احادیث قدسی

فرهنگ

مدیر بازنشسته
سلام به همگی
با اجازه خواستم که اینجا احادیث قدسی رو قرار بدیم و دوستان نظراتشون رو بذارن.
(البته امیدوارم تکراری نباشه)

اولین حدیث از من:

هر گاه عبدی گناه می کند قطعه ای از زمین که در ان محل این گناه را انجام داده است از خدا اجازه می خواهد بنده را در کام خود فرو ببرد و ان سقفی که روی سر انهاست از سقف بناها یا اسمان است از خدا اذن می طلبد که بر سر انان خراب شود اما خدا میگوید:

دست از بنده من بردارید و به او مهلت بدهید زیرا شما او را خلق نکرده اید
اگر او را خلق کرده بودید به او رحم میکردید.

فرهنگ

مدیر بازنشسته
مثل اینکه باید تنها تنها ادامه بدم.

اینم دومی:

قال الله تعالی :

مَن طَلَبَنی ، وَجَدَنی وَ مَن وَجَدَنی ، عَرَفَنی

وَ مَن عَرَفَنی ، اَحَبَّنی وَ مَن اَحَبَّنی ، عَشَقنَی

وَ مَن عَشَقتَنی ، عَشَقتَهُ وَ مَن عَشَقتَهُ ، قَتَلتَهُ

وَ مَن قَتَلتَهُ ، فَعَلّی ديَتَهَ وَ مَن ديَتَهُ عَلَیّ ديَتَهُ

فاَنَا ديَتَهُ

خداوند متعال می فرمايد :

کسی که مرا طلب کند ، مرا پيدا می کند

و کسی که مرا پيدا کند ، مرا می شناسد

و کسی که مرا بشناسد ، مرا دوست دارد

و کسی که من را دوست دارد ، عاشقم می شود

و کسی که عاشق من شود ، من عاشق او می شوم

و کسی که من عاشق او شوم ، می کشمش

و کسی که من او را می کشم ديه دارد و ديه او بر من است .

من ديه او هستم .

فرهنگ

مدیر بازنشسته
بنده من:

هنگامی که تو به نماز می ایستی

من انچنان به سخنانت گوش فرا می دهم که گویی همین یک بنده را دارم

ولی تو چنان غافلی که گویی صدها خدا داری.

آخرین ویرایش:

فرهنگ

مدیر بازنشسته
توضیح در مورد احادیث قدسی

توضیح در مورد احادیث قدسی

حدیث قدسی حدیثی است که پیامبر9 از خداوند خبر دهد; بدین‌گونه که معنا و مضمون آن به وسیلة الهام یا در خواب و... به پیامبر9 القا شود و پیامبر9 با لفظ خود، آن را ادا کند و یا این‌که که الفاظِ حدیث قدسی نیز وحی الهی است و نیز ممکن است هر دو باشد; به هر حال‌، در حدیث قدسی اعجاز نیست‌; به خلاف قرآن که به منظور اعجاز و تحدی با الفاظ خاصی نازل شده و امکان آوردن مانند آن وجود ندارد.
برخی فرق‌های دیگر قرآن و حدیث قدسی عبارت است از:
1. قرآن سند رسالت و کتاب رسمی دین اسلام‌، همچنین کتابی تحریف ناپذیر است‌; ولی احادیث قدسی چنین جایگاه و ویژگی‌هایی ندارند.
2. قرآن‌، قطعی‌الصدور است‌; ولی احادیث قدسی ظنی‌الصدورند; یعنی نمی‌توان گفت‌: صددرصد از جانب خداست‌; چرا که معمولاً خبرِ واحد است‌.
3. احادیث قدسی‌، هیچ‌یک از احکام قرآن را ندارند; مانند: لزوم طهارت هنگام‌ِ مَس‌ّ قرآن‌، ثواب قرائت‌، حرمت قرائت در برخی اوقات و...(ر.ک‌: دایرة‌المعارف تشیع‌، مقاله سیدمهدی حائری‌، مدخل حدیث قدسی / دانستنی‌هایی از قرآن‌، آیة‌الله مظفری‌، ص 34 ـ 38، چاپ اول‌.)
http://www.porsojoo.com/fa/node/24891

فرهنگ

مدیر بازنشسته
لَا یَسَعُنِي أرْضِي وَلا سَمائِي وَلکِن یَسَعُنِي قَلْبُ عَبْدِيَ الْمُؤْمِنِ.

من در زمین و آسمانم نمیگنجم؛ ولی قلب بندۀ مؤمنم مرا در خود جای میدهد.

My earth and My heaven do not contain Me, but I am contained in the heart of My believing slave.
کافی، ج 2، ص 128، ح 17

فرهنگ

مدیر بازنشسته
مَنْ زارَ أخاً لَهُ فِي اللهِ تَعالَى لا لِرِياءٍ أوْ طَلَبِ مَحْمَدَةٍ كُتِبَ لَهُ بِكُلِّ خُطْوَةٍ عَشْرُ حَسَناتٍ.

هر کس در راه خدای متعال، و نه برای خودنمایی یا شنیدن مدح، به دیدار برادر خود برود، در هر گام ده نیکی برایش نوشته می‌شود.

If a person sets out to visit a brother-in-religion of his, in order not to show off or to be praised, but just to obey God's commandments, he will be rewarded bountifully, that is ten rewards for each step he takes.

فرهنگ

مدیر بازنشسته
شاگرد امام صادق نقل مي کند :
در يکي از سفرها هزينه من تمام شد و يکي از يارانمان گفت: اميدت به کيست؟
گفتم: فلاني . گفت: در آن هنگام به خدا سوگند حاجتت روا نمي شود و به آرزويت نمي رسي و طلب خود را به دست نمي آوري!
گفتم: تو را چه شده ؟ خدا رحمتت کند .
گفت: امام صادق عليه السلام حديث کرد به من که به تحقيق در يکي از کتابها خوانده که خداوند متعال فرمود:

به عزتم و جلالم و عظمتم و ارتفاع مکانم بر عرش سوگند که اميد هر آن کس را که به غير من اميدوار باشد ، قطع مي کنم و آرزويش را به يأس بدل مي کنم و در ميان مردم لباس مذلت برايش مي پوشانم . و او را از قرب خودم دور مي کنم و از وصلم دورش مي سازم .

آيا در شدت ها به غير من اميد مي بندد ، حال آنکه شدايد در دست من است ؟

و به غير من اميدوار مي شود و با فکرش درِ ديگري را مي زند، در صورتي که آن در بسته است و درِ لطف من براي هرکس که مرا بخواند ، گشوده و باز است؟
پس کيست که در سختي هايش به من اميدوار باشد ؟
و کيست که در امر مهمي به من اميدوار باشد و من اميد او را قطع کنم ؟

من آمال بندگانم را در پيش خود محفوظ قرارداده ام ، ولي آنها به حفظ من راضي نيستند.

آسمانها و زمينم را از ملائکه ها پر کرده ام، کساني که از تسبيح من دچار ملال و خستگي نمي شوند و امرشان کرده ام درهاي موجود ميان من و بندگانم را نبندند، ولي آنها (بندگانم) به قول من اعتماد نمي کنند.
آيا نمي داند کسي را که من با مشکلي از مشکلاتم در رحمت بر او ببندم، کسي جز من نمي تواند مالک کشف و رفع آن شود ؟

پس او را چه شده که پس از اذن دادنم بر او، او را ناله کننده بر درگاه خود نمي بينم ؟
با جودم چيزي (نعمت) را که از من نخواسته بود برايش عطا کردم و سپس آن (نعمت) را از او گرفتم، پس بازگشت آن (نعمت) را از من مسئلت نمي کند و از غير من مي خواهد، آيا مرا اينگونه مي بيند که قبل از مسئلت با عطا آغاز کنم آنگاه آن را از من بخواهد، من جواب ندهم ؟

آيا من بخيل هستم تا بنده ام به من بخل ورزد ؟
آيا عفو و رحمت به دست من نيست ؟
آيا من جايگاه (برآورنده) آرزوها نيستم ؟

پس کيست غير از من که قطع کند ؟ آيا اميدواران به غير من نمي ترسند که به آنها (غير من) اميد مي بندند؟ پس اگر اهل آسمان من و اهل زمين من، همگي به من اميد بندند و من همه آنچه را که اميد آنهاست برايشان عطا کنم، از ملک من ذره اي کاسته نمي شود.
و چگونه کم گردد ملکي که من قيّم آن هستم ؟
پس بدا بر نااميدشدگان از رحمت من،
و بدا بر هرکس که عصيانم مي کند و مراقب من نيست !

منبع : کتاب کليات احاديث قدسي .باب امام جعفر صادق صفحه 635

فرهنگ

مدیر بازنشسته
بندگان من شش چیز از شما است و شش چیز از من :

توبه از شما آمرزش از من ،

طاعت از شما ، بهشت از من

شکر از شما ، روزی از من

رضا از شما ، قضا از من

صبر از شما ، بلا از من

دعا از شما اجابت از من.

فرهنگ

مدیر بازنشسته
یا موسی به درستیکه من در نزد خود آفریده ای دوست داشتنی تر از بنده مؤمن خود خلق نکرده ام
و به درستیکه این است و جز این نیست که او را با هرآنچه که برایش نیکوست می آزمایم
و از وجودش آنچه برایش خیر است کنار می گذارم و به درستیکه من به آنچه که صلاح اوست آگاه ترم .

پس بر بلاهای من صبر کن و نعمتهایم را شکر بگذار و به قضایم رضا بده و از امرم اطاعت نما!

که هرگاه بنده ای بر طبق رضایت من عمل نماید و مرا اطاعت کند او را در میان صدیقان درگاه خویش ثبت می کنم.

کلیات احادیث قدسی ص82

فرهنگ

مدیر بازنشسته
خداوند متعال فرمود : نمازهاى پنجگانه را بر امت تو واجب کردم و با خود پيمان بستم که هرکس مراقب آن نمازها و وقت آنهاباشد،اورابه بهشت داخل نمايم،و کسى که مراقب آنها نباشد من تعهّدى نسبت به او ندارم.

• متن حديث:

قَالَ اللهُ تَعَالى : اِفْتَرَضْتُ عَلى اُمَّتِکَ خََمسَ صَلَواتٍ وَ عَهِدْتُ عِنْدى عَهْدَاً إنَّهُ مَنْ حَافَظَ عَلَيْهِنَّ لِوَقْتِهِنَّ اَدْخَلْتُهُ الْجَنَّهَ وَ مَنْ لَمْ يُحافِظْ عَلَيْهِنَّ فَلا عَهْدَ لَهُ عِنْدى ؛

• منبع:
کنزالعمال ،ج7،ص279،حديث 18872

bi metal

عضو جدید
اهل دنیایی یا آخرت؟

اهل دنیایی یا آخرت؟

بسیاری از افراد از خود می‌پرسند: از كجا بدانیم اهل دنیاییم یا آخرت؟ آیا دنیاگرایان و اهل آخرت نشانه‌ای دارند؟ در روایات بسیاری اوصاف این دو گروه ذكر شده است. یكی از این احادیث قدسی (1) را شیخ حسن بن ابوالحسن بن محمد دیلمی، در كتاب ارشاد القلوب، از حضرت امیرالمؤمنین علی علیهالسلام روایت كرده كه حضرت فرمود: رسول خدا صلی الله علیه و آله، در شب معراج از خداوند سؤال كرد: ... خداوندا! اهل دنیا كدام‌اند و اهل آخرت كدام؟
خداوند فرمود: اهل دنیا كسی است كه زیاد بخندد، زیاد بخوابد، زیاد خشمناك بشود، كمتر راضی باشد، به هر كس بدی كند، از او معذرت نخواهد و هر كس از او معذرت بخواهد، آن را قبول نكند. هنگام اطاعت خداوند كسل است؛ ولی موقع ارتكاب گناه شجاع و جری است. آرزوهای دور و دراز دارد، در صورتی كه مرگش به وی نزدیك‌تر است. از نفس خود حساب نمی‌كشد، زیاد حرف می‌زند، ولی نفعش به مردم كم است. از خدا نمی‌ترسد، ولی هنگام مشاهده غذا، شاد و خندان می‌شود. بدان كه اهل دنیا هنگام رفاه و وسعت رزق، خداوند را شكر نمی‌كنند، مردم را به چیزهایی دعوت می‌كنند كه خودشان ندارند و بدی‌های دیگران را به رخشان می‌كشند.
پیامبر اكرم (صلی الله علیه و آله) عرض می‌كند: خداوندا! غیر از این عیب‌ها، آیا در اهل دنیا خوبی هم هست؟ خداوند می‌فرماید: ای محمد! عیوب اهل دنیا زیاد است. در وجود آنها جهالت و حماقت هست و در مقابل كسی كه به آنها تعلیم می‌دهد، تواضع نمی‌كنند و در نفس خود، خود را عالم می‌دانند؛ ولی آنها در نزد عرفا جاهل‌اند.
ای احمد! اما اهل آخرت؛ سیمای آنها نرم و مهربان است، حیایشان زیاد است، كمتر حماقت دارند، نفعشان به مردم زیاد است و مكر و كیدشان كم، مردم از جانب آنها در امان هستند، ولی خود آنها از مردم رنج می‌برند. سخنانشان سنجیده و حساب شده است. همیشه از خود حساب می‌كشند و به نفس خود رنج می‌دهند و آن را سرزنش می‌كنند.
چشمانشان می‌خوابد؛ ولی دلهایشان بیدار است. اغلب از خوف خدا گریه می‌كنند و همیشه به ذكر خداوند مشغول‌اند. وقتی كه كاتبان اعمال مردم غافل را می‌نویسند، آنها را ذكرگویان می‌نویسند. در اول استفاده از نعمت، خدا را حمد می‌گویند و در آخر هم شكر می‌كنند. همیشه دعای آنها به سوی خداوند صعود می‌كند و سخنان آنها مسموع می‌باشد. ملائكه‌ به وسیله دعای آنان در زیر حجاب‌های ملكوتی شاد و خرم‌اند.
خداوند دوست دارد همیشه سخنان آنها را بشنود؛ همان طور كه پدر از شنیدن صدای فرزندش خوشش می‌آید. حتی در یك چشم به هم زدن هم از خداوند غافل نیستند. نه به طعام زیاد علاقه دارند و نه به زیاد حرف زدن و نه به زیادی لباس. همه مردم در نزد آنها مرده هستند، فقط خداوند است كه در نزد آنها زنده است و بخشنده‌ای است كه هرگز نمی‌میرد. به كسانی كه از آنها روگردان شوند، كرم می‌كنند و هر كس به آنان رو آورد، محبت بیشتر می‌نمایند. دنیا و آخرت در نزد آنها یكی است (یعنی آنها دنیا را فقط برای آخرت می‌خواهند). (2)

پی‌نوشت‌ها:
1. حدیث قدسی، حدیثی است كه از پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم و ایشان از خداوند جل علا برای ما روایت كرده‌اند؛ به تعبیر دیگر حدیث قدسی، آن بخش از سخنان خداوند است كه جزء آیات قرآن نیست.
2. كلیات حدیث قدسی، ص 394.

منبع:
سروش وحی، ش 16.

bi metal

عضو جدید
جواني

جواني

امام صادق ( عليه السلام) فرمودند:
دوست ندارم جواني از شما را ببينم ، مگر انکه روز او به يکي از دو حالت اغاز گردد ؛ يا عالم باشد و يا متعلم (دانشجو ) اگر نه عالم باشد و نه متعلم ، در انجام وظيفه کوتاهي کرده و کوتاهي در انجام وظيفه تضييع جواني است و تضييع جواني ، گناه است و سوگند به خداي محمد ( صلي الله عليه و اله ) جايگاه گناهکار در اتش خواهد بود .
منبع:
( داستانهاي بحار الانوار، ج 2 ص 109)

bi metal

عضو جدید
برترين اعمال

برترين اعمال

رسول خدا ( صلي الله عليه و اله ) در شب معراج از خداوند سوال کرد :
اي خداي متعال ! کدام اعمال افضل است ؟
خداوند فرمود :‌در نزد من هيچ عملي با فضيلت تر از اين دو چيز نيست که بنده ام بر من توکل کند و به هر چيز که من برايش قسمت کرده ام راضي باشد
منبع:
( کليات حديث قدسي، انتشارات دهقان جاپ دوم سال 1378، ص 400)

bi metal

عضو جدید
عذاب افراد صالح

عذاب افراد صالح

خداوند به حضرت شعيب وحي کرد که من از قوم تو چهار هزار نفر ازافراد ناصالح و شصت هزار نفر از صالح آن را عذاب خواهم داد .
شعيب عرض کرد : خداوندا ! ناصالح ها را عذاب مي دهي مانعي ندارد ؛ زيرا مستحق کيفرند ؛ ولي خوبان را چرا عذاب مي کني ؟؟
وحي آمد : چون آنها از اهل معصيت تملق مي گويند و از اعمال آنها اظهار خشم نمي کنند
منبع:
(کليات حديث قدسي ، ص 61)

bi metal

عضو جدید
زبان

زبان

مردي به حضور رسول اکرم (صلي الله عليه و اله ) رسيد و عرض کرد يا رسول الله( صلي الله عليه و اله ) مرا نصيحت کن
حضرت ( صلي الله عليه و اله ) فرمودند : زبانت را حفظ کن
بار ديگر او گفت : مرا نصيحت کن
حضرت ( صلي الله عليه و اله ) فرمودند : زبانت را حفظ کن
بار ديگر گفت : مرا نصيحت کن
حضرت ( صلي الله عليه و اله ) فرمودند: زبانت را کنترل کن ! واي بر تو ! آيا مردم را جز محصول زبانشان به رو وارد دوزخ مي کند
منبع:
( داستانهاي اصول کافي ج 2 ص 204)

bi metal

عضو جدید
افشاي راز

افشاي راز

رسول خدا( صلي الله عليه و آله) فرمود: شيطان به نزد موسي (عليه السلام ) آمددر حالي که کلاه دراز رنگارنگي به سر داشت، کلاهش را برداشت و خدمت موسي (عليه السلام) ايستاد و به او سلام کرد.
موسي(عليه السلام) گفت: تو کيستي؟
گفت: من شيطانم.
موسي(عليه السلام) گفت: شيطان توئي؟! خدا آواره ات کند
شيطان گفت: من آمده ام بخاطر منزلتي که نزد خداوند داري به تو سلام کنم
موسي عليه السلام به او فرمود: اين کلاه چيست؟
گفت: به وسيله اين کلاه دل آدميزاد را مي ربايم (گويا رنگ هاي مختلف کلاه نمودار شهوات و زينت هاي دنيا و عقايد فاسد و اديان باطل بوده است).
موسي گفت: به من بگو گناهي را که وقتي انسان مرتکب مي شود بر او مسلط مي شوي؟ شيطان گفت:هنگامي که ادمي از خودش خوشش امده و عملش را زياد بداند و گناهش را کوچک شمارد
و حضرت رسول در ادامه فرمود : خداي عزوجل به داود عليه السلام فرمود: اي داود! گنهکاران را مژده بده و صديقان ( راستگويان و درست کرداران) را بترسان، داود عرض کرد: چگونه گنهکاران را مژده دهم و صديقان را بترسانم! فرمود: اي داود! گنهکاران را مژده بده که من توبه را مي پذيرم و از گناه در مي گذرم و صديقان را بترسان که به اعمال خويش خودبين نشوند، زيرا بنده اي نيست که به پاي حسابش کشم جز آن که هلاک باشد ( و سزاوار عذاب، زيرا از نظر عدالت و حساب عبادت بنده با شکر يکي از نعمت هاي او برابري نمي کند )
منبع:
اصول کافي ج 3 ص429

bi metal

عضو جدید
از پیامبر ( صلی الله علیه و آله ) نقل شده که فرمود : خداوند می فرماید :

من بهترین شرکا هستم . پس هر کس مرا در عمل خویش شریک قرار بدهد ، آن عمل مال خود اوست ، نه برای من . چون من فقط

عملی را قبول می کنم که خالصانه و تنها برای من باشد .

منبع

معتبر ترين کتاب احاديث قدسي ، الجواهر السنيه : تاليف شيخ محمد ابن حسن حر عاملي
صفحه ي 326 ، حديث 333

atosa

عضو جدید
سلام از صحبت های زیباتون استفاده کردیم. یه سوال داشتم اینکه آیا احادیث قدسی رو اهل سنت هم قبول دارن؟
و اینکه شما خودتون چقدر به احادیث قدسی اعتقاد دارید؟
با تشکر

فرهنگ

مدیر بازنشسته
سلام از صحبت های زیباتون استفاده کردیم. یه سوال داشتم اینکه آیا احادیث قدسی رو اهل سنت هم قبول دارن؟
و اینکه شما خودتون چقدر به احادیث قدسی اعتقاد دارید؟
با تشکر

سلام
شما لطف داری.
در مورد اهل سنت تا اونجا که اطلاع دارم اونا هم قبول دارن.ولی سعی میکنم تحقیق کنم و مستدل تر بگم بعدا.(ببخسید اطلاعاتم ناقصه)
من به احادیث قدسی اعتقاد دارم -برام خیلی مهمه که چه حسی دارم از خوندن اون حدیث پیدا میکنم.
مثلا "حدیث من طلبنی وجدنی " من تا چند روز واقعا با یاداوریش لذت میبردم.
امیدوارم با این تایپیک هم چنان همراه باشی و لذت ببری.

فرهنگ

مدیر بازنشسته
حدیث قدسی چیست و تفاوتش با احادیث نبوی و قرآن چیست؟

حدیث قدسی چیست و تفاوتش با احادیث نبوی و قرآن چیست؟

قدس یعنی پاکی و حدیث قدسی از آن نظر که به ذات پاک خداوند نسبت داده می شود، حدیث قدسی است. البته وحی منزل نیست که رسول خدا از قول خداوند برای صحابه باز گوید. یعنی به عبارتی کلام قرآن نیست و حدیث هم نیست که از زبان پیامبر باشد، بلکه به واسطه جبرییل به وحی یا الهام و یا القاء ذهن، دریافت شده است. اسلوش هم با قرآن فرق دارد. در حدیث قدسی دمی از عالم قدس و نوری از ربوبیت الهی دیده می شود .
قرآن را جبرییل به لفظ و معنی از لوح محفوظ دریافت داشته و به پیامبر وحی نموده و در هر عصر و زمان و طبقه ای، نسل بعد از نسل، متواترو قطعی بوده است.
- قرآن معجزه است و حدیث قدسی چنین نیست.
- قرآن از تغییر، تبدیل و تحریف مصون است و حدیث قدسی چنین خصیصه ای ندارد.
- مس کردن قرآن بر عده ای در حالت بدون طهارت حرمت دارد در حالیکه در حدیث قدسی چنین نیست.
- منکر حدیث قدسی کافر شمرده نمی شود.
- با احادیث قدسیه نمی توان نماز خواند.
- در نقل از قرآن می گویند، «قال الله تبارک و تعالی» و در نقل حدیث قدسی قدما می گفتند، قال رسول الله « فیما یروی عن ربه »
حدیث قدسی با حدیث نبوی نیز تفاوت دارد، حدیث نبوی از رسول خدا (صلی الله علیه و آله) روایت شده است، در حالی که حدیث قدسی از خداوند حکایت شده است. احادیث نبوی بخش قابل توجهی از میراث روایی فریقین را تشکیل می‌دهد که از طریق اهل بیت (علیهم السلام) یا صحابه از پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) نقل شده است.

http://www.hadith.ac.ir/default.aspx?pageid=792

http://behar.ir/html/index.php?name=Sections&req=viewarticle&artid=34&page=1

ryhan

عضو جدید
یا خدا

یا خدا

[FONT=arial, helvetica, sans-serif]خدا فرمود :[/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]ای فرزند آدم ،[/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]من بی نیازی هستم که نیازمند نمی شوم[/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]مرا در آن چه به تو امر کرده ام اطاعت کن[/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]تا تو را آن چنان بی نیاز کنم که نیازمند نشوی.[/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]من زنده ای هستم که نمی میرم[/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]مرا در آن چه به تو امر کرده ام اطاعت کن[/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]تا تو را زندگی ای بخشم که نمیری.[/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]من به هر چیز می گویم باش ، می شود[/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]تا تو را چنان قرار دهم [/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]که به هر چیز بگویی باش ، بشود.[/FONT]​

:gol:

سلام دوستان شاید تکراری بود نمی دونم ولی خیلی به دلم نشست
:gol:خدایا خودت کمکون کن که تنها تو رو بپرستیم وتنها از تو یاری بجوییم:gol:

http://golenarges50.blogfa.com/

فرهنگ

مدیر بازنشسته
جبرييل به پيامبر گفت:
اي محمد!خدا به تو سلام ميرساند و مي فر مايد :
با مخلوقات من مدارا كن.

كليات حديث قدسي-تاليف :شيخ محمد ابن حسن حرعاملي -ص 239

فرهنگ

مدیر بازنشسته
اگر روي زمين فقط يك مومن بود من از ديگر مخلوقاتم بي نياز بودم
و به طور قطع ايمان او را برايش مانوس ميكردم
تا با داشتن ان به كسي نيازمند نشود.

كليات حديث قدسي-تاليف :شيخ محمد ابن حسن حرعاملي -ص 240

فرهنگ

مدیر بازنشسته
خداوند زبان را در روز فیامت عذاب میدهد به طوریکه عذاب او از همه اعضای دیگر شدیدتر است.زبان میگوید:خدامندا چرا مرا با چنین عذاب شدید عذاب میدهی؟
خداوند میفرماید:
از تو کلمه ای بیرون آمد در مشرق و مغرب زمین منتشر شد و بوسیله همان کلمه خونهای زیادی ریخته شدو مالها غارت گردیدو ناموسها بر باد رفت. بس سوگند به عزتم ترا چنان عذابی خواهم داد که هیچ کدام از اعضای بدنت را چنین عذاب ندهم.

فرهنگ

مدیر بازنشسته
ای بندگان صالح من
در دنیا با عبادت من متنعم شوید تا در اخرت به نعمات بهشت دست یابید.

فرهنگ

مدیر بازنشسته
ای فرزند آدم!
پس از صبح یک ساعت به یاد من باش و پس از غروب هم یک ساعت به یاد من باش من همه امور زندگی تو را کفایت میکنم.

فرهنگ

مدیر بازنشسته
وقتی که یک یتیم گریه می کند عرش خدا به لرزه در می آید پس خداوند می فرماید:

چه کسی این بنده یتیم مرا به گریه انداخته؟
من پدر و مادرش را از او گرفتم - پس به عزت و جلالم قسم هر کس این یتیم را ساکت و ارام کند من بهشت را برایش واجب میکنم.

فرهنگ

مدیر بازنشسته
علم را در میان بندگانم رواج دهید.چون علم از ان چیزهایی است که دلهای مردم را زنده میکند و انها به وسیله فرا گرفتن علم به سوی من بیایند و احکام مرا بشناسند.