ادامه تحصیل رشته معماری در خارج از ایران

zzeuss

عضو جدید
سلام بچه ها من ارشد معماری در ازاد شبستر میخونم آیا میتونم با ارشد ازاد شبستر از دانشگاه های خارج مثلا آلمان اتریش-مالزی-فرانسه و...... برای دکترا پذیرش بگیرم؟؟؟؟آزاد رو قبول دارن؟؟؟؟مثل شبستر؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
لطفا ناآگانه و بی اطلاع بقیه رو گمراه نکنید!
خیلی ها رو میشناسم با مدرک آزاد و یا حتا پیام نور از بهترین دانشگاه های اروپا و آمریکا پذیرش حتا با فاند گرفتند...
http://www.applyabroad.org/forum/
فاکتورهای مهم پذیرش معدل و نمره زبان و پرتفولیو هست و مدرک آزاد و دولتی خیلی توفیری نداره...

آخرین ویرایش:

loee

عضو جدید
حتی پیام نور؟؟؟مدرکه پیام نور از آزاد بالاتره من تو کنکوره آزمایشی آزاد تو ساله دوم دبیرستان معماری قبول شدم.مدرکه پیام نور از آزاد خییییییییییییییییلی معتبر تره.چون بین المللیه.ولی آزاد باید خیلی کارت درست باشه که بتونی اپلای بگیری.ولی کلی از دوستای من تو رشته های مختلف و معماری که پیام نوری بودن راحت اپلای گرفتن.البته یه سری از دوستامم دانشگاه آزاد بودن و اپلای گرفتن ولی اونا خییییییلی کارشون درست بوذ

moh110h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
اخذ پذیرش شرایط خاصی داره
آلمان که به راحتی پذیرش میده و باید هزینه کنی
کلا دانشگاهت اگر خوب باشه نقش مثبت داره و اگر نباشه نقش منفی نداره...
پیام نور اعتبار جهانی بیشتری داره...این صحیحه...
من پارسال برای دو جا اقدام کردم...برای وین فقط 2 نفر از 57 ایرانی تونسته بودن پذیرش بگیرن...فقط به یه علت :پروپزال!
اونا موضوعی برای تحقیق داشتن و بقیه تنها دغدغه های ذهنی بی سرو ته خودشونو انشا کرده بودن!
زبان هم که دیگه نون شبه...
ان شا لله موفق باشی...من دوستانه بهت توصیه می کنم برو..بعد از 7 خوان رستم اگر خدا بخواد و دکتری قبول شی مشکلات تازه شروع شده...سخت میگیرن..کاره زیاد می خوان و از اون مهمتر تقریبا دیگه نمی تونی کار کنی و اصولا حدود 5 سال طول می کشه...برو!

moh110h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
راستی دکتری مالزی در حد لیسانس هم نیست...خواستی بری اتریش سوییس فرانسه سوئد انگلستان امریکا ژاپن برو...

اعتبار مدارک مالزی به زودی از طرف وزارت علوم برداشته می شه و هند هم همین طور..ارمنستانم امکانش هست...جای خوب برو...

((من برای امریکا اقدام کردم مشکلی نیس فقط باید یه ترم پول بدی...بعد فاند میدن....یه ترمش می شد 40 هزار تا...البته این برای دانشگاه ucla , mit بود...دانشگاه فیلادلفیا منو اسکولارشیپ می داد...

در ضمن وین زبون آلمانی می خواد...
یادم رفت بگم که واقعا مهمترین پارامتر میزان پژوهش هستش...خصوصا مقالات آی اس آی

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
این روزا همه دارن میرن خارج! با هر مدرکی از هر جایی به هر دانشگاهی با هر هزینه ای............فکر کن!:biggrin:

moh110h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این روزا همه دارن میرن خارج! با هر مدرکی از هر جایی به هر دانشگاهی با هر هزینه ای............فکر کن!:biggrin:

ههه!
از بس اینجا سخته خوب!

منم که نرفتم هنوز شک دارم رو تصمیمم!

البته آدم باید جایی باشه که حس کنه مفیده...

shadibop

عضو جدید
سلام به همگی
واقعا توضیحات عالی بودن
منم یه سری سوال داشتم که میخواستم بپرسم
برای دانشگاه های سوئد کسی اطلاعات دقیق داره؟
من شنیدم اونجا دکترا 1ساله ست!!!
واسه نامه ای که استاد برای معرفی باید بنویسه دقیقا چه چیزهایی نیازه؟!
من فارغ التحصیل شدم 5ماه هم توی شرکت استادم کار کردم الان قراره واسم نامه بنویسه ولی خودشم بهم گفته یه چی بنویسم تا اون تکمیلش کنه!!
ممنون میشم اگه کسی یه نمونه داره به من هم بده

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
تو پذیرش معمولا پایان نامه ها و طراحی ها و مقالات و همچنین کارای اجرایی مفید، مهمترین نقش رو ایفا میکنن و معمولا برای پذیرش باید ابتدا با مدیرگروه اون دانشگاه یا دانشکده از طریق ایمیل تماس برقرار کنید و علاقه اتون برای تحصیل تو اون دانشگاه توضیح بدید و یه معرفی کلی از خودتون، علایقتون، کارایی که ازتون بر میاد، چرا میخواید تحصیل کنید؟ و .... رو کوتاه و مختصر براشون توضیح بدید
بعد مدتی مدیرگروه در صورتی که ببینه علاقه دارید (این علاقهه برا دانشگاه های خارجی بعضی وقتا از پروپوزالو مقالهه خیلی مهمتره) ازتون میخواد پایان نامه کارشناس، ویا کارشناسی و ارشدتون رو براش بفرستید و بعد مطالعه خودش دنبال کارای بورسیه گرفتن از دانشگاه موردنظر میشه و یا بورسیه میشید و یا کمک هزینه ای و یا پولی، بعضی از دانشگاه هام که کلا رایگانن و فقط باید پذیرش بگیرید
به نظر من کشورهای حوزه اسکاندیناوی هم سطح علمی بالایی دارن و هم رایگانه بعضی از دانشگاهاشون، هم میشه نیمه وقت کار کرد، هم انگلیسی تدریس میکنن، هم کشورای پولذارین، هم آرامش هست و ....
یه کشوری مثل فنلاند، دانشگاه هلسینکی
یا دانمارک
یا بلژیک
سوئد قبلا رایگان بود اما الان دانشگاهاش پولی شده
توصیه نامه استاد تو مرحله اول زیاد نمیتونه کارساز باشه
پس اگر میخواین برین اول کشور و دانشگاهی که از هر لحاظ خوب باشه رو انتخاب کنید، بعد از سایت دانشگاه ایمیل مدیرگروه رو پیدا کنید، بعد یه توضیح مختصر و دلیل علاقه اتون به ادامه تحصیل تو اون کشور و دانشگاه، بعدم پروسه ای که اون دانشگاه میخواد تا قبولتون کنه

mohandes koochik

عضو جدید
شرایط ادامه تحصیل معماری در خارج از ایران.....

شرایط ادامه تحصیل معماری در خارج از ایران.....

سلام دوستان.... راستش من قصدم اینه که بعد از اتمام تحصیلم در مقطع لیسانس همراه نامزدم برای ادامه تحصیل ب خارج برویم.....

خواستم اینجا تاپیکی رو باز کنم که با اطلاعاتی که توش داده میشه به درد خیلی ها بخوره.....

mohandes koochik

عضو جدید
برای اقدام به پذیرش و تحصیل در دانشگاه‌های آلمان، مراحل مختلفی را باید طی کرد. ارزشیابی علمی مدارک تحصیلی از دانشگاه‌های آلمان، یکی از این مراحل است. به طور مثال، شرایط در مورد افرادی که در ایران تحصیلات دانشگاهی خود را به پایان رسانده‌اند یا تنها در آزمون سراسری پذیرفته شده‌اند، متفاوت است. قبولی در آزمون سراسری متقاضیان تحصیل در دانشگاه‌های آلمان که در آزمون سراسری دانشگاه‌های دولتی پذیرفته شده‌اند، بدون آنکه در ایران در دانشگاه تحصیل کرده باشند‌، می‌توانند اقدام به دریافت پذیرش از دانشگاه‌های آلمان کنند. این افراد اما تحصیل خود را نه از دانشگاه‌، بلکه با دوره‌ای یک ساله در کالج شروع خواهند کرد و با توجه به نمراتی که در پایان این دوره کسب می‌کنند، می‌توانند در رشته و دانشگاه مورد علاقه‌شان تحصیل کنند. دانستن این نکته که حدنصاب قبولی در آزمون سراسری، مقطع کارشناسی است، برای آن دسته از افرادی که تنها با پذیرش در کنکور سراسری ایران، قصد تحصیل در آلمان را دارند، ضروری است. بنابراین قبولی در آزمون سراسری در مقطع کاردانی برای گرفتن پذیرش در دانشگاه‌های آلمان کافی نیست. منظور از قبولی در آزمون سراسری، تنها آزمون دانشگاه‌های سراسری در نوبت‌های روزانه و شبانه است. با این حساب، قبولی تنها در آزمون سراسری دانشگاه‌های غیرانتفاعی، پیام نور و جامع علمی کاربردی، مورد تایید دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در آلمان نیست. البته این شرایط تنها در صورتی است که این افراد علاقه‌مند باشند، بدون تحصیل در دانشگاه‌های ایران و تنها با قبولی در آزمون سراسری اقدام به پذیرش کنند. فارغ‌التحصیلان از دانشگاه آزاد در مورد دانش‌آموختگان دانشگاه آزاد و یا افرادی که در آزمون ورودی به این دانشگاه پذیرفته شده‌اند، شرایط متفاوت است. تنها قبولی در آزمون سراسری دانشگاه آزاد، برای اقدام برای پذیرش کافی نیست. حدنصاب پذیرش، عموماً داشتن مدرک کارشناسی از دانشگاه آزاد است. این قاعده شامل فارغ‌التحصیلان از سایر دانشگاه‌های دولتی به غیر از دوره‌های روزانه و شبانه نیز می‌شود.دانش‌آموختگان دانشگاه‌های غیرانتفاعی سراسری، پیام نور و هچنین دانشگاه جامع علمی کاربردی، تنها در صورت داشتن مدرک کارشناسی می‌توانند برای پذیرش از دانشگاه‌های آلمان اقدام کنند. طبیعتا فارغ‌التحصیلان این دانشگاه‌ها و همچنین دانشگاه آزاد، مستقیما وارد دانشگاه خواهند شد و احتیاجی به گذراندن دوره یک ساله کالج نخواهند داشت. درخواست برای کارشناسی یا کارشناسی ارشد؟ سئوالی که در اینجا مطرح است، این است که آیا فارغ‌التحصیل دانشگاه‌های نام‌برده با مدرک کارشناسی می‌توانند برای مقطع کارشناسی ارشد اقدام کنند یا باید در مقطع کارشناسی، از ابتدا تحصیل کنند؟در این مورد شانس فارغ‌التحصیلان از دانشگاه‌های سراسری نسبت به دانش‌آموختگان دانشگاه آزاد بیشتر است. البته در این مورد تصمیم با دانشگاه و کمیسیون ارزشیابی مدارک تحصیلی است. در این شرایط اما یک قاعده کلی وجود دارد. افرادی که در رشته تحصیلی خود در ایران و یا در زیر مجموعه‌های مشابه آن، قصد ادامه تحصیل در آلمان دارند، با تصمیم دانشگاه می‌توانند در مقطع کارشناسی ارشد نیز پذیرفته شوند. و یا پس از تعیین سطح و ارزشیابی واحدهای گذرانده، در مقطع کارشناسی، اما در ترم‌های بالاتر ثبت‌نام کنند. در مورد قبولی و تعداد واحدها، تنها کمیسیون ارزشیابی مدارک تحصیلی دانشگاه تصمیم خواهد گرفت و قاعده یکسانی وجود ندارد. تنها می‌توان گفت که در این مورد، میان دانش‌آموختگان دانشگاه‌های سراسری و آزاد تفاوتی وجود ندارد.
موارد استثنا
برای پذیرفته‌شدگان در آزمون سراسری دانشگاه‌های دولتی این امکان وجود دارد که در صورت پشت‌سر گذاشتن یک سال تحصیلی (گذراندن واحدهای‌های دو نیم سال)، بدون ورود به کالج در آلمان، مستقیما وارد دانشگاه شوند‌. البته این شرایط تنها با موافقت دانشگاه امکان پذیر خواهد بود و شامل دوره‌های روزانه و شبانه می‌باشد. در صورت این امکان، طبیعتا این افراد از ابتدا مشغول به تحصیل می‌شوند.

mohandes koochik

عضو جدید
رود به دانشگاه‌های آلمان برای علاقه‌مندان از کشورهای مختلف، با مقدماتی همراه است. متقضیان ایرانی را می‌توان به دو گروه عمده تقسیم کرد. گروه اول، افرادی هستند که در ایران علاوه بر دوران تحصیلات متوسطه در دانشگاه هم تحصیل کرده‌اند و گروه دوم را علاقه‌مندانی تشکیل می‌دهند که تنها مدرک دیپلم دارند.

درخواست برای ورود به کالج​
آن‌دسته از متقاضیان ایرانی‌ای‌که تنها مدرک دیپلم دارند، بایستی در آزمون سراسری دانشگاه‌های دولتی، در دوره‌های روزانه و شبانه پذیرفته شوند. در این مورد، قبولی در آزمون دانشگاه‌های غیرانتفاعی، پیام نور و جامع علمی-کاربردی کفایت نمی‌کند و منظور تنها قبولی در دوره‌های شبانه و روزانه دانشگاه‌های سراسری در مقطع لیسانس است. قبولی در دوره‌های کاردانی نیز مورد تایید نیست.
داوطلبان، مدرک قبولی در آزمون سراسری را پس از تایید وزارت علوم ایران، ترجمه می‌کنند و به همراه سایر مدارک تحصیلی و گواهی زبان، با درخواست پذیرش در کالج، به مرکز اونی اسیست در برلین ارسال می‌کنند. این در صورتی است که دانشگاه مورد نظر تحت پوشش اونی اسیست باشد، در غیر این صورت مدارک را بایستی مستقیم به دانشگاه ارسال کرد. دوران تحصیل این افراد، با دوره‌ای یک ساله در کالج آغاز خواهند کرد. متقاضیان تحصیل در دانشگاه‌های آلمان، پس از این دوره یک ساله و با توجه به نمراتی که از امتحان پایانی دریافت می‌کنند، می‌توانند برای پذیرش در رشته مورد علاقه‌شان اقدام کنند.

ورود مستقیم به دانشگاه
دسته دوم اما متقاضیانی هستند که در ایران در دانشگاه تحصیل کرده‌اند و مدرک دانشگاهی در حد لیسانس دارند. این افراد، چه در دانشگاه‌های سراسری، از جمله غیرانتفاعی و پیام نور و چه در دانشگاه آزاد تحصیل کرده، به شرط آنکه مدرک کارشناسی دریافت کرده باشند، می‌توانند برای پذیرش در دانشگاه‌های آلمان اقدام کنند.
نکته‌ای که در مورد این افراد اهمیت دارد، نوع رشته تحصیلی آن‌ها است. این افراد در صورتی که بخواهند در رشته تحصیلی‌شان در ایران ادامه تحصیل دهند، امکان پذیرش تعدادی از واحدهای تحصیلی آن‌ها وجود دارد. در این مورد، فارغ‌التحصیلی از دانشگاه آزاد یا دولتی، تفاوتی ایجاد نمی‌کند. در اینگونه موارد، تنها دانشگاه و هیئت ارزشیابی مدارک تحصیلی تصمیم خواهد گرفت و اینکه چه تعداد واحد درسی پذیرفته می‌شود، در هر دانشگاهی متفاوت است.
نکته قابل توجه در این است که در برخی از دانشگاه‌های آلمان، در صورتی که داوطلب قصد ادامه تحصیل در همان رشته سابق را داشته باشد، می‌تواند در مقطع فوق لیسانس پذیرش دریافت کند. اما از آنجا که این تصمیم بیشتر جنبه‌ی سلیقه‌ای دارد، پیشنهاد می‌شود، برای پذیرش ابتدا در مقطع کارشناسی اقدام شود و پس از حضور در دانشگاه برای دوره کارشناسی‌ارشد و ارزشیابی مدارک اقدام شود.
مسلما افرادی که قصد تحصیل در رشته‌های غیرمرتبط و متفاوت با رشته تحصیلی‌شان در ایران را دارند، بایستی از ترم اول و در دوره لیسانس شروع به تحصیل کنند

mohandes koochik

عضو جدید
با تغییرات نظام آموزش عالی در آلمان، امکان تحصیل به زبان انگلیسی در بسیاری از رشته‌ها در دانشگاه‌های این کشور گسترش یافته است. بنا بر اطلاعات منتشر شده از سوی موسسه تبادلات آکادمیک آلمان (DAAD) ۲۳ رشته در مقطع کارشناسی با گرایشات فنی و مهندسی و به زبان انگلیسی در دانشگاه‌های آلمان تدریس می‌شود. در میان این رشته‌های می‌توان به مهندسی الکترونیک، فناوری اطلاعات، مهندسی مکانیک و هوافضا، در دانشگاه‌هایی همچون آخن، کارلسروهه، برمن و مان‌هایم اشاره کرد. در رشته‌های زیر مجموعه علوم انسانی، امکان تحصیل به زبان انگلیسی، در ۲۱ رشته در زمینه‌های مطالعات زبان، ادبیات و فرهنگ فراهم شده است. از این جمله‌اند رشته‌های ادبیات تطبیقی، روانشناسی، علوم سیاسی و روابط بین‌الملل که در دانشگاه‌هایی همچون بن، برلین، برمن و گوتینگن تدریس می‌شوند. ۴۱ رشته در شاخه‌های حقوق، اقتصاد و علوم اجتماعی نیز در مقطع کارشناسی ایجاد شده است. اقتصاد بین‌الملل و مطالعات اروپا نمونه‌هایی در همین زمینه هستند. در رشته‌هایی همچون ریاضی و سایر علوم طبیعی، متقاضیان می‌توانند در ۲۸ رشته این گروه، به زبان انگلیسی تحصیل کنند. دانستن این نکته برای متقاضیان تحصیل به زبان انگلیسی ضروری است که در برخی از رشته‌های نام برده، تحصیل تنها در ترم‌های اول دوره کارشناسی به زبان انگلیسی است و در ترم‌های پایانی این دوره کلاس‌ها به زبان آلمانی برگزار می‌شود. بنابراین متقاضیان بایستی به هر دو زبان مسلط باشند. تحصیل به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی‌ ارشد در مقطع کارشناسی ارشد، امکان تحصیل در ۳۷ رشته‌ مرتبط با علوم کشاورزی، جنگلداری و علوم تغذیه به زبان انگلیسی وجود دارد. از جمله دانشگاه‌های ارائه‌کننده این رشته‌ها می‌توان دانشگاه‌های گوتینگن، فرایبورگ، درسدن وهامبورگ را نام برد. در همین مقطع امکان تحصیل در ۱۲ رشته زیرمجموعه هنر فراهم شده است. در این زمینه دانشگاه‌هایی همچون دانشگاه وایمار‌ بن، کلن و هامبورگ، رشته‌هایی نظیر طراحی، علوم ارتباطات و فیلم و سینما را ارائه می‌دهند. اما بیشترین تعداد رشته‌ها در این بخش، مربوط به رشته‌های فنی و مهندسی است. ۱۴۵ رشته در این گروه به زبان‌های انگلیسی و آلمانی ارائه می‌شود. در بخش علوم پزشکی و داروسازی نیز امکان تحصیل ۲۰ رشته به زبان انگلیسی ایجاد شده است. تحصیل به زبان انگلیسی در مقطع دکترا در مقطع دکترا نیز در بخش علوم کشاورزی، جنگلداری و علوم تغذیه، ۹ رشته در دانشگاه‌هایی همچون بن، گیسن، گوتینگن و براندن‌بورگ به زبان انگلیسی ارائه می‌شود. دانشگاه‌هایی همچون درسدن، وایمار، دارمشتات، اشوتگارت، آخن و کارلسروهه در رشته‌های فنی و مهندسی در مقطع دکترا، ارائه‌کننده ۲۹ رشته هستند. در رشته‌های علوم طبیعی، در همین مقطع، دانشگاه‌های مونستر، زارلند، کلن، توبینگن و بن، تحصیل ۱۲۴ رشته به زبان انگلیسی را فراهم کرده‌اند. در رشته‌های اقتصاد و علوم اجتماعی‌، امکان تحصیل در مقطع دکترا در ۵۲ رشته فراهم شده است. از میان دانشگاه‌های ارائه‌کننده این رشته‌ها، می‌توان به طور مثال به دانشگاه‌های کنستانس، هایدلبرگ، برمن و گوتینگن اشاره کرد. تحصیل در این رشته‌ها، در دانشگاه‌های نام برده در مقطع دکترا تنها به زبان انگلیسی است.

mohandes koochik

عضو جدید

یکی از دلایل محبوبیت دانشگاه‌های آلمان در بین متقاضیان خارجی در گذشته و حال، عدم پرداخت شهریه بوده است. دانشجویان تا پیش از این، تنها موظف بودند هزینه خدمات دانشجویی را پرداخت کنند. هزینه خدمات دانشجویی‌ مواردی همچون، بلیط تردد با وسائل نقلیه عمومی در شهر محل تحصیل و در مواردی در شهرهای مجاور و همچنین استفاده از سایر خدمات عمومی در دانشگاه را شامل می‌شود. البته الزام پرداخت شهریه در دانشگاه‌های آلمان، بر تعداد متقاضیان خارجی تحصیل در این کشور تاثیر چندانی نداشته است. زیرا که در مقایسه با سایر دانشگاه‌های اروپایی و آمریکایی و حتی در مواردی دانشگاه آزاد در ایران، هزینه تحصیل در آلمان کماکان مقرون به صرفه‌تر است. شهریه در ایالت‌های بادن وورتمبرگ و بایرن در دانشگاه‌هایی که در ایالت بادن وورتمبرگ واقع شده‌اند، از ترم تابستانی سال ۲۰۰۷، شهریه‌ای به میزان ۵۰۰ یورو در هر ترم دریافت می‌شود. هرینه خدمات دانشجویی در دانشگاه‌های این ایالت، بین ۱۴۰ تا ۲۰۰ یورو در هر ترم برآورد می‌شود که در اکثر دانشگاه‌های آلمان نیز به همین میزان است. شهریه در دانشگاه‌های ایالت بایرن، بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ یورو تصویب شده است. دانشگاه‌ها در این ایالت اجازه دریافت بیش از ۵۰۰ یورو شهریه را ندارند، اما در مواردی بنا به تصمیم دانشگاه، کمتر از ۵۰۰ یورو نیز دریافت می‌شود.‌ در برخی از ایالت‌ها، هنوز شهریه دریافت نمی‌شود شهریه در دانشگاه‌هایی که در ایالت‌های برلین، براندنبورگ، هسن، مکلنبورگ فورپومرن و ایالت شلسویگ هولشتاین واقع شده‌اند، تا کنون تصویب نشده است. در ایالت‌های نام برده، بحث و تبادل‌نظر بر سر الزامی کردن شهریه کماکان ادامه دارد، این تصمیم اما بستگی به رای نمایندگان در مجلس ایالت‌ها دارد.در ایالت برمن، پرداخت شهریه به طور موقت، به میزان ۵۰۰ یورو در هر ترم تصویب شده است. اما به طور مثال در دانشگاه برمن، شرایط خاصی برای پرداخت شهریه وجود دارد. از جمله محل سکونت دانشجو و یا تعداد ترم‌های گذرانده در دانشگاه، بر میزان شهریه پرداختی موثر خواهد بود. البته این شرایط موقت اعلام شده و قرار است در مجلس ایالت برمن، در این مورد تصمیمی واحد اتخاذ شود. شهریه در ایالت هامبورگ و در حال حاضر در دانشگاه هامبورگ، به میزان ۳۷۵ یورو تصویب شده است. این مبلغ که در ابتدا ۵۰۰ یورو اعلام شده بود، در سال ۲۰۰۸ میلادی به ۳۷۵ یورو کاهش یافت. در ایالت نیدرزاکسن نیز پرداخت شهریه از ترم تابستانی سال ۲۰۰۷ اجباری است و دانشجویان برای هر ترم علاوه بر هزینه خدمات دانشجویی، مبلغ ۵۰۰ یورو به عنوان شهریه پرداخت می‌کنند. کاهش میزان شهریه در برخی از دانشگاه‌ها در ایالت نوردراین وستفالن نیز شرایط به همین ترتیب است. سقف دریافت شهریه در دانشگاه‌های این ایالت ۵۰۰ یورو است. بنا به تصمیم مجلس ایالت نوردراین وستفالن، تعیین میزان شهریه تا سقف ۵۰۰ یورو، به عهده دانشگاه‌ها است. از همین رو نیز دانشگاه‌هایی همچون دانشگاه دورتموند، شهریه دانشگاه را به میزان ۲۰ یورو در هر ترم کاهش داده‌اند. دانشجویان دانشگاه بیله‌فلد در همین ایالت، در صورت داشتن شرایط لازم از پرداخت شهریه معاف می‌شوند و پس از اتمام دوران تحصیل تعهد اخلاقی به بازپرداخت شهریه دارند. البته شهریه در این دانشگاه که در ابتدا ۵۰۰ یورو اعلام شده بود، از ترم تابستانی سال ۲۰۰۹میلادی به ۳۵۰ یورو کاهش خواهد یافت. در ایالت‌های راینلند فالز و زاکسن شهریه تصویب نشده است. اما دانشجویانی که برای دومین بار شروع به تحصیل می‌کنند، افراد بالای ۶۰ سال و یا دانشجویانی که در زمان تعیین شده، تحصیل خود را به پایان نرسانده‌اند، موظف به پرداخت ۶۵۰ یورو در ایالت راینلند فالز و تا سقف ۵۰۰ یورو در ایالت زاکسن هستند. در ایالت‌های تورینگن و زاکسن انهالت، در صورتی‌ که ۴ ترم از زمان تعیین شده برای اتمام دوره تحصیلی گذشته باشد، دانشجویان موظف به پرداخت ۵۰۰ یورو در هر ترم در دانشگاه‌های دو ایالت نام برده هستند. در ایالت زارلند، تعیین میزان شهریه برعهده دانشگاه گذاشته شد. در تنها دانشگاه ایالت زارلند، دانشجویان موظف هستند در ترم‌های اول و دوم تحصیلی در مقطع کارشناسی ۳۰۰ یورو و از ترم سوم، ۵۰۰ یورو شهریه پرداخت کنند. در مقطع کارشناسی ارشد، شهریه از ترم اول تحصیلی به میزان ۵۰۰ یورو تصویب شده است.

mohandes koochik

عضو جدید
من دانشجوی کارشناسی معماری هستم و الان چند وقته که واسه ادامه تحصیل در دانشگاههای فرانسه دنبال اطلاعات هستم و یادگیری زبان هم شروع کردم (خیلی سخته!)البته شرایط تحصیل در فرانسه در صورت جور شدن بورس مناسبه ، به خاطر هزینه های بالا، دانشگاهاشون رایگان،ولی مبلغی که اول باید به عنوان تضمین گذاشته بشه یه مقدار مساله اس.... 6000 یورو، بنابراین در کنارش به مالزی هم فکر میکنم!!
ببین دوست عزیز توی فرانسه هزینه زندگی بالاست... البته نه مثل انگلیس . زبان فرانسویه تو دانشگاهاش که الان جدیدا ربان انگلیسی هم ارایه میدن .

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
من شک ندارم آلمان دانشگاه های خوب مهندسی و پزشکی داره اما هزینه آلمان هم مثل کشورهای دور و ورش مث فرانسه، ایتالیا، انگلیس، ... بالاتره و اگر به رتبه بندی دانشگاه های معماری تو دنیا نگاه کنید خواهید دید که دانشگاه های سطح بالایی هستن که از هر لحاظ برای ما ایرانیا که پولمون قدرت بالایی نداره مناسب ترند
قبلا هم ذکر کردم، فنلاند و دانمارک تو معماری دانشگاه های سطح بالایی دارن، تدریسشون انگلیسیه، رایگانن، امکان کار نیمه وقت تو کشورشون هست، امکان بورسیه و کمک خرج تحصیلی دارن، کشورهای کم جمعیت و ثروتمندی هستن و برای همین حتی بعد تحصیل التماس میکنن بمونین کشورمون و برای تحصیلم زیاد گیر نیستن
منم یه زمانی به فکر تحصیل در خارج از کشور بودم که خب مسائلی پیش اومد که باعث شد فعلا دست نگه دارم.
من همیشه تو همه چیز میگم آدم باید همونقد که پول میده آش بخوره
کشورهایی مث آلمان صرفه چندانی برای درس خوندن ندارن و بعلت قیمت های سرسام آور و از همه بدتر سخت گیری بسیار بسیار بالای دانشگاه ها بسیاری از دانشجوها بعد یکی دو ترم دست از پا درازتر برمیگردن
البته به نظرات دیگران هم احترام میذارم و فقط نظر خودمو گفتم

mohandes koochik

عضو جدید
من شک ندارم آلمان دانشگاه های خوب مهندسی و پزشکی داره اما هزینه آلمان هم مثل کشورهای دور و ورش مث فرانسه، ایتالیا، انگلیس، ... بالاتره و اگر به رتبه بندی دانشگاه های معماری تو دنیا نگاه کنید خواهید دید که دانشگاه های سطح بالایی هستن که از هر لحاظ برای ما ایرانیا که پولمون قدرت بالایی نداره مناسب ترند
قبلا هم ذکر کردم، فنلاند و دانمارک تو معماری دانشگاه های سطح بالایی دارن، تدریسشون انگلیسیه، رایگانن، امکان کار نیمه وقت تو کشورشون هست، امکان بورسیه و کمک خرج تحصیلی دارن، کشورهای کم جمعیت و ثروتمندی هستن و برای همین حتی بعد تحصیل التماس میکنن بمونین کشورمون و برای تحصیلم زیاد گیر نیستن
منم یه زمانی به فکر تحصیل در خارج از کشور بودم که خب مسائلی پیش اومد که باعث شد فعلا دست نگه دارم.
من همیشه تو همه چیز میگم آدم باید همونقد که پول میده آش بخوره
کشورهایی مث آلمان صرفه چندانی برای درس خوندن ندارن و بعلت قیمت های سرسام آور و از همه بدتر سخت گیری بسیار بسیار بالای دانشگاه ها بسیاری از دانشجوها بعد یکی دو ترم دست از پا درازتر برمیگردن
البته به نظرات دیگران هم احترام میذارم و فقط نظر خودمو گفتم
دوست گرامی ممنونم از راهنمایینو ولی لازمه بگم که من بستگان پدریم همه آلمانن. و تحقیقاتی که کردم اینطوره که بعضی از دانشگاهاش که شهریه دارن تهایت شهریه ای که در ترم میگیرن 600 یورو هست که
به هر دانشجو اجازه 20 ساعت کار رو در هفته میده زیاد نیست و آلمان از بقیه شهرهای اروپا ارزونتره.

donya-70

عضو جدید
سلام
من ترم 2 کاردانی معماری هستم ... میخواستم بعد از اتمام دوره کاردانی ... دوره لیسانسمو در امریکا بخونم ... خاله من در کشور کالیفرنیا - بورلی هیلز زندگی میکنه ...
1- زیر شاخه های رشته معماری در خارج چیا هستن ؟
2- دانشگاه های دولتی در این کشور کدوما هستن ؟
ممنون

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
سلام
من ترم 2 کاردانی معماری هستم ... میخواستم بعد از اتمام دوره کاردانی ... دوره لیسانسمو در امریکا بخونم ... خاله من در کشور کالیفرنیا - بورلی هیلز زندگی میکنه ...
ممنون
این یکم سخته که با کاردانی بری چون تا اونجا که من میدونم خیلی از کشورا کاردانی رو قبول ندارن و اصلا مدرک نمیدونن
بهتره بگی اونها مستقیما تحقیق کنن و بگن چطوره شرایط تحصیل
اگر فامیلتون شرکتی داشته باشه و بتونه برات کار جور کنه راحت تر میتونی بری آمریکا

jhangard

کاربر بیش فعال
سلام
ممنون
بله میتونید با هزینه شخصی از ابتدا لیسانس بخونید.(کاردانی به منزله پیش دانشگاهی شما حساب میشه)
بهترین انتخاب شما این دانشگاه در ایالت کالیفرنیا مستقر در لس آنجلس خیابان santa fe است که جزو بهترین ها در رشته معماری در جهان و در آمریکا هست! (top 10) و دوره 5 ساله لیسانس معماری(10 ترم) ارائه میده: B.Arch و همچنین دوره دو ساله و سه ساله مستر معماری و دکترا...
از ابتدا بورسیه هم میده ( اگر شرایط خوبی داشته باشید) منتها به سختی
برای لیسانس سالی 17000 دلار هزینه تحصیل در این دانشگاهه... اطلاعات کامل داخل وبسایتش هست
http://www.sciarc.edu/

نظر شخصی: لیسانسه ی این دانشگاه بیش از فوق لیسانس و یا حتا دکترای دانشگاه های ایران سواد و اعتبار داره!
نوع دوم بورسیه ش اینه که اگه شرایط درسی تون خوب باشه میتونید دریافت کنید اما باید یکسال اول رو با هزینه شخصی تحصیل کنید و بعد در کمیته تصمیم می گیرند که آیا استحقاق دریافت بورس رو دارید یا خیر و بعد برای 4 سال بعد بهتون تعلق میگیره. و معمولا همه هزینه های شما رو در بر میگیره...
http://www.sciarc.edu/portal/admissions/scholarships/index.html

اگر تصمیمتون جدیه مهم ترین کاری که باید بکنید هرچه بیشتر! زبانتون رو تقویت کنید + حتی المقدور یک پورتفولیو از کارهایی که احیانا داشتید(راجع بهش سرچ کنید) + توصیه نامه از یک استاد برجسته از دانشگاهتون + معدل بالای دیپلم و کاردانی ...چون پذیرش در این داشگاه سخته و متقاضی زیاد! به دانش آموز های خارجی به اون هایی پذیرش میدن که نمره زبان خوب و معدل خوب و انگیزه بالا داشته باشند...
اما زبان مهمتر و در اولویت هست (تافل)
http://www.sciarc.edu/portal/admissions/apply/international_students.html

شاید هم قبول کنند از ترم پنجم شروع به تحصیل کنید چون کاردانی معماری دارید.(بهشون ایمیل بزنید)

پ.ن" من خودم دارم رزومه م رو قوی می کنم برای دوره مستر از این دانشگاه پذیرش بگیرم...

آخرین ویرایش:

N 2012

عضو جدید
سلام
من فوق لیسانس کشاورزی هستم ولی علاقه زیادی به معماری دارم . البته یه مدت هم هست کلاس های معماری می رم .
حالا واقعا موندم از لیسانس شروع کنم یا از فوق لیسانس . البته ترجیح میدم از فوق لیسانس شروع کنم و اگه بشه از دانشگاه های مالزی ( مورد تایید وزارت علوم ) .
می شه راهنماییم کنید برای کدوم دانشگاه ها می تونم اقدام کنم .
ممنون

m@hn@z.d

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
ممنون
عزیزم وقتت رو تلف نکن برای کارشناسی تو امریکا خوندم. من کاردانی برق داشتم. از کل واحدام 12 تا رو با هزار بد بختی قبول کردن. امریکا یالت مریلند هستیم. کلاً کاردانی رو تخویل نمی گیرن.
از اول شروع کردم معماری رو.
جدی دارم بهت می گم...من 3-4 ساله دارم وقت تلف می کنم...سره انتقال درسام به دانشگاه از کالج دارم هلاک می شم. یه دانشگاه می که درسای طراحی رو قبول نمی کنیم...یه دانشگاه می گه فقط درسای تخصصی...یه دانشگاه می گه فقط عمومی.... بهترین دانشگاه ایالت که University of maryland باشه که می گه من فقط از دانشجوهایی که از دبیرستانهای امریکا اومدن دانشگاه قبول می گنم.
یعنی یه مسخره بازی محض.:razz:
هزینه ها هم که سر به فلک می کشه.
با این وضع اقتصادی به دانشگاه ها بودجه خیلییییییی کم می دن...بورسیه هم خبری نیست...دوستم مغدلش شده 20 گفتن قرعه کشی می کنیم شاید به اسمت در اومد...
لیسانست رو ایران...با هزینه ی کم..هر دانشگاهی شده بگیر...بیا اینجا یه تافل بده...معدلت رو بالای 15...ترجیحاً بالای 17 نگه دار.... ارشد رو بیا اینجا.

nicksampad

عضو جدید
واحدهای لیسانس

واحدهای لیسانس

سلام دوستان، من کاردانی پیوسته معماری دارم، واسه ادامه تحصیل واسه ایتالیا اپلای کردم، دانشگاه تورین. کسی میدونه تعداد واحدهای دانشگاه تورین ، از دیپلم تا لیسانس چندتاست؟ و اینکه چند درصد احتمال داره واحدهایی رو که توی کاردانی گذروندم تطبیق بدن؟ و اگه تطبیق بدن چندتاشو قبول می کنن؟!ممنون میشم اگه راهنماییم کنین:cry:

m@hn@z.d

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان، من کاردانی پیوسته معماری دارم، واسه ادامه تحصیل واسه ایتالیا اپلای کردم، دانشگاه تورین. کسی میدونه تعداد واحدهای دانشگاه تورین ، از دیپلم تا لیسانس چندتاست؟ و اینکه چند درصد احتمال داره واحدهایی رو که توی کاردانی گذروندم تطبیق بدن؟ و اگه تطبیق بدن چندتاشو قبول می کنن؟!ممنون میشم اگه راهنماییم کنین:cry:
تو سایت خودِ دانشگاه. دانشکده ی معماری یه چارت دارن اونجا باید نوشته باشه.

atoo73

عضو جدید
سلام من سال سوم دبیرستان هستم و نمره هامم عالیه و قصد دارم برای تحصیل در رشته معماری برم آمریکا اما واقعا نمیدونم بهتره واسه لیسانس برم یا واسه فوق. واقعا هممون سردرگم شدیم هرکی یه چیزی میگه اگه کسی میتونه راهنمایی کنه که کدوم بهتره و به چه دلیل ممنون میشم.

negar777a

عضو جدید
سلام مهناز جون
امکان اینکه به یه دانشجوی اینتر نشنال با معدل 19 و پورتفولیو ی نسبتا خوب برای ارشد فاند بدن چقدره؟

jhangard

کاربر بیش فعال

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
حتی اگه مدرکم از دانشگاه آزاد باشه؟
مدرک دانشگاه آزاد کار رو خیلی سخت میکنه چون اکثر کشورها مدرکشو قبول ندارن یا اگرم بخوان قبول کنن با هزارتا زحمت
اما ناامید نشو، اول یه دانشگاه خوب پیدا کن و بعد برای مدیرگروه دنشکده معماریش یه درخواست بنویس و شرح حال خودت و مدرکت و دلیل اشتیاقت برای ادامه تحصیل تو اون دانشگاه رو بنویس
بعد مدتی مدیرگروه بهت نامه میزنه و برات میگه چیکار باید بکنی
نترس مثل ایران نیست که جوابتو ندن، نامه بزن و مطمئن باش جواب میدن

jhangard

کاربر بیش فعال
حتی اگه مدرکم از دانشگاه آزاد باشه؟
بله قطعا. دانشگاه محل تحصیل خصوصا برای رشته معماری خیلی فاکتور تعیین کننده نیست و پورتفولیو بسیار مهم تره...
یه سرچ بزنید افراد زیادی از دانشگاه آزاد در دانشگاه های تاپ اروپا و آمریکا مشغول ادامه تحصیل هستند...
مدرک دانشگاه آزاد کار رو خیلی سخت میکنه چون اکثر کشورها مدرکشو قبول ندارن یا اگرم بخوان قبول کنن با هزارتا زحمت
اما ناامید نشو، اول یه دانشگاه خوب پیدا کن و بعد برای مدیرگروه دنشکده معماریش یه درخواست بنویس و شرح حال خودت و مدرکت و دلیل اشتیاقت برای ادامه تحصیل تو اون دانشگاه رو بنویس
بعد مدتی مدیرگروه بهت نامه میزنه و برات میگه چیکار باید بکنی
نترس مثل ایران نیست که جوابتو ندن، نامه بزن و مطمئن باش جواب میدن
چرا وقتی از چیزی اطلاع ندارید به بقیه اطلاعات غلط می دید ؟ می دونید با همین اطلاعات غلط ممکنه مسیر زندگی یه نفر رو تغییر بدید ؟ !!
کی گفته اکثر کشورها مدرک دانشگاه آزاد رو قبول ندارند !!!!! این از اون حرفاست!

برای ادامه تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی، تقریبا همه کشورها مدرک دانشگاه آزاد رو قبول دارند از جمله امریکا و کانادا و اروپا.
.
تو این سایت چندین نمونه از پذیرفته شده ها رو می تونید ببنید(البته باید عضو بشید)
http://www.applyabroad.org/forum/admissionreport.php

برای رشته ی معماری پورتفولیو حرف اول رو میزنه و دانشگاه لیسانس فاکتور چهارم پنجم میتونه باشه بعد از نمره تافل و جی ار ای و معدل...
دوست من از دانشگاه آزاد نجف آباد لیسانس معماری گرفت (ناپیوسته) و الان در یکی از دانشگاه های تاپ اروپا پلی تکنیک میلان) همراه با فاند برای دوره مستر پذیرش گرفت... چیز خیلی خاصی هم نداشت و معدلش 18 بود.

در امریکا هم کسی رو میشناسم که در دانشگاه کلمبیا نیویورک مشغول دوره مستر هست با مدرک آزاد از دانشگاه تبریز....

یک نمونه دیگه این شخص: http://www.applyabroad.org/forum/admissionreport.php?do=viewreport&ar=2106

آخرین ویرایش:

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
بله قطعا. دانشگاه محل تحصیل خصوصا برای رشته معماری خیلی فاکتور تعیین کننده نیست و پورتفولیو بسیار مهم تره...
یه سرچ بزنید افراد زیادی از دانشگاه آزاد در دانشگاه های تاپ اروپا و آمریکا مشغول ادامه تحصیل هستند...

چرا وقتی از چیزی اطلاع ندارید به بقیه اطلاعات غلط می دید ؟ می دونید با همین اطلاعات غلط ممکنه مسیر زندگی یه نفر رو تغییر بدید ؟ !!
کی گفته اکثر کشورها مدرک دانشگاه آزاد رو قبول ندارند !!!!! این از اون حرفاست!

برای ادامه تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی، تقریبا همه کشورها مدرک دانشگاه آزاد رو قبول دارند از جمله امریکا و کانادا و اروپا.
.
تو این سایت چندین نمونه از پذیرفته شده ها رو می تونید ببنید(البته باید عضو بشید)
http://www.applyabroad.org/forum/admissionreport.php

برای رشته ی معماری پورتفولیو حرف اول رو میزنه و دانشگاه لیسانس فاکتور چهارم پنجم میتونه باشه بعد از نمره تافل و جی ار ای و معدل...
دوست من از دانشگاه آزاد نجف آباد لیسانس معماری گرفت (ناپیوسته) و الان در یکی از دانشگاه های تاپ اروپا پلی تکنیک میلان) همراه با فاند برای دوره مستر پذیرش گرفت... چیز خیلی خاصی هم نداشت و معدلش 18 بود.

در امریکا هم کسی رو میشناسم که در دانشگاه کلمبیا نیویورک مشغول دوره مستر هست با مدرک آزاد از دانشگاه تبریز....

یک نمونه دیگه این شخص: http://www.applyabroad.org/forum/admissionreport.php?do=viewreport&ar=2106

دوست خوبم یکم با دقت تر بخون و به حرفام یکم ریزبینامه تر نگاه کن
من نگفتم دانشگاه آزاد رو اصلا قبول ندارن اما زیاد هم قبول ندارن، حالا تو 1000 نفر 4 نفر رو اونم بخاطر پرتفیلو خوبشون پذیرش کردن که دلیل نمیشه؟
کلا روند کار رو قبلا به دوستان تو همین تاپیک نوشتم یه بار دیگه هم می نویسم، دوستان میتونن از همین سایت اپلای بورد هم چک کنن
1- انتخاب کشور و دانشگاه محل تحصیل (بر اساس سلایق و پولی که میخواید خرج کنید و اعتبار مدرک و امکاناتی که میگیرید و آب و هوا و نحوه زندگی و ......)
2- نوشتن یه پرتفیلو مناسب که توش خودتون رو و دلیل اشتیاقتون برای درس تو اون دانشگاه و مقطع بالاتر رو توضیح داده باشید و در مورد مدرک و جایی که درس خوندید و معدلتون توضیح بدید (معمولا معدل بالای 16 میخوان)
3- فرستادن یه پرتفیلو به رئیس دانشکده معماری اون دانشگاه و منتظر بودن جوابیه
4- طی نمودن مراحلی که اون دانشگاه میخواد و بدونید هر دانشگاهی برای خودش یه جور روند داره، یه جا مدرک براش مهم، معدل مهمه، پرتفیلو مهمه، ... یه جا نه

باید دید کی میخواد کجا درس بخونه و اون دانشگاه سطحش در چه حده؟ فکر نکنید مثلا یکی اصلا اپلای گرفت از آمریکا یعنی برد، آمریکا هم مثل همه جای دنیا دانشگاه خوب و بد داره
حالا یکی اصلا از همون آزاد اپلای شد و رفت، بگید کجا رفت؟ دانشگاه درست حسابی یا از این دانشگاهای درپیت که فقط اسمش خارجیه؟

اینم یه لینک برای بررسی دانشگاه های دنیا که من به شخصه خیلی قبولش دارم چون هر هفته آپ تو دیت میشه

http://www.4icu.org/ir/

اینم برای کل دنیا

[url]http://www.4icu.org/

[/URL]

آخرین ویرایش:
بالا