تفکر انگلیسی در مورد ایرانی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

hirta23

عضو جدید

به نقل از کتاب همه آدمهای شاه
نوشته استیون کینزر

انگلستان در سال 1329 گروه تحقیقاتی را تشکیل می دهد تا علت و زمینه های بحران در ایران را پیدا کند.
از جمله پژوهش در مورد روانشناسی ایرانیان بوده، که یک دیپلمات انگلیسی بعد ازتحقیق اینگونه ایرانیان را توصیف می کند :

“ ریا کاری بدون دستپاچگی،
اعتقاد به قضا و قدر،
اهمیت ندادن به زجر کشیدن …
ایرانیان عادی تو خالی و بی اخلاق وهمیشه مشتاق قول دادن در قبال کارهایی اند که قادر به انجام دادنش نیستند ویا اصلاً قصد انجام دادنش را ندارند.
اهل طفره رفتن،
فاقد انرژی و استقامت،
اما تابع قدرت و انضباطند.
بالاتر از همه، از توطئه و تبانی لذت می برند
و هر زمان که منافعشان حکم کند، به آسانی از اعمال غیر اخلاقی تبعیت می کنند.
ایرانی دروغگویی ماهر است،
اما انتظار ندارد که گفته هایش را باور کنند.
ایرانیها در زمینه های فنی به راحتی معلوماتی سطحی کسب می کنند و خود را متقاعد میسازد که به معلوماتی عمیق دست یافته اند.”

تحقیقات انگلیسی ها در مورد ایرانی ها زمانی جوابی غیر از این خواهد داد که هر یک از ما تصمیم بگیریم در مقابل این عادات زشت ریشه دار تاریخی مان مقاومت کنیم و هزینه اش را بپردازیم
سعی کردن برای تغییر عرف یعنی در خلاف جهت جریان رودخانه شنا کردن
آیا ما آدم های مبارزی هستیم؟

mjvm

کاربر فعال گروه کیفیت مهندسی صنایع
از عقب موندگی ایران که بگذریم
فرهنگش داغونه
انضباطشون هم همینطور
کافی است برای 1 ساعت در خیابان باشید برای اثبات این حرف!!!!
من که به شخصه نه علاقه ای به کشورش دارم نه فرهنگش!!!

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شما تاپیکهای خوبی میزنی ولی همه رو یکجا نزن . هر روز یه دونه بزن که هم بخوبی مدیریتش کنی و هم حق مطالب جا بیفته. البته فضولی کردم . منو ببخش.

Atishpare_Shahi

عضو جدید
کاربر ممتاز
از عقب موندگی ایران که بگذریم
فرهنگش داغونه
انضباطشون هم همینطور
من که به شخصه نه علاقه ای به کشورش دارم نه فرهنگش!!!

شما تو فرهنگتون به همین راحتی به هر چیزی توهین میکنین؟؟؟؟؟؟؟؟

hirta23

عضو جدید
دوستان کمی منطقی باشید
ما ایرانیها گذشته ی خیلی دور خوب و نزدیک بدی داریم و در حال حاضر در حال گذار از وضعی نابسامان هستیم
ولی مطمئن باشید خواهیم گذشت
باید واقعیات رو بپذیریم هر چند تلخ باشه و نیشدار بیان بشه
چین در 18 سال از بزرگان دنیا سبقت گرفته با اتکا بر فرهنگ گذشتش
مالزی در 20 سال از هیچ به همه چیز رسید بدون گذشتش و با مدلسازیه ژپنی اسلامی
کار نشد نداره
مشکل ما اینه که به جمع بندی مشترکی نرسیدیم

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
B]

اینو با شما موافقم همه اعصابا خرابه
کافیه یکی یه چیزی بگه تا طرف مقابل پارش کنه:w13:
قشنگترین صحنه ها و زیباترین حرفا تو خیابون پشت چراغ قرمزی که تازه سبز میشه اتفاق میفته:w15:
این ربطی به فرهنگ نداره به خاطر اعصابای خرابه:confused:

R@mtin.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
ایرانی فقط ادعا .... البته در این اکثریت بی فرهنگ معدود انسان های فرهیخته ای هم پیدا میشن که سرشون به تنشون بیارزه ولی در کل افتضاح!

یک سر به استادیوم ها بزنید که چه شعار های زننده ای علیه چه کسانی داده میشه یا یک سرچ درباره محتوی فیلم های پرفروش سالهای اخیر مثل اخراجی ها و ... بکنید یا حتی هیئت های مذهبی که توی کوچه و خیابان یک سری اراجیف رو به جای وافعیات تحویل جوون ها میدن که مثلا بیشتر تحت تاثیر قرار بگیرن و خودشون رو بزنن یا با قمه و زنجیر خودزنی کنن یا وقتی که جای موسیقی رو در تلوزیون مداحی هایی میگیره که شبیه همه چیز هست الا مدح اهل بیت بعدش هم که فاجعه ای مثل آمار معتادین به مواد مخدر و طلاق در کشور ما، طرز برخورد با هم دیگه و رابطه فروشنده با مشتری که انگار ارث پدرش رو طلب داره و اگه بفهمه توی اون شهر غریبه دوبله باهاش حساب میکنه و ... و کشته شده های رانندگی که روزانه 100-150 نفر هستند! و انحراف به چپ که 80درصد تلفات جاده ای ما رو تشکیل میده هم به قبلی ها اضافه کنید پیش خودتون میگین واقعا ایرانی داره به کدامین سو میره...!

