با ازدواج کردن چه چیزی به دست می آوریم .......

haleh_sharif

عضو جدید
فکر میکنی همه ی کسانی که ازدواج کردن بد بخت شدن یا مطمئنی؟؟!!!

اگه انتخاب درست باشه خوشبخت اگه هم نه بدبخت
هیچ چیز صد در صد نیست
به نظرم می تونن خوشبخت باشن خیلی ولی یه کم سخته پیدا کردنش

mahdi_eb

عضو جدید
ازدواج خوبه وباید ازدواج کرد
1- با ازدواج کامل میشی
2- با ازدواج به آرامش میرسی
3- با ازدواج زندگی هدف مندی پیدا می کنی
4 - با ازدواج به سنت پیامبر خودت حضرت محمد (ص ) رو قبول میکنی
البته اگه اعتقاداتون درست باشه به خاطر همین اینو گزینه چهارم کردم
ودر آخر اینکه ایمان ، زمان درست ازدواج و فهم درست وبلوغ فکری دو طرف همه باعث یه زندگی درست میشه
به نظر من سواد و مدرک تحصیلی هیچ ربطی به فهم و شعور افراد نداره ولی حتما کسی که فهم و شعور داره سواد اونو خیلی خیلی بالاتر میبره
لازمه بگم که یه نگاهی به زندگی گذشته که مردم بی سواد تر و کم امکانات تر بودن بندازین که طلاق هم کمتر بوده متوجه مطلب میشین

lars_manson2002

عضو جدید
کاربر ممتاز
کل تاپیک رو خوندم, من نمیدونم شما چرا مساله ازدواج رو اینطور در نظر میگیرید؟! اینجا میخوام فقط دلیل روحی و غریزی ازدواج رو اثبات کنم دلیلهای دیگه ای هم داره که فعلا مد نظرم نیست.

اگه بخواید ازدواج رو نقد کنید باید کل روابط رو نقد کنید, میپرسی چرا ازدواج میکنیم؟

من ازت یه سری سوال میپرسم هر وقت تونستی به سوال هر مرحله جواب بدی میتونی بری مرحله بعدی و اگر نتونستی به سوالها جوابی بدی که خودت از عمق وجودت به اون جوابها باور نداشته باشی, ازدواج نکنی بهتره.

مرحله 1

ازت میپرسم چرا با افراد دیگه تو این دنیا معاشرت میکنی؟ اصلا چرا صحبت میکنی؟ چرا فقط نمیخوری و نمیخوابی؟

مرحله 2

خب چرا دوست و رفیق انتخاب می کنیم؟ چرا وقتی به مدرسه یا محل کار میریم مشغول صحبت میشیم ؟ مگه خانواده نمیتونه نیازهای عاطفی مارو بر طرف کنن؟ چرا برادرت رو دست مثله پدرت دوست نداری؟ اصلا چرا خواهر نمیتونه جای مادر رو بگیره؟

مرحله 3

چرا با بعضی دوستان صمیمی تر از سایر دوستان هستیم؟ چرا شماره بعضی از افراد رو که تو موبایلت هستن رو حفظی ولی شماره بقیه رو نه؟

مرحله 4

چرا شخص دیگری را دوست داریم؟ فرض کن تو این دنیا فقط تو هستی و دوستت, چرا دوستت رو دوست داری؟ مگه غیر از اینه که مجبوری انرژی و منابعی که فقط قرار به تو برسه رو با اون تقسیم کنی؟ چرا وقتی با دوستت میری رستوران اگه یه دفعه اون حساب کرد دفعه بعد تو اصرار داری که تو حساب کنی؟ چرا دیدن فیلم همراه دوستت بیشتر از تنهایی دیدن میچسبه؟

مرحله 5

چرا وقتی با دوستت دعوا میکنی, دوباره آشتی میکنی؟

مرحله 6

چرا تا آخر عمر نمیتونی با دوستان صمیمی زندگی کنی؟ چرا با از دست دادن دوستهات ناراحت میشی؟

مرحله 7

چرا قوانین وجود دارند؟ لابد میپرسی چه سوال بی ربطی, اما اگه یه خرده فک کنی به ربط این سوال با سوالهای بالا میرسی.

مرحله 8

چرا زندگی میکنیم؟

بالا