رفع اشکال دینامیک-دینامیک ماشین-ارتعاشات-کنترل-ارشد

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
در م 4 میله ای و لنگ لغزنده (که نوعی 4 میله ای است)
شرایط میله خروجی در نقطه مرگ؟
فکر کنم منظورتون حرکت لنگ پیستون است.در نقطه مرگ ما تغییر جهت چرکت داریم پس سرعت یک لحظه در انجا صفر میشود.

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوال 11 فصل دو دینامیک ماشین پوران(71):با داشتن سرعت نقطه دی سرعت نقطه ایی بدست میاد.آیا یا با داشتن سرعت نقطه ایی مستقیما نمیشه سرعت بی رو حساب کرد؟چه نیازی هست که از نقاط رابط سی کمک بگیریم؟
سوال 13(72):مرکز آنی 4و5 رو چجوری میشه تعیین کرد؟
سوال 14(73):تفاوت بارز در شکلهای یک و دو و سه که ما را در انتخاب گزینه درست راهنمایی میکند چیست؟(بجز نقطه یک که در سمت چپ است)
در سوال 17(76):چه مواقعی حتما مطمئن میشویم که آلفا میتواند صفر باشد؟
سوال 18(76):سرعت ماکزیمم سیستم کجاست؟بغیر راه کتاب با چه راه دیگری میتوان به صحت گزینه 3 پی برد؟آیا با بلند شدن دسته و افزایش سرعت خطی برای ما مفید است؟
سوال 20(76):مماس مشترک داخلی چگونه رسم میشود؟
متشکرم

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
آیا قانون خاصی برای یافتن فرکانس سیستمهای سه درجه آزادی و بیشتر در ارتعاشات وجود دارد؟مثل سوال 3 فصل 10 جباری.که میشه مثل سیستم متقارن و ازاد سیستم دو درجه آزادی حل کرد و به جواب رسید؟

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدا رو شکر بلاخره تونستم سوال دوم فصل هفت رو حل کنم.مرکز دوران مرکز نیم استوانه است.
ولی فقط یه سوال در مورد ممان دارم.ما ممان مکعب مستطیل بالا رو حساب میکنیم برای اینکه آن را به مرکز دوران منتقل کنیم بدلیل اینکه استوانه جرم ندارد به عینه و بدون دخالت شعاع به مرکز دوران منتقل میشود؟

alimec

عضو جدید
آیا قانون خاصی برای یافتن فرکانس سیستمهای سه درجه آزادی و بیشتر در ارتعاشات وجود دارد؟مثل سوال 3 فصل 10 جباری.که میشه مثل سیستم متقارن و ازاد سیستم دو درجه آزادی حل کرد و به جواب رسید؟
روش لاگرانژ توصیه میشه یرا سیستم های چند درجه آزادی مگر شکل های ساده که با نیوتن...
البته شما چون دینامیک رو نخوندین در استفاده از روش لاگرانژ کمی اذیت میشید اگر در این موردبی خیال بعضی مفهوم ها و چرا ها و چگونه ها شوید باز هم کار خوندنتون آسونتر میشه فقط خوندن / تضمینی نیست که سر جلسه ... چون ممکنه بپیچونن...

alimec

عضو جدید
من با adsl وصل میشم.ولی گاهی اوقات مجبورم پستی رو که فرستادم چند بار بفرستم تا برسه.
نه اون نه پاسخ به سوالی که شما پرسیده بود چنین عملیاتی را انجام دادید یا نه؟وگرنه من که ار اول گفتم دارم یه جایی اشتباه میکنم.
1-نه تغییر نمیکنه.
2-یعنی مرکز جرم استوانه خالی رو هم در نظر بگیرم؟
بی انصافیه همچین سوالی رو تست کنکور بدن.
متشکرم

