گفت و گوهای خودمانی بچه های IT

mohandeseit

دستیار مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
من پیام نور می خونم .اگه اون شخصی باشه که من میگم ما باهاش مدار منطقی خوندیم اردت ویژه ای به پسرها داره یعنی تو کلاس می پرسیدی اسم یکی از دخترها رو نمی دونست ولی اسم همه ی پسرها رو می دونست و وقتی یکی نمی اومد می گفت فلانی چرا نیومده و بعضی وقت ها رو یکی زوم می کرد کل بیوگرافیش رو در می آورد :D
ما استادهای خیلی خیلی ضعیف تر از ایشون داریم مثلا من خودم درس شبکه رو خیلی دوست دارم ولی یک استادی داریم کتاب شبکه رو جلسه اول باز کرد ( که سه فصل هست گفت دو فصل اول رو در مهندسی اینترنت می خونین واسه همین اون ها رو نمیگم از فصل 3 شروع کرده که مبحث امنیت هست اونم از روی کتاب رسما روخوانی می کنه یعنی میگه بزارین بخونم بعد بهتون بگم بعد چند صفحه روخوانی می کنه قسمتی که راحته رو یه مختصری توضیح میده یعنی درس به این شیرینی و مهمی اون قدر خسته کننده اس که خیلی ها کلاس نمیان حالا که قرار گذاشته یک فصل رو بگه اون قدر کند میره جلو که فکر نکنم حتی این یک فصل رو تا آخر ترم تموم کنه:cool:
ما قبلا با بچه ها در مورد برنامه نویسی بحث کردیم .می خواستم بپرسم نظر شما در مورد برنامه نویسی شبکه با زبان جاوا چیه ؟(دوستان دیگه هم اگه خواستن نظر بدن سوالم نظرسنجی عمومیه ):smile:
چه عجب ی استادی طرف پسرای مظلوم بود،خدا خیرش بده صنم جان.
پ.ن:من خودم هیچ علاقه ای به برنامه نویسی ندارم ولی خب گاهی لازمه،برا همین مختصری دنبال کردم.جاوا را به همون دلیلی که طاها گفت دوس ندارم.

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
پ.ن:من خودم هیچ علاقه ای به برنامه نویسی ندارم ولی خب گاهی لازمه،برا همین مختصری دنبال کردم.جاوا را به همون دلیلی که طاها گفت دوس ندارم.

برای برنامه نویسی شبکه به جز جاوا چی خوبه؟

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
پست امیرحسین رو یادم رفته بود جواب بدم:sweatdrop:، حالا اومدم جوابشو بدم

خب مسیر شما برای ما از سمت غربه دیگه، ما همیشه باید از گیلان بیایم طرف مازندران.
اتفاقاً اره منم مجتمع تفریحیش رفته بودم. رفتیم سینمای 6 بعدی البته بعضی از ابعادش مثل آب و باد خراب شده بود و کار نمی کرد ولی فیلمش هیجان انگیز بود.
خیلی دوست داشتم سوار وسایل خفنش بشم( و وسطش داد بزنم، تورو خدا اینو بیار پایین ...)ولی حیف تو خونواده کسی پایه نبود.
نمی دونم مرکز خریدش رفتی؟ واقعاً جنسای فوق العاده و با قیمت خیلی کم داشت. پیراهن نخی به چه خوشگلی 33 تومن. من مدتها بود برای ورزش یه شلوارک کتان می گشتم، بعد چندوقت اونجا پیدا کردم. کلاً لباسای نخیشون زیاد بودن. الان هر جا میری لباس ورزشی بخری یک تیکه نایلون میذارن جلوت.
درست می گی تو فضای خانوادگی شلوغ بازی بده، بیشتر آبرو ریزی محسوب می شه ولی جایی که جوش خونوادگی نیست خیلی حال می ده. در حالت کلی خوش به حالت که با جمع دوستانه رفته بودی.

