosalmoon nistam delamam nemikhad kasio che be eslam che be shie boodan davat konam faghat khastam begam shoma ya kheyli shie haye dige mage eslam shenasid(be ghole khodetoon)ya dine soniharo kamel mishnasid ke bekhayn behtar boodane ino be oon neshoon bedid???!!!!1

امین قیاسی 1986

عضو جدید
man mosalmoon nistam delamam nemikhad kasio che be eslam che be shie boodan davat konam faghat khastam begam shoma ya kheyli shie haye dige mage eslam shenasid(be ghole khodetoon)ya dine soniharo kamel mishnasid ke bekhayn behtar boodane ino be oon neshoon bedid???!!!!1

سلام
جهت اطلاع جناب عالي بله من در ديدن شيعه و سني كلي تحقيق كردم و خيلي خوب اين دو تا رو از هم تشخيص ميدم

در اين درگاه فراوان گذر كردند / ماندگار نبود كسي كه عاشق نبود
عالم همه مست عشق حيدر است / گر نديد كسي اين عشاق را ، عاشق نبود

آخرین ویرایش:

امین قیاسی 1986

عضو جدید
اون کلیپ رو دیدم وبلاگتم یه نگاهی انداختم. ولی متاسفم که باید بهت بگم اینجوری نیست که اینا میگن دلیلشم توی پست قبلیم گذاشتم دوباره میارم که زحمتت کمتر شه:

سلام
نميدونم منظورتون از اينا كيه ؟ آخه حضرت محمد ص هم ميان افرادي بود كه حضرت علي ع رو به عنوان ولي و خليفه ي مسلمين معرفي كرد
اضافه كنم كه من خيلي خيلي و يا بارها به دينم شك كردم كه مبادا اين ديني كه من به من رسيده دين حق نباشه ؟ كلي پيگير شدم و هر بار هم از دفع قبل برام روشن تر شد و بيش از پيش به يقين رسيدم كه حق ترين دين رو دارم و خدا چه لطف بزرگي بر من كرده
الحمدالله رب العالمين كه دينم اسلام كتابم قرآن قبله ام كعبه پيامبرم حضرت محمد ص مولايم حضرت حضرت اميرالمومنين امام علي ع و يازده فرزنده ايشان كه از نسل پيامبرند امام من هستند

دوست من ، به يقين رسيدم و مثل روز برام روشنه
علي مع حق ، حق مع علي
پيروز و سربلند باشيد

هزار و یک شب

عضو جدید
از یک دانشمند پرسیدند فرق بین شیعه و سنی چیست ؟ گفت اگر خرافات را از مذب اهل سنت بردارید ، دین کامل و به تمام معنا ظاهر میشه اما اگر خرافات رو از مذهب تشیع بردارید هیچی ازش نمیمونه !

امین قیاسی 1986

عضو جدید
از یک دانشمند پرسیدند فرق بین شیعه و سنی چیست ؟ گفت اگر خرافات را از مذب اهل سنت بردارید ، دین کامل و به تمام معنا ظاهر میشه اما اگر خرافات رو از مذهب تشیع بردارید هیچی ازش نمیمونه !

از دانشمند در مورد دانشي كه كسب كرده سوال ميكنند نه در مورد دين - اين چنين سوال هايي رو از دين شناس ميپرسن

من به شما اجازه نميدم به دين تشيع دين من توهين كنيد . . .

در طول تاريخ خيلي ها بودن كه خواستند تشيع رو خرافه جلوه بدن (. . . و معاويه ها و امثال اين ملعون ها) ولي كور خواندن و به حمدالله نتونستند . . .

هزار و یک شب

عضو جدید
از دانشمند در مورد دانشي كه كسب كرده سوال ميكنند نه در مورد دين - اين چنين سوال هايي رو از دين شناس ميپرسن

در طول تاريخ خيلي ها بودن كه خواستند تشيع رو خرافه جلوه بدن (. . . و معاويه ها و امثال اين ملعون ها) ولي كور خواندن و به حمدالله نتونستند . . .

مچم رو گرفتی ! دانشمند دین شناس وجود نداره و دین شناس ربطی به دانش نداره !
البته این سخن یک دانشمند مشهوره که قبلاً شیعه بوده ! الان نمیدونم چه مذهبی داره .

صد رحمت یه زیدیه لا اقل اونها به فکر و مقدسات من توهین نمیکنن !

بوکانی

کاربر فعال
چرا شما دوست عزیزاین حرفها را می زنید آیا شما قبول می کنید که دین شیعه را ول کند و سنی شود این حرف درستی نیست عیسی به دین خود موسی به دین خود دوست عزیز چون هر کسی که تو بخواهی وادارشان کنی صحبتهایت را زشت می شمارد پس لطفا از این حرفهانزنید چون دین سنی هم برای سنیان کامل ترین دین است

هزار و یک شب

عضو جدید
چرا شما دوست عزیزاین حرفها را می زنید آیا شما قبول می کنید که دین شیعه را ول کند و سنی شود این حرف درستی نیست عیسی به دین خود موسی به دین خود دوست عزیز چون هر کسی که تو بخواهی وادارشان کنی صحبتهایت را زشت می شمارد پس لطفا از این حرفهانزنید چون دین سنی هم برای سنیان کامل ترین دین است

لطفاً مشخص کن که روی حرفت با چه کسی است .

elma

عضو جدید
دوست عزیزم من اصلا قصد نداشتم دین ها و اعتقادات رو مقابل هم قرار بدم
من فقط می خواستم بدونم کسی که ادعا داره شیعه کاملترینه و بهتر از سنییه چه جوری اینو با دلیل ومنطق بیان می کنه
که البته اینجا دوستان با هر لحن و از هر دری صحبت کردن به جز همون استدلال های منطقی که باعث بشه یک غیر شیعه بفهمه این دین کامل ترینه !

آتشگاه

عضو جدید

اولا تحقیق شما که خیلی ناقصه چون شیعه یه مذهبه نه دین
دوما شما که مذهبتو کامل می دونی و ناراحت می شی که بهش توهین کنن چرا به مذهبهای دیگه توهین می کنی؟
ثالثا تو تاریخ به طور کامل اومده که شیعه چطور درست شد و اهدافش چی بود
رابعا شما خیال می کنی حضرت علی فقط مال شیعه هاس ؟ نه عزیزم علی خلیفه ی چهارم اهل تسنن هم هست و اینطور که بچه های اهل تسنن می گن در بعضی از شاخه های اهل تسنن هر کس که به علی توهین کنه خونش حلاله به نظرت توی اهل تشیع که این همه ادعا دارن اینقدر تعصب پیدا می شه؟
خامسا می شه اون منابعی رو که شما رو به یقین رسونده معرفی کنی تا شاید ما هم به یقین برسیم که بهترین مذهب رو داریم نه دین ؟

اياتاي

عضو جدید
اگربخواین با یکی سنی بحث کنین و متقاعدش کنین که شیعه بودن بهتره و جوری باهاش صحبت کنید که متقاعد بشه و شیعه بشه چه جوری با هاش بحث می کنین ؟

اعتقاد و باورهای هر شخصی به خودش مربوطه و کسی نباید در این زمینه دخالت کنه و عقیده خود رو به دیگری تحمیل کنه.
نمیدونم مسلمین کی میخوان یاد بگیرن که در کار دیگران فضولی نکنن!

بالا