خدا رو شکر بلاخره تونستم سوال دوم فصل هفت رو حل کنم.مرکز دوران مرکز نیم استوانه است.
ولی فقط یه سوال در مورد ممان دارم.ما ممان مکعب مستطیل بالا رو حساب میکنیم برای اینکه آن را به مرکز دوران منتقل کنیم بدلیل اینکه استوانه جرم ندارد به عینه و بدون دخالت شعاع به مرکز دوران منتقل میشود؟
استوانه جرم ندارد؟ من گفتم؟
خلاصه کنم:
استفاده ار مرکز آنی رهیافتی است برا بدست آوردن انرژی جنبشی /جریانش چیه؟ دینامیک مریام/آیا راه هایی دیگه ای هم وجود داره ؟ بله دینامیک مریام ....
فرق است بین مرکز آنی و دائمی
اون مثال که کره ای می غلته روی زمین بدون شیب: بله که تغییر نمی کنه پتانسیل ما/ چون مرکز جرم تغییر ارتفاع نداد حالا اگر همین سوال رو بخواهید با رهیافت مرکز آنی دوران و البته به اشتباه ! حل کنید:
خب کره دوران داره حول مرکز آنی(مثلا سی)(که اینجا محل تماس کره و زمین است) اصلا به آنی بودن توجه نمی کنم فرض می کنم دائمی است انگار لولا شده حول مرکز آنی حالا:
یه خط در نظر می گیرم از مرکز کره(که گرانیگاه هم است) تا مرکز آنی دوران(سی) /این خط عمودی است که همون شعاع کره است
حالا کره را دوران می دم حول سی:
یه تتا داریم یه آر داریم بعد h که تغییر ارتفاع است (که بعدا می خواهیم در محاسبه انرژی پتانسیل از اون استفاده کنیم) با محااسبات h بدست می آد:
آر ضربدر تتا دو دوم !!!
چی شد؟ انرژی پتانسیل که اینجا تغییر نباید می کرد اشتباه چی بود؟
از رهیافت مرکز آنی برا محاسبه انرژی پتانسیل استفاده کردیم مرکز آنی را دائمی در نظر گرفتیم
تمرین دو فصل 7 جباری:
همون نقطه تماس مرکز آنی دوران(مثلا سی) است ممان حول اون مهمه
سی را لولا فرض نکنید
برا اچ مسیر مرکز جرم مکعب م رو در نظر بگیرید که از قسمتی از محیط دایره ای به شعاع (r+d/2) باید کمک گرفت

?Why

عضو جدید
سوال 11 فصل دو دینامیک ماشین پوران(71):با داشتن سرعت نقطه دی سرعت نقطه ایی بدست میاد.آیا یا با داشتن سرعت نقطه ایی مستقیما نمیشه سرعت بی رو حساب کرد؟چه نیازی هست که از نقاط رابط سی کمک بگیریم؟
سوال 13(72):مرکز آنی 4و5 رو چجوری میشه تعیین کرد؟
سوال 14(73):تفاوت بارز در شکلهای یک و دو و سه که ما را در انتخاب گزینه درست راهنمایی میکند چیست؟(بجز نقطه یک که در سمت چپ است)
در سوال 17(76):چه مواقعی حتما مطمئن میشویم که آلفا میتواند صفر باشد؟
سوال 18(76):سرعت ماکزیمم سیستم کجاست؟بغیر راه کتاب با چه راه دیگری میتوان به صحت گزینه 3 پی برد؟آیا با بلند شدن دسته و افزایش سرعت خطی برای ما مفید است؟
سوال 20(76):مماس مشترک داخلی چگونه رسم میشود؟
متشکرم

11 - اول اینکه این سوال ، سوالe جالبی نیست . تو صورت سوال هم فک کنم به جای "کافی" مینوشت "لازم" بهتر بود . احتمالاً چهار تا گزینه هم غلطن .
بعدشم ؛ با داشتن سرعت نقطه ی D ، سرعت نقطه ی E بدست نمیاد . (رابطه سرعت نسبی رو بنویس ، توش سه تا مجهول داریم )
حالا رابطه ی سرعت نسبی برای B و E رو بنویس ؛ چهار تا مجهول هم اینجا داریم که دو تای مربوط به جهت و
مقدار سرعت نقطه ی E ، تو معادله قبلی هم اومده بود که یعنی سرجمع دو تا معادله داریم با 5 تا مجهول (که باید چهار تا میشد تا حل شه) پس داستان به همین سادگی ها هم نیست .
واسه اینکه ببینی سوال چقد خستس ، مثال 6-6 مارتین رو ببین.

13 - ! عمود بر 4 تو نقطه ی B و در بینهایت !