آخ گفتی .. من هم خیلی دوست داشتم سوار اونا بشم ولی به علتی (ترس نه هاااا .. بعدا بهت میگم:D) نمیشد سوار بشم .. بجاش بچه ها رو وادار کردم بریم تله کابین شانس ما هم اون بالا همش مه بود ولی خیلی حال داد
مرکز خرید اونجا چیز باحال نداشت کههههه .. می اومدی بهت آدرس جای بهتر میدادم :D .. شوخی میکنم اونجا هم برندهای خوبی بود
ما مرکز خرید جای دیگه رفته بودیم .. بهتر از اونجا بود:D

انشاالله قسمت بشه با دوستان بری :smile:

منم اولین دورمه و آخراشه.برای ccnp نمیدونم چیکا کنم

آرش تو دیگه داری میشی یه آی تی من .. نگو اینوووووو
یه دوره ابتدایی شبکه رفتی تا حدودی کافیه .. بقیه شو میتونی خودت توی خونه بخونی
هم کتاب و سایتهای عالی در این زمینه هست و هم محیط هایی برای پیاده سازی .. هرچند به کلاس نرسه ولی اگر واقعا عشق و پشتکار داشته باشی حتی میتونی بهتر از اونجا رشد کنی
خودت رو وابسته نکن

این جمله هم از من بیاد داشته باش
وقتی به نت دسترسی داری هیچ چیز برای یادگیری کم نداری .. ;)

F@tima s332

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه سوال دارم نمیدونم چطوری منظورمو برسونم
ترم گذشته یکی از استادامون درمورد یه تخصصی حرف زد بود که..مثلا برای طراحی شیرآلات (فکرکنم) بکار میره تو استان ماهم افرادی که چنین تخصصی رو دارن کم .درآمدش هم خوب .اسم اون تخصص ،کاررو یادم نمیاد چی بود..فکرکنم قبلا تو بحث ها اسمش آورده شد
اگه کسی منظور منو متوجه شدواطلاع داره ...اسمشوبگه ممنون
:smile:

ببخشیدآآمیون کلام دوستان : )

طاها حک

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
من پیام نور می خونم .اگه اون شخصی باشه که من میگم ما باهاش مدار منطقی خوندیم اردت ویژه ای به پسرها داره یعنی تو کلاس می پرسیدی اسم یکی از دخترها رو نمی دونست ولی اسم همه ی پسرها رو می دونست و وقتی یکی نمی اومد می گفت فلانی چرا نیومده و بعضی وقت ها رو یکی زوم می کرد کل بیوگرافیش رو در می آورد :D
ما استادهای خیلی خیلی ضعیف تر از ایشون داریم مثلا من خودم درس شبکه رو خیلی دوست دارم ولی یک استادی داریم کتاب شبکه رو جلسه اول باز کرد ( که سه فصل هست گفت دو فصل اول رو در مهندسی اینترنت می خونین واسه همین اون ها رو نمیگم از فصل 3 شروع کرده که مبحث امنیت هست اونم از روی کتاب رسما روخوانی می کنه یعنی میگه بزارین بخونم بعد بهتون بگم بعد چند صفحه روخوانی می کنه قسمتی که راحته رو یه مختصری توضیح میده یعنی درس به این شیرینی و مهمی اون قدر خسته کننده اس که خیلی ها کلاس نمیان حالا که قرار گذاشته یک فصل رو بگه اون قدر کند میره جلو که فکر نکنم حتی این یک فصل رو تا آخر ترم تموم کنه:cool:
ما قبلا با بچه ها در مورد برنامه نویسی بحث کردیم .می خواستم بپرسم نظر شما در مورد برنامه نویسی شبکه با زبان جاوا چیه ؟(دوستان دیگه هم اگه خواستن نظر بدن سوالم نظرسنجی عمومیه ):smile:
فکر نکنم همون باشه. چون کلاً نمراتش تو یک رنج خاصی بودی و اصلاً بین دختر و پسر فرقی نمیذاشت.
آره بحث زبان برنامه نویسی از قدیم بین بچه ها رایج بوده. نمی دونم دقیقاً منظورتون از برنامه نویسی شبکه چیه، مثلاً برنامه نویسی سوکت و چنین چیزایی رو می گین؟ اگه اون باشه پی اچ پی هم خوبه ولی من زیاد در چنین حوزه هایی کار نکردم. نسبت به جاوا هم شناختم خیلی کمه و نمی تونم بگم که کدوم بهتره. راستش من کلاً چندان از مبحث شبکه خوشم نمیاد و هیچ وقت دنبالش نرفتم.

