آیا واقعاً حقوق زن ها پایمال شده است؟

mehryas

عضو جدید
کاربر ممتاز
;)
از کودکی شروع میکنیم :
در کودکی:
پسرها هر وقت شیطنت میکردند یک سیلی محکم صورتشان را نوازش میکرد
دخترها هر وقت شیطنت میکردند یک ضربه فانتزی به ماتحتشان میخورد.
خودتان قضاوت کنید : کدام ضربه درد بیشتری دارد؟

روزهای جمعه که مدرسه ها تعطیل بود :
پسرها برای خرید نان مجبور به بیگاری در صف نان بودند
دخترها کنار عروسک هایشان لالا میکردند
هنگامی که کارنامه ها را به دست والدین محترم میدادند :
پسرها شدیداً بخاطر نمرات پایین سرکوفت می خوردند و البته گاهی هم ممنوع شدن از
مشاهده کارتون
دخترها هیچی نمیشدند . چون قرار بود در آینده ازدواج کنند و نان آور خانه هم
نخواهند بود
هنگامی که پدر خانواده شب به منزل می آمد :
پسرها فرار میکردند و یه گوشه ای میخزیدند تا چغولی های مادر ، کار دستشان ندهد
دخترها به بغل پدر میپریدند و چپ و راست قربون صدقه میشنویدند
روز اول مهر ماه که مدرسه ها باز میشد :
پسرهای عزیز کله هایشان را با نمره ۴ میزدند و مزین به لغت نامانوس کچل میشدند
دخترها فقط به پسرها میگفتند : چطوری کچل ؟
در ۱۸ سالگی :
پسرها تمام اضطراب و دلهره شان این است که دانشگاه قبول شوند و سربازی نروند و ۲
سال از زندگیشان هدر نرود
دخترها ورودشان به پادگان طبق قانون ممنوع است .
در دانشگاه : پسرها همان روز اول عاشق میشوند و گند میزنند به امتحان ترم اولشان و
مشروط میشوند
دخترها فقط در بوفه مینشینند و به پسرهایی که زیر چشمی به آنها نگاه میکنند افاده
میفروشند .
در هنگام نمره گرفتن : پسرها خودشان را جر میدهند تا ۹٫۵ آنها ۱۰ شود و باز هم
استاد قبول نکرده و در آخر می افتند
دخترها فقط پیش استاد میروند و یک لبخند میزنند و نمره ۴٫۵ آنها به ۱۷ تبدیل میشود.

در کافی شاپ : پسرها حساب میکنند.
دخترها میگویند : مرسی!
در مخ زدن : پسرها باید دلقک بازی در بیاورند تا طرف تازه بفهمد که وجود دارند ، دو
ساعت منت بکشند تا طرف تلفن را بگیرد ، هفته ها برنامه ریزی کنند تا طرف قرار
بگذارد ، ساعت ها باید خالی ببندند تا طرف خوشش بیاید و هنگام بهم خوردن رابطه ماه
ها و در مواردی دیده شده است که سالها در هوای دلگرفته پاییز پیپ بکشند و قهوه
بنوشند و هی آه بکشند .
دخترها فقط کافی است که یه لبخند بزنند و چشم ها را نازک کرده ، لبها را غنچه و سری
به سمت موافق تکان دهند و هرگاه رابطه بهم خورد فقط میگویند فدای سرم.
هنگام خواستگاری : پسرها باید خانه ، ماشین ، شغل مناسب ، مدرک دهن پر کن ، قد رشید
، هیکل خوش فرم ، خوشتیپ و هزارتا کوفت و زهر مار داشته باشند و پشت سر هم از
موفقیت ها و اخلاق خوب و …. برای عروس خانم بگن و احتمالا انگشتری برای نشون کردن
در دست سرکار علیه عروس خانم بکنند
دخترها فقط کافی است بنشینند و لام تا کام حرف نزنند
هنگام ازدواج : پسرها باید شیربها ، مهریه ، خرید عروسی ، جواهرات گوناگون ، جشن و
سالن و … را از سر قبر پدرشون تهیه کنند
دخترها فقط باید جهیزیه بدهند که احتمالا به دلیل شروع خرید جهزیه از اوان کودکی
همش بنجل شده و آقای داماد باید با تحمل هزارتا منت آنها را قبول کرده ، دور ریخته
و یه سری جدید بخرد
هنگام زندگی عشقولانه دو نفره:پسرها باید بگویند : چشم ، و البته اگر هم نگویند دو
قطره اشک کنار چشمان مژگان خانم ها آنها را وادار به چشم گفتن میکند
دخترها هم باید دستور بدهند و دیگر هیچ.
کار کردن : پسرها مثل سگ پا سوخته باید از صبح خروس خوان تا آخر شب کار کنند و همش
تو فکر غرولند مدیر و قسط عقب افتاده بانک و قبض برق و آب باشند و در آخر نعششان را
با بدبختی به خانه برسانند
دختر ها فقط کافی است که کلید ماشین لباس شویی ، کلید ماشین ظرفشویی و کلید مایکرو
فر را فشار دهند و در حالیکه ناخن هایشان را مانی کور میکنند با مادرشان در مورد
رنگ موی دختر خاله جاری عمه خانم فرخ زمان خانم بحث و تحلیل علمی داشته باشند …