14 - مکانیزم معادلا ، کلاً دو تا لم داره :
1- شیار ، رو اونی که سطحe تماسe صاف داره میوفته .
2- لغزنده رو مرکز انحنا میوفته .
(نقطه ی یک داستانش چیچیه ؟)

17 - رابطه شتاب نسبی رو برای نقاط B و C بنویس .مماسی B و C صفرن ، ونرمال C/B . (چون w3=0)
میمونه : نرمالC = نرمالB + مماسی B/C
حالا تحت شرایطی که نرمال های B و C با هم برابر شن: مماسی B/C =0 . مثلاً :
r2=r4
rw^2=rw^2
r*alfa=0

18 - !!!
به نظر من هم 2 درستe ، هم 4 !
حقیقتش نمیدونم چه ربطی به دینامیک ماشین داره ؟

20 - سه تا دایره بکش که مراکزشون روی یه خط نباشن . حالا مرکز آنی ها رو در بیار . درست شد ؟

اما برای مماس مشترک داخلی و خارجی :
دو تا دایره بکش نزدیک هم ؛ حالا دو جور میتونی خطی بکشی که به جفتشون مماس باشه ؛ اون جوری که جفتشون یه ورe خطe بیوفتن میشه مماس مشترکe خارجی ، و اگه دایره ها هر کدوم یه ورe خطe افتادن ، میشه مماس مشترک داخلی .

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
11 - اول اینکه این سوال ، سوالe جالبی نیست . تو صورت سوال هم فک کنم به جای "کافی" مینوشت "لازم" بهتر بود . احتمالاً چهار تا گزینه هم غلطن .
بعدشم ؛ با داشتن سرعت نقطه ی D ، سرعت نقطه ی E بدست نمیاد . (رابطه سرعت نسبی رو بنویس ، توش سه تا مجهول داریم )
حالا رابطه ی سرعت نسبی برای B و E رو بنویس ؛ چهار تا مجهول هم اینجا داریم که دو تای مربوط به جهت و
مقدار سرعت نقطه ی E ، تو معادله قبلی هم اومده بود که یعنی سرجمع دو تا معادله داریم با 5 تا مجهول (که باید چهار تا میشد تا حل شه) پس داستان به همین سادگی ها هم نیست .
واسه اینکه ببینی سوال چقد خستس ، مثال 6-6 مارتین رو ببین.

13 - ! عمود بر 4 تو نقطه ی B و در بینهایت !

14 - مکانیزم معادلا ، کلاً دو تا لم داره :
1- شیار ، رو اونی که سطحe تماسe صاف داره میوفته .
2- لغزنده رو مرکز انحنا میوفته .
(نقطه ی یک داستانش چیچیه ؟)

17 - رابطه شتاب نسبی رو برای نقاط B و C بنویس .مماسی B و C صفرن ، ونرمال C/B . (چون w3=0)
میمونه : نرمالC = نرمالB + مماسی B/C
حالا تحت شرایطی که نرمال های B و C با هم برابر شن: مماسی B/C =0 . مثلاً :
r2=r4
rw^2=rw^2
r*alfa=0

18 - !!!
به نظر من هم 2 درستe ، هم 4 !
حقیقتش نمیدونم چه ربطی به دینامیک ماشین داره ؟

20 - سه تا دایره بکش که مراکزشون روی یه خط نباشن . حالا مرکز آنی ها رو در بیار . درست شد ؟

اما برای مماس مشترک داخلی و خارجی :
دو تا دایره بکش نزدیک هم ؛ حالا دو جور میتونی خطی بکشی که به جفتشون مماس باشه ؛ اون جوری که جفتشون یه ورe خطe بیوفتن میشه مماس مشترکe خارجی ، و اگه دایره ها هر کدوم یه ورe خطe افتادن ، میشه مماس مشترک داخلی .
11:با راه حل مثال6 چک که کردم گزینه یک انگار از همه درست تره.چون دقیقا شبیه کتاب هستش.
14:شکل یک و دو کاملا شبیه هم هستند فقط شکل دو کمی به سمت چپ متمایل شده.من فکر کردم این بدلیل این هست که یک رو سمت چپ نوشته.
18.بنظر من حداکثر شتاب در زاویه صفر نقطه مرگ بالا هست.ولی 4 رو با شما موافقم.

• Like
واکنش ها: ?Why

?Why

عضو جدید
11:با راه حل مثال6 چک که کردم گزینه یک انگار از همه درست تره.چون دقیقا شبیه کتاب هستش.
14:شکل یک و دو کاملا شبیه هم هستند فقط شکل دو کمی به سمت چپ متمایل شده.من فکر کردم این بدلیل این هست که یک رو سمت چپ نوشته.
18.بنظر من حداکثر شتاب در زاویه صفر نقطه مرگ بالا هست.ولی 4 رو با شما موافقم.