آره، بخدا منم تعجب کردم که استادی پیدا شده که هوای پسرا رو داشته باشه. من از وقتی که یادم میاد تو بیشتر کلاسا، خانوما با کمترین تلاش و بدترین ورقه بهترین نمره ها رو می گرفتن.

آخ گفتی .. من هم خیلی دوست داشتم سوار اونا بشم ولی به علتی (ترس نه هاااا .. بعدا بهت میگم:D) نمیشد سوار بشم .. بجاش بچه ها رو وادار کردم بریم تله کابین شانس ما هم اون بالا همش مه بود ولی خیلی حال داد
مرکز خرید اونجا چیز باحال نداشت کههههه .. می اومدی بهت آدرس جای بهتر میدادم :D .. شوخی میکنم اونجا هم برندهای خوبی بود
ما مرکز خرید جای دیگه رفته بودیم .. بهتر از اونجا بود:D

انشاالله قسمت بشه با دوستان بری :smile:

وقتی به نت دسترسی داری هیچ چیز برای یادگیری کم نداری .. ;)
من که میدونم تو آخر شجاعتی:D ولی خداییش اونا که ترسی ندارن. ترس ماله رنجره، اونم وقتی که اون بالا بالاها سروته نگهت می داره:D. ما سوار تله کابین نشدیم.
آقا شما چیز باحال به چی میگی؟:surprised:
جمله آخر امیرحین واقعاً درسته. تو نت همه چیز هست. دوره های آموزشی یه جور موتور محرکه که باعث آشنایی اولیه میشه. مثلاً من تو دوره وب با خیلی چیزا آشنا شدم ولی بیشتر چیزایی که الان بلدم رو خودم از نت یادگیرفتم.

یه سوال دارم نمیدونم چطوری منظورمو برسونم
ترم گذشته یکی از استادامون درمورد یه تخصصی حرف زد بود که..مثلا برای طراحی شیرآلات (فکرکنم) بکار میره تو استان ماهم افرادی که چنین تخصصی رو دارن کم .درآمدش هم خوب .اسم اون تخصص ،کاررو یادم نمیاد چی بود..فکرکنم قبلا تو بحث ها اسمش آورده شد
اگه کسی منظور منو متوجه شدواطلاع داره ...اسمشوبگه ممنون
:smile:
یکم توضیحاتتون گنگه. دقیقتر بگین. مثلاً این تخصص فقط تو همون طراحی صنعتی استفاده میشه؟

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
سوکت پروگرمینگ کار کردی؟
راستش تو dvd همراه کتاب شبکه 2 یک pdf کتابی هست که آموزش برنامه نویسی شبکه با جاواست که حتی در مورد لایه های osi هم بحث کرده (یعنی برنامه نویسی اینا هم ربط داده واسه همین برام جالب بود ولی حجمش زیاده می خوام بخونم ولی می ترسم ااون وقت رو که میذارم بخونم اون قدر به دردم نخوره واسه همین م پرسم .

mohandeseit

کاربر ممتاز
راستش تو dvd همراه کتاب شبکه 2 یک pdf کتابی هست که آموزش برنامه نویسی شبکه با جاواست که حتی در مورد لایه های osi هم بحث کرده (یعنی برنامه نویسی اینا هم ربط داده واسه همین برام جالب بود ولی حجمش زیاده می خوام بخونم ولی می ترسم ااون وقت رو که میذارم بخونم اون قدر به دردم نخوره واسه همین م پرسم .
به نظر من آنچنان لازم نیست