آخرین ویرایش:

forough gh

عضو جدید
bikhod karde
shoma begard bebin dar morede englisiha chi migan
mardak ahmagh salahiyat dare dar morede iran nazar bede???

کاپلو

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستش من یه مدت با مردم کل جهان خیلی در تماس بودم
در طرز فکر اونا مردم ایران و به خصوص مردان اینجورین
یه جورایی بر این باور بودن که خانم ها ی ایرانی خیلی متفاوت با مردان می اندیشند و رفتار می کنن

این را گفت که دلت نشکنه

esmikhani.m

عضو جدید
بد بختی ااز همینجا شروع میشه که چنان دو دستی چسبیدیم به گذشته که اکنون رو فراموش کردیم....داشتم رو ول کن..چی داری ...!؟ولی در کل اون تیم تحقیقاتی قرار بوده که نقاط ضعف مارو پیدا کنه که هر بلایی بخوار سرمون بیاره که البت اورده...همون انحراف هییت های مذهبی یه گوشش بود...و...برای این الگو میتونیم آلمان رو بعد از جنگ چهانی دوم تحلیل کنیم..یا ÷اپن...ولی در کل نفاط قوتیم هست...البته دانستن نقاط قوت به کار نمیاد

hirta23

عضو جدید
واسه اعصاب های خرابمون چیکار کنیم؟
اینو با شما موافقم همه اعصابا خرابه
کافیه یکی یه چیزی بگه تا طرف مقابل پارش کنه:w13:
قشنگترین صحنه ها و زیباترین حرفا تو خیابون پشت چراغ قرمزی که تازه سبز میشه اتفاق میفته:w15:
این ربطی به فرهنگ نداره به خاطر اعصابای خرابه:confused:

hirta23

عضو جدید
ورطه ی هولناکی رو به تصویر کشیدی دوست عزیز
متأسفانه این موارد صحت داره اما باید بدنبال دللایل اونها بود و ریشه ها رو نابود کرد
سطح انتظار مردم ما رو به ویژه در مقوله ی فرهنگ پایین اوردن
فراموش نکنیم ما هم از همین مردم هستیم
پس با اگاهی دادن به دیگران از این هجمه بکاهیم
دیدن تنها هنر نیست
ایرانی فقط ادعا .... البته در این اکثریت بی فرهنگ معدود انسان های فرهیخته ای هم پیدا میشن که سرشون به تنشون بیارزه ولی در کل افتضاح!

یک سر به استادیوم ها بزنید که چه شعار های زننده ای علیه چه کسانی داده میشه یا یک سرچ درباره محتوی فیلم های پرفروش سالهای اخیر مثل اخراجی ها و ... بکنید یا حتی هیئت های مذهبی که توی کوچه و خیابان یک سری اراجیف رو به جای وافعیات تحویل جوون ها میدن که مثلا بیشتر تحت تاثیر قرار بگیرن و خودشون رو بزنن یا با قمه و زنجیر خودزنی کنن یا وقتی که جای موسیقی رو در تلوزیون مداحی هایی میگیره که شبیه همه چیز هست الا مدح اهل بیت بعدش هم که فاجعه ای مثل آمار معتادین به مواد مخدر و طلاق در کشور ما، طرز برخورد با هم دیگه و رابطه فروشنده با مشتری که انگار ارث پدرش رو طلب داره و اگه بفهمه توی اون شهر غریبه دوبله باهاش حساب میکنه و ... و کشته شده های رانندگی که روزانه 100-150 نفر هستند! و انحراف به چپ که 80درصد تلفات جاده ای ما رو تشکیل میده هم به قبلی ها اضافه کنید پیش خودتون میگین واقعا ایرانی داره به کدامین سو میره...!

hirta23

عضو جدید
جالبه نشنیده بودم که زنان و مردان ایرانی در نظر خارجی ها متفاوت باشن
نخیرم
هم از خانوماشون پرسیدم هم آقایون
هم از مردم عامی
هم تحصیل کرده
البته به قول تو شاید ترجیح دادن اینجوری باور داشته باشن

hirta23

عضو جدید
دوست من همه ی کشورها تیمهای تحقیقاتی در مورد دیگر کشورها دارن
ایران هم داره
در مورد آلمان و ژاپن نمیشه الگو برداری کرد
پروسه ی اونها بسیار طولانی بود
اما مالزی و چین در مدت 20 و 18 سال تونستن پیشرفت کنن
ما باید مدل خودمونو بسازیم
بد بختی ااز همینجا شروع میشه که چنان دو دستی چسبیدیم به گذشته که اکنون رو فراموش کردیم....داشتم رو ول کن..چی داری ...!؟ولی در کل اون تیم تحقیقاتی قرار بوده که نقاط ضعف مارو پیدا کنه که هر بلایی بخوار سرمون بیاره که البت اورده...همون انحراف هییت های مذهبی یه گوشش بود...و...برای این الگو میتونیم آلمان رو بعد از جنگ چهانی دوم تحلیل کنیم..یا ÷اپن...ولی در کل نفاط قوتیم هست...البته دانستن نقاط قوت به کار نمیاد