شما میگید عشق بهتر یا ازدواج؟؟؟؟

mina jigili

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام به تمام عزیزان متن بسیار جالبی است امیدوارم لذت ببرید

یک روز پدر بزرگم برام يه کتاب دست نويس آورد، کتابي که بسيار گرون قيمت بود، و با ارزش، وقتي به من داد، تاکيد کرد که اين کتاب مال توئه مال خود خودته، و من از تعجب شاخ در آورده بودم که چرا بايد چنين هديه با ارزشي رو بي هيچ مناسبتي به من بده، من اون کتاب رو گرفتم و يه جايي پنهونش کردم،

چند روز بعدش به من گفت کتابت رو خوندي ؟ گفتم نه، وقتي ازم پرسيد چرا گفتم گذاشتم سر فرصت بخونمش، لبخندي زد و رفت،

همون روز عصر با يک کپي از روزنامه همون زمان که تنها نشريه بود برگشت اومد خونه ما و روزنامه رو گذاشت روي ميز، من داشتم نگاهي بهش مينداختم که گفت اين مال من نيست امانته بايد ببرمش،

به محض گفتن اين حرف شروع کردم با اشتياق تمام صفحه هاش رو ورق زدن وسعي ميکردم از هر صفحه اي حداقل يک مطلب رو بخونم.

در آخرين لحظه که پدر بزرگ ميخواست از خونه بره بيرون تقريبا به زور اون روزنامه رو کشيد از دستم بيرون و رفت.

فقط چند روز طول کشيد که اومد پيشم و گفت ازدواج و عشق مثل اون کتاب و روزنامه مي مونه

ازدواج اطمينان برات درست مي کنه که اين زن يا مرد مال تو هستش مال خود خودت، اون موقع هست که فکر مي کني هميشه وقت دارم بهش محبت کنم، هميشه وقت هست که دلش رو به دست بيارم، هميشه مي تونم شام دعوتش کنم اگر الان يادم رفت يک شاخه گل به عنوان هديه بهش بدم، حتما در فرصت بعدي اين کارو مي کنم حتي اگر هرچقدراون آدم با ارزش باشه مثل اون کتاب نفيس و قيمتي، اما وقتي که اين باور در تونيست که اين آدم مال منه، و هر لحظه فکرمي کني که خوب اين که تعهدي نداره، مي تونه به راحتي دل بکنه و بره، مثل يه شيء با ارزش ازش نگهداري مي کني و هميشه ولع داري که تا جايي که ممکنه ازش لذت ببري، شايد فردا ديگه مال من نباشه، درست مثل اون روزنامه حتي اگر هم هيچ ارزش قيمتي نداشته باشه...

و این تفاوت عشق است با ازدواج

artinbala999

عضو جدید
بله بله بهترین حالت اینه که از اول عشقی در کار نباشه بعدش مسئله ای نداره چون چشم دل کور میشه ولی با دل که کسی و دوست بداری تا مرگ محاله به دلت آسیب وارد بشه !!!!

ehsan_l

عضو جدید
عشق.... ازدواج .... دوست داشتن .... اینا همش کلماته
احساسی که بین دو نفر به وجود میاد رو نمیشه با کلمات بیان کرد
حتی عشق هم از نشون دادن این احساس عاجزه ولی چیکار کنیم دیگه
ما هم اسیر کلمات شدیم و باهاشون بازی می کنیم این وسط عشق هم شده بازیچه برامون
:(
متنت خیلی قشنگ بود مینا خانم
از متن هایی بود که به ندرت روم تاثیر گذاشت

ehsan_l

عضو جدید
شما تجربه داشتی احیانا !!! اینو ما از عشق می حرفیم این در مورد شوی نظر میده آواتارشم که کم مونده بیاد از صفحه مانیتورمون بیرون!!!
داداشی چرا آبجیمو دعوا میکنی گناه داره خوب نگاه کن ببین چقدر نازه دلت میاد!!

alireza_smailzad

عضو جدید
عشق یعنی علاقه شدید قلبی.آدمها وقتی که عاشق کسی می شوند عقلشان راازدست می دهند وتنها خوبیهای طرف مقابل را می بینند .اما بعد از مدتی که عیب وایرادهای طرف مقابل را می بینند از کرده خودپشیمان می شوندبه نظر من عشق قبل ازازدواج يك بيماري روانيه!!
اما عشق بعدازازدواج يك ضرورته
اگه دوست داشتي به وبلاگ من سربزن وداستان يك عشق واقعي روبخون..
http://divonehkhoneh.blogfa.com/post-165.aspx

lighthearted

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی زیبا و با مفهوم بود ممنونم:gol:

نمیشه گفت کدومش بهتره عشق و ازدوج هر دو مکمل هم هستن !!!

ولی ازدواجی که انتخابش عاقلانه و زندگیش عاشقانه باشه میشه گفت نهایت لذت بردن از زندگی مشترک هست .......

صبا68

عضو جدید
کاربر ممتاز
دقیقا همینطوره
همیشه ما قدر چیزایی که داریم نمیدونیم فکرمیکنیم که تا ابد همینجور میمونن

roza321rose

عضو جدید
هیچکودوم
هردوشون مث دام، بیافتی توش دیگه نمیتونی در بیای
اسیر میشی، تا آخرشم باید پاش واسی

لوتوسو

عضو جدید
یه روانشناسی میگفت هیچ وقت ب خیال اینکه بعد ازدواج عاشق شین ازدواج نکنین چون همینجوریشم کسایی ک عاشقن و ازدواج میکنن عشقشون سرد میشه چ برسه ب اینکه بدون هیچ احساسی زندگیو شروع کنی

mina jigili

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
از همتون ممنونم ولی به قول گفتنی ازدواج یعنی از دست دادن توجه عده کثیری از افراد و تنها بی توجهی یک نفر. در واقع تکرار باهم بودن است و تکرار هم سردی به همراه داره. عشق زیباست حتی اگه به ازدواج ختم نشه.

آخرین ویرایش:

nice_Alice

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
از همتون ممنونم ولی به قول گفتنی ازدواج یعنی توجه عده کثیری از افراد و تنها بی توجهی یک نفر. در واقع تکرار باهم بودن است و تکرار هم سردی به همراه داره. عشق زیباست حتی اگه به ازدواج ختم نشه.
متن خیلی قشنگی بود/دستت ندرده...

ازدواج یعنی تکرار باهم بودن!آره خب البته اگه مثه اون کتاب بذاریش کنار تا سرفرصت بری سراغش!

اما عشق زیباست حتی اگه به ازدواج ختم نشه!؟؟؟؟؟!

عشقی که به ازدواج ختم نشه داغون میکنه آدمو! مگه آدم چقد دل داره کی هی عاشق بشه هی شکست عشقی بخوره تا اخرعمرش!:cry:

Paydar91

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
اگر یه روز به یه نفر عادت کردی روز بعد همون ادم واست تکراری میشه.....روز بعد هم.........

پس هیچوقت به هیچ چیز عادت نکن همیشه عاقلانه همه چی رو دوست بدار به همون اندازه که ارزش دارند.