نماز میخونید یا نه

نماز میخونید یا نه

• اره

رای: 183 75.6%
  • نه

رای: 59 24.4%

• مجموع رای دهندگان
    242

shila_kt

عضو جدید
کاربر ممتاز
الکی مسایل بهم بست نده هدف اما حسین (ع)چیز دیگه بود این مسله چیز دیگه ای
من تنها چطوری شاخ شیطون بشکنم وقتی گناهم میکنم؟
من تنها چه طوری جلوی کل دنیا وایسم

من خودم نماز میخونم.ن ب این خاطر ک هرچی خواستم بهم داده.ب این خاطر ک حس خوبی دارم بعدش......ی آرامش دست نیافتنی!
اما خوب مثل اکثریت مردم گناهم میکنم!!!!!!
دوست من شمام لازم نیس تنها جلوی دنیا بایستی......همه باهم باید هماهنگ بشن هرچند سخته!

joghd123

عضو جدید
کاربر ممتاز
چنروز پیش اتفاقی از یه نفر که داشت به یکی دیگه جواب سوالشو میداد در مورد اینکه اگه عمدا یه نمازو قضا کنیم حکمش چیه؟؟؟
حدیثو گفت من شنیدم..:cool:خدایی تا الان نمیدونستم

من ترک الصلوة فهو کافر ------- معنیشم تابلوه دیگه.که میگه کسی که نمازشو ترک کنه مثله کافره...بنظرم حدیث در مورد عمدی بودنه کاره چون خیلی وختا خیلیا نماز صبح خواب میمونن.
بعد درباره این پرسید که جریان نماز سبک شمردن چیه که میگن اون دنیا ائمه شفاعت نمیکنن کسی که نمازشو سبک بشمره.گفت سبک شمردن یکیش اینه وختشو داره کاریم نداره ولی بیخودی هی تاخیر میندازه تو نماز خوندن.البته چیزای دیگم هس.من نمیدونم من همینارو شنیدم.

آخرین ویرایش:

JavadMessi

مدیر بازنشسته
احادیث رو قبول ندارم
چون خیلی هاشون دست کاری شده

منم می گم عبادت نماز خواندن نیست
کافرهم نیستم چون کافر به خیلی چیزا عقیده نداره و منکر خیلی چیزا میشه
اولا باید بشه اثبات کرد که کدام جعلی هستند کدام نه که فکر کنم شما اصلا علوم این کار رو هم نمیشناسی!!
ثانیا عجیبه با اینکه وارد به این علوم نیستید حکم به خیلی بودن این احادیث دستکاری شده میدید!!
ثالثا بنده قبلا هم نص صریح قرآن براتون آوردم ولی خواهر من اصلا بهونه خوبی نیست برای نماز نخوندن
رابعا باز هم گفتم عبادت از عبد میاد و به معنای بندگیه یعنی هر چی معبود گفت عابد میگه چشم نه اینکه چشم رو هم خودش تعریف کنه!!
خامسا اگر کمی روی همین موضوع نماز فکر کنید میبیند که هیچ دلیل عقلی و نقلی برای ترکش ندارید و مطمئنا خودش یه جورایی منکر شدن بعضی چیزهاست ولو به زبان هم آورده نشه!

banooyeariayi

عضو جدید
اولا باید بشه اثبات کرد که کدام جعلی هستند کدام نه که فکر کنم شما اصلا علوم این کار رو هم نمیشناسی!!
ثانیا عجیبه با اینکه وارد به این علوم نیستید حکم به خیلی بودن این احادیث دستکاری شده میدید!!
ثالثا بنده قبلا هم نص صریح قرآن براتون آوردم ولی خواهر من اصلا بهونه خوبی نیست برای نماز نخوندن
رابعا باز هم گفتم عبادت از عبد میاد و به معنای بندگیه یعنی هر چی معبود گفت عابد میگه چشم نه اینکه چشم رو هم خودش تعریف کنه!!
خامسا اگر کمی روی همین موضوع نماز فکر کنید میبیند که هیچ دلیل عقلی و نقلی برای ترکش ندارید و مطمئنا خودش یه جورایی منکر شدن بعضی چیزهاست ولو به زبان هم آورده نشه!

اولا سلام بابا بزرگ
دوما خوبی؟
سوما دلم تنگ شده بود برای کل کل کردن با شوما
چهارما شما دلیل بیار که تمام احادیث عین خودشه و مال همون 1400 سال قبله
پنجما گفتم تا دوسال پیش می خوندم دیدم نمازی که همش حواسم جای دیگه باشه و یادم بره رکعت چندم و سجده چندم بهتر که خونده نشه

JavadMessi

مدیر بازنشسته
اولا سلام بابا بزرگ
دوما خوبی؟
سوما دلم تنگ شده بود برای کل کل کردن با شوما
چهارما شما دلیل بیار که تمام احادیث عین خودشه و مال همون 1400 سال قبله
پنجما گفتم تا دوسال پیش می خوندم دیدم نمازی که همش حواسم جای دیگه باشه و یادم بره رکعت چندم و سجده چندم بهتر که خونده نشه
اولا سلام ننه جون:دی
دوما ممنون
سوما خوبم شما چطوری؟!
چهارما من آیه قرآن آوردم
پنجما اگه خدا از همه حضور قلب میخواست و بدون اون نماز فایده نداشت این همه احکام شکیات نداشتیم!!
ششما خودتون میگید حواسم پرت بوده پس باید دنبال منشا در خودتون باشید نه اینکه منکر آیات و روایات بشید!
فکر کنم دلیل نماز نخوندن شما جای دیگه ای باشه و حواس پرت بودن رو به زور برای خودتون دلیل کردینش البته نمیدونم دلیل کجاست و کاری هم به بنده نداره ولی به عنوان یه داداش کوچکتر پیشنهاد میکنم خودتون روی این مسئله فکر کنید چون شک ندارم که اصل و اساس تعبد نمازه,موفق باشیم:gol:

middbox

کاربر بیش فعال
من نمیخونم چون نه چیزی بهم داده و نه چیزی ازش خواستم...
نماز خوندن راهیه برای آرامش خودمون ( خودمونو اینجوری گول میزنیم ، در عوضش میگیم خدا بخشیده مارو ) بودا میگه خدا تو وجود انسانه .. خودت باید خوبی رو درک کنیو همینطور بدی رو...

من هیچ اعتقادی ندارم ،اشتباه نکنید من از کلاس سوم دبستان شروع کردمبه نماز خوندن تاهمین چندسال پیش ، با چیزایی که از سران مملکت دیدم ازنماز خوندنم پشیمون شدم ، از خداییکه هم مال منبود هم مال اون بدم اومد ، خدای من نمیتونه اینقدر بدباشه ، به همین خاطرسعی کردم خدای خدومو پیداکنم .. ( گفتار نیک ، کردار نیک ، پندارنیک) سه اصلی که خدای من بهم گفته ، ودر هیچ شرایطی برای اون تبصره نیاورده ، پارتی بازی هم نکرده....
هیچ وقت هم بسته به زمان وشرایط سیاسی این 3 اصل رو تغییرنداده...

banooyeariayi

عضو جدید
اولا سلام ننه جون:دی
دوما ممنون
سوما خوبم شما چطوری؟!
چهارما من آیه قرآن آوردم
پنجما اگه خدا از همه حضور قلب میخواست و بدون اون نماز فایده نداشت این همه احکام شکیات نداشتیم!!
ششما خودتون میگید حواسم پرت بوده پس باید دنبال منشا در خودتون باشید نه اینکه منکر آیات و روایات بشید!
فکر کنم دلیل نماز نخوندن شما جای دیگه ای باشه و حواس پرت بودن رو به زور برای خودتون دلیل کردینش البته نمیدونم دلیل کجاست و کاری هم به بنده نداره ولی به عنوان یه داداش کوچکتر پیشنهاد میکنم خودتون روی این مسئله فکر کنید چون شک ندارم که اصل و اساس تعبد نمازه,موفق باشیم:gol:

اولا ننه جون مامان بزرگته . دی
دوما خداروشکر
سوما ممنون
چهارما ایه تون قبول ولی احادیث رو شرمنده :gol:
پنجما داری راضیم می کنی دوباره نماز بخونم دوباره امتحان کنم ببینم میشه مرتب خوند!
ششما بهانه نمیارم وقتی می بینم می تونم بخونم می خونم و وقتی نمی تونم و قفه میوفته می گم بهتر که نخوند همون جوری که خدا می گه به این جور افراد تارک الصلات
ولی باز هم می گم بدون نماز هم می شه خدا رو درک کرد و عبادت کرد

Tavahom2012

عضو جدید
نمي خونم!به دليل اين كه نماز خون ها رو مي بينم از نماز خوندن پشيمون مي شم به ظاهر نشون مي دن ما مسلمونيم در حالي كه هر كاري دلشون بخواد مي كنند!سوتفاهم نشه نه همشونً!

tehranUNIVERSITY

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن
می خونم امّا :

به به، چه نمازی
!

فکرم همه‌جا هست، ولی پیش خدا نیست
سجاده زردوز که محراب دعا نیست

گفتند سر سجده کجا رفته حواست؟
اندیشه سیال من ـ ای دوست ـ کجا نیست؟!

از شدت اخلاص من عالم شده حیران
تعریف نباشد، ابداً قصد ریا نیست!

از کمیتِ کار که هر روز سه وعده
از کیفیتش نیز همین بس که قضا نیست

یک‌ذره فقط کُندتر از سرعت نور است
هر رکعتِ من حائز عنوان جهانی‌ست!

این سجده سهو است؟ و یا رکعت آخر؟
چندی‌ست که این حافظه در خدمت ما نیست

از بس‌که پی نیم‌وجب نان حلالیم!
در سجده ما رونق اگر هست، صفا نیست

به به، چه نمازی‌ست! همین است که گویند
راه شعرا دور ز راه عرفا نیست

مهرداد مقدم

عضو جدید
منم میخونم ولی اصلا از نوع نماز خوندنم راضی نیستم و در جواب اون دوستمون که می گه بدون نماز خوندنم میشه خدارو درک کرد من که میگم نمیشه چون نماز خوندن نوعی از بهترین تشکر کردن از خداست وبالا ترین نوع درک نماز وقران است.
و بهترین ها رو هیچ وقت ادم نمیزاره کنار:smile:

sadansy

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
من میخونم-چون با خوندنش آرامش پیدا میکنم...یه جورایی شدییید نیاز دارمم به خوندنش..همیشه

sadansy

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
خوشم میاد دقیق نشونه گیری میکنین!
ای ول!جدا ایول
خب این یه پارادوکسه!!
از یه طرف میگین قرآن رو قبول دارم از یه طرف دیگه میگین نماز رو نه
از یه طرف میگین دین راه خدا برای تکامل بشره از یه طرف میگین همش رو قبول ندارم!!
به نظرتون این عدم اطمینان به خدا و شایدم تعیین تکلیف براش نیست؟؟؟

ghxzy

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
من خودم نماز میخونم.ن ب این خاطر ک هرچی خواستم بهم داده.ب این خاطر ک حس خوبی دارم بعدش......ی آرامش دست نیافتنی!
اره منم یه دوست دارم که شیعه نیست و توی مذهبشم اصلا نماز نیومده!!
ولی نماز میخونه.تازه اگه یه ذره نمازشم دیر بشه اینقد استرس میگیره که نگو:cry:
هش میگم توکه نماز تو دینتون نیومده چرا چرا میخونی؟میگه چون بهم ارامش میده
از وقتی این دوستمو شناختم خیلی بیشتر به نمازم اهمیت میدم

bitajan

کاربر ممتاز
سلام آغاز یک دیدار است ولی درنماز پایان است........ شاید پایان نماز آغاز یک دیدار است.

منم میخونم اولا مابخاطر کسی که عاشقش هستیم هرکاری میکنیم غیر از اینه؟؟

بعدشم خدا میگه اگه کسی منو دوست داره از فرمان منم اطاعت میکنه.

به کوچکی گناه نگاه نکن ، ببین از چه کسی نافرمانی میکنی.

اگه نمازتو بخونی و ادامه بدی عادت میکنی،انقدر که از نخوندنش میترسی

کسی که نماز نمیخواند از شیطان پست تر است،چون شیطان یک خطا کرد آن هم به آدم سجده نکرد
ولی کسی که نماز نمیخواند به خداسجده نکرده است.(امام صادق (ع).)
http://www.cloob.com/club/article/show/clubname/imam_reza/articleid/326056 چند حدیث از نماز

این هم نوشته ی قشنگAli 1900
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/77376-دامهای-شیطان-رجیم

موفق ورستگار باشید.

farzan.e

عضو جدید
منم میخونم ... ولی گاهی اوقات تنبلی میکنم که خیلی بده
دعا کنین منم مرتب وبه موقع نمازمو بخونم

yamaha R6

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من نمی خونم اما چند وقته خیلی وسوسه میشم بخونم

یک چیز خیلی جالب شاید باورتون نشه

تقریبا 4 ماهه یعنی از زمانی که با همسرم اسبقم مشکل پیدا کردیم 5 دقیقه مونده به اذان صبح از خواب خود به خود بیدار میشم و تا پایان نماز تو رختخواب میشینم اذون که تموم میشه می گیرم می خوابم.

شاید باورتون نشه اما هرروز این اتفاق واسم می افته

glosi

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
به نظر من هرکار دلت میخواد بکن ولی نمازتو ترک نکن . من ادم باحجاب و زیاد مثبتی نیستم اما نمازمو مرتب میخونم

manochehri_s

عضو جدید
کاربر ممتاز
آره میخونم ولی نمیدونم چرا نماز صبحم همیشه یا قضا میشه یا نمیخونم...:redface::(

joghd123

عضو جدید
کاربر ممتاز
من نمی خونم اما چند وقته خیلی وسوسه میشم بخونم

یک چیز خیلی جالب شاید باورتون نشه

تقریبا 4 ماهه یعنی از زمانی که با همسرم اسبقم مشکل پیدا کردیم 5 دقیقه مونده به اذان صبح از خواب خود به خود بیدار میشم و تا پایان نماز تو رختخواب میشینم اذون که تموم میشه می گیرم می خوابم.

شاید باورتون نشه اما هرروز این اتفاق واسم می افته
یقین دارم اگه میخوندیو سبکم نمیشمردی همچین مشکلاتیم نصیبت نمیشد...تنها این مشکلتو نمیگم خیلی از مشکلای دیگه ...حتی اشناییتونم میتونه یه مشکل بوده باشه.

bitajan

کاربر ممتاز
آره میخونم ولی نمیدونم چرا نماز صبحم همیشه یا قضا میشه یا نمیخونم...:redface::(

سلام دوست خوبم

خوب میتونی واسه نمازصبح ساعتتو تنظیم کنی همیشه با صدای ساعت بلند شو
من انقدر زنگ گوشیمو تنظیم کردم که عادت کردم زودتر ازاینکه زنگ بزنه بیدارمیشم
بازم چون میترسم خواب بمونم هرشب تنظیم میکنم:redface:

کار نشد نداره کافیه فقط بخوایم

موفق باشید