11- نه . فکر نکنم یک درست باشه . چون VC4 صفرe . و ما نه جهت و نه اندازه ی V E/C4 رو نداریم .
(این تیکش دقیقاً مثلe مثال نیستا)

14 - نفهمیدم که جواب اون سوالe من(سوالم محض خنده بود :biggrin:) رو دادی یا هنوز مشکل داری .
به هر حال بذار اینم اضافه کنم که فرق یک و دو تو اینه که "طبق اون دو تا نکته ای که گفتم " یک ، لغزنده رو روی سطحe تماس گرفته ولی دو ، رو مرکز انحنا .

18 - مرگ بالا و مرگe پایین چه فرقی دارن ؟
0 و 180 ماکسیمم شتاب و 90 و 270 ماکسیمم سرعت داریم . (درست میگم ؟)

آخرین ویرایش:

alimec

عضو جدید
سلام
شکل این سوالات دینامیک ماشین رو اگه بذارین خیلی خوب میشه هاااااااااااااا:surprised: مفهوم رو نگرفته باشیم فایده نداره هاااااااا:surprised: تو مفهوم مشکل داشته باشیم تست چندان فایده نداره هاااااااا:surprised:

?Why

عضو جدید
سلام
شکل این سوالات دینامیک ماشین رو اگه بذارین خیلی خوب میشه هاااااااااااااا:surprised: مفهوم رو نگرفته باشیم فایده نداره هاااااااا:surprised: تو مفهوم مشکل داشته باشیم تست چندان فایده نداره هاااااااا:surprised:

آره ؛ راستی خوب میشه هاااااااااااااا .:D
من هم از همین تریبون از "صاب تاپیک" تقاضامندم این کار رو بکنه .

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
اگر دقت کرده باشید چون متوجه شدم کتاب رو شما ندارید ولی در عوض دینامیک پارسه رو دارید سال سوال رو هم کنارش نوشتم تا براحتی بتونید با قراین متوجه بحث بشید.

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
11- نه . فکر نکنم یک درست باشه . چون VC4 صفرe . و ما نه جهت و نه اندازه ی V E/C4 رو نداریم .
(این تیکش دقیقاً مثلe مثال نیستا)

14 - نفهمیدم که جواب اون سوالe من(سوالم محض خنده بود :biggrin:) رو دادی یا هنوز مشکل داری .
به هر حال بذار اینم اضافه کنم که فرق یک و دو تو اینه که "طبق اون دو تا نکته ای که گفتم " یک ، لغزنده رو روی سطحe تماس گرفته ولی دو ، رو مرکز انحنا .

18 - مرگ بالا و مرگe پایین چه فرقی دارن ؟
0 و 180 ماکسیمم شتاب و 90 و 270 ماکسیمم سرعت داریم . (درست میگم ؟)
11.پس به نظر شما همشون غلطند؟چون فکر میکنم سرعت 3 هم نداریم؟
14.ممنون وقتی پست رو زده بودم بعدش فهمیدم چه سوتی داده بودم.
18.اندازشون رو درست میگید ولی فکر کنم جهت ها فرق کنه یعنی مثبت و منفی داشته باشیم.

• Like
واکنش ها: ?Why

?Why

عضو جدید
11.پس به نظر شما همشون غلطند؟چون فکر میکنم سرعت 3 هم نداریم؟
14.ممنون وقتی پست رو زده بودم بعدش فهمیدم چه سوتی داده بودم.
18.اندازشون رو درست میگید ولی فکر کنم جهت ها فرق کنه یعنی مثبت و منفی داشته باشیم.

11-احتمالاً .
شاید یه جوری به تعداد مناسب معادلات و مجهولات بشه رسید (4 معادله و 8 مجهول) : بانوشتن رابطه ی سرعت نسبی برای : E,D ; E,C3 ; B,E ; B,C3 . که اگه تکراری نباشن و یه چرکنویس تمیز و یه خطکش تپل مپل و اعصابی پولادین داشته باشیم ، میشه با سعی وخطا یه چیزایی بدست آورد .:confused:
(آقا یکی بیاد تو دو خط این سوالو "به سادگی" حل کنه ؛ منو و این راه حلe زاغارتمو ضایع کنه بخندیم دورe هم:w25: )

alimec

عضو جدید
اگر دقت کرده باشید چون متوجه شدم کتاب رو شما ندارید ولی در عوض دینامیک پارسه رو دارید سال سوال رو هم کنارش نوشتم تا براحتی بتونید با قراین متوجه بحث بشید.
بله تازه فهمیدم /منظورتون دینامیک ماشین پارسه(تالیف حنانه) هست دیگه؟
تو تاپیک انتقال هم چند تا سوال گذاشتین سال سوال اونا رو هم گذاشتین؟ خب می بینم...
در مورد سوال دوم فصل 7 جباری اگه باز هم نامفهومه شکل بذارم براتون(البته باید دوربین بگیرم که از این نظر مشکلی ندارم)

