مسائل شخصی کاربران: تفسیر کلمه ازدواج...یک عمر زندگی مشترک

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
با سلام به همه کاربران گرامی

با بحثی دیگر پیرامون مسئله شخصی دوکاربر از کاربران گرامی سایت منتظر نظرات شما دوستان می باشیم

مسئله این دوستان:

خانمی واقایی هستند که برسر مسئله ازدواج خود دچار مشکل شده اند

ماجرا
ماجرا ازین جا اغاز می شود که خانم به فردی علاقه مند می شود حدود چندماهی از این احساس خود حرفی در میان نمی گذارد ..بعد از مدتی به یکی از دوستان این فرد در سایت موضوع را گویا میکند ..این دوست هم موضوع را به اقا میگوید
با توجه به اینکه خانم در شرایط روحی بدی نسبت به این امر قرار داشته با همدیگر صحبت میکنند وخانم

از علاقه خود نسبت به ایشون میگوید واز قصد ازدواجی که با ایشون دارد سخن میگوید

اقا هم که اول درباب ارام کردن دختر در میاد وشرایطش را میگوید بعد از مدتی میبیند ملاک هایی که در ذهنش دارد دراین خانم تقریبا هست والبته بدون دادن قول وگذاشتن شرط شناخت کامل از این خانم پیشنهاد اورا میپذیر د که تامل کند

طر چند روزی وسوالاتی که از خانم میکند از زندگی وطرز رفتارش رفتارهایی میبیند در ایشون که با اخلاقیاتش سازگار نیست وپیشنهاد اورا مبنی برازدواج اعلام میکند که نمی تواند بپذیرد

از طرفی حالات روحیات خانم وراحت نگذشتن از این مسئله از طرف دیگر ایا این ازدواج درست است یا نه هنوز هر دونفر را در شک وتردید نگه داتشته است

امیدوارم با نظرات خود راه های جدید را پیش رو این دوستان قرار دهید

لطفا از زدن پست های اضافی وتمسخر جدا خودداری شود تا شرمنده دوستان نشویم

آخرین ویرایش:

samira.bas

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من کاملا اشتباهه به خاطر اینکه زندگی زیر یک سقف فقط عشق و عاشقی نیست... دو طرف توی همه چیز هم شریکن اما اگه اخلاقیاتشون با هم سازگارنباشه یه جنگ دائمی بینشون در می گیره.
از طرف دیگه مجبور کردن یک آقا برای این که کنارت باشه یعنی محدود کردنش و به انحصار کشیدنش که اینطور اون هم همیشه دنبال اینه که حصار رو پاره کنه و رها بشه ...

sami1984

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظرمن بدترين كار رابطه داشتن به يه نفر به خاطر حس ترحمه.چون بعد از ازدواج اثرات غير قابل جبراني داره.
عشق خيلي مهمه اما اگه دو طرفه باشه.اون آقا آيا خانم را دوستش داره يا حس ترحمه يا رودربايستي؟از نظر ظاهري برايش دلنشين است؟حرف هاي هم را مي فهمن؟
اگه پاسخ مرحله اول مثبت بود حالا اجازه داريم به مرحله دوم يعني تعيين ميزان تناسب به كمك يه مشاور ازدواج برسيم.

Abolfazl_r

عضو جدید
کاربر ممتاز
با عرض سلام خدمت دوستان گرامی.

و با تشکر از خانم اوای علم به خاطر دعوتتون.

به نظر من این خانم ابتدا باید مشکلات روحی خودشون رو تحت نظر یه مشاور خوب تا حدودی رفع و رجوع بکنن بعد وارد حیطه ازدواج بشن. به نظر من رفع مشکلات روحی با اقداماتی از قبیل ازدواج هیچ وقت جواب نداده و نمیده. چون ازدواج به معنای درمان این مشکل تلقی نمیشه. بلکه خودش مشکلات جدید رو پیش پای این خانم قرار میده. و از اونجایی که هر فردی ظرفیت های خاص خودش رو داره فکر نمیکنم ایشون بتونن از پس هر دو معضل به خوبی بر بیان. ضمن اینکه با نظر سمیرا خانم کاملا موافقم. در بند کشیدن این آقا از طرف خانم کار درستی نیست و خودش در آینده باعث بروز مشکلات میشه. علاوه بر همه اینها با توجه به چیزی که من از روحیات این خانم متوجه شدم فکر میکنم این رابطه هرچه زودتر کات بشه به نفع طرفین هست. چون هرچه جلوتر بریم هم جدایی برای خانم سختتر میشه و هم آقا ممکنه از روی ترحم و دلسوزی جواب مثبت بده.
و توصیه من به این خانم:
با پایان یافتن این ارتباط دنیا تموم نمیشه. تا شقایق هست زندگی باید کرد. یه مقدار به خودتون استراحت بدید و وقت بیشتری رو با دوستانتون صرف کنید. سعی کنید خودتون رو با کار یا درس سرگرم کنید و مسیر زندگی رو با روحیه، نشاط و سرشار از انرژی در پیش بگیرید. با سرعت جلو برید. بگذارید موقعیتها شما رو دنبال کنن. نه اینکه شما موقعیت هارو پیگیری کنید. امیدوارم در تمام مراحل زندگیتون موفق باشید. :gol::gol::gol:

mahboobeyeshab

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله منم با نظر دوستان كه تاكنون نظر دادند موافقم...
اگه حس ترحم و رو دربايستي هست كه بايد كنار گذاشته بشه و اگه اقا براشون قبول هست اين امر كه خانم اول بار پيشنهاد دادن و گفته اند كه آقا مورد توجه ايشون قرار گرفته و بايد تمام جوانب سنجيده بشه.... از طرف بيشتر اقا!!!
خانم كه تكليفشون معلومه و بايد آقا فعلا نظرش رو بده....

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
ممنون از نظرات ولی در پست اول هم گفتم این پیشنهاد از طرف اقا وقتی دیدن ملاک های تقریبی دارند تایید شده تا روی این موضوع فکر شود

ور در مورد مشکلات خانم هم باید بگم همان طور که قبلا گفته شد در اثر این علاقه از نظر روحی در وضعیت بد بودند

BIGHAM

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب وقتی آقا هم در مراحل اولیه نظرش مثبت هست. حرکت بعدی و قدمهای بزرگتر رو ایشون بردارند. و از اینجا به بعد ایشون پیش قدم بشوند برای شناخت و آشنایی بیشتر. اگر هم سبک سنگین کردند و تصمیمشون رو گرفتن بسم الله. برای خواستگاری رسمی اقدام کنند. اصلا شاید خانم در مراحل آشنایی از ازدواج با ایشون منصرف بشوند و ایضا آقا.

mahboobeyeshab

عضو جدید
کاربر ممتاز
با عرض سلام خدمت دوستان گرامی.

و با تشکر از خانم اوای علم به خاطر دعوتتون.

به نظر من این خانم ابتدا باید مشکلات روحی خودشون رو تحت نظر یه مشاور خوب تا حدودی رفع و رجوع بکنن بعد وارد حیطه ازدواج بشن. به نظر من رفع مشکلات روحی با اقداماتی از قبیل ازدواج هیچ وقت جواب نداده و نمیده. چون ازدواج به معنای درمان این مشکل تلقی نمیشه. بلکه خودش مشکلات جدید رو پیش پای این خانم قرار میده. و از اونجایی که هر فردی ظرفیت های خاص خودش رو داره فکر نمیکنم ایشون بتونن از پس هر دو معضل به خوبی بر بیان. ضمن اینکه با نظر سمیرا خانم کاملا موافقم. در بند کشیدن این آقا از طرف خانم کار درستی نیست و خودش در آینده باعث بروز مشکلات میشه. علاوه بر همه اینها با توجه به چیزی که من از روحیات این خانم متوجه شدم فکر میکنم این رابطه هرچه زودتر کات بشه به نفع طرفین هست. چون هرچه جلوتر بریم هم جدایی برای خانم سختتر میشه و هم آقا ممکنه از روی ترحم و دلسوزی جواب مثبت بده.
و توصیه من به این خانم:
با پایان یافتن این ارتباط دنیا تموم نمیشه. تا شقایق هست زندگی باید کرد. یه مقدار به خودتون استراحت بدید و وقت بیشتری رو با دوستانتون صرف کنید. سعی کنید خودتون رو با کار یا درس سرگرم کنید و مسیر زندگی رو با روحیه، نشاط و سرشار از انرژی در پیش بگیرید. با سرعت جلو برید. بگذارید موقعیتها شما رو دنبال کنن. نه اینکه شما موقعیت هارو پیگیری کنید. امیدوارم در تمام مراحل زندگیتون موفق باشید. :gol::gol::gol:

من با نظر شما هم موافقم ولي اينكه گفتين خانم مشكل روحيشون رو تحت نظر مشاور قرار بدن!!!كمي تامل برانگيزه اين خانم دچار بهران روحي شدند به خاطر وجود آقاست نه چيز ديگري در واقع لازم و ملزوم هم هستند و وجود آقا(توجه يا عشق) باعث پريشاني شده كه طبيعي است از نظر من....
حالا چرا شما ميگين كات بشه بهتره....خوب نه شايد بتونن با هم كنار بيان...و تشكيل زندگي هم بدهند...!؟

BIGHAM

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله منم با نظر دوستان كه تاكنون نظر دادند موافقم...
اگه حس ترحم و رو دربايستي هست كه بايد كنار گذاشته بشه و اگه اقا براشون قبول هست اين امر كه خانم اول بار پيشنهاد دادن و گفته اند كه آقا مورد توجه ايشون قرار گرفته و بايد تمام جوانب سنجيده بشه.... از طرف بيشتر اقا!!!
خانم كه تكليفشون معلومه و بايد آقا فعلا نظرش رو بده....
نمیشه گفت خانم تکلیفش 100 درصد از حالا معلومه. شاید متوجه بشوند که ایشون اون کسی که فکر می کردند نیست.

mahboobeyeshab

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون از نظرات ولی در پست اول هم گفتم این پیشنهاد از طرف اقا وقتی دیدن ملاک های تقریبی دارند تایید شده تا روی این موضوع فکر شود

ور در مورد مشکلات خانم هم باید بگم همان طور که قبلا گفته شد در اثر این علاقه از نظر روحی در وضعیت بد بودند

خوب پس مشكل كجاست؟!!!....آقا و خانم هر دو بايد همو خوب بشناسن ديگه بحثي نميمونه....
و با در نظر گرفتن اينكه تفاوتها بينشون زياده و بايد به اين موضوع واقف باشند.....

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
خوب پس مشكل كجاست؟!!!....آقا و خانم هر دو بايد همو خوب بشناسن ديگه بحثي نميمونه....
و با در نظر گرفتن اينكه تفاوتها بينشون زياده و بايد به اين موضوع واقف باشند.....

طی چند روزی وسوالاتی که از خانم میکند از زندگی وطرز رفتارش رفتارهایی میبیند در ایشون که با اخلاقیاتش سازگار نیست وپیشنهاد اورا مبنی برازدواج اعلام میکند که نمی تواند بپذیرد

ولی از طرفی حالات روحی خانم واز طرفی درست بودن ازدواج یا نبودن ان بحث هست یعنی جایی بریا تامل دارد؟

ببینید من توی پست اول این مطلب ذکر کردم که چه اتفاقی افتاد

mahboobeyeshab

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمیشه گفت خانم تکلیفش 100 درصد از حالا معلومه. شاید متوجه بشوند که ایشون اون کسی که فکر می کردند نیست.

نه نه منظورم اين نبود خانم مطمئن باشه 100درصد روي اين قضيه...و دست از چيزهاي ديگه و شناخت و ... بكشه...
منظورم از گام اول هست......
خانم تكليفش معلومه يعني بايد بسنجه و ببينه آيا آقا تمتم ملاكها رو داره و باقي ماجرا....

Abolfazl_r

عضو جدید
کاربر ممتاز
من با نظر شما هم موافقم ولي اينكه گفتين خانم مشكل روحيشون رو تحت نظر مشاور قرار بدن!!!كمي تامل برانگيزه اين خانم دچار بهران روحي شدند به خاطر وجود آقاست نه چيز ديگري در واقع لازم و ملزوم هم هستند و وجود آقا(توجه يا عشق) باعث پريشاني شده كه طبيعي است از نظر من....
حالا چرا شما ميگين كات بشه بهتره....خوب نه شايد بتونن با هم كنار بيان...و تشكيل زندگي هم بدهند...!؟

خوب شد که پرسیدید. خودم هم میخواستم مسئله رو باز کنم که کسی دچار شبهه نشه. ببنید حرفی که زدم عموما از تجربم بوده در زندگی های افراد مختلفی که باهاشون نشست و برخاست داشتم. از قدیم گفتن تب تند عرقش زود میاد. این حرارت و اشتیاقی که از سمت خانم توی آشنایی در فضای مجازی شکل گرفته و بحران روحی که ایشون به واسطه پایان این رابطه دارن باهاش دست و پنجه نرم میکنن به نظر منطقی نمیاد. به نظر عشق نمیاد. بیشتر شبیه به یک هیجان عاطفی هست و همونطور که یکباره و بدون شناخت کافی شکل گرفته ممکنه دفعتا فروکش کنه. ضمن اینکه آسیب پذیر بودن خانم به لحاظ عاطفی این ذهنیت رو در من به وجود میاره که ادامه این ارتباط باعث بحران های شدیدتر روحی میشه و به ضرر این خانم هست.

samira.bas

عضو جدید
کاربر ممتاز

ولی منم با نظر ابوالفضل موافقم. ازدواج مشکلی رو حل نمی کنه حتی اگه فقط به خاطر طرف مقابلت باشه.

mahboobeyeshab

عضو جدید
کاربر ممتاز
طی چند روزی وسوالاتی که از خانم میکند از زندگی وطرز رفتارش رفتارهایی میبیند در ایشون که با اخلاقیاتش سازگار نیست وپیشنهاد اورا مبنی برازدواج اعلام میکند که نمی تواند بپذیرد

ولی از طرفی حالات روحی خانم واز طرفی درست بودن ازدواج یا نبودن ان بحث هست یعنی جایی بریا تامل دارد؟

ببینید من توی پست اول این مطلب ذکر کردم که چه اتفاقی افتاد

ببين دوست خوبم.....
تفاوت ها هميشه هستن و اينكه هميشه دوتا آدم با هم اختلافات زيادي دارند و در زندگي مشترك پيداكردن اين تفاوتها و اختلافهاست و اينكه به اونها رو حل كردن و به نقطه مشترك رسيدن كه بهش ميگكن تفاهم هست...پس در اولين قدم نبايد ناراحت اين باشن كه به اين موضوع پي بردند كه از نظر اخلاقي باهم سازگار نيستند خوب بايد خودشون رو سازگار كنند ....و ببينن حق با كيست...سبك و سنگين كنند و...خيلي چيزاي ديگه ...از همين اول بايد ياد بگيرند و آستانه خودشون رو بسنجنن...من مشكلي نميبينم خوب اين دوستان زودتر از حد معمول به اختلاف هاي هم پي بردند و به ناسازگاري رسيدن....
ممكنه در افراد ديگه بعداز ازدواج صورت بگيره...
دركل اين تو سروكله هم زدنها مفيده....!
درست ب.ودن اين ازدواج يعني چي؟
منظورتون به خاطر اينه كه از محيط نت شروع شده؟!!!
يا چيز ديگر؟

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
ببين دوست خوبم.....
تفاوت ها هميشه هستن و اينكه هميشه دوتا آدم با هم اختلافات زيادي دارند و در زندگي مشترك پيداكردن اين تفاوتها و اختلافهاست و اينكه به اونها رو حل كردن و به نقطه مشترك رسيدن كه بهش ميگكن تفاهم هست...پس در اولين قدم نبايد ناراحت اين باشن كه به اين موضوع پي بردند كه از نظر اخلاقي باهم سازگار نيستند خوب بايد خودشون رو سازگار كنند ....و ببينن حق با كيست...سبك و سنگين كنند و...خيلي چيزاي ديگه ...از همين اول بايد ياد بگيرند و آستانه خودشون رو بسنجنن...من مشكلي نميبينم خوب اين دوستان زودتر از حد معمول به اختلاف هاي هم پي بردند و به ناسازگاري رسيدن....
يا چيز ديگر؟
بله چون از محیط نت اغاز شده

ببینید این اقا به نظرم یکی از مشکلاتش بحث حجاب وارایش کردن این خانم هست...که این دختر دارای این خصوصیات هست

بعد این اقا هم میگه غیرت من قبول نمیکنه تاحالا یک دختر این طویر بوده حالا بخواد همسر من باشه

Abolfazl_r

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببين دوست خوبم.....
يا چيز ديگر؟

خوب محبوبه خانم وقتی هیچ قیدی بینشون نیست چرا خوشون رو تو دردسر بندازن و بزنن تو سر و کله هم؟
اینایی که شما میگی رو بنده قبول دارم. ولی برای کسانی که ازدواج کردند. نه برای کسانی که تو شروع یه رابطه قرار دارن. وقتی از همین نقطه به اختلافات رسیدن صلاح نیست عقب بشینن؟ چرا عاقل کند کاری که باز آید پشیمانی؟

samira.bas

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببين دوست خوبم.....
يا چيز ديگر؟

عزیزم درسته که همیشه اختلافاتی وجود داره اما دو نفر که می خوان با هم ازدواج کنن باید سعی کنن که لااقل 70% از ایدآل هاشون رو طرف مقابلشون داشته باشه که بقیه هم برطرف بشه یا باهاش کنار بیان اگه توی بیشتر چیز ها اختلاف نظر وجو داشته باشه هیچ وقت تفاهم به وجود نمیاد.

mahboobeyeshab

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله چون از محیط نت اغاز شده

ببینید این اقا به نظرم یکی از مشکلاتش بحث حجاب وارایش کردن این خانم هست...که این دختر دارای این خصوصیات هست

بعد این اقا هم میگه غیرت من قبول نمیکنه تاحالا یک دختر این طویر بوده حالا بخواد همسر من باشه

خوب پس وقتي اقا به گفته خودش غيرتش بر نميداره .....
من و شما ديگه چيزي براي گفتن نداريم ....
ولي خوب خداوند تواب هست و توبه رو ميپزيره اقا كه بنده خداوند رحمان هستند ....
درثاني بلعكس آقايون كه هرگز تغيير نخواهند كرد...خانمها اين قابليت رو دارن كه تغيير كنند....

aaj6551

عضو جدید
سلام عزیزم..
به نظر من ابراز علاقه خانم به اون آق کمی زود بوده....خیلی بی انصافی است که اگه خانمی عاشق بشه به عشقش توجه نکنه...ولی باید یه کاری هایی قبل از اینکه ابراز می کرد انجام می دادم.مثلا اینکه آیا همخوانی یا کفیتی بین اونها هست منظور همون وجه های مشترکه....اگه میبود می توان اقدام کرد

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
درثاني بلعكس آقايون كه هرگز تغيير نخواهند كرد...خانمها اين قابليت رو دارن كه تغيير كنند....
خوب من هم همین را بهشون گفتم گفتم اکثرا بعد ازدواج تغییر میکنند وعوض میشن شما هم میتونید شرایط را بگید

mahboobeyeshab

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب محبوبه خانم وقتی هیچ قیدی بینشون نیست چرا خوشون رو تو دردسر بندازن و بزنن تو سر و کله هم؟
اینایی که شما میگی رو بنده قبول دارم. ولی برای کسانی که ازدواج کردند. نه برای کسانی که تو شروع یه رابطه قرار دارن. وقتی از همین نقطه به اختلافات رسیدن صلاح نیست عقب بشینن؟ چرا عاقل کند کاری که باز آید پشیمانی؟

نه خوب ممكنه توي آشنائي قبل از ازدواج هم پيش بياد...
تو سرو كله زدن منظورم گفتگو كردن به نقاط مشترك رسيدن پي بردن به تفاوتها خوب چه ايراد داره قبل از ازدواج كشف بشن كه بهتر است تا زندگي مشترك شكل بگيره و ببيند طرفشون انعطاف لازم رو نداره و.....

عزیزم درسته که همیشه اختلافاتی وجود داره اما دو نفر که می خوان با هم ازدواج کنن باید سعی کنن که لااقل 70% از ایدآل هاشون رو طرف مقابلشون داشته باشه که بقیه هم برطرف بشه یا باهاش کنار بیان اگه توی بیشتر چیز ها اختلاف نظر وجو داشته باشه هیچ وقت تفاهم به وجود نمیاد.

خوب با گفتگو و نشست و برخاستن هست كه به ايدآل ها ميشه پي برد.....
منم با حرفهاي شما دو دوست عزيز تا جائي موافقم....

samira.bas

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه خوب ممكنه توي آشنائي قبل از ازدواج هم پيش بياد...
تو سرو كله زدن منظورم گفتگو كردن به نقاط مشترك رسيدن پي بردن به تفاوتها خوب چه ايراد داره قبل از ازدواج كشف بشن كه بهتر است تا زندگي مشترك شكل بگيره و ببيند طرفشون انعطاف لازم رو نداره و.....

خوب با گفتگو و نشست و برخاستن هست كه به ايدآل ها ميشه پي برد.....
منم با حرفهاي شما دو دوست عزيز تا جائي موافقم....

یک سوال شما الان (اگه مجردی) دوست داری همسر اینده ات چه خصوصیاتی داشته باشه؟

mahboobeyeshab

عضو جدید
کاربر ممتاز
یک سوال شما الان (اگه مجردی) دوست داری همسر اینده ات چه خصوصیاتی داشته باشه؟

ببخشيد نميتونم اينجا سوالت رو جواب بدم....دي...اونموقع ميترسم رو دستمو نگاه كني....
مشكل من نيست كه.....به من چه اصلا....

mahboobeyeshab

عضو جدید
کاربر ممتاز
اکی من قصد فضولی نداشتم.:(

ولی رو دستت چی رو نگاه کنم ؟

نه خواهش ميكنم....
ملاكام رو ديگه تقلب
كني از رو دستم.......

مزاح بود دوست خوبم....
گل
گل

Haaji

عضو جدید
کاربر ممتاز
من یه سوال دارم:
آیا این دو شخص فقط در سایت با همدیگه آشنا شدن یا تلفنی با هم صحبت کردن و یا قرار حضوری گذاشتن و همدیگه رو دیدن؟

Haaji

عضو جدید
کاربر ممتاز

ببخشید ها! ولی این حرف خیلی نا منصفانه و توهین آمیز بود :warn: