بحث و گفتگو پیرامون آزمونها( کاردانی به کارشناسی- کارشناسی ارشد و دکترا) مكانيك سيالات

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
مانسون کتاب خوبیه.سوال 73 و 80 فصل دومش هم که چک کردم برای گروههای عمران و هوافضا و چند سوال دیگرش رو من در آزمون دیده بودم.ولی خب،من فعلا همین استریتر رو میخونم و انشاالله تمریناتش رو حتما نگاه میندازم.
سوال فشار داخل کره هم که من در استریتر دیده بودم،این به عنوان مثال حل کرده بود.بنظرم سوال جالبیه.

majid_mz

عضو جدید
کاربر ممتاز
پارسال تو آزمونهای جامع ماهان تعداد شرکت کننده ها حدود 2000 تا 2200 نفر بود ... واقعا میشه فهمید با چه درصدهایی چه رتبه هایی میشه آورد ... (حداقل میشه تخمین دقیق تری زد) .. کسی میدونه آزمونهای جامع پارسه , اکسین , مدرسان شریف و سنجش و دانش .. چه قدر شرکت کننده داشته؟؟

Risko

عضو جدید
پارسال تو آزمونهای جامع ماهان تعداد شرکت کننده ها حدود 2000 تا 2200 نفر بود ... واقعا میشه فهمید با چه درصدهایی چه رتبه هایی میشه آورد ... (حداقل میشه تخمین دقیق تری زد) .. کسی میدونه آزمونهای جامع پارسه , اکسین , مدرسان شریف و سنجش و دانش .. چه قدر شرکت کننده داشته؟؟
آزمون 25% اول پارسه که تازه جامع هم نبوده 2211 نفر شرکت کننده داشت .....
پارسال من شرکت نکردم و اطلاع ندارم .....

Risko

عضو جدید
شنیدم که سال گذشته ماهان استاندارد تر بوده ولی الان،فکر کنم تاریخ ثبت نامش تموم شده.پارسه تا کی مهلت داره؟
.
دوست خودم آزمون 50% رو 3 روز پیش در دفتر شیراز ثبت نام کرد و پول بیشتری هم ازش وصول نکردن .....
حالا چه جوری بوده که در دفاتر دیگه پول بیشتر گرفتن نمیدونم !

majid_mz

عضو جدید
کاربر ممتاز
2211 نفر ... فقط واسه آزمون اول؟؟ .. جالبه .... پس حتما واسه آزمونهای جامع تعداد بیشتر هم میشه .. دوستان از تعداد شرکت کننده های ماهان تو مرحله اول خبر دارن؟؟

majid_mz

عضو جدید
کاربر ممتاز
ديگه از تكميل ظرفيت خبري نيست؟ كسي نمي دونه تاكستان چندتا تكميل گرفته ؟
شاید دوباره بهمن ماه هم تکمیل بذارن و جای کسایی که نرفتن نفر جدید جذب کنن ... اما فقط شاید ...بهتره وقتتون رو تلف نکنید و برای کنکور 90 آماده بشید ...

hamid19395

عضو جدید
دوستان کد رشته مکانیک سیالات دوره کارشناسی رو به من بگید لطفا جستجوی سایت سنجش که متاسفانه کار نمیکنه در این مورد
ممنون

alimec

عضو جدید
راستی از کتاب مانسون که خریدین راضی هستین ؟؟
منظورم از روانی و شیوایی در ترجمه هست ....
نه فکر نکنم الان داره برای درجه استاد کامل تلاش می کنه
هنوز که بدستم نرسید امروز برام تماس گرفت گفت حتما می خوای؟ چون پول رو موقع دریافت کتاب باید به پیک بدم واریز که نکردم تازه فردا برام ارسال میشه

majid_mz

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان کد رشته مکانیک سیالات دوره کارشناسی رو به من بگید لطفا جستجوی سایت سنجش که متاسفانه کار نمیکنه در این مورد
ممنون

کد رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی .. برای همه گرایش های مکانیک 317 هست ..

oshu mans2

عضو جدید
با سلام خدمت دوست خوبم
شرکت کننده های امسال پارسه حدود 2200نفره

سپهررادمهر

عضو جدید
مشکلی که مطرح میکنم :(شاید خنده دار به نظر برسه اما واسه من یه معضل و مشکل بسیار بزرگه و اون عادت به درشت و بزرگ نوشتن (مثلا سر امتحانات دانشگاه خودمون اگه همه بچه ها یه برگه مینوشتن من 3 تا برگه میخواستم)حالا با توجه به بعضی سوالات مکانیک که حل های طولانی دارن و نیاز به رسم شکل و ....و جای کمی که برای حل سوالات در نظر گرفته شده سوالم اینه ایا سر کنکور اصلی ایا مراقب ها اجازه میدن مثلا چند برگ سفید واسه چک نویس همراه داشته باشیم و قبل از جلسه مثلا بهشون بگیم و به اونها نشون بدیم که برگه ها کاملا سفید هستند و برای حل سوالات و چک نویس از اون برگه ها استفاده کنیم؟این کار برای من اهمیت حیاتی داره اگه مطمین هستین اجازه نمیدن :(بگین از الان خودم را به سختی عادت به ریز نوشتن بدهم

alimec

عضو جدید
مشکلی که مطرح میکنم :(شاید خنده دار به نظر برسه اما واسه من یه معضل و مشکل بسیار بزرگه و اون عادت به درشت و بزرگ نوشتن (مثلا سر امتحانات دانشگاه خودمون اگه همه بچه ها یه برگه مینوشتن من 3 تا برگه میخواستم)حالا با توجه به بعضی سوالات مکانیک که حل های طولانی دارن و نیاز به رسم شکل و ....و جای کمی که برای حل سوالات در نظر گرفته شده سوالم اینه ایا سر کنکور اصلی ایا مراقب ها اجازه میدن مثلا چند برگ سفید واسه چک نویس همراه داشته باشیم و قبل از جلسه مثلا بهشون بگیم و به اونها نشون بدیم که برگه ها کاملا سفید هستند و برای حل سوالات و چک نویس از اون برگه ها استفاده کنیم؟این کار برای من اهمیت حیاتی داره اگه مطمین هستین اجازه نمیدن :(بگین از الان خودم را به سختی عادت به ریز نوشتن بدهم
:surprised::surprised::surprised::surprised:
فک نکنم اجازه بدن ولی:
پاک کن رو که اجازه می دن:w20:
تازه قسمت سوالات بیو مکانیک و اگه جامداتی باشی قسمت سوالات ساختی هم جا داره:w40:
ولی در کل بهتر ریزتر بنویسی سخت نیست که تو خلاصه نویسی مگه ریز نمی نویسی؟:w43:

ea_mecs

عضو جدید

من پارسال که کنکور دادم ، از شانس خوبم ، حوزه امتحانی ام همون دانشگاه خودمون بود و اکثر مراقب ها آشنا بودن . سر همین موضوع به بچه ها گیر نمی دادن .
ولی در کل ، این کار ممنوعه . در ضمن من هم تقریبا مشکل شما رو دارم . برای حل هر مسئله ای وسواس عجیبی دارم که باید تو یه کاغذ سفید تمیز حلش کنم!!

ea_mecs

عضو جدید
دوستان ، نظرتون در مورد شانسی جواب دادن به بخش سوالات ساخت و تولید و بیومکانیک چیه ؟؟؟؟؟
من خیلی از کارنامه ها رو دیدم که همشون این قسمت رو سفید باقی گذاشتن ، در صورتی که ضریبشون برای تبدیل و طراحی صفره ، اما برای سایر گرایش هم مثل مکاترونیک و بیو مکانیک ضریبش 2 و 3 هست .
اصلا هم کار وقت گیری نیست ، همون 4 -3 دقیقه آخر می شه همشون رو پر کرد .!! آیا این کار از لحاظ منطق ، مشکلی داره که کسی این کار رو نمی کنه؟؟؟؟؟

majid_mz

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم تو این مورد خیلی مشکل دارم .. تو این آزمونها هم حتی 2سانت واسه جواب سوال جا نذاشتن بی معرفت ها ..

majid_mz

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان ، نظرتون در مورد شانسی جواب دادن به بخش سوالات ساخت و تولید و بیومکانیک چیه ؟؟؟؟؟
من خیلی از کارنامه ها رو دیدم که همشون این قسمت رو سفید باقی گذاشتن ، در صورتی که ضریبشون برای تبدیل و طراحی صفره ، اما برای سایر گرایش هم مثل مکاترونیک و بیو مکانیک ضریبش 2 و 3 هست .
اصلا هم کار وقت گیری نیست ، همون 4 -3 دقیقه آخر می شه همشون رو پر کرد .!! آیا این کار از لحاظ منطق ، مشکلی داره که کسی این کار رو نمی کنه؟؟؟؟؟

من پارسال این کار رو کردم .. سوالای بیو مکانیک و مهدسی پزشکی رو زدم ... بیومکانیک شد حدود مثبت 27-28درصد .. اما اون یکی 17-18درصد شد اما منفی... ولی خدایی ساخت و تولید رو شانسی نزنید .. یهو درست در میاد واسه ما ساخت و تولیدیا شر میشه ...

jj20

عضو جدید
سلام درسای مورد نیاز برای کنکور ارشد چیه؟
من رشتم سیالاته و هنوز خیلی مونده تا ارشد بدم ولی میگم تو این مدتی که فرصت دارم بشینم درسای مهمو سفت بخونم
اگه یکی لطف کنه و درسایی که ازشون تو ارشد سوال طرح میشه(منظورم همون منابع هست) ممنون میشم

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام درسای مورد نیاز برای کنکور ارشد چیه؟
من رشتم سیالاته و هنوز خیلی مونده تا ارشد بدم ولی میگم تو این مدتی که فرصت دارم بشینم درسای مهمو سفت بخونم
اگه یکی لطف کنه و درسایی که ازشون تو ارشد سوال طرح میشه(منظورم همون منابع هست) ممنون میشم
همه دروس تخصصی که ابتداشون از استاتیک شروع و به انتقال حرارت ختم میشه در ارشد میاد.

Hossein_b5717

عضو جدید

2211 نفر ... فقط واسه آزمون اول؟؟ .. جالبه .... پس حتما واسه آزمونهای جامع تعداد بیشتر هم میشه .. دوستان از تعداد شرکت کننده های ماهان تو مرحله اول خبر دارن؟؟

همونطور که قبلا هم گفتم رشد جامعه آماری آزمونای جامع ماهان خیلی خیلی بیشتر از پارسه هست
امسال رو نمیدونم ولی پارسال پارسه تعداد کل شرکت کننده ها رو اعلام میکرد در صورتی که کلی آدم نمیومدن سر جلسه ولی ماهان تعداد حاضرین رو در هر آزمون اعلام می کرد

arjmand200

عضو جدید
دوستان من امروز شنیدم که ظرفیت دانشگاهها واسه کنکور 960 علام شده ولی من باور نکردم ایا اینطوریه و این ظرفیتها اعلام شده ؟؟

alimec

عضو جدید
برای حل هر مسئله ای وسواس عجیبی دارم که باید تو یه کاغذ سفید تمیز حلش کنم!!
یه مدتی تو کاغذهای کثیف و... مسئله حل کن منظورم کثیفتر از حد عادی بدتر از اون حد نرمالی که همه استفاده می کنن! درست مثل اینکه فردی تو نماز کثیرشک میشه باید برای یه مدتی(تا زمانیکه به حالت عادی برگرده) به شکهاش اصلا اعتنا نکنه/ دو مورد شبیه هم هستن فرد کثیر شک در نماز حتی به شک هایی که یه فرد عادی می کنه و طبق رساله به اون عمل می کنه هم نباید اعنتا کنه چه برسه به شکهای بیخود پس شما هم حتی از کاغذ نرمال هم استفاده نکن چه برسه سفید و تمیز پس فقط کثیف:surprised::surprised:/ حساسیت زدایی میشی و از انرژی ات خوب استفاده می کنی

3-4 دقیقه که میشه 4-5 تا سوال ریاضی و حل کرد!
الان من سوالات ریاضی چند سال اخیر مکانیک رو چک کردم جالب بود برام گفتم به شما هم بگم :
مثلا یه سال از 20تا تست ریاضی
5 تا تست گزینه الف درسته
5 تا گزینه ب
6 تا گزینه ج
4 تا گزینه د
یعنی جواب صحیح تقریبا متعادل بین گزینه ها پخش میشه
اما چرا تقریبا؟ چرا هر کدوم 5 تا نبود؟
فرض کن 19 تا تست رو زدم و تا حدودی مطمئنم همه درسته یکی واقعا سنگینه به نظر می آد طراح سوال فکر اینجا ها رو هم کرده ومنطق باید فرقی باشه بین من که می خوام یکی رو شانسی بزنم (با توجه به اینکه فکر می کنم جواب صحیح دقیقا متعادل بین گزینه ها پخش میشه) و شمایی که همه رو از روی حساب کتاب زدین/ منم 100 بزنم و شما هم100 پس بعضی کارها منطقی نیست وقتی دارم چهار گروه ریاضی تا دینامیک رو میزنم همش باید فکر کنم چند دقیقه وقت اضافه می آرم بلکه بیو مکانیک هم بزنم !!! اگر می دونی همش بهش فکر نمی کنی که فبها منتها این دونستن نبایست دیکته ای باشد که از قبل برا خودتون تعیین کنید بلکه از آزمون های آزمایشی بدست می آد

آخرین ویرایش:

mehran_456

عضو جدید
درود
دوستان کسی میدونه که نمایندگی های پارسه کتاب تست ریاضی 2و1 دکتر معتقدی رو می فروشن یا فقط به کسانی که آزمون های پارسه رو ثبت نام کرده باشند میدند؟ کسی کتاب بانک تست ریاضی 2و1 پوران پژوهش رو داره؟ به نظرتون کتابش خوبه یا برم تو فکر کتاب تست پارسه؟ من ریاضی هارو رو از رو جزوه پارسه دارم می خونم.

mehran_456

عضو جدید
دوستان کسی میدونه جریان این آزمون نشر پردازش که تو تلویزیون میگه رایگانه چیه؟ کسی ثبت نام کرده یا نه؟ من تو سایتش رفتم نوشته بود تا 8/21 وقت داره. 5 مرحله آزمونه که مرحله اولش مجانیه اینم آدرس سایتش http://pardazeshpub.com

sajad_s

عضو جدید
سلام دوستان کسی فایل پی دی اف از ترمودینامیک نداره واسه ارشد ؟؟

f.magic

عضو جدید
سلام دوستان..
من چند تا کتاب برای ارشد دارم میخوام نظرتون رو در بارشون بدونم .. ممنون میشم ..
طراحی اجزا ماشین (طراحی در مهندسی مکانیک) شیگلی ،میشکه ، بادیناس مترجم ایرج شادروان
ترمو دینامیک یونس ای سنجل ، میخائیل ای بولز مترجم بهرام پوستی
ارتعاشات با کاربردها ویلیام ت تامسون مترجم بهرام پوستی
انتقال حرارت فیلیپ هولمن مترجم مهندسین ملک زاده و کاشانی حصار
استاتیک مریام مترجم علیرضا انتظاری
مقاومت مصالح بیر جانستون
جزوه ریاضی مهندسی و دینامیک ماشین با چندتای دیگه هم از پارسه هست..
حتما نظرتون رو بگید چون خیلی برام مهمه...

Risko

عضو جدید
امسال رو نمیدونم ولی پارسال پارسه تعداد کل شرکت کننده ها رو اعلام میکرد در صورتی که کلی آدم نمیومدن سر جلسه ولی ماهان تعداد حاضرین رو در هر آزمون اعلام می کرد
ولی جالبه کسی 410 تومان پول بده و سر جلسه نیاد !!!

MechanicJJ

عضو جدید
درود
دوستان کسی میدونه که نمایندگی های پارسه کتاب تست ریاضی 2و1 دکتر معتقدی رو می فروشن یا فقط به کسانی که آزمون های پارسه رو ثبت نام کرده باشند میدند؟ کسی کتاب بانک تست ریاضی 2و1 پوران پژوهش رو داره؟ به نظرتون کتابش خوبه یا برم تو فکر کتاب تست پارسه؟ من ریاضی هارو رو از رو جزوه پارسه دارم می خونم.

بله مهندس.نمایندگیهای پارسه کتابای معتقدی رو بدون ثبت نام تو آزموناشون میفروشن.

بالا