alimec

عضو جدید
11-احتمالاً .
شاید یه جوری به تعداد مناسب معادلات و مجهولات بشه رسید (4 معادله و 8 مجهول) : بانوشتن رابطه ی سرعت نسبی برای : E,D ; E,C3 ; B,E ; B,C3 . که اگه تکراری نباشن و یه چرکنویس تمیز و یه خطکش تپل مپل و اعصابی پولادین داشته باشیم ، میشه با سعی وخطا یه چیزایی بدست آورد .:confused:
(آقا یکی بیاد تو دو خط این سوالو "به سادگی" حل کنه ؛ منو و این راه حلe زاغارتمو ضایع کنه بخندیم دورe هم:w25: )

ایشالا فردا شب می آم حالتو می گیرم:)

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله تازه فهمیدم /منظورتون دینامیک ماشین پارسه(تالیف حنانه) هست دیگه؟
تو تاپیک انتقال هم چند تا سوال گذاشتین سال سوال اونا رو هم گذاشتین؟ خب می بینم...
در مورد سوال دوم فصل 7 جباری اگه باز هم نامفهومه شکل بذارم براتون(البته باید دوربین بگیرم که از این نظر مشکلی ندارم)
سعی میکنم الان صفحات پوران رو اسکن کنم.
نه.ممنون.نیازی نیست.متوجه شدم.

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوال32.من به یک نتایجی رسیدم ولی خواهش میکنم شما کاملش کنید.اگر ما بتونیم مثلث شتاب رو بدرستی رسم کنیم و زاویش رو بدست بیاریم مساله فوق العاده ساده میشه.جسم آ فقط شتاب جانب مرکز داره و جسم بی شتاب مماسی و شتاب نسبیشون هم که فقط مماسی هست.نظر شما چیه؟من در کشیدن این مثلث مشکل دارم.
سوال 37:چه ارتباطی بین مراکز آنی و درجه آزادی هست؟
سوال 38و 42 دقیقا یکی هست و درجه آزادی هم سه..نباید گزینه 4 درست باشه؟
سوال 45:با اینکه سه درجه آزادی هست ولی به سادگی تونستیم سرعت بی رو بدست بیاریم؟اگر گزینه 4 بجای 2 مینوشت 3 شرایط چجوری بود؟
سوال 46:چرا گزینه 3 نه؟
متشکرم

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستی شما چیزی در مورد دینامیک ماشین سری شوم شنیدید؟

alimec

عضو جدید
راستی شما چیزی در مورد دینامیک ماشین سری شوم شنیدید؟
نه
عقیده فعلی:
مارتین و جزوه حنانه رو دارم و فک کنم همین ها کافی باشه در مورد کتابهای شومز من که زیاد ازشون استفاده نمی کنم مثلا این همه در مورد ارتعاشات ستو تعریف می کردن و سوالات کنکور از همین کتاب و... نگو که اکثر تمارین و مثال های ستو برا رائو ست یا شبیه رائوست

?Why

عضو جدید
سوال32.من به یک نتایجی رسیدم ولی خواهش میکنم شما کاملش کنید.اگر ما بتونیم مثلث شتاب رو بدرستی رسم کنیم و زاویش رو بدست بیاریم مساله فوق العاده ساده میشه.جسم آ فقط شتاب جانب مرکز داره و جسم بی شتاب مماسی و شتاب نسبیشون هم که فقط مماسی هست.نظر شما چیه؟من در کشیدن این مثلث مشکل دارم.
سوال 37:چه ارتباطی بین مراکز آنی و درجه آزادی هست؟
سوال 38و 42 دقیقا یکی هست و درجه آزادی هم سه..نباید گزینه 4 درست باشه؟
سوال 45:با اینکه سه درجه آزادی هست ولی به سادگی تونستیم سرعت بی رو بدست بیاریم؟اگر گزینه 4 بجای 2 مینوشت 3 شرایط چجوری بود؟
سوال 46:چرا گزینه 3 نه؟
متشکرم

32- اینو که انصافاً راستگو خوب گفته دیگه .
واسه راحت تر بدست آوردنe زاویه ؛ نقطه ی O یe مثلث شتابت رو ، رو A بنداز . حالا زاویه ی بین anA , atA/B رو 30 درجه درمیاری .

37 - اگه میخوای بگی تمامe مراکز آنیe یک درجه آزادی به بالا رو نمیشه در آورد ؛ به نظرم درست میگی .
من به فکرم نرسیده بود .
میتونیم با امتحان رو مکانیزم 5 لینکیe ساده درستیe نظرت رو چک کنیم .
بازم اونجا تو در آوردنe مرکز آنی ها مشکل داریم .
فک کنم درستe

38 - چرا . 4 درستe .تو جواب هم اول گفته 4 ، بعد شر و ور گفته . 42 هم که معلومه جوابش ، جوابe یه سوالe دیگست .

45 - به جای دو تا غلطک ، دو تا لغزنده بذار . چه فرقی کرد ؟
خودش w ی میله رو بهمون داده دیگه .
دیگه کاری به غلطک ها نداریم که .
اگه میگفت غلطک ها فقط غلطش دارن و مثلا w غلطک ها رو میداد و w میله رو میخواست ، سوال جون دار تر میشد .

46 - 3 درستe . جوابe سوال 42 ، جوابe اینe .

:D

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
32- اینو که انصافاً راستگو خوب گفته دیگه .
واسه راحت تر بدست آوردنe زاویه ؛ نقطه ی O یe مثلث شتابت رو ، رو A بنداز . حالا زاویه ی بین anA , atA/B رو 30 درجه درمیاری .

37 - اگه میخوای بگی تمامe مراکز آنیe یک درجه آزادی به بالا رو نمیشه در آورد ؛ به نظرم درست میگی .
من به فکرم نرسیده بود .
میتونیم با امتحان رو مکانیزم 5 لینکیe ساده درستیe نظرت رو چک کنیم .
بازم اونجا تو در آوردنe مرکز آنی ها مشکل داریم .
فک کنم درستe

38 - چرا . 4 درستe .تو جواب هم اول گفته 4 ، بعد شر و ور گفته . 42 هم که معلومه جوابش ، جوابe یه سوالe دیگست .

45 - به جای دو تا غلطک ، دو تا لغزنده بذار . چه فرقی کرد ؟
خودش w ی میله رو بهمون داده دیگه .
دیگه کاری به غلطک ها نداریم که .
اگه میگفت غلطک ها فقط غلطش دارن و مثلا w غلطک ها رو میداد و w میله رو میخواست ، سوال جون دار تر میشد .

46 - 3 درستe . جوابe سوال 42 ، جوابe اینe .

:D

32:مشکل اینه که من زاویه بینشون رو 60 بدست میارم:eek:
ممنون

MHM1365

عضو جدید
دوستان جواب اين سوال رو ميشه لطف كنين؟

پیوست ها

• 99.jpg
    99.jpg
    27.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان جواب اين سوال رو ميشه لطف كنين؟
گزینه اول،چون سرعت ثابته جرم ماشین دارای شتاب نیست.
Asin(wnt)=kx
یکبار مشتق گرفتم و در لحظه صفر سرعت را هم V0 گذاشتم تا ثابت مسئله بدست آمد.

MHM1365

عضو جدید
دوستان با درس شیرین کنترل هیچ مشکلی ندارند و همه انشأا.. استاد هستن و سوالهای 89 رو هم بلدن هاااااا؟:surprised:

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
سراسری 69-70ارتعاشات:معادله لاگرانژ فقط برای سیستم پایدار بکار میرود.صفحه.343 جباری.
همین کتاب تست 8 مکمل.معادله لاگرانژ برای تمامی سیستم ها صادقه.نظر شما چیست؟من فکر کنم آزمون سراسری اشتباها دو تا گزینه غلط داده بوده..

trinitynim

عضو جدید
سلام
بچه ها سوال 4 و 26 فصل نایکوئیست کتاب برادرانی رو میشه با هم مقایسه کنید و به من بگید که آیا هر دوش درستن یا نه؟
به نظر من سوال 4 غلطه.
اگه اشتباه می کنم میشه توضیح بدید

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
بچه ها سوال 4 و 26 فصل نایکوئیست کتاب برادرانی رو میشه با هم مقایسه کنید و به من بگید که آیا هر دوش درستن یا نه؟
به نظر من سوال 4 غلطه.
اگه اشتباه می کنم میشه توضیح بدید
من آریاز ندارم.اگر در جزوه پارسه هم هست آدرس بدید شاید تونستم کمکی کنم.