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
سلااام
حالا توی زبان برنامه نویسی به نظر شما کدوم بهتره؟
PHP,C# (windows app),JAVA,WPF app

خب سی شارپ و کلا فرومورک دات نت چیزی بیشتر از اسباب بازی نیستن. الان خیلی از کسانی که توی سایت برنامه نویس مدیر هستند فقط با دابل کلیک و تایپ چنین چیزی بلدن کار کنن:

کد:
WebBrowser1.Navigate(Textbox1.text)

ولی جاوا و پی اچ پی قدرت بیشتری دارند. از طرفی مربوط به شرکت خاصی نیستند و در صورتی که شرکت ها بخوان داغونشون کنن جامعه نمونه بهتری ارائه میده. نمونش MySQL که خود سازندش MariaDB رو به عنوان جایگزینش ارائه کرد.

نظر من روی زبانهایی هست که نوپا تر هستند مثل پرل ، پایتون ، روبی و ... . فرمورک هم چیزی مثل Qt خوبه .

این چه زبانیه؟ من تا حالا نشنیده بودمش.

یک زبان محاسباتی و بهتر بگم تابعی هست. کلا توی توابع ریاضی میچرخید. نمونه کدش که خودم برای محاسبه کتانژانت نوشتم :

کد:
cot(r) = 1/tan(r)

و برای کامپایلش کافیست که توی ترمینال لینوکس (یا خط فرمان هر سیستم عاملی که هسکل رو درش نصب داریم!) تایپ کنیم :

کد:
ghci

تا به شل خودش برسیم. اونجا (با فرض اینکه کد من روی دسکتاپ قرار داره و لینوکس استفاده میکنم) :

کد:
:cd ~/Desktop
:load cot.hs

و بعدش کافیه :
کد:
cot(45)

رو حساب کنید توی اون شل. چیزی هست مثل R ولی کمی پیشرفته تر و البته ساده تر :) .

اینم وبسایتش : http://haskell.org

F@tima s332

عضو جدید
کاربر ممتاز
یکم توضیحاتتون گنگه. دقیقتر بگین. مثلاً این تخصص فقط تو همون طراحی صنعتی استفاده میشه؟

والا خوداستاد هم زیاد توضیح نداد منم چیززیادی یادم نموند البته ازدوستان دیگه هم میپرسم یادشون نمیاد.باید دوباره برم ازاستاد بپرسم:|

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
?Fedora 18...Have you ever seen a Spherical Cow

Have you ever seen a Rarirng Ringtail ?

اگه ندیدی حتما ببین :D . البته اینم اسکرین شات کنونی خودم :

این Xubuntu 13.04 Beta 1 هست با Icon Theme و Window Theme مربوط OS X :D والپیپر هم مال Mountain Lion هست.

طاها حک

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
اگه بحث سوکت و ایناست که پی اچ پی هم می تونه جوابگو باشه.

خب سی شارپ و کلا فرومورک دات نت چیزی بیشتر از اسباب بازی نیستن. الان خیلی از کسانی که توی سایت برنامه نویس مدیر هستند فقط با دابل کلیک و تایپ چنین چیزی بلدن کار کنن

ولی جاوا و پی اچ پی قدرت بیشتری دارند. از طرفی مربوط به شرکت خاصی نیستند و در صورتی که شرکت ها بخوان داغونشون کنن جامعه نمونه بهتری ارائه میده. نمونش MySQL که خود سازندش MariaDB رو به عنوان جایگزینش ارائه کرد.
نظر من روی زبانهایی هست که نوپا تر هستند مثل پرل ، پایتون ، روبی و ... . فرمورک هم چیزی مثل Qt خوبه .
حرفت کاملاً درسته، زبانی مثل سی شارپ مثله اسباب بازیه، و چون بازی باهاش راحته برا خیلیا جذابیت داره و بدبختانه در شرکت ها هم ازش بیشتر استفاده میشه. خود منم از سی شارپ استفاده می کنم، همه پروژه های دانشجوییم و حتی سمینار و پایان نامم رو هم با این زبان کار می کنم و خودمم گفتم هر زبانی براساس اقتضای محیط کاری باید استفاده بشه.
دقیقاً چون دستت تو پی اچ پی بازتره، من پی اچ پی رو خیلی دوست دارم و چون همه کارو خودم می کنم، درسته که سخت تر میشه و وقت بیشتر میگیره و لذتشم بیشتره.
عزیزم پرل و پایتون کجا نوپا هستند(روبی رو نشنیدم)!!! اگه تغییراتی که در چند سال اخیر روی این زبان ها انجام شده باعث شده فکر کنی نوپا هستند، اشتباه می کنی. همه زبان ها مثل دلفی، سی و پی اچ پی تغییرات زیادی کردند. پایتون یک زمانی خیلی فراگیر بود.

prp-e همینجوری پیش بره پسفردا LISP رو معرفی میکنه،بعد هم حتما نوبت COBOL و غیره اس :D
نه اشتباه نکن، میخواد مستقیماً بره عصر حجر و زبان ماشین کار کنه:D.

اگه ندیدی حتما ببین :D . البته اینم اسکرین شات کنونی خودم :
نمی دونم من چرا SUSE رو دوست داشتم. البته از آخرین باری که از لینوکس استفاده کردم، 2-3 سالی میگذره(واقعاً جای بسی خجالت داره که از لینوکس استفاده نمی کنم:sweatdrop:).

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
زیزم پرل و پایتون کجا نوپا هستند(روبی رو نشنیدم)!!!

نگو زبانی مثل Lisp رو قدیمی میدونی (سال ۱۹۵۸ ، یادش بخیر خودم مک کارتی رو وادار کردم لیسپ رو بسازه :D ) در حالی که پایتون ۱۹۹۰ رو نوپا نمیدونی؟ البته زبان «مدرن» بهتر از نوپا بود. در حال حاضر زبانهای Vala , Go نوپا هستن چون تقریبا روی همرفته ۴ سال هم نمیشه که اومدن! Go که همین ۲۰۱۲ اومد. به عبارتی من نسبت به C سنجیدم این دو زبان رو.
خب! بگذریم . یکی از ملاکهای سنجش زبان برای من اینه که تا حد امکان حلقه و شرط توش کم باشه. یکی دیگه از ملاک ها هم نداشتن ; (سمی کالن) هست! به همین دلیل هم ترجیح دادم که زبان خودم رو ایجاد کنم. بزودی زبانی ایجاد میکنم که کدها رو با یه سینتکس زیبا بگیره و به C ترجمه کنه. اسمش انتخاب شده : Jailbreak به یاد دوره اپل بازیم :D

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز

این Xubuntu 13.04 Beta 1 هست با Icon Theme و Window Theme مربوط OS X :D والپیپر هم مال Mountain Lion هست.
بومي منطقه امون نيست وگرنه به احتمال زياد ميديدم.

ايني كه ميبينم گنومه،درسته؟ خوبه...
بزودی زبانی ایجاد میکنم که کدها رو با یه سینتکس زیبا بگیره و به C ترجمه کنه. اسمش انتخاب شده : Jailbreak به یاد دوره اپل بازیم :D
يه كتابي بود كه شخصيت اصليش يكي از آرزوهاش اين بود يه دستگاهي اختراع كنه كه باهاش صداي آدمهايي كه نميخواي رو نشنوي.اما فقط تونست اسمش رو اختراع كنه : صدا خفه كن AB Sytem

(اگر واقعا مشتاقيد بدونيد،اسم كتاب «مرد باش بارانكين» بود)

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
بومي منطقه امون نيست وگرنه به احتمال زياد ميديدم.

ايني كه ميبينم گنومه،درسته؟ خوبه...

يه كتابي بود كه شخصيت اصليش يكي از آرزوهاش اين بود يه دستگاهي اختراع كنه كه باهاش صداي آدمهايي كه نميخواي رو نشنوي.اما فقط تونست اسمش رو اختراع كنه : صدا خفه كن AB Sytem

(اگر واقعا مشتاقيد بدونيد،اسم كتاب «مرد باش بارانكين» بود)

خوبه گفتم Xubuntu :| خب معلومه Xfce هست :| .

یه سوال ، با CoffeScript و Vala آشنایی داری؟

Drago

کاربر ممتاز
خوبه گفتم Xubuntu :| خب معلومه Xfce هست :| .

یه سوال ، با CoffeScript و Vala آشنایی داری؟
درسته،سوال احمقانه ای بود و از روی حواس پرتی.

نه.کلا چندان با برنامه نویسی و زبان های برنامه نویسی آشنایی ندارم،فقط SQL و PL/SQL رو مسلطم و خیلی کم هم ++C.دنبال جاوا یاد گرفتن بودم که تنبلی کردم ولی هنوز دنبالشم.

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
خب دوتا زبانی که گفتم یک خاصیت دارند و اون هم اینه که «زبان نیستند» . یعنی هرچی از شما دریافت میکنند ، به کدهای دیگه ترجمه میکنند. به عبارتی وقتی این برنامه رو در Vala مینویسی :

کد:
int main()
{
print("Hello World\n");
return 0 ;
}

و با valac میخوای کامپایلش کنی میبره یجای امن ، اون رو به این تبدیل میکنه :

کد:
#include <stdio.h>
int main()
{
printf("Hello World\n");
return 0;
}

و بعد با gcc کامپایلش میکنه و یک پیغام میده که با موفقیت کامپایل شد. CoffeScript هم یه سری کد ساده میگیره JavaScript تحویل میده. در واقع چیزی که من دنبالشم اینه! یه زبان با سینتکس ساده ای مثل ‌bash که پشت پرده اون رو به C تبدیل کنه. چیز زیادی هم نمیخواد! میشه به سادگی از کد کامپایلر Vala استفاده کرد برای ساخت چنین کامپایلری.
اما Jailbreak اسمش اختراع نشده فقط :) خودش هم تا حدودی ساخته شده. مثلا این کد همون مثالهای بالاست :
کد:
echo @"Hello World"

اون @ هم کار دستور \n رو انجام میده :)

آخرین ویرایش:

NAZIY0

عضو جدید
تشكر ميكنم از تمام بچه ها كه بحث راه انداختن و بحث كردن.:gol: بحثاي قشنگي كردين.چند وقتي بود خبري از بحثاي قشنگو پر محتوا تو تالار نبود.خيلي استفاده كردم.
خیلی ساده بگم، می خواین ارشد بگیرین، کافیه از مهر قشنگ بخونین تا آخر بهمن، می خواین کار یاد بگیرین، برین تو موسسات دوره ببینین.
خب اگر جفتشو بخوايم انجام بديم چي كار بايد بكنيم؟

اي مهندس شما كه با طرفدار محكم پسرا درس داري چرا اين حرفا رو ميزنيد؟دكتر كه خيلي طرفدار شماهاست!

mohandeseit

کاربر ممتاز
تشكر ميكنم از تمام بچه ها كه بحث راه انداختن و بحث كردن.:gol: بحثاي قشنگي كردين.چند وقتي بود خبري از بحثاي قشنگو پر محتوا تو تالار نبود.خيلي استفاده كردم.

اي مهندس شما كه با طرفدار محكم پسرا درس داري چرا اين حرفا رو ميزنيد؟دكتر كه خيلي طرفدار شماهاست!
ج س 1:خب فعلا" که ارشد بهت نمیخوره برو تو موسسات
پ ن:خودش که پیش ما چیزی رو نمیکنه...خیلی شیطونه این دکتر...چی میگه حالا؟

طاها حک

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
نگو زبانی مثل Lisp رو قدیمی میدونی (سال ۱۹۵۸ ، یادش بخیر خودم مک کارتی رو وادار کردم لیسپ رو بسازه :D ) در حالی که پایتون ۱۹۹۰ رو نوپا نمیدونی؟ البته زبان «مدرن» بهتر از نوپا بود. در حال حاضر زبانهای Vala , Go نوپا هستن چون تقریبا روی همرفته ۴ سال هم نمیشه که اومدن! Go که همین ۲۰۱۲ اومد. به عبارتی من نسبت به C سنجیدم این دو زبان رو.
خب! بگذریم . یکی از ملاکهای سنجش زبان برای من اینه که تا حد امکان حلقه و شرط توش کم باشه. یکی دیگه از ملاک ها هم نداشتن ; (سمی کالن) هست! به همین دلیل هم ترجیح دادم که زبان خودم رو ایجاد کنم. بزودی زبانی ایجاد میکنم که کدها رو با یه سینتکس زیبا بگیره و به C ترجمه کنه. اسمش انتخاب شده : Jailbreak به یاد دوره اپل بازیم :D
به یه نکته دقت کن. در دنیای کامپیوتر 23 سال خیلی زیاده. تو همون سال 90 وضعیت دانش کامپیوتر در چه حدی بود و الان در چه حدیه. تو علم فیزیک یک مقاله که مال دهه 90 هست شاید کار نسبتاً جدیدی هم محسوب بشه چون سرعت رشد علم فیزیک کمه ولی تو علم کامپیوتر اصلاً این طور نیست.
تو بیشتر درسای دوره ارشدم ، وقتی که پروژه کار می کردیم، اساتید روی تاریخ رفرنس حساس بودند. درسی داشتم که برای پروژش فقط رفرنس بعد از سال 2010 رو قبول داشت. چون میزان تغییر و رشد در علم کامپیوتر و ارتباطات خیلی زیاده. پیش اومده که من برای استادم یک مقاله جالب نشون دادم و مثلاً تاریخش مال 2003 بوده، یعنی 10 سال پیش، استادم فوراً گفته قدیمیه.

محمد جوابتونو داد و منم قبلاً گفتم. سال آخر مال ارشده، حال 3 سال اول رو هر کاری دوست دارین می تونین بکنین. اون 3 سال برین دانش عملی کسب کنین و سال آخر هم از ارشد قبول شین.

Drago

کاربر ممتاز
خب بعد از مدتها یکی از آرزوهای کامپیوتری من برآورده شد :

http://velsa.haghiri75.com

یک سیستم عامل مستقل MikeOS & UNIX Like :)
البته من هیچوقت آرزوی بوییدن بو های مخلتف از طریق کامپیوترم رو نداشتم اما به لطف گوگل اون هم حل شد!

http://www.google.com/landing/nose

یه ایده ی فوق العاده!!! توضیحاتی که خودش داده به اندازه کافی ساده اس،خودتون امتحانش کنید و لطفا تا فردا شب توضیح بیشتری نخواید!!

همونطور که دوستان گفتن،اگه بخواید جفتش رو انجام بدید (هم ارشد و هم مهارت های عملی) باید هردو کار رو انجام بدید (هم ارشد بخونید و هم در موسسات و ... آموزش عملی ببینید).
البته وقتی واسه ارشد میخونید بهتره مسائل متفرقه رو کم کنید.

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
عاغا این گوگل نوز نیازی به سخت افزار خاصی داره؟ :D

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته من هیچوقت آرزوی بوییدن بو های مخلتف از طریق کامپیوترم رو نداشتم اما به لطف گوگل اون هم حل شد!

http://www.google.com/landing/nose

یه ایده ی فوق العاده!!! توضیحاتی که خودش داده به اندازه کافی ساده اس،خودتون امتحانش کنید و لطفا تا فردا شب توضیح بیشتری نخواید!!

.

دروغ 13 خودمون و یا اول اوریل خودشون ؟ !!!!!

اگه اشتباه نکنم , گوگل هر سال این موقع یکی از این دروغ هارو , رو میکنه !

--------

13 بدرتون هم مبارک.

Google Nose دروغ اول آپریل بود :razz: ما رو باش :biggrin:

خوب گول خوردی :D

ولی به هر حال بوییدن از طریق کامپیوتر هم تکنولوژی هست که محقق ها دارن روش کار میکنن !!

من قبلا یه سری مستند در مورد کار کردن رو این تکنولوژی دیدم.

به هر حال با این سرعت رشد تکنولوژی , در اینده بو ها رو نیز از طریق کامپیوتر حس خواهیم کرد و اون زمان دور نخواهد بود .

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
یه شرکت عطرسازی از دهه ۹۰ به این تکنولوژی رسیده! و مثلا یک گل کمیاب رو میارن میدن به ماشین بو میکنه و بعدش بو رو شبیه سازی میکنه برای تولید اسانس مصنوعی :confused:

Drago

کاربر ممتاز
عاغا این گوگل نوز نیازی به سخت افزار خاصی داره؟ :D
حیف که داستان لو رفته وگرنه بهت میگفتم که گوگل خودش توضیح داده که واسه اینکار نیاز به سخت افزار خاصی نیست و از طریق امواج Infrasound (مادون صوت؟!!) این بو رو ایجاد میکنه!!

لعنتی توضیحاتی که میده هرچقدر هم غیرواقعی باشه کاملا قانع کننده است!

دروغ 13 خودمون و یا اول اوریل خودشون ؟ !!!!!

اگه اشتباه نکنم , گوگل هر سال این موقع یکی از این دروغ هارو , رو میکنه !
اون قدیم بود که هرسال «یکی» رو میکرد،توی سالهای گذشته هرسال چندتا چیز مختلف رو میکنه.
مثلا امسال ۳ مورد بود :
  • اولیش که همین دماغ گوگل بود.
  • یه ویدیو منتشر کرده بود و گفته بود که GMAIL کلا قراره آبی بشه! هرچی که توش هست آبی میشه! (این بلاگ های تخصصی نوشته بودن که توش یه تیکه های هم به فیسبوک و مایکروسافت انداخته،اونا هم روی آبی مانور میدن دیگه)
  • اعلام کرده بود که یوتیوب یه سیستم آزمایشی و برای مسابقه بوده.قراره بسته بشه و داورا بشینن همه ویدیوها رو نگاه کنن سال ۲۰۲۶ بیان برنده رو اعلام کنن!!

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
مثل اینکه دیروز تولد یکی از بچه های تالار ایتی بوده که این روزها کمتر به باشگاه سر میزنه :

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/359268-*بشتابیدکه-تولد-فرشته-جونم-نزدیکه-*

فرشته خانم تولدتون رو خیلی خیلی تبریک میگم.

انشالله که همیشه سلامت و موفق باشی و در کنار خانواده روزها رو با شادی سپری کنی.

براتون بیشترین ها رو از بهترین ها ارزومندم.

این کیک ها هم تقدیم به شما و البته کسایی که کیک دوست دارن ( :D ) :

این کادو ها هم تقدیم به شما :

عذرخواهی بنده رو برای اینکه دیروز تبریک نگفتیم پذیرا باشید.
کاش یه تاپیک داشتیم که تاریخ تولد همه ی بچه های تالار ایتی داخلش نوشته میشد که حداقل تو تالار بهشون تبریک میگفتیم.

مطمئنا تولد خیلی از بچه ها هم میاد و میره و ما اصلا متوجه نمیشیم.

آخرین ویرایش:
بالا