jamaka

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی دلت پره از دختراا اخ بمیرم چقد شما پسرا سختی میکشین چشتون دراد باید بدتر ازینارم بکنین درضمن نیست که خیلی بعضیاتون خوش اخلاقم هستین با اون اخلاق گندتون انتظار هم دارین...اگه راست میگی فقط 1نمونه از کارای زن مثلا بچه بدنیا اوردن حاضری انجام بدی اصلا اینو بیخیال حاضری موجودی به اسم شوهر تو خونه تحمل کنی و تازه باید تربیتشم بکنی اینش جالبه تازه میفهمین زن چه موجود نجیب و صبوریه که شما مردا رو تحمل میکنه....
در ضمن مگه مجبورین دختر مردم دید بزنین چشاتون 4تاشه بدتر ازین چشم نازک کردنا رو هم باید ببینین نیست که فقط به 1دختر نگا میکنین خیلی هم حیا دارین

ixabedi

کاربر فعال
خیلی دلت پره از دختراا اخ بمیرم چقد شما پسرا سختی میکشین چشتون دراد باید بدتر ازینارم بکنین درضمن نیست که خیلی بعضیاتون خوش اخلاقم هستین با اون اخلاق گندتون انتظار هم دارین...اگه راست میگی فقط 1نمونه از کارای زن مثلا بچه بدنیا اوردن حاضری انجام بدی اصلا اینو بیخیال حاضری موجودی به اسم شوهر تو خونه تحمل کنی و تازه باید تربیتشم بکنی اینش جالبه تازه میفهمین زن چه موجود نجیب و صبوریه که شما مردا رو تحمل میکنه....
در ضمن مگه مجبورین دختر مردم دید بزنین چشاتون 4تاشه بدتر ازین چشم نازک کردنا رو هم باید ببینین نیست که فقط به 1دختر نگا میکنین خیلی هم حیا دارین
ترمز بریدی هآاااا...:eek:

jamaka

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه خفاش سب یه همکار داشت که زن بود....
یعنی دادشmclaren هم همینطوریه که گفتی؟
من گفتم بعضی مردا که اینارو قبول دارن داداش مک لارنم شدیدا مخالفه و مدافع حقوق زناست داداشم با شخصیت تو چی قبول داری این چرندیات تاپیکو؟من تازه میخواستم واست اسپند دود کنم

jamaka

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعیت یا خیالبافی:eek:
دختر مردم این وسط شب کجا بود:eek:
متحول شدی یهویی:eek:
بعضی از جنسای نر اینطورین
مردا تو ظلمات هم وا3 چش چرونی سوژه دارن البت دور از جون شما
چرا متحول شم؟مگه چطور بودم؟

ixabedi

کاربر فعال
من گفتم بعضی مردا که اینارو قبول دارن داداش مک لارنم شدیدا مخالفه و مدافع حقوق زناست داداشم با شخصیت تو چی قبول داری این چرندیات تاپیکو؟من تازه میخواستم واست اسپند دود کنم
خب بنظر شما کجا ها حقوق زن ضایع شده که باید ازش دفاع کرد؟
البته این تاپیک طنزه نه جدی
ولی خب خوبی و بدی در هر دوجنس وجود داره

jamaka

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب بنظر شما کجا ها حقوق زن ضایع شده که باید ازش دفاع کرد؟
البته این تاپیک طنزه نه جدی
ولی خب خوبی و بدی در هر دوجنس وجود داره
اره هر جیزی خوب وبد خودشو داره .....ولی من ازین که بخوان 1زن مسخره کنن مث این تاپیک جوش میارم مردا خیلی تو جامعه ما حق زنارو میخورن خیلی راحت مث اب خوردن

ixabedi

کاربر فعال
بعضی از جنسای نر اینطورین
مردا تو ظلمات هم وا3 چش چرونی سوژه دارن البت دور از جون شما
چرا متحول شم؟مگه چطور بودم؟
خب بعضی از جنس های مونث هم میتونن همین خصوصیت ها داشته باشه که با نگاهی به دور وبرت متوجه میشی
چشم چرانی هم بنظرم مختصص مردا نیست بلکه در حنس مقابل هم صفت وجود داره
یه جوری شدی...ااحساس می کنم طناب دار تو دستته میخای بندازی گردن مردای بیچاره:cry:

ixabedi

کاربر فعال
اره هر جیزی خوب وبد خودشو داره .....ولی من ازین که بخوان 1زن مسخره کنن مث این تاپیک جوش میارم مردا خیلی تو جامعه ما حق زنارو میخورن خیلی راحت مث اب خوردن
خب دیگه این بخش بر می گرده به نگاه غلط جامعه به زن و تعریف چارچوب ها و محدویت های که برای زن قرار داده و یه بخشش هم اعتماد به نفس پایین زنان و اینکه خودشان را جنس دوم میدونن و به خود باوری لازمه نرسیدن

jamaka

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب بعضی از جنس های مونث هم میتونن همین خصوصیت ها داشته باشه که با نگاهی به دور وبرت متوجه میشی
چشم چرانی هم بنظرم مختصص مردا نیست بلکه در حنس مقابل هم صفت وجود داره
یه جوری شدی...ااحساس می کنم طناب دار تو دستته میخای بندازی گردن مردای بیچاره:cry:
اره قبول دارم که زن عوضی هم پیدا میشه .....نه تو چرا میترسی فقط ازین که اینطوری مورد تمسخر واقع بشیم متنفرم و داغون میشم و هرچی مردبده دلم میخواد لهش کنم و با قلتک روش راه برم چون اینقد حق مارو خوردن که دیگه نباید توی حتی شوخی هم اجازه بدیم نگفتی خودت قبول داری این نوشته های تاپیکو؟

jamaka

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب دیگه این بخش بر می گرده به نگاه غلط جامعه به زن و تعریف چارچوب ها و محدویت های که برای زن قرار داده و یه بخشش هم اعتماد به نفس پایین زنان و اینکه خودشان را جنس دوم میدونن و به خود باوری لازمه نرسیدن
زن به خودباوری رسیده و تو هر چیزی ثابت کرده میتونه بهتر از مردا باشه ولی این مردای مغرور حاضر نیستن قبول کنن که زن و مرد برابره البته تقصیره قانون مملکتم هست که مثلا ارث مرد دوبرابر زنه و دیه مرد بیشتره و ازین مزخرفات که هرکی وضعش کرده مرد بوده و به خودش فک میکرده همینا باعث شده مردا بگن برتریم و هرچیزش اول مال ماست اینارو شنیدم که میگم

jamaka

عضو جدید
کاربر ممتاز
من با تو ام 100%
مر30 عسیسم که اجازه نمیدین این مردای مغرور حق مارو بخورن البت بعضیاشون که شامل اکثریت میشه البت 1دونه کرم تو میوه کار خودشو میکنه و خرابش میکنه مث این مردا

آخرین ویرایش:

ixabedi

کاربر فعال
اره قبول دارم که زن عوضی هم پیدا میشه .....نه تو چرا میترسی فقط ازین که اینطوری مورد تمسخر واقع بشیم متنفرم و داغون میشم و هرچی مردبده دلم میخواد لهش کنم و با قلتک روش راه برم چون اینقد حق مارو خوردن که دیگه نباید توی حتی شوخی هم اجازه بدیم نگفتی خودت قبول داری این نوشته های تاپیکو؟
من چیز بدی توش پیدا نکردم..مسخره نکرده تازه براوتون کلاس هم گذاشته
همش گفته که پسرا تو سری خور بودن
یعنی الان دلت میخاد با قلتک از روی من رد شی..

jamaka

عضو جدید
کاربر ممتاز
من چیز بدی توش پیدا نکردم..مسخره نکرده تازه براوتون کلاس هم گذاشته
همش گفته که پسرا تو سری خور بودن
یعنی الان دلت میخاد با قلتک از روی من رد شی..
نه ولی اگه ازین تاپیکا بزنی قول میدم حتما ولی الان داری میحرفی و طرفداری نکردی
ببین این به دیدت بستگی داره مثلا 1فیلم طنز طوری ساخته میشه که اونی که کودنه فک کنه فقط وا3 خندیدن ساختن ولی اونی که سرش میشه میدونه ادم شوخی شوخی حرفای جدی میزنه و نظرشو به دیگران میتونه راحت تحمیل کنه ولی من ازون دخترا نیستم که اینارو کلاس بدونم و خوشمم بیاد و تازه تشکرم کنم باید جوابشو رک بدم که بفهمن باباماخر نیستیم حالیمونه حق خوری چیه

ixabedi

کاربر فعال
نه ولی اگه ازین تاپیکا بزنی قول میدم حتما ولی الان داری میحرفی و طرفداری نکردی
ببین این به دیدت بستگی داره مثلا 1فیلم طنز طوری ساخته میشه که اونی که کودنه فک کنه فقط وا3 خندیدن ساختن ولی اونی که سرش میشه میدونه ادم شوخی شوخی حرفای جدی میزنه و نظرشو به دیگران میتونه راحت تحمیل کنه ولی من ازون دخترا نیستم که اینارو کلاس بدونم و خوشمم بیاد و تازه تشکرم کنم باید جوابشو رک بدم که بفهمن باباماخر نیستیم حالیمونه حق خوری چیه
من نمیدونم کجا و چطوری حق شما را ضایع کردن و بقول معروف حق دادنی نیست و بلکه گرفتنی است
یک سر گرفتن حق بر می گرده به خود آدم و کوتاه نیومدن تا گرفتن حقش البته اگر واقعا این حق وجود داشته باشه...
کاش می گفتید کجاش حق خوریه؟
یادم باشه دیگه با شما شوخی نکنم..من از قلتک خیلی می ترسم امشب هر چی کابوس می بینم:cry:

jamaka

عضو جدید
کاربر ممتاز
من نمیدونم کجا و چطوری حق شما را ضایع کردن و بقول معروف حق دادنی نیست و بلکه گرفتنی است
یک سر گرفتن حق بر می گرده به خود آدم و کوتاه نیومدن تا گرفتن حقش البته اگر واقعا این حق وجود داشته باشه...
کاش می گفتید کجاش حق خوریه؟
یادم باشه دیگه با شما شوخی نکنم..من از قلتک خیلی می ترسم امشب هر چی کابوس می بینم:cry:
نه دوستم نترس من عمرا باتو کاری داشته باشم تازه داری مهربون میشی و ازون سردی در اومدی برو وا3 خودت اسفند دود کن .....همه جای زندگی هرکی داره حق اون یکی میخوره زندگی نیس حیات وحشه....تا الان خداروشکر کسی حقم نخورده یعنی نه میذارم نه هم جرات دارن چون دیگه دیگه.....اره بعضی زنا واقعا حرصم در میارن از توسری خوردنشون و زبون باز نکردنشون

ixabedi

کاربر فعال
نه دوستم نترس من عمرا باتو کاری داشته باشم تازه داری مهربون میشی و ازون سردی در اومدی برو وا3 خودت اسفند دود کن .....همه جای زندگی هرکی داره حق اون یکی میخوره زندگی نیس حیات وحشه....تا الان خداروشکر کسی حقم نخورده یعنی نه میذارم نه هم جرات دارن چون دیگه دیگه.....اره بعضی زنا واقعا حرصم در میارن از توسری خوردنشون و زبون باز نکردنشون
دقیقا..متاسفانه این ها واقعیت های تلخ جامعه مسموم امروزی است که دین را سرلوحه خودش قرار داده ولی اتفاقاتی در آن می افته که در یک جامعه لائیک (بی دین)اتفاق نمیفته...
ملت همش در فکر اینن که چطوری سر طرف مقابلش را شیره بمال و به اصطلاح تیغش بزنه...اگر طرف مقابلش یه ضعیفه باشه که دیگه بدتر
حق خوری..کلک بازی و دغل بازی..چاپلوسی و تملق وبی عدالتی و....
اینکه اگه پاچه خواری کنی و دغل بازتز باشی تو این جامعه مسموم میتونی جایگاه بهتری داشته باشی و...نمونه های فراوانی از این دست....
اینها واقعیت های تلخ جامعه امروز است ...
و مهمتر از همه اون نگاه تبعیض امیز به زن و بقول شما نگاه تمسخر آمیز که جامعه علت این معلول است...
بقول سهراب چشم ها راباید شست و جور دیگر